Alcmaria liep een punt op HFC in Alkmaarse Boys won enerverende strijd tegen Ripperda (3-1) Alcmaria sleepte tegen West-Frisia een gelijkspel uit het vuur R.KAF.C. nam tegen Succes een 4-1 voorsprong Hollandia en Beverwijk lieten Alkm Boys naderbij komen K.F.C. verloor de derby tegen Z.VV. DTS verraste Bergen „Witte" defensie draaide de gehele wedstrijd op volle toeren SVA-Egmondia 1-5 Het eerste winstpunt sinds weken HSVdwong Purmersteyn een gelijkspel af eindigde de strijd onbeslist Toch Twee uitstekende goals van Pater werden afgekeurd Krul had zijn dag niet Kolping Boys klopte Jisp met 4-1 Foresters verloor in de laatste minuut Vios moest voor Berdos capituleren Zeevogel-Beemster 5-3 MAANDAG 17 DFCFMBE3 1951 12 7 4 1 26—12 10 12 7 4 1 23—10 18 11 6 3 2 24—11 15 10 6 2 2 29—23 14 12 4 4 4 27—30 12 11 4 3 4 20—26 11 11 3 3 5 29—28 9 10 3 2 5 15—20 8 12 3 2 7 22—22 8 12 3 1 7 21—31 7 12 1 2 y 14—37 4 zich door ZVV laten ont- Hollandia 13 7 6 0- 35—18 20 Beverwijk 13 7 4 2 28—17 18 Zaandijk 12 7 2 3 21—13 16 Alkm. Boys 13 6 4 3 23—15 16 QSC 12 5 4 3 21—19 14 WSV 13 5 4 4 32—23 14 CSV 13 6 2 5 21—16 14 Ripperda 13 5 3 5 29—31 13 BKC 11 4 2 5 22—31 10 GVO 12 2 3 7 13—26 7 IW 12 1 2 9 11—27 4 Wijk a. Zee 13 1 2 10 17—37 4 De resultaten van de Alkmaarse clubs waren gisteren zeer behoorlijk. Alcmaria deelde de punten met West-Frisia en liep een punt in op HFC, RKAFC behaalde in de thuiswedstrijd tegen Succes eveneens een gelijk spel en Alkmaarse Boys kwam met de volle winst bij Ripperda vandaan. De geblokten hadden bovendien liet geluk dat Beverwijk in de uitwedstrijd tegen BKC een verrassende nederlaag moest incasseren en dat Hollandia en Zaandijk in Hoorn de punten deelden. De kansen voor Alkmaarse Boys zijn dus weer iets beter geworden. Vier punten achterstand met nog negen wedstrijden te spelen behoeft geen onoverkomelijk bezwaar te zijn. Het zelfde geldt voor Alcmaria. De withemden hebben een achterstand van drie punten op HFC, waarbij men echter rekening dient te houden met het feit dat HFC een wedstrijd minder heeft gespeeld. Dal is echter de wedstrijd tegen WA, welke vermoedelijk wel door de Amsterdammers zal v orden gewonnen. HVC kwam met de volle winst bij Helder vandaan, zodat ook de benja mins nog binnen het bereik van Alc maria zijn gebleven. OSV deed het be ter door in de uitwedstrijd tegen AFC een punt te behalen. Ï.FC HVC Stormvogels WA Wcstfrisia Baarn AFC OSV Helder HFC Alcmaria KFC heeft tronen. De Kogers verloren met 1—0 de Zaanse derby en Zeeburgia en Vo- lendam maakten in hun thuiswedstrij den geen fouten. De Kogers zakten dus naar de derde plaats af. Kennemers behaalde een royale overwinning op het bezoekende Schoten dat in 2B wel het kind van de rekening zal worden. Zeeburgia Volendam KFC HRC De Kenn. ZVV DWV UW Spartaan Hercules Schoten Van BKC was het een knappe p tatie om Beverwijk twee punten af handig te maken. In de lagere regionen van 3C zijn geen veranderingen geko men Wijk aan Zee liet in een doelpun- rijke wedstrijd de punten aan WSV en IW liet QSC met een 5—1 overwin ning vertrekken. Schagen 12 8 2 2 27—11 18 Grasshoppers 11 7 2 2 27—13 16 RK AFC 13 5 5 3 28—23 la Texel 13 6 2 5 31—22 14 VZV 13 4 6 3 29—31 14 Oudesluis 11 6 1 4 18—14 13 Vrone 13 3 7 3 23—24 13 ZAP 12 5 2 5 25—23 12 Succes 13 4' 4 5 29—29 12 Bergen 13 5 2 6 17—20 12 DTS 11 3 4 4 17—17 10 W. waard 13 2 2 9 15—36 5 Watervogels 12 2 1 9 12—35 5 12 6 5 1 25—13 17 11 7 2 2 37—15 lb 11 7 2 2 19—14 16 11 4 5 2 22—19 13 12 6 1 5 32—23 13 12 5 3 4 22—20 13 11 5 2 4 15—14 12 11 4 3 4 23—17 11 11 1 4 6 9—29 6 11 1 3 7 8—24 5 11 0 2 9 6—30 2 was het een knappe pres- De wedstrijd Bergen—DTS gaf niet veel te genieten voor de toeschouwers. In het begin leken beide elftallen vol komen aan elkaar gewaagd. Zoetjes aan kregen de gastheren een veld- o-.erwicht, maar hun voorhoede was on machtig om de goedspelende DTS-de- fensie in moeiijkheden te brengen. Bij een der DTS-aanvallen beging de Bergense keeper een fout en het was 0—1. De thuisclub probeerde de balans weer in evenwicht te brengen, doch dit wou niet lukken. Integendeel, de achterstand werd nog groter, toen de Bergen-keeper opnieuw faalde. Bij een ogenschijnlijk ongevaarlijke DTS-aan- val sloeg hij de bal voor de voeten van een der aanstormende bezoekers en het werd 0—2. Met deze stand ging de rust in. Wie na de hervatting gedacht mocht hebben, dat de gastheren hun achter stand spoedig zouden wegwerken, zag zich bedrogen. De aanvallen van de Bergen-voorhoede waren veel te door zichtig om de DTS-achterhoede in moeilijkheden te brengen. Na het eerste Bergen-offensief na men de gasten de touwtjes weer in handen en bij één hunner aanvallen beging de achterhoede van de thuis club opnieuw een fout, 03. Intussen viel het moeilijk door het schemerdonker de bal te volgen en ging de strijd als een nachtkaarsje uit. Bergen gaf zich gewonen en DTS nam twee kostbare en verdiende punten mee naar huis. Het was jammer dat RKAFC zich in de wedstrijd tegen Succes een 41 voorsprong liet afnemen. De Wester- wegbewoners hadden nog best een winstpunt meer kunnen gebruiken. Met niet minder dan 70 moest VZV op Texel het onderspit delven. Bergen heeft zijn goede prestatie van vorige week niet kunnen herhalen. De Berge- naren lieten zich door DTS twee be langrijke winstpunten ontnemen. Vro- ne stelde in Wietingerwaard niet te leur door met 1—0 te winnen en Scha- gen had, zoals was te verwachten, met Watervogels geen moeite. HSV heeft EVC geholpen door tegen Purmersteyn gelijk te spelen. -De lei ders wonnen van Limmen zodat zij hun voorsprong weer iets vergrootten. De Rijp deed goed werk door Zouaven onverrichterzake naar Lutjebroek te laten terugkeren en ook de prestatie van Meervogels, Assendelft te ver slaan, mag er zijn. EVC 12 9 3 0 26— 9 2J Purmersteyn 12 8 2 2 36—14 18 AsseSidelft 13 7 3 3 41—27 17 HSV 13 5 4 4 29—18 14 De Rijp 12 5 2 5 16—19 12 Randers 10 4 3 3 22—25 11 Zouaven 12 4 3 5 26—25 11 WW 12 3 5 4 22—26 11 Meervogels 13 4 3 6 21—27 11 Monn.dam 11 4 2 5 20—16 10 Limmen 13 2 5 6 19—28 S MFC 12 4 0 8 33—51 8 St. George 13 1 3 9 18—44 5 i» ;per Szeivoor1 van Quick stompte mis, doch ook nu kon de ADO- aanval er niet van profiteren en de bal werd geretourneerd. VBO—DDO 7—0 Zondag speelde VBO 1 een wedstrijd tegen DDO 1 uit Schermerhorn. VBO bleek in alle opzichten de meerdere en met de rust was de stand dan ook 30 voor VBO. Ondanks vele pogingen van DDO gelukte het ^nict in de tweede helft een punt te maken, terwijl VBO haar aantal punten tot zeven opvoerde, Eindstand 70. Als ooit een gelijk spel uit het vuur werd gesleept, is dat gisteren het geval geweest in de wedstrijd AlcmariaWest-Frisia. Voor een belangrijk deel van deze ontmoeting waren onze stadgenoten volkomen volwaardige tegenstanders van de Enkhuizenaren. Vooral in de eerste helft was van enige krachtsverschil hoegenaamd geen sprake en de 10 achterstand waarmede dc, withemden de tweede helft ingingen, betekende dan ook geenszins dat de wedstrijd voor Alcmaria verloren was. Vooral niet toen Klaas Bijl na tien minuten spelen de gelijkmaker in het doel van Ubels plaatste. De voorhoede had met dit ene doel punt echter al haar kruit verschoten. Spoedig daarna daalde de activiteit van deze linie dermate dat het zwaartepunt op de verdediging kwam te liggen, vooral toen de aanvalslinie van de gasten enthousiaster en beter ging spelen. Het laatste kwartier stond de Alcmaria-defensie met de rug tegen de muur te verdedigen en onze stadgenoten mochten met de puntenverdeling dan ten slotte nog tevreden zijn. mond en plaatste na een snelle ren de bal voor liet doel. De verdediging van West Frisia werkte de t .1 onvoldoende weg, maar Unied was te verbouwereerd om de bal, die onverwacht voor zijn voeten sprong het kleine zetje te ge ven dat nodig was geweest om de par tijen op gelijke voet te brngen. Na ve le vergeefse wederzijdse aanvallen, za gen wij Untied een van zijn weinige schoten lossen. Het was een uitstekend schot dat Ubels de nodige moeilijkhe den gaf. Alcmaria rook zijn kans toen Klaas Bijl in de tweede helft zo spoedig de gelijkmaker scoorde. Weinge minuten later plaatste de zelfde speler de bal scherp voor het doel waar Webster met een kopbal onrust in de West Frisia gelederen zaaide. Ook nu weer werd de bai onvoldoende weg gewerkt en kreeg Evensteijn de gelegenheid om zijn schotvaardigheid te demonstreren. Jam mer genoeg kwam de bal tegen de on derkant van de lat, op het moment dat Ubels reeds geslagen was. De balans kwam bij een Westfrisia aanval echter Vóór de rust ging de wedstrijd SVA *-Egmondia gelijk op. De thuisclub had een klein overwicht, doch de aanvallen van Egmondia waren veel gevaarlij ker. Na een half uur spelen was het linksbuiten Zwaan die Egmondia de leiding gaf. De rust brak aan met 0—1. Tien minuten na de hervatting bracht de linksbuiten van de gastheren de par tijen op gelijke voet (11). Slechts enkele minuten later schoot aanvoer der Mul uit een indirecte vrije schop via een SVA-sfceler de bal in het doel (1—2). Egmondia kwam hierna steeds meer opzetten. Bij een doelworsteling wist rechtsbuiten Zwart in een klu wen van spelers de bal te bemachti gen en met een kalm rolletje vergroot te hij de voorsprong van de Egmon- ders tot 1—3. SVA zette hierna alles op de aanval, maar succes bleef uit. Bii een aanval van Egmondia werd de keeper van SVA gepasseerd en kon de linksback de bal nog slechts met de hand uit het doel slaan. De döor scheidsrechter Van der Wal toegeken de strafschop zette de aanvoerder Mul in een doelpunt om, daarmee de stand op 14 brengend.-. Het was tenslotte linksbinnen Zwart die. na een soloren. de einduitslag op 15" bracht, waar mede Egmondia een onverwacht grote overwinning behaalde. Voor het eerst sinds weken heeft Alc maria dus weer een winstpunt oj? zijn debet kunnen schrijven. Dit resultaat en het feit dat HFC de punten aan ZFC moest afstaan is de stroohalm waar aan de withemden zich kunnen vast grijpen. De achterstand op HFC be draagt nog drie punten, zodat de wit hemden het hoofd nog niet moedeloos behoeven te buigen, te meer daar zij deze concurrent nog zullen ontmoeten. De verdediging, waaraan Vasbinder wegens een blessure door Afrink werd vervangen, heeft over het algemeen goed voldaan. Het zou niet billijk zijn om naar uitblinkers te zoeken daar alle spelers veel, zeer veel werk hebben verzet. Vooral de snelle rechter vleugel van West Frisia stelde hoge eisen aan het uithoudingsvermogen van de witte verdediging, die, het kon niet anders, tegen het einde van de wedstrijd uitge speeld raakte. Over de voorhoede zijn wij minder tevreden. Wel heeft Eversteijn als ver bindingsspeler voortreffelijk werk ge daan, hebben de buitenspelers Bijl en Webster zich volkomen gegeven, maar afwerken van de aanvallen was veelal te simpel om met veel kans op succes de Westfrisia verdediging te kunnen passeren. Bovendien werd middenvoor Untied door stopperspil Langedijk vol komen uitgeschakeld en hebben, wij DInkelberg wel eens een betere wed strijd zien spelen. Dat Untied in Lange dijk een te sterk tegenstander had ge troffen was voor hem en Alcmaria ui teraard vervelend Vervelender was ech ter dat Alcmaria middenvoor zijn heil trachtte te zoeken in „handigheidjes de echter niet het minste effect sor- seerden en dat was maar gelukkig ook want het waren handigheidjes die een voetballer nu eenmaal niet pieren. Overigens werd de wedstrijd in de prettigste verstandhouding gespeeld. Reeds in de eerste minuten werd de Alcmaria defensie stevig aan de tand gevoeld. Helderman gaf de gevaarlijke Simons echter weinig kans en ook Maasen. Paulisse, Wijnands en Van Meene waren op hun post. Na deze eerste lastige minuten stelde Dinkel- berg Ubels met een ver schot op de proef. Zoals ook later in de wedstrijd bleek, was het opstellen van de West- Frisia doelman zeer behoorlijk, maar hij liet de bal meer dan eens uit zijn handen vallen Een voortreffelijk door Posthumius genomen corner werd Alc maria in de 12e minuut noodlottig. Uit een kluwen van spelers voor Afink's doel dook het hoofd van een Enkhuizenaar op en met een goed ge plaatste kopbal, die overigens ntet on houdbaar was, werd het eerste doel punt gemaakt. Spoedig kreeg Untied een kans om gelijk te maken. Ter hoogte van de middenlijn passeerde Klaas Bijl handig zijn bewaker Danger- weer spoedig in evenwicht. Afink werd gepasseerd, maar Van Meene fungeer de als reddende engel door de bal van de doellijn te trappen. Na dit angstige moment raakte de Alcmaria verdedi ging van de kook. Het wegwerken werd slordig en West Frisia profiteerde daarvan om een hevig slotoffensief in te zetten. Tweemaal bracht Afink op schitterende wijze redding, waarmede hij zijn fout in de eerste helft weer vol komen goed maakte. Er bestond zeer grote belangstelling voor de ontmoeting tussen HSV en Purmersteyn. De talrijke supporters uit Purmerend zijn echter maar matig bevredigd, omdat de voorhoede van Purmersteyn slechts eenmaal kon scoren. Dit was oorzaak van de goede vorm die de HSV-keeper demonstreer de. Voor de rust was HSV absoluut de meerdere van Purmersteyn, alhoewel de aanvallen der bezoekers evenmin van gevaar ontbloot waren. Mannes, de HSV-middenvoor wist deze meer derheid in een doelpunt om te zetten. Na de rust aanvankelijk hetzelfde spelbeeld. doch ten slotte wist Purmer steyn zich aan de druk te ontworste len. Met groot élan wierpen zij zich in de strijd. Na ongeveer een kwartier spelen scoorde de Purmersteyn-mid- c'envoor de gelijkmaker (11). Het spel kreeg hierna een enigszins fors karakter. Herhaaldelijk kwam de Pur- mersteyn-voorhoede op het doel van keeper Apeldoorn af. Eenmaal was hij reeds gepasseerd, doch de verdediging werkte de bal nog juist op tijd weg. Jammer was het, dat de Purmersteyn- middenvóor een kwetsuur opliep in deze periode van Purmersteyn-over- wicht, zodat hij het veld moest ver laten. De bezoekers bleven echter sterker en onder grote spanning kwam het einde van deze ontmoeting, waarin HSV o.i. meer kreeg dan haar toe kwam. Het begin van de wedstrijd tegen Succes was voor RKAFC. De bezoekers liepen de eerste tijd naar hun vorm te zoeken. De voorhoe de van de gasth.ren, die door verras send en snel spel de Succes-achterhoe de nogal eens uit elkaar speelde, had dan ook het eerste succes. Uit een prachtig schot van de Nijs kwam het eerste doelpunt tot stand. Niet lang hierna was het de vlugge C. Tijm, die de score op 20 bracht. De gasten, in het geheel niet ontmoedigd, kwamen er nu beter in. Zij wisten menigmaal in de A.-verdediging door te dringen, maar slecht en onzuiver schieten, bracht voor Popma weinig gevaar, terwijl ook de paal éénmaal ziin mede werking verleende. Vijf minuten vóór rust wringt Rotgans zich door de ver dediging heen. en onhoudbaar ver dwijnt de bal in het net. Bij de laat ste A.-aanval begaat een der gasten een overtreding in het beruchte gebied. De toegekende strafschop wordt door AFC benut, zodat de rust met een 3—1 voorsprong ingaat. De tweede helft brengt al spoedig wat sensatie. Nogmaals een overtre ding voor het S.-doel, die met een pe nalty mag worden afgestraft Midvoor Tiim mist deze. ook zelfs na overne men. Toch wordt het 41 als de Niis beheerst inschiet. Dan verzet Succes de bakens. Met een geweldig enthou siasme. alsof ze voorstaan wordt er nu nestreden. Het korte soöl van -lies binnendoor wordt aan de kant gezet. S.teeds worden de ballen naar de vleu gels gedirigeerd, o.i wel wat te veel op rechts, daar linksbuiten Rotgans toch in uitstekende vorm is. De AFC-verdediging heeft het nu zeer moeilijk, in het biizond°r midvoor Bos is voor hun een groot gevaar. Hij is dan ook de man. die met drie doelpunten de stand in evenwicht, wist te brengen, waarvan het eerste van uitstekend gehalte was. Alkmaar dolf teeen WGW hef onderspit Iets meer doortastendheid had de voorhoede van Alkmaar gistermiddag in de wedstrijd tegen WGW ten goe de kunnen komen. Te meer, omdat wij de achterhoede van de Nieuwediepers wel eens beter op dreef hebben gezien. Steeds werd echter het gevaar juist op tijd gekeerd Ook in het nemen van strafschoppen waren de Aikmaarders geen „keien" Technisch waren beide ploegen tegen elkaar opgewassen. Vrijwel meteen ging Alkmaar in de aanval, met enkele corners als gevolg. Na ongeveer een kwartier maakte Brondsema onnodig hands in het straf schopgebied. De bal werd door de staander opgevangen; de scheidsrechter liet echter overnemen, en ditmaal was het schot raak (01). WGW begon zich na verloop van tijd enigszins los te werken. Uit een voor zet van Van Wees gelukte het Heijting de balans weer in evenwicht te brengen (11). Een minuut later was de stand 21, toen Spaanse net even boven de Alkmaarse keeper uit kopte. Even voor de rust drongen Heijting en Bergkamp samen goed door; de vrij gespeelde Heijting kon daarna 31 maken. In de tweede helft was Alkmaar iets meer in de aanval. De voorwaartsen van de thuisclub waren echter gevaarlijker. Na vijf en twintig minuten miste Alk maar een penalty; aan de andere kant stichtte Ramler verwarring in de ach terhoede van de bezoekers. In de laat ste minuten wist Heijting nog éénmaal te doelpunten (41). Toen de zeer veel fluitende scheidsrechter Van Beesen gisteren op het veraf gelegen Ripperda-terrein de rust aankondigde, had Alkmaarse Boys het tot een 1—0 voorsprong weten te brengen. Dit doelpunt was feitelijk dricmanswerk. Na twintig minuten had Van Dok de bal voorgezet, die door Pater werd ingekopt. De doelman van de thuisclub had het leer naar behoren gestopt, doch toen hij ten val kwam, liet hij ook dc bal los, die langzaam in het oranje-doel rolde. Niettemin hadden de geblokten dit doelpunt volkomen verdiend. Hun techniek was ongetwijfeld beter en zij waren het meest in de aanval geweest. bedreiging voor de Ripperda-verdedi- ging. Toch had deze voorhoede met zwak ke plekken voor de rust nog twee andere doelpunten weten te scoren. Tien minuten vóór tijd brak Pater door de gehele Oranje-verdediging heen en met een aantal spelers op de hielen schoot hij de bal onhoudbaar in het net. Tot ieders grote verbazing keurde de scheidsrechter dit juweeltje van een doelpunt af. Even later scoor de Pater met de doelman en Van der Linden voor zich opnieuw, doch dit maal werd het doelpunt op vermeend buitenspel van Pater zelf geannuleerd! Na de hervatting bleek dat de 1—0 voorsprong bijna te gering was ge weest. Fanatiek viel de thuisclub aan en de Boys-verdediging, waarin ook Krul onder de maat bleef, kreeg het Van de voorhoede was de rechter vleugel Toon IndriLasschuit het meest actieve deel, dat keer op keer het Haarlemse doel bedreigde en soms een geduchte verwarring in de niet al te sterke Ripperda-defensie teweeg bracht. In die defensie stond de oud- internationaal en oud-Ajaxied Van der Linden als rechtsback opgesteld. Dit scheen Knip op de linkervleugel zo te intimideren, dat er voor de rust be trekkelijk weinig activiteit van hem uitging. Doch ook Van Dok op de midden voorplaats liet meestentijds zwak spel zien. Pater, die als linksbinnen tussen Knip en Van Dok stond opgesteld, had het dus verre van gemakkelijk, doch hij was niettemin een voortdurende zwaar te verduren. In deze periode liet de kleine Snijders zien, dat hij de beste speler van het veld was. Her haaldelijk sprong hij hoog boven zijn grotere tegenstanders uit en even zoveel malen bracht hij opluchting in de benauwde veste. Toch kon het spel niet afdoende v/orden verplaatst en toen na een kwartier Krul te traag reageerde, schoot Ripperda's rechtsbinnen de ge lijkmaker achter de goed spelende Kramer. De volgende periode bracht bijna voortdurend lijf aan lijf werk. Het scheen of een Ripperda-overwinning niet kon uitblijven. Wel wist de Boys voorhoede. zich bij iedere doorbraak telkens een prachtige kans te schep pen, doch deze werd niet benut. Toen er nog een kwartier gespeeld moest worden, plaatste Van Dok een hoge bal in het Ripperda-doelgebied. waar een kapitaal misverstand tussen de keeper en zijn beide backs ontstond. Pater trok daar profijt van en draaide om het drietal heen om de bal in het verlaten doel te plaatsen (12). Nog was door de hevige tegenstand, die het Ripperda-team bood de zege niet geheel zeker, todat in de laatste momenten van de wedstrijd Van Dok een pass naar Knip gaf, die van dicht bij het derde en laatste doelpunt scoorde. bij d« geen ge- Nog een kleine opleving blauw-gelen, waarin voor S. vaar zit. De laatste aanval van de Wie- ringers was bijna nog raak geweest. /Iet het slappe schot dat Bos nu loste wist Popma wel irad. Zo eindigde deze aantrekkelijke en doelpuntrijke wedstrijd m een .gelijk spel, wat de verhouding goed weergaf. Zondagmiddag bond Kolping Boys dP strijd aan tegen Jisp. Na 15 minu ten spelen wist Kolping Boys uit eea keurig gespeelde aanval de score door middenvooor Wortel te openen Cl0). Jisp zette alles op alles, maar het goed combinerende Kolping Boys hield stand. De Boys wisten van dit opdrin- te profiteren toen Van der Gragt de bal met een hoog en ver schot de ba» voor het doel van Jisp speelde en Jon- gebloed voor de tweede maal kon scoren C20). Nog voor de rust werd het 3—0 door een goed schot van de linksbuiten. Na de rust was Kolping Boys sterker in het veld, maar kon toch niet ver hinderen, dat Muis de eer voor Jisp redde. De middenvoor van de Boys zorgde ten slotte dat de voorsprong nog werd vergroot (41). Direct na de aftrap zette Foresters de wedstrijd met een hoog tempo in en drukte hiermede de tegenstanders in de verdediging, Nw. Niedorp beschikt echter over een stevige verdediging en liet de Foresters-voorhoede weinig kansen. Na een kwartier speelde de rechts buiten de bal echter goed vrij en loste en hard schot, dat door de paal werd gekeerd, maar door de middenvoor kon worden ingelopen (01). Nw. Nie dorp stelde wel alles in het werk om gelijk te maken, maar vooral keep'er De Graaf bleek goed op dreef en maakte enkele gevaarlijke schoten on schadelijk. Voor de rust kwam er geen verandering, maar na de thee bracht Nw. Niedorp de stand spoedig op ge lijke voet. Doordat een der Foresters- spelers een dreigende houding aan nam en door de scheidsrechter naar de kleedkamer werd verwezen, werd het spel vrij ruw, waarbij Foresters zich sterk in de verdediging trok. Enkele minuten voor het einde raakte één der Forestersspelers de bal ver keerd en kon Nw. Niedorp de winnen de goal scoren. Foresters liet hiermede een kostbaar punt glippen, dat overi gens wel verdiend zou zijn. Voor een grote schare voetballiefheb bers verrichtte Berdos in de belang rijke wedstrijd tegen VIOS de aftrap. Niemand had kunnen verwachten dat het de Bergenaren zou gelukken VIOS voor de eerste maal in deze competitie, en nog wel op eigen terrein, 'n neder laag te bezorgen, te meer daar de doel man van Berdos wegens droeve fami lieomstandigheden verhinderd was mee te spelen. Toch was het Berdos dat tot de eerste aanvallen overging. Koot c.s. moesten alle zeilen bijzetten om een achterstand te voorkomen. In deze eerste helft wa ren de doelpunten duur en de rust ging dan ook met dubbel blanke stand in. Hoewel VIOS in de tweede helft een sterk offensief opende was het Berdos dat uit een mooie aanval over links het eerste succes boekte. Jb. van Die pen inspireerde met een goed doelpunt zijn ploeg tot meer enthousiasme. Dat had tot gevolg dat dezelfde spe ler vijf minuten later nummer twee in de touwen kon jagen. VIOS liet de moed zakken, maar Berdos profiteerde hier niet van, zodat Vios, toen uit een misverstand in de Berdos achterhoede de achterstand werd verkleind, nog een kans op een gelijkspel kreeg. In de laat ste minuten werd de strijd feller, maar Berdos hield zijn voorsprong angstval lig vast. Het was een zwaar bevochten, maar verdiende overwinning. In een doelpuntrijke wedstrijd ver sloeg Zeevogels het bezoekende Beem- ster. Reeds spoedig na het begin nam Beemster de leiding (0—1), maar lechtsbuiten De Waard bracht de par tijen weer op gelijke voet (1—1). Op nieuw kon Beemster bij een ogen schijnlijk ongevaarlijke aanval een doelpunt scoren, maar nog voor de rust maakte Zeevogels wederom ge lijk (2—2). Na de hervatting nam Zeevogels door Groot de leiding (3—2), doch nu was het Beemster dat de gelijkmaker scoorde (33) De thuisclub was hier na het meest in de aanval maar doel punten bleven uit. Ten slotte trok aanvoerder Huiberts mee naar voren en zowaar wist hij Zeevogels weer de leiding te geven (4—3). Beemster gat zich hierna nog niet gewonnen. Mid denvoor Groot maakte echter aan alle onzekerheid een einde door bij een algemene aanval de stand op 5—3 te bron"en De bezoekers gaven hierna de moed op en Zeevogels vond het mooi genoeg.

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 3