De heer Wesdorp vertelde over zijn reis naar Amerika NOG SLECHTS 3 DAGEN GRATIS Voetbehandeling Moto- De gemeentebegroting voor 1952 AGENDA Een koor studeert de Messias Nieuwe kennis en rijke ervaringen Parijs, de hoofdstad van de wereld De E. C. A. maakte dit bezoek mogelijk Letters, noten, melodieën... muziek! Zwaar maar mooi werk Fusie van ziekenfondsen Telefoonaansluitingen dinsdag 11 december 1951 Dat er voor de „Parijs-avond" van de Nederlandse Reisvereniging veel be langstelling zou bestaan, was te ver wachten. Immers, voor ieder die eens door de lichtstad heeft rondgezworven en onder de bekoring is gekomen van al het schoons dat daar te zien en te beleven valt, is Parijs als een sterke magneet; vroeg of laat zal men er door een geheime kracht weer naar toe worden getrokken. Als dat op onover komelijke moeilijkheden stuit, zal men in ieder geval de films gaan zien die een beeld geven van de vertrouwde plekjes. De film „Voilé Paris", die gister avond door de Nederlandse Reisvereni- ging in het Gulden Vlies werd ver toond, heeft velen weer geruime tijd in gedachten doen vertoeven in de „hoofd stad der wereld", zoals Parijs wel wordt genoemd. Hiermede wordt bedoeld dat geen andere metropool zich kan meten met de stad aan de Seine en waar schijnlijk is dit ook zo. Wellicht ner gens is de geschiedenis van een staat zo nauw verbonden aan de hoofdstad als hier. Dit jaar is het juist tweedui zend jaar geleden dat op het eilandje Cité in de Seine Parijs werd gesticht en zelfs uit die tijd zijn nog bouwwerken bewaard gebleven. De zwerftocht die met „Voilé Paris" door de Franse hoofdstad werd ge maakt, voerde de leden van de Reis- vereniging van Montmartre naar Monl- parnasse, van l'Eglise du Coeur de Je sus naar het Panthéon en toonde him veel van het schoons dat daar nog meer te bewonderen valt: de architectonische pracht met haar talloze bouwstijlen, de centra van de wetenschap, de wereld vermaarde musea, de fraaie stadspar ken. Daarnaast echter ook de armoede in de volkswijken, het leven van de voddenraper en de erbarmelijk ver waarloosde kazernewoningen. Vooraf vertelde de heer A. C. Dijk man, lid van het hoofdbestuur der N.R.V.. het een en ander over de rijke veelbewogen historie van de Franse hoofdstad en werden enkele fraaie kleurendia's vertoond. ONOPLETTENDE DAME AANGEREDEN' In de Van den Boschstraat werd gister middag omstreeks 15.40 uur een dame, die zonder op het verkeer te letten, de rij weg overstak, door een wielrijder aan gereden. Zij kwam te vallen en klaagdr over pijn aan haar linker schouder. Pc politie-auto is zij naar het Centraal 7ic kenhuis overgebracht, waar een Köntsei foto zal moeten worden gemaakt 'let ongeval is geheel aan eigen schuld te wijten. JJE directeur van de gemeentelijke lichlbedrijven, de hoer P. J. Wesdorp, die op 26 November na een afwezigheid van twee maanden met de „Noordam" van zijn bezoek aan de Verenigde Staten is teruggekeerd, heeft ons een enthou siast relaas gedaan over zijn verre reis, waarbij hjj echter nog geen gedetailleerd technisch verslag over de door hem opgedane ervaringen gaf, aangezien hij hier over eerst een uitvoerig rapport zal uitbrengen aan degenen, die het initiatief namen tot deze reis. dit bezoek aan Amerika werd in het kader van de Marshallhulp mogelijk gemaakt en geregeld door de ECA welke op deze wijze aan talrijke indus trieën en instituten van de Europese Marshall-landen de gelegenheid biedt om studiegroepen naar de V.S. te zen den, teneinde in dit land der onbe grensde mogelijkheden de ontwikke ling dev respectieve industrieën en be drijfstakken van nabij gade te slaan en Nederland van de daar verworven wetenschap te doen profiteren, waar door een zo goed mogelijke besteding der Marshallgelden wordt gegaran deerd. De kostbare reis van het Nederland se „gas-team", dat uit negen personen bestond, werd voor de helft gefinan cierd uit de Marshall-hulp Voor de dus reeds half betaalde reis van ne heer Wesdorp stelden voorts de N.V. Gasvoorziening Kop Noord-Holland en de Vakgroep van Gasbedrijven ieder een kwart van de benodigde gelden beschikbaar. Behalve de directeur van het Alkmaarse gasbedrijf behoorden ook de directeuren van de gasbedrijven te Amsterdam, Rotterdam, Eindhoven, lilburg cn Deventer tot de groep, evenals de directeur van de gasvoorzie ning van het directoraat-generaal van de energievoorziening, de algemeen technisch adviseur van de gasvoorzie ning en een ingenieur van de gasst'ich- ting, een centraal wetenschappelijk in stituut voor researchwerk en dergelij ke, dat door de gemeenschappelijke gasbedrijven wordt gefinancierd. De heer Wesdorp vertelde, dat na de aankomst in New York het gezelschap in twee groepen was gesplitst, die ieder haar eigen, zeer gevulde programma kreeg af te werken. Beide groepen bleven hoofdzakelijk in het Oosten en midden-westen der V.S. en ontmoetten elkaar in verschillende plaatsen, ie einde hun rijkdom aan ervaringen te kunnen uitwisselen. Keurige organisatie JAE groep, waartoe de heer Wesdorp behoorde, bezocht onder meer Loui siana, Chicago, Milwaukee, Cleveland, Boston, Phiadelphia en Washington. De directeur van het Alkmaarse gasbe drijf had niets dan lof voor de keurige organisatie van de reis door de ECA en de AGA (American Gas Association) die zeer veel steun en medewerking verleenden, en was voorts buitenge- P. J. WESDORP, directeur der gemeente- lichtbedrijven woon te spreken over de grote gast vrijheid en de verbazingwekkende openhartigheid der Amerikanen. De industriëlen in de V.S. kennen over het algemeen geen geheimen voor elkaar en wisselen voortdurend hun ervaringen en nieuwste gegevens uit, met het doel zoveel mogelijk tegen een zo laag mogelijke prijs te kunnen pro duceren, waarvan de bevolking ten. slotte profiteert. Ook het gasbedrijf beschouwen de Amerikanen als een zuiver commerciële instelling, waaraan geen politiek te pas komt en waarbij slechts wordt gestreefd naar het leve ren van zo goedkoop en zo veel moge lijk gas. Er is een grote centralisatie in de productie op elk terrein in de V.S. en de Amerikanen vonden het amusant te horen, dat zich in ons landje van tien millioen mensen niet minder dan 150 gasbedrijven bevinden. Liefde voor het werk JJIT het relaas van de heer Wesdorp bleek wel. dat hij op zijn reis niet alleen naar gas had „gekeken". Zo was hij van oordeel, dat de Amerikaanse arbeiders met grote ambitie en veel liefde hun werk verrichtten. De vóór naamste reden hiervoor achtte de heer Wesdorp het feit, dat in de V.S. 95% der gasbedrijven zich in particuliere handen bevindt. De arbeider heeft hier persoonlijk belang bij oen goed lopen van het bedrijf, daar hij wordt beloond naar prestatie en de vakorganisaties zich slechts met het vaststellen oer. mi nimumlonen bemoeien. Verder toont de werkman in de Ame- rikanse industrieën een dikwijls ver rassende kennis van zaken, netgeen voornamelijk te danken is aan het feit, dat men in de meeste staten der V.S. verplicht is tot zijn achttiende jaar onderwijs te blijven volgen. Dit ver plichte onderwijs op oudere leeftijd wordt mogelijk gemaakt door de on derwijsinstellingen (tot de universitei ten toe!) ook des avonds open te stel len. Een ander zeer belangrijk punt aclit- te de heer Wesdorp de buitengewone „team-spirit" en collegialiteit, die on der de Amerikaanse werkers heersen. Hij schreef ook dit toe aan het opvoe dingssysteem, waarbij zeer veel aan dacht wordt geschonken aan de karak tervorming, de sport (leren verliezen!» en de lichamelijke opvoeding. Wel is de parate kennis der Nederlanders over het algemeen groter, daar hev Amerikaanse onderwijs veel meer ge specialiseerd is. Particuliere bedrijven HE heer Wesdorp zette hierop uiteen, dat het Amerikaanse publiek er geen nadeel van heeft, dat de gasbe drijven in particuliere handen zijn en monopolies vormen. Boven ieder be drijf staat een „committee", een toe zichthoudend orgaan, waarin ook ver tegenwoordigers van de veroruikers zitting hebben. Deze contrölecommis- sies houden een nauwkeurig toezicht op de boeken en staan niet toe, dat er een hoger dividend wordt uitgekeerd dan 5 procent. Voor een verhoging der gastarieven is de toestemming der com missie nodig en wanneer de verbrui kers een verlaging wensen, stelt zij een onderzoek in naar de mogelijkheden hiervan. Hoog gasverbruik J-JET gasverbruik in de V.S. is enorm veel hoger dan in Nederland. Hier bij ligt het huishoudelijk gasverbruik voor warm Water weer veel hoger dan dat voor koken, daar Amerika veel verder is dan wij in de z.g. „warm wa ter-beschaving". Verder is een koel kast (gas of electrisch) daar even or dinair als hier een strijkijzer. In de winter heeft men bij de gas voorziening in Amerika soms piekbe- lastingen van 600 procent, terwijl men zich in Nederland al ongerust maakt over een piekbelasting van 60 procent. Dit grote verbruik is mogelijk door de lage gasprijzen en door het feit, dat de V.S. over onuitputtelijke voorraden energie beschikken, vooral aardgas, dat voornamelijk in Texas voorkomt en vandaar door pijpleidingen wordt ge distribueerd. De fabricage van koolgas is er practisch uit de tijd en voor het grootste percentage wordt er thans aardgas toegepast, dat in vele plaatsen met ander gas wordt aangevuld, dat voornamelijk wordt geproduceerd door het kraken van zware olie. Ideale service DE voorlichtingsdienst en de aquisltie van de gasbedrijven in de USA heb ben voor Nederland ongekende vormen aangenomen. De gevoerde reclame noemde onze reizende gasdirecteur ide aal en de voortreffelijke gratis service, die aan de (adspirant-) verbruiker wordt geboden, is zeer kostbaar. Zo zag de heer Wesdorp in de toonzaal van een bedrijf verscheidene binnenhuis architecten, die de bezoeker geheel gra tis, niet alleen op gasterrein doch op elle mogelijke gebied van advies dien den. Aan het slot van zijn interessant re laas zei de heer Wesdorp, dat de Ne derlandse gasmensen in Amerika veel gezien en geleerd hebben, vooral ten aanzien van de productie van gas, doch dat deze nieuw verkregen wetenschap nog aan de Nederlandse omstandighe den en verhoudingen getoetst zal moe ten worden, teneinde te kunnen be oordelen, oj deze moderne opvattingen ook hier uitvoerbaar zijn. In het belang van de Nederlandse bevolking is het gewenst, dat er veran dering in de toestand komt, al hebben wij hier in de kop van Noord-Hollana met de concentratie der gasbedrijven al een stap in de goede richting ge daan. geven wij een ter waarde van f 1.50 bij aankoop van een abonnement Langestraat 1 5 Tel. 3080 (Advertentie. Ing. Med.) Kosten van overheidszorg voor diverse onderdelen De indeling van de begroting in hoofdstukken is enigszins gewijzigd, waarvan het voornaamste is, dat het afzonderlijke hoofdstuk XIII voor de bedrijven is komen te vervallen. De verrekening van de saldi en andere uitkeringen van en aan de bedrijven (de takken van dienst, bedoeld in ar tikel 252 der gemeentewet) vindt thans plaats op de hoofdstukken,- waaronder zij functioneel gerangschikt kunnen worden. Dit ligt geheel in de lijn, welke B. en W. in de aanbiedingsbrieven van de begrotingen der laatste jaren heb ben gevolgd ten aanzien van de inde ling van de begroting in onderdelen, en het opent thans de weg om te gera ken tot een hoofdstuksgewijze behan deling van de begroting in de afde lingen van de raad en in de open bare vergadering. Zij hebben de bedrijven als volgt in gedeeld Hoofdstuk IV: slachthuisbedrijf keuringsdienst van waren. Hoofdstuk Vwoningbedrijf. Hoofdstuk VI: gemeentewerken, plantsoenbedrijfgemeentereiniging. Hoofdstuk VII: grondbedrijf. Hoofdstuk VIII: sportparkbedrijf. Hoofdstuk X (een samenvoeging van Ie oude hoofdstukken X en XI, thans genaamd: economische aangelegenhe- len): electricitpitsbedrijf; gasbedrijf; volkscredietbank. Hoofdstuk XIII: (voorheen hoofd stuk XV)financieringsfonds. Uit het volgende overzicht blijkt hoeveel elk onderdeel van de over- heidsdorg (waarbij dus de bedrijven en takken van dienst zijn ingedeeld bij 't onderdeel, waaronder hun werkzaam heid kan worden gerangschikt) naar raming zal kosten, alsmede uit welke bronnen van inkomsten deze kosten worden bestreden. Ter vergelijking zijn ook de cijfers van de begroting voor 1951 met inachtneming van de bij haar vaststelling genomen wijzigings- besluiten vermeld. Koor en orkest van Toonkunst poseerden tijdens de repetitie voor onze fotograaf. Staande naast de lessenaar de dirigent, de heer Herman Zaal. (Ontleend aan onze advertentie-rubriek) DINSDAG Cinema Americain, 8 uur: „De zoon van Zorro", deel II: „Levend begraven" (14 jaar). Victoria Theater, 8 uur: Losprijs (18 jaar). Rex Theater, 2.30 en 8 uur: Wiener Madeln (alle leeft.) Harmonie Theater, 8 uur: Kim (tot 10 jaar o.g.) Gulden Vlies, 8 uur: Hoofdstad operette met „Ich kiisse ihre Hand Madame". WOENSDAG Cinema Americain, 2.30 en 8 uur: De zoon van Zorro, deel II: „De Duivels- val" (14 jaar); Victoria Theater, 2.30 en 8 uur: Losprijs (18 jaar); Rex Theater, 2.30 en 8 uur: Wiener Madeln (alle leef tijden) Harmonie Theater, 2.30 en 8 u.: Kim (tot 10 jaar o.g.) Wapen van Heemskerk, 8 uur: Kon. Ver. Oost en West; lezing met licht beelden over Tibet. HOOG WATER TE BERGEN AAN ZEE Dinsdag 11 Dec. 2.25 v.m. 240 n.m. Woensdag 12 Dee. 3.06 v.m. 3.19 n.m. TE CAMPERDUIN Hoog Laag Dinsdag 2.29 14.45 8.14 20.30 Woensdag 3.11 15.24 9.11 21.24 Principe-besluit aanvaard In een algemene leden- en deel nemersvergadering van het Maatschap pij-ziekenfonds „Den Helder" werd gis teravond in principe besloten tot een fusie met het Algemeen afdelings-zie- kenfonds „Alkmaar en Omstreken". De besturen van beide genoemde zie kenfondsen zullen zich nu gezamenlijk wenden tot de Ziekenfondsraad. Wan neer deze zijn sanctie verleent, zal de fusie officieel een feit zijn. Voor de ver zekerden zal de nieuwe situatie prac tisch geen verandering brengen. Het kantoor blijft te Den Helder gevestigd a.n. de Parallelweg, telefoon 3131. Burgerlijke Stand Geboren Johannes A. M„ z. van G. F. Vreeker en M. R. A. Bakker. Overleden Johan Korver, 74 jaar, wed. van A. C. Kueter. FEEST IN DE MUZIEKTUIN De Buurtvereniging „Roliea" heeft Zondag feest gevierd. Om drie uur kwam Sint met zijn knecht in de Mu- ziektuin, waar de kinderen van Ropjes- kuil, Liefdelaan en Akerslaan met on geduld zaten te wachten. Na door de voorzitter toegesproken te zijn, kregen de Spaanse bezoekers een zanghulde, welke door de jeugd van de accordeon vereniging „Crescendo" werd begeleid. Hierna werden de kinderen getrac- teerd. Het feest kreeg zijn hoogtepunt toen de cadeaux werden uitgedeeld. Het was weer een middag voor de jeugd die niet gauw vergeten zal wor den. Allen die aan het welslagen van deze middag hebben medegewerkt komt een woord van hartelijke dank toe. Hoofdstuk Onderdelen van overheidszorg Netto-kosten Netto-kosten 1952 1951 II Kosten van algemeen beheer 404.914.— 343.738.— III Openbare veiligheid 186.198.— 151.470.— IV V olksgezondheid 146.199.— 121.148.— V V olkshuisvesting 98.399.— 88.251.— VI Openbare werken 457.209.— 432.102 vil (ged.) Grondbedrijf 50.000.— 50.000.— VIII Onderw., kunsten en wetenschappen 976.794.— 877.689.— IX Maatschappelijke steun en voorzorg 1.087.674.— 980.471.— X (ged.) Economische aangelegenheden 10.960.— 11.305.— I Dekking van oude tekorten 39.300.— XIII Overige en onvoorziene uitgaven 72.627.— 168.642.— ƒ3.490.974.— 3.250.276.— De middelen tot dekking worden gevonden in de volgende bronnen van in- komsten: 1952 1951 VII (ged.) Eigendommen 64.226. t 7.996.— XI 1 Belastingen 1.076.299. 953.870.— XI 2 Gemeentefondsuitkeringen 2.210.666. 921.615.— XI 2 Beschikking over batig saldi van vorige diensten 160.000.- X (ged.) Openbare nutsbedrijven 131.328. 196.889. XIII Kasgeldvoorzieningen 8.455.- 9.906. 3.490.974.— 3.250.276.— jyjAANDAGAVOND, Kapelkerk. We beginnen met koor nummer drie, zegt een stem temidden van ge roezemoes. Het is dus zo ver. Allerlei hindernissen hebben van avond een vlot begin in de weg gestaan. Een deel van het orkest had op zijn tocht uit West-Friesland vandaag ver traging, er was nog van allerlei te ver zetten hij de opstelling want er was een fotograaf. Zo hebben het brouhaha en het muziekje van de stemmende in strumenten langer geduurd dan Her man Zaal eigenlijk wel had gewild. Er moet vanavond nog heel wat gebeuren. Er kan worden begonnen. Een tikje op de lessenaar. Stilte. De handen geheven voor de eerste inzet kijkt de dirigent zijn ensemble nog eens rond. Overal aandacht? Een teken naar het orkest. Het voor spel begint. Na enkele maten valt ook het koor in. Even een lichte aarzeling, men is er nog niet helemaal in. Dan klinken stralend Jasaja's woorden door de ruimte: „Denn die Herrlichkeit Got- tes des Herrn wird offenbaret". De stemmen wisselen elkaar af, bui telen om eikaar heen, omspelen el kaar. Er zijn geen haperingen meer. Het beeld wordt volkomen duidelijk. En toch is de dirigent nog niet te vreden. We zingen dit nog eens. De inzet aan het begin moet feller. En denkt u er om, dat u onder het werk niet hoest? Dat mag u alleen maar vóór de tijd doen Het wordt gemoedelijk gezegd en het slaat in. Hier en daar een lachje en dan is er weer de ernst. o— QPNIEUW gaan de handen omhoog. Het voorspel klinkt en dan volgt weer „Denn die Herrlichkeit". Maar veel verder dan de heerlijkheid van de sopranen komt men ditmaal niet. De dirigent tikt af. Denkt u er om, dat u vooral die R goed laat klinken? Anders wordt het zo'n slappe boel. Dus Herrrrrlichkeit, niet He-lichkeit. Ten derden male de inzet. Nu klinkt ook de R goed. Maar de aandacht is blijkbaar wat verslapt, want de diri gent acht het nodig, zijn mensen een kleine injectie te geven. Denkt u er om, dat dit niet ge moedelijk mag worden gezongen? Han del was een man van felle aandacht Als u zijn werk in zo'n lekkere warme gemoedelijke stemming zingt, schaadt u het wezen ervan. Er volgen andere koren. De lastig ste, en de mooiste. Ze lijken alle gesmeerd te lopen. £)E DIRIGENT staat daar rustig ach ter zijn lessenaar, schijnbaar onbe wogen, maar in werkelijkheid een en ai gespannen aandacht. De rechterhand slaat de maat, de linker geeft de in zetten aan. Dat gaat sober en zakelijk, zender extra bewegingen Maar hij houdt de delen bij elkaar, smeedt koor en orkest tot een eenheid. De zangers krijgen een moment rust. Het orkest gaat een paar begeleidin gen doornemen De dirigent zingt frag menten van een solopartij, om een in druk te geven van het geheel Er volgt een inzet van een koorfragment. Speelt u dat nog eens Dat mag niet romantisch. Die nootjes moeten streng rhythmisch worden gehouden. Alle notenwaarden moeten nauwkeurig worden gespeeld. ZoHerman Zaal zingt een deel voor. Het wordt ge speeld en nog eens. Dan is het strakke notenbeeld bereikt, dat de componist voor de geest moet hebben gestaan. Weer verrijst het koor. „Der Herde gleich. vom Hirte fern.." Zestiende-loopjes buitelen over en om elkaar Hier dreigi een ontsporing Wat gaat er gebeuren? Opnieuw begin nen? Herman Zaal is niet uit zijn rust en zijn concentratie te brengen Hij slaat strak de maat door en daar ge beurt opeens het wonder: de stemmen vinden elkaar terug en vloeien samen in één harmonie o J"EN LESTE nog eens het slotkoor Machtig, beheerst en niettemin vroom klinkt de drievoudig herhaalde lofprijzing van het Lam, dat geslacht 2864 werd en waardig is te ontvangen de kracht, de eer, de rijkdom en de wijs heid, de sterkte en de eer, de heerlijk heid en de dankzegging. •Het Amen verklinkt. Een moment stilte. Dan breken koor en orkest op. De dirigent zit moe maar gelukkig achter zijn lessenaar. Dit is zwaar werk. Koor en or kest moesten beide hun partijen van de grond af opbouwen. Maar het is ook mooi werk. Want ze komen uit de hele provincie en ze zijn enthousiast. Zoiets krijg je nooit met een beroeps orkest. Ja, dit orkest is zeer goed. Het koor trouwens ook. Ja, ik kom dit tot mensen die hem roepen. De resultaten van dit gezwoeg horen we Zaterdagavond in de Grote Kerk, als het Toonkunstkoor en -orkest de Messias uitvoeren. Ze zullen zeer goed zijn, daaraan valt niet te twijfelen. De volgende nieuwe aansluitingen kwamen in Alkmaar tot stand: 5673 A. F. Alleman Zonen, dames- en herenkleermakers, Stations straat 61, Heiloo. 5772 J. Ennik, Schuine Hondsbcisse- laan 28, Heiloo. 5879 W. J. Jansen, Kennemerstnuf- weg 389, Heiloo. 5778 Jos Klerks, Herenweg 68, Hei loo. 3430 Ch. G. F. Ludwig, v. d. Mey- straat 1. 5976 C. J. Lutter, Insp. N.V. v. K,, Akkerhoornbloemstraat 18. 5675 Garage Meerestein N.V., J. P. Wittebrood, Rijksstraatweg 662, Heiloo. 5633 P. v. d. Molen, Huiswaard Ui Koedijk. 5674 Mevr. de wed. E. E. Ormel Kühr, Bergerweg 47b. 5631 N. C. Quant, verzekeringen op elk gebied, Geestersingel 44. 5677 N. P. van Roozendaal, leraar Lich. Opv. M.O., Heilgymnas tiek en Massage, Kennemer- straatweg 281, Heiloo. 5472 W. F, van Schoten, medisch ge- dipl. voetverzorger, Spoorstraat 53. 5730 G. C. Sloof, chef afd. Landbouw Arb.bureau Alkmaar, Anna V. Burenstraat 21. 5771 G. L. Warlam, Kennemerstraat- weg 39 (bgg tfnr. 4016). 5404 C. C. Wesseling, reclame- en de coratie-atelier, Decora, Boter- straat 6. In BERGEN zijn de volgende nieu we aansluitingen tot stand gekomen: 2802 C. Bakker, adj.secr. K. v. K, en F. voor West-Friesland, Kerklaan 30. 2826 G. P. van Beekum, groothandel in lompen en metalen, Wilhel- minalaan 7 (bgg kiezen 0 2200 —4598 of 5523). 2851 Pension Rusthuis „De Pelikaan" Zuster C. B. v. Vugt en mej. C. Blok, Hofiaan 1214. 2873 Otto Proot, Fotograaf, Heren weg 25. Mr. J. Reitsma, Zuidlaan 8. Schaakclub DOS De laatste 2 uitslagen van de onder linge competitie luiden als volgt: Groep I: W. SpeetsR. Pranger 01, P. van HovenA. Burgert 01, J. SlikkerC. Mazereeuw 0I, M. Pran gerErkens 10. R. van WezopW. Speets 1—0, J. BoekeiJ. Kooy afgebr. Groep II: F. AppelVermeer 1—0, Hoogendijk—P. Obdam 0—1, Oosten dorpv. Rosmolen 01, BlomJ. Nij- man 10. De. Rijkv. d. Horst 01> Van RosmolenF Appel 01. De voorlopige stand in groep I is door deze uitslagen verrassend te noe men. Bijvoorbeeld de kampioen van verleden jaar leed al 2 nederlagen uit 5 wedstrijden. No. 2 J. Kooy heeft nU 1 punt uit 5 wedstrijden. Pranger, ver leden jaar onderaan, heeft nu 4 punten uit 5 wedstrijden. Speets is geheel uit vorm. Deze speler heeft een halve punt uit 6 wedstrijden en staat onder aan. De voorlopige stand is: A. Burgert 5 punter- uit 6 wedstrijden; M. Pranger 45, A Nijman 34, R van Wezop 35, C Mazereeuw 35, J. Slikker 21A6- p- van Hoven 2—5, J. Boekei VI"!—i, J. Kooy 1—5, W. Speets l/2—6- J

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 2