Kans op compromis en West is kleiner tussen Oost geworden Toegang erebegraafplaats Bloemendaal bleef gesloten VERENIGDE NOORD-HOLLANDSE DAGBLADEN Het Duitse probleem VREDESPLAN VAN AMERIKAANSE OUE-MAATSCHAPPUEN Zuid-A^rika uit de be heer schaps raad Madjlis heeft een overweldigend vertrouwen in Mossadeq Schijvenaar brak kuit en scheenbeen SKAMER f... DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN Wysjinski verwerpt ontwapeningsplan en Gromyko dient protest-nota in de hoop op een compromis tussen Oost en West blijkt meer en meer een illusie te worden. Terwijl de Sowjetrussisehe minister van buitenlandse zaken, Wysjinski, Zaterdag in de politieke commissie van de Verenigde Na ties te Parijs het Westerse ontwapeningsplan verwierp, ontbood zijn plaats vervanger, Andrei Gromylin, de ambassadeurs van Engeland, Frankrijk. Turkije en de Verenigde Staten op het Kremlin om een nota te overhandigen, waarin o.m. werd gezegd, dat de voorstellen voor een commando voor het Midden-Oosten niets anders betekenen dan „een poging om de landen van het Nabije en Midden-Oosten te betrekken in oorlogsmaatregelen, welke worden uitgevoerd door het aggressieve Atlantische blok". *aQ9'"®5S!SVS p armen in het commando defensief is bedoeld en ressieve p'armen in het Midden-Oosten KoM Joh. de Veer gaat heen Als voedselcommissaris voor Noord-Holland voor ons zorgen?** „Als U weggaat, ïelemaal alleen!" „Ja, naar niet meer over, moeder en vouw- Pom had al die tijd even later riep hij dat was ook aardig „Gun jij en vacantie? Van de niet weg geweest, h zeker wel op ons oen we toch ook als zijn?" Beschaamd d hangen. Pom had Ing. Med.) 1"gggg—Bi 12.33 Voor het platte- en solisten. 13.00 de Middenstand. 13.20 15 Accordeonmuziek. uw. 14.15 Strijktrio, ie der dieren", hoor- 18.15 Militair com a-var ia. 18.30 Metro- 18.50 Regeringsuit- A. Fokker: „De In- .00 Parlementair over- cital. 19.45 Regerings- ruwvoedermidde- een vraaggesprek :hering. Directeur Be- Grond- en Gewas- Nieuws. 20.05 Actuali- 20.45 Gevarieerd sspraak over de Raad Radio Philharmonisch 23.00 Nieuws. 23.15 in Esperanto. 23.20 4.00 Gram.muziek. UW liskamer loopt de tg daar Uw snelle H succes'. Studeer de Bekende ij k e Cursus urn, benut elk T leiden door de •en van R.E.S.A. spectus: H.B.S. A A en B, Handels- ifdcorrespondent - M.O. en L.O. en examens. S dvertentie. Ing. Med.) voor het open raam er heerste er doodse sje en handschoenen ?spannen: „Laten we Ze stond op met langen naar frisse en van bomen en en de lange witte er naar weg te Kb- schemering van die ar de gedachten op rnder da* er iets hield of hun aanval D je wachten", ging 11e zijn portefeuille Ie en hij zei dat hij dra de rekening was gevoel van opluch- de warme zon bui- zucht van verlich- ogen moest dicht- felle licht na 4e Het was binnen zo de stemming waar- Ie kon ze dat een gen, ze had behoef- >eweging, aan ooge- alles wat haar ge- afleiden van Blake. in de zon stond te :te hoe aardig de de rode geraniums t zwart-wit van de m Neville naar bui de auto en reden in ongeveer een issiter voor de kost? kans, dat hij thuis 3e dag?" liet precies" ant- elend op Rossiters "en dat hij heel ge- jn, anders zouden niet zo aanhalen. Ik at hii een onafhan- maar ik kan m« eb je het bij het iamde Neville en iderwerp aan. ..Wat iet die kleine dorp- zwart-witte huisjes, veilanden en moes- (Wordt vervolgd) BUREAU: ADMINISTRATIE Voordam 11. Tel. 3320 Postgiro 187294 Redactie; Achterdam 20, Tel. 5541 Directie: J. BIJLSMA en C. KRAK Hoofdredacteur: A KAPTEIN Maandag 26 Nov. 1951 148e Jaargang No. 279 ALKMAARSCHE COURANT TARIEVEN: Advertenties 16 ct. per m.m. Familieberichten 20 ct. p.m.m. Vraag en Aanbod (alleen 2e hands goederen) tot 15 woor den 1.-, elk woord meer 5 ct. Uitsluitend contant. Abonnementsprijs, bij voor uitbetaling, 1.72 p. mnd., 5.15 per kwartaal, plus incassokosten. DE. ii i Verenigde Staten hebben maar één erlangen: zo snel en efficiënt moge lijk een dam opwerpen tegen een moge lijke communistische vloedgolf. .Oe Sowjet-Unie heeft maar één wens: een zo degelijk mogelijke dijk bouwen te gen Amerikaans imperialisme. Beide verlangens raken elkaar in verschillen de delen van de wereld. Waar dit ge beurt, vliegen de vonken eraf en de vrije volkeren houden bij dit koude treffen de adem in. Het belangrijkste wrijfvlak is Duits land. Toen de Amerikaanse plannen tot versterking van de Europese defensie werkelijkheid werden, toen de West- europese landen zich steeds nauwer aaneensloten, lag het in de aard van de ontwikkeling, dat de positie van Duits land nader moest worden bekeken. De Amerikanen houden daarbij „de zaak" voor ogen. Zii handelen koel en snel. tonder diplomatieke franje. Zij hebben geen ti.id om met gevoelens rekening te houden en zij tonen zelfs verbazing, zodra zii op tegenstand stuiten. Bij de Russen gaat alles nog wat eenvoudiger. Het Kremlin zegt: „zo is het" en niemand heeft het hart er een andere mening publiekelijk op na te houden. De zone-verdeling van Duitsland is altijd een onding geweest. Rusland kreeg kans in het Oosten zijn wil door te drijven. De westelijke bezettende mogendheden zijn er van het begin af aan van doordrongen geweest, dat op een gegeven moment aan Duitsland eigen recht in eigen handen moest wor den gegeven. De inrichting van de Westduitse Bondsrepubliek Is hiervan een gevolg. Er is meer dan eens op ge wezen, dat democratisering van Duits land een proces van jaren zou zijn. De Amerikaans-Russische tegenstelling heeft gedwongen tot het aannemen van een tempo, dat zowel voor Duitsland als voor West-Europa onheilzaam kan worden genoemd. Niettemin is het probleem er. En wij moeten een oplossing vinden. Voor wat Nederland betreft, dat zijn overzeese gebiedsdelen verloren zag gaan. is het economisch belang van een sterk Duitsland als handelspartner zonder meer duidelijk. Onze nuchtere zakelijk heid laat gevoelsoverwegingen niet toe. Politiek ligt de kwestie anders Het waren met name de Amerikaanse plan nen tot heroprichting van een Duits leger, die in West-Europa beroering wekten en die Oost-Duitsland verleid den tot het openbaar maken van ideeën over éénwording van Duitsland, die zonder twijfel ook in West-Duitsland gehoor hebben gevonden. Adenauers opposant. Schumacher, is als het ware op deze zaak afgevlogen. De West duitse minister-president kon al niet anders doen dan aan de eis van herop richting van een Duits leger het ver krijgen van souvereiniteit te verbinden Or> dat moment ging er 'n schok door West-Europa. Een nieuw Duits .eger? Een apparaat, dat wellicht teziinertijd aan herziening van de Oder-Neisse grens tussen Polen en een herenigd Duitsland kracht zou kunnen bijzetten? Vooral de Fransen voelden zich in een hoek gedrongen. Zii verafschuwen terecht de terugkeer van een Duitse generale staf. In Parijs werd toen de idee van een Europees leger geboren De Duitse eenheden zouden hierin op de juiste plaats worden gevoegd Daar op werd, voornamelijk ook in Neder land, gezegd, dat een leger een instru ment is om zonodig aan de buitenland se politiek van een land kracht bii te zetten. Was, zo vroeg men. de Euro pese eenheid ai zóver gevorderd, dat een eenheid van legermacht tot de mogeliïkhp-'en behoorde? Het antwoord op deze vraag luidde vrijwel unaniem ontkennend De til den zijn er nog niet rijp voor Ameri ka's snelheid van handelen en de Franse zucht naar nationale zekerheid tegen een herrijzend Duits leger waren niet in staat deze inzichten te wijzi gen. Aan de andere zijde van de conferen- tietafel zat éd=nauer. die in zijn land terrein aan de Schumacher-opposirie Verliest De Duitse kanselier kon niet anders dan vasthouden aan zijn ver langens naar souvereiniteit met het Duitse leger op de tweede plaats, om dat zijn positie vrijwel onmogelijk sou Worden, indien hij anders handelde Hij heeft dit diplomatieke spel gewonnen' West-Duitsland is weer souverein. Alweer stellen wij vast. dat wij deze dingen slechts met ons verstand moe ten benaderen Wij zijn in staat zonder enige moeite tien of meer argumenten te vinden tegen het Duitse leger Maar Verwachting tot morgenavond: Vannacht weinig bewolking en plaatselijk in het binnenland lich te vorst. Morgen in de loop van de dag van het Westen uit toene mende bewolking, maar bijna overal droog weer. Zwakke tot matige, langs de Waddenkust la ter tot vrij krachtig toenemende Zuidwestelijke wind. A I het Russische protest opgemerkt, dat volledig in overeenstemming zal zijn met het handvest der V.N. De V.S. zullen zich inzake het antwoord met de drie andere partners verstaan. Twaalf amendementen j^YSJINSKI, sprekend in een over volle,* benauwde zaal van het Paleis de Chailiot te Parijs, verklaarde Za terdag, dat het westerse ontwapenings plan geen stap nader tot het Sowjet russisehe standpunt betekende. Hij diende twaalf amendementen in, die op twaalf regels na de oorspronkelijke honderd regels van het westelijke plan vervingen of schrapten. De amende menten vroegen om vermindering met een derde van de strijdkrachten van Amerika. Engeland, China, Frankrijk „LIET is niet moeilijk te zien", al dus de protest-nota van Gromyko, „dat het commando voor het Midden- Oosten bedoeld is om de vier initia tiefnemers de gelegenheid te verschaf fen zich voortdurend in de binnen landse zaken van de landen van het Nabije en Midden-Oosten te betrekken en om deze laatste landen van hun na tionale onafhankelijkheid te beroven" De bewering als zou het Midden-Oos ten worden bedreigd, wordt volkomen ongegrond genoemd. Mocht al van een bedreiging gesproken kunnen worden, dan komt deze van de zijde van En geland, Frankrijk, Turkije en de Ver. Staten. De nota besluit met de woor den: „De regering van de Sow jetunie acht het noodzakelijk de aandacht van de regering der Verenigde Staten er op te vestigen, dat zij deze nieuwe aggres sieve plannen voor de oprichting van een commando voor 't Midden-Oosten in het gebied, dat niet ver van de grenzen van de Sowjetunie ligt, niet kan voorbijzien. De Sowjet-regering acht het eveneens noodzakelijk te ver klaren, dat de verantwoordelijkheid voor de toestand, die zou kunnen ont staan als gevolg hiervan, berust bij de regering van de V.S. en der andere initiatiefnemers". De perschef van het Amerikaanse ministerie van buitenlandse zaken Lin coln White, heeft naar aanl°iding van de opportuniteit gebiedt versterking van de West-Europese defensie. De opmer king is r;et nieuw, dat ppn ■Motp/prian! geregeerd land veel sneller kan hande len dan een democratie Rusland zal on dit stuk altiid een slag voor zijn Van daar dat de Verenigde Staten éérst wil len doen en daarna zonodig en desge wenst willen praten. Dat daarmee een stuk nationale sou- vereinitet verloren sraat. is buiten kijf Souvereiniteit in de zin van volkomen onafhankelijkheid is een verouderd he- grip De buitenlandse politiek van een land wordt allang niet meer zelfstan dig door ministerraad en parlement om paald Wij mogen alleen de vraaf? stellen of op ogenblikken, dat dit wél mogelijk is, wel voldoende met natio nale aspiraties rekening wordt gehou den. Verder kunnen we niet gaan Bij de behandeling van de begroting voor buitenlandse zaken heeft men nog weer eens kunnen opmerken, dat het bui tenlandse beleid van ons land voor een zeer belangrijk deel aan de internatio nale conferentietafel wordt uitgewerkt Wij menen dan ook. dat het Duitse leppr er ?nl en moet komen De prar- tijk van de politiek dwingt ertoe. Ne derland zal er verstandig aan doen iiQt op zijn gevoel af te gaan, maar met zijn belangen rekening te houden Daarmee is weliswaar het Duitse pro bleem niet opgelost, maar dan kan ten minste worden gedaan wat voor de veiligheid en de toekomst van alle Westeuropese mensen dringend nood zakelijk is. en Rusland, en het instellen van een „commissie voor atoomenergie en con ventionele wapens", een internationale conferentie (om maatregelen voor na leving van het verbod van atomische wapens te overwegen) en om complete inlichtingen door alle landen van hun wapens binnen een maand, nadat de Verenigde Naties atomische wapens zouden hebben verboden. (Zie verder elders in dit blad) Dorus Rijkers'' bracht visser behouden thuis (Van een onzer redacteuren) De heer Middelkoop uit de Fazan tenstraat te Den Helder geraakte Za terdag, toen hij alleen in een vlet uit vissen was gegaan, in een hachelijk avontuur. Toen hij 's avonds om acht uur nog niet thuis was, werden zijn familieleden ongerust. De „Dorus Rij kers" en de ,.C K. de Baas" zijn daarop uitgevaren. Zij vonden de heer M. be trekkelijk snel nabij de Oostpunt van het nieuwe havenwerk, waar hij voor anker lag. Hij was door het slechte weer overvallen en had de grootste moeite om het water uit de vlet te hou den. Tegen middernacht arriveerde de „Dorus Rijkers" met het geredde vletje en de éénpersoons-bemanning veilig en wel in de haven van Nieuwediep. Olie der wereld in één onderneming Twee-en-twintig Amerikaanse olie maatschappijen hebben zich in een open brief in de „New York Times" tot president Truman gericht met een plan, dat naar hun mening een d^rde wereldoorlog zal vermijden en het communistische gevaar zal bezweren. De betrokken maatschappijen, die alle haar olie geheel of gedeeltelijk in het buitenland winnen, stellen voor alle Amerikaanse en buitenlandse maatschappijen in een geweldige inter nationale onderneming te verenigen met een kapitaal van tenminste 25 milliard dollar. Het merendeel van de inkomsten dezer onderneming, die ge schat worden op 6 milliard dollar per jaar, zal volgens het plan beschikbaar worden gesteld aan de landen, waar de olie wordt gewonnen. Rode Kruis-actie voor hulp aan Noord-ltahë Het Nederlandse Rode Kruis heeft maatregelen genomen om te voldoen aan de aandrang, die reeds van zeer verschillende zijden wordt uitgeoefend, tot het organiseren van een inzameling door het Scheie land voor de slachtoffers van de watersnood in de Italiaanse Po-vlakte. Aan alle Rode Kruis-afdelingen in ons land is verzocht om op of om streeks 1 December maar vóór St. Nicolaas een collecte te organiseren. Bovendien kunnen bijdragen worden gestort op giro rekening 22120 ten name van het hoofdbestuur van het Ned Rode Kruis te 's Gravenhage. met aan duiding: Hulp Italië In de open brief wordt voorts uit eengezet, dat het opnemen van de Brits-Iraanse oliemaatschappij in de voorgestelde internationale onderne ming de oplossing van het Brits- Perzische geschil mogelijk zal maken, evenals de regeling- van de schade vergoeding aan genoemde maatschappij. President Truman wordt tenslotte verzocht de presidenten van de 22 Amerikaanse oliemaatschappijen bijeen te roepen om het plan nader te bestu deren. Te Bristol is Zaterdag in een winkel waar fietsen en motoren worden ver kocht, een ondergrondse benzinetank ontploft. Er zijn tot nu toe negen lijken geborgen De Hannie Schalt-herdenking werd verboden i legram aan de minister van binnen- INienemini, OkkenerhAete landse zaken met klem geprotesteerd duizenden naar Haarlem Zaterdag heeft de leider van de Zuidafrikaanse delegatie, dr Doen ges, de voorzitter van de algemene ver gadering der V-N., Nervo, medegedeeld dat Zuid-Afrika heeft besloten niet verder deel te nemen aan het werk van de beheerschapsraad, totdat de al gemene vergadering het besluit om stamhoofden uit Zuid-West-Afrika uit te nodigen naar Parijs te komen, zal hebben herzien. Het besluit van de raad is volgens de Zuidafrikaanse gedelegeerde een .on betamelijke en onwettige" maatregel De stamhoofden zijn uitgenodigd on) hun verzoek om Zuidwest-Afrika, dat op het ogenblik onder Zuidafrikaans mandaat staat, onder beheer van de V.N. te plaatsen, toe te lichten j-JOEVVEL de minister van binnenland se zaken een Hannie Schaft-her- denking op de t re-begraaf plaats te Bloemendaal had verboden en in ver band hiermee had besloten de begraaf plaats een dag te doen sluiten, hebben zich gisteren toch enkele duizenden deelnemers aan de herdenking van de gevallen verzetstrijdster naar Haar lem begeven. Door de Haarlemse en Bloemcndaalse politie, in samenwer king met de marechaussee en de rjjks politie, waren echter strenge voor zorgsmaatregelen genomen, zodat van een werkelijke, georganiseerde her denking weinig is terecht gekomen. Op de naar de begraafplaats lei dende Zeeweg patrouilleerden vier pantserwagens, waarvan de man in de toren zijn stengun in de aanslag hield. Ook bij enkele monumenten in Haar lem hielden met stenguns bewapende marechaussees een oogje in het zeil. Desondanks werden op enkele plaat sen in Haarlem bloemen en kransen neergelegd. Eén groep de deelnemers kwam ten slotte toch in de omgeving van de begraafplaats terecht, waar heen evenwel alle toegangswegen wa ren afgesloten. Bovendien waren hier vele agenten en verscheidene brand weerwagens opgesteld. Aan de voet van de Zeeweg werd ten slotte een krans gelegd en de heer Gerben Wa genaar hield een korte herdenkings rede. Hierop keerde men in groepen terug naar de stad. Er hebben zich in de loop van de dag verscheidene in cidenten voorgedaan, doch geen ervan had een ernstige afloop. Zaterdagavond heeft de Revolution- nair-fommunistische Partij in een te- JJE Perzische nationale vergadering heeft met negentig tegen nul stemmen bij zeventien onthoudingen een motie van vertrouwen in de regering van Mossadeq aangenomen. Tevoren had Mossadeq een tachtig bladzijden lang verslag over zijn reis naar de V.S. en Egypte voorgelezen, dat aan het eind met een dergelijk enthousiasme van de publieke tribune werd begroet, dat de voorzitter dreigde de tribune te zullen ontruimen. rEN KLACHT, vrienden, een klacht op Theodoors tafel, en nog wel van een dame, in casu mej. Simmons uit Hoorn Ze heeft het over die fiets met het gegraveerde stuur, die op een ten toonstelling te Londen te zien was. ..Niets bijzonders om er zo'n ophef over te maken", zei ze. Mijn neefje heeft een veel mooier rijwiel, doordal het de volgende attributen draagt: fietsbel, richtingwijzers, een koplamp, twee bermlampen, een achterlicht verklikker, een kilometerteller, een klokje, een fietspompje, snelbinder, automatische standaard. verwarmde handvatten en een lampje om kilome terteller en klok te verlichten, alsmede het dasbord. dat ook nog op het stuur kon Het neefje woont in Harlingen en schijnt daar de plaatselijke V.V V. veel geld in het laadje te brengen. De directeur van de bank te Brinon-sur- Sauldre (Frankrijk) is gearresteerd, omdat hij in zijn eigen bank heeft in gebroken en 1700.000 francs heeft ge stolen Het zal hem niet veel moeite gekost hebben, die kraak In Seesen (Neder Saksen) heeft de politie twee scholier gechanteerd, door hem te zeg gen, dat ze zekere kleine vergrijpen aan zijn moeder en zijn onderwijzer zouden vertellen, als hij niet zorgde, dat er onmiddellijk klinkende munt op tafel kwam. Door angst gedreven 14-jarige schooljongens in de (vettige) slschtoffer geld van zijn moe kraag gegrepen. Ze hadden een mede- ^er' een bedrag van 1800 gulden, dat hij aan zijn afpersers ter hand stelde. Heel kinderlijk kochten ze er ijsjes voor. Hoe er nog mensen zijn, die 't in hun hoofd haalden zich voor Stalin uit te geven, blijft mij immer een raadsel. En toch is het gebeurd en wel in Moermansk. Het was bedoeld als een grapje van een meneer Lubitsj, die een borrel teveel op had. Stalin waardeert die mopjes buitengewoon, hetgeen Lubitsj in de uranium-mijnen dagelijks (vijftien jaar lang) kan over denken. a De K.L.M. heeft de ge- Conflict met voorz tter bracht premier aan het huilen *pOEN Mossadeq, wenende en mei ge balde vuisten op tafel slaande, om een motie van vertrouwen vroeg be paalde de voorzitter, dat een debat over uitstel van de algemene verkiezingen tot 18 December moest voorgaan. Woedend riep Mossadeq uit; „Ik ga direct met de verkiezingen beginnen,. De wet op het uitstel werd niet door de senaat bekrachtigd en niet door de Sjah getekend" Toornig antwoordde de voorzitter, dat de regering aan het be sluit van de nationale vergadering moest gehoorzamen. De kamer oesloot met 57 tegen 28 stemmen het debat over het „ASJEMENOU I" woonte aan de passagiers van viiegtui- uitstel der verkiezingen aan de ver trouwenskwestie te laten voorafgaan. Toen enige tijd later de motie van ver trouwen was aangenomen, stapte Mos sadeq "limlpohérd van het podium en verliet, kwiek lopend ais een jonge man, onder gejuich de zaal. gen, die de evenaar passeren het „Aeo- lus-certificaat" uit te reiken. Aeolus is de god van de wind, dat lieve kind. Wel, dezer dagen is het 20.000ste certi ficaat uitgereikt aan meneer Eric Wohlgemut, een Zuid-Afrikaner. tegen diens verbod om een Hannie Schaft-herdenking op de erebegraaf plaats te houden. Het telegram besloot met de woorden, dat het verbod werd beschouwd als een aantasting van het grondwettelijke recht van vergadering en als belediging van vermoorde ver zetsstrijders. Vier minuten na het begin van de tweede helft van de interland-voetbal wedstrijd NederlandBelgië, welke in een 67 overwinning voor de Belgen eindigde, heeft de linksback van het Oranje-team, de E.D.O.-speler Henk Schijvenaar, door een ongelukkige samenloop van omstandigheden, een kuitbeen- en scheenbeenbrcuk opgelo pen. Na per brancard van het veld te zijn gedragen, werd de Nederlander naar het Zuiderziekenhuis *e Rotter dam vervoerd, alwaar F tgenfoto's werden genomen en het been werd ge zet. Gisteravond kon Schijvenaar per auto naar zijn woning te Amsterdam worden overgebracht. Het ongeval ontstond toen Schijve naar met een „sliding" de Belgische midvoor Mermans het schieten wilde beletten. Op het ogenblik, dat onze linksback voor de Belg gleed, schoot deze met het gevolg, dat hij het been van zijn tegenstander raakte. Mermans was door het gebeuren zo overstuur, dat hij in tranen uitbarstte. De voor zitter van de K.N.V.B. Karei Lotsy en de Nederlandse doelman Kraak klop ten hem op de schouder en beduidden de Belg, dat hij geen schuld aan het ongeluk droeg. Onmiddellijk na de wedstrijd begaf de Belgische midvoor zich in gezelschap van Lotsy en de spelers Odenthal en Biesbrouck naar het Zuider-ziekenhuis. Schijvenaar die over een sterk moreel beschikt, ver klaarde geen pijn meer te hebben en zeide tot Mermans: „Je kon er niets aan doen". De heer Joh. de Veer heeft tegen 1 Januari ontslag genomen ais voedsel commissaris voor de provincie Noord- Holland. Hij heeft dit gedaan, omdat hij tevens voorzitter is van het Bedrijf schap voor Vee en Vlees en omdat hij tot de conclusie is gekomen, dat beide functies niet in een persoon verenig baar zijn. Een behoorlijke waarneming van het voorzitterschap van het bedrijf schap liet onvoldoende tjjd over voor het werk van het voedselcommissariaat. In de provincie Noord-Holland zal men van zijn vertrek met leedwezen kennis nemen. De heer De Veer is ge boren en getogen in deze provincie; hij is volkomen vertrouwd met de toestan den alhier en hij heeft zich in de ruim zes jaren, gedurende welke hij de be trekking uitoefende, allerwegen geacht en gewaardeerd gemaakt. De functie was bij hem in goede handen en dit was van belang, met name gedurende de eerste moeilijke jaren na de oorlog. Tot zijn opvolger is benoemd ir. J. K. Slim, thans voedselcommissaris in de provincie Utrecht. Voor de heer Slim za) in de plaats komen ir. W. J. M. Dek ker, thans handelsattaché te Bern, een functie, welke is opgeheven.

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 1