SCHEEFJESWOL Palais de Chaillot Haarlemse derby zonder Schijvenaar Kabouter Een bizonder cadeau voor hem, voor haar... voor zoon of dochter! JIMMY BROWN AL AUTORENNER D.W.S. en 't Gooi zullen hun posiiie kunnen handhaven m hei De wagen Kloosierbos 'n Raad -'n Sieraad - nniin„H7i.\fcD Revers - sieraad 'i ziekenhuis der volkeren ivemorr U vaart er webij Wageningen moet op passen voor Blauw-Wit Het boek nieuwe Het Radioprogramma PRISMA DAGELIJKS FEUILLETON Bij de Verenigde Naties in Parijs (3) Met praten wordt de patiënt voorlopig toch in leven gehouden Belangrijk gesprek van Acheson, Wysjinski en Malik VRIJDAG SO NOVEMBER 1981 8. Rinus Roest had natuurlijk wel gezien, waarmee Jimmy in zijn vrije tijd zo druk bezig was. „Moet hij zelf maar weten", bromde hij. „Dat vehikel valt ook wol in mijn handen. Dat be seft die sufferd niet, maar binnen een maand zal ik zelf het genoegen smaken het onding eigenhandig in elkaar te beuken". Hij zag tersluiks hoe Jimmy op zijn vrije Zaterdagmiddag het carter van zijn auto met olie vulde en zijn tank vol goot met dertig liter benzine. Toen smeet hij de deuren van de schuur wagenwijd open, zette zich achter het stuur, trapte de starter in en reed trots als een pauw de schuur uit, het erf over en de weg op. De motor was zon der te haperen aangeslagen. Onder de motorkap weerklonk zelfs een vrolijk geronk. Jimmy zelf zat in een rieten stoel, waarvan hij de poten had afge zaagd en die hij met een stevig stuk touw op het chassis had vastgebonden. Eenmaal op de weg, schakelde hij snel van de tweede naar de derde versnel ling en toen hij flink op gang was ge komen, van de derde naar de vierde versnelling. De motor gehoorzaamde voorbeeldig en begon luid te brommen, een geluid, dat Jimmy als muziek in de oren klonk. Hij trapte de gaspedaal meteen flink diep in. „Ik ga eens kij ken wat er in zit", mompelde hij in zich zelf. KONINKLIJKE SCHEEPJESWOLFABRIEKEN VEENENDAAL jyu DE GEMOEDEREN over de sensationele wedstrijd tegen Belgie weer enigs zins tot rust zijn gekomen, gaan wij onze aandacht weer bepalen tot de com petitiewedstrijden. Hoewel de meeste afdelingen reeds een duidelijke afscheiding tussen de zwakkere en sterkere ploegen tot stand is gekomen, zijn nog tal van Verrassingen mogelijk. De eerste helft van de competitie is voor de eerste klassers nog niet eens achter de rug en het is een normaal verschijnsel dat juist de zwakkere broeders in die tweede helft, met het degradatiegevaar voor ogen, voor verrassingen kunnen zorgen. Menige kampioensillusie is in de loop der jaren reeds door het stevige verzet van een hekkensluiter in rook vervlogen. kopgroep van deze afdeling weinig of geen mutaties plaats vinden. Wij mo gen immers verwachten dat DWS op eigen terrein tegen Go Ahead is opge wassen en dat Volewijckers een ver geefse reis naar 't Gooi zal maken. Heerenveen, dat met de regelmaat van de klok bij stukjes en beetjes zijn ach terstand op de leiders weet te verklei nen, heeft in de uitwedstrijd tegen AGOVV een redelijke kans op winst. Velocitas en Theole gaan Zondag pro beren de rode lantaarn aan elkaar over te doen. Frisia'krijgt het op eigen ter rein tegen GVAV lastig genoeg, terwijl wij van Elinkwijk minstens een gelijk spel verwachten in de uitwedstrijd te gen Enschedese Boys. ^LS Wageningen op zijn tellen past, en dat is tegen Blauw Wit ongetwij feld noodzakelijk, kan deze ploeg de leiding in 1B behouden. Met een wei nig geluk zal de voorsprong zelfs gro ter worden, daar het niet onwaarschijn lijk is dat Ajax en RCH de punten gaan delen. DOS is gehandicapt door de hersenschudding welke Van der Bogert in de wedstrijd tegen Belgie opliep. Toch zien wij winstkansen voor de Utrechtenaren, die op eigen terrein Enschede zullen ontvangen. VSV heeft een zware opgave. Vitesse komt name lijk naar Velsen, zodat wij een gelijk spel reeds een zeer behoorlijk resul taat mogen noemen. Leeuwarden zal de uitwedstrijd tegen Oosterparkers wel tot een goed einde weten te brengen en van Zwolse Boys en Be \/OOR EDO is het wel zeer jammer dat de derby tegen Haarlem zonder de krachtige steun van Schijvenaar moet worden gespeeld. EDO is na een zeer slecht begin tot de kopgroep van IA door gedrongen. De vrees is gerecht vaardigd dat zonder Schijvenaar de volle winst aan de roodbroeken ten deel zal vallen. Overigens zullen in de DRINK LOUTER (Advertentie, ing. Med.) Grote Elsevier Atlas, vierde af levering. - Uitg. N.V. Uitgevers maatschappij Elsevier, Amster dam. De vierde aflevering van de Grote Elsevier Atlas is thans verschenen. Dat betekent, dat het grote tweedelige kaartwerk volooid is. Het geeft niet alleen een beknopt maar in hoge mate volledig overzicht in woord, beeld en kaart van de landen der wereld, maar het bevat ook een economische en toeristische afdeling met een schat van informatie, welke met name voor de handel en de industrie van zeer grote waarde kan zijn. Deze laatste aflevering bevat voorts en dat is nog een bijzondere aan trekkelijkheid een aantal platte gronden van wereldsteden, in totaal negen, voorzien van een korte tekst, waarin enkele bijzonderheden omtrent elke stad zijn opgenomen. Voor Neder land vinden we er Amsterdam en Rotterdam in. Het is de bedoeling, dat deze atlas steeds op de hoogte van de tijd wordt gehouden. Met het oog daarop zullen op gezette tijden aanvullingen verschijnen. Om deze zoveel mogelijk aan hun doel te laten beantwoorden, wordt onder de gebruikers een en «juête gehouden aangaande hun wen sen en verlangens. (Advertentie, lag. Med.) Quick verwachten wij overwinningen in de uitwedstrijden resp. tegen Sneek en Achilles. j-JOEWEL Eindhoven op de zesde plaats van de ranglijst staat, moeten de lichtstadbewoners toch tot de sterk ste ploegen uit IC worden gerekend. De lichtstadbewoners hebben slechts drie verliespunten minder dan het leidende Willem II en alleen het feit dat zij twee wedstrijden minder hebben ge speeld is oorzaak van het feit dat Eindhoven ergens in de middenmoot bivakkeert. Intussen zal het Feijenoord moeilijk vallen om met de volle winst bij Eindhoven vandaan te komen. Voor Willem II staat het koren te bloeien, daar wij niet mogen aannemen dat het zwakke DHC in staat zal zijn de Til- burgena-ren in moeilijkheden te bren gen. NAC gaat van hekkensluiter Quick winnen. MVV heeft een goede kans op twee punten in de uitwedstrijd tegen RBC en van ADO en Bleyerheide ver wachten wij een puntenverdeling. Hoe wel BW als favoriet start in de wed strijd tegen SVV. mogen wij de Schie dammers niet onderschatten. Het is niet waarschijnlijk dat Juliana en Sit- tardia de punten gaan delen. J-JERMES DVS. gesterkt door het beeld van Xerxes, gaat pogingen in het werk stellen om VVV zijn twee de nederlaag te bezorgen.. Hoewel Xerxes met duidelijke cijfers een ein de aan het ongeslagen record van de leiders maakte, hebben wij ons ver trouwen in VVV nog geenszins verlo ren. Wij verwachten niet dat Hermes DVS er in zal slagen zijn positie via een overwinning op VVV te verbeteren. Emma zal er goed aan doen, na zijn teleurstellende resultaten van de laatste weken weer eens een overwinning te boeken. Limburgia komt echter op bezoek zodat wij eer der aan een puntenverdeling denken. Xerxes gaat van Brabantia winnen, Maurits zal wel tegen Chevremont zijn opgewassen en HBS kon weieens een vergeefse reis naar NO AD maken. FSV heeft een zware uitwedstrijd tegen Sparta voor de boeg, in een wedstrijd tussen gelijkwaardige tegenstanders evenals de ontmoeting NEC—LONGA. ZATERDAG 1 DECEMBER HILVERSUM I, 402 m.: 7.00—24.00 KRO. 7.00 Nieuws. 7.15 Morgengebed en Li turgische kalender. 7.30 Zendersluiting. 9.00 Nieuws. 9.10 Voor de huisvrouw. 9.30 Waterstanden. 9.35 Gram.muziek. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Koor en orgel. 10.40 Gram.muziek. 11.00 Voor de zieken. 11.45 Gram.muziek. 12.00 Angelus. 12.03 Gram.muziek. 12.30 Land- en Tuin- bouwmededelingen. 12.33 Gram.muziek. 12.50 Boekbespreking. 13.00 Nieuws en katholiek nieuws. 13.20 Amusements muziek. 14.00 „Theo Casion in misdaad en antiek", hoorspel. 14.20 Engelse les. 14.40 Promenade-Orkest. 15.00 Kroniek van let teren en kunsten. 15.48 Bariton en piano. 16.05 Piano en orgel. 16.20 Voor de jeugd. 16.30 „De schoonheid van het Grego riaans". 17.00 Voor de jeugd. 18.00 Nieuws. 18.15 Journalistiek weekoverzicht. 18.25 Amusementsmuziek. 18.40 Regeringsuit zending: „Zoeklicht op de Westerse De fensie". 19.00 Filmprogramma. 19.20 Par- lementsoverzicht. 19.30 Gram.muziek. 19.52 Actualiteiten. 20.00 Nieuws en weer berichten. 20.08 De gewone man zegt er 't zijne van. 20.15 „Lichtbaken". 20.40 „Steek eens on, heren!". 21.00 Gevarieerd Ijrogramma. 21.53' Amusementsmuziek. 22.30 „Wij luiden de Zondag in". 23.00 Nieuws. 23.15 Nieuws in Esperanto. 32.22 24.00 Maastrichts Stedelijk Orkest. HILVERSUM II, 298 m.: 7.00 VARA, 10.00 VPRO, 10.20 VARA, 19.30 VPRO, 20.00—24.00 VARA. 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgymnastiek. 7.30 Zendersluiting. 9.00 Nieuws en weerberichten. 9.12 Gram. muziek. 9.50 Voor de huisvrouw. 10.00 „Tijdelijk uitgeschakeld", causerie. 10.05 Morgenwijding. 10.20 Voor de arbeiders in de continubedrijven. 11.30 Altviool en piano. 12.00 Metropole-Orkest en solisten 12.30 Land- en Tuinbouwmededelingen. 12.33 Amusementsmuziek. 13.00 Nieuws. 13.15 „Kleine zonden", hoorspel. 13.30 Accordeonorkest en solist. 14.10 Voor de jeugd. 14.30 Nederlandse liederen. 14.50 Boekbespreking. 15.05 Orgel en zang. 15.30 „Van de wieg tot het graf", causerie. 15.45 Gram.muziek. 16.15 x Sportpraatje. 16.35 Concertgebouworkest. 17.15 Voor de jeugd. 18.00 Nieuws. 18.15 Vara-varia. 18.20 Lichte muziek. 18.35 Volksdansen. 19.00 Artistieke Staalkaart. 19.30 „Passepar tout", causerie. 19.40 „Het Oude Testa ment in deze tijd", causerie. 19.55 „Deze week", causerie. 20.00 Nieuws. 20.05 Actu aliteiten. 20.15 Tyroolse muziek. 20.45 „Ik heb een huis voor UI", muzikale co- medie. 21.45 Socialistisch commentaar. 22.00 Gevarieerde muziek. 22.30 „Onder de pannen", hoorspel. 22.50 Gram.muziek. 23.00 Nieuws. 23.15 Gram.muziek. 23.40— 24.00 Orgelspel. gaat prtciu mtt de tijd mee! VRAAG uw juwelier/horloger (Advertentie, Ing. Med.) DOOR MARIORIE VERNON 103) Peta wist natuurlijk niets van de brief die Daphne had ontvangen en die van Dale Rossiter scheen te komen. Daphne had het handschrift van haar vriend nooit gezien, zodat ze zonder enige aarzeling het briefje dat ze ont ving als komende van hem aanvaard de. Daar stond in dat hij zich had ver gist en geen trouwplannen had ten minste voorlopig niet en haar vroeg om hem te vergetenO, de Chel- fords hadden wel grondig wraak geno men omdat ze hem van hen had „ge stolen" „We weten er nog niet alles van", zei Neville verstandig. „En in iedei geval doet het er nu niet meer toe. Ze zullen het allemaal wel ophelderen als ze elkaar zien, Daphne en Rossiter be doel ik. Het was reusachtig van je Peta, dat je je zoveel moeite hebt gegeven om hen weer tot elkaar te brengen". Peta was geroerd en blij door zijn prijzende woorden. Het was prettig om te worden geapprecieerd, o, veel prettiger dan te worden bespot en ge minacht, vond ze en dacht aan Blakes onhebbelijkheden elke keer dat ze el kaar hadden ontmoet. „We zullen aardig laat thuis zijn", merkte Neville met een blik op het autoklokje op. „Vind je dat erg?" „Helemaal niet". Peta leunde beha- gelijk achterover in de zachte kussens. „Ik vind dat ik nu op mijn lauweren kan rusten, mijn goede daad is vol bracht en ik gloei van zelfvoldoening". Neville lachte. „Of je gelijk hebt. Heb je thee ge had bij Rossiter?" „Ja, maar ik had het te druk met praten om veel te eten. Ik heb een geweldige honger en jij zeker ook". „Dan zullen we eens naar een ge schikte gelegenheid uitkijken en even pauzeren. Ik heb wel trek in een kop thee". Ongeveer een half uur later trok Peta hem aan zijn mouw toen ze door een klein dorpje reden. „Kijk eens, zou dat niet geschikt zijn, dat kleine huis je met dat uithangbord „Thee en ver versingen" erop? Dat ziet er keurig en gezellig uit". Neville liet de wagen stilstaan, ze stapten uit en wandelden langs het met bloemen omzoomde pad naar het huis. Een verlegen glimlachend jong meisje nam hen mee naar de achter tuin, waar tafeltjes en stoelen op een klein grasveld waren neergezet. Wel dra smulden ze van boterhammetjes met sterrekers, jam en eigengebakken koekjes. Toen ze alles op hadden, sta ken ze een sigaret aan en bleven nog wat in de kleine tuin zitten genieten van de zon en de stilte. „Hemeltjelief, ik had er geen idee van dat het al zo laat was!" riep Peta plotseling uit toen ze toevallig een blik op haar horloge had geworpen. „We moeten weg". „Ja, dat zal wel moeten". Neville stond met tegenzin op en tastte in zijn zak naar geld om de rekening te betalen. Het geld van Bruce Heritage, dacht hij opeens beschaamd. Het was helemaal mis, deze maskerade, die voor de gek houderij; hij was hard bezig om zijn zelfrespect te verliezen door nog steeds de rol van een ander waar te nemen, en een vorstelijke rol bovendien. Hij moest het Bruce toch duidelijk kunnen maken dat ze zo niet konden voortgaan, het werd al te gek. En er zouden heel wat ver draaid lastige explicaties gegeven moeten worden, wanneer Heritage zijn eigen plaats innam, en de mensen zouden niet al te vriendelijk jegens hem gestemd zijn, als ze het gevoel hadden voor de gek gehouden te zijn. Maarhoe langer ze voortgingen met deze grap, hoe moeilijker de ex plicaties zouden worden. Het was maar beter om er een eind aan te maken, hoe eerder hij weer tot de werkelijkheid terugkeerde, des te be ter het was. (Wordt vervolgd) f Pim, Para en Poin in Zwitserland^ 7. Die nacht konden Pim, Pam en Pom geen oog dicht doen van opwin ding! Geen moment hadden ze er aan gedacht dat Moeder hen mee zou ne men. Maar Moeder Woeffie had hen uitgelachen. „Dacht je nu werkelijk, dat ik plezier zou hebben- in Zwitser land, als ik wist, dat jullie hier alleen waren? Nee hoor, geen moment ben ik van plan geweest om jullie hier al leen achter te laten. Maarik wilde eerst eens zien of jullie wel goed je best gedaan hadden". Pim, Pam en Pom konden er niet over uit! Dat Moe der zo goed een geheim kon bewaren. „En wat zou Moeder gedaan hebben, als we nu eens géén goed rapport ge had zouden hebben", vroeg Pim zacht jes aan zijn broertjes. „Ach joh, weet ik dat?" antwoordde Pom slaperig. „Kom Pim", riep moeder, die het ook had gehoord. „Maak je daar nu maar geen zorgen over. Ga liever gauw sla pen, want morgen hebben we een drukke dag. Ik moet alles nog Inpak ken". „Dekt U ons nog even toe?" vroeg Pam voor de zoveelste maal en glimlachend liet moeder Woeffie haar koffer in de steek om haar opgewon den kroost nogmaals toe te dekken. Federatie GOUD en ZILVER (Advertentie, Ing. Med.) RUWE. en esprongen (Advertentie, Ing. Med.) (Van een onzer redacteuren) Palais de Chaillot.ziekenhuis der volkeren, waarin de organisatie der Ver. Naties als een geduldige, maar langzaam werkende dokter tracht zijn patiënt, die als zo menigmaal ten dode opgeschreven leek, in leven te houden. In Lak» Succes moet het beeld van een ziekenhuis zich nog duidelijker hebben opgedron gen, want daar stond zelfs op de deur van iedere behandel-kamer, wanneer da „doktersdaarbinnen beraadslaagden, de zieke piek ais onderwerp van beraad slaging al aangegeven: Korea, Palestina, IndonesiëEn de dokters praatten. In Lake Succes en ook nu weer in Parijs. Ze,praten uren-lang zonder dat iemand nog resultaat ziet. Zonder dat eigenlijk ook iemand nog op resultaat durft t« hopen. En toch. Het was in een gesprek, dat wij vo rige week in het Parijse Hotel Monceau waar de Nederlandse delegatie dit maal is gehuisvest met mr C. L. Pa- tjjn, lid van de delegatie, mochten heb ben, dat deze ons dit treffende beeld van de zieke wereld en de pratende dokter voorhield. Wat ziet en hoort de buitenwereld immers anders van de V.N. dan praten. Eindeloos praten: in de Assemblee, in de Veiligheidsraad, in de commissies. Praten en er desnoods maar weer eens een commissie op af sturen, die dan na vele maanden een rapport indient. En dan wéér praten. Om er moedeloos onder te worden, al dat gepraat zonder resultaat? Heb ben de Ver. Naties eigenlijk wel enige reële betekenis? Zijn al die millioenen, welke in Parijs en in Amerika „ver praat" worden eigenlijk niet volkomen verloren? Heeft al dat praten wel enige zin? Praten.... heeft ook zin! Mr. Patijn gaf ons op deze klemmen de vraaj een heel positief antwoord: „Inderdaad, het hééft zin. Heel veel zin zelfs. Denkt u aan Palestina, aan Kasj mir en aan zoveel andere netelige kwes ties, waar het al lang tot oorlog zou zijn gekomen, wanneer de Ver. Naties er met haar gehele apparatuur en haar volle gewicht als het ware niet aan was gaan hangen, was gaan praten en com missies was gaan uitsturen. Want zo lang als er in de Ver. Naties nog wordt gepraat, zolang de gedelegeerden er nog in slagen de „kwestie" op de agen da te houden, zolang is het practisch ook onmogelijk te gaan vechten. Vooral in de kleinere, locale conflic ten heeft deze methode succes. Het gro te conflict tussen Oost en West kunnen de Ver. Naties op deze wijze natuurlijk niet tegenhouden. En toch gaat het er ook daar om, dat er gesproken wordt en de Ver. Naties het gesprek tussen de grote tegenstanders op gang brengen. Zullen ze daar ooit in slagen? C'est le ton Het zag er in de eerste bijeenkom sten van de Assemblee in plenaire zit ting nog niet naar uit. Weliswaar had de bekende rede van onze minister van buitenlandse zaken, mr Stikker in de kringen der V.N.-delegaties in Parijs nog steeds als zeer belangrijk beoor deeld over de mogelijkheden van een vreedzame samenleving enige hoopvolle perspectieven geopend, maar direct hierna kwamen Acheson èn Wysjinski aan het woord. En zij beiden sloegen een toon aan, die bijna het ergste deed vrezen. De volgende dag sprak de Engelse minister van buitenlandse zaken An thony Eden: „Maar mijne heren, hoe heb ik het nu? Ik ben hier zes jaar niet geweest en eigenlijk dus weer een nieu weling. Maar ik kan u verzekeren, dat ik hevig geschrokken ben. Is dat de toon, die u hier tegenwoordig onder elkaar aanslaat? Foei!" Het klonk als een vriendelijke, va derlijke vermaning, maar beide partij en, Rusland èn Amerika, konden Edem vermaan in hun zak steken. In de vergadering van de politieke commissie was Achesons rede vorige week Maandag reeds heel anders van toon en algemeen werd verwacht, dat ook Wysjinski's antwoord daarop min der scherp gesteld zou zijn. Deze ver wachting is inmiddels tot op zekere hoogte ook wel uitgekomen. Bij een goed glas wijn Maar er is intussen nóg iets gebeurd, waarop in het nieuws niet zoveel aan dacht is gevallen en dat toch wel dege lijk heel belangrijk was. President Auriol heeft einde vorige week de gedelegeerden een ontvangst in het Elysée aangeboden en daarbij waren vanzelfsprekend ook alle „kop stukken" aanwezig, Acheson, Wysjinski en Malik inbegrepen. Tijdens deze ont vangst hebben deze drie een gesprek gevoerd, dat ruim een uur duurde. Gedelegeerden, die eveneens naar het Elysée waren getogen, vertelden ons, dat het een zeer geanimeerd gesprek was. Dat er zo nu en dan zelfs hartelijk werd gelachen, maar dat er ook zeer ernstig werd gesproken. Welke onder werpen daarbij nu precies aan de orde kwamen, is natuurlijk niet uitgelekt, maar algemeen was de indruk, dat deze ongedwongen ontmoeting bij een goed glas wijn van grote waarde kan zijn geweest. En dat slechts een paar van zulke gesprekken onder vier of in dit geval zes ogen alleen reeds de kosten en moeiten van een gehele algemene vergadering der Ver. Naties waard kun. nen zijn. Vraag de originele flacon Air-Wick k 1 2.40 (Advertentie, Ing. Med.)

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 13