Raad aanvaardde de schilderijen van Koningin en Prinses 25 GERARD WORM Een glansrol van Myra Ward Raadzaal kreeg ander cachet „Het nageslacht zal ons prijzen" Ingekomen stukken AGENDA ELBEO per paar 17.15 NOG 8 DAGEN KORTING Biljartkampioenschap eerste klasse libre J.ong Holland brengt bezoek aan Blauw-Wit Actieve depressie met kans op storm VRIJDAG 7 DECEMBER 1951 Goed nieuws voor Dirk Vis en Jan van Herwijnen Er waren twee raadszittingen nodig: eer de Alkmaarse vroedschap met over grote meerderheid het besluit kon nemen de portretten welke Bergense schil ders van H. M. de Koningin en van H. K. II. Prinses Wilhelmina hadden ge schilderd voor plaatsing in de raadzaal te aanvaarden. Geen der in de raad zaal aanwezigen achtte zich competent de kunstwaarde der portretten te beoor delen. Het ging hier meer om de algemene vraag of de vorstelijke personen al dan niet zo officieel-waardig waren uitgebeeld dat de portretten passend voor het decoreren van een raadzaal waren dan wel of men in het schilderij van deze tijd bovenal het algemeen menselijke mag laten spreken. Het feit dat een vorig maal de discussie niet beëindigd kon worden en het uitvoerig debat dat ook gisteren is gehouden wezen zeker niet op een stemmingsuitslag waarbij slechts drie van de vier en twintig raadsleden zich tegen aanvaarding van deze schilderijen hebben verklaard. Aan de orde kwam opnieuw het voor stel van B. en W. om het door mr. D. Vis geschilderde portret van H.M. de Koningin te aanvaarden, welk voorstel in de raadsvergadering van 18 October was aangehouden. Tevens verzochten B. en W. aanvaarding van het door Jan van Herwijnen geschilderde por tret van H.K.H. Prinses Wilhelmina. De heer Berkhouwer (VVD) achtte deze kwestie gemakkelijk noen aangenaam. Als wij ons afvragen of deze schilderijen in de raadzaal blij vend moeten worden aanvaard, kan spreker daarop niet bevestigend ant woorden. De bezwaren tegen het por tret van H.M. de Koningin gelden in evengrote mate voor het portret van H.K.H. Prinses Wilhelmina. De critiek van de heer Penning laat dezelfde be zwaren doorschemeren welke reeds in de raadzaal destijds naar voren zijn gebracht. Het feit, dat ipen van deze schilders niets anders had te verwach ten is geen reden deze portretten te aanvaarden. Het artistieke milieu van de schilders heeft tot deze keuze van schilderen geleid. Beide schilders zijn geen portrettisten in olieverf. Men koos hen toch en dat wreekt zich. Nu bespeurt men een gebrek aan stijl in beide portretten. Geen van de vorstin nen heeft kunnen poseren. Houdt men het portret van H.K.H. Prinses Wilhelmina voor de spiegel dan ziet men daarin een bekende af beelding. Maar dat is niet te verwon deren als men niet naar het origineel kon schilderen. Nu staan wij voor een moeilijke be slissing. Wij lezen dat beide portretten artistiek acceptabel zijn maar een te kort hebben aan symbolische uitdruk- In de gistermiddag gehouden ge meenteraad waren van de zeer vele ingekomen stukken de volgende ver meldenswaardig. Daartoe behoorde een verzoek van de Ver. St. Joseph om gelden voor verbetering van de centrale verwar ming der Sint Willibrordusschool, dat in handen van B. en W. werd gesteld om advies, evenals een verzoek van de Ver. tot bevordering van Christelijk schoolonderwijs om gemeentegelden voor het geschikt maken van de zolder der Julianaschool voor handenarbeid en het aanbrengen van een ijzeren brand- trap met bordessen. Voor kennisgeving werd aangenomen een schrijven van hetzelfde bestuur dat het zijn aanvraag inzake vloerbedek king van de vergaderzaal der Wilhel- minaschool intrekt. Het hoofdbestuur van de Bond van Ned. Overheidspersoneel verzocht aan het vasté, tijdelijke en losse gemeente- personeel een Kerstgratificatie van 2% van 't jaarinkomen te verstrekken. Besloten werd, op voorstel van B. en W., het verzoek af te wijzen omdat de gemeente wat betreft de lonen en salarissen voor haar personeel geen regelingen mag invoeren, die uitgaan boven of gunstiger zijn dan die welke voor het Rijkspersoneel worden ge troffen. Van het voornemen aan dit personeel een Kerstgratificatie te ver strekken is nog niet gebleken. Zolang daartoe van hogerhand geen aanwij zing wordt gegeven is het verzoek met voor inwilliging vatbaar. Hetzelfde bestuur verzocht de duur van de verordening regelende de uit kering van een tijdelijke vergoeding aan het gemeentepersoneel in de pre- miekosten voor vrijwillig gesloten ziekteverzekeringen en daarmee gelijk gestelde kosten, welke op 1 Januari 1952 vervalt, te verlengen. Dit werd op voorstel van B. en W. aangenomen voor kennisgeving. B. en W. zijn voornemens binnenkort te ko men met een voorstel om de tijdelijke ziektekostenregeling voor 't gemeente- personeel, die op 31 December afloopt, ook voor 1952 van toepassing te ver klaren. De minister van Binnenlandse Zaken heeft aan de gemeentebesturen bericht tegen een verlenging van be doelde regeling geen bezwaar te hebben. Besloten werd bij de bespreking der begroting voor 1952 te behandelen een verzoek van de Bond tegen het schen den door het vloeken van Gods Heilige Naam om een subsidie uit de gemeente kas, benevens een verzoek van de Stichting R.K. Bibliotheek om toeken ning van een subsidie over 1952. Voor kennisgeving werd aangenomen een brief van Ged. Staten betreffendp hun besluit tot verhoging der jaarwed den van de wethouders van 3400 tot ƒ3800 te rekenen vanaf 1 Januari. kingskracht Spreker ging uitvoerig de door de heer Penning gegeven critiek na. De compositie van het portret van H.K.H. Prinses Wilhelmina vindt spre ker nog minder geslaagd dan die bij het andere. Moeten wij deze nu accepteren? Laat men ze dan in elk geval niet in de raadzaal hangen. De heer Venneker (KVP) zeide. dat de raad bij het regeringsjubileum van Koningin Wilhelmina gemeend heeft een herinnering aan deze grote gebeurtenis in onze raadzaal te moe ten behouden. Spreker is niet kunst zinnig onderlegd en kan dus moeilijk critiek geven. Van meer raads leden heeft hij vernomen, dat zij deze portretten wel in de raadzaal wensen De raad zal verstandig doen ze te aan vaarden. Over elk schilderij zal altijd verschil van mening bestaan. Het por tret van H.K.H. Prinses Wilhelmina staat spreker nu beter aan dan toen hij het voor het eerst zag. Sprekers frac tie zal vóór de aanvaarding stemmen. De heer S i e t s m a Arb.) was in October niet op c'e raadszitting tegen woordig. Spreker vond het portret van de Koningin ook niet zo bijzonder maar achtte dat van Prinses Wilhelmina zeker goed. Het doet er niet toe of dat al dan niet naar een foto is geschil- j derd als H.K.H. zelf niet heeft kunnen poseren. Spreker deelde mede, dat de overgrote meerderheid van zi.in fractie vóór aanvaarding is. De heer Van der Borden (C.H.) zou de portretten niet willen kopen. Hij vindt ze minder geslaagd. De heer Eriks (Arb.) geeft zijn stem met tegenzin. Dit zijn geen schil- j derijen die in de raadzaal zullen blij ven. In de toekomst zal men er anders dan nu over denken. De heer Hoy tink (A.R.) vond het portret door Jan van Herwijnen geschil derd mooi. De heer Berkhouwcr heeft ten slotte ook aan deze heide schilders de opdracht gegeven want het geschied de destijds met algemene stemmen. Spreker is bereid deze portretten voor de raadzaal te aanvaarden. Ook de entourage is buitengewoon goed. De heer Kirpenstein (Arb.) meende dat men het er allen over eens kan zijn, dat de raadszaal een aardig cachet heeft gekregen ook door de roos welke thans op de schouw aangebracht is. Men went langzamerhand aan por tretten als men ze geregeld ziet. Wij kozen de schilders en de artistiek uit gevoerde portretten kunnen wij niet weigeren. De heer Holsmuller (VVD) acht te nog steeds het schilderij van mr. Vis weinig aanvaardbaar. Dat van Jan van Herwijnen bezit voor spreker grotere kwaliteiten. Als er een fout is ge maakt lag die bij B. en W. of de raad. Spreker heeft destijds aan dit raads besluit niet meegewerkt. Men zou er verkeerd aan doen een fout van de raad op de schilders af te schuiven. Met tegenzin wilde spreker de portret ten aanvaarden. De heer Torenvlied (CPN) wil de de stemming maar afwachten. De heer W i e s e (Arb.) achtte het portret van de Prinses meer aanvaard baar dan het andere. Spreker zou voor dit laatste zijn stem willen voorbe houden. De voorzitter zeide dat naast beide portretten de wandschildering op de schouw uit de toon viel. B. en W. wilden een proef nemen. Het vlak is bedekt met board en daarop is aan gebracht een roos met een mannenkop en het rondschrift: Is onder deez' roos bedekt Al wat men ziet of spreekt. De roos is afkomstig uit het oud Ko ning Willemshuis uit de Pieterstraat. Het jubileum van Koningin Wilhelmi na was aanleiding tot de opdracht aan de schilders der portretten. Spreker is tevreden over de gang van zaken. Had men destijds de klok aanvaard dan was men niet zover gekomen als thans het geval is. Spreker wilde niet diep meer op de keuze der schilders ingaan maar achtte deze volkomen juist. Men zeide dat de schilderijen niet harmonieerden met het karakter van de raadzaal. Deze zaal is neo-Gotisch, alleen de 6 leeuwtjes zijn werkelijk an. tiek. Wat moesten we nu hebben, schil derijen in antieke trant of die welke we nu kregen? Spreker heeft respect voor anderer mening maar is er vóór in deze tijd opdrachten te geven aan kunstenaars die zich uitdrukken in de vormen van deze tijd. Ook de Grote Kerk kent in haar orgel een kunstwerk uit later tijd dan de kerkbouw. De heer Berkhouwer zegt. dat de thans gekozen schilders geen portrettisten in olieverf zijn. Maar een andere criticus dacht er bij een tentoonstelling van Herwijnen juist heel anders over. Wat Dirk Vis betreft, deze ontving een aanmoediging speciaal om zich op portretten toe te leggen Al heeft de heer Herwijnen gebruik ge maakt van een foto, dan zit daarin niets denigrerends. Beide schilders hebben uitnemend werk gemaakt en men zal bij de eerste oogopslag onze vorstinnen herkennen. H.M de Koningin doet zich ook in het werkelijke leven meer door haar men selijkheid dan door haar officiële waar digheid kennen. De weergave van beide vorstinnen is in overeenstemming met haar opvattingen van het koning schap. Het wezen is getroffen. Het portret van de Koningin is zeker niet dat van een willekeurige dame. Men moet op zich laten inwerken wat de schilder ons te zeggen heeft en kan dan de persoonlijkheid, der vorstin leren kennen. Spr. kan kunstzinnig geen deskundig oordeel geven. Me vrouw Charley Toorop had spr. gefeli citeerd met het bezit van deze twee schilderijen en dit overtuigde spr. er van dat deze portretten gewaardeerd zullen worden. B. en W. stelden de Raad voor een moeilijke keus. Spr. ge looft dat het nageslacht ons zal prij zen om het besluit door kunstenaars van onze tijd te laten uitbeelden, wat in de vorm en de taal van deze tijd is. De heer Berkhouwer meende, dat men ook schilders in een andere taal had kunnen laten spreken. De heer Hoytink noemde spr. ook aansprakelijk voor het destijds genomen besluit. In de betrokken vergadering was de heer Holsmuller niet aanwezig,, maar bij de besprekingen van de bloemenklok en van deze portret-opdracht was spr. er niet op het moment dat deze schilders werden gekozen. De heer Hoytink (A.R.) vond dat hier wel eens een politieke achtergrond kan zijn. Spr. kon het niet helpen als de heer Berkhouwer er niet tijdig was. Als spr. wegloopt aanvaardt hij de consequentie voor wat er dan wordt besloten. Meerderen hadden bezwaren, maar het raadsbesluit is gezamenlijk genomen. De voorzitter dankte voor de aangename discussie en zeide, dat in derdaad de heer Berkhouwer destijds eerst'later ter vergadering was geko men. De portretten werden daarna aan vaard. De heren Berkhouwer en Van der Borden, alsmede mevrouw Holz- miilier werden geacht te hebben tegen gestemd. (Ontleend aan onze advertentie-rubriek) VRIJDAG Cinema Americain, 8 uur: ,,De zoon van Zorro", deel I: „Levend begraven" (14 jaar). Victoria Theater, 8 uur: Losprijs (18 jaar). Rex Theater, 2.30 en 8 uur: Wiener Madeln (alle leeft.) Harmonie Theater, 8 uur: Kim (tot 10 jaar o.g.) ZATERDAG Bioscopen als Vrijdag. Aanvang 7 en 9.30 uur. Rex Theater 2.30, 7 en 9.30 uur. HOOG WATER TE BERGEN AAN ZEE Vrijdag 7 Dec. 10.57 v.m. 11.33 n.m. Zaterdag 8 Dec. 12.07 v.m. 12.10 n.m. TE CAMPERDUIN Hoog Laag Vrijdag 11.02 23.38 4.47 17.23 Zaterdag 12.12 24.15 5.57 18.00 99 99 Heden ontvangen: ELBEO Kousen. Links geweven, met Perion versterkt. De ideale kous voor Dames, die niet graag dunne Nylons dragen. De kous, die ontbrak aan onze uitgezochte collectie Kousen. HOEK HOUTIIL - KOUSEN - LINGERIE (Advertentie, Ing. Med.) PAEDAGOGISCH CONCERT VOOR OUDEREN Onder auspiciën van het Instituut voor Arbeiders Ontwikkeling geeft de Haarlemse Orkest Vereniging Donder dag 13 December in het Gulden Vlies een paedagogisch concert voor oude ren. Onder leiding van Toon Verhey zul len de volgende werken ten gehore worden gebracht: Ouverture „Cyrano de Bergerac" van dr. Joh. Wagenaar; „Les Préludes" van Franz Liszt en ten slotte de „Oxford Symphonie" van Jos. Haydn. Marinus Adam, de tweede dirigent der H.O.V., zal de uit te voeren werken inleiden. Na de botsingen in de afgelopen dagen trachten de Engelsen door een scherpe controle zoveel mogelijk een herhaling van de ongeregeldheden in de Kanaalzone te voorkomen. Buspassagiers die met de handen in de hoogte staan opgesteld, worden onderzocht op wapens en munitie. BIJZONDERE SAMENKOMSTEN VAN HET LEGER DES HEILS Zaterdag en Zondag worden er in de zaal Limmerhoek 22 bijzondere sa menkomsten gehouden. Een groep jonge officieren van de William Booth Kweekschool te Amstelveen, onder leiding van Sergeant Majoor Ph. van Dalen, zal deze diensten leiden. De eerste samenkomst is Zaterdagavond om 8 uur. op al onze Damesmantels en Swaggers Herencostuums, Overjassen Regenjassen en Mantels Kinderkleding en Moderatikelen LANGESTRAAT 16-18 ALKMAAR (Advertentie, Ing. Med.) Dezer dagen werden in Alkmaar de voorwedstrijden gespeeld voor het per soonlijk kampioenschap eerste klasse libre van het district Alkmaar van de K.N.B.B. De finale, waaraan de eerste acht spelers van het eindklassement zullen deelnemen, wordt gehouden van KPDec. tot en met 16 Dee. in het lokaal van de heer Huiberts in de Linden- laan. Tijdens de voorwedstrijden be haalde de heer Timmerman zulk een hoog moyenne dat hij op verzoek van de Technische Commissie direct naar de hoofdklasse libre verhuisde. Het eindklassement, zonder de heer Timmerman dus, is als volgt: Moy. Match- punten. 1. L. Heinis 6.29 10 2. W. Zoon 5.76 9 3. C. Haakman 6.27 8 4. W. Barten 5.53 7 5. G. v. d. Berg 5.41 6 6. Jb. Mors 5.21 8 7. Jb. Swart 5.34 6 8. G. v. d. Molen 5.33 6 9. P. Boekcnstein 5.33 4 10. Jb. Swaag 4.97 6 11. M. de Haas 5.18 4 12. Jb. Bus 5.02 4 13. J. Klop 5.04 3 14. Th. Schot Jr4.80 3 15. J. de Boer 4.31 2 16. W. de Vries 4.18 2 Druk bezochte receptie van de heer C. Wagemaker Voor de gistermiddag in café Tom belegde receptie van de heer C. Wage maker, die zoals wij reeds berichtten, het heugelijke feit herdacht, dat hij vijf-en-twintig jaar geleden als 12-jarige loopjongen bij de heer K. Bos in dienst kwam, bestond een enorme belangstel ling. Niet minder dan honderddertig zakenrelaties, vrienden en kennissen maakten van de gelegenheid gebruik ie jubilerende firmant de hand te druk ken. De ongeveer vijftig bloemstukke die in de loop var de dap weeden ovei handigd, gaven aan de zaal een bui tengewone aanblik. Het meisje van buiien" De Haagse Comedie heeft gisteravond in het Gulden Vlies een bijzonder mooi toneelstuk opgevoerd: „Het meisje van buiten" van Clifford Odets, met in de hoofdrollen Myra Ward, Paul Steen bergen en Kees Brusse. En deze opvoe ring, die op hoog plan stond, heeft ons wel zeer bijzonder geboeid om het prachtige, doorleefde spel van Myra Ward, die van de rol van Georgie El gin (de vrouw van een aan lager wal geraakte toneelspeler) een ware creatie maakte. Het stuk van Odets, uitstekend ver taald door Cees Laseur, behoort tot die toneelwerken, die, door de psycholo gische verfijning van inhoud en stijl, de massa slechts langzaam tot de erken ning van hun schoonheid brengen. De schrijver heeft het noch zichzelf, noch de vertolkers van zijn uit acht tafere len opgebouwde stuk gemakkelijk ge maakt. Integendeel: zijn spel (dat gedu rende het gehele eerste bedrijf een iet wat verbrokkelde indruk maakt, maar desniettemin van het begin af boeit) stelt aan de actrices en acteurs onge woon hoge eisen. Odets benadert het psychologische probleem van de toneel speler, die schijn en werkelijkheid niet meer weet te scheiden en die, door de drank aan lager wal geraakt, voortdu rend leeft op de grenzen van hoogmoe dige leugen en walgelijke wanhoop. Paul Steenbergen schiep deze figuur dermate zuiver, dat men gelóven moest in zijn scheppingsdrang, zijn kleinzie ligheid, zijn drankzucht, zijn wankel moedigheid. Naast hem stond Kees Brusse als de regisseur Bernie Dodd, die in eerlijke kameraadschap probeert de gederail leerde collega een nieuwe toekomst te openen, maar daarbij door een reeks fundamentele misverstanden de zich zelf volstrekt opofferende vrouw van de toneelspeler (Myra Ward) miskent en verguist. Brusse speelde deze rol zeer genuanceerd, in prachtige stijl. Maar boven deze beide toneelspelers uit rees Myra Ward (die we veel te lang in de Alkmaarse schouwburg ge- Voorzorgsmaairegelen Gisteravond verhinderde de politie in een kwartier tijd twee autobestuur ders, die beiden onder de invloed van alcoholica verkeerden, zich achter het stuur van hun wagens te zetten. Zij werden ter ontnuchtering naar het politiebureau meegenomen, en de auto's in een garage in bewaring ge geven. DE KAASMARKT Op de heden gehouden kaasmarkt waren aangevoerd drie stapels boeren kaas. De prijs was 2.08. De handel was goed. Dinsdag waren in Bodegraven 111 partijen aangevoerd. Ie soort 2,30 2.36, 2e soort 2.242 29, extra tot 2.42. De handel was kalm. In Woerden waren er Woensdag 167 partijen, le soort 2.292.35, 2e soort 2.232.28, zware tot 2.38. De handel was matig. Gister waren er in Gouda 143 par tijen, le kw. 2.28—2.33. 2e kw. 2.24— 2 27. extra kw. tot 2.47, met een flau we handel. mist hebben). Vooral in het slot van het tweede bedrijf en in het gehele der. de creëerde zij een vrouwenfiguur, die bij alle dramatische geladenheid toch zulk een eenvoudige menselijkheid be hield, als alleen een waarlijk knap ac trice aan een zo zware rol kan geven. Wij hebben in het verleden vaak en uitbundig om Myra Ward, in allerlei blijspelletjes, gelachen. Maar gister avond heeft zij ons stil gemaakt en diep ontroerd. Haar spel heeft een verdie ping en een zuivering ondergaan, die uiterst opmerkelijk moeten heten; zij is snel bezig zich een plaats te verwer ven naast de twee of drie waarlijk gro te toneelspeelsters, die Nederland rijk is. Men zal van deze nieuwe, verinner. lijkte Myra Ward nog veel schoons mo gen verwachten. Bij het prachtige spel van deze drie groten stak dat der overige rollen wel wat povertjes af. Peter Holland wa» wel grappig als toneelmeester, maar Bob van Leersum is er nog altijd niet in geslaagd, verstaanbaar Nederlands te leren spreken. Kathenka van der Werff, een fris nieuwelingelje, was lief zonder meer en Luc Lutz was, als toneelschrij ver ronduit onvoldoende. Maar dat alles kon aan de prachtige indrukken, die dit toneelstuk achter, liet, toch eigenlijk generlei afbreuk doen. Het publiek, dat zich tot aan de pauze nogal wat onwennig toonde te genover dit stuk met psychologische diepgang, was aan het slot gul mpt zijn applaus. Volkomen terecht. A. K. Gevonden voorwerpen Gevonden over het tijdvak van 29 November tot en met 5 December 1951 en te bevragen aan het bureau van politie te Alkmaar, op kamer 14, 1# etage, iedere werkdag van 17 tot 18 uur, behalve op Zaterdag: handschoen, paar schoenen, schaartje met bijbehoren, zadeldek, shawl, zakmes, schoentje, schoentje, want, gymschoen, schouder tas, zadeldek, sleutel, want, hand schoen, nototieboekje, doos met inh., dameshoed, kinderwantje, sleutel, want, want, handschoen, rijwielsleutel, kinderwantje, ceintuur, vulpen, doosje met lampjes, bruine handschoen, paar wanten, ceintuur, geldsbedrag, hand schoen, kinderkousje. Als gevonden bij het bureau van politie aangegeven en terug te bekomen aan aldaar bekende adressen: want, al pino, ring en kruisje, portem. m. inh., étui m. inh., paar d.schoenen, honden- riem, geldsbedrag, horloge, portem. m. inh., schooltas mét boeken, vulpen, pak met inh., paar handschoenen, schoenzolen, portem. met inh., kinder- portem., vulpen, horloge portem. met inh., broche, gietertje, rijwieltas met inh., handtasje. Geen voorrang verleend Een 51-jarige man op een rijwiel met hulpmotor werd gistermorgen op het kruispunt EmmastraatNieuwlander singel aangereden door een van links komende personenauto, waarvan de be stuurder geen voorrang verleende. De wielrijder kwam te vallen en bleef op het wegdek liggen. Hij werd per auto naar zijn woning vervoerd. Waarschijn lijk heeft hij een hersenschudding op gelopen. Zowel de personenauto als het hulpmotorrijwiel werden beschadigd. Trekking der VVV-loterij uitgesteld Naar wij vernemen, hebben verschil lende omstandigheden ertoe geleid, dat de trekkingsdatum voor de loterij van de Federatie van VVV's in Noord- Holland boven het Noordzeekanaal enigszins moest worden verschoven. Als definitieve trekkingsdatum is thans vastgesteld Dinsdag 29 April '52. Burgerlijke stand Geboren: Johanna G., dv J. P. Ban ders en G. M. A. Kraakman Theo- dorus, zv D. Dekker en M. P. C. Hoo- geboom Petrus J. M., dv W. P. M Vink en A. J. H. Goes Roelof, zv J. H. Buter en H. G. Kruk. Ondertrouwd: E. J. Timmer en J. M Woldendorp B. Faber en A. L. C. Visser L. M. Snijders en M. Beets J. M. de Keijser en J. A. Rike M Groefsema en C. A. Wortel Q. Poest- koke en S. van de Bor J. van de Goor en I. M. Kager W. Vellinga en A. A. Tesselaar J. Bakker en A. T Appel J. Ras en T. van der Flier G. J. Muis en F. J. van de Kerke A. A Hoekmeijer en C. A. van Netten J de Boer en H. Waal J. C. H. Smit en A. L. Schoonhoven P. M. Pulles en P. E. L. van Merwijk. BENOEMINGEN BIJ DE KLEUTERSCHOLEN Aan de in Januari te openen kleu terschool „Kleuterweide" aan de Heilooërdijk is tot hoofd benoemd mej Sj Landeweer en tot onderwijzeres mej C. J. A. Hiehle te Alkmaar, thans a's zodanig werkzaam 'e Hensbroek Aan de Boskleuterschool is benoemd als onderwijzeres mej. D. Smorenberg. Jong Holland moet morgenmiddag naar Blauw Wit te Wormerveer. De wedstrijd in Alkmaar leverde destijds voor onze plaatsgenoten de volle winst op. Het zijn echter vrijwel gelijkwaar dige ploegen, zodat vermoedelijk de uitslag dan ook niet ver van een gelijk spel zal liggen. Het Jong Holland-elftal heeft een wijziging ondergaan en speet in de volgende opstelling: F. Vos (d); Wouwen en v. Westrienen (a); Rol. Hoekstra en v. Til (m)C. Goo- sens, Kuiper, Hartog, Tesselaar en Slot (v). DURE GRAP VAN WOONWAGEN BEWONER Het is gebleken, dat een der woon wagenbewoners, die kort geleden wer den betrapt bij het zoeken van oude metalen op de vuilnisbelt te Wormer veer, een valse naam heeft opgegeven. De man is inmiddels uit het woon wagenkamp vertrokken, doch de po litie, die thans achter zijn juiste naam is gekomen en bovendien een foto van hem bezit, zal ongetwijfeld achter zijn verblijfplaats weten te komen. WINKELRUIT VERBRIJZELD Bij een onenigheid tussen twee per sonen in de Langestraat werd een win kelruit Vernield, doordat een van de beide ruziemakers met zijn elleboog door het glas stootte. Geen gunsiiq weekend Na enkele zeer zachte winterdagen, drong er gisteren na het passeren van een regenzone, koudere lucht ons land binnen. Hierin komen nog buien voor. In de afgelopen nacht ging deze in het Noorden van ons land van hagel ver gezeld. Boven zee was weerlicht waar te nemen. Ook vandaag kunnen er naast flinke opklaringen, ook nog en kele buien met windkracht optreden. Inmiddels is een actieve depressie bij IJsland aangekomen. Deze beweegt zich snel in de richting van ons land en de Noordzee. Het regengebied werd door het K.N.M.I reeds in de komende nacht over ons land verwacht. Er zal hiermede weer een zachtere lucht wor den aangevoerd, terwijl de wind be langrijk zal toenemen. Het is niet on mogelijk, dat de wind morgen tot hard of stormachtig zal aanwakkeren. Daar het depressiegebied ook gedurende het weekend in onze buurt zal blijven, zijn de vooruitzichten voor het weekeinde niet gunstig Behalve neerslag of buien zal het weer een onstuimig karakter hebben. Men zij dus op zijn hoede.

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 2