Pain rn Pom in Zwitserland*) Eisenhow vormir LEKASIN De wagen in het Kloosterbos Eden acht de vrede en veiligheid voornaamste doel der organisatie rak stelt defensieplan voor het Midden Oosten op Opstanden op Flores eisten 112 doden Het Radioprogramma Accoord over driekwart van afbakeningslijn JIMMY BROWN ALS AUTORENNER kiespijnneem Bijna honderd huizen in Makassar verbrand R.P.F. stemt tegen een Europees leger Kappie HoMtyuw-o-d SPORT Jaarvergadering K.N.S.B, nam belangrijke besluiten De Ruyter kampioen hoofdklasse libre Nederlagen voor de Hollandse steden Wysjinski verwerpt ontwapeningsplan Het verli Verschillen i\ worden Amerikaanse gewe had de voorkeur Overeenstemm te Panmoendjc Henk Schijvenaar w in een ziekenhuis MAANDAG 26 NOVEMBER 1951 Jo fioeft natuurlijk niet zo precies te mikken - maar je kunt er wel moeilijk 'n tekbakje bij krijgen. Een normaal theezeefje is toch eigenlijk maar het beste. U moet altijd het beste nemen. Ook bij Uw shag. Mascotte De achisie NAVO-conterentie ie Rome Defensie- coördinator Herod nam ontslag QP de achtste zitting van de Raad van het Noordatlantisch Pact, welke Za terdag te Rome werd geopend, heeft de Britse minister van buitenlandse zaken, Anthony Eden, verklaard, het doel van de N.A.V.O. te zien in het oplossen van het vraagstuk der wereldvrede en der veiligheid. Hierbü was noodzakelijker wijs de defensie het eerste probleem voor de N.A.V.O., omdat veiligheid een eerste vereiste is. Eden verwelkomde de Griekse en Turkse waarnemers, die voor het eerst een zitting van de N.A.V.O. bijwoonden. De Deense minister van buitenlandse zaken, Kraft, was van ordeel, dat onge wenste anti-Amerikaanse gevoelens on getwijfeld zouden groeien, indien de VS te veel de nadruk zouden leggen op hun centrale positie in de NAVO- gemeenschap. De Belgische minister van buitenlandse zaken, Paul van Zee land, sloot zich bij de andere sprekers aan door te verklaren, dat de herbe wapening van de NAVO-mogendheden er. de westelijke ontwapeningsvoorstel len niet met elkaar in tegenspraak zijn, daar ook deze bewapeningsinspanning bestemd was om de vrede op een blij- Volgens persberichten zijn bij opstan den, die onlangs op Flores zijn uitge broken, 112 personen gedood en vijftig gewond. In welingelichte kringen verklaart men, dat deze opstanden zijn uitgebro ken na een poging tot agrarische her vorming in Adera, een der negen sul tanaten van het eiland, tegen de wil van de conservatieve meerderheid. Bij na 3500 personen zouden uit dit gebied zijn gevlucht. De politie en het legen hebben maatregelen genomen om de orde te bewaren. vende grondslag te vestigen. Hedenmid dag zullen de besprekingen worden voortgezet. De politie verrichtte tijdens deze eerste bijeenkomst verschillende arres taties onder betogers, die protesteerden tegen de zitting van de Noordatlanti- sche Raad te Rome. De coördinator van de defensiepro ductie van de NAVO, William Herod, heeft ontslag genomen, aangezien het hem door de maatschappij, waarvan hij president is, verleende verlof is afge lopen. Kritiek van Schuhmacher op Parijse besprekingen De leider der Westduitse sociaal democraten, dr. Kurt Schumacher, heeft verklaard, dat bondskanselier dr. Adenauer tijdens de besprekingen te Parijs de geallieerde eisen volledig heeft ingewilligd. Hij noemde de han delwijze van de regering onverant woordelijk. Voorts verklaarde hij, dat de socialisten niet van mening zijn, dat West-Duitsland geen deel moet hebben aan de Westeuropese verdedi ging, doch dat zij niet kunnen instem men met de „deelneming onder alle voorwaarden", waarin de bondskanse lier heeft toegestemd. DINSDAG 27 NOVEMBER HILVERSUM I, 402 m.: 7.00—24.00 KRO. 7.00 Nieuws. 7.15 Morgengebed en Liturgische kalender. 7.30 Zenderslui- ting. 9.00 Nieuws. 9.10 Voor de huisvrouw. 9.30 Waterstanden. 9.35 „Lichtbaken". 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Gram.muziek. 10.40 Schoolradio. 11.00 Voor de vrouw. 11.30 Schoolradio. 12.00 Angelus. 12.03 Gram.muziek. (12.3012.33 Land- en Tuin- bouwmededelingen.) 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en katholiek nieuws. 13.20 Actualiteiten. 13.25 Metropole-orkest. 14.00 Gevarieerd programma. 14.53 Gra- mofoonmuziek. 15.00 Voor de scholen. 15.30 Ziekenlof. 16.00 Voor de zieken 16.30 Zendersluiting. 18.00 Nieuws. 18.15 Actualiteiten. 18.820 Sport. 18.30 R.V.U Dr. H. IJ. Groenewegen„De psychologie van de angst" 19.00 Cabaret. 19.30 Boek bespreking. 19.40 „Dit is leven", causerie. 19.50 Gram.muziek. 20.00 Nieuws en weer berichten. 20.08 De gewone man zegt er 't zijne van. 20.15 „Rome n'est plus dans Rome", hoorspel. (In de pauze: Gram. muziek.) 22.45 Avondgebed en Liturgische kalender. 23.00 Nieuws. 23.15 „Gezond Gezin", causerie. 23.2524.00 Brabants orkest. HILVERSUM II, 298 m.: 7.00—24.00 AVRO. 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgym nastiek. 7.30 Zendersluiting. 9.00 Nieuws. 9.10 Morgenwijding. 9.25 Gram.muziek. 9.30 „De Groenteman". 9.35 Gram.muziek. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Voor de zie ken. 11.30 Alt en piano. 12.00 Koorzang 12.30 Land- en Tuinbouwmededelingen. 12.33 Voor ons platteland. 12.40 Orgel en accordeon. 13.00 Nieuws. 13.15 Mededelin gen of gram.muziek. 13.20 Promenade- orkest. 14.00 Voor de huisvrouw. 14.40 Schoolraaio. 15.00 Gram.muziek. 15.30 Onze Amerikaanse buren. 16.05 Kinder koor. 16.30 Zendersluiting. 18.00 Nieuws. 18.15 Hawaiïan-muziek. 18.40 Surinaamse Volksmuziek. 18.55 Voor de kinderen. 19.00 Pianospel. 19.15 „Paris vous parle". 19.20 Gram.muziek. 19.45 „Grote ontdekkingen van de laatste vijftig jaar", causerie. 20.00 Nieuws. 20.05 Actualiteiten. 20.15 Geva rieerd programma. 21.15 Gram.muziek. 21.30 „Ik ziecauserie. 21.35 Strijk orkest. 22.00 „Dit is Uw Land, Uw Volk", klankbeeld. 22.45 Buitenlands overzicht. 23.00 Nieuws. 23.15—24.00 Gram.muziek. Experimenteel Televisie-programma van de K.R.O.: 20.15—21.45: 1. Voor oog en oor: a. Herdenking 1200-jarige sterfdag van Sint Willibrordus; b. Actualiteiten; c. De Imkerij; d. Film „Delft"; e. Weer- overzicht. Pauze. 2. Televisiespel. De stafofficieren van de Verenigde Naties en de noordelijken zijn het gis teren eens geworden over drievierde deel van de afbakeningslijn langs het 232 kilometer lange front, die de as zou moeten worden van een vier kilo meter brede gedemilitariseerde zone, indien binnen dertig dagen een vol ledige wapenstilstand wordt gesloten. Kolonel Howard Levie van het leger der verbondenen achtte het mogelijk, dat dan een uiteindelijke overeen stemming zal bereikt worden. In het communiqué der V.N. na de besprekin gen van Zondag wordt echter ver klaard, dat de noordelijken „willekeu rig de juistheid van de op feiten ge baseerde verklaringen der V.N. be twistten" en geen frontinspectie per helicoptere wilden toestaan. De noor delijken wilden een inspectie te paard, doch de verbondenen weigerden dit, aldus Levie. Over tien geschilpunten ten aanzien van de afbakeningslijn toonden de noordelijken zich „hard nekkig", zo voegde hij er aan toe. 4. Jimmy mocht de volgende aan winst van de firma Roest voor zijn rekening nemen. Het was een oude Rals Ross, die er niet eens zo héél af tands uitzag, zodat Jimmy de opmer king maakte, dat hij het eigenlijk toch wel een beetje zonde vond om een be trekkelijk nog knappe auto zo mee dogenloos in elkaar te moeten rossen. Maar toen werd Rinus Roest meteen kwaad op hem. „Hoor 's even, Brown, ik heb je als knecht aangenomen, om dat je twee ferme armen aan je lijf hebt, maar niet om naar je domme praatjes te moeten luisteren. Doe, wat ik je gezegd heb of smeer 'm. Mensen, die medelijden hebben met die nut teloze karren, kan ik niet luchten of zien. Die zou ik 't liefst zelf een tik op hun hoofd geven". Jimmy zei ver der maar niets meer. Hij pakte een hamer, hief deze boven zijn hoofd en begon de oude Rals Ross op een serie rake meppen te tracteren. Rinus Roe=t keek even aandachtig of zijn knecht zijn werk naar behoren verrichtte. „Niet slécht voor een beginneling", zei hij tevreden, want hij zag wel dat Jimmy een rake hand van slaan had. „Als je klaar bent, staat er buiten nog een Opax uit 't jaar 1910. Die moet er vandaag ook nog aan geloven". „Goed baas'", zei'Jimmy, terwijl hij de moker met volle kracht op de radiator van de oude Rals Ross liet neerdalen. één van de (Advertentie. Ing. Med.) Onder een verenigd Ongeveer 1500 mensen zijn dakloos geworden door een grote brand in Ma- kasar. In het Noorden van de stad werden 95 huizen door het vuur ver teerd. Door de sterke wind greep het vuur snel om zich heen. De dienst voor sociale zaken heeft maatregelen getrof fen om de slachtoffers te helpen. De oorzaak van de brand is nog niet be kend. Een moskee, die te midden van het afgebrande huizencomplex stond, is gespaard gebleven. Arabisch commando Volgens het in Cairo uitgegeven blad „Al Misri" heeft de eerste minis ter van Irak, Noeri Es Said Pasja, een verdedigingsplan voor het Midden- Oosten onder een verenigd Arabisch commando opgesteld. Het blad schrijft, dat toetreding tot het verdedigings- blok zou open staan voor Arabische staten en „bevriende" landen. Noeri Pasja had het plan voorgelegd aan de Britse minister van buitenlandse zaken Eden en zijn Amerikaanse ambt genoot Acheson. Het plan zou in de plaats moeten komen van het Westerse voorstel. Noeri Pasja's plan zou het volgende behelzen: 1. De Arabische landen moeten hoofdzakelijk vertrouwen op hun eigen legers; 2. versterking van de Arabische legers door buitenlandse militaire en economische steun; 3. de Arabische staten hebben het recht de deelneming van buitenlandse troepen te weigeren; 4. de Arabische legers mogen onder geen beding naar het buitenland worden gezonden. Aanbod van De Gaulle Generaal Charles de Gaulle, hoofd van de RPF, heeft aangeboden een regering van „nationale Unie" te lei den, teneinde een financiële en poli tieke catastrofe te vermijden. Het congres van de R.P.F. te Nancy heeft besloten de 121 afgevaardigden van de R.P.F. in het parlement op dracht te geven, tegen ratificatie van het plan voor een Europees leger te stemmen. Waarnemers geloven, dat het thans grote moeite zal kosten, dit plan in de Nationale Vergadering aan genomen te krijgen. 3. Pim begreep heel goed, dat hij zich van een lelijke kant had laten zien, door zo egoïstisch te zijn. Hij had er eigenlijk nooit zo goed over nage dacht, maar Pom had gelijk. Moeder bleef altijd maar thuis, terwijl haar kinderen maar overal heengingen zon der dat zij er ooit over klaagde. En hij, Pim, dacht meteen aan zichzelf, toen Moeder Woeffie zei, dat zij óók zo graag eens naar het buitenland zou willen gaan. „Nee Pim, ik ben het he lemaal niet met je eens", ging Pom door. „Ik vind dat wij tegen Moeder moeten zeggen, dat zij juist wél met vacantie moet gaan en dat wij in die tijd best op onszelf kunnen passen" Pim knikte. Hij schaamde zich eens klaps heel erg, maar begreep toch, dat hij meteen naar Moeder moest toe gaan om haar zijn verontschuldigingen aan te bieden Gelukkig behoefde hij niet veel te zeggen. Moeder begreep het zo al. „Lieve jongen, ik begrijp best, dat je het niet zo erg meende hoor, maar ik ben blij, dat je naar me toegekomen bent om het mij te zeg gen, ofschoon ik van plan ben om thuis te blijven" „Nee, Moeder, dat willen wij juist niet. U moet gaan. U hebt vacantie verdiend. Toe. gaat u alstu blieft. U behoeft zich om ons geen zorgen te maken!" riepen Pim. Pam en Pom alle drie door elkaar. „Goed kinderen, als jullie er op staan, dan zal ik gaan. Ik vind het erg lief van jullie en ik denk, dat ik dan maar be spreken zal voor de Kerstvacantie". DOOR MARjORTE VERNON 99) „Ja, ik vind het ook mooi, maar soms houd ik toch nog meer van len onherbergzamer landschap, je weet wel, ruige gebergten en een woeste zee die haar golven tegen harde wre de rotsen te pletter jaagt", legde Peta uit en de man naast haar knikte zon der dat zijn bruine ogen de slingeren de weg vóór hen, die als het ware door de snelle wagen werd opgeslokt, uit het oog verloor. „Ja, dat kan ik me wel begrijpen Jij bent zelf nogal onstuimig. Peta, of schoon we meestal nogal kalm zijn als we samen zijn, is het niet?" „Dat is het 't juist", dacht Peta met een plotseling inzicht. „Ik geef niet genoeg om hem om me over kleinighe den op te winden. Ik voel me niet op Neville, of wordt jalours op hem, en ik trek het me niet aan als hij niet precies datgene zegt wat ik had ge hoopt dat hij zou zeggen en dat komt (laat ik het maar eerlijk bekennen) omdat ik hem niet genoeg de moeite waard vind. O, als ik maar net zo hitvig verliefd op hem als op Blake was geworden! Waarom kan ik dat toch niet? Hij is veel aardiger en liever. Als ik nief op een ander ver liefd was geworden, zou ik dat ellen dige lege gevoel binnen in me niet hebben gehad. Dan zou ik tevreden zijn geweest met de hartelijke gene genheid die ik voor Neville voel en zou daar meer dan voldoende aan heb ben gehad". 21e snelden tussen hoge heggen en over een grote vlakte voort en einde lijk kwam er een klein dorpje in zicht. „VJpton Malford", kondigde Neville aan en minderde vaar' om naar het huis te kunnen uitkijken. Er waren verscheidene grote villa's, die een eind van de weg in goed onderhouden par ken lagen en ze keken er met belang stelling naar en vroegen zich af wat het huis zou zijn dat ze zochten. „Dit moet het zijn". Neville reed de wagen voor een paar grote groene hekken waarop in ver gulde letters de naam „Waterwilg" stond. „Zal ik met je meegaan?" „Neen, ik ga liever alleen als je het goed vindt. Een derde bij zo'n gesprek geeft al'ijd iets gedwongens. Wil je hier wachten? Ik denk niet dat het lang zal duren". „Best, Veel succes!" Opeens realiseerde ze zich dat ze zich wel op heel glad ijs begaf Terwijl ze de lange slingerende oprijlaan op wandelde, begon ze zich af te vragen hoe Dale Rossiter haar zou ontvangen. En toen, terwijl ze een paar heesters voorbij liep, zag ze opeens he* lage huis vóór zich liggen en tevens de lange gestalte van een man, die zich over een perk met jonge planten heen- boog. Rossiter rich'te zich op toen hij haai voetstappen hoorde en toen hij haar herkende zag Peta zijn gezicht veran deren en een harde uitdrukking krij gen. „O, hallo." begon Peta vrolijk toen hij bleef zwijgen, en kennelijk wachtte tot ze de reden van haar bezoek uit een zou zetten. „Ik kwam hier juis* met een vriend voorbij en dacht dat ik maar eens even moest aankomen om te zien hoe u het maakte.-Hoe gaat het er mee?" „Ik wis* niet dat u mijn adres ken de", antwoordde hij zonder op haar vraag in te gaan. Hij was grimmig vond ze, argwanend en op zijn qui vive. Misschien had ze zich toch vergist en gaf hij niets om Daphne, was alleen maar een beetje aan het flir'en ge weest en nu verlangend om zich er van af te maken, zodat de aanblik van iemand uit Lynford hem zenuwachtig maakte en onaangenaam aandeed (Wordt vervolgd) op weg naar 15. 's Nachts deed Trol de Trooster alsof hij sliep, maar af en toe loerde hij door een kier van zijn ene oog of Kap- pie en de maat ook sliepen. Wanneer dat gebeurd zou zijn, was het een kleine moeite voor hem geweest om hen de koffertjes af te pakken. Maar Kappie en de maat dachten niet aan slapen Kappie vertrouwde Trol allerminst en de maat deed dat nog minder. Dus ble ven ze allebei wakker. Tegen de morgen kreeg Trol de Trooster er genoeg van. Hij stak zijn hand in zijn jas en haalde een lang mes te voorschijn. Kalm begon hij het mes aan zijn schoenzool te slijpen. De maat sidderde nu als een tere berk in de storm, en ook Kappie was niet vrij van angst meer. „Ik heb nu lang genoeg gewacht, jonges!" zei Trol de Trooster dreigend. „Of je geeft me die diamant, die je daar in dat koffertje hebt, óf je krijgt dit mes im je raap!" „Je kidjgt niks!" riep Kappie „Doe dat mes -weg!" „Dat d.acht je, vrind!" zei TroL Hij hief het mes op en gooide het in de richting van de maat. Vlak naast het oor van de maat kwam het trillend in de muur terecht. „Zo doe ik dat! Zien jullie dat, jongens? Alleen gooi ik de tweede keer m'n mes niet langs jullie maar in jullie! Geef op die diamant!" Op de 70e algemene vergadering van de Koninklijke Schaatsenrij dersbond, welke Zaterdag te Amersfoort werd gehouden, werden enkele belangrijke besluiten genomen. Een voorstel van het bondsbestuur, waarbij de alge- mene vergadering verklaart, dat het lidmaatschap van een bij de KNSB aangesloten vereniging, onverenigbaar is met dat van enige andere organi- satie op het gebied van het schaatsen rijden, werd aanvaard. Voorts werd besloten de startgelden voor de lange- baanrijders met vijftig cent te verho- gen. Zo spoedig mogelijk zal een bij zondere algemene vergadering worden uitgeschreven om de voorstellen van de afdeling Zuid-Holland, welke ver volmaking van de reorganisatie op het gebied van de langebaansport beogen, in behandeling te nemen. Ten slotte werd aan het einde van de vergade. ring door gewesten, ijsclubs en parti culieren een bedrag van f 3750,voor het trainingsfonds bijeengebracht. De slotpartij van de wedstrijden om het biljartkampioenschap van Neder land hoofdklasse libre, die gisteren te Waalwijk beëindigd werden, ging tus sen de kampioen Kees de Ruyter en zijn rivaal Henk Metz. De Ruyter dreef met weergaloos zuiver spel, voort gebracht door een gevoelige achter hand, de ballen langs de band voort. Zijn laatste serie van dit tournooi was 295 en zo wist de Waalwijker wederom het kampioenschap van Nederland te veroveren. 1. De Ruyter 12 3000 66 487 45,45 j 2. Metz 6 2297 115 197 19.97 3. Eichelsheim 4 2209 150 181 14.72 4. Kruythof 2 1475 129 95 11.43 De cijfers betekenen in volgorde: matchpnt., car., brt., hoogste serie en gemiddelde. Jeuqdelftal speelde aeliik In Amsterdam waren een paar dui zend toeschouwers getuigen van een 10 nederlaag, welke het hoofdstede lijke elftal tegen Brussel moest incas seren. Rotterdam deed het nog slech ter. Op het Sparta-terrein werden de gastheren door Antwerpen met 6—3 verslagen. Het Nederlandse jeugd- elftal behaalde een verdienstelijk 1—1 gelijkspel tegen de Belgische jeugd. DE ENCELSE LEAGUE De uitslagen van de voor de Engelse league gespeelde wedstrijden luiden: ArsenalBolton Wanderers 42 As- tin VillaMiddlesbrough 20, Black poolStoke City 42, ChelseaPres ton North End 00, Derby County West Bromwich Albion 2—1, Hudders- field TownBurnley 13, Liverpool Manchester United 00, Manchester CityNewcastle United 23, Ports mouthTottenham Hotspur 20, Sun derlandFulham 22. (Vervolg van Pag. 1) De rede van Wysjinski duurde twee uur. Hij viel het westelijke plan aan en vroeg, hoe de westelijke voorstellen oprecht zouden kunnen zijn „als zij te zelfder tijd herbewapening en ontwa pening voorstellen". „Misschien zal het alle afvaardigingen duidelijk zijn, dat wat uitgestoken wordt geen vredes- hand is, doch een wapen om gebruikt te worden", aldus Wysjinski, die zeide, dat er een werkelijk onderscheid be staat tussén Ruslands „vredespolitiek" en de actie van de „aggressieve impe rialistenbezeten door het denk beeld van wereldoverheersing". De Amerikaanse minister van bui tenlandse zaken, Acheson, toonde een gebrek aan vooruitziende geest door een „krachtige politiek" tegen Rusland te prediken „alsof 'kracht de Sowjet- Unie tot iets zou kunnen dwingen". Acheson sprak als een „minister van oorlog en een opperbevelhebbers, die op het punt staat zijn troepen in de strijd te werpen". Over het verbod van atomische wa pens zei Wysjinski, dat de westelijke mogendheden de voorkeur schijnen te geven aan het woord „controle" boven het woord „verbod". Zij beweren, dat het hetzelfde betekent, doch „wat kan controle controleren als er geen verbod is?" „U spreekt over verbod van atomi sche wapens", aldus Wysjinski. „Wel nu dan,- doe het en verklaar u voor stander... zet het zwart op wit". „Zeg ja, mijne heren, en wij zullen onmiddellijk met de andere landen deelnemen aan het uitwerken van het nlan dat ik heb geschetst". Het weste lijke antwoord op deze vraag zou aan tonen op wie de verantwoordelijkheid rustte, dat atomische oorlogsvoering niet buiten de wet was gesteld. De Britse gedelegeerden noemden de rede „ontmoedigend", en de Ameri kaanse afgevaardigde Jessup sprak zijn teleurstelling er over uit. Een woord voerder van het Franse ministerie van buitenlandse zaken echter zei, dat er „enige vooruitgang" in de rede school. BUREAU: ADMINISTRATIE Voordam 11. Tel. 3320 Postgiro 187294 Redactie; Achterdam 20, Tel. 5541 Directie; J. BIJLSMA en C. KRAK Hoofdredacteur: A. KAPTEIN |N een vertrouwelijke bijeenkoi de stafchefs van de twaalf N„ een Europees leger te bespoedig Westeuropese verdediging zonde dan een onbesliste toestand aan t dat er geen veiligheid voor Euro; leger zou falen. Eisenhower, die pen op tijd aankwamen, uitte de werd door verschillen van oplei deze verschillen te bestuderen e geen strategische problemen ku zouden in een dergelijke staat v onmiddellijk in geval van nood ten slotte uiteen welke omvang minste moeten hebben om de S aan te vallen. r\E ministers van defensie van lantische landen kwamen om het rapport over de aanbev< van de stafchefs inzake het gewe te bespreken. De meerderheid stafchefs sprak zich uit voor g van het Amerikaanse geweerty plaats van het Britse. Er werd voortgang gemaakt en de bes De volledige delegaties van v denen en Noordelijken hebben 1 morgen te Panmoendjon de dp verbindingsofficieren gesloten ov komst inzake de afbakeningslijn een bestand in Korea goedge Punt twee van de agenda voor d penstilstandsbesprekingen is tha gewerkt. Vandaag nog zouden d< gaties een begin maken met de b king van het derde punt: de kr vangenen. Een volledig accoord thans binnen dertig dagen word< reikt. Volgens de thans ondertekend* spraak zal de bestandslijn lopen een punt op twee kilometer ter, den van Kosong aan de Oostkus Satsjon, Moendoengni. Koemson een punt 9 y2 kilometer ten Z van Kaesong tot aan de mondin de Imdjin. Behalve over de reeds geni kwesties moet men het eens v. over de regeling voor het stakei het vuren en over aanbevelingen e politieke autoriteiten aan beide s De Noordelijken zullen een voorst* de verbondenen in overweging n om reeds nu gegevens over de 1 gevangenen te verzamelen ter makkelijking van de uitwisseling. Nadat Henk Schijvenaar, de back van het Nederlandse voetbal die Zondag in de wedstrijd teger gië een kuitbeen- en scheenbeen opliep, een door pijn veroorzaakt peloze nacht had doorgebracht, gisteren in een Amsterdams zieks opgenomen. De doktoren hebbe sloten de dubbele beenbreuk aa; nieuw onderzoek te onderw* waarvoor Schijvenaar onder paree worden gebracht. De EDO.-speler, die zich 1 houdt, mag zich in een overweldi belangstelling uit alle delen vai land verheugen. PILOOT BIJ DE BRITSE KUS1 ZEE GESTORT? Volgens een bericht van „Nortl reland Radio" is ter hoogte van C ston (Norfolk-Engeland) in zee ee loot aan een parachute waargeni Verwachting tot morgenavoi Wisselend bewolkt met voornan lijk in de Noordelijke helft v het land enkele verspreide buii Matige tot krachtige, langs Waddenkust af en toe harde Zui Westelijke tot Westelijke wil Vannacht minder koud, morg overdag ongeveer dezelfde temt ratuur als vandaag.

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 6