Mr. Vonk wenst dringend klaarheid in de zaak-Menten Algemene vergadering der V.N. is een politieke jaarbeurs Swirl in 'I kort 't Heerlijk avondje Orgiën van scheldwoorden zijn ook nuiiig Scherpe vragen aan minisierMulderije Friese kwestie in het geding Twee maanden schoolvacantie onder leiding van de onderwijzers Conferentie over Unie in voorbespreking Tweede Kamer aanvaardt „Binnenlandse Zaken" Scholen ingerichi tot jeugdherbergen Italiaans dorp bedreigd door grondverschuiving Bij de Verenigde Naties in Parijs Laat ze praten ER zijn goede diensten bewezen in Indonesië (al vond lang niet iedereen die éven goed) en in Palestina (al heeft men daar ook niet alle vraag stukken kunnen oplossen) en er wordt krachtdadig opgetreden tegen een aanvallende staat. Dit laatste is zeker van grote betekenis, want al is het nu zo, dat er onder de auspiciën van de V.N. oorlog wordt gevoerd, ofschoon zij slechts de vrede willen dienen, de tegenaanval zal eventuele andere adspi- rant-aanvallers zeker voorzichtig ma ken. Korea is het teken aan de wand voor allen, die met snode plannen rondlopen; het teken, dat zegt: pas op, waag het niet, ge krijgt de hele wereld tegen u. Dat teken was er niet, toen een aggressief Italië het wakkere Ethiopië wilde inlijven. De ontbreken de kracht van toen was dodelijk voor de Volkenbond, de aanwezigheid van V.N.-strijdkrachten in Korea verhoogt het gezag van de tegenwoordige we reldorganisatie. Als dat gezag zich weet te ontpjooien zal het op den duur elke aanval weten te voorkomen. Als dat kan worden bereikt met praten, welnu, Iaat de dames en heren dan praten. In de luchthavens praat men tegenwoordig de nachtvliegtuigen aan de grond; in Parijs tracht men de vre de al pratende binnen te loodsen. Dat' streven is schoon. Dat streven is de 32 millioen dollar per jaar wel waard. Daarom: laat ze praten. Voorstel landbouwpool naar ministerscomite Koninklijke vermelding voor s.s. Polydorus (Van onze parlementaire redacteur). /Y\'S LAND zit nog altijd met een paar onverkwikkelijke zaken als erfenis U*Tan (je bezettingstijd en de eerste periode na de bevrijding. Eén daarvan is de zaak-Menten, die, doordat zij nog steeds niet tot een oplossing is gebracht, tT weinig toe bijdraagt het gevoel van rechtszekerheid onder de bevolking te versterken. Daarop vestigde Dinsdagmiddag in de Tweede Kamer de heer Vonk van de V.V.D. bij de behandeling van de begroting van Justitie voor 1952 de aandacht. Hij wilde nu wel eens haring of kuit van enkele geruchtmakende zaken hebben en legde het vuur na aan de schenen van minister Mulderije, die eenzaam achter de regeringstafel troonde. ALS EEN scherpzinnig rechter onder- vroeg mr. Vonk de bewindsman. Is in de zaak-Schallenberg komen vast te staan, dat er lieden waren, die er belang bij hadden, dat zijn mond werd gesnoerd?, zo informeerde hij. Waar om is de Velsen-affaire nog niet vol tooid? Waarom zijn over de zaak-Men ten, die zeer ingewikkeld schijnt, in de Memorie van Antwoord slechts en kele korte opmerkingen gemaakt? Als dan de minister het niet deed, wilde mr. Vonk wel een boekje open doen. En hij zette uiteen: de zaak-Menton is de zaak van een aantal personen, dat de heer Menten van zijn vermogen heeft beroofd. Dat deze beroving is gepleegd, wordt ook door de minister aangenomen, maar de daders zijn nooit gevonden. Nadat een journalist in deze zaak was gaan snuffelen, publiceerde hij in zijn blad een groot artikel met veel bezwarend materiaal tegen be paalde personen, met het gevolg, dat hij van smaadschrift werd beschul digd. Op grond van de door de jour nalist bekend gemaakte feiten had de rechter-commissaris een vervolging kunnen en moeten instellen tegen de personen, voor wie deze feiten belas tend waren. Hij heeft het niet gedaan, met het gevolg, dat ook tegen hem een instructie is geopend. Het onder zoek tegen de journalist is intussen geëindigd. Er zijn vier mogelijkheden, betoogde mr. Vonk: de journalist wordt ver volgd wegens smaadschrift of zo daar toe geen aanleiding bestaat, de rech ter-commissaris. Ze worden beiden vervolgd, of geen van beiden. De laat ste weg achtte mr. Vonk de slechtste en niet in het algemeen belang. Als de zaken worden geseponeerd kan de belanghebbende, in dit geval Menten, zijn beklag doen bij het Hof, dat alsnog een vervolging kan doen instellen, doch dan zou het toch heel wat beter geweest zij, als het initia tief van de minister was uitgegaan Het algemeen belang eist, aldus mr. Vonk, het doorzetten van de zaak tegen de journalist en tegen de rech ter-commissaris. Tegen laatstgenoem de, zo was de heer Vonk ter ore ge komen, is de instructie bijna beëindigd. Deze afgevaardigde wilde nu eens precies weten, hoe het met deze kwes tie staat, nadat ook enkele andere leden reeds op het onbevredigende verloop ervan hadden gezinspeeld. Ook informeerde hij, hoe de bewindsman in het vervolg incidenten denkt te voorkomen, zoals in Leeuwarden zijn geschied. De eed in het Fries. JJE TWÈEDE kwestie, die Dinsdag middag meer dan gewone aandacht vroeg, was de eedsaflegging in de Friese taal. Zoals men weet, heeft kort geleden een rechter in Leeuwarden het gebruik van het Fries voor de eedsformule niet toegestaan. Dat heeft in onze noordelijke provincie'' de strijd voor de rechten en het behoud van de eigen cultuur doen oplaaien. Prof. Gerbrandy (A.R.) hield in de Tweede Kamer een bewogen en vaak ook geestig betoog, waarin deze Fries de betekenis van de eigen taal voor de Friezen schetste, de bezwaren tegen het gebruik van het Fries bii het afleggen van de eed ontzenuwde en aandrong op officiële toestemming om voor de eedsformule de Friese taal te gebruiken. De heer Koolvink viel hem bij. Overigens hebben de verschillende afgevaardigden een bonte mengeling van onderwerpen ter sprake gebracht. Financiën De Kamer heeft 's avonds de behan deling van de begi-oting van financiën voortgezet. Uiteraard kwamen er nog vele kwesties aan de orde. Zo opnieuw de sterke prijsverhoging van het krantenpapier. De heren Janssen (KVP) en Van de Wetering (CH) slo ten zich aan bij wat de heer Ritmees ter dienaangaande reeds had gezegd: schaf de omzetbelasting op adverten ties af, zeiden zij. Een precedent is er reeds bij de sigarenindustrie. De heer Hoogcarspel (CPN) deed er nog een (demagogisch) schepje boven op. door een subsidie voor krantenpapier te eisen. Ten aanzien van de omzetbelasting vroeg de heer Van de Wetering boven dien aandacht voor de toestand in het confectiebedrijf. Subsidie voor kranten vond de heer Weiter (KNP) onge wenst, overigens was hij geporteerd voor maatregelen ter verlichting van de nood van de pers. De heer De Haas (KVP) klaagde er over, dat de uitkeringen wegens mate riële oorlogsschade zo lang op zich laten wachten en had bezwaar tegen de wijze van vaststelling van het be drag. Ten slotte vroeg de heer Van Dis (SGP) intrekking van de* Koninklijke Besluiten van 7 Januari 1816 en 23 Maart 1852, omdat deze de Ned. Herv. Kerk ten onrechte een synodale orga nisatie opdringen. Minister Lieftinck heeft hierna een begin gemaakt met zijn antwoordrede. Hij beloofde de heer Van Dis bedoel de kwestie ter kennis van de minister van Justitie te brengen. Voorts zette hij uiteen, dat men moeilijk een be vredigende oplossing voor het vraag stuk der effectenregistratie kan komen. Opvoeden in plaats van leren'' Een commissie uit de Nederlandse onderwijzersvereniging heeft thans een rapport uitgebracht ter mogelijke oplossing van het „vacantieprobleem", dat ontstaat, doordat de vaeanties der ouders niet steeds samenvallen met de schoolvacanties. Het probleem culmineert in de vraag „Wat gebeurt er met de kinderen tijdens de schoolvacanties?" De commissie stelt voorop, dat de gevolgen van een onjuist bestede vaeantie funest voor het kind zijn. Als ideaal noemt de commissie het plan, dat de scholen gedurende de maanden Juli en Augustus als leer- instituut gesloten worden, doch als opvoedings - insti tuut hun taak voortzetten. Minister Subardjo De Indonesische minister van bui tenlandse zak^n, Subardjo, heeft ae komende besprekingen over het Unie verdrag en Nieuw Guinea gekenschetst als te liggen op het niveau van voor besprekingen. Hij meende, dat de bei de kwesties, die zullen worden behan deld, zeer nauw verweven zijn. Toeristenklasse op lijnen van Europa naar Amerika Op de conferentie van de interna tionale vereniging voor het vervoer door de lucht (I.A.T.A.) hebben z— luchtvaartmaatschappijen, waaronder de K.L.M., overeenstemming bereikt over hef instellen van een toeristen klasse op de lijnen van Europa naar Amerika. Deze zal 1 Mei 1952 worden ingevoerd. De overeenkomst is een jaar geldig. Een enkele reis Londen New York zal 270 dollar kosten, een retour 417 dollar (in het hoogseizoen 486 dollar). De overeenkomst moet nog door de regeringen worden goedge keurd. COMMUNISTISCHE DEMONSTRATIE TEGEN KANSELIER ADENAUER Een groep communstische jongelui heeft gisteren te Londen tegen bonds kanselier Adenauer gedemonstreerd. Zij hadden zich voor Churchills ambtswo ning in de Downingstreet verzameld en riepen anti-Duitse leuzen. Voorts wer den pamfletten van de communistische vredesraad verspreid. Er zijn vier per sonen aangehouden. Adenauer heeft met Churchill en Eden gesproken over de betrekkingen tussen Engeland en Duitsland en haar invloed op de wereldtoestand. VOOR-OVERLEG OVER R. T. C. MET DE WEST BEËINDIGD. Gisteravond zijn per KLM-vliegtuig mr. J. R. H. van Schaik en prof. dr. W. C. B van der Grinten, terggekeerd uit West-Indie. Ze hebben deelgeno men aan het thans beëindigde voor overleg voor de Ronde Tafelconferen tie met de Nederlandse Antillen en Suriname. (Advertentie, Ing. Med.) Tachtig millioen gevoteerd voor burgerlijke defensie De Tweede Kamer heeft Dinsdagmid dag zonder hoofdelijke stemming de begroting voor 1952 van Binnenlandse Zaken aangenomen. De fractie van de CPN kreeg aantekening, dat zij tegen was. Eveneens zonder hoofdelijke stem ming en met aantekening, dat de com munisten tegen waren, hechtte zij haar goedkeuring aan een wetsontwerp, waarbij voor de burgerlijke verdedi ging over het jaar 1951 een bedrag van 50 millioen gulden beschikbaar wordt gesteld en voor de jaren 1952 en 1953 in totaal nog 30 millioen gulden. Vooraf verwierp de Kamer met 64 tegen 6 communistische stemmen een motie van de heer Wagenaar (CPN) om de interim-ziektekostenregeling te doen ingaan op l Juli 1950 in plaats van 1 Januari 1951 en met 66 tegen 6 commu nistische stemmen een amendement van dezelfde afgevaardigde om de post voor de Binnenlandse Veiligheidsdienst op de begroting van Binnenlandse Zaken met f 600.000.— te verminderen. Kinderen, voor wie aangetoond wordt dat ze hun vaeantie nuttig besteden, kunnen verlof krijgen om met de ouders op vaeantie te gaan. De andere kinde ren komen op school en worden onder leiding van d? onderwijskrachten (van v/ie de ene helft met vaeantie gaat in Juli en de andere in Augustus) bezig gehouden met schoolwandelingen, sport, spelen, volksdansen enz. enz. Er zuil.:-: dan hulpkrachten bij het onderwijs moeten worden aangesteld, die door de overheid worden gesalarieerd. De on derwijzers ontvangen voor hun zwaar dere taak een toelage. Het plan opent vele mogelijkheden, b.v. tot uitwisseling van klassen van het platteland en uit de stad, doordat de scholen tijdelijk tot jeugdherberg kun nen worden ingericht. Autobus rijdt op cadetten in Dinsdagavond is te Chatham een autobus in het donker op een groep Britse cadetten ingereden. Van deze groep, het muziekcorps van een afde ling van de „Royal Marine Cadet Corps", werden 23 jongens gedood en achttien gewond. De Leger-uitrusting-show in Londen toonde vier verschillende uitrustingen, die resp. voor alle klimaten geschikt zijn: Europees klimaat, het droge koude gebied (alles onder 14 graden F.), de Tropische zone (temp. 86 gra den F. of hoger) en de vochtige koude zone (van 0 tot 25 graden F.) HET HEERLIJK AVONDJE is weer gekomen, Waarvan we al dagen lang zaten te dromen, Want of je nu twee bent of dik in de tachtig, Het feest van Sint Nicolaas blijft toch maar prachtig. De hele dag leef je zo'n beetje in spanning En loopt honderd maal voor de bel maar de gang in. Elk heeft zich een kamer tot vesting gekozen En manipuleert met papieren en dozen. Ze passen en meten, verstoppen en pakkeji, Ze binden en knopen en lijmen en plakken. Ze rijmen hun verzen bij ellen en meters, On koek en op harten, op boeken en veters, En als dan ten slotte het feest kan beginnen, Komt statig de Sint met z'n roetmop naar binnen. De één doet het juichen, de andere schrikken, En Sint geeft maar handjes en zit wat te knikken. Eerst komen de standjes dan strooien ze moppen, En dan komen fluks de eadeaux op de proppen. Als Sint is vertrokken begint eerst het leven, Jan zit op een trommel een solo te geven) Piet blaast op een hoorn, dat je oren 'r van tuiten, En Jantje zit luid op een flilitje te fluiten. Marietie die rammelt wat met haar fornuisje En Siska die gilt voor een nagemaakt muisje, Pa ligt op zijn buik met een spoortje te spelen, Maar.dat gaat op 't lest kleine Giisie vervelen. Hij jammert: ..Mag ik nou, het is toch mijn treintje... Maar vader zegt„Vrouw, het wordt tijd voor dat kleintje Dan gaan ze naar bed, zuigen na op hun duimen En Moe mag ten slotte de rommel opruimen JABSON. Van Roassel kreen uiinodigina van Franse profclubProaramma voor eersle klassers werd gewijzigd De Willem li-middenvoor Van Roes- sel heeft een uitnodiging ontvangen van de voorzitter van de Franse eerste klasse-profclub Rijssel, de heer Kesh- mar, om voor Rijssel te komen spelen. Van Roesscl heeft echter na de bespre king, welke voor de wedstrijd plaats vond, medegedeeld er niets voor te ge voelen en nadat Keshmar de competie- wedstrijd Willem IIDHC had bijge woond kon hij onverrichtcrzake naar Frankrijk terugkeren. Na de twaalfde ronde van het tournooi om het schaakkampioenschap van Rusland, dat te Moskou wordt ge speeld, luidt de stand in de kopgroep: 1 Geiler 8Vi pnt; 2. Taimanov 7 pnt. plus een afgebroken partij: 3. Botwin- nik, Keres en Smyslov ieder 6'/, punt plus twee afgebroken partijen. Tien landen hebben ingeschreven voor het tournooi om het Olympisch ijshockeyka.npioenschap, te weten: Ca nada, Ver. Staten, Finland, Italië, Noor wegen, Polen, Zweden, Zwitserland, Tsjechoslowakije en Duitsland. De Antwerpse scheidsrechter Lu- cien van Nuffel zal Zondag 9 December Na de overstromingen, die in October het Italiaanse Calabrie teisterden en waarbij 80 mensen om het leven kwa men, loopt thans het dorp Canolo in Calabrie groot gevaar door een grond verschuiving te worden bedolven. Losgeraakt door de enorme regenval, bewegen zich ongeveer 60.000 kubieke meter rotsachtige grond van de helling van de Trisimo naar Canolo. Nadat een lawine omlaag was gestort, waren een 3500 inwoners gevlucht. In opdracht van de prefect van de provincie heeft de politie het dorp doen ontruimen. Volgens deskundigen is Canolo ten on dergang gedoemd. HE STROOM VAN WOORDEN, die de diplomaten in de bijeenkomsten der Ver- enigde Naties dag in dag uit over eikaars hoofden uitstorten, is eenvoudig verbijsterend. De overstroming in de Po-vlakte is er kinderspel bij. Men krijgt de indruk, dat het heil der mensheid van praten afhangt, praten voor de micro foon, praten voor de perstribune, praten voor de radio, praten voor de film, praten voor de televisie, praten voor een ieder die maar wil luisteren. En dit is het wonderlijke: iedereen zegt, dat al dat praten zinloos is, maar iedereen luistert er toch ook naar. Zelfs de deelnemers aan de bijeenkomsten zijn steeds weei een »n al aandacht. In onze Tweede Kamer en in menig ander parlement komt het nog wel eens voor, dat een spreker voor een bijna lege zaal het woord voert. Hier niet. Hier is iedereen aanwezig en iedereen heeft de koptelefoon opgezet. Men moet daaruit afleiden, dat het toch nog niet zo zinloos is, al dit gepraat. Alleen: die zin is niet erg duidelijk bij een oppervlakkige beschouwing. ^LS ik de vraag welke betekenis dit gepraat heeft voorleg aan ambassa deur D. J. von Balluseck, de Neder landse vertegenwoordiger in de Veilig heidsraad, moet hij even glimlachen Bekijk het eens, zegt hij, als een po litieke jaarbeurs. Men komt tezamen uit alle windstreken der aarde, men brengt zijn wensen en verlangens mse, men zit vol wantrouwen of vol idea lisme, men zou dit wel en dat niet wil len doen, maar men heeft er behoefte aan te weten hoe anderen daarover denken, daarop reageren. Daarom geeft men uiting aan zijn gevoelens en men wacht dan de reacties af. Zijn die goad, dan ziet men daarin een aanmoediging- zijn zij slecht, dan voelt men zich ge remd. En men gaat ten slotte een stuk wijzer naar huis. Grote beslissingen vallen hier maar zelden, maar men doet er heel wat parate kennis op en men kan, thuis gekomen, zijn regering en indirect zijn parlement waardevolle in lichtingen geven. Natuurlijk krijgt men ook langs de gewone diplomatieke ka nalen die inlichtingen wel, maar deze zijn des te waardevoller, omdat zij zijn ontleend aan gesprekken in het open baar, waaraan niemand zich meer kan onttrekken J7EN ander vraag dringt zich op: de Volkenbond, voorloper van de Ver enigde Naties, is een roemloze dood ge storven met achterlating van een leeg paleis te Genève; hoe zal het de Ver enigde Naties vergaan? Er valt op dit punt niots te voorspellen aldus ant woordt mij een andere diplomaat, maar wel is duidelijk, dat de V.N. een krach tig bouwsel is, dat tegen een stootje kan. Deze organisatie ademt ook een heel andere geest, omdat zij in een ge heel andere tijd en onder geheel andere omstandigheden is ontstaan. Zeker, er ligt maar net een kwart eeuw tussen, maar juist in die vijf en twintig jaar is de kentering gekomen. Vóór 1930 raakte iedereen in staat van opwinding als een diplomaat de toestand ernstig noemde en men begon aan oorlog te denken als hij een geval kritiek noem de. Nu kunnen de Russen orgiën van scheldwoorden uitstorten over de hoof den van hun collega's in dezelfde zaal en niemand windt er zich over op. Soms krijgen zij de volgende dag een antwoord in dezelfde stijl en dan zeg gen de anderen: ziezo, er is weer een stuk spanning weggenomen. Het schel den is niet fraai, maar het heeft zijn nut. Het is stoom afblazen via de vei ligheidsklep. Het is bovendien zo open hartig, dat er geen enkel misverstand door kan ontstaan. Wij hebben dat nu zes jaar meegemaakt en daarbij onder vonden, dat dat schelden op zichzelf nooit gevaarlijk is, temeer daar er over het algemeen niets op volgt. En nu zijn wij langzamerhand zover, dat rechts en links tegen elkaar gaan zeg gen: laten wij er mee ophouden, nie mand trekt er zich iets van aan, we kunnen veel beter zakelijk gaan pra ten. En soms, werkelijk, soms wórdt er alleen maar zakelijk gepraat met geen ander doel dan het bereiken van even zakelijke resultaten. Een goede toehoorder bespeurt een verandering in de toon. Misschien zijn wij over nog eens zes jaar door het schelden, de kinderziekte van de V.N., heen en is dit lichaam rijp en volwassen gewor den. JN weer een ander gesprek wordt mij het nut van praten aldus uitgelegd: kjjk naar Kashmir, de grensprovincie, die India en Pakistan elkaar nog al tijd betwisten. Enige tientallen jaren geleden zou niets en niemand hebben kunnen verhinderen, dat daar een oor log was uitgebroken. Maar nu? India en Pakistan zijn beide lid van de Ver enigde Naties en om reden van good will en prestige hebben zij de goede diensten aanvaard van deze ook hun organisatie, zij hebben een commissie van onderzoek toegelaten en zij gedo gen, dat anderen kennis nemen van de rapporten dier commissie en er dan het hunne van zeggen. Ondertussen wordt er niet gevochten. Hoeveel sol daten en bewoners van Kashmir zou den hun leven al niet te danken hebben aandit praten hier. de wedstrijd tussen het Noordelijk elf tal en Denemarken B leiden. De wedstrijden VitesseAchilles e' AjaxLeeuwarden, die Zondag 9 December zouden worden gespeeld, gaan niet door Ingevoegd is in eerste klasse A de ontmoeting Velocitas D. W. S. Naar de Franse Alhletiek Federa tie meedeelt is het mogelijk dat de Finse Olympische ploeg, uit ongeveer 50 athleten bestaande, in Frankrijk zal trainen voor de zomerspelen van 1952. Dit zou gebeuren in verband met het feit dat het in Finland in de maanden April, Mei en een deel van Juni te koud is voor een doelmatige voorbereiding. Raad van Europa Assemblee handhaafde besluit De aanbeveling voor een gezags orgaan voor de Europese landbouw, waartoe Zaterdag in de assemblée van de Raad van Europa, te Straatsburg, was besloten, gaat thans ter beslissing naar het ministercomité. De juistheid van de stemming, die Zaterdag was gehouden, werd namelijk in twijfel getrokken, doordat gebleken was, dat de stemmen verkeerd geteld waren. De assemblée heeft echter haar be sluit gehandhaafd. Een bijzondere commissie van de Straatsburgse assemblée heeft een voorstel geformuleerd om een hulp fonds te vormen ten behoeve van uit de landen achter het IJzeren Gordijn gevluchte studenten en andere vluch telingen. Drieduizend gevluchte stu denten, die thans in West-Europa ver blijf houden, beschikken niet over middelen hun studie voort te zetten, zo zegt de commissie. Tijdens de bijeenkomst van gisteren poogden studenten op de publieke tri bune een manifest voor te lezen, dat was opgesteld door jeugdbewegingen uit verschillende landen, waaronder Nederland. Het manifest eist onmid- delijke bijeenroeping van een Euro pese constituerende vergadering, om te komen tot een Europese staten bond. De betogers werden verwijderd. De minister van Verkeer en water staat, de heer H. H. Wemmers, heeft in de cantine van de Nederlandse Stoom vaartmaatschappij „Oceaan" te Amster dam de bronzen gedenkplaat onthuld, behorende bij de koninklijke vermel ding bij dagorder, die is toegekend aan het s.s. „Polydorus". Dit schip heeft op 25, 26 en 27 Novem ber 1942 op weg naar Liverpool naar Freemantle hevige strijd gevoerd tegen een aanvallende Duitse onderzeeër. In de vroege ochtend van 27 November ging de „Polydorus", die onder meer munitie vervoerde voor het leger in Afrika, ten gevolge van twee voltref fers van torpedo's naar de bodem van de zee. Van de 79 koppen tellende be manning konden 78 zich redden. UITSPRAKEN MEERVOUDIGE KAMER TE ALKMAAR De Zaankanter Johan K„ tegen wie de officier van Justitie te Alkmaar veertien dagen geleden vier jaar gevan genisstraf eiste, werd gisteren tot drie jaar gevangenisstraf met aftrek ver oordeeld. Na zijn detentie zal hij ter beschikking van de regering worden gesteld. De overige uitspraken luidden: Arie H., zes maanden voorwaardelijk en een boete van f 150 of 30 dagen; Gerrit E., een maand gevangenisstraf en intrek king van het rijbewijs voor de tijd van een jaar. Deze bijkomende straf werd voorwaardelijk opgelegd. Maria van W., zedendelict, zes maanden gevange nisstraf.

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 5