Op bezoek bij de schilder Dirk Trap te Groet Gemeente Oterleek wenst geen aansluiting bij Heerhugowaarc Verdiend stipendium Bergen Prof. dr. R. Westendorp Boerma overleden Oudorp Gemeenteraad verleent subsidies Oudkarspel „Excelsior' gaf uitstekend concert voor bijna lege zaal Broek op Langedijk Jong kunstenaar werkt hard aan zijn ontwikkeling (Van een onzer redacteuren) „MEEN, we hadden er niet op durven rekenen, dat myn man deze studiebeurs zou krygen. Te minder, omdat hy er verleden jaar ook al een heeft geliad. Dat komt vrywel nooit voor. Na de oorlog is het althans nog maar in één ander geval gebeurd". Het is mevrouw Trap, die ons dit met kennelijke trots vertelt, terwijl ze haar bezoekers en haar man een kop thee serveert. We zitten in de gezellige huiskamer der familie Trap in hun woning aan de Achterweg te Groet. I Het huisje ligt daar geheel tussen het struikgewas verscholen, vlak tegen de j duinen aan. Het is er een van de meest romantische plekjes, die men zich kan denken. Het ligt er afgezonderd van alle wild geraas en is slechts met de buiten wereld verbonden door een smal fietspad. Zo geeft het alle gelegenheid voor j rustige bezinning en intense concentratie, die men maar kan verlangen. AANVANKELIJK spreekt vooral me- vrouw Trap. Naarmate echter het gesprek meer los komt, vertelt ook Dirk Trap zelf van zijn werk en van de wijze, waarop hij een van de jaar lijkse studiebeurzen van H.M. de Ko ningin heeft verworven. Elk jaar verschijnt er in de bla den een oproeping. Jonge kunstenaars, die voor een koninklijk stipendium in aanmerking wensen te komen, wordt dan verzocht, werk in te zenden: drie olieverfschilderijen, vijf of zes teke ningen. Deze worden beoordeeld door een jury van negen vooraanstaande kunstenaars. Aan de hand van hun adviezen kent de Koningin dan de beurzen toe. Verleden jaar zijn er vijf toegekend, dit jaar zes. De leeftijds grens was 33 jaar, iets lager dan de vorige keer. In Den Helder geboren De schilder blijkt op 21 Januari 1922 in Den Helder te zijn geboren. Aan vankelijk leek hij allerminst in artis tieke richting te zullen gaan. Hij be gon een normale teehnisch-ambtelijke carrière bij de PTT; op zeker moment was hij chef-monteur. In die tijd teken de hij trouwens veel voor zichzelf. Maar hij vond, zo zegt hij, in Den Helder maar weinig, dat hem animeer de. Misschien wel het meest tegen zijn eigen verwachtingen in zette hij in 1941 toch de eerste en beslissende stap op een nieuwe weg. Hij liet zich in schrijven voor het derde studiejaar van de Haagse Academie voor Beel dende Kunsten. Dit voltooide hij nau welijks. De omstandigheden dwongen hem tot een leven meer in het verbor gene. Dus kwam hij in Groet terecht, waar hij geruime tijd op het atelier van Harry Kuiper werkte. Hij spreekt over deze tijd nog met grote dankbaar heid, als een zeer waardevolle voor zijn verdere ontwikkeling. Na de oorlog heeft Dirk Trap nog een paar jaar gewerkt zonder iets te exposeren. Ogenschijnlijk zweeg hij, maar in werkelijkheid werkte hij hard. Hij voelde de noodzaak, een nieuwe richting in te gaan. Ik had vóórdien werk gemaakt waarop ik nu niet meer zou terugko men.^ Het was meer impressionistisch. Dat is volkomen overwonnen, zegt hij ervan. En thans? vragen we. Ik wil zoveel mogelijk mezelf zijn, zo eerlijk mogelijk mezelf in mijn werk geven, antwoordt hij. Met welke stromingen zoudt u zich het meest verwant voelen? De heer Trap lacht even. Och, eigenlijk reken ik mezelf niet tot een bepaalde groep. Maar ik heb zeer veel geleerd van Cézanne en veel van zijn ideeën aanvaard ik als juist. Ook de VERVOLG STADSNIEUWS Gevonden voorwerpen Gevonden over het tudvaK van 22 tot en met 28 November 1951 en te be vragen aan het bureau van politie te Alk maar op kamer 14, le etage, iedere werk dag van 1718 uur, behalve Zaterdag: fietstas, muziekboekje, ceintuur, kinder wantje, ceintuur, want, ceintuur, want, zakmes, gumschoenen, handschoen, parel ketting, Lipssleutel, herenschoen, porte- monnaie, boeken, ceintuur, benzinedop, bedelarmbandje, sleutel, alpino, snelbin der, hoed, handschoen, handschoenen, handschoen en want. Als gevonden bij het bureau van politie aangegeven en op bij haar bekende adressen te verkrijgen: want, speldje, vulpen, portemonnaie, 2 paar handschoe nen, zwembroek, damesblouse, horloge, portemonnaie met inhoud, damesschort, kinderringetje, haarstrik, kinder gym- ichoentjes. portemonnaie met inhoud, biuine herenhoed, kinderringetje, pet met embleem, handschoen, ballpoint, vulpot lood, damesrok en doos met inhoud. kubisten zeggen me wel iets. Dat wil niet zeggen, dat ik hen navolg of co- pieer. Integendeel. Maar toch is het wel zo, dat er van deze dingen iets in mijn werk terug te vinden is. De inzending. LIET IS inderdaad te zien in de enkele doeken, die de wanden van de ka mer sieren. Niet minder sterk spreekt liet uit de werken, die we even later in het atelier te zien krijgen. Achter elkaar zien we de stukken van de in zending voor de studiebeurs: stillevens, een enkel landschap, alles in olie, en een reeks duingezichten in waterverf, zes uit een serie van vijftig, die dit najaar zijn ontstaan. De grootsheid van het duinlandschap tussen Bergen en Camperduin heeft Trap sterk bezigge houden. Hij heeft deze voelbaar ge maakt in zijn aquarellen: de duinen zijn er zonder enige nadere detail lering in grote kleurvlakken opgezet. Ook het stilleven heeft zijn ster ke voorkeur. Een landschap wisselt steeds. Je moet het dus in eenmaal treffen en kunt er niet aan blijven werken. Een stilleven blijft zichzelf gelijk. Daaraan kun je steeds verder schilderen. Dat doe ik dan ook veel. Maar op zeker ogenblik zeg ik toch ook: dit is af. En dan doe ik er niets meer aan, zo verklaart Trap zijn voor keur. Enkele andere stukken leveren als het ware illustratiemateriaal voor deze gedachte. Ze bewijzen, hoezeer de schilder met zijn werk worstelt. Delen zijn overgeschilderd of weggekrabd. Het is een voortdurend zoeken naar de juiste kleurverhouding, de meest be vredigende compositie. Hier zoekt in derdaad een mens naar het hoogst bereikbare. Schilderen is ten slotte ook een ambacht, dat geleerd moet worden. Maar al te weinig jongeren blijken het goed te kennen. Vaak doen ze alleen maar net als een ander en ge loven dan, dat ze er al zijn, zegt hij op zeker moment, wanneer we spre ken over een enkel facet van de mo derne kunst. Nieuw element. Er komen nog wat schetsen voor de dag, een eerste opzet voor een nieuw schilderij. Daarin komt een nieuw element voor de menselijke figuur. Ik ben op het ogenblik met figuur studies bezig. Daarbij gaat het me niet om een figuur, maar om d e figuur, zoals het me in het stilleven gaat om d e appel en h e t voorwerp, in zekere zin dus om de idee, zegt hij. Overigens constateert de schilder met enige spijtigheid, dat zijn werk in kringen van kenners méér wordt ge waardeerd dan bij het grote publiek. Tweemaal kreeg hij een koninklijke studiebeurs, eenmaal, in 1948, won hij de door Arti et Amicitiae te Amster dam uitgeloofde Willink van Collen- prijs, twee van zijn doeken hangen op het departement van Onderwijs, Kun sten en Wetenschappen in Den Haag. Erkenning van zijn kunnen is er dus stellig, al zou zijn werk een bredere kring van bewonderaars waard zijn. In dit geval zou de fout trouwens wel eens bij de brede massa kunnen lig gen. Al is de manier van werken niet de meest geijkte lang niet iedereen is kubist ze is bepaald geen mooi doenerij. Ze ligt hier in het wezen der dingen, zoals ook de kleurstelling, die overigens zeer mooi is, tot dat wezen behoort. Een stel jonge biggetjes, die aan de melk van de zeug gewend waren, wisten bij afwezigheid van moeder-varken stiekum de melk van een Duitse koe ook te waarderen. Woningbouw te Stompetoren noodzakelijk geach Dinsdag kwam de raad der gemeente Oterleek in voltallige vergadering bijeen (Aider leiding van burgemeester J. Posch. De burgemeester deelde mede, dat blijkens het uitgebrachte rapport met betrekking tot de samenvoeging der ge meenten, de gemeente Oterleek als zelfstandige gemeente zou komen te verdwij nen. Het inwonertal zou te gering zijn om als gemeente te blijven voortbestaan, De burgemeester merkte evenwel op, dat in Oterleek de toestanden op velerlei gebied niet ongunstig afsteken bij de toestanden in grotere gemeenten. Hij wees in dit verband op woningbouw en onderwijs. Verschillende kleinere gemeenten hebben besloten gezamenlijk tegen de voorgenomen samenvoeging te protesteren waaraan ook Oterleek adhaesie heeft betuigd. WAARZEGGERS, ASTROLOGEN EN KLOPGEESTEN Willem van Iependaal zal Zondag morgen om 10.15 uur in Valk's Lunch room voor „De Dageraad" spreken over waarzeggers, astrologen en klop geesten. De spreker zal een overzicht geven van de rol die deze drie in de historie ipeelden, hun invloed op het maat schappelijk gebeuren in vroeger dagen, de waardeloosheid van hun voorspellin gen en de rampen die zij veroorzaak ten. De functie van de waarzeggers bij de Romeinen, van de astrologen bij de Babyloniërs en van de klopgeesten in onze tijd zullen worden besproken. MEDEWERKING AAN SCHOOL BESTUREN B. en W. stellen, naar aanleiding van een gewijzigde aanvraag van het be stuur der „Ver. Sint Joseph" voor de r.k. jongensscholen voor, om medewer king te verlenen voor het aanschaffen van verschillende benodigdheden (gor dijnen, banken enz.) ten behoeve van óe St. Laurentiusschool. Voorgesteld wordt tevens financiële medewerking te verlenen bij het ver zoek van hetzelfde schoolbestuur voor de aanschaffing van een nieuwe schrijf machine ten behoeve van de St. Aloysiusschool. Te Bergen is op 79-jarige leeft'jd overleden prof. H. Westendorp Boer ma, oud-hoogleraar van de universiteit van Amsterdam. Hij was van 1898 tot 1937 predikant der Ned. Herv. Kerk en werd in 1935 lector in de ethiek aan het Doopsgezinde Seminarium te Amsterdam. Na twee jaar werd hij aan de Universiteit te Amsterdam bui tengewoon hoogleraar in de godsdienst wijsbegeerte en de ethiek, welk ambt hij tot 1942 heeft bekleed. De teraarde bestelling vindt Maandag om 2 uur plaats in zijn eerste gemeente Blija in Friesland. AANKOMST SINT NICOLAAS Om verwarring te voorkomen maken we onze lezers er op atte\t, dat St. Nicolaas Zaterdagmorgen om 10.31 uur en niet om 10.07 uur te Bergen zal arriveren. Het kinderfeest voor de niet-school- gaande kleuters van drie tot zes jaar zal worden gehouden op Zondagmiddag 2 December om half drie, en niet, zoals aanvankelijk was bericht op Dinsdag morgen. GESLAAGD. Onze plaatsgenoot, de heer J. C. van Twuiver slaagde te Utrecht voor het B-diploma van de* Algemene Neder landse Examen Commissie. Dit diplo ma geeft de onderwijsbevoegdheid in het Esperanto. De heer Schuuring achtte deze hou ding van B. en W. juist. Hij wees er mede op, dat het dorp Oterleek uitsluitend is ge oriënteerd op de Schermer en in het geheel niet op Heerhugowaard, ter wijl de groepering der bevolking even eens in genen dele gelijk te achten is met die van Heerhugowaard. Ook de heer Spaan wees op de grote ver schillen die er bestaan tussen de be volking der gemeente Oterleek en die van Heerhugowaard. Van het hoofd der school was een verzoek ingekomen om een aantal ta feltjes en stoeltjes voor de eerste klas se der lagere school te mogen aan schaffen. In verband met de verwachte toename van het aantal leerlingen, dat per 1 April a.s. de school zal gaan bezoeken, zijn nieuwe schoolmeubelen noodzakelijk. Besloten werd het ge vraagde aantal tafeltjes en stoeltjes te bestellen. Een subsidie ten bedrage van f 25 werd toegekend aan de Commissie Land- en Tuinbouwtentoonstelling te Alkmaar. v Voorgesteld werd aan de Stichting voor Geestelijke Volksgezondheid in Noord-Holland een subsidie te verle nen ten bedrage van 5 cent per inwo ner. De heer Schuuring zag dit bedrag gaarne op 10 cent per inwoner gesteld in verband met de steeds stijgende kos ten. welk voorstel werd gesteund door de heer Spaan. Na stemming werd ech ter besloten een subsidie te verlenen van 5 cent. Voorgesteld werd om toe te treden als lid tot de Volkshoge school in Noord-Holland voor een be drag van f 10 per jaar. Op voorstel van de heer Schuuring werd dit bedrag verhoogd tot f 25. Aan Alcmaria V.V.V. te Alkmaar werd eveneens een subsi die van f 25 voor het jaar 1952 ver leend, terwijl S.S.V. voor het jaar 1952 weer op de subsidie van f 200 kan re kenen. De Commissie voor Buitenge meenten van het Centraal Ziekenhuis zal ter bestrijding van de door die Commissie te maken administratiekos ten een halve cent per inwoner ont vangen. De Algemene Politieverorde ning zal worden aangevuld met de be paling, dat zonder toestemming van B. en W. geen gebruik van geluidver sterkers mag worden gemaakt. Besloten werd om te trachten weder om enige woningen te mogen bouwen. B. en W. stelden voor deze thans te Stompetoren te houwen. De heer Spaan achtte woningbouw niet noodzakelijk. De heer Schuuring wees op het tekort a»n woningen te Stompetoren. Nog steeds wonen veel arbeiders der Zuiver- fabriek noodgedwongen in andere ge meenten. Hij drong met de meeste klem op het bouwen van woningen aan. Woningsplitsing Stompetoren. Een uitvoerige discussie ontstond door het voorstel van B. en W. voor het verlenen van medewerking bij de splitsing van een arbeiderswoning te Stompetoren, welke woning eigendom is van de N.V. Zuivelfabriek Neerlan- öia. De heer Spaan was de mening toe gedaan, dat een lichaam als Neerlan- dia deze kosten gemakkelijk dragen lean zonder subsidie van Rijk en ge meente. Daarenboven was het de Neerlandia bij aankoop van de wonin gen bekend, dat van de zijde van de gemeente het aanbrengen van ver schillende verbeteringen was opgelegd. De burgemeester wees nog eens op de toestand, waarin de wonin gen verkeren. Boven is tussen de wo ningen geen enkele afscheiding. Op de gemeente rust de morele plicht aan deze verbetering mede te werken Deze verbetering der woningen is niet alleen een gemeentebelang, maar wel in eerste instantie een belang van de bewoners. Besloten werd, de gevraagde mede werking te verlenen, waarbij de neer Spaan geacht wilde worden te hebben tegengestemd. Verordening begrafenisrechten B. en W. stelden voor de verorde ning op de heffing van begrafenis rechten in de gemeente wederom met een kleine wijziging te willen vast stellen. De heer Zwaan wees op de z.i. hoge bedragen welke worden geheven. Ook de heer Schuuring vond de bedragei: aan de hoge kant. De burgemeester betoogde, dat vroe ger klachten over de toestand van het karkhof veelvuldig voorkwamen. De laatste jaren hoort bij hier evenwel nimmer meer over. Algemeen is men van oordeel, dat de toestand der be graafplaatsen ls vooruitgegaan.. Na een uitvoerige toelichting werd ver volgens de verordening overeenkom stig het voorstel met algemene stem men vastgesteld. Bij de rondvraag informeerde de heer Schuuring naar de subsidie voor de landbouwschool. Ook andere ge meenten, waaruit leerlingen afkomstig zijn, zouden moeten bijdragen in de kosten van deze school. Hij stelde voor de andere gemeenten om een bijdrage in het tekort te verzoeken, waartoe werd besloten. OPBRENGST KLAPROOSCOLLECTE De klaprooscollecte, welke Zaterdag j.l in deze gemeente is gehouden heeft f 115,61 opgebracht. PREDIKBEURTEN VOOR ZONDAG 2 DECEMBER ALKMAAR, Grote kerk, 10 uur ds. Van Wijk. Woensdag, 7.30 uur Oecumenische avondwijding. Kapelkerk, 10 uur ds Den Oudsten (H. D)5 uur ds. Wesseldijk, Rem. Geref. gem., half elf, ds. Frevel van Dokkum. Doopsgez. gem., 10.15 uur ds. v. d. Sluis. Geref. kerk., 10 uur ds. Vellenga; 5 uur ds. Von Meyenfeldt. Geref. kerk (art. 31 K.O.), in Waakt en Bidt, 10 en 5.30 uur ds. Van der Lingen. Oud-Kath. kerk, Emmastraat, 10 uur Heilige dienst; 7 uur Vespers. Ned. Chr. Gem.schapsb., in Waakt en Bidt, Zaterdag, Jeugdclub, Kr. v. Eltenweg 22, Dinsdag, 7.30 uur Bijbellezing in Kr. Eltenweg 22. Donderdag, 8 uur Evangeli- atiesamenkomst in Waakt en Bidt, evan gelist Dammuller. Leger des Heils, Limmerhoek 22 (William Booth), 10 uur Opdrachtdienst; 7 uur Openluchtpredi- king; 8 uur Openbare samenkomst o. 1. v. kapt. Doetjes en luit. Rijsdijk. Donderdag^ 8 uur Heiligingsdienst. Verbreiding der Waarheid 10.30 uur ds. Ruys (Brouwer straat 31). Vereniging van spiritisten Harmonia, 10.30 uur morgenwijding hotel „De Nachtegaal", spr. de heer Men- ting uit Amsterdam. OMGEVING AKERSLOOT, 10 uur ds Kaptein. BERGEN, Geref. kerk, 10 en 5 uur cand. Klapwijk van Den Haag. Rehoboth, 10 uur Verbreiding der Waarheid, Van Borselenlaan 2, 6.30 uur ds Ruys. BROEK OP LANGENDIJK: Geref. kerk. 9.30 en 5 uur ds. Donner. Doopsgez. gem., 10 uur ds. Nolthenius. DIRKSHORN, Geref. kerk, 9.30 en 2.15 uur cand. Valkhoff van Amsterdam. EGMOND AAN ZEE, Geref. kerk, 10 uur ds. Von Meyenfeldt; 5 uur ds. Vellenga. HEILOO, Herv. gem., 10 uur ds. Bloem- hoff. Geref. kerk (in Evang.-gebouw aan de Kerklaan), 8.30 uur ds Von Meyen feldt; 3.30 i\ur leesdienst. HEERHUGOWAARD. Geref. kerk, 9.30 en 2.30 uur ds. Kuiper van Sassenheim. KOEDIJK, 10 uur ds. Wesseldijk van Alkmaar. L1MMEN, 10 uur ds Cannegieter van Castricum. NOORDSCHARWOUDE, Geref. kerk, 10 en 4 uur ds. Wiersinga van Schagen. OTERLEEK, 7 uur ds. Keja. OUDORP, 10 uur ds. Keja van Stom petoren. SCHERMERHORN, Herv. gem., 10 uur ds. Van Dijk. Geref. kerk, 10 en 2.30 uur prof. dr. Grosheide van Amsterdam. SCHOORLDAM, Verbreiding der Waar heid, 7.30 uur ds Ruys. SINT-PANCRAS. Geref. kerk, 10 en 4 uur ds. Middelkoop. STOMPETOREN, Evangelisatie, 10 uur de heer Van Zetten van Schagerbrug. URSEM, 9.30 uur ds Meyboom. Lanqedijker muziekliethebbers lieten verstek gaan Onze verwachting dat wc in het „Tivoli-Theater" wel weer iets goeds te horen zouden krijgen, is niet alleen in vervulling gegaan, maar werd zelfs overtroffen. Onder leiding van dirigent D. Visser heeft men in alle opzichten een uitste kend concert weten te geven. Groot was echter onze verbazing, dat we op het toneel nog meer mensen zagen dan in de zaal. In de zaal zaten ongeveer vijf-en-twintig luisteraars. Zoiets hebben we tot dusver niet be leefd. De Langedijkers hebben althans deze avond het bezit van een goed harmoniecorps, en dat is een waarde vol bezit, niet weten te waarderen. Of is een muziekcorps alleen maar goed voor opluistering van feestelijkheden? De muzikanten van „Excelsior" beoefe nen de muzikale kunst kennelijk met ware liefde voor de muziek. Men lies zich door de zo goed als lege zaal niet ontmoedigen en concerteerde „con amore". Aantrekkelijk programma. Het programma was zeer aantrekke lijk samengesteld en de uitvoering stond op een muzikaal hoog niveau. Alzo hoorden we een technisch fraaie uitvoering van de Ouverture „Die Die- bische Elster" van Rossini. De heren W. Kaan en K. Sijpheer deden zich als goede clarinetisten kennen in een „Fantaisie Polka" van Marcel. Boeiend werden gespeeld de fragmenten uit het bekende „Coppelia-Ballet" van Leo Delibes. Adam's ouverture „Le Roi d'Ynetot" werd vitaal gespeeld. Zuivere stemming en uitstekend en semble. Fraai klankgehalte trof ons in de Laura-Walzer van Miliöcker, en tot besluit werd een brillante vertolking gegeven van de mars van Fricik. Het kleine groepje luisteraars heeft terecht dit concert op de juiste waarde weten te schatten. Deze giraffe, die de vriendelijk lachende stewardess vasthoudt, is de mascotte van de K.L.M. voor haar Zuid Afrika lijn. MARKTBERICHTEN LANGEDIJKER GROENTENCENTRALE, 30 Nov. 4000 kg rode kool B 7,80— 8,90; 1000 kg gele kool A 4,706,80 en G 4,805; 14.000 kg groene kool 7.60 ,80; 13.000 kg witte kool 4—4,20; 35.000 kg Succes witte kool 4,50—4,70; 3000 kg aardappelen 8.80; 14.000 kg uien 27,80 28,30, grove 27,2027,60 en nep 28,20; 5500 kg andijvie 5—8,70; 800 kg witlof BI 25—33; 2000 kg bieten 13,30—13,70; 400 stuks bloemkool B I 2832. NOORDERMARKTBOND, 30 Nov. 7100 kg uien 7828.90 en grove 27,70 28; 13.000 kg andijvie 7.408.90 en 2.75 7,50; 2900 kg rode kooi 7,708,20; 2700 kg gele kool 4,707,30; 2500 kg groene kool f 66.70; 127.000 kg Succes witte kool 4,504,70; 27.000 kg witte kool 4. Doorgedraaid 27.000 kg witte kool en 13.000 kg Succes witte kool. WARMENHUIZEN. 30 Nov. 17,000 kg rode kool 6.90—9.70; 47.000 kg Succes witte kool 4,504,60; 5500 kg uien 25,40— 27,40. grove 25.8026,60 en drielingen 26,60; 800 kg andijvie 7.40; 400 kg bicten A 12,20 en modjo 5.50. GROOTEBROEK, 29 Nov. 1951. „De Tuinbouw". 4000 kg Aardappelen: Eigen heimers 1010.90, blauwe eigenheimers 11.80 en Alpha 8.70—9.20; 3000 kg Uien: grof 27—27.80, middel 27.30—27.70, driel. 29.50—30; 1750 kg Bieten: A 12.4oLl3.20. 10.801.40; 1400 kg Pastinaken 6.80; 600 kg Rode kool 9—9.20; 750 kg Gele kool 5.50; 6500 kg Groene kool 57.60; 100.000 stuks Bloemkool: zelfd. B 26.20 Bil 13.50. C 15—20.10, CII 8—11.70. stek "—4.40; tussens. B 36.70—54.80, Bil 18 40 en stek 11.4016.30. MEDEMBLIK. Ronde biet I 11.30 —13, II 1112.60, III 5.606.20, modjo 10.50—11.20; lange biet I 11, II 5.50; uien gewoon 27.40—27.90, driel. 27.30—28, nep 25, afw. 11—22; peen II 12.30—13.60, III 11.80—12.80; rode kool 5.30—8.40; gêle kool 3—5.40; groene kool 6—8.40; witte kool 4 50; Chinese kool 2.10—2.50; bloem kool Lecerf I 18—25, II 13—15, Reus I 25—49, II 23—29, stek 3—8. We Ifopen dat men de betekenis van een goed corps eens zal overwegen. De Harmonie „Excelsior" verdient het niet een vol jaar serieus te studeren, en dan ten slotte voor stoelen en ban ken te moeten spelen. Er zijn steden van belangrijke groot te, waar men een dergelijk goed mu sicerend ensemble niet kan vinden. Wij voor ons willen besluiten met een extra en verdiend compliment aan „Excelsior". M.S. „MASKER IN BLAUW" Gezien de overweldigende belangstel ling voor de vierde uitvoering van „Mas ker in blauw" op a.s. Zaterdag heeft de operettevereniging „Caecilia" besloten op Zaterdag 15 December a.s. nog een vijfde uitvoering te geven. Dit zal dan defini tief de laatste zijn. Komt er een museum in de Langedijk? Woensdagavond hield de afdeling Langedijk van de V.V.V. een jaarver» gadering, die door negen leden werd bijgewoond. Na de opening door voor zitter K. Zeeman Szn. bracht de pen ningmeester financieel verslag uit. De totale ontvangsten bedroegen f 584,20 en de uitgaven f 396,42. Door het be danken van 5 leden telt de afdeling nog 96 leden. Ongeveer 1100 toeristen bezochten de Langedijk gedurende de zomer. In 1950 waren het er 1590. De aftredende bestuursleden, de heren J. de Boer, L. Dignum, H. G. Lesterhui» en H. Metselaar werden herkozen. In discussie kwam een verzoek van dc Provinciale VW aan het gemeente bestuur om een subsidie toe te ken nen. Er was aan de plaatselijke VVV om advies gevraagd Er bestond geen bezwaar tegen ae subsidie-verlening, mits dit niet ten koste gaat van de gemeentelijke subsidie aan de afdeling zelf. Ten slotte opperde de voorzitter het idee om in het voormalig gemeen tehuis een museum te huisvesten. In de Langedijk zijn talrijke dingen, die een plaats in een museum waard zijn. Besloten werd het plan nader uit te werken. Gymnastiekuitvoering Door de sportvereniging „B.S.V." te Broek op Langendijk werd in de zaal van de heer J. de Boer een adspiranten-gym- nastiekuitvoering gegeven onder leiding van mej. G. de Ruiter. De avond, die door mevr. Honing werd geopend gaf een af wisselend programma, o.a. een bankoefening van kleutermeisjes, paard, brug, groepen, vrije- en knotsoefening, laagrek en acro batiek. Uiteraard oogsten de melodieën uit de To vermuts van Sneeuwbaard door M. Hop en P. Glas eveneens bijval. Tot slot werd een finale uitgevoerd. OPGAVEN VAN CERLOREN EN GEVONDEN VOORWERPEN Verloren twee donkerblauwe mou wen van vest, portemonnaie met bank biljet van f 25,en klein geld alsmede kokertje portloodstiften en zwart rijwiel- sleuteltje, handzaag, herenhandschocn, een paar bruine herenhandschoenen, stormlantaarn, bruine muts en bruin lede ren portemonnaie (inhoud f 2,50). Gevonden: contactsleuteltje, schaar tje, bal, een paar wollen wanten (kleur geel met bruin), rechterdanieshandschoen, bruine herenportemonnaie (inhoud ruim 1,—) en een bankbiljet van f 10, Inlichtingen bij groepscommandant der rijkspolitie te Langedijk. KERKELIJKE VERKIEZING De kerkelijke verkiezing, welke over eenkomstig de nieuwe kerkenorde der Ned. Herv. kerk om de zes jaar moet worden gehouden, is door de kerkeraad der Ned. Herv. gemeente te Oudkarspel uitgesteld en zal thans worden gehouden op Zondag 16 December a.s. na de mor gendienst. COLLECTE VOOR ITALIë IN NOOD Maandag en Dinsdag a.s. al in de ge meente een collecte worden gehouden voor de slachtoffers in de overstroomde ge bieden van Italië. Zoals bekend worden hiervoor overal in de wereld giften in gezameld. Van harte hopen we dat deze collecte een waardige opbrengst zal boeken. Een recente opname van Rudolf Slansky, de vice-president van Tsjechoslowakije en ex-secretaris van de communistische partij, die kortgeleden gearresteerd werd

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 5