Kappie „Oud Alkmaar" wil het stadsschoon niet aan verkeerseisen offeren Drie-jarig jongetje verdronken AGENDA WAT DE THEATERS BRENGEN LHTlDRin Iedere groeiende siad moet een kern van rust en schoonheid hebben Dl hier ter stede geïnstalleerde verkeerscommissie staat voor een moeilijk probleem en het is niet te verwonderen, dat zij eens advies heeft gevraagd aan diverse verenigingen welke direct of indirect bij het vraagstuk van het stadsschoon en het verkeersprobleem zijn betrokken. Dat het advies van „Oud Alkmaar" het volkomen afwijzen van -elke aantasting van het stadsschoon zou zijn was te verwachten. Dat ligt in de lijn van de doelstellingen van een ver eniging als deze, die het karakter van een mooie oud-Hollandse stad voor toekomst wil behouden. Een dergelijk standpunt is van deze vereniging vol komen te begrijpen en te waarderen, maar het was daarnaast interessant ook eens de mening te horen van degenen, die niet alleen rekening houden met het wenselijke maar ook met het mogelijke en tussen die beide naar een compromis streven. Men zal tot een compro mis moeten komen DE ALKMAARSE WASSERIJ 3 x PER DAG GRATIS KOPEN bij VET £le ifünt d&n,U „Milltleur" Nylon Blouses Q&tiatid Utabm HARMONIE THEATER: Captain Horatio Hornblower REX THEATER Moord aan de Seine VICTORIA THEATER: Daar zul je voor boeten I 2.45 Uo&tyuw&d CINEMA AMERICAIN: God heeft de mensen nodig ZATERDAG 24 NOVEMBER 195l T"\E vereniging „Oud Alkmaar" hield gisteravond in hotel Victory onder leiding van de heer H. Ringers haar jaarvergadering, welke helaas, door bij zondere bijeenkomsten elders, slechts matig bezocht was. De 83-jarige krasse secretaris, de heer Slinger, memoreerde in zijn prettig ge steld jaarverslag o.a. dat er in 1950 vijf lezingen zijn gehouden en twee extra vergaderingen w.o. die ter gelegenheid van het vijf-en-twintigjarig bestaan, van welke feestelijke bijeenkomst hij een enthousiaste beschrijving gaf. Het ledental is iets terug gelopen en be draagt thans 348. Het bestuur werd met twee leden uitgereid namelijk met mevrouw De LangeVan Foreest en ir. H. Knol. Uit het jaarverslag van de penning meester, de heer Lutjeharms, bleek;, dat de vereniging financieel kernge zond is. De inkomsten bedroegen 3.314,51, de uitgaven 1.819,01, zodat er een bati gslado is van 1.495,50. Het door de vereniging destijds gekochte huis aan het Fnidsen had een batig saldo van 156,05 maar zal dit jaar be langrijke uitgaven aan onderhoud ver gen. Het fonds voor de klokketoren Steeg van ƒ13.390,95 to ƒ13.874.14. De leden werden verzocht voortaan hun contributie op giro-rekening 135996 te willen storten. Alkmaars 700-jarig bestaan. r\E heer A. J. Elte herinnerde er aan, dat Alkmaar op 11 Juni 1254 van Graaf Willem II stadsrechten kreeg en dus in 1954 zevenhonderd jaar zal be staan. Spreker drong er op aan, dat „Oud Alkmaar" nu reeds een plan tot feestviering in elkaar zet om 1953 als werkjaar te kunnen gebruiken. Wel licht is het mogelijk de stad in dat jaar als feestgeschenk het carillon in de kerktoren terug te geven. De voorzitter zeide, dat men wat de activiteit der vereniging betreft gerust kan zijn daar reeds in 1944 plannen voor feestviering bij het 700-jarig be staan der stad naar voren zijn geko men. De heer Wortel deed uitkomen, dat men een voor ons gemeentemuseum be langrijke aanwinst zal kunnen kopen, waarvoor de beschikbare middelen waarschijnlijk niet toereikend zullen zijn en deed een beroep aan allen, die daaraan willen bijdragen, zich met hem in verbinding te stellen. Het Alkmaarse verkeersvraagstuk. F\E voorzitter maakte melding van de ontvangst van een brief der hier ge vormde verkeerscommissie, die het ad vies van de vereniging vraagt inzake de moeilijkheid van het stadsschoon en de verkeersbelangen. Spreker stelde zich daarbij op het standpunt dat het karakter van de oude stad boven alles bewaard moet blijven en wilde daarover gaarne de opinie der vergadering vernemen. De gestelde vragen betreffen ten eerste het doorgaand verkeer waarbij brede verkeersmiddelen hier nog steeds door nauwe straten blijven rijden. Wordt het wenselijk geacht dit verkeer in de binnenstad te beteugelen? Geklaagd wordt vaak, dat buspassa giers in Alkmaar niet in de binnenstad kunnen uitstappen. Is het belang van tegemoetkoming daaraan zo groot dat het daarvoor uit te geven geld verant woord is? Mogen particuliere auto's in winkel straten stoppen en het verkeer strem men? Waar zijn de knelpunten en hoe is verbetering mogelijk? Mag het laden en lossen van vracht auto's in de binnenstad verhinderd wor den door een stopverbod, of moet men aannemen, dat dit belangrijke bezwa ren voor de middenstand zal hebben? Zal men al dan niet grote vrachtwa gens uit de binnenstad moeten weren? De verkeerscommissie had over al deze punten schriftelijk advies ge vraagd. Conclusie van het bestuur. 1VE voorzitter zeide dat het bestuur zich ernstig beraden had en vóór ÏUÜS-ZACH7 WASWATER WESTERWEG bij de v.d. Woudestraat alles van mening was, dat het karakter van deze oude Hollandse handelsstad bewaard moet blijven, omdat dit een stadsbelang van de eerste orde is. Dat het doorgaand verkeer door de stad gaat ligt aan de neiging van be stuurders om de kortste weg te kiezen, aan onbekendheid met de situatie of aan de wens van vreemdelingen om wat van de stad, te zien. Er zijn punten die verbeterd kunnen worden, b.v. t>ij de Kennemerhoek, de te smalle Bier kade en de bocht bij de Achterweg. Het bestuur acht het ongewenst dat autobussen uitstapplaatsen in de stads- gern krijgen. De stopplaats bij de Friese brug kan naar de Handelskade verplaatst worden. De knelpunten voor particuliere auto's zjjn Mient, Langestraat en zij straten. Tijdens drukke uren is een par keerverbod wenselijk. Het vrachtver voer moet een stopverbod in drukke straten krijgen met kans op ontheffing. Het bestuur meent, dat dit hoofdzake lijk de richtlijnen moeten zijn. Een aparte conclusie, jyjr. Van Regteren Altena meende, dat het bestuur eigenlijk niet deskun dig genoeg is om verkeerstechnische wenken te geven. Bij botsing van be langen mag het aspect van de stad niet wijken voor de verkeersbelangen. De ziel van de stad mag niet verdwijnen en een compromis betekent voortgaan op een noodlottige weg, die tot steeds verdere concessies leidt en veel schoons verloren zal doen gaan. Men moet het verkeer beperken en hier en daar vóór komen. De schade voor de zakenlieden zal meevallen en er staat een zeer groot belang tegenover. Alkmaar kan het voorbeeld aan de rest van ons land ge ven. Hier gelden argumenten als bij het behoud van natuurmonumenten. Ver- keersbelemmering in de binnenstad moet samengaan met oen goede par keergelegenheid in de naaste omgeving. Men zal later dankbaar zijn voor de in de tad gebrachte rust, die de gees' - lijke volksgezondheid ten goede zal komen. Van dempen of afbreken mag geen sprake zijn. De industrie gaat naar nieuwe terreinen. De vraag in welk tempo het verkeer aan banden gelegd moet worden is van verkeerstechnische aard en moeilijk te beoordelen. De heer D. J. Scheffel zeide, dat ook aan de WV advies was gevraagd. Over haar advies kan moeilijk gesproken worden, zolang het nog niet in de com missie is behandeld, maar he advies van de WV wijkt op enkele punten af van dat van „Oud Alkmaar". VVV wil in het belang van het vreemdelingen verkeer het oude stadsschoon zoveel mogelijk behouden maar ook rekening houden met de belangen van de kopers van buiten, die ver buiten de binnen stad met hun bussen aankomen en ver trekken. Daardoor bestaat het gevaar dat ze naar elders zullen gaan. De bussen moeten een gemakkelijke en- trée hebben en het stadsschoon moet zo weinig mogelijk worden aange tast, maar de mensen moeten in de stad worden aangebracht. De voorzitter wees er op, dat in New York Avenue geen enkele auto mag parkeren. Zo moet het ook in onze Langestraat zijn. Meerdere sprekers. De heer A. J. Elte zou het werkelijke stadsschoon willen sparen maar is niet blind voor de realiteit. Verbiedt men het parkeren in de Langestraat dan zal er vlak bij parkeerruimte moeten zijn. De heer Tj. Adema herinnerde aan de strijd welke destijds gevoerd werd voor het behoud van de Langestraat in haar oude schoonheid. Men heeft toen noodgedwongen met de eisen van het moderne verkeer rekening gehouden en daarmede Alkmaar het lot bespaard een ville morte te worden. De midden stand heeft zijn levenskans gekregen en niet ongebruikt gelaten. Alkmaar leeft en zal groeien. De heer P. Meurs wees er op, dat tachtig procent van de middenstands' klanten mensen van buiten zijn. Alk' maar moet een handeldrijvende stad blijven. De heer Van Regteren Altena zeide, dat dit probleem in tal van plaatsen ge steld is. Deze tijd eist, dat wij de toe standen anders bekijken dan vroeger het geval was. Men mag geen dode ste den kweken maar moet voor een stads kern zonder hinderlijk verkeer zijn. Daarbuiten kan men met andere maat staven meten. Over een honderd jaar moet overal een rustige stadskern zijn en het is goed. dat „Oud Alkmaar" dit standpunt verdedigt. De heer Voorthuysen wees er op, dat de stad vroeger een agrarisch karak ter had, maar ook in de landbouw is liet paard door de tractor vervangen. Men kan dat alles betreuren maar het niet tegenhouden als men de stad wil doen groeien. Spreker wees op het voorbeeld van Beverwijk, waar veel meer industrie dan hier is gekomen. Het werkelijke leven eist ruime toe gangswegen. Wat hier vroeger gedempt werd is thans niet fraai, maar Rotter dam bewijst dat het ook anders kan. Wij willen Alkmaar houden, maar als levende stad. De voorzitter zeide, dat als men in Alkmaar gaat dempen, de stad zichzelf niet meer zou zijn. Wie het stadsschoon aantast laat de stad verloren gaan. De heer Scheffel wees er op, dat V.V.V. slechts wil slopen wat niet fraai is. Het is van belang ook voor het vreemdelingenverkeer de kern te be houden. In Haarlem mag men overal parkeren en het verkeer moet ook hier niet uit de binnenstad geweerd worden. De voorzitter bleef van mening, dat het cachet van de stad de grote attrac tie zal blijven. We moeten behouden wat we hc bben. Tegen afbraak- of dem pingspogingen kan niet genoeg worden gewaarschuwd. Beverwijk zal nooit de charme van Alkmaar krijgen. De heer Elte wees er op, dat de nieu we wijken geen winkels van betekenis krijgen. Het hart van de stad blijft in de city klopper en moet daar bereik baar blijven. De voorzitter was er van overtuigd, dat nieuwe winkels in de thans ge bouwde woonwijken op den duur van zelf wel ontstaaan zullen. Na een dankwoord aan allen voor de interessante besprekingen heeft de heer Ringers de bijeenkomst gesloten. Een op het erf van de familie Leeg water aan de Overdiepolder te Alk maar werkende knecht zag gistermid dag om drie uur plotseling het drieja rig zoontje van de familie in het wa ter van de Troelstrakade drijven. Hij begaf zich onmiddellijk te water en bracht het jongetje op het droge. He laas kon de in allerijl ontboden dokter slechts de dood constateren. Aangeno men wordt, dat het kind spelenderwijs te water is geraakt. Hope des vaderlands op het slechte pad Omstreeks middernacht trof de po litie in het Fnidsen twee jongens van resp. 13 en 15 jaar, die daar ijverig bezig waren lood te stelen. Eén van hen zat op het dak en wierp het los gerukte lood zijn handlangertje op straat toe. Zij zijn beiden aangehou den. Gisteravond kwam van het Baan- pad het bericht, dat men daar bezig was een groot vuur te stoken. De po litie ging op onderzoek en vond twee zeventienjarige jongens bezig met het afbranden van kabels, teneinde het ko per ervan over te houden. Het bleek, dat zij de kabels op het vliegveld van Bergen hadden ontvreemd. Zij werden aan de marechaussee overgegeven en naar Den Helder overgebracht, teza men met een derde zeventienjarige, die er ook meer van bleek te weten. Gratis kooptijden van Vrijdag 10.55—11.10; 13.32—13.47; 17.05—17.20. Canadian Jacks met wol en teddy? VET is ruim gesorteerd (Advertentie, Ing. Med.) ROODVONK. Dezer dagen is hier ter stede een geval van roodvonk geconstateerd. (Ontleend aan onze advertentie-rubriek) ZATERDAG Rex theater, 2.30, 7 en 9.30 uur: Moord aan de Seine (18 jaar); Harmonie thea ter, 7 en 9.30 uur: Captain Horatio Hornblower (14 jaar); Cinema Ameri- cain, 7 en 9.30 uur: God heeft de men sen nodig (18 jaar); Victoria theater, 7 en 9.30 uur: Daar zul je voor boeten (18 jaar). ZONDAG Bioscopen als Zaterdag. Aanvang 2, 4.30, 7 en 9.30 uur. HOOG WATER TE BERGEN AAN ZEE Zaterlag, 24 Nov. 11.58 vm 12.10 nm Zondag, 25 Nov. 0.31 vm 12.58 nm Maandag, 26 Nov. 1.22 vm 1.42 nm TE CAMPERDUIN Hoog Laag Zaterdag 12.03 24.15 6.03 18.15 Zondag 0.36 13.03 6.36 19.03 Maandag 1.27 13.47 7.27 19.47 ZONDAGSSLUITING APOTHEKEN. Te beginnen met hedenavond 18 uur zal deze week buiten de normale ope ningstijden voor spoedgevallen geopend zijn de apotheek De Bever (apotheker P. J. Meurs) in de Emmastraat. ZONDAGSDIENST HUISARTSEN. Zondag 25 November zullen beschik baar zijn de huisartsen J. F. Nijman, Oudegracht 283 (telef. 2384) en H. C. A. Koppejan, Oudegracht 200 (telef. 2382). Een hartenwens van iedere vrouw. Verkrijgbaar in 3 kleuren: Wit. Champagne. Zwart 25.75. Natuurlijk bij: Langestraat 40. Geopend van 9 tot 18 uur. (Advertentie. Ing. Med.) Bij graafwerkzaamheden in het Vicloriepark zijn arbeiders onlangs op een oude muur gestoten, die nagenoeg evenwijdig loopt met de Achterweg. Zeer waarschijnlijk is dit in vroeger eeuwen een buitenste stadswal geweest. Enkele meters daar achter moet een tweede wal hebben gelegen. De ruimte tussen beide muren was opgevuld met aarde, zodat men een breed bolwerk kreeg waar de verdedigers van de stad zich achter konden ver schansen of boven op konden lopen. Vlak achter de buitenste wal, dus aan de zijde van Oudorp, was de stadsgracht gelegen, die samen met de muur een ernstige hinderpaal vormde voor eventuele aanvallers. In de jaren 1820 1824, toen met een iets wijdere boog het Noordhollands Kanaal werd gegraven, gebruikte men het zand om de oude gracht te dempen. Van de aarde die men nog over had maakte men een grote heuvel, waar de oude wallen onder schuil gingen. Later werd deze verhoging beplant en eerst in 1873 kreeg ze de naam Victoriepark. De veronderstelling van vele Alk- maarders dat onze voorvaderen de Spanjaarden vanaf het Victoriepark bestookten, is dus fout; het park ligt op de plaats waar vroeger de gracht was. Oude vestingmuren, zoals men nu bij de Achterweg heeft opgegraven, worden slechts zeer zelden gevonden. Het is dus te hopen, dat althans een gedeelte van deze historische wal bewaard kan blijven. Lezing over Nieuw-Guinea In de Dancing van de Rustende Jager te Bergen houdt Anthony v. Kampen hedenavond 8 uur een lezing over Nw. Guinea, waarin geheel nieuwe gege vens zijn verwerkt. Hoofdschotel van 't programma wordt de vertoning van enkele films, tijdens zijn verblijf aldaar opgenomen, o.a. de film „Vergeten aarde", die pas voor het eerst in Amsterdam en Den Haag ge draaid is. Op enkele gramofoonplaten zal men de wonderlijke Papoeastammen kunnen beluisteren. AUTO'S IN BOTSING Gistermiddag omstreeks half vier zijn op de hoek StuartstraatGeester- singel een bestelauto en een personen auto op elkaar gebotst. Beide werden beschadigd. Gratis koopuur HILCKMANN Dit was Woensdag van 121 uur en Vrijdag van 1011 i*jr. Door technische storing in het gratis koop- uur van Woensdag pas heden geplaatst. (Advertentie, Ing. Med.) Met veel energie en enthousiasme hebben de producers van Warner Bros zich geworpen op het voor de film be werkte boek van de populaire auteur C. Forester. Het begin van de negen tiende eeuw is reeds meer dan eens een dankbaar onderwerp geweest voor rol prenten, waarin sterke mannen met harde koppen en zware baarden met ware doodsverachting over het doek snelden en lieftallige wezens met zwij melende blikken voor een van roman tiek druipende achtergrond zorg droe gen. Captain Horatio Hornblower, op voortreffelijke wijze door Greory Peck vertolkt, is een van die zeehelden die juist iets handiger is dan zijn tegenstan ders en ook deze hoofdfiguur ziet kans heelhuids tussen vallende masten en schietende kanonnen door te lopen. En toch onderscheidt dit Warner Bros pro duct zich van andere soortgelijke films. Het wil ons voorkomen dat deze film een betere en eerlijker indruk geeft van de handelingen tijdens de oorlog tussen Engelse en Franse-Spaanse zee vaarders. Men heeft werkelijk getracht op boeiende wijze een juiste indruk te geven van de wijze waarop de nume riek zwakkere Engelsen zich konden handhaven tegen de grotere en beter uitgeruste Franse en Spaanse fregatten. Het is niet alleen h«* dom geweld van de kanonen dat in deze film imponeert. Meer treedt op de voorgrond de knap pe manier vtaarop de verschillende zee slagen in scène ziin gezet. Dat regis seur Raoul Walsh in de aantrekkelijke Virginia Mayo een concessie aan de romantiek heeft gedaan zij hem van harte vergeven. Ongetwijfeld doen de Franse cineas ten zich pas van hun sterkste zijde ken nen bij het samenstellen van films, die het harde, werkelijke leven tot onder werp hebben. Zij tonen zich meesters, als hun camera's zich richten op de enkele mens met al zijn fouten en tekortkomingen; scherp tekenen zij de karakters en steeds weer leggen zij het accent op het sentiment. Het scenario van de film „Moord aan de Seine", welke deze week in het Rex Theater wordt vertoond, leent zich zeer goed voor een dergelijke wijze van ver filmen. Het verhaal laat de toeschou wer meeleven met een nauwkeurig po litioneel onderzoek naar-de identiteit van een moorder.par-sadist, die bij zijn werk gebruik maakt van curare, een snel werkend vergif dat de slachtoffers wil loos maakt. Het is geen Paul Vlaande- renverhaal, waarbij de moordenaar pas op de laatste bladzijde ontmaskerd wordt, want in dit spannende filmver haal weten de toeschouwers al vrij spoedig wie de gezochte is en Wordt hun op knappe wijze inzicht gegeven in diens geestelijke gesteldheid. „Moord aan de Seine" heeft enkele harde momenten, doch desondanks is zij het aanzien ten volle waard. Het verhaal van „Daar zul je voor boeten!" (I'll get yoe for this!) is enigs zins onwaarschijnlijk en niet immer even logisch. Niettemin heeft Colum bia er een spannende thriller uit weten te brouwen, waarvan vooral het came rawerk opvalt. De film speelt zich af in het mooie Italiaanse landschap en vertelt van een bekende Amerikanse zwerver-gokker, Nick Cain, die bij zijn bezoek aan het speelbank-stadje San Paolo aan de Italiaanse Rivièra op feestelijke wijze wordt ontvangen. De Prachtige COLLIERS in alle kleuren vanal I BIJOUTERIEËN. URnDER HORST (Advertentie, Ing. Med.) op weg naar (Advertentie, Ing. Med.) 14. „Zo, is alles hier bezet?" vroeg Trol de Trooster temerig. „Dat maak je mij niet wijs, vrindl Er is nog best een mooi zitplaatsje voor mij hier!" Trol ging op zijn gemak zitten, tot grote woede van Kappie en angst van de maat. „Zo, dat zit lekker op die bank hier!" zei Trol. „Anders »iooi weertje, hè jon gens? Ja, ja, dat gaat best! Moeten jullie ver met deze rein?" De maat had met uitpuilende ogen naar Trol zitten kijken en de angst steeg hem tot in zijn keel. „Ik ga weg!" dacht hij. „Ik houd het hier niet langer uit. Dit is een loerende gangster!" Hij stond op en schoot op de deur af. „Hé, waar ga jij naar toe?" riep Kap pie. „Hier blijven! Mij hier zeker al- werd donker en de lichten gingen aan reden hiervan is hem niet geheel dui. delijk, totdat hij plotseling tot over zijn oren in spannende avonturen en valse beschuldigingen zit. Speurend en schietend weet hij ten slotte het boze complot van de schurkachtige hotel directeur, commissaris van politie en casino-directeur uiteen te rafelen, hier bij gesteund door de enkele eerlijke mensen, die daar ook nog blijken te leven. George Raft is als Nick Cain een verbeten wreker en is dè man voor de ze rol. Coleen Gray is zijn zeer be koorlijke metgezellin in de moeilijk heden. De kleine Enzo Staiola (uit de Italiaanse film „Fietsendieven") als het trouwe schoenpoetsertje, dat zo trots is op de naam Joe, zorgt voor fleurige en vertederende momenten, doch voelt zich in deze sfeer van moord en valse munterij kennelijk minder thuis dan in „Fietsendieven". In het voorprogramma draaien twee vooroorlogse, doch niettemin onder houdende filmpjes, resp. over het wondere Hawaii en over een uitste kende dans-show in een Parijse nacht club. In het theater Cinema Americain' draait de film „God heeft de mensen nodig", een bijzonder interessante rol prent waarvan we dezer dagen uitvoe rig melding hebben gemaakt. De journaals Zowei in het binen- als buitenlands nieuws werd ruimschoots aandacht ge schonken aan het feit dat generaal Eisenhower te Rotterdam een parade afnam van Canadese soldaten, die met bestemming Hannover in de Neder landse havenstad arriveerden. Ver scheidene van deze soldaten waren reeds in 1944, in Nederland. Er was nog iets dat ons aan de vreselijke ja ren van de bezetting herinnerden. In het Hollands diep werd namelijk een einde gemaakt aan de (waarschijnlijk) laatste V I. Voorts zagen wij opnamen van de crossloop te Amsterdam, welke uit een veld van 120 lopers door de Medemblikker Bobeldijk werd gewon nen. Opnamen uit Leeuwarden lieten een geheel andere „lange afstand"-pres- tatie zien. De heer en mevrouw Giesen waren namelijk zeventig jaar getrouwd. De ter aarde bestelling van wijlen mi nister Van Maarseveen te Utrecht en de terugkomst van Prinses Elisabeth van Engeland namen eveneens een be langrijke plaats in de journaals in. Verdienstelijk Alkmaarder wordt tachtig jaar De heer J. Baart Nieuwe Sloot 28 wordt Dinsdag 80 jaar en heeft z;ch als burger van, Alkmaar in die tijd zeer verdienstelijk gemaakt. Van af zijn 20ste jaar heeft hij in het ver enigingsleven gezeten, zowel in katho lieke als in niet-katholieke verenigin gen (o.a. de 8 October-vereniging). Hij had zitting in het Burgerlijk Armbe stuur tot dat dit werd opgeheven en was de drijvende kracht voor tal van kerkelijke katholieke instellingen en verenigingen, in het bijzonder voor de katholieke pers hier ter stede. leen laten zitten, hè klont?' „Ja, maarpiepte de maat, ter wijl hij vol afschuw naar Trol ds Trooster keek. „Ga zitten!" zei Kappie bars. Zo reed de trein de avond in. Het gen verried. Trol de Trooster had opgehouden te praten en het drietal zat zwijgend bij een, Kappie woedend, de maat tril lend van angst en Trol met een drei gende blik, die allerlei boze bedoelin- ER WERD F 6 GEEIST. In ons gister opgenomen verslag over de Sinterklaas voor het kanton gerecht is de eis van de ambtenaar van het O. M. weggevallen. Geëist werd f 6 boete subs 3 dagen hechtenis. Zoals wii meld°n zal de kantonrechter schriftelijk uitspraak doen.

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 2