Enorm recreatie-oord in de duinen Berg van oeraen aan NOG SLECHTS EEN DAG Gratis Voetbehandeling AGENDA Fa. Th. Kraakman Zn. J De gemeentebegroting voor 1952 Tibetaanse cultuur door China met ondergang bedreigd Vlammend protest van de Heemwacht De Verbrande Pan door „verparking bedreigd Om vele redenen een zeldzaam landschap VISITEKAARTJES FIRMA JAN KUHNE Zeventig jaar in Alkmaar Politievoetbal Citroenjenever Interessante causerie voor „Oost en West" Finale persoonlijk biljart kampioenschap 1 kl. libre Zr Drentje jubileert floten Kerstman gearriveerd De poppen van H.M. de Koningin 6 weken hecht verdwenen vi DONDERDAG 13 DECEMBER 1951 ZOU het publiek zeggen, als besloten werd om ln elke zaal van het Rijks museum een kleine bar ln te richten, tot meerdere service aan de bezoekers? Als vlak onder Rembrandts „Nachtwacht" een strijkje werd opgesteld, dat vlotte dansmuziek zou spelen, ook al ten gerieve van de bezoeker? Men behoeft het sich nauwelijks af to vragen, want het zal natuurlijk nooit gebeuren. Men heeft eerbied voor de cultuur en zal die ln stand houden. Maar wat te doen, als een openbaar lichaam opgewekt gaat beginnen met het veranderen van een onver gelijkelijk stuk natuurschoon, ln eenwandelpark? O, met de beste Intenties, die genoemd worden „plannen tot ontsluiting van de natuur". Dat wil zeggen: het moet ledereen ln ons overbevolkte land mogelijk gemaakt worden langs net-gebaande paden (denkt er om, dat u die paden niet verlaat!) het weinige natuurschoon, dat ons land nog bezit, al wandelend te bekijken. Hoe vreemd het moge klinken: zulke plannen bestaan er en zijn reeds in uitvoering! Tussen Bergen en Bergen aan Zee, momenteel nog bij, maar straks waarschijnlijk in de „Verbrande Pan", zijn honderden D.U.W.-arbeiders bezig van een bijna onge rept, natuurlijk en bekoorlijk duinlandschap een soort enorm Vondelpark te maken. Als een en ander gereed moebt komen, zal het dezelfde aanblik bieden als de duinen rond Castricum en Wijk aan Zee. dat het hier een vijfjarenplan betreft spreekt vooral zijn verontwaardiging uit over het feit, dat de overheid geen geld blijkt te kunnen voteren voor res tauratie van cultuurmonumenten, als kerken, oude huizen ed., doch dat hier ten koste van tonnen gelds een stuk natuur wordt vernield, onder het mot to „Ontsluiting van de natuur". Het PWN heeft zijn plannen niet openbaar gemaakt en de tijd zal leren (tenzij er wordt ingegrepen) wat er van de Verbrande Pan en zijn omge ving geworden is. Het huidige beeld geeft de indruk dat de „Verparkings- plannen" grondig zijn. We hebben het „getroffen gebied" bezocht en met en kele van de honderden DUW-arbei- ders, die hier werken, gesproken. Men kan niet anders zeggen: het is netjes. Keurige, rechte weggetjes; hel lingen (eerst bemost en als bestrooid met schilderachtige bosjes) die aan de Sahara doen denken, wat aanplant van naaldbomen enz. enz. Een gebied van rond 25 hectare is reeds onderhanden. Het omgespitte gedeelte zal worden be plant met naaldhout en wie weet komt er op een groot kruispunt, dat we zagen, wel een fonteintje. Buiging om paaltje £jR wordt snel gewerkt. Wat de mees terhand van de natuur gedurende twintig ecuwen tot stand bracht, een in al zijn afwisseling tóch harmonisch geheel, zal in weinig maanden tijds ver dwenen z(jn. Er is reden om aan te ne men, dat ook de Verbrande Pan zelf, die van een verrukkelijke schoonheid is, onder het mes komt. Er staan reeds piketpalen en bovenaan de hellingen wijst een afgraving erpp, dat hier de MOGMAALS: met de beste intenties en zeker ook op een nette, doch evenzeer radicale manier. Het plan tot „verparking" van de duinen achter „de Fransman" is uitgegaan van de PWN, dat verleden jaar dit gebied in eigen dom gekregen heeft. De PWN heeft overwogen, dat vele duizenden zouden willen genieten van de ongereptheid, de rust en de schoonheid van het duin terrein, maar dat dit onmogelijk is in huidige omstandigheden. Waarlijk, men zou spoedig overal lege blikjes en do zen vinden, het gewas zou beschadigd, worden enz. enz. Nu moet gezegd, dat voorzover bekend, nooit klachten uit het publiek grond aan die overweging gaven. De echte natuurliefhebber (de dagjesmens ziet men niet zo dikwijls door het rulle duinzand strompelen) dwaalde hier liever alleen rond, genie tend van de onverwachte vergezichten, de romantische bosjes en de gouden gloed over het mos. Maar het PWN besloot tóch een plan samen te stellen, waardoor de massa van het duin b(j Bergen aan Zee zou kunnen profiteren Was het nu alleen bij de aanleg van wat wandelpaden ge bleven, dan was de zaak niet zo ernstig. Doch ziet, de werkzaamheden, die tlians reeds voor een deel zijn uitgevoerd, strekken zich uit tot verandering van het geheel. De natuurlijke kronkelpaad jes worden omgespit, duintoppen wor den doorgegraven, oude duinbosjes, zo grillig en echt van vorm, worden ge- groteske buiging naar dat stukje be ton, dat het PWN vertegenwoordigt, hebben de arbeiders er de weg nu net jes met een bocht omheen gelegd En het paaltje staat er trots bij, als een soort Are de Triomphe. Deze plek is historisch geworden, want hier za gen we nog één vierkante meter van de oorspronkelijke vegetatie. Van PWN-zijde werd ons verzekerd, dat men alleen een recreatie-oord wil aanleggen en niet de bouw van Instal laties voor het PWN of iets dergelijks op het oog heeft. Het staat niet vast of dit recreatie-oord het gehele gebied van de Verbrande Pan (ongeveer 100 hectare groot) beslaat. J7R is nóg een reden om de dag te be treuren, waarop het PWN-plan tot stand kwam. Dit landschap is aller merkwaardigst in ons land, omdat het een zogenaamd „overgangsgebied" is van kalkhoudende grond naar kalk-lo- ze grond. Hierdoor ontstond een typi sche flora, zoals men verder nergens in ons land vindt. Het streven van de Heemwacht wordt in verband hiermede gesteund door hen, die zich uit geo- BLANCO EN BEDRUKT KERST- EN NIEUWJAARSKAARTEN Verdronkenoord 133 achter de Vismarkt. (Advertentie, Ing. Med.) (Ontleend aan onze advertentie-rubriek) DONDERDAG Cinema Americain, 8 uur: „De zoon van Zorro", deel II: „De Duivelsval" (14 jaar). Victoria Theater, 8 uur: Losprijs (18 jaar). Rex Theater, 2.30 en 8 uur: Wiener Madeln (alle, leeft.) Harmonie Theater, 8 uur: Kim (tot 10 jaar o.g.) Gulden Vlies, 8 uur: Paedagogisch concert door H.O.V. voor Ï.V.A.O. Wapen van Heemskerk, 8 uur tele- paath Burlisto. Landbouwhuis, 8 uur, filmavond Holl. Mij. van Landbouw. Spreker de heer D. Rempt. Gymnasium, 8 uur: Jubileumfeest avond Nazorg. VRIJDAG Harmonie Theater, 8 uur: Onder de hemel van Parijs (14 jaar); Cinema Americain, 8 uur: Geen uitweg (14 j.); botanisch oogpunt voor de Verbrande Victoria Theater, 8 uur: Een vrouw van slechte reputatie (18 jaar)Rex Theater, 2.30 en 8 uur: Tomahawk (14 jaar). Pan interesseren. Ook de Bond Heem schut interesseert zich voor deze kwes tie, die het belangrijkste object van de laatste tien jaren wordt genoemd. Het gebied, dat reeds behandeld ls, zal niet meer te redden zijn, doch met alle kracht zal ieder, die de natuur- als-natuur liefheeft, trachten te voor komen, dat een PWN-plan een werkstuk van de grootste meester gaat corrige ren. HOOG WATER TE BERGEN AAN ZEE Donderdag 13 Dec. 3.45 vm, 3.58 nm Vrijdag 14 Dec. 4.24 vm, 4.37 nm TE CAMPERDUIN Hoog Laag Donderdag 3.50 16.03 9.50 22.03 Vrijdag 4.29 16.42 10.29 22.42 Zoals het wordt: een Sahara-achtig heuvelland, dat beplant wordt met helm en dennen.... De oorspronkelijke vegetatie, uniek in ons land, ligt een meter diep onder de grond gespit 'Ui- 'l .'Vs "J' i; v-: Een hoekje uit het bekoorlijke duingebied achter de Fransman, zoals het was. t rooid, de hellingen worden genivelleerd vlam waarschijnlijk het eerst in de pan en in profiel gebracht. En alsof het nog niet genoeg was, is men thans bezig de bodem tot op een meter diepte om te spitten, zodat op de reeds bewerkte plaatsen niemand ooit meer een spoor zal kunnen vinden van de oorspronke lijke vegetatie. Kortom het gehele as pect van dit unieke duingebied is ver anderd. Fonteintje? F\E „Heemwacht" te Bergen, een con- tact-commissie van vijf plaatselijke verenigingen, heeft een krachtig pro test laten horen. Er is een adres aan Gedeputeerde Staten van Nrd.-Holland verzonden, waarin stopzetting van de werkzaamheden bij (en straks in) de „Verbrande pan" wordt geëist De Heemwacht vernomen hebbende, per (les Cognac Vieux f5.45 m Cognac Arquet f7.50 Cognac Hannapier f8 20 verder Albert Robin, Exshaw Martelt, Hennessy, Bisquit en Remy Martin Alkmaar, PI. Steenenburg 114 (Verdronkenoord) - Tel. 2fi04 h a i a h a i i b (Advertentie, Ing. Med.) zal slaan. Er komt waarschijnlijk een weg doorheen We zagen een typisch symbool van dit gehele werk. Dat was een beton nen PWN-paal, die op een voetstuk van zand troonde. Over die paal was een weg geprojecteerd, doch met een Boven de kruidenierswinkel van A. Klokkemeijer aan het Verdronkenoord woont de stucadoor, de heer Jansen. Een bekende naam, maar de gebeur tenis, die deze rasechte Alkmaarder morgen hoopt te vieren, is lang niet alledaags. Op zichzelf is een verjaardag van een 70-jarige niet zo bijzonder, maar anders wordt het, wanneer men weet, dat deze man zijn gehele leven in hetzelfde huis heeft gewoond. De heer Jansen is nog een uiterst vitale baas en enthousiast kan hij nog vertellen over „die goeie ouwe tijd", toen de paardentram nog door de uit woonhui zen bestaande Langestraat reed en toen men tussen het Noordhollands Kanaal en het station nog over een aantal wei landen keek. Ja, er is in die tussentijd veel veranderd en het spijt, de heer Jansen, dat hij het moet zeggen, maar hij vindt het er niet beter op geworden. Reeds vroeg volgde hij de voetstap pen van zijn vader en werd stucadoor en met iets van teleurstelling vertelt hij, dat geen van zijn drie zoons het vanaf 1872 hier gevestigde bedrijf thans wil voortzetten. Vele grote zuivelfabrieken rondom Alkmaar zette hij in het wit, maar te genwoordig moet hij zich beperken tot nog enkele kleine werkzaamheden. Wij hopen, dat de heer Jansen nog vele rustige jaren in zijn huis aan het Verdronkenoord mag doorbrengen. Alkmaar GP—Alkmaar RP (0-2) Dinsdagmiddag speelde het elftal van de Alkmaarse gemeentepolitie een be kerwedstrijd tegen het elftal van de Rijkspolitie Alkmaar. Het rijkspolitie team was overwegend sterker. Beide elftallen verschenen met invallers in het veld, waardoor de prestaties wer den beïnvloed. Vóór de rust wist mid denvoor Jager uit een goede voorzet van rechtsbuiten Nicolai door middel van een kopbal het eerste doelpunt te scoren. Het tweede doelpunt werd ge maakt door linksbinnen Termaat uit een voorzet van linksbuiten Schoon beek. Na de rust werd er niet meer ge scoord. Beide partijen wogen toen tegen elkander op. De achterhoede van de gemeentepolitiemannen speelde deze middag een goede partij. GEURIG ZACHT, PER LITER VANAF F 5.95 (Advertentie. Ing. Med.) OPENBARE VEILIGHEID Ook dit jaar is geen overeenstemming te verkrijgen tussen de ramingen van de kosten van de politie en de bijdrage van het rijk in die kosten, zoals toch op grond van de indertijd gedane toezegging der regering had mogen worden verwacht. Zij luiden als volgt: personeelskosten: raming kosten f 315.628,bijdrage: f278.178,kindertoelagen: raming kos ten f 22.555,bijdrage f 19.360,ma teriële kosten: raming kosten f38.941, bijdrage f 40.126,—; totaal kosten f 377.124,totaal bijdragen f 337.664, B. en W. hebben zich reeds in het begin van dit jaar tot de minister van binnen landse zaken gewend en gewezen op de buiten de invloed van het gemeentebestuur liggende divergentie tusseiPde bijdrage en de kosten. Het is hen bekend, dat ook de vereniging van Nederlandse gemeenten zich op dit punt met de minister in ver binding heeft gesteld. Tot nu toe heeft de minister nog geen beslissing genomen over een verhoging van de normen. De uitgaven voor de brandweer bewe gen zich, behoudens een wat hogere uit gaaf voor de gebouwen, ongeveer op het zelfde peil als het vorige jaar. De kosten van de openbare verlichting daarentegen ondergingen een gevoelige verhoging (f 24.100,in verband met de stijging van de electric;t' 's- en gasprijzen en de onderhoudskosten en vcgens de ge stadige uitbreiding van de straatvcrlich ting in nieuwe stadswijken. De kosten van de kringorganisatie voor de burgerlijke verdediging zijn tot een bedrag van f 12.000,in de begroting op genomen; 2/3 gedeelte van de kosten komt terug van de buitengemeenten. De mogelijkheid bestaat, dat als gevolg van een te treffen gemeenschappelijke rege ling tussen de burgemeesters van de kringgemeenten een zelfstandige organi satie tot stand komt, in welk geval slechts het aandeel van de gemeente Alkmaar in de begroting zal blijven. VOLKSGEZONDHEID B. en W. achten het van belang, dat het bevolkingsonderzoek op tuberculose ook in onze gemeente zal geschieden. Mogelijk bestaat hiervoor in 1952 de gelegenheid, in de begroting is daartoe een raming van f 41.031,opgenomen voor de kosten van het onderzoek van de inwoners boven de leeftijd van twaalf jaren. Verwacht wordt, dat van belanghebbenden bijdragen zul len worden ontvangen tot een bedrag van 19.531,—. In voorbereiding is de stichting van een nieuw gebouw voor het districts-consulta- t.ebureau voor tuberculosebestrijding t waarvoor een voorlopige raming van C 155.000,op de kapitaaldienst is uit- getokken. In beginsel wordt de gewone dienst door deze uitgaaf niet beïnvloed, aangezien een bedrag gelijk aan de hier aan verbonden kapitaalslasten a«n de Noordhollandse vereniging tot bestrijding der tuberculose in rekening zal dienen te worden gebracht. De raming voor de dekking van het exploitatie-tekort van de N.V. Alkmaar- sche Overdekte bad- en zweminrichting bedraagt voor 1952 f 20.357,Dit tekort is f 5.900,hoger dan voor 1951 werd geraamd. De oorzaak hiervan ligt hoofd zakelijk in de hogere personeelslasten in verband met de per 16 Maart 1951 inge voerde salarisverhoging van 5 pet. met een maximum van f 200,per jaar, als mede in de stijging van de brandstoffen- prijzen en in afschrijvingen voor nieuwe voorzieningen. De mogelijkheid tot verbetering van de kleedgelegenheid in het overdekte bad is in onderzoek. B. en W. hebben hun standpunt inzake beheersvorm van de inrichting thans be paald en zijn tot de conclusie gekomen de bestaande rechtsvorm voorlopig voor ten hoogste drie jaren te handhaven. Bin nenkort zal de raad daartoe een voorstel bereiken. Het ligt in de bedoeling de totstand koming van een gemeenschappelijke re geling betreffende het tandheelkundig schooltoezicht voor de gemeenten Alk maar, Heiloo en Limmen te bevorderen. De uit dit toezicht voor de gemeente Alk maar voortvloeiende kosten zijn voor het tijdvak 1 Augustus tot en met 31 Decem ber 1952 geraamd op f 1.355, De expolitatie van het slachthuisbedrijf blijft zich gunstig ontwikkelen. Mede als gevolg van een lagere raming van de af schrijvingen dan voor 1951 is de begro ting van baten en lasten voor 1952 sluitend. HET DAK DER WERELD" Waar „het dak der wereld" grenst aan de woestenij van het Himalaya-gt. bergte, strekt zich het onherbergzaam dorre en verlaten land uit van de Boed. dhistische Tibetanen, ingesloten tussen de Russische en Chinese rijken en |,e| British Empire. Hoewel gedurende eeuwen blootgesteld aan invallen van zijn buren, verloor Tibet pas in de laatste oorlog aan Tsjang Kai Tsjelc een groot gebiedsdeel met onontwikkelde boeren en nomaden en tienduizenden klooster, lingen. Sinds de bemoeiingen van Mao Tsje Toeng heeft het Tibetaanse volk veel aan onafhankelijkheid ingeboet. Door de recente bezettingen aan de ln&i. sche grens is het land van de Dalai Lama geheel voor ons afgesloten en bestaat I er grote vrees, dat de aloude beschaving door de nieuwe bestuursvormen zal worden vernietigd. De wereldlijke heerser, de Dalai La-I ma, zo besloot de conservator, beheerst I tezamen met de vele kloosters het land, dat juist door zijn geloofsovertui- ging een doeltreffend bestuur met een gezagsapparaat onmogelijk maakt. Nu Engeland en Rusland zich afzijdig hou den, hebben de Chinezen vrij spel. Te- gen de macht van de Dalai Lama schui. ven zij de verdreven geestelijke heer. ser, de Tasji Lama. naar voren. Bij deze stand van zaken is het vrijwel zeker te noemen, dat de Tibetaansp cu'. tuur onder het nieuwe bewind te gronde zal gaan. Met deze weinig optimistische woor den, beëindigde de conservator van het Rijksmuseum voor Volkenkunde te Leiden, dr. P. H. Pott, zijn deskundige en interessante causerie over „Tibet, omstreden gebied", die hij op uitnodi ging van de Kon. Ver. Oost en West gisteravond in de bovenzaal van het „Wapen van Heemskerk" hield. Aan de hand van een serie lantaarnplaatjes, slaagde spreker er in enige tippen van de geheimzinnige sluier op te lichten, die nog altijd over dit grote Aziatische gebied is gespreid. Deze geheimzinnigheid, zo meende dr. Pott, komt voort uit een volslagen onbekendheid met land en bevolking en werd vergroot door de bloederige reisverhalen en godsdienstige mystifica ties, die in de loop der jaren zijn ont staan. Slechts via enige karavaanwe gen is het enorme steppengebied met zijn onbarmhartig klimaat en het wei nig vruchtbare land langs de rivieren te bereiken. Bij de schraalheid van de bcdem voegt zich de armoede van de bèvolking. Het voor de Westerling moeilijk te begrijpen mystieke veel godendom, dat aan het serene Boed dhisme is toegevoegd, deed tal van ze den en gewoonten ontstaan, die een wrede en barbaarse aard lijken te be zitten. Van hieruit ontstond echter een grote kunst, die zich in schitterende versieringen, bouwwerken en schilde ringen en prachtig beeldhouwwerk uit W. Zoon heeft de leiding. Gisteravond is onder grote belangstel ling dit tournooi om het persoonlijk kampioenschap le klas voortgezet. W. Zoon overtrof zichzelf door twee partijen te winnen resp. met een moyenne van 10.00 en 6.25, zodat deze speler met 3 gewonnen partijen aan de kop staat, gevolgd door G. v. d. Molen. Ook de heer C. Haakman speelde een zeer goede partij met een serie van 45, de hoogste tot nu toe in deze wedstrijd gemaakt. De gedetailleerde uitslagen waren Woensdagavond als volgt: L. Heinis 200 43 26 4.65 G. v. d. Molen154 43 17 3.58 W. Zoon 200 20 27 10 00 G. V. d. Berg124 20 33 6.20 L. Heinis 200 43 23 4,65 J. Mors 171 43 20 3.97 W. Zoon 200 29 24 6.89 W. Barten 135 29 20 4.62 G..v. d. Molen200 36 39 5.55 G. v. d. Berg 147 36 19 4.08 L. Heinis 200 34 27 5.88 C. Haakman 176 34 45 5.14 De stand na Woensdagavond is (ko lommen resp.: gespeeld, caramboles, beurten, hoogste serie, moyenne en matchpunten): 3 600 86 27 6.97 6 4 750 157 29 4.77 6 3 554 117 39 4.73 4 3 471 102 33 4.61 2 2 335 W. Zoon L. Heinis G. v. d. Molen G. v. d. Berg W. Barton J. Swart C. Haakman 1 175 2 340 76 20 4.40 2 38 16 4.60 0 81 45 4.19 0 89 26 4.10 0 J. Mors 2 365 Hedenavond worden de volgende par tijen gespeeld: v. d. MolenZoon, v. d. BergSwart, HaakmanSwart en Bar tenMors. 25 jaar bij Consultatiebureau voor zuigelingen Woensdag is in kleine kring feeste lijk herdacht, dat Zr. Drentje vijf ei. twintig jaar geleden in dienst trad van het Consultatiebureau voor Zuige lingen hier ter stede. Bestuursleden en oud-bestuursleden, vertegenwoordig sters van de vroegere en de tegen woordige bezoeksters van het bureau, een afgevaardigde van de afdeling Alkmaar van Het Witte Kruis alsmede vertegenwoordigsters van de Bond van Wijkverpleegsters zongen de zuster toi haar grote verrassing een hartelijk „Lang zal ze leven" toe, op het mo ment dat ze het consultatiebureau be trad, waar zij meende te moeten assis teren bij het inenten van een groep kinderen. Hartelijke woorden van lof en dank werden gesproken, geschenken en bloemen aangeboden en ten slotte is 't cadeau overhandigd: een bedrag ondei enveloppe, bijeengebracht door de moeders van vroeger en nu. Vrijdag middag om half vier zal er gelegenheid zijn, zuster Drentje in het gebouw aan het Zevenhuizen geluk te wensen geven wij een BURGERLIJKE STAND Gehuwd: Johannes Roobeek en Ger- da Nierop. Willem J de Waal en Geer trui A. Nieman. Overleden: Pieter F. A. Botman. 53 jaar, geh. m. D. C. Kareis. ter waarde van t 1 50 bij aankoop van een abonnement Langestraat 15 felef. 3080 (Advertentie, Ing. Med.) Unieke figuur in de stad Bestond er op een ogenblik zo'n te veel aan Sinterklazen in onze stad, dat B. en W. voorstelden te verbieden, dat de Heilige Man in de Alkmaarse zaken verscheen, aan Kerstmannen hebben we steeds een schrijnend tekort gehad. Nimmer betraden diens voeten het pla veisel der Kaasstedelijke straten, ja m ons gehele land is hij bijna nooit ge zien! Is het dus vreemd, dat de directie van Vroom en Dreesmann besloot te gen de Kersttijd de sympathieke per soon van de kerstman onze veste bin nen te halen? En op de speetgoefii. cn kerstafdeling van V. en D. troont hij nu, de kerstman, in een lieflijk, sprook jesachtig huisje van boomschors, Men kan zijn assistent, het aardmannetje „Dopey" dagelijks door het bedrijf zien huppelen, zwaaiend met een enorme bel. Ook de Kerstman zélf noodt de winkelende mensen al bellend tot een bezoek aan zijn huisje. En niemand, die het stulpje bezocht, heeft er ooit spijt van gehad. Tegen afgifte van aan de cassa verkrijgbare kaartjes ontvangt elk kind, dat aan moeders hand de kerstman bezoekt, een doorzichtige kous met kerstkransjes en zoete hulst. V. en D. brengen hier iets, dat vrij wel uniek is in ons land. De kerstman is een Engelse figuur. Hij is nochtans luchtiger van aard. Toch is hij dezelfde persoon als Sint Nicolaas, op giond van het feit, dat hij jaren geleden in de Noordpool verdwaald is geraakt en eerst tegen kerstmis bij de kinder tjes kwam. Toen was hij niet zo mat van teint meer en er zat sneeuw in zijn baard. „Santa Claus", zoals hij in En geland heet, pleegt de mensen geschen ken te overhandigen, die in een kous verpakt zijn. Zulks doet hij ook hier, op een manier, die bewondering af' dwingt. Hij spreekt elk kind genos- lijk toe en maakt ze gelukkig met tea gevulde kous, hij spreekt Engels tegen de grotere mensen, vanwege zijn af komst en is bij V. en D. nu al een graag-geziene gast. Zijn huisje is een klein meesterstukje, een droomwonmk- je, ondanks de bouwstop. Er ligt sneeuw op het dak. Het hert, dat zijn slee uit de Noordpool trok, staat voor de deur en op het dak kwinkeleert een opge zette vogel. Een soort magisch vuur verwarmt het vertrekje, waar hij met zijn Dopey zetelt. Frank en vrij, niet in de directiekamer, noch beangst voor de rechterlijke macht, gelukkig in de wetenschap, dat men hem wel mag, ook al zeggen de kleuters „Sinniklaas" te gen hem. Maar och, „What is in a name?" Minstens 2 prijzen in Alkmaar en omgeving Zoals bekend zijn in de loop van dit jaar 20 poppen welke H. M. de Ko ningin van een vrouwenvereniging uit Oregon had gekregen, tentoongesteld tijdens de hier gehouden landbouwdag. ,Er waren 300.000 loten waarvan er 2000 in Alkmaar verkocht zouden wor den. Nu de trekking bekend geworden is, kan met zekerheid gezegd worden dat twee prijzen de nummers 141536 en 151499 in Alkmaar en omgeving zijn gevallen. De mogelijkheid bestaat dat er nog meerdere prijzen voor stad- cf streekgenoten zijn, daar ook pad vinders nog loten verkocht hebben. BH de firma Heuseveldt in de Langestraat huishoudafdeling) zal zo spoedig mo gelijk een volledige trekkingslijst ter inzage zijn. De economische Alkmaar, mr. P. M. teren niet minder f dijkers voor de groe terzake van overtre lingvoarschriften. Va tuinders en veilingb- voor deze zaak grof Eerst stonden tere Simon en Jan Pietei dijk, wie ten laste in de maanden Sept 202.000 kilogram wit veiling om van tuir kocht. Aan heffing zouden zij hiermede hebben ontdoken. Be: riepen zich op een i tijds is uitgegaan v: eniging Avenhorn. In ten onrechte gemeld, derd voor de leden geen veilplicht meer De heer C. Duif, werd gehoord, deeldi de circulaire van de inderdaad twijfel was mige tuinders en ha zou er de beide ven hebben gewezen dat waren. De officier van Ji M. Vellinga, achtte legde bewezen. De 1 hebben kunnen wetei treding waren; ten - door de heer Duif schuwd en ten tweei September een pool welke niet mogelijk plicht. Bovendieil wa niet aan hen gericht: slechts bij toeval kei nemen. Bij het steller de de officier er rekei dat de twee verdachl acties ruim f 300 voo noten. Hij vorderde da van hen f 350 subs. 3 De verdediger, mr. wer, deelde mede dat de minste moeite heb transacties verborgen 1 verkeerden zeker in d vrij waren rechtstreek: te kopen. Zij betaald* ciers een prijs die hc welke zij vaak op de Noch de kwekers, nocl schade hebben gelede: acties. Alleen de veili trekkelijk gering bed gekomen. „Maar de v de tuinders en niet o spreker. Mr. Berkhou slotte ontslag van re< een waarschuwende g Met de witte kool v heel niet vlotten, voo ces-witte stagneert c gewoon. De afgelope meeste dagen slechts aanvoer geplaatst wc van de grote Denen, brieken andere jaren i langrijke partijen afm sterk belemmerd door van het jaar nog zeer succeswitte. Te N worden Deense witte verkocht tot'f 7.50 pe Rode kool-aanvoeri groter, de prijzen on) zelfde peil van de v van f 7 tot f 11.50. voeren blijven van zee nis, met prijzen van 6 export wordt zeer wi Groene kool houdt ziel kon zich tijdelijk optr 15 cent. Voor deze soc de vraag voor export. Rode bieten bleven a-bieten werd van 13 taald. De uienprijs was va: uien middelsoort werd betaald, grove gingen Prijs en drielingen cent hoger Door de zware nachtvorsten grote hoeveelheden s veilingen. De markt d sterk opliep, vertoondi December een kente markt daalde en de 5 cent lager lag dan de hoogste prijs 21.70 Witlof noteerde ruin wat in deze tijd ms Pdjsje is. Restanten teerden in de b-1 kw: cent. De veehouder J. C. S., stuks vee in zijn bezit t< gegeven, teneinde in he men van voederbonnen beroep door het Gerecl sterdam conform de eis hechtenis veroordeeld, politierechter had hem c gelegd.

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 2