Scheerapparaten fa.MARIEOUDEJANS PEDROLI Stad en Omgeving Een groot actrice op spontane wijze gehuldigd AGENDA LAIMBOCK" Nu 4x per dag Geef 'n Peignoir! Veestapel verdween spoorloos VULPENHOUDER .Kinderen zijn kinderen' Gerard Wo rm Gratis kopen bij VET Opheffing Avondschool voor Lager Nijverheids- onderwijs 'n mooi en practisch cadeau. bo nnen Weekoverzicht van de Langedijker veilingen 'n leuke doos Zeep met Eau de Cologne of een mooie Nylon Haarborstel 'n frijn cadeau en to-cPi niet duWi bij Electrische Er komen geen kleuterscholen in het Bergerwegkwartier Uitslag aanbesteding St. Pancras Koedijk Raadsvergadering HET VULPENHUIS HET VULPENHUIS DONDERDAG 2!) NOVEMBER 1951 O Gouden jubileum van Magda Janssens Hartelijke toespraken na geslaagde uitvoering Het is gisteravond in het Gulden Vlies een wel heel bijzondere toneelavond geworden, waarbü Alkmaar heeft getoond, dat de actrice Magda Janssens in het hart der Alkmaarders een bijzondere plaats inneemt. Maar het omgekeerde is eveneens waar: de actrice heeft ook een grote genegenheid voor Alkmaar, de Stad waar zy zo vele vrienden heeft. Vijftig jaar heeft zy het toneel gediend waarvan zeven en dertig in Nederland en nog steeds is zy vol enthousiasme de actrice. Een geheel uitverkochte zaal heeft haar gisteravond op buitengewone wijze hulde gebracht. Eerst voor haar vertolking van de hoofdrol in „Kinderen xyn kinderen" en daarna by de huldigitig. Het toneelspel van Eduardo di Filippi ls een stuk met sterke speelscènes, ■waarbij verschillende medewerkenden een goede kans krijgen tot bijzonder spel. Magda Janssens, direct reeds luide toegejuicht, heeft in het Italiaanse stuk, dat oorspronkelijk de naam van de hoofdfiguur als titel droeg, getoond deze hoofdfiguur in het stuk tot succes te kunnen brengen. Dat was, evenals dat van vele anderen, spel waardoor men werd geboeid en waarin men mee leefde. Het behandelt de geschiedenis van een Napolitaanse vrouw uit de armste wijken van de slad, een vrouw, die, door de nood in het ouderlijke gezin gedwongen, „het leven" ingaat, maar toch ten slotte de liefde van Dominico Soriano na felle strijd weet te winnen en met haar drie zoons een nieuw leven begint. In elk der drie bedrijven was zij de grote figuur, daarbij uitstekend ter zijde gestaan door John Gobau, die als steeds met Magda Janssens een bijzon der duo vormde. Maar ook de andere medespelenden wilden voor de jubila- resse en Gobau niet onderdoen en ver vulden hun rollen met toewijding, waardoor een mooi sluitend geheel werd verkregen. Caroline van Dommelen, Riny van Elingelandt en Bep Dekker traden met Stelje van Brandenburg, Wim Hart, Bob Verstraete als de drie „zoons" en John Soer als de advocaat vol animo op. cm de voorstelling voor de grote collega zo succesvol mogelijk te doen verlopen. Na elk der bedrijven klonk een dave rend applaus, dat na het laatste bedrijf tot een ovatie aangroeide. Huldiging. Toen het applaus was bedaard, gingen de gordijnen opnieuw vanéén en stond de „gouden" actrice te midden van collega's en bloemen. De Alkmaarse wethouder mr. Lees berg trad toen het eerst naar voren en •prak bij verhindering van de burge meester de jubilaresse op de meest hartelijke en ook zeer humoristische wijze toe. Hij bracht haar hulde voor hetgeen zij voor de toneelspeelkunst in ons land had gedaan, roemde haar grote talenten en bood een prachtige bloe- menmand aan met linten in de Alk maarse kleuren. De traditionele „toneelkus" ontbrak niet, wat tot grote vreugde en luide toejuichingen aanlei ding gaf. Een bijzonder boeiende en zeer op prijs gestelde toespraak hield daarna mej. Leesberg, die de grote kwaliteiten van Magda Janssens wel zeer duidelijk !n het licht stelde en haar een bedrag onder couvert ter hand stelde voor het liefdadig doel dat de jubilarisse bij dit feest haar steun geeft. De heer W. Mooij haalde vele prettige herinneringen op, na haar eerst harte lijk te hebben gefeliciteerd met haar feest. De vriendschap die er tussen haar en de familie Mooij (ook wijlen de heer W. Mooij Sr.) was ontstaan, gaf aan leiding tot het ophalen van vele aardige gebeurtenissen. Een prachtig bloemstuk met een „kaasje" listiglijk er in ver borgen, onderstreepte de vriendelijke woorden. Onder applaus bood hij ook Caroline van Dommelen een kaasje aan. En toen was het woord aan de jubi laresse, die op zeer geestige en harte lijke wijze mr. Leesberg, mej. Leesberg en de heer Mooij dankte voor alle op recht gemeende blijken van hulde, waardering en steun. Zij noemde de toespraak van mej. Leesberg één van de mooiste tot nu toe tot haar gericht. Zij dankte ook het publiek waarna on der daverend applaus de gordijnen zich sloten. Later maakten nog velen gebruik van de gelegenheid mevrouw Janssens persoonlijk te complimenteren. De jubilaresse zal deze Alkmaarse avond zeker niet gauw vergeten. G. (Ontleend aan onze advertentie-rubriek) DONDERDAG Rex Theater, 2.30 en 8 uur: Moord aan de Seine (18 jaar)Harmonie Theater, 8 uur: Captain Horatio Hornblower (14 jaar); Cinema Americain, 8 uur God heeft mensen nodig (18 jaar); Victoria Theater, 8 uur: Daar zul je voor boeten (18 jaar). VRIJDAG Harmonie Theater, 8 uur. De berg der verschrikking (14 jaar); Cinema Ameri cain, 8 uur: Ik wil leven (14 jaar); Victoria Theater, 8 uur: Mijn held, ge neraal Skelton (10 jaar); Rex Theater, 2.30 en 8 uur: De gesloten deur (18 j.) HOOG WATER TE BERGEN AAN ZEE Donderdag 29 Nov. 3.30 vm 3.48 nm Vrijdag 30 Nov. 4.16 vm 4.33 nm TE CAMPERDUIN Hoog Laag Donderdag 3.35 15.53 9.35 21.53 Vrijdag 4.21 16.38 10.21 22.38 GEWESTELIJK BILJARTTOURNOOI Het gewestelijk biljarttournooi vijfde klasse van de Ned. Biljartbond, zal dit weekend worden verspeeld in hotel De Keizerskroon te Hoorn. Het district Alkmaar zal daarbij vertegenwoordigd worden door A. Meijering van de Bil jart Vereniging „Alcmaria Victrix", die ongetwijfeld zal trachten de Alkmaarse kleuren hoog te houden. DE SINT DENKT.. 99 DAMESHANDSCHOENEN. in de mooiste leersoorten, gevoerd en ongevoerd.. LAIMBöCK handschoenen 'zijn alleen verkrijgbaar bij: Hoek HOUTTIL Kousen Lingeries Geopend van 9 tot 9 uur. Vanaf heden tot 5 December is onze zaak geopend van 9 tot 9 uur 's avonds. Om U in de gelegenheid te stellen ook in de avonduren gratis te kopen, hebben wij het aantal gratis kooptijden van 3 op 4 gebracht! De gratis kooptjjden wa ren Woensdag: 10.17—10.32 12.43—12.58 17.26—17.41 Weer ontvangen: Am. ollejassen 4.95 Am. oliejekkers 6.98, wollen fiets- en werkwanten 3.50, Canadian jacks v.a. 29.75. De Baad heeft op 6 September be sloten de Gemeentelijke avondschool voor lager nijverheidsonderwijs op te heffen, het beheer en de exploitatie van die school over te dragen aan de vereniging „De Ambachtsschool voor Alkmaar en Omstreken" en verklaard, dat-het nodig is met ingang van 1 Oc tober tot oprichting en instandhouding van een dagcursus voor typografen over te gaan. Het blijkt, dat men daartegen op het Departement bezwaren heeft. Men meent, dat volstaan kan worden met een besluit tot opheffing en dat een nieuw besluit moet worden genomen t.o.v. de typografencursus zonder daar in een bepaalde datum van oprichting te noemen. B. en W. nemen aan, dat de minister van Onderwijs stilzwijgend genoegen neemt met de opneming van het leer plan van de Gemeentelijke avondschool voor lager nijverheidsonderwijs in dat van de bestaande avondvakcursussen van de Ambachtsschool. Zij stellen voor opnieuw en dan zonder aan gifte van een bepaalde datum te Verklaren, dat de uitbreiding van hel leerplan van de Ambachtsschool met een dagcursus voor typografen nodi£ is en de Gem. avondschool voor lager nijverheidsonderwijs met ingang van 1 October 1951 op te heffen. In zijden tricot met 4Q |?A wol gevoerd In flanel met chique ■J I f r bloemdessins In satijn feutre, ge- A"> Qft kleed model "A.#lI In gewatteerde zijde, rr bijzonder chique 33.— lANGESfCAAT 6S A l M A 4 i (Advertentie. InR. Med.) Herstel van gashouder De Raad besloot op 12 October 1950 een crediet van f 136.500 beschikbaar te stellen voor de vernieuwing van de klok van de gashquder van 10.000 m3, welke iri oorlogstijd geleden heeft. B. en W. droegen dit werk op aan de fir ma Bianchi te Amsterdam welke even- wel failliet is gegaan. Door prijsstij gingen kost het herstel van de gas houder thans f 250.000. B. en W. achten het thans niet ver. antwoord een zo groot bedrag voor dit doel te investeren mede in verband met mogelijke prijsdaling van staal en andere metalen en zouden de be schadigde platen voorlopig door mid. del van electrisch lassen willen her. stellen wat f 15.000 zal kosten. B. en W zullen trachten daarvoor een zo hoog mogelijke rijksbijdrage wegens herstel van oorlogsschade te krijgen. Zij verzoeken de Raad thans een crediet van f 15.000 beschikbaar t* willen stellen. VOOR ESPERANTO GESLAAGD De heer G. Luinge alhier is geslaagd voor het B-diploma van de Algemen» Nederlandse Esperanto Examen-Com. missie. Hij is tevens benoemd tot de- legito (consul) van de U.E.A. (Unl. versala Esperanto-Asocio). OVERGEPLAATST Bij beschikking van de commandant der Koninklijke Marechaussee is de opper wachtmeester P. Bierdrager, brigade-com mandant te Alkmaar, overgeplaatst naar de Staf van het Wapen te 's-Gravenhage. De vacature zal voorshands niet meer worden vervuld. (Advertentie, trig. Med., FILM OVER LEVEN VAN PASTEUR Zaterdag 1 December om 8 uur wordt in Qe Aula van het Gymnasium onder auspiciën van de Hervormde Jeugd raad een filmavond gehouden. De hoofdfilm is gewijd aan het leven van Louis Pasteur. Dr. A. L. Gransbergen zal in een korte inleiding iets vertel len over deze grote Fransman. RAADSVERGADERING Het ligt in de bedoeling van de. bur gemeester om de eerstvolgende raads vergadering te beleggen op Donderdag 6 December 1951 om 14 uur. GOEDGEKEURDE STATUTEN De Staatscourant meldt de goedkeuring van de statuten van het Centraal Ver koopkantoor voor de Zuurkoolhandel N.V te Langedijk. (Advertence, Ing. Med.) Vaststelling bedragen ingevolge art. 55 der L.O.-wet B. en W. stellen voor het bedrag dat de gemeente over 1945 heeft uitgege ven voor de kosten bedoeld in art. 55 bis der L.O. wet als volgt vast te stellen: Voor het openbaar gewoon L.O. in totaal op f 17278,24; voor het openbaar voortgezet gewoon L.O. in totaal op f 2350,86; voor het openbaar U.L.O.- onderwijs op f 3667,37. Het bedrag dat in verband met het gemiddelde aantal leerlingen over dat jaar per leerling is vastgesteld is als volgt: voor het openbaar g.l.o. op 1587 j maal f 9.11 is f 144.475,57, voor het openbaar v.l.o. 105 maal f 15.03 is f 1578.15 en voor het openbaar ULO 260 maal f 11.21 is f 2914,60. Het verschil is vastgesteld voor het openbaar g.l.o. op f 2820,67, voor het openbaar v.l.o. op f 772,71 en voor het openbaar ULO op f 752,77. Over het tijdvak 1943 tot en met 1947 is voor het g.l.o. f 124.394,42 uitgege ven, voor het openbaar v.l.o. in totaal f 12.361,22 zonder onderwijs in handen arbeid en huishoudkunde en met inbe grip daarvan f 12.592,97. Voor het openbaar ULO in totaal f 20.566,15. Het bedrag in verband met het gemiddelde aantal leerlingen is over de jaren 1943 tot en met 1947 voor het openbaar g.l.o. f 107.780,40, voor het openbaar v.l.o. resp. f 8.303.82 en f 8.420.07 (met en zonder handenarbeid en huishoudkun de) en voor het openbaar ulo f 18.583,53. Na vaststelling van de verschillen ko men B. en W. tot de conclusie dat het bedrag voor het openbaar g.l.o. vast gesteld moet worden op f 10.71, voor het openbaar v.l.o. op f 38.64 en f 39.74 (met en zonder handenarbeid en huis houdkunde) en voor het openbaar ulo f 7.86. Niemand wilde hem geloven. Zes weken hechtenis geëist tegen Langedijker Handel in veevoeder- Burgerlijke Stand' Geboren: Gerardus H. M., z. van N. G. Beentjes en C. C. Esman. Getrouwd Diele Koeleman en Trijntje Nijman. Het Amsterdamse Gerechtshof heeft Woensdag tijd noch moeite gespaard aan de landbouwer J. C. S. uit Broek op Langendfjk uit te leggen, dat voor „zwar te" veevoederbonnen een prys van een dubbeltje werd betaald voor elke te be trekken kilo. Dat klonk zeer aanneme lijk, maar de verdachte J. C. S. zei, dat hü er nog nimmer van had gehoord, dat veevoederbonnen clandestien werden verhandeld. Kij zelf had in December van het o- rige jaar bonnen thuis gekregen voor 2360 kg, nadat hij de betrokken autori teiten ervan in kennis had gesteld, dat hij de gelukkige bezitter was geworden van 34 mestvarkens, 5 koeien en 75 kip pen. Dat was goed gegaan, totdat enkele ambtenaren op het idee kwamen de jonge veestapel van landbouwer J. C. S. eens nader in ogenschouw te nemen. Wie schetst echter hun verbazing, toen zij bij bun onderzoek koeien, varkens noch kippen aantroffen, maar een lege schuur, die voor het plaatsen van vee te klein en ongeschikt was en waar men ten hoogste wat kippen onderdak zou kunnen verlenen. „Waar is het vee?" vroegen ze nieuwsgierig aan J. Q. S. „Verkocht aan een onbekende", luidde het antwoord en toen uit het onderzoek bleek, dat verdachte het door hem aangegeven vee eveneens van een grote of kleine onbekende had gekocht, rees de twijfel der ambtenaren aan de edele bedoelin gen van J. C. S. zeer hoog. Zij veronderstelden nu maar vrijmoe dig, dat het vee er nimmer was geweest en dat J. C. S. alleen maar een poging had gedaan voederbonnen te verkrij gen, die „zwart" een dubbeltje deden. Niet geloofwaardig In deze theorie vonden zij steun bij de Alkmaarse politierechter, die ver dachte voor drie weken naar de ge vangenis verwees. Laatstgenoemde gooi de het hogerop en betoogde voor het Amsterdamse Hof met groter hardnek kigheid dan intelligentie, dat het vee er heus geweest was. Dat maakte de president jhr. mr. Van der Does de Wiliebois furieus en deze wond er geen doekjes om, dat hij van het verhaal geen snars geloofde. Hij friste verdach- te's geheugen nog even op door hem er aan te herinneren, dat hij verleden jaar wegens mishandeling door het Hof lot twee weken was veroordeeld. Maar daar wist verdachte niet veel meer van. Toen was het woord aan de procureur- generaal, mr. Kist. Deze zei beminnelijk verbaasd te zijn, dat iemand in zo een kort bestek zo veel verklaringen in strijd met de waarheid kan afleggen. Voor hem stond vast, dat het vee er nimmer was geweest en dat verdachte alleen maar een poging had gedaan een paar honderd gulden te verdienen met de verkoop van voederbonnen. Hij noemde de houding van verdachte mis dadig, zeer ergerlijk en lelijk. Hij eiste hgt dubbele van het Alkmaarse von nis, n.l. zes weken hechtenis. „Ken ik nog hoger op.vroeg verdachte. Over veertien dagen zal uitspraak worden gedaan. De C.B.T.B. bijeen De Christelijke Boeren- en Tuinders- bond, afdeling Broek op Langendijk, kwam bijeen in de zaal van de heer J. de Boer, onder leiding van de heer M. Oyevaar. Deze deelde o.a. mede, dat het geld dat uit vrijwillige giften bijeen moet worden gebracht om de lening voor de tuinbouw school te doen slagen voor 80 pet. b.ij elkaar is. Nodig is n.l. een bedrag van f 5000,— wegens rentederving. Bij de eer ste rondgang is een bedrag van f 4000, opgehaald. Door de heer Van der Veer te Wierin- germeer werd een causerie gehouden over de sociale voorzieningen, getoetst aan de christelijke beginselen. Hierbij releveerde hij de geschiedenis van de verschillende sociale maatregelen. Op deze causerie volgde een belangwekkende discussie. GEEN LID VAN DE WELSTANDSCOMMISSIE De gemeente Sint Pancras was lid van de welstandscommissie voor de gemeenten in de kop van Noord-Holland. Daar ter zake van de bemoeiingen dezer commis sie in de gemeente geen geringe critiek bestond, zal de gemeente met ingang van 1 Januari a.s. als lid van deze commissie bedanken. De groentehandel was de afgelopen week buitengewoon flauw gestemd; vooral voor bladgroenten werden lag» prijzen betaald. De prijs van de rode kool kwam bijna niet meer boven het dubbeltje. Grotere kool bracht 57 cent op, de aanvoeren waren nog klein. De aan- voer van gele kool neemt, wel wat toe, maar de betaalde prijs wordt met da dag later. Grote gele kool brengt slechts weinig meer dan de minimum prijs op. Restanten herfstwitte kool draaiden grotendeels door, terwijl ook een deel van d,e succes witte af en toe geen kopers kon vinden. Wat verkocht werd, kon niet meer dan de minimum prijs opbrengen. Groene kool werd in de a sortering geheel verkocht tegen sterk schommelende prijzen, die tus sen 7 en 11 cent lagen. In de b sor tering bleven verscheidene partijen onverkocht. Uien waren ongeveer 5 cent goed koper dan de vorige week; middelex- portuien noteerden 26 a 27 cent. Bie ten en peen bleven prijshoudend. Voor beide soorten bestaat nog steeds vraag voor export. Bieten a noteerden 1314 cent en peen b 1516 cent. Andijvie werd in flinke hoeveelheden aange voerd, doch de markt was niet graag; wat enigszins afwijkt kan geen koper vinden en de beste andijvie kon on geveer 8 cent maken. Witlof, voor het eerst op de veilingen aangevoerd, was voor de tijd van het jaar zeer goed koop, 3032 cent. Belangrijke partijen Belgische lof, die momenteel worden ingevoerd, hebben een slechte uitwer king op de prijs van het Nederlandse lof. Belgie schijnt in Frankrijk afzet- moeilijkheden te hebben, wat voor onze trekkers een strop dreigt te wor den. Het bestuur van het productfonds „sluitkool" heeft gisteren vergaderd over de aanstaande winterkoolprijs- regelingen. Publicaties hierover kun nen zeer binnenkort worden verwacht. VERKIEZING BANNEBESTUUR Bij de gisteren gehouden verkiezing is gekozen tot voorzitter van de banne Broek op Langendijk de heer C. Wit Jnz. en tót lid van het dagelijks bestuur van ge noemde banne de heer Jn. Kouwen Nz. Niéuwe woningen van „Rochdale" De nieuw te bouwen woningen aan de Huygensstraat en Coornhertkade voor de Woningbouwvereniging „Roch dale" zijn zover gevorderd, dat binnen enkele weken de eerste woningen zullen kunnen worden bewoond. Alvorens hiertoe over te gaan hééft het bestuur gemeend eerst een paar woningen geheel te laten inrichten en deze voor de toekomstige bewoners e.a. ter bezichtiging te stellen. De officiële opening hiervan zal plaats hebben op Zaterdag 1 Decem- woningen aan de Huygensstraat. Remington Philips Kobler Braun Langestr. 10 - Alkmaar (Advertentie, Ing. Med.) Aanschaffing Delta-meter voor het gasbedrijf De binnentrommel van de watergas meter alhier, waarmee het geprodu ceerde watergas wordt gemeten, is defect en kan niet meer hersteld wor den. Een nieuw exemplaar kost f6335. De capaciteit van de gasmeter is slechts 16.000 m3 per etmaal, die van de meter voor het geproduceerde kool- gas is 28.000 m3. In de nabije toekomst zal in het productiebedrijf een hoe veelheid gas moeten worden geprodu ceerd welke groter is dan de gezamen lijke capaciteit van beide meters. Meting van het gas door twee meters is minder wenselijk en ook de trom mel van de koolgasmeter zal binnen kort versleten zijn. De directeur van de Gasvoorziening Kop Noord-Holland N.V. zou een nieuwe meter met een capaciteit van 60.000 m3 per etmaal wenselijk achten, en wel een ..Delta-meter", welke ook voldoende capaciteit zal hebben voor het meten van de totale watergaspro ductie als de koolgasfabriek buiten bedrijf zal zijn gesteld. De kosten daarvan worden op f 15000 geraamd Alkmaar moet de kosten betalen, welke door de N.V. in 10 jaren terug betaald zullen worden. B. en W. stellen voor hun daar voor een crediet te verschaffen. Sinterklaasfeest voor kinde ren van de Stichting 1940-'45 De afdeling Alkmaar van de Stich ting 19401945 zal ook dit jaar weer een Sint Nicolaasfeest organiseren voor de kinderen der stichting in onze gemeente. Zoals bekend zijn hierbij vele kin deren, die in het verzet hun vader hebben verloren, zodat het Sinter klaasfeest juist voor deze kleinen van bijzondere betekenis is. Het zal gevierd worden in de aula van het Murmellius Gymnasium op Zaterdag 1 December te 2.45 n.m. Op Zondag 2 December geeft DANSINSTITUUT v. leerlingen en oud-leerlingen in 'T GULDEN VLIES SINT NICOLAAS-BAL Bewijs van toegang alléén verkrijgbaar Langestraat 46 (Advertentie, Ing. Med.) Op 1 Februari van dit jaar machtig de de Raad B. en W. om over te gaan tot de bouw van 2 kleuterscholen in het Bergerkwartier, één voor het neu trale en één voor het R.K. kleuter onderwijs, op een nader te bepalen terrein. De Raad stond daarvoor een voorlopig crediet toe van f 146.000. De scholen zouden na afbouw verhuurd worden tegen f 250 per lokaal en per jaar. Aan Ged. Staten is machtiging ge vraagd om tot een uitgave van f 146.000 over te gaan en de scholen te verhu ren, maar er is thans bericht ingeko men, dat de gevraagde machtiging niet kan worden verleend aangezien de bouw van kleuterscholen door het Mi nisterie van Wederopbouw niet meer is toegestaan. B. en W. stellen dan ook voor het in Februari genomen besluit in te trekken. Namens de woningbouwvereniging „Roch dale" werd hedenmorgen door ir. Kees man in het stadhuis te Alkmaar aan besteed het bouwen van zesenveertig etagewoningen en negenentwintig één gezinswoningen met schuurtjes, in vijf blokken, op een terrein aan het Cornelis Evertsenplein, Coornhertkade en de Mar- nixstraat. De uitslag van deze aanbeste ding luidde: Th. Hoogerwerf,Ursem f 989.000,Fa. P. Meijer, Wijk aan Zee f 847.000,—; R. Min, Limmen f 846.000,—; J. Buur, Alkmaar f 825.090,J. N. Schuit, Alkmaar f 817.000,Duiker, Be verwijk f 790.000,Jacob Geertsema, Terwispel (Fr.) f 771.230,—; Fa. C. de Geus Zn., Broek op Langendijk f 770.000,—; A. Breed, Heiloo f 761.000,—; J. Bot, Medemblik f 757.000,—; Fa. J. N. Tromp Zn., Beverwijk f 751.450,—; J. de Vries Zn., Purmerend f 747.000, Wed. H. Tauber, Oudkarspel f 746.000. Aannemersbedrijf Bakker, Zaandam f 746.800,Fa. Klaver en Molenaar, Koedijk f 727.000.—. De begrotingsprijs bedroeg f 743.628,54. SINT CATRIJN OP DE SCHOLEN Traditie getrouw zijn B. en W. weer naar de scholen getogen voor de viering van Sint Catrijn op de scholen. De kin deren werden verrast met een stuk taai- taal. Advertentie mj> Med. Vrijdagavond vergadert de Raad van Koedijk. Voorgesteld wordt een bijdrage van 4 cent per inwoner te verlenen aan de Stichting Schooltandverzorging. Tevens wordt voorgesteld met de Bank van Neder landse Gemeenten een rekening-courant overeenkomst te sluiten tot een maximum van f 100.000,en met de Ned. Midden- standsbank een rekening-courant-overeen komst aan te gaan tot een maximum van f 15.000,—. Vastgesteld zal worden een reglement voor het Verzorgingstehuis, De gemeente-begroting voor 1952 sal worden aangeboden. Eén van de mooiste cadeaux is een goede Schoutenstraat 15 Tel. 3864 De afdeling Bergen van Plattelandsvrouwen hield zochte bijeenkomst in de Nicuwendijk, die nog stee •ehe aanblik biedt. Hoof( deze avond was de lezing Westenberg uit Schagen en kinderen". Wij leven, aldus spreker tige, nerveuze tijd, die o meer toestaat ons even te 1 voerig ging de heer W welke omstandigheden in eeuwen zo'n grote invloe voelsleven, zielsleven heb Bij de moderne zakenm nerlijke leegte ontstaan, met zijn kinderen is niet i als vroeger. De opvoedir geheel op de schouders va die daardoor overbelast wi derne kind is eigenlijk moederloos; het voelt ziel de puberteitsjaren groeit c verlatenheid nog en zoekt tigheid bij groepen van ten. Het probleem van de zoekt een oplossing. Stra massajeugd tot „massam merkt door het ontbreken Ten slotte kwam spreke: hoe dit onrustbarende vi bestrijden. Een belangrijk- bij noemde hij de school, leeftijdsgenoten vindt, h gezinsleven losser word! school aan betekenis toe. I heer Westenberg stil bij van de vrije tijd. Jeugdoi sport kunnen van grote Maar, aldus eindigde sprc de grootste aandacht gevo: ven alles staat de opvoedi „Zie ginds koi stoomtram Zaterdagmorgen zullen w kinderen naar het station St. Nicolaas met zijn kiiecl per stoomtram te zien arr schijnlijk is het de laatste kinderen kunnen zingen va komt dë stoomtram uit •an Nadat hij de kinderen be, de goedheilig man zich via Prinsesselaan, Vijverlaan en het Raadhuis begeven vooi ontvangst door het gemeent Het R.K. kinderfeeét vo schoolgaande kleuters van plaats op Dinsdag 4 Decemt v.m. in het gebouw „St. Jar niet-schoolgaande kleuters worden door Sinterklaas or December om 2 uur n.m. vei Nieuwendijk. IJSBEREIDER STOND De economische politierei maar, mr. P. M. J. Nolet gistermiddag de consumptie K. uit Bergen tot f 50,su tig dagen voorwaardelijk m tijd van twee jaar, omdat bereide ijs niet voldeed schriften. De officier van Justitie, Vellinga, had een onvoorwa Van f 50,subs, vijf entwinti (Advertentie, Ing. Med.) (Advertentie GEDIPLOMEERDE E.I Voor het EHBO-examen te Hensbroek werd afgenc Degenaar uit Alkmaar, candidaten, t.w. de dames mevr. L. van DuinKrie hamer; W. Visser, allen 1 de dames A. de Beurs StammisKieftenburg, b( dam; mevr. G. WaalHe broek; de heren J. de Bo Turkstra, Hensbroek; T. Pluister, Obdam. Voor dr. H. K. F. Cohe die de cursisten opleidde een mooi succes.

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 2