Typografen vierden het zestig-jarig jubileum van hun bondsafdeling de gehele dag Moeilijk? Ulet rc.ee/ Bij Tfoos a Mimosa GEOPEND PARKER '51 Feestplannen voor het 700-jarig bestaan van Alkmaar Druk bezochte receptie en feestavond in Wapen van Heemskerk" Op de bres voor belangen der grafische werkers AGENDA WOENSDAG 5 DEC. DUS GEEN MlDDAGSLUITlNG van 1 2.30 tot 2 uur De jeugd blijft baldadig „Maison Marchand" geopend Voogdijvereniging Kinderzorg De Sint denkt... PULLOVERS EN VESTEN Gerard Worm A Cadeaux voor elke mari en vrouw en frt it fatiattn Nazorg-Arbeidsinrichfing viert 20-jarig bestaan de Vulpenhouder voor het leven P.0.A, n.v. - PAYGLOP Drieling geboren Alg. Ned. Pensioenbond kwam bijeen Openbare lagere s gaat weer 3 jaar Egmond aan Zet MAANDAG 26 NOVEMBER 1951 »cwi^8igjwu.wTJflt»tan.7 gg iimb— QNZE MEDEWERKERS, de typografen, zonder wier gewaardeerde arbeid een krant ondenkbaar is, hebben Zaterdag in „Het Wapen van Heemskerk" ge recipieerd en feest gevierd. Zij herdachten met hun collega's uit de plaatselijke boek- en handelsdrukkerijen het feit, dat zestig jaar geleden achttien werknemers uit het grafische bedrijf op een Zondagmorgen bijeen kwamen om het kloeke besluit te nemen in Alkmaar een afdeling van de Algemene Nederlandse Typo grafen Bond te stichten. Hiermede leverden zij een bijdrage aan de groei van een organisatie, die een van de hechtste zo niet de hechtste vakbond van Neder land zou worden. bondsvoorzitter had alle waardering voor een goede verstandhouding tussen de werkgevers en de werknemers, doch huiverde als hij zo nu en dan het ge luid vernam, dat de grens van het so ciale kunnen is bereikt. Na de „goe- JN zijn welkomstwoord bij de aanvang van de receptie richtte de voorzitter, de heer H. W. Kaagman, zich in het bijzonder tot de vertegenwoordiger van het gemeentebestuur, wethouder M. Coerts, de voorzitter van de ANGB, de heer H. Staphorsius, de delegatie van de Alkmaarse Bestuurders Bond, het oud-lid de heer C. Couwenhoven, de vertegenwoordiger van de districts commissie, de heer Van Putten, de af gevaardigden van de afdelingen Scha- gen en Noord-Scharwoude, de R.K. Grafische Bond en de veteranen, de heren W. van Randwijk en W. Hoek. In zijn historisch overzicht bracht de heer Kaagman in herinnering, dat op Zondag 22 November op werkdagen liet de lange arbeidstijd geen verga deringen toe achttien typografen tot de oprichting van de afdeling Alkmaar besloten. Enkele maanden la ter bleken acht leden weer voor het lidmaatschap bedankt te hebben. De maatschappelijke toestanden waren in die jaren zeer slecht. De werktijden waren lang, de lonen laag en vele le den waren bang om tot de vakbond toe te treden. Naarmate de jaren ech ter vorderden, nam de kracht van de organisatie toe. In 1914 was er reden tot vreugde. De eerste collectieve ar beidsovereenkomst trad in werking. Sindsdien is de rechtspositie van de werknemers in het grafische bedrijf mede door de instelling van een dis tricts- en centrale commissie aanzien lijk verbeterd. De vakopleiding der leerlingen en het werk van de grafi sche studieclubs waarborgden daar naast 'n goede vakmanschap. Een ere saluut bracht de voorzitter aan de he ren v. Randwijk c.s., die in 1891 de moed hadden om de afdeling op te richten, aan de in 1944 overleden v. d. Toren, die vele jaren voorzitter van de afdeling is geweest en aan de huidige secreta ris, de heer T. Hulst, die, niettegen staande zijn betrekkelijk jeugdige leef tijd, reeds 23 jaar een bestuursfunctie vervult. De heer Kaagman besloot zijn toespraak met de mededeling, dat men het zestig-jarig jubileum zou vieren met de herinnering aan hetgeen werd gedaan en met de blik op de toekomst, waarin hij als taak zag „Aan een Nieu we Gemeenschap Bouwen". De heer H. Staphorsius bracht de gelukwensen van het bondsbestuur over. In de vakbondsgeschiedenis be gon de victorie niet in Alkmaar, doch in Arnhem. Desondanks was er ook in 1891 nog moed voor nodig om voor zijn maats in de werkplaats in het krijt te treden. Daarom wilde spr. vooral de heren Van Randwijk en Hoek met het jubileum complimenteren. Dat er sinds dien veel is veranderd, moge blijken uit het feit, dat op deze receptie ver tegenwoordigers van het gemeentebe stuur en de patroons aanwezig zijn. De Meijer achtte de woorden uit de „Max Havelaar" van toepassing, dat niet het snijden van de paddi de grootste vreugde schenkt, doch het snijden van de paddi, die men zelf heeft geplant. De voorzitter van de afdeling Schagen gaf uitdrukking aan de wens, dat men zou voortgaan met de verheffing van de arbeidersklasse in het algemeen en van de grafische arbeiders in het bij zonder. De heer C. Couwenhoven voer de de aanwezigen terug naar de jaren toen ook in Alkmaar de typografen naar het stakingsmiddel grepen om hun eisen kracht bij te zetten, waarna de heer Hoek namens de gepension- neerden het woord voerde. Ontroerend was de toespraak van de heer Van Randwijk, een van de op richters van de afdeling. Hij verhaalde van de omstandigheden, waaronder in Het bestuur van de 60-jarige afdeling Alkmaar van de Alg. Ned. Grafische Bond. Zittend van links naar rechts de heren T. Hulst, H. W. Kaagman, C. Snel en C. Witsen. Staande van links naar rechts J. Schinkel, de bondsvoor zitter H. Staphorsius, C. W. Pisutsse en P. Koster de oude tijd" de tijd van het vrije spel der maatschappelijke krachten gehekeld te hebben, sprak de heer Staphorsius de wens uit, dat in de toe komst door middel van de publiek rechtelijke bedrijfsorganisatie ook op economisch terrein een goede samen werking tussen werkgevers en werk nemers zou ontstaan. Wethouder M. Coerts herinnerde aan het verplichte lidmaatschap van de bond en wees erop, dat de arbeidsom standigheden in het grafische bedrijf in vergelijking tot andere vakken goed zijn te noemen. Hij hoopte dat het con tact tussen patroons en arbeiders zou blijven bestaan en sprak namens het gemeentebestuur, dat zijn gelukwens van een bloemstuk vergezeld liet gaan, de hoop uit, dat de afdeling nog veel zal doen ter verbetering van de positie van de arbeiders. De heer Van Putten feliciteerde de afdeling namens de districtscom missie en was erkentelijk voor de rust, welke in het grafische bedrijf heerst. Namens de Federatie van Werkgevers in het Boekdrukkersbedrijf sprak de heer Hogervorst, die samenwerking tussen werknemer en werkgever de enige waarborg noemde om het beste resultaat te bereiken. De heer Meijer, voorzitter van de A.B.B., wees erop, dat de afdeling niet de oudste vakbond in Alkmaar is. Op 12 Januari 1890 werd hier ter stede een afdeling van de Si- garenmakersbond opgericht. De heer zijn jeugd moest worden gewerkt. Op de zes werkdagen stond men van des morgens zes tot 's avonds tien uur in de werkplaats en als het druk was moest men op Zondagmorgen terugko men. Deze abnormale arbeidstijden de den de kinderen van hun vader ver vreemden, terwijl de verdiensten van een gehuwde typograaf in die jaren f 9.50 per week bedroegen. De woorden van de heer Van Rand wijk lieten niet na indruk te maken. De heer Kaagman betuigde dan ook in het slotwoord zijn dank „voor het geen Van Randwijk en Hoek voor ons en onze kinderen hebben gedaan waaraan hij de wens verbond, dat de jeugd van thans later het werk van de huidige leden zou voortzetten. Gezellige feestavond 'S Avonds werd in de door talrijke bloemstukken gesierde zaal een druk bezochte, zeer gezellige feestelijke bij eenkomst gehouden. Mevrouw HuJst bood namens de moeders en vrouwen van de leden het bestuur twee fraaie archiefkasten aan. De voorzitter van de Alg. Ned. Gra fische Bond, de heer H. Staphorsius, die een feestrede uitsprak, wenste de afdeling voor de toekomst grote eens gezindheid en hechtheid toe, doch vroeg zich af, of onder de jonge bonds leden van thans nog dezelfde bereid heid is te vinden, welke vóór en na de eeuwwisseling de oude pioniers, die zoveel voor de typografen hebben we ten te bereiken, in hun strijd heeft (Ontleend aan onze advertentie -rubriek) MAANDAG Rcx Theater, 2.30 en 8 uur: Moord aan de Seine (18 jaar); Harmonie Theater, 8 uur: Captain Horatio Hornblower (14 jaar); Cinema Amerlcain, 8 uur: God heeft de mensen nodig (18 jaar)Vic toria Theater, 8 uur: Daar zul je voor boeten (18 jaar). DINSDAG Bioscopen als Maandag. Gulden Vlies, 8 u.: Filmavond „Men sen en dieren bouwen dammen". HOOG WATER TE BERGEN AAN ZEE Maandag, 26 Nov. 1.22 vm 1.42 r.m Dinsdag, 27 Nov. 2.09 vm 2.20 nm TE CAMPERDUIN Hoog Laag Maandag 1.27 13.47 7.27 19.47 Dinsdag 2.11 14.26 8.11 20.26 bezield. Nogmaals deed spreker een klemmend beroep op alle leden, om in de dreigende toekomst volkomen eens gezind achter hun bestuur te staan. Hoewel de typograaf reeds van slaaf van de arbeid tot vrije burger is ge worden, aldus de bondsvoorzitter, moest de strijd voor een nog veel betere maatschappij nog niet worden opgege ven. De heer Staphorsius besloot zijn rede met de woorden, dat slechts stu die en ontwikkeling de arbeider tot een gelijkgerechtigde in de onderne ming kunnen maken. Hiermee kwam een einde aan het officiële gedeelte en was het woord aan André Carrell en „Het Nederlands Cabaret". Zij brachten tezamen een voor Alkmaar bijna geheel nieuw ca- baretprografma, dat op een zeer be schaafd en artistiek peil stond. André behoefde niet te vrezen, dat in hun ge val „de koning in zijn eigen land niet zou worden geëerd", zoals hij het zelf uitdrukte, want louter enthousiaste bijval viel hem en zijn gezelschap ten deel. André's conferences en liedjes nu eens ernst, dan weer luim waren geestig en werden vooral ook door hun blijde gemoedelijkheid zeer gewaar deerd. De charmante Marianne van de Berg toonde zich een uitstekende part ner, zij was puntig en direct op de man af, en blijkt steeds nieuwe vorde ringen op de planken te maken. De vocalisten van de avond waren de Alk maarse Tini Alma, die vroeger bij de bekende Fritz Hirsch-onereue optrad en met een zuivere en vèrreikende so praan operette- en operamelodieën ten gehore bracht en Ab Hofstee, die over een warme sympathieke stem beschikt en tevens op een kalme, humoristische wijze bij verschillende schetsjes assis teerde. Ten slotte dienen zeer zeker te worden vermeld de pianist Ad Veen, die zich al evenzeer als een virtuoos op de clavioline en de accordeon ontpop te en „The Corelli's", die op zeer oor spronkelijke wijze een jongleer- en equilibristisch nummer ten tonele brachten. Na dit zeer afwisselende en vlot ge brachte programma van geestige en soms ontroerende schetsjes en lied jes, van muziek, zang, conference en show, werd tot besluit van dit jubi leumfeest nog enkele uren zeer gezel lig gedanst bij de klanken van Jan Cornelissens orkest. VANAF HEDEN TOT ZIJN ONZE MAGAZIJNEN langesiRaai ALKMAAR Gratis koopuur HILCKMANN Dit was Zaterdag van 12.3013.30 (Advertentie. Ing. Med.J AFDELING N.A.T.U. OPGERICHT Thans is definitief tot stand gekomen de afdeling Alkmaar van de NATII (Nederlandse Amateur Toneel Unie) met zeven aangesloten verenigingen. Het bestuur is uit de volgende heren samengesteld: J. Robert, Alkmaar, voor zitter; G. A. Bohlander, Castricum, se cretaris; G. Boon, Alkmaar, penning meester. Het correspondentie-adres is: Castricum, Brakenburgstraat 43. (Advertentie, ing. Med.) De door de politie geconstateerde of te barer kennis gekomen gevallen van bal dadigheid door de jeugd gedurende de maanden Augustus en September 1951 zijn als volgt verdeeld: vernieling van ruiten (niet door voetballen) 3; baldadigheden aan de afscheidingen, schuren,gebouwen, woningen e.d. 11; vernielingen in parti culiere tuinen e.d. 6; vernielingen in par ken en plantsoenen 7; schieten met wind buks op de openbare weg 1; dierenkwel ling 1; beschadiging van geparkeerde auto's 1. Het aantal kinderen, dat terzake van baldadigheid is onderhouden bedroeg over deze twee maanden 111. In Augustus werden diverse vernielin gen aan gemeente-eigendommen toege bracht. Aan de plantsoenen werden de vol gende vernielingen geconstateerd: Cort v. d. Lindenkade vernielingen van 11 gera- iums; perk Bergerbrug vernieling van 100 begonia's. De totale kosten voortvloeiende uit bo venstaande vernielingen en beschadigingen hebben in totaal f 87,18 bedragen. In alle gevallen van opbreken van be stratingen waren de straatklinkers, trot toirtegels e. d. niet meer aanwezig. Vrij zeker is, dat dit materiaal in grachten en vaarten is geworpen. Ouders en opvoeders wordt verzocht hun medewerking te verlenen aan het be strijden van deze baldadigheid door de aan hun zorg toevertrouwde kinderen te wijzen op het verkeerde van hun daden (vernietiging van schaarse materialen, ge brek ean eerbied voor hetgeen leeft en groeit in de natuur enz.). Vrijdagmiddag werd in het Payglop de modezaak van mej. Marchand in een nieuwe gedaante, onder een andere naam en met nieuwe eigenaressen ge opend. Deze reeds 35 jaar bestaande zaak is thans gecombineerd met het maat-atelier van mej. J. Zijp, dat voor heen boven Valks Lunchroom was ge vestigd. „Maison Marchand", zoals de zaak gedoopt is staat thans onder be heer van de dames J. Zijp en T. Groot. Het atelier met een wachtkamer en een gelegenheid tot passen is gevestigd op de eerste verdieping, waarvoor een uitermate geschikte gelegenheid bestaat. Het interieur van de zaak zelf is vol- korren vernieuwd. De wanden zijn be kleed met blank eikenhout, nieuwe wandkasten werden aangebracht, als mede een nieuwe toonbank en etalage. Ook werd er nieuwe verlichting aan gebracht en in aardige vitrines ligt een gedeelte van de uitgebreide collectie mode-artikelen, die deze zaak bezit, uit gestald. Dezer dagen hield de Voogdijvtrs, ging „Kinderzorg" te Alkmaar jaarvergadering. Aan het jaarver ever 1950 van de secretaresse ontlej I wij, dat deze nuttige vereniging I voogdij uitoefent over acht en twin, I pupillen, te weten over veertien jongejl en veertien meisjes. Alle kinderen^! ren in gezinsverband opgenomen, ter, F wijl 1 meisje intern in dienstbetrekking was. Geen van de kinderen werd het betrokken verenigingsjaar meer.I derjarig. Over het gedrag van de kin'I deren bereikten het bestuur van dei de van de pleegouders geen ernstig t klachten. De gezondheidstoestand WiJ zeer bevredigend, behoudens in één g,.l val, dat een jongetje betreft, dat zegl moeilijk loopt. Het bestuur vond aanleiding ((.I pupil aan de zorgen van andere ouders toe te vertrouwen, omdat tü| gevolge van grote gezinsuitbreidirj aan het meisje naar het oordeel van hn| bestuur te veel huishoudelijke werJ zaamheden werden opgedragen. De verpleeggelden konden in het x] gelopen verenigingjaar niet onaanziej lijk worden verhoogd dank zij de veil hoogde subsidie daarop van het c'.epal tement. Dit was voor de pleegoude! een verheugende mededeling in dei| tijden van stijgende kosten van levens onderhoud. Het verslag van de secretaresse eit digt met een woord van hartelijke datJ aan de pleegouders voor hun goede 2or.| gen aan de kinderen gegeven, alsmejl met een woord van dank aan allen, di<| het voogdijwerk in het afgelopen vel enigingsjaar geldelijk hebben gesteunjl Wegens het ontbreken van een eind afrekening van het departement kc? de penningmeester aan de vergadei™ nog geen definitieve cijfers over overleggen. Het bestuur van Kinderzorg is m\ menteei als volgt samengesteld: J. Wiggers, voorzitter, mevr. B. M. Kloos.1 Bok, secretaresse, P. van Ammers, pen. ningmeester, mevr. I. Stap-Geveke et mr. F. G. G. Boerrigter, leden. Modieuser en betere kwaliteiten vindt U in de mooie collectie bij HOEK H O U T TIL. KOUSEN LINGERIES. Geopend van 9 tot 6 uur. (Advertentie, Ing. Med.) JONGEN LIEP TEGEN AUTO AAN Zaterdagmiddag omstreeks kwart, vóór één liep een 10-jarige jongen bijl het oversteken van de Kanaalkade te-, gen een juist passerende auto. Hij had] wat gekocht in de kiosk bij het Texel se hek en liep daarna, zonder op het verkeer te letten, terug naar zijn va der, die aan de overkant van de weg I op hem wachtte. De jongen, die bij de aanrijding een hoofdwonde opliep, is| voor onderzoek naar het Centraal Zie kenhuis overgebracht. BURGERLIJKE STAND Geboren: Charles F., z. van A. M.I C. van Hal! en A. Reijn. Eduard H, z. van J. Uvenhoven en L. de Jong. Overleden: Rensje Willems, 63 jaar, gehuwd met D. Veken. Theodorus C. A. Leegwater, 3 jaar. Op Donderdag 13 December wordt een jubileumfeestvergadering gehouden ter gelegenheid van het 20-jarig be staan der Nazorg Arbeidsinrichting. Be langloze medewerking is daarvoor ver kregen van Kees Stet, Truus Schot en Tom de Munk alsmede van het Vitro- foon Amusements Orkest o. 1. v. Wim Cornelissen. Deze feestavond zal om 8 uur in de Aula van het Gymnasium worden gehouden. In verband met dit jubileum is een Nazorg-Jubileumkrant uitgegeven waar voor burgemeester Wytema een inlei dend woord heeft geschreven en waarin tal van bijzonderheden over de school voor B.G.L.O., de Zorg en Nazorg, de avondverzorging voor oud-leerlingen en de Nazorg Arbeidsinrichting, zijn be schreven. (Advertentie, ing. Med.) In het Sint Elisabeth Ziekenhuis te Alkmaar is gister een drieling geboren. Het zijn 2 jongens en een meisje, kinderen van de 27- jarige heer Kager, melkboer aan de Noorderstraat No. 33 te Eg- mond aan Zee en de 27-jarige mevrouw Kager-De Jong. Het echtpaar heeft reeds 2 kinderen van resp. 4 en 2 jaar. Moeder en kinderen maken het goed. JEUGDIGE DIEFJES De gemeentepolitie heeft twee jongens van tien jaar aangehouden, die mis bruik maakten van de drukte door in verschillende winkels diefstallen te plegen. Zij hadden het vooral op snoep goed voorzien. Voorts heeft de politie ter zake van looddiefstal van twee percelen aan de Anna Bijnsstraat, proces-verbaal opge maakt tegen vier jongelieden van res pectievelijk 23. 15, 18 en 15 jaar. De waarde van het gestolene bedroeg on geveer f 125. GESLAAGD Geslaagd voor het doctoraal examen Engels en de heer H. A. Wortelboer te Alkmaar. Zoals wij reeds meldden heeft de heer A. J. Elte er in de vergadering van Oud-Alkmaar aan herinnerd, dat over 2 jaar het feit van Alkmaars 700-jarig bestaan herdacht wordt en dat het op de weg van „Oud Alkmaar" ligt het initiatief tot herdenking te nemen. Het volgend jaar aldus de heer E. kan de organisatie, waarin alle verenigingen gekend moeten worden op papier ge reed zijn en 1953 kan dan als werkjaar worden beschouwd. De heer Elte ver zocht ons thans nog plaatsruimte voor de volgende nadere beschouwing. Dit feest kan nimmer door Oud-Alk maar alleen worden georganiseerd, want de herdenking dient door de gehele burgerij te geschieden. Daartoe is het nodig alle Alkmaarse organisaties te bundelen. Ik denk hier in het bijzonder aan de muziekverenigingen, buurtver enigingen, sportverenigingen, de beide Oranjeverenigingen, middenstandsver- enigingen, Alcmaria VW, het kaasdra- gersgilde, de brandweer, de 8 October- vereniging enz. Bij de viering van het feit, dat Alk maar 700 jaar geleden tot stad werd verheven, staat mij de organisatie van een herdenkingsweek voor ogen van Maandag 7 tot en met Zaterdag 12 Juni 1954, culminerende echter op Vrijdag 11 Juni, de feitelijke herinneringsdag. Misschien zou juist op die dag nog eens een grote ouderwetse kaasmarkt kunnen worden gehouden en de ge meente met een Koninklijk bezoek wor den vereerd. Hoe het ook zij, de stad dient dan fraai te worden versierd, een winkel week georganiseerd en zo mogelijk een oud-Alkmaars marktplein te worden gebouwd, zoals zulks in 1911 op het ter rein van het huidige Ooievaarsnest kwartier heeft plaatsgevonden. Natuurlijk dienen historisch-allego- rische optochten, volksspelen e.d. niet te ontbreken. Dit alles zal veel geld kosten en een ontzaglijke voorbereiding eisen. Het is daarom wenselijk, dat voor ieder onderdeel een commissie in het leven wordt geroepen, die gekozen wordt uit het te .formeren grote comi té, waarin elke deelnemende vereniging door één afgevaardigde zal worden ver tegenwoordigd. Dit grote comité wijst ook de dagelijkse leiding aan. Om Tot deze formatie te komen zul len reeds diverse bijeenkomsten nodig zijn, zullen slapende buurtverenigingen tot nieuw leven dienen te worden ge wekt of reeds opgeheven verenigingen opnieuw te worden opgericht. Want deze verenigingen zijn het, die de stad in een waardig feestkleed moeten ste ken. Wanneer zij in de loop van 1952 met een incasso van f 0.10 per gezin zouden kunnen beginnen, zouden wij in Juni 1954 over een behoorlijk saldo kunnen beschikken. Nu heeft de voorzitter van „Oud- Alkmaar" weliswaar gezegd, dat reeds in 1944 in dezelfde zaal van „Victory" werd besloten het 7e eeuwfeest niet onopgemerkt te laten voorbijgaan, doch dat is geheel iets anders dan tot een constructieve vorming van de daarvoor benodigde comité's en commissies te komen. Men zou thans met hetzelfde gemak kunnen betogen, dat het 750-jarig be staan van Alkmaar als stad in 2004 waardig moet worden herdacht! Ten slotte heb ik gememoreerd dat als blijvende herinnering aan dit 7e eeuwfeest de klokken van de Grote Kerk wederom met de hand bespeel baar zouden kunnen worden gemaakt, waartoe een betrekkelijk klein bedrag moet worden opgebracht. Verzuimt „Oud Alkmaar" hier tijdig het initiatief tot een waardige feestvie ring te nemen en deze te stimuleren, dan zal zulks ongetwijfeld t.z.t. door anderen worden gedaan. Wij nemen na deze uitvoerige be schouwing aan dat niet alleen de Vrij dagavond in de zaal aanwezige leden van Oud-Alkmaar maar ook anderen nu wel precies zullen weten wat de heer Elte gezegd en bedoeld heeft. Red. (Advertentie, Ing. Med.) De afdeling Alkmaar van de Alge mene Militaire Pensioenbond hield op 24 November j.l. een zeer druk bezoch- tet ledenvergadering in café .Centraal". Het hoofdbestuurslid, de heer Van Liere gaf in een korte rede een uiteen zetting van de stand van zaken voor de I gepensionneerden. Met grote nadruk stelde hij het onrechtmatig ontslag van ae beroepsmilitairen van de landmacht van vóór 1940 beneden de rang van officier in het licht. Aan deze militairen werd tijdens de bezetting geen salaris uitgekeerd maar slechts pensioen of wachtgeld gegeven. In tegenstelling hierop werden het zij hun gegund de officieren op non-activiteit gesteld, met alle voordelen daaraan verbonden, n.l doorgaande bevordering, periodieke salarisverhogingen, meetellende pen sioenjaren tijdens non-aetiviteit en vrije geneeskundige behandeling. Van dit alles bleven de lagere militaire ambte naren verstoken. Aan de lagere militairen van de zee macht werd wel rechtsherstel verleend. Hun ontslag werd als onrechtmatig be schouwd. Deze ongelijke handeling is grievend en blijft een heet hangijzer tot recht ir gedaan aan allen, zo eindig de de heer Van Liere zijn rede. De heer De Rie leidde de bijeenkomst. WOLLEN ÜAMJ vierkant, effen geruit NYLON KOUS] met zwarte naad NYLON KOUSI „Glamour", ons grote succes DAMES NAPP^ SCHOENEN, zeldzaam mooi DAMESONDERJ zeer mooie kwaliteit Flanellen DAME HEMDEN, ze mooie kwaliteit ZWARE WERKKOUSEN ALPINO'S, prac teit, In alle klei ren en maten WOLLEN DAME ln diverse tintel extra mooi vans WOLLEN DAMESKOU SEN HERENZELFBIF een rijke sorterin vanaf Raad van Akerslc In de dezer dagen gehoudi vergadering is besloten tot ins ding van de openbare lagen zulks wederom voor de tijd jaar. Men was tot het nemer besluit genoopt, doordat het in wet gestelde leerlingen-aantal reikt is. Op de plaats van de h A. Gerretsen, de gemeente-ge is benoemd de heer P. Nijenhu Akersloot. Voor de geneesheei vens belast is met de armenp een nieuwe instructie vastges de heer P. de Graaff is een grond voor f 8 per jaar veri leden van het Burgerlijk Arr de heren G. Otte en P. Helder herbenoemd, evenals de leden adviescommissie inzake de woo wet 1947. De Raad zelve z< beide wethouders werd beni commissie voor onderzoek var meente-rekening 1950. Het gemeentelijk pontveer an is weer voor drie jaar verpacht heer J. Vennik. Enkele wijzigin verschillende tariefsverhoginger zen, in de verordening betreffe heffing van veergelden, voor 1 gebruik van de pont over het F naai te Akersloot, werden bepa OPENBARE VERKOPING In café Verduin heeft notar Joh. G. C. Zijnen uit Alkmaar baar verkocht het huis eri erf Kerkelaan 318 te Akesloot, grt are. Het werd gekocht door d( J. Oudt voor een bedrag van f NOORD-HOLL. KLEINTONI Woensdag komt het Nooi Kleintoneel in Egmond aan Ze de opvoering van de bekende klucht Gebr. Pompernikkel in vruchten. Overal in Noord-Holland was stuk gegeven werd speelde mer stampvolle zalen. Bij het zien vï komische klucht kan men eer uren hartelijk lachen. Zie tevens onze annonce in di VERPLAATST De assistent der invoerrechten cijnzen P. de Boer te Egmond a is verplaatst naar Alkmaar. RED BAND. ROOSENDAAL TURNHOU (Advertentie, Ing. 1

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 2