Halve aardomtrek in 40 vlieguren Wbcnavwde Critiek op minister In 't Veld SEO®IIl TYPEN Fed. v. Ned. Journalisten richt adres aan kabinet Mei de KLM van Amsierdam naar Tokio Van de winter door de tropen naar de winter Goed voorteken Bouw van mijnenvegers met Marshall-dollars De KLM en de Quantas vliegen thans zij aan zij Nederlandse regering beraadt zich Gewogen en niet te licht bevonden o,_\vST0RM EN REGEN MBOTER allinger KI. URSEM Tweede Kamer nam zijn begroting onder handen Indonesische studenten terug naar hun land DAMPO-PASTILLES mvoorkomen erger ERDRONKEHOORD 67 TEL.4410 WOENSDAG 12 DECEMBER 1951 De papier prijs-ver hoging Ook de Federatie van Nederlandse Journalisten, de overkoepelende orga nisatie van' de Nederlandse Journalis ten Kring, de Katholieke Nederlandse Journalisten Kring en de Prot. Chr. Journalisten Vereniging, heeft zich thans in een adres tot de ministerraad gericht teneinde met grote nadruk te wijzen op de noodtoestand, welke ten gevolge van de plotselinge verhoging van de papierprijs met een derde zal ontstaan. De Federatie wijst op de fu neste betekenis van deze verhoging voor de voorlichting van het Neder landse volk en doet terwille van het geestelijke en democratische belang, dat een goede voorlichting door middel van de pers betekent, een dringend ap pèl op dp ministers om zich op korte termijn nader te beraden over ver zachtende en tegemoetkomende maat regelen. De Federatie vraagt voorts bij zondere aandacht voor het telegram, dat de directeursvereniging „De-Nederland se Dagbladpers 1945" tot de minister raad heeft gericht. QNZE speciale verslaggever, Jan Goderie, meldt uit Tokio, dat de „Utrecht" weliswaar precies op tijd op het vliegveld Haneda arriveerde, maar feitelijk een uur te vroeg boven Japan was aange komen. Terwille van de autori- f feiten, die bij de landing aanwe zig wilden zijn, werd gevraagd nog niet te landen. De gezag voerder besloot daarom een rond vlucht te maken rond de bekende vulkaan Fujiyama en daardoor kregen wij deze reus te zien in al zijn glorie, met de rode gloed van de rijzende zon op zijn met sneeuw bedekte hellingen. Ver scheidene Japanners hebben ons verzekerd, dat dit een goed voor teken is voor de KLM, want als een Japanner de Fujiyama zo te zien krijgt, dan betekent dat, dat de zaak waarmee hij bezig is of juist beginnen wil, zeker zal sla gen. i enige prijzen iderstaand nog Amerikaans aanbod Indien de Nederlandse regering be reid is, ongeveer twintig houten mij nenvegers voor eigen rekening en ge bruik in ons land te laten bouwen, zal Amerika de bouw van nog meer van deze vaartuigen uit de Marshallhulp financieren. Het gaat volgens de laat ste gegevens om een aantal van in to taal acht en veertig stuks, dat zal moe ten worden gebouwd overeenkomstig een door het opperbevel van de NAVO te bepalen type. Ongeveer twintig hier van zouden voor onze rekening komen. Amerika zou bovendien nog een aan tal gebruikte, in de VS gebouwde mij nenvegers aan ons land kunnen af staan in het kader van het programma voor militaire hulpverlening. dat niet zou kunnen verwerken: je bent getuige geweest van een gebeur tenis, die op zeer bijzondere wijze be vestigt, wat de mogelijkheden van de moderne verkeerstechniek zijn en wat een klein land als het onze kan berei ken als het die mogelijkheden weet uit te buiten zoals de KLM dat doet. Amsterdam-Tokio in 214 dag- Deze topprestatie der techniek opent weidse perspectieven op velerlei ander terrein, zij is een bekroning en een begin tege lijkertijd. 51 en 52, modellen. Amsterdam-Sydney Zoals bekend, heeft de KLM-Constel- lation „Arnhem" op de eerste vlucht van de geregelde wekelijkse lijndienst AmsterdamSydney een brief vervoerd van minister Wemmers aan de Austra lische minister van de burgerluchtvaart, Anthony, waarin hij zijn grote voldoe ning over het totstandkomen van deze luchtverbinding uitsprak. Na aankomst van de „Arnhem" in Sydney heeft mi nister Anthony gisteren in antwoord op deze brief een boodschap aan zijn Nederlandse ambtgenoot gericht, waar in hij zei, dat de KLM en de „Quantas" als de oudste en op één na oudste lucht lijn ter wereld, thans zij aan zij over Europa en Azie naar het verre vijfde werelddeel vliegen, en tevens betoogde dat de uitwisseling van gedachten en' cultuur in de komende jaren voor beide volken van grote waarde zou zijn. en 48, //aliteit De Uniebesprekingen De ministerraad van Maandag heeft zich bezig gehouden met de kwestie van de aanstaande besprekingen met verte genwoordigers van de Indonesische re gering. De Nederlandse regering houdt thans 'contact dienaangaande met de voorzitter der Indonesische delegatie, prof. Supomo. Op zeer originele wijze had onder leiding van de officiële waagmees- ter Stenfert uit Dieren in de ge meente Brummen een unieke wegerij plaats. Onder toezicht van duizenden mensen werden 00 de markt te Brummen 5 ingezetenen uit de gemeente gewogen op de varkensweegschaal, die voor deze gelegenheid in een muziektent stond opgesteld. Degene, die het gewicht van de gemaskerde dik zakken had geraden, kreeg een grote prijs. 1 cr rit griep In de lucht I w* Neem *®K«re voor onzekere. Zorg or f. NOvoor Aspirin, voorzien I ^v\\ van Bayer-kruis, in L h°is te hebben. De eerste symptomen van een ge- 0 vatte kou kunt U dan onmiddellijk onderdrukken. Dader ven bomaanslagen in West-Duitsland gearresteerd De speciale commissie van de VVest- duitse politie, die een onderzoek in stelt naar de drie bomaanslagen, welke twaalf dagen geleden in Noord-Duits- land plaats vonden, heeft medegedeeld, dat zij meent de man te hebben ge arresteerd, die de bommen per post heeft verzonden. Deze man, de 25- jarige Erich von Halacz, werd Zondag te Nienburg in Noord-Duitsland aan gehouden. AAT 50 Vrijdag 1012 JAFé MOERLAND, taasmarkt, Alkmaar. (Advertentie, Ing. Med.) De heer Van Vliet (KVP) was van oordeel, dat een grondige wijziging van de huurpolitiek noodzakelijk was. Hij vroeg 's ministers oordeel over 'n alge mene huurverhoging, waartoe men de lonen met enkele percenten zou moe ten laten stijgen. De heer Algera (A.R.) drong er op aan, dat de arbeiderswoningbouw met kracht zou worden bevorderd, waarbij ook de grote gezinnen de aandacht moesten hebben. De heer De Loor (P. v. d. A.) drong aan op overleg met de minister van fi nanciën om na te gaan, of het moge lijk is gelden uit de Marshallhulp te bestemmen voor financiering van de woningbouw, zoals dat ook in Duits land mogelijk blijkt. De heer Mol (KVP) vroeg speciale aandacht voor de impasse, waarin de ziekenhuisbouw is geraakt, en zei, dat voorziening hier dringend geboden was. Als laatste spreker betoogde de heer Van Dis (S.G.), dat de particuliere bouwers veel meer moeten worden in geschakeld. De vergadering werd hier na verdaagd tot hedenmiddag. In haar avondvergadering heeft de Tweede Kamer gisteren een aanvang gemaakt met de algemene beraadsla ging over de begroting van het depar tement van wederopbouw en volkshuis vesting. De heer Stapelkamp (A.R.) en Van der Feltz (C.U.) betoogden, dat de moeilijkheden bij de woningbouw ook voor een belangrijk deel hun oorzaak vonden in de financiële politiek der re gering. De Indonesische regering heeft beslo ten alle studenten in Nederland, die niet vóór 1 September 1952 hun studie op 's lands kosten aan de Indologische faculteit te Leiden kunnen hebben vol tooid, terug te roepen. Zij zullen verder studeren aan de Gadja Madah-univer- siteit te Djokja. Als motiet worat op gegeven de wens, om deviezen te spa ren. De Tel. die deze mededeling brengt, meent echter te weten, dat verscheidene Indonesische autoriteiten bezwaar hebben tegen de „koloniale" sfeer te Leiden. TELEFOON 5547 Koreaanse onderscheiding voor Nederl. militairen De president van de Koreaanse Re publiek, Singham Rhee, heeft aan de luitenant-kolonel W. D. H. Eekhout de „Chungmu Distinguished Military Ser vice Medal met gouden ster voor bui tengewone dapperheid tegen de vijand in Korea" toegekend. Voorts werd de „Chungmu D M S M met zilveren ster toegekend aan de majoor G. N. Tack, (Hilversum); de „Warang D M S M met gouden ster" aan kapitein T. de Haan; de „Warang D M S M met zil veren ster" aan kapitein W. A. F. A. Clumpkens (Den Haag); officier van gezondheid I. A. J. van Meurs (Der, Haag), le luitenant J. Krijgsman (Zoe- lermeer), le luitenant C. C. Wilhelm (Nijmegen), soldaat I. N. J. Hermans (Heerlen) en de „Warang D M S M' aan sergeant L. Bouwmeester (Maas sluis) en korp. M. L. Velt (Amster dam). Ook een toeristenklasse voor de Europese luchtvaart Volgens gewoonlijk betrouwbare bron heeft de Internationale Lucht- tiansportorganisatie besloten ook voor de luchtdiensten in Europa een toe ristenklasse in te voeren. De specials lage tarieven hiervoor zullen in min dere mate van de gewone tarieven af wijken dan bij de toeristenklasse van de transatlantische diensten het geval zal zijn. Als andere middelen gefaald hebben Uw hoest minder benauwd te maken, neem dan AKKF.R'S -v Bij het eerste kuchen (Advertentie, Ing. Med.) •ouwe assistente zego. de kaarten, die vóór hem zoekt naar vliegbases en en is in gedachten reeds van een expeditie naar eiland Kontoi, dat daar -erlatenheid van de Stille •e kant van de wereld. (Advertentie, Ing. Med.)

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 5