DE FAMILIE BREEBAART Vreedzame revolutie op het Duitse platteland Nieuwe wegen voor opleiding van beroeps-onderofficieren Gemeentebestuur van Koedijk in kort geding gedagvaard 'Versplinterd grondbezit Drinkebroer gedroeg zich als een wildeman Uitgeest Noord-Scharwoude Vergadering der coöp. ver. „Geestmerambacht" Aartswoud Westduitse minister sprak te nationalistisch Scherpe proiesien van geallieerden en opposiiie IJmuiden Hoogwoud WOENSDAG 5 DECEMBER 1951 NOORDHOLLANDSE GESLACHTEN ii ANDER DE NAKOMELINGEN van Claes Pietersz Breebaart de stamvader van het geslacht Breebaart nemen, naast de reeds in mijn vorige artikel genoemde Pieter, Claas en Jan, een bijzondere plaats in: ds. Pieter Pietersz Breebaart en Klaas Breebaart. De laatste vooral door zijn actieve deelname aan vele inpolderingen en bedijkingen. Niet zonder reden kreeg het dieselgemaal in de Groetpolder de in de polder zeer bekende naam van „Klaas Breebaart". vergadering, die hij presideerde of bij woonde, ging er steeds een overwegen de invloed van hem uit. Van 6 Mei 1845 tot 1 Sept. 1848 was Klaas Breebaart werkzaam als aan nemer bij de dijkwerken van de Groet polder. De 1ste September 1848 werd hij tot algemeen opzichter van de pol der benoemd. Bij de verdere voltooiing onderscheidde hij zich vele keren, voor al bij zeer hoge waterstanden en storm weer. Op 3 April 1857 werd hij tot heemraad benoemd, welke betrekking hij tot 1859 bekleedde. In hetzelfde jaar werd hij benoemd tot dijkgraaf, welk ambt hij 36 jaar lang waarnam. Onder hem werd het algemeen polderregle ment ingevoerd. Deze zeer krachtige figuur woonde zelfs vier dagen vóór zijn dood hij was toen 90 jaar! als hoofdingeland een hele zitting bij van het polder bestuur van Waard en Groet, ja, hij voerde zelfs het woord. Enkele weken vroeger opende hij een vergadering van de Kanaalvereniging te Schagen met de opmerking, dat hij het voorzit terschap wel moest neerleggen en toe vertrouwen aan jonger handen, omdat het hem wel te lang zou duren eer de ,z" in deze zaak zou zijn gesproken. Op 22 Maart 1899 kwam te Winkel een einde aan dit zo werkzame leven. Verdere nakomelingen DLIJKENS de op het Genealogisch Bu reau te Den Haag bewaarde stam kaarten, waren er in 1941 in geheel Ne derland 125 mannelijke en vrouwelijke afstammelingen boven 15 jaar. In onze omgeving waren dat Aldert Breebaart, warmoezenier in de Beemster; Arie, huisschilder 'n St. Maarten; Cornelis, pieter Pietersz Breebaart (1755—1812). DIETER werd op 8 Juni 1755 geboren te Hoorn, hoek Breed O.-Noord, als zoon van de wijnkoopman Pieter Bree baart (een broer van ds. Jan Breebaart van Haringkarspel) en Marijtje Maas Evenals bij zijn oom openbaarde zich in de knaap reeds vroeg de begeerte om zich na de studie op de lagere school te wijden aan de hogere studie van de theologie. Na de voltooiing hiervan werd hij als proponent te Oude-Niedorp beroepen, waaronder ook Veenhuizen en Zijdewind ressorteerden, en aldaar be vestigd door zijn oom op 21 Juli 1782. Na negen jaren, n.l. op 4 October 1791, werd hij beroepen te Westgratfdijk en aldaar bevestigd door ds. P. C. Hoog vliet, predikant te Alkmaar. Ds. Pieter Breebaart huwde op 11 April 1784 met Margaretha Kroll. Op 57-jarige leeftijd overleed hij te Graft. Klaas Breebaart (18091899) 70NDER enige overdrijving mogen we Klaas Breebaart, die in 1809 te Wer- vershoof werd geboren als zoon van de schilder Jan Breebaart en Geertje de Vries, een der belangrijkste en merk waardigste figuren noemen van het 19e eeuwse Noord-Holland. Niet alleen in onze provincie was hij bekend, maar in geheel Nederland. Tot zijn negende jaar had hij te Wer- vershoof de gewone school bezocht. Daarna ging hij in ondergeschikte be trekking, tot hij op 4 April 1830 huwde met Dieuwertje Hoorns, die afkomstig was uit Hoogkarspel. Na zijn huwelijk trad hij op als aannemer en bracht de verzwaring der bedijking van de Waard- en Groetpolder tot stand. Eerst als opzichter, later als heemraad, ver volgens als dijkgraaf bleef hij aan die polder verbonden. Aan het openbare le ven nam hij vanaf zijnheemraadschap in de meest verschillende vormen deel: als lid en voorzitter van polderbestu ren en waterschappen, als lid der Pro vinciale Staten van Noord-Holland, als lid van het bestuur der Zuiderzeevereni- ging en dat van de Kanaalvereniging. Aan de plannen tot indijking van de Wieringermeer, het tot stand komen van de Johannes Kerkhoven-polder in Groningen, de indijking van de polder Groot-Mijdrecht in Zuid-Holland, nam hij öf ijverig deel óf was hij daarvan geheel de uitvoerende kracht. In iedere Grooischeepse herverkaveling ten behoeve van verhoogde agrarische productie (Speciale correspondentie). In de zeer nabije toekomst zal het trekpaard uit het Duitse landschap ver dwijnen. De Duitse boer, die zijn land vaak op uitermate oneconomische wjjze heeft moeten bewerken, begint n.l. in te zien, dat hij van tractoren zeer veel nut zal kunnen hebben. Er voltrekt zich n.l. op het platteland een vreedzame, maar niet minder ingrijpende revolutie. Er zijn in Hessen plannen, om land- i goederen van meer dan vijftig hectare ten dele te onteigenen, teneinde de i vluchtelingen uit het Oosten aan een stukje grond te kunnen helpen. De uit- j voering hiervan verloopt nog niet al te snel. Wel stimuleert men op het ogen- blik de ruilverkaveling. Deze wordt op steeds grotere schaal uitgevoerd stellig tot voordeel van het land. In Lissabon had de begrafenis plaats van Koningin Amalia van Portugal. Volgens de wens van de overledene waren er geen bloemen aanwezig. Wanneer ge b.v. ooit in de buurt van Koenigstein de gelegenheid hebt om met boer Friedrich Schmitt te spreken, dan zal hij u het' probleem met zijn wijsvinger kunnen tonen. Voor u uit strekt zich het glooiende heuvelland veehouder te Schagen; Cornelis, notaris te Hoorn; Dirk, burgemeester te Zijpe; Dirk, burgemeester te Hoogwoud; Frits, beursbediende te Bloemendaal Ger- brand, tuinbouwer te Grootebroek; Gerrit, veehouder te Beets; Gerrit, vee houder te Ilpendam; Hilbrand, kruide nier te Purmerend; Hugo, veehouder te Edam; Jacob, broodbakker te Wor- merveer; Jan, landbouwer te Winkel; Jan, veehouder te Purmerend; Jan, postbode te Winkel; Klaas, landbouwer te Winkel; Lucas, electriciën te Enk huizen; Nicolaas, tuinbouwer in De Rijp; Pieter, veehouder te Ilpendam; Pieter, timmerman te Beverwijk; Pie ter,. veehouder te Beemster Simon, schrijver te Alkmaar; Simon, landbou wer te Wieringermeer; Willem, café houder te Purmerend; Willem, los ar beider te Ilpendam. A. MEKKEN Voor het Amsterdamse Hof stond gisteren in hoger beroep terecht de IJmuidenaar D. D. D., die door de Haarlemse politierechter tot vier maanden was veroordeeld wegens mis handeling van een caféhouder. Ver dachte was op 12 April, 's avonds om streeks elf uur, het café van de heer Levassier te IJmuiden binnengegaan en had een biertje besteld. De kellner had dit geweigerd te geven, aangezien verdachte wegens overmatig drankge bruik op de „zwarte lijst" was ge plaatst. Wie was begonnen, kwam niet vast te staan, maar de weigering had een gevecht van allen tegen allen ten gevolge, waarbij een aantal .tafels in een zonderlinge stand kwamen te ver keren. Volgens het dossier zouden de IJmui- dense caféhouders allemaal bang voor verdachte zijn en hem daarom toch tappen ondanks het verbodDe pro cureur-generaal, mr. J. F. Hoeffelman, eiste vier maanden hechtenis tegen verdachte, die reeds zeven maal voor verzet, vernieling en mishandeling is veroordeeld. LADDER GESTOLEN Nadat de heer Rumphorst in zijn kwaliteit als controleur der straatver lichting bij de heer Kaptein zijn me talen ladder had neergezet om zonde.' dit voorwerp de lantaarns in Groot- en Klein-Dorregeest te controleren, bleek de ladder bij zijn terugkomst verdwe nen, Een der huisgenoten had een mans persoon, gekleed in lichte jas met de ladder zien verdwijnen. Aangifte van deze diefstal is gedaan bij de Rijks politie. OPPERDOES, 4 Dec. 1951. Groe ne kool 6.507.50, Succes Deense hooi 5, ronde bieten I 11.80—12.80, II 11.40—12.50, III 5.60—6.20, modjo 12.8014, uien: gewoon 25.2025.60, grof 25. BESOMMINGEN l|MUIDEN De besommingen van Dinsdag zijn: trawler IJm. 38 f 14.600; 1 trawler .met f 31200; logger HD 87 f 5540; kotters IJm. 230 f 260; 23 f 140; 52 f 115; Kw. 92 f 80, 21 f 250, 12 f 260, RO f 3, 29 f 160. Per 1 kg: heilbot 2.602.50, gr. tong 4.804.20, grm. tong 3.252.90, kim. tong 2.90—2.70, kl. tong 1 2.60—2.15, kl. tong 2 1.71—1.63, tarbot 1 3.15—3.05. Per 50 kg: gr. griet 62, schartong 46. kl. schol 2 5140, schar 3012, v. na ring 20.50—17, makreel 38—33.50, grm schelvis 76, kim. schelvis 64, kl. schel vis 64, kl. schelvis 1 5957, kl. schel vis 44—34. Per 50 kg: wijting 34—19, gr. gul 64. kl. gul 45—34, kl. haai 31. Per 125 kg: gr. kabeljauw 304—222, gr. koolvis zw. 9284. De totale aanvoer bedroeg 2200 kisten. (Van onze militaire medewerker) RONDER veel ophef is enkele maanden geleden de Onderofficiersschool te Wezep in werking getreden, het opleidingsinstituut voor het toekomstige beroepskader van de K.L. en voor een deel ook van de Luchtmacht. Het is voor het eerst sinds vele jaren dat jonge Nederlanders, in de leeftijd van 16 tot 19 jaar, in de gelegenheid worden gesteld in militaire dient te treden om tot beroeps onderofficier te worden gevormd. Nu de school, die onder commando staat van de luitenant-kolonel B. Klomp, een paar maanden draait, vonden wij dat een goede gelegenheid om eens poolshoogte te gaan nemen in de bekende Willem de Zwijgerkazerne te Wezep, waar de ruim vierhonderd leerlingen zijn onder gebracht. zijn na twee jaar in totaal onderoffi cier. De candidaten voor het wapen der infanterie blijven aan de Onderoffi ciersschool te Wezep, waar zij even eens een aanvullende cursus van 18 maanden volgen om dan tot onder officier te worden benoemd. Aantrekkelijke voorwaarden JAE OPLEIDING komt in de plaats van het V.O.C., het Vrijwilligers Opleidings Centrum, dat binnenkort wordt opgeheven. Het ligt voor de hand dat voor dit nieuwe instituut veel belangstelling bestaat. Na een advertentiecampagne in de dagbladpers kwamen destijds vele honderden aanmeldingen binnen van 16- tot 19-jarigen, in het bezit van Mulo- of Ambachtsschool-diplo ma dan wel een daarmee overeenko mend vakdiploma. Na onderzoek en testing bleven er ruim 400 over, die thans hun eerste opleiding te Wezep volgen. Aardig is nog te vermelden, dat de leerlingen geen soldij, maar jaarwedde ontvan gen. Deze bedraagt voor een soldaat jonger dan 20 jaar f 85.per maand, waar echter de kosten van voeding en huisvesting ad f34.50 worden afge trokken. De jonge man krijgt echter het overschot van ongeveer f 50.per maand niet geheel in handen. Een deel wordt voor hem op een spaarbank boekje gezet, zodat hij aan het eind van zijn opleiding over een aardig spaarduitje beschikken.kan. Wie er belangstelling voor heeft, kan bij het Ministerie van Oorlog, Plein 4, Den Haag, Afd. Directoraat Personeel, een brochure aanvragen „Opleiding Beroeps-onderofficier", die gratis wordt toegezonden. V. O. C. maakt plaats voor O. O. S. LIET was een verheugend geluid, dat de overste Klomp liet horen. Er heerst onder deze jonge mannen een geest Van groot enthousiasme. Hoe wel zij pas kort de militaire opleiding volgen, hebben zij reeds flinke vor deringen gemaakt. Wij zagen keurige staaltjes exercitie, pakkende demon straties van het „ongewapend gevecht" (jiu-jitsu) en de op de hindernisbaan gemaakte tijden sloegen alle records. De instructeurs vertelden ons, dat zij het tempo soms moesten afremmen, omdat de knapen in hun geestdrift geen gevaar meer zagen. Ook na de dienst worden de jongens prettig bezig gehouden met vele soorten van huis vlijt. Wat ons persoonlijk viel, was het feit, dat deze knapen van gemiddeld 17 jaar er zo stevig gebouwd en fors uitzagen. Wij merkten geen verschil tussen een peloton leerlingen en een •peloton recruten van 20 jaar. „Maar ze eten me de oren van het hoofd'. vertrouwde een van de koks ons toe. en dat konden wij ons indenken. De eerste opleiding te Wezep duurt zes maanden. Daarna gaan de candi daten voor de technische wapens naar de technische school en de werkplaat sen, waar zij nog aanvullend onder wijs genieten gedurende 30 maanden. Na in totaal drie jaar zijn zij dan on derofficier. De candidaten voor de tactische wa pens -«(artillerie, cavalerie, echter met uitzondering van infanterie) gaan naar de diverse wapenscholen en blijven daar nog 18 maanden in opleiding. Zij Interessante woningkwestie Enige tijd geleden berichtte het ge meentebestuur van Koedijk aan de heer M. V. aan de Bovenweg aldaar, dat het voornemens was een gedeelte van diens woning, namelijk de uit drie vertrekken bestaande eerste verdieping, te vorderen ten behoeve van de huisvesting van een echtpaar. Tevoren had de heer V. zijn woning ook moeten delen met een echt paar, dat echter inmiddels was vertrok ken. B. en W. deelden mede, dat zij van vordering zouden afzien, als de heer V. tot vrijwillige medewerking zou hesluiten. De coöperatieve vereniging „Geest merambacht" was Maandagavond in hotel De Burg te Noord-Scharwoude in een slecht bezochte vergadering bij een. De voorzitter, de heer L. Kalver- dijk, memoreerde het vertrek van de heer Kroeze, de voormalige directeur, en de indiensttreding van de nieuwe bedrijfsleider, de heer Meindersrna. Uit het accountantsrapport bleek, dat de balans en de resultatenrekening een juist beeld gaven van de toestand van de vereniging. Hierop deelde de heer Meindersrna nog enkele bijzonder heden mee over de exploitatie. Vol gens de balans bedroeg het eigen ver mogen f 19.262.19. Het vreemde ver mogen beliep f 21.648.44. Bij de be stuursverkiezing werd in de vacature van de heer J. Slot gekozen de heer C. de Groot Jzn. De heer G. Koopman werd herkozen als lid van de raad van toezicht. VIERDUIZENDSTE SCHIP IN DE AMSTERDAMSE HAVEN Gisteren is het vierduizendste schip, het m.s. „Eemstroom" van de Holland- sche Stoomboot Maatschappij, de Am sterdamse haven binnengelopen. Vorig jaar werd dit aantal een week eerder bereikt, namelijk op 22 November. Voorts werd hij er op attent gemaakt, dat hem zelf destijds een vestigingsvergun ning voor een gedeelte van het huis werd verleend; hij zou slechts rechten kun nen doen gelden op het halve huis. De heer V. antwoordde B. en W., dat hij met verwondering van hun schrijven bad kennis genomen en hij wees er op, dat zijn gezin in de loop der jaren tot vier personen was uitgebreid, waarvoor slechts één woonkamer en één slaap kamer beschikbaar zou zijn als B. en W. hun voornemen ten uitvoer zouden bren gen. Dit betekende, dat de beide kinde ren in de kamer van de ouders zouden moeten slapen, hetgeen ongewenst is. Bo vendien beriep de heer V. zich er op, dat het huis zijn eigendom is. Niettemin droeg het college de Woning commissie op, te willen adviseren over de voorgenomen vordering van het perceels gedeelte. Deze commissie adviseerde met alge mene stemmen tot vordering over te gaan. Hierdoor werd de heer V. de mo gelijkheid ontnomen hij Ged. Staten van Noord-Holland in verzet te komen. De heer V., die zich op het standpunt stelt, dat de voorwaarde, gesteld op zijn vestigingsvergunning, niet wettig is en trouwens niet meer zou kunnen gelden nu zijn vergroot gezin de vertrekken op de eerste etage dringend voor eigen ge bruik nodig heeft, is er thans toe over gegaan het gemeentebestuur wegens z. i. gepleegd misbruik van macht in kort ge ding voor de president van de Recht bank te "Alkmaar te dagvaarden. Zijn belangen zullen worden verdedigd door mr. A. V. M. Leesberg. De slingerende wegen in dit typisch stukje Hessisch land dienen niet alleen als voerbaan, maar ook als grens tussen ontelbare kleine lapjes grond. Zodra het land-con- solidatie-plan ook hier zal wor den toegepast, wordt het harre- spoor voorgronddeel van het bouwland en tal van andere wegen zullen worden geëlimineerd om economischer bewerkbare stukken bouwgrond te kunnen krijgen. lili - r v- - - - - -Mmm - CEN HOOFDVERPLEEGSTER in Rot terdam is lelijk in de put geraakt, vrienden. Ze was gezellig aan het wan delen langs de Binnenweg, toen plotse ling het plaveisel onder haar voeten bezweek en ze met een Smak in de diepte verdween. Ze kwam terecht in een soort modderbad van enkele me ters diep en ging kopje- en kapje onder. De schuld van alle ellende was een gesprongen buis van de waterlei ding. Het water had het zand onder de tegels weggespoeld, maar het trottoir zelf zag er nog gaaf uit. Logisch ook, anders was die verpleegster er niet in gestapt. Nog één nachtje slapen vrienden, en vooral vriendjes, en dan komt Sinterklaas. Als hij in Amster dam komt zal de lieve jeugd wel vreemd opkijken, want nabij Artis is er een in een sloot gevallen. Hij werd ongebaard en in een modderhabijt op het droge getrokken. In Maastricht is de heilige man met zijn onbeschaafde knecht slaags 'geraakt. 'Het twistpunt was de verdeling van de buit. In Aalten rookten de mensen steeds een KoAt B&ïleJk Ze willen me minister van Financiën maken in Holland. zware pijp, aangezien de plaatselijke politieverordening bepaalde, dat het verboden was zich in de kom van het. dorp te bevinden met een tabakspijp, welke niet voorzien was van een dop. Burgemeester en Wethouders van het dorp stellen nu voor om de verorde ning in te trekken, waarmee ze bewij zen zeer modern te zijn. O China komt ook vol rookwolken te hangen, sinds men daar bezig is met de aanleg van een uitgestrekt net van spoorlijnen, dat Russisch Centraal Azië met het Noord westen van China zal verbinden. LI Theodoor is zo vrij u erop attent te maken, dat een krant een ding is om eerbiedig te behandelen. Niet alleen om het dure pupier, maar ook omdat er dagelijks 224 millioen dagbladen (op de gehele wereld natuurlijk) van de drukpersen lopen. Daar kun je een aardig harinkje in verpakken. Amerika doet in alles dus ook in het krantenbedrijf, groot op. Er verschij nen niet minder dan 1.780 dagbladen, die gemiddeld per stuk een half ons wegen. KERKELIJKE VERKIEZING. Bij de gehouden stemming werden de heren P. Nes, F. de Beurr en S. Groot als notabel der N. H. meente herkozen. schap, verdeeld in een ware lappen deken van plukjes grond, waarop tel kenmale verschillende gewassen staan. Elk plukje grond behoort aan een an dere boer. „Ik zelf", zegt Schmitt, „was tot voor kort de gelukkige bezitter van meer dan 200 stukken land, waaronder vaak zeer kleine. Er groeide overal wel wat op. Want waarom zou je goed land braak laten?" Schmitt was niet de enige, die, om „al zijn gebie den" te bereiken, een reis van bijna 300 km moest maken. Zijn dorpsgeno ten stonden er precies zo voor. Het kwam allemaal voort uit de verregaan de splitsing van landerijen, die bij de dood van een boer waren verdeeld onder de overlevende zoons. De herverkaveling van al dit sterk versplinterde grondbezit nu is het re- volutionnaire in de huidige ontwikke ling. Amerikaanse landbouwdeskundi gen van de ECA hebben de Duitse autoriteiten gewezen op de achterlijke situatie in de landbouw, en noemden daarbij Nederland als het goede voor beeld. Hun ideeën kregen al spoedig zeer veel aanhang bij de autoriteiten en boeren en thans is men in achthon derd districten met de hervorming van het grondbezit doende. De tweehon derd stukken en stukjes land van boer Schmitt, tezamen amper twaalf hectare groot, zijn thans elf behoorlijke lappen grond van gemiddeld een hectare ge worden. Deze kunnen met moderne mechanische middelen worden bereikt. Uiteraard was men er niet met de herverkaveling van de gronden. Er moesten vaak nieuwe wegen worden gelegd en oude opgeruimd, en nieuwe irrigatiewerken worden gemaakt. Hier en daar zelfs delen van dorpen afge broken. De boeren dragen zelf twee derde van de kosten. De rest wordt betaald door de staat, die hiervoor uit de tegenwaarde-rekening van de Marshallhulp kan putten. Doordat het mogelijk wordt tracto ren te gebrul'-en, zal het paard als trekdier op platteland kunnen worden afgeschaft. Binnen vijf jaar zal een half millioen paarden kunnen worden vervangen door motorkracht. Voor de voeding van een paard heeft men bijna een hectare grond nodig. Men kan dus gemakkelijk nagaan, hoe veel grond er zal vrijkomen voor de verbouw van levensmiddelen. Aan tarwe zou op deze v\'ize voor f'250 millioen per iaar extra kunnen worden verbouwd. Daarbij spreken we nog niet over de winst, die de herverka veling. op zichzelf afwerpt, zowel door doelmatiger bewerkiog als door de vereenvoudiging van het wegennet, welke, ook al een winst van 200.000 hectare blijkt op te leveren. De invoer van landbouwproducten zal hierdoor aanzienlijk worden ver minderd, de kostprijs van hetgeen Duitsland zelf verbouwt, kunnen da len zonder dat daardoor het levenspeil van de boeren wordt aangetast. De Westduitse minister van vervoer, dr. Seebohm, heeft zich de woede van de socialisten en van de Westelijke hoge commissarissen op de hals ge haald. Hij heeft nl. op een vergadering van de Duitse Partij, de rechtervleugel van de regeringscoalitie, een redevoe ring gehouden, waarin hjj zeer nationa listische opmerkingen heeft gemaakt. De hoge commissarissen hebben hier tegen geprotesteerd, de socialisten heb ben zijn ontslag geëist. Seebohm heeft nl. gezegd, dat hij het hoofd buigt voor elk symbool, waar onder Duitsers hun leven hebben ge geven. De socialisten zien hierin een verheerlijking van het hakenkruis. Voorts verklaarde Seebohm: „Men vergeet te spoedig, dat de grenzen van 1937 te Versailles zijn vastgelegd en door het Duitse volk nimmer zijn er kend". In 1918 gingen nl. belangrijke delen van Duitsland verloren, die la ter door Hitier weer aan het Rijk zijn gehecht. STOOM REINIGT VISKISTEN Over enige dagen zal een nieuwe machine in het Staatsvissershavenbe- drijf proefdraaien, die het mogelijk zal maken de viskisten, in de afslag go- bruikt, niet langer met leidingwater, maar met stoom te reinigen. DE VIS WORDT DUUR BETAALD Ondanks, dat de loggers en treilers geringe vangsten hebben, behalen zij toch nog redelijke besommingen dooi de zeer hoge visprijzen. De grote schol noteerde niet minder dan f 114 per kist van 50 kg., grote schelvis f 85 per '41 1 Alkmaar geschikt verklaard: AdrTBak- kg, en grote kabeljauw f 248 per 121 ker. J- G. Bakker, J van der Bel, Tames NIEUWE BEWONERS VAN DE MOLENSTRAAT De vier bewoners van de woning wetwoningen aan de Molenstraat heb ben dezer dagen hun intrek aldaar ge nomen. Binnenkort zal ook het tweede bouwblok van vier woningen betrok ken kunnen worden. UITSPRAAK VAN DE KEURINGS- RAAD De volgende ingeschrevenen voor de dienstplicht zijn door de Keuringsraad kg. Het duurst was de hake, waarvoor f 414 per 125 kg kon worden bedongen. Dam, H. H J Kamps, J G. Oud, P. A. pinkel, P. G. Schilder en N. P. Verlaat.

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 3