LAATSTE NiEUWS Stad en Omgeving AGENDA Chefarine Gemeentebestuur koopt oud schilderij op veiling in Parijs Van Alkmaarder A. v. Everdingen Raad Alkmaar aanvaardt de schilderijen Ged. Staten hebben bezwaar tegen gebruik van gronden B. en W. siellen voor in beroep ie gaan Poliiievoeibal Gratis verkooptijden VET De middenstand over Sint Nicolaas Beter resultaat met 4 middelen tegelijk Heer-Hugowaard Bergen Sinterklaas was jarig Langendijk Mgr Stepinac over zijn gevangenschap Chili en Pakistan in de Veiligheidsraad PROF. BEEL minister HEILOO Het nieuwe boek I DONDERDAG 6 DECEMBER 1951 JN OPDRACHT van het gemeentebestuur (dat daartoe tevoren officieus overleg heeft gepleegd met de leden van de raad) heeft de Amsterdamse kunst handelaar Hoogendijk gisteren op een veiling in Parijs voor de gemeente Alk maar aangekocht een schilderij van de Aikmaarse schilder Allard van Ever- dingen (16211675). Het schilderij, dat 66 x76 cm groot is, heeft als onderwerp een binnenwater in het polderland van Noord-Holland bij stormweer. Het zal een plaats krijgen in het Stedelijk Museum. J^EZE belangrijke aankoop, die tot stand is gekomen op initiatief van de gemeente-archivaris, de hr. Th. P. H, Wortel, zal gefinancierd worden door het gemeentebestuur en enige particulieren, alsmede door een rente loos voorschot, te verlenen door de vereniging ,,Rer..brandt" te Amster dam. Op dit ogenblik is het ons nog niet bekend voor welk bedrag het doek eigendom van de gemeente Alk maar is geworden. Wel stond vast, dat de maximumprijs, die de heer Hoogendijk (inclusief de kosten) be steden mocht, f 7000.was. Daarvan zouden particulieren f 1000.beta len en het gemeentebestuur f 6000. met dien verstande dat de helft van dit bedrag gefourneerd zou worden door de vereniging „Rembrandt" bij Wijze van renteloze lening, af te los sen binnen omstreeks drie jaren. De schilder Allard van Everdingen, van wie werken hangen in de meeste musea van Europa, werd in 1621 te Alkmaar geboren, waar zijn vader notaris en procureur was. Hij en zijn broer Caesar hebben zich al vroeg aan de schilderkunst gewijd; van Allard is bekend dat hij op vrij jeugdige leeftijd veel in de omgeving van Alkmaar werkte. Tot aan zijn huwelijk met een Gratis Koopuur HILCKMANN Dit was Woensdag van 12.301.30 uur (Advertentie. Ing. Med.) Naar wij vernemen staat het reeds vast, dat de gemeenteraad in zijn zit ting van hedenmiddag de schilderijen van rar. Dirk Vis en Jan van Herwijnen (resp. van Koningin Juliana en Prin ses Wilhelmina) zal aanvaarden. Reeds gisteren waren als wij dat zo eens oneerbiedig mogen zeggen „de poli tieke neuzen geteld". Muziekvereniging Excelsior concerteert De muziekvereniging „Excelsior", on der directie van de heer Alb. Meijns, zal Zaterdagavond 8 en 15 Decembr in het „Wapen van Heemskerk" een dona teursconcert verzorgen. Uitgevoerd worden „Ernst August", mars van H. L. Blankenburg; ,,L' Italienne a Alger", ouverture van Rossini; „Serenade Napolitaine" van G. Winkler; „Judex (Mors et Vita)" van Ch. Gounod; „Les roses du Midi", wals van Joh. Strauss; „Sinfonia" van Joh. Seb. Bach en ,,Le petit Marin", mars van A. Renkin. So listische medewerking' verlenen B. Boots, J. v. d. Korst, E. Kleijmeer, mevr. Kleijmeer-v. Münster en het kwartet van J. v. d. Horst, D. Schouten, A. Boots en J. Kloos. Het Excelsiortoneelgezelschap treedt op met de klucht „Professor Daantje" onder regie van de heer J. L. Roberj Sr. Haarlemse joffer, in 1645, woonde Allard van Everdingen binnen Alk- maars wallen; daarna vestigde hij zich in Haarlem en nog later woonde hij in Amsterdam. Dikwijls verbleef hij in Zweden, welks ruige natuur schoon hem boeide en inspireerde. Zjjn landschappen met watervallen, die later bekend en beroemd zouden wor den over de gehele wereld, zijn daar ontstaan. Naar wij vernemen heeft de gemeen teraad onzer stad zich officieus in meerderheid reeds vóór de aankoop van het schilderij uitgesproken. (Ontleend aan onze advertentie-rubriek) DONDERDAG Harmonie Theater, 8.00 uur; De berg der verschrikking (14 jaar); Cine ma Americain, 8.00 uur, Ik wil leven (14 jaar); Victoria Theater, 8.00 uur: Mijn held, generaal Skelton 18 jaar); Rex Theater, 2.30 en 8 uur: De gesloten deur (14 jaar). Gulden Vlies, 8 uur: De Haagse co- medie met „Het meisje van buiten". VRIJDAG Cinema Americain, 8 uur: „De zoon van Zorro", deel I „Levend begraven" (14 jaar); Victoria Theater, 8 uur: „Losprijs" (18 jaar)Rex Theater, 2.30 en 8 uur: „Wiener Madeln" (alle leef tijden); Harmonie Theater, 8 uur: „Kim" (alle leeftijden, tot 10 jaar onder geleide). HOOG WATER TE BERGEN AAN ZEE Donderdag 6 Dec. 9.45 v.m. 10.19 n.m. Vrijdag 7 Dec. 10.57 v.m. 11.33 n.m. TE CAMPERDUIN Hoog Laag Donderdag 9.50 22.24 3.35 16.09 Vrijdag 11.02 23.38 4.47 17.23 Hei bouwplan rondom de Groie Kerk Gedeputeerde Staten hebben hun goedkeuring onthouden aan het raadsbesluit van 12 October 1950 tot vaststelling van voorschriften als bedoeld in art. 43 der Woningwet met betrekking tot de aard van de bebouwing en het gebruik van gronden gelegen in de bebouwde kom rondom de Grote Kerk. Het is mogelijk tegen deze beslissing bij de Kroon beroep in te stellen. Burgerlijke Stand Geboren: Gijsbertha M. A., d. v. P. J. Groen en W. Buur; Anna F., d. v. E. M. Sips en A. M. Hornyak; Harry, z. v. J. Smit en G. Goesinne; Jan, z. v. O. Baron en I. Wagenaar. Overleden: Johan G. Gevelaar, 70 j., wed. van A. H. Glasstra. Alkmaar R.P. verloor met 4 3 te Amsterdam Dinsdagmiddag speelde het elftal van de Rijkspolitie Alkmaar een competitie wedstrijd tegen het elftal van de ge meentepolitie Amsterdam, op het ter rein van APGS te Amsterdam. Amsterdam opende spoedig het of fensief en had weldra een 20 voor sprong genomen. Alkmaar R.P., dat de wind tegen had, kwam echter opzetten en met de rust was de achterstand weggewerkt. De doelpunten werden gemaakt door middenvoor Jager en spil Vonk en waren van goed gehalte. Na de rust wisten beide partijen nogmaals fe scoren en de stand was dus weder om gelijk (3—3). Dit derde doelpunt van Alkmaar R.P. kwam van de voet van middenvoor Jager. Een door de scheidsrechter toegeken de penalty, veroorzaakt in het straf schopgebied door één van de backs van de gasten, besliste het lot van Alkmaar R.P. De Amsterdamse middenvoor plaatste de bal via de binnenkant van de paal in het net. Van beide zijden werden verwoede pogingen in het werk gesteld om de keepers te verschalken, doch dit luk te niet meer. De eindstand kwam met 4—3 voor Amstrdam. Eon gelijk spel had de verhouding beter weergegeven. Gedeputeerde Staten hebben bij hun beslissing overwogen, dat met de gege ven voorschriften wordt beoogd een verbetering te verkrijgen van het stadsplan rondom de Grote of Sint Laurenskerk, welke verbetering urgent kan worden geacht ten behoeve van een oplossing van de verkeersmoeilijk heden ter plaatse en dat tegen dit plan uit stedebouwkundig oogpunt geen be zwaren bestaan. Bedoeld plan moet in feite eigenlijk worden aangemerkt als een ontwikke lingsplan voor de bebouwde kom en is in zijn aard niet te onderscheiden van een uitbreidingsplan. Ged. Staten hebben overwogen dat op grond van de geldende jurispruden tie het in art. 36 der woningwet be doelde plan (uitbreidingsplan) in het algemeen slechts betrekking mag heb ben op gronden die buiten de bebouw de kom ziin gelegen en dat, in verband met het Kon. Besluit van 4 Juli 1950 moet worden aangenomen, dat aan artikel 43 van de woningwet niet een zodanige toepassing mag worden gege ven, dat daardoor feitelijk een regeling voor de bebouwde kom tot stand komt, welke ingevolge art. 36 dier wet niet toelaatbaar is. Art. 43 der woningwet zegt: „De ge meenteraad kan met betrekking tot zowel de aard van de bebouwing als het gebruik van gronden in de be bouwde kom gelegen voorschriften vaststellen". Vast staat, dat met gebruikmaking van artikel 36 der woningwet (proce dure gewoon uitbreidingsplan) in dit geval geen stedebouwkundige maatre gelen kunnen wórden getroffen. De enige mogelijkheid tot regeling van de bebouwing rondom de Grote Kerk biedt dus art. 43 der woningwet, waarop het door B. en W. indertijd ge dane voorstel dan ook gebaseerd was. De vaste commissie voor de gemeente lijke plannen van de Prov. Planologi sche Dienst heeft indertijd ook tot deze procedure geadviseerd. De opvatting van B. en W. Ged. Staten menen, dat de maatrege len die Alkmaar wil treffen verder gaan dan art. 43 der woningwet toe laat. Bij Kon. Besluit waarop zij zich beroepen, onthield de Kroon goedkeu ring aan het besluit van de raad der gemeente Lisse tot vaststelling van bouwvoorschriften voor nagenoeg de gehele bebouwde kom van de gemeen te. B. en W. kunnen niet aannemen, dat thans in afwijking van een aantal be slissingen in het verleden, de Kroon aan art. 43 der woningwet voor het vervolg een zodanig beperkte uitleg ging zal geven, dat daardoor op grond van dit artikel noodzakelijk te nemen stedebouwkundige maatregelen voor de bebouwde kommen der gemeente niet meer genomen kunnen worden. De gemeentebesturen zouden dan hun toevlucht moeten nemen tot het vaststellen van regelingen op grond van art. 168 der gemeentewet, waartoe de bevoegdheid krachtens art. 69 dier wet de gemeenten uitdrukkelijk is ge laten, zodat meer ingrijpende stede bouwkundige maatregelen dan bij een beperkte uitlegging op grond van ar tikel 43 der woningwet genomen zou den mogen worden alsdan tot stand zouden komen zonder de waarborgen die de woningwet tegen aantasting van de belangen van betrokkenen voor schrijft. Beroep moet worden aangetekend B. en W. veronderstellen dat wel licht bijzondere omstandigheden tot het Kon. Besluit inzake Lisse geleid hebben. De regeling in Akmaar ver toont belangrijke verschillen met die van Lisse en wel zo dat het naar de mening van B. en W. mogelijk is dat de Kroon de regeling der gemeente Alkmaar niet in strijd acht met dit ar tikel. Het beroepschrift moet vóór 7 De cember bij de Kroon zijn ingediend, waardoor de volledige tekst nog niet kan worden overgelegd. B. en W. advi seren de Raad onder aanvoering van bovenbedoelde gronden beroep bij de Kroon in te stellen en hen te machti gen een nadere memorie t.a.v. dat be roepschrift in te dienen. 1 Woensdag: 9.35—9.50 - 12.55—13.10 17.08—17.23 (Advertentie, Ing. Med.) Verhoging bouwvoorschot Op 26 Juli heeft de Raad aart de bouwvereniging Rochdale voor de bouw van 75 woningen aan de Coorn- hertkade, het Cornelis Evertsenplein en de Marnixstraat een bouwvoor- schot verleend tot een bedrag van f 710.905. Inmiddels is gebleken, dat de wo ningen voor dat bedrag niet gebouwd kunnen worden en dat het bouwvoor- schot verhoogd dient te worden tot f 760.000. Het gevolg hiervan zal zijn dat de huur gemiddeld f 7.95 per wo ning en per week zal bedragen, inclu sief de kosten van waterverbruik. Aangezien de financiering van deze bouw verzekerd is en spoedig na goed keuring door de minister van weder opbouw en volkshuisvesting met de bouw een aanvang kan worden ge maakt, stellen B. en W. de Raad voor het bouwvoorschot tot f 760.000 te verhogen. Verschuiving van kwahtatier naar kwamiiaiief „We doen dit jaar niet aan Sint Nicolaas. We kunnen het niet meer betalen" hebben wij enkele weken geleden verscheidene stadgenoten horen zeggen. Hoe meer echter het feest van de Goed Heiligman naderde, hoe meer men ging inzien dat een Sint Nicolaasfeest zonder geschenken in een Hollands buisgezin eigenlijk niet mogelijk is. Het slot was, dat menig huisvader en huismoeder op het laatste ogenblik toen nog bezweek voor de lokkende kracht van de feestelijk versierde etalages en alsnog inkopen gingen doen. Hoe verliep de Sint Nicolaasverkoop 19517 Om hier iets meer van te weten te komen, hebben wij hedenmorgen ver scheidene winkeliers naar hun ervaringen van de afgelopen dagen gevraagd. Het is ons hierbij gebleken, dat althans in de binnenstad de omzetten practisch overal die van verleden jaar hebben geëvenaard of zelfs overtroffen. Speciaal de vraag naar gebruiksar tikelen is dit jaar zeer groot geweest. Het aantal kooplustigen uit de buitenge meenten was aanzienlijk, doch had on getwijfeld nog veel groter kunnen zijn. Vele Aikmaarse middenstanders waren van mening, dat dit te wijten was aan het sluitingsuur van de winkels. De meeste mensen uit de buitengemeen ten kunnen namelijk pas tegen acht uur in Alkmaar zijn. Hun rest dan nog slechts een uurtje om hun inkopen te doen en daar hebben zij het reisgeld niet voor over. Naar ons werd medegedeeld, zullen de middenstandsorganisaties het volgend jaar trachten het sluitingsuur op tien uur gesteld te krijgen, zoals dat nu ook in Rotterdam het geval was. Dit jaar diende men ook reeds een desbetreffend verzoek in, doch men bleek daarmee te laat te zijn. Een boekwinkel Naar een boekhandelaar ons meedeel de, was het aantal boeken dat hij heeft verkocht practisch gelijk aan de omzet van verleden jaar. Wel was het hem op gevallen, dat er veel meer romans dan populair wetenschappelijke werken werden verkocht. Het vorig jaar was dat juist andersom. De verkoop van de goedkope serieboekjes was bevredigend, doch nam niet die grote vlucht als was verwacht. Er werden vele oude titels gevraagd en uiteraard was ook de vraag naar kinderboeken zeer groot. Voor de tabakswinkelier is de omzet in de Sint Nicoiaasweek vaak bedrie- gelijk. daar hij in de dagen, volgend op het feest van de Goed Heiligman, daar in sterke mate de terugslag van gevoelt. PAEDAGOGISCH SCHOOLCONCERT Op Dinsdag 11 December zal van 15.1016.10 voor de onderbouw en van 16.1517.15 voor de bovenbouw het 2e paedagogische schoolconcert plaats vin den op het R.K. Lyceum te Alkmaar. Dit concert zal worden verzorgd door Hubert Barwahser, ie solo-fluitist van het Con%ertgebouw-orkest, en Wolfgang Wijdeveld, pianist en componist. De toe lichtingen worden door de kunstenaars zelf gegeven. GELD VERDWEEN UIT PORTEFEUILLE Een 69-jarige arbeider van de groen- tenveiling heeft bij de politie aangifte gedaan van diefstal van honderd gul den uit een portefeuille, welke zich in de binnenzak van zijn colbertjasje had bevonden. Dit jasje hing op het tijd stip van de diefstal achter de klok in de groentenveiling. DIERENBESCHERMING Zwervend zijn te Alkmaar aangetrof fen een ruwharige foxhond (wit met zwarte plekken, lichtbruin om de snuit, half getrimd) en een grote bruine hond met zwart dek. Indien zich geen eige naar meldt, zijn de dieren gratis ter beschikking. Adres Inspecteur: C. Ver- wer, Baanstraat 1, Alkmaar. HUIZENVERKOOP BIJ OPBOD In het „Gulden Vlies" werd gister middag door notaris C. Knook te Ber gen in het openbaar bij opbod ver kocht een huis met erf aan de Wes- terweg 26, inzet f 3550.en een huis met erf aan de Kinheimstraat 28, in zet f 3400.De verkoop bij afslag zal de volgende Woensdag plaats heb ben. Chelarine „4" beval 4 geneesmid delen, elk siuk voor siuk al wereld beroemd. Maar in één tablet verenigd, is de v/erking nóg beter, zodat zij ook helpen bij hevige pijn of griep, wanneer een ander middel laait. cCoeé ntonde/ietif (Advertentie, Ing. Med.) AUTO REED OP IJNKER WEGHELFT Gistermorgen omstieeks zeven uur vond nabij de Hcilooërbrug een aan rijding plaats tussen een vrachtauto en een personenauto, welke aan de linkerzijde van de rijweg reed. Beidt voertuigen werden aan de voorzijde beschadigd. Tegen de bestuurder van de personenauto is proces-verbaal op gemaakt. Er werden ditmaal meer pijpen ver kocht dan verleden jaar en ook was er veel vraag naar grote dozen sigaren en sigaretten in luxe verpakking De ta bakswinkelier die wij naar zijn me ning vroegen, antwoordde dat zijn om zet beter was dan die van het vorige jaar. Hij had juist het tegengestelde verwacht. Ook in de winkel voor kunstvoorwerpen waar wij informeer den, was men zeer tevreden. De kopers bleken over het algemeen critisch te zijn en de belangstelling ging vooral uit naar voordelige prijzen. De vraag was echter groter dan vorig jaar. Een verschuiving Ten slotte informeerden wij in een warenhuis hier ter stede. Ook daar bleek men zeer tevreden te zijn. Voor al in deze zaak had dien kunnen con stateren dat er kwalitatief minder, doch kwantitatief meer werd verkocht. Er werden minder luxe voorwerpen ge vraagd. doch de omzet van de goedko pere gebruiksartikelen bleek zeer sterk te stijgen. Over het algemeen kan de Alkmaar- se middenstand dus tevreden zijn. On danks de moeilijke tijden is in menig gezin het Sint Nicolaasfeest ook dit jaar gevierd op een wijze, de Goed Heiligman waardig. HUGO CONCERTEERT ZONDAG Dank zij het doorzettingsvermogen van enige overgebleven leden, is de muziekvereniging Hugo in staat Zon dagavond haar eerste winterconcert te houden. Gezien de wensen van het publiek wordt een populair program ma ten gehore gebracht. Het cabaret gezelschap onder leiding van de heer J. de Groot zal met sketch, zang en accordeonspel medewerking verlenen. GESLAAGD Geslaagd te Den Haag voor het examen maatschappelijk werker 2de gedeelte J. Geusebroek Sr. Een vrolijke kinderschare, vierhon derd jongens en meisjes uit de hogere klassen van de verschillende scholen, spoedde zich Woensdagmorgen vol blijde verwachting naar De Rustende Jager om daar- de verjaardag van de Sint te vieren. Het werd een feest om niet licht te vergeten. De Scapino- balletgroep nam het jonge volkje mee naar de sprookjeswereld en danste voor de feestvierenden verschillende sprookjes: De gelaarsde kat, Hans en Grietje, Roodkapje en de Wolf. Doorn roosje en de Spin en de Prins. De jeugd genoot volop. Hoe intens allen meeleefden met de ten tonele gebrach te figuren, was wel heel duidelijk bij de strijd tussen Prins en Spin. Onder ademloze spanning volgden ze de tweestrijd en een zucht van verlich ting klonk door de zaal, toen de Prins als overwinnaar uit het strijdperk trad. Bijzonder gewaardeerd werd ook „De Pascha en de Beer", naar een ge geven van Eugène Scribe met muziek van Lex van Delden. De feestvreugde laaide hoog op, toen de jarige zich na zijn bezoek aan zieke kinderen nog even in De Rus vertoon de. Er kwam aan de toejuichingen biina geen einde. En toennaar huis om het schoentje ai vast klaar te zetter^. Het bekende Scapino Ballet legde bij dit zowel paedagogisch als artistiek hoogstaande programma alle eer in. Burgerlijke stand Geboren: Hendricus, z. v. G. Termöh- len en A. M. Weijers; Dirk, z. v. S. D. Sluis en E. C. Boon; Petrus Gijsbertus, z. v. A. J. de Grauw en M. Keja; Jan (Cornelis, z. v. J. Doornenbal en A. A. iHassler. Anthonie Annemarie, d. v. J. Doornenbal en A. A. Hassler. Ondertrouwd: Theodorus B. Huis man, 24 jaar (Koedijk) en Johanna A Roosloot, 28 jaar (Alkmaar); Jan Mijl- hoff, 49 jaar (Alkmaar) en Elisabeth Jongman. Gehuwd: Derk Joh. Woldendorp en Joanna G. Frederiks, Alkmaar; Jaco bus Th. Pepping en Wilhelmina Bloet- jes; Jacobus Euwen en Elisabeth Wis- sink; Nicolaas Burgering en Maria Glo rie; Johannes Lexis en Maria Karre- mans; Egbertus Scheepmaker en Griet je Bruin (Arnhem). Heert J. Dokter en Elisabeth E. Bonnet; Johannes Admi raal en Huberta Schouten; Hendrikus Gerdes en Maria Koning. Overleden: Nicolaas de Haan, 53 jaar; Geertruida Francisca Petronella ten Dam. 63 jaar; Marinus Antonius Beek man, 67 jaar; Nicolaas Westendorp Boerma, 79 jaar; Albertus Lek. 69 jaar. i Un*d icurrigeerd) In zijn eerste openbare verklaring, die hij na het verlaten van de gevan genis van Lepoglava heeft afgelegd, zeide mgr. Stepinac tegenover een Joegoslavische verslaggever niet te kunnen verklaren, dat het over hem uitgesproken vonnis een daad was van onderdrukking van de godsdienstvrij heid. „Ik zal mijn best doen, niet in conflict te komen met het voiksgezag", aldus mgr. Stepinac. Men had hem tijdens zijn gevangenschap geen zware lichamelijke arbeid laten verrichten. De aartsbisschop zeide verder, zich in de gevangenis bezig gehouden te hebben met zijn eigen werk, met zijn boeken, met schrijven en vertalen. „Ik ontving alle boeken, die ik nodig had". Hij had ook gelegenheid gehad elke dag de mis te lezen en herinnerde er aan, bezoek te hebben ontvangen van drie Joegoslavische bisschoppen en vele rooms-kathoiieke priesters. Ook verscheidene buitenlandse journalisten hadden hem opgezocht. Hij had voorts regelmatig kranten gelezen. Chili en Pakistan zijn bij eerste stemming gekozen tot leden van de Veiligheidsraad. H. M. de Koningin heeft heden be noemd tot minister van Binnenlandse Zaken, als opvolger van wijlen mr. J. H. van Maarseveen, prof. dr. L. J. M. Beel, hoogleraar aan de R. K. Univer siteit te Nijmegen. BEROEPEN Beroepen is te Eindhoven ds. W. v. d. Lingen, predikant bij de Geref. kerk (art. 31) alhier. De Victoria tenniskampioenschappen op de Kooyong-banen te Melbourne tussen Schroeder, Trabert, Matthews en Molloy, bracht enige sensationele momenten. Het moment 'waarop Molloy verste baan) en Schroeder beide ten val kwamen. BURGERLIJKE STAND Geboren: Catharina M., dochter van C. A. Veldman en V. Goedhart. Overleden: Jan Sterringa, 81 jaar. 1 gehuwd met Cornelia Vroegop. OPENING TEHUIS VOOR OUDEN VAN DAGEN Naar wij vernemen zal het tehuis voor ouden van dagen op Vrijdag 21 December, 's middags 3 uur, in de raadszaal, officieel in gebruik worden genomen. In het verzorgingshuis krijgt mevr. HomanPee uit St. Maarten de leiding. Voor rekening van enige Hei- looërs zullen enige herten in het her tenkampje, binnen het complex, wor den geplaatst. OPBRENGST ITALIE-COLLECTI, De „Helpt-Italie"-collecte heeft opge bracht een bedrag van f 792.40. Hierbij is inbegrepen de collecte, die te Aker sloot is gehouden. RADIO-DISTRIBUTIE NU GEHEEL STORINGVRIJ Het heeft geruime tijd geduurd, voordat de PTT moeite heeft gedaan de radio-distributie storingvrij te ma ken. Thans is dit door het aanleggen van een kabel geschied, zodat men over alle lijnen behoorlijk kan luiste ren. WACHTMEESTER WOLTJER OVERGEPLAATST De Wachtmeester der Rijkspolitie le klasse S. J. Stet van de Groep en post Hoogwoud is per 1 December ver plaatst naar de Groep en post Heiloo en de Wachtmeester G. H. K. Woltjer op dezelfde datum van de Groep en post Heiloo naar de Groep en post Hoogwoud. PRIJSUITREIKING T.B.C.-CONCOURS POSTDUIVENHOUDERS Ter gelegenheid van de uitreiking van de prijzen van het T.b.c.-concours van de Aikmaarse Concours Commis sie van Postduivenhouders wordt iïï De Rustende Jager te Heiloo Zaterdag 8 December een feestavond gehouden, waaraan medewerking verleent de Ar beiders Toneelvereniging „Falkland". Opgevoerd zal worden de klucht in drie bedrijven „In pyama". Tuinbouwgids 1952 Een maand vroeger dan anders het geval was, is de nieuwe Tuinbouwgids voor het jaar 1952 verschenen, weder om uitgegeven door de Directie van de Landbouw te 's Gravenhage. Zoals men van deze uitermate nuttige en voor de meeste belanghebbenden zo iangzamerhand onmisbaar geworden uitgave verwachten mocht, is de ver zorging weer uitstekend. Door het toe passen van een andere druktechniek was voor deze uitgave 140 bladzijden minder nodig dan die van 1951, doch de inhoud heeft er geen schade door geleden. Hij is even rijk gevarieerd en gedocumenteerd en bevat nog meer gegevens dan de vorige. De gids is rijk geïllustreerd, rijker dan in enige andere uitgave daarvoor. De vele beeldgrafieken dienen om de gebrui ker enigszins te helpen bij het verwer ken van dorre statistische gegevens. Er zijn enigv nieuwigheden in deze uitgave. Zo zijn alle belastingen be handeld. Voorts is een nieuw gedeelte ingelast over tuinbouwtechniek en ook is een nieuwe opzet gevolgd bij de be handeling van de ziektebestrijdiugs- middelen. In het hoofdstuk over grond, bemesting en waterhuishouding is ge poogd door zeer korte stukjes op zeer veel onderwerpen licht te laten schij-

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 2