Veilingbond besprak de problemen van Noordhollandse tuinders r Kappie, Ver Pini. Pain en Piini in Zwitserland m hei De wagen Kloosierbos HaEiy.ut-o.ad Bestuu Minimum-prijzen onder de loupe JIMMY BROWN AL AUTORENNER Nog geen beslissing over de leeftijdsgrens NA de openingsrede van de voorzit ter, de heer J. P. Nijssen, waar voor wij naar pagina 1 verwijzen, werden de rekening en verantwoording over het boekjaar 1950/1951 en de begroting voor 1951/1952 goedge keurd. Blijkens het rapport van de financiële commissie had de secre taris-administrateur, de heer E. Veg- ter, weer voor een keurig beheer ge zorgd. De nieuwe financiële com missie werd samengesteld uit de vei lingen Den Helder, Medcmblik, en Noord-Scharwoude. Bjj de bestuurs verkiezing werden de voorzitter, de heer J. P. Nijssen uit Santpoort en de heren J. A. Woelders, Purmerend en J. J. Bakker, Avenhorn bij acclamatie herbenoemd. DE zeer hoge heffingen op de groen- tenexport naar Belgie brengen on berekenbare schade toe aan de export naar dat land. De veiling Warmen- huizen kwam dan ook met het voor stel om de bevoegde instanties te ver zoeken niet meer mede te werken aan het vaststellen van deze heffingen. Het bestuur wees er in zijn prae-advies op, dat Belgie ons deze heffingen op legt teneinde de eigen productie te Het Radioprogramma Korenbei onver DAW A—DA VCJC voert Ki Burgerlijke r MAANDAG 17 DECEMBER 1 jl 22. Meneer Giebel nam Jimmy mee naar een herberg, om daar een slokje voor de schrik te drinken en tevens... om iets te venemen over de auto, waarmee Jimmy die verschrikkelijke dodenrit had gemaakt, want daar had hij ook belangstelling voor. Hij was tenslotte niet vergeten dat hij die auto met zijn spiksplinter nieuwe Bertha Parisia, die niet alleen als de snelste, maar ook als de duurste renwagen ter wereld bekend stond, nauwelijks had kunnen bijhouden. „Hoe kwhm je aan dat ding?" vroeg hij Jimmy op de man af. „Ach, héél gewoon", antwoordde Jimmy. „Ik werk op een auto-kerkhof en van allerlei afgedankte rommel die nog een beetje bruikbaar was, heb ik dat ding in elkaar geknutseld. Dit was zoveel als mijn proefrit. Ik had de wagen nog al haastig in elkaar ge timmerd en ik ben zo dom geweest om te vergeten de remmen aan te koppelen. Adh, ik had zo'n karweitje nog nooit opgeknapt en dan zie je wel eens wat over het hoofd". Meneer Giebel greep naar zijn hoofd van ver bazing. „Van oude rommel in elkaar gedraaid! En nog nooit iets met mo toren te maken gehad, maar man dan ben jjj een genie, dan ben jij een ge boren constructeur, wéét-je-dat-wel?" „Ach wat", zei Jimmy, „wat heeft dèt nou te betekenen, zo'n autotje in el kaar te draaien". „Autotje!" ant woordde meneer Giebel, ,,'t Had méér weg van een meteor!" (Van een onzer redacteuren) „IN DEZE VERGADERING klinkt de hartslag van de Noordhollandse tuin bouw". Met deze woorden heeft dr. ir. C. Rietsema, een treffende definitie gegeven van de Zaterdag in ,,'t Gulden Vlies" te Alkmaar gehouden vergadering van de Prov. Veilingbond voor Noord-Holland. In aanwezigheid van de voorzitter van het Centraal Bureau van de Veilingen in Nederland, de heer M. Prins, de beide tuinbouwconsulenten, dr. ir. C. Rietsema en ir. G. W. v. d. Helm, de voedselcommissaris van Noord-Holland, de heer Joh. de Veer, het Tweede Kamerlid, de heer Jac. Groen Azn„ en afgevaardigden van de han del, hebben de vertegenwoordigers van de tuinbouwveilingen in onze provincie gesproken over de talrijke problemen, waarmede de Noordhollandse tuinders te kampen hebben. De vele vraagstukken, zoals o.a. de minimum-prijzen, de stand van de producten-fondsen, het euvel van verkoop buiten de veiling om, de export en de positie van verschillende cultures, vormden tezamen de lijvige agenda. Het pleit voor het inzicht van het bestuur, dat de grote meerderheid van de aanwezigen zich kon verenigen met alle j.rae-adviezen op de voorstellen. waarop laatstgenoemde antwoordde: „Op het ogenblik zeker". Naar aanleiding van een voorstel van de veiling te Broek op Langen- dijk deelde de voorzitter mede, dat binnenkort de besturen van verschil lende pootaardappelveilingen zullen worden bijeengeroepen om de moei lijkheden bij de afzet van pootaard- appelen te bespreken. Minimum-prijzen MET de toelichting van het bestuur, dat de L.E.I.-prjjs slechts een van de factoren is, waarmede, bij het vast stellen van de minimumprijzen, wordt rekening gehouden, kon de veiling te Broek op Langendijk zich verenigen. Eigenaardig vond men het echter, dat de vroege koolprijzen zijn verlaagd. Volgens de heer J. de Vries is het niet juist de binnenlandse consument te laten profiteren van het verlies van de tuinder. Z.i. moet de minimum prijs op de kostprijs worden geba seerd. De kostprijs van de rode kool zou hij gaarne niet meer van tevoren vastgesteld zien. Het derde voorstel van de Langedij- ker Groenten Centrale betrof het instel len van contactcommissies uit de vei lingen, die overleg zouden kunnen ple gen met het U.C.B.-personeel over moei lijkheden bij het verladen van groen te en aardappelen voor export. Het be stuur had niet de indruk, dat dit ver langen in elk teeltgebied van Noord- Holland bestaat. Desgewenst is het be stuur echter gaarne bereid medewer king te verlenen. De bonen-kwestie rtE verlaging van de minimumprijs der sperciebonen van f 0.20 op f 0.15 in het seizoenjaar 1S50 werd uitvoerig on der de loupe genomen. De Noorder- marktbond stelde voor er bij het Cen traal Bureau op aan te dringen, dat alsnog uit et irndnrtiefonrts-slibonen een nabetaling van f 5.per 100 kg. wordt gedaan. Aanvankelijk had men de hoop, dat de regering deze toeslag zou verstrekken. Hierin is men echter teleurgesteld. Het bonenfonds is niet groot genoeg om de gevraagde vergoe ding te geven, daar hiermede een be drag van 1% millioen gemoeid is. De heer Kemmers zette uiteen waar om de producten-commissie indertijd tot deze verlaging heeft besloten. De enorme oogst was oorzaak, dat grote hoeveelheden bonen doordraaiden. Uit Duitsland kwam het bericht, dat de marktprijs aldaar 18 a 19 cent bedroeg Teneinde een export-mogelijkheid naar onze oosterburen te openen, besloot de producten-commissie de ophoud-priizen te verlagen. Jammer genoeg is men er niet in geslaagd de bonen naar Duits land te exporteren. Dat de verlaging op instignatie van het Bedrijfschap voor Groenten en Fruit zou ziin geschied, n oest worden ontkend. Wel was het bedrijfschap eenzelfde mening toege daan. „Het schot is mis geweest", aldus besloot voorzitter Nijssen de discussie. Leeftijdsgrens yERSCHIL van mening bestond over het voorstel van de Noordermarkt- bond om voor de bestuursleden van de Prov. Bond een leeftijdsgrens van 70 jaar te stellen. De heer P. Volkers achtte het. met alle respect voor het geen ouderen presteren, uit algemeen organisatorisch beginsel niet juist, dat mannen van om en nabij de zeventig zitting hebben in besturen. Er moest een grens worden gesteld. Nadrukke- 'iik verzekerde spr.. dat het voorste! tegen niemand persoonlijk was gericht. De aardappelfondsen J-JET voorstel van Hoogkarspel om degenen, die zich niet houden aan de afspraken inzake overeenkomsten en leveringsvoorwaarden voor poot aardappelveilingen, te beboeten, bleek niet uitvoerbaar, daar het bestuur niet bevoegd is voor het niet nako men van onderlinge afspraken boe ten op te leggen. Wel sprak het be stuur zijn afkeuring uit over derge lijke practijken. Het verzoek van Hoogkarspel om een overzicht te geven van de stand van het fonds, verkregen door de hef fing op consumptieaardappelen, werd ingewilligd door de heer Kemmers van het Centraal Bureau. In 1949 be droegen de ontvangsten van het vroege aardappelfonds 345.000, Hiervan werd 98.000,aan ver goedingen uitgekeerd, waarna van de heffing van 0,50 per 100 kg een kwartje werd terugbetaald. Deson danks bleef er een saldo van 77.000 In 1950, toen naast de areaalheffing 0,20 per 100 kg via de veilingen werd geheven, waren de ontvangsten 300,000. Aan vergoeding behoefde slechts 1000,te worden betaald, zodat 299.000 resteerde en het to taal saldo eind 1950 376.000 was. Dit jaar verviel de dubbele heffing en werd de veilingheffing op 0,30 per 100 kg gesteld. Dit bracht 163.000 op. Daar er geen vergoedingen be hoefden te worden gegeven, is het saldo thans gegroeid tot 539 000,— Of er volgend jaar een wijziging in of vermindering van de heffing zal plaats hebben, ligt ter beoordeling van de producten-commissie. Uit het overzicht van de stand van het Pootgoed-Egalisatiefonds bleek, dat de ontvangsten van de door het Bedrijfschap Aardappelen opgelegde areaalheffing van 75 per ha op vroege aardappelen, in totaal 11,3 millioen bijeenbrachten. De uitgaven bedroegen 2.2 millioen Het fonds beeit dus momenteel negen millioen gulden. Dit lijkt veel doch mocht de poterafzet slechter worden, dan zal men deze som hard nodig hebben. Een verlaging van de heffing werd dan ook ontraden. Het Tweede Kamerlid, de heer J. Groen Azn. zag gaarne een uitspraak van de vergadering, of zij de hef fing verminderd wilde zien. De aan wezigen schaarden zich echter achter het prae-advies van het bestuur. De heer H. Stenneberg stelde de heer Groen de vraag, of de garantieprijzen onherroepelijk worden uitbetaald, De heer J. Ham (Zuiderkogge) wil de nog verder gaan dan de N.M.B. en de grens op 65 gesteld zien. De heer Schelhaas (Langendijker Groenten Centrale) kwam met een amendement om het eventuele besluit nog niet van kracht te doen zijn op de thans zitten de bestuursleden. Het voorstel had ook vele tegenstanders. Hun spreek buis was de heer R. W. A. Muyen (Kennemerland - Beverwijk), die wees op de gevaren van een definitieve vaststelling, waardoor men mensen, die men gaarne in het bestuur ge handhaafd wilde zien, tot heengaan zou dwingen. Daarbij zou dit voorste! de verplichting met zich brengen om een dergelijke leeftijdsgrens ook in het eigen veilingbestuur door te voe len. Voorzitter J. P. Nijssen verklaarde zich bereid bij aanvaarding van het voorstel het volgend jaar zijn zetel 'beschikbaar te stellen. Zover kwam het echter nog niet. Het bestuur kreeg n.l. opdracht de kwestie van de leef tijdsgrens nog eens te bezien en vol gend jaar met een voorstel te komen. Als laatste spreker voor de pauze meldde zich de scheidende voedsel commissaris van Noord-Holland, de heer Joh. de Veer, die de tuinders dankte voor het vertrouwen, dat zij hem in de zes jaar, waarin hij ook de tuinbouw mocht dienen, hebben ge schonken. De heer Nijssen dankte op zijn beurt de heer De Veer voor het nauwe contact, dat hij steeds heeft onderhouden en de vele verdiensten, welke hij voor de tuinbouw in Noord- Holland heeft gehad. Planten op Venus en Mars Prof. Tichof, een vooraanstaande Russische sterrekundige, zegt bewezen te hebben, dat op Venus en Mars plant aardig leven bestaat. Hij heeft het spectrum van planten, die op aarde op grote hoogte of in de nabijheid van de Noordpool groeien, vergeleken mei het spectrum van de begroeiing op Mars. Deze bleken volkomen gelijk te zijn. Als de temperatuur stijgt, begin nen de planten warmtestralen uit te zenden, waardoor ze hun te veel aan warmte kwijtraken. Hieruit heeft prof Tichof afgeleid, dat er ook planten groei op Venus is, waar de tempera tuur tot tachtig graden Celsius stijgt. beschermen. Getracht wordt thans met de Belgische Boerenbond tot overeen stemming te komen inzake het gedeel telijk vrij geven van de Belgische markt. Het verzoek van Warmenhuizen om er bij het Centraal Bureau op aan te dringen de minimumprijzen voor de vroege aardappelen te verhogen (een prijs in het begin van Juni van f 12 per 100 kg en aflopend tot f 8 voor de laatste week in Juli) heeft de volle aandacht van het bestuur. De veiling Grootebroek bracht ten slotte het euvel van het uit de hand verkopen van pootaardappelen ter sprake. De voorzitter was van mening, dat te dien opzichte toch reeds van een belangrijke verbetering kan wor den gesproken. Zo nodig zal men de zaak opnieuw in studie nemen. In dat geval zou een door Grootebroek voor gestelde commissie van vijf personen uit de pootaardappelgebieden van ad vies kunnen dienen. Bij de rondvraag werd de vraag ge steld of een verhoogde uitkering uit het rode koolfonds voor de vroege kool niet moge.lijk was. De heer Kem mers deelde mede, dat het rode kool fonds in Augustus 1948 een overschot had van f 36.000, in Augustus '49 'n te kort van f 132.000; in 1950 een tekort van f 116,000 en in Augustus 1951 een overschot van f 50.000. Gezien deze cijfers, doet men er volgens spr. goen aan, het overschot te storten in de „pot" van het volgende jaar. Causerie van de heer Prins |N een causerie over het minimum prijzenstelsel heeft de voorzitter van het Centraal Bureau van de Vei lingen in Nederland, de heer M. Prins, gewezen op het organisatorisch en eco nomisch beleid van het C.B. Aan het minimumprijzenstelsel ligt de gedach te ten grondslag, dat marktbederf moet worden voorkomen. Als men het doel voor ogen houdt, dan mogen wij na vier jaar niet ontevreden zijn, aldus spreker. De wijzer van de veilingklok is op zijn gang naar beneden een halt toegeroepen. Het stelsel zal steeds moeten worden aangepast aan de bij zondere omstandigheden van de tijd. terwijl het ons aller taak is de rege ling te beschermen teneinde haar zo goed mogelijk te laten functionneren. De heer Prins sprak de wens uit, dat de minimumprijsregeling voor het vol gend jaar zo spoedig mogelijk in de hoofdafdeling Tuinbouw van de Stich ting voor de Landbouw behandeld zal worden, opdat de standsorganisaties haar zo spoedig mogelijk op haar bruikbaarheid kunnen beoordelen. Met de opwekking de veilinggedach te zuiver te houden en de veilingen niet rechtstreeks te belasten met de export of coöperatieve afzet, waardoor zij concurrenten van de handel zouden worden, werd deze belangwekkende vergadering gesloten. 21. Niemand van het troepje skiërs hoorde de hulpkreten van meneer Knorremans. Alle andere gasten wa ren vlak b(j elkaar en bij meneer Waffl gebleven en zij waren allang weer uit de mistbank verdwenen, zodra zij be gonnen te stijgen. Boven op de toppen scheen' het zonnetje weer en iedereen voelde zich even opgewekt. En nie mand miste ook maar één ogenblik meneer Knorremans. „Gaat alles goed?" riep meneer Waffl vanuit de voorhoede. „Ja, maakt U zich maar geen zorgen hoor", riep Moeder Woef- fie terug. „De jongens doen uitstekend hun best". En trots keek zij naar haar drie zoontjes, die zo dapper met de groten meetrokken. „Goed, als we bo ven op de top zijn, zullen we even halt houden", klonk het weer vanuit de voorhoede. „En dan moet U allen straks eens naar beneden kijken. Dan ziet U het dal, waar we zoeven uitge komen zijn, nog steeds in de mist lig gen. Dat is een prachtig gezicht. Het is net alsof je boven de wolken zweeft". Zodra zij op de top waren gekomen, keken alle gasten om en hielden met een de adem in, zo mooi was het ver gezicht, dat zich voor hun ogen ont rolde. In het dal zagen zij de mist hangen, één grote wolkenzee. En d# hier en daar op de heuvel verspreidde dennetjes staken hun toppen parman tig boven die wolkenzee uit, begerig om het zonlicht door hun besneeuwde takken te laten spelen. Tot plotseling een kreet de rust van het landschap verstoorde. Het was Pim. „Ik zie me neer Knorremans niet! Meneer Knor remans is weg!" (Advertentie, Ing. Med.) CONFERENTIE OVER EUROPESE LANDBOUW-GEMEENSCHAP De Franse ministerraad heeft beslo ten de leden-staten van de Raad van Europa, alsmede Oostenrijk, Zwitser land en Portugal voor te stellen spoedig een conferentie te houden, om het plan voor een Europese landbouwgemeen- schap te b -spreken. DINSDAG 18 DECEMBER HILVERSUM I, 402 m.: 7.00—24.00 KRO, 7.00 Nieuws. 7.15 Morgengebed en Liturgische kalender. 7.30 Zenderslui ting. 9.00 Nieuws. 9.10 Voor de huis vrouw. 9.30 Waterstanden. 9.35 „Licht baken", causerie. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Gram.muziek. 10.40 Schoolradio. 11.00 Voor de vrouw. 11.30 Schoolradio. 12.00 Angelus. 12.03 Gram.muziek. (12.30 —12.33 Land- en Tuinbouwmededelingen.) 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en Ka tholiek nieuws. 13.20 Actualiteiten. 13.25 Amusementsorkest. 14.00 Gevarieerd pro gramma. 14.53 Kamerorkest en solist. 15.15 Gram.muziek. 15.30 Ziekenlof. 16.00 Voor de zieken. 16.30 Zendersluiting. 18.00 Nieuws. 18.15 Actualiteiten. 18.20 Sport maatje. 18.30 R.V.U.: Prof. Dr. J. J. Fahrenfort: „India". 19.00 „Hier is Vlij Europa", Vaudeville-programma. 19.30 Gram.muziek. 19.40 „Dit is leven", cau serie. 19.50 Instrumentaal Septet. 20.00 Nieuws en weerberichten. 20 08 De ge wone man zegt er 't zijne van. 20.15 „Nodeloos avontuur", hoorspel. (In d« pauze: gram.muziek.) HILVERSUM II, 298 m.: 7.00—2100 AVRO. 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgym nastiek. 7.30 Zendersluiting. 9.00 Nieuws. 9.10 Morgenwijding. 9.25 Gxam.muziek. b 30 De Groenteman. 9.35 Gram.muziek. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Voor de zie ken. 11.30 Piano-recital. 12.00 Amuse mentsmuziek. 12;30 Land- en Tuinbouw mededelingen. 12.33 Voor het platteland. 12.40 Pianospel. 13.00 Nieuws. 13.20 Me dedelingen of gram.muziek. 13 20 Prome nade Orkest. 14.00 Voor de vrouw. 14.30 Gram.muziek. 14.40 Schoolradio. 15.00 Gram.muziek. 15.30 „Onze Amerikaanse Buren". 16.05 Kinderkoor. 16.30 Zender sluiting. 18.00 Nieuws. 18.15 Lichte mu ziek. 18.55 Voor de kinderen. 19.00 Piano spel. 19.15 „Paris vous parle". 19.20 Ac- cordeonmuziek. 19.45 „Grote ontdekkin gen van de laatste vijftig jaar", causerie. 20.00 Nieuws. 20.05 Actualiteiten 20.15 Gevarieerd programma. 21.15 Gram. muziek. 21.25 Avro-allerlei. Experimenteel Televisie-programma van de VARA: 20.15—21.45: 1. Actualiteit; 2 Sport; 3. Film; 4. Buitenlands over zicht; 5. Weerkaart. Pauze. 6. Weens pro gramma. DOOR MARIORIE VERNON 117) „Min of meer wel". Grant tastte naar sigaretten teneinde tijd te winnen voor het vinden van woorden die Peta niet zouden verraden. „Het.het gaat over die verloving van me", bekende hij eindelijk, slecht op zijn gemak. „Ik zit er hopeloos tus sen, Bruce". „Waarom?" stiet Bruce uit. „Nou, Peta schijnt er erg op gesteld te zijn om zo gauw mogelijk te trou wen" De beide mannen keken elkaar aan. Neville half beschaamd omdat hij de schuld aan Peta gaf hoewel dat volkomen terecht was en Heritage plotseling een en al belangstelling „Enen haar moeder schijnt er ook haast mee te willen maken, wil haar dochter blijkbaar graag veilig bezorgd hebben om zelf met die ouwe gek van een Lampley te kunnen trou wen", verontschuldigde hij haar. „Nou, en?" Neville staarde hem aan. Had hij dan geen begrip voor de onmogelijke situatie? De a.s. bruidegom die optrad onder een valse naam? „Het is tamelijk ernstig, vind je ook niet? En ze hebben zich in een ware orgie van voorbereidingen gestort willen er een reuze „show" van maken als een sprookje uit de Duizend en Een Nacht of zoiets, je weet wel wat ik bedoel een bende gasten, uitbundige gastvrijheid, schitterende toiletten en bloemen en een verdraaide hoop re clame. Neville scheen deerlijk in te zitten met dit vooruitzicht en zijn humeur werd er niet beter op toen Bruce on gevoelig in een bulderend gelach uit barstte „Ik moet bekennen dat ik er het grappige niet van inzie", merkte Grant koel op. Heritage hield met zichtbare inspan ning op met schateren, maar er blonk nog steeds een brede grijns op zijn ge zicht. „Ik voor mij vind het eenvoudig schitterend. Die arme kleine Peta!" Hij lachte weer, maar toen hij Grants bele digde gezicht zag, kalmeerde hij een beetje „Maak je toch niet zo bezorgd, Ne ville. Alles komt best terecht". „Dat kun jij gemakkelijk zeggen", sprak, Neville boos. „Ik ben daar hele maal niet zo zeker van". „Ik weet het zeker", antwoordde Heritage en plotseling klonk er ernst in zijn stem. „Ik moest het wel zeker weten" „Daar begrijp ik niets van". „Later zul je er alles van begrijpen" „Maar het is onmogelijk om zo voort te gaan. Om Peta en haar moeder toe bereidselen voor een grote bruiloft met een rijk deftig man uit de omgeving te laten maken wanneer ik noch het een noch het andere ben Bovendien het is onmogelijk om het huwe lijk te laten afkondigen of definitieve maatregelen te treffen onder een valse naam." „Ja, dat is zo. Daar had ik niet aan gedacht" De Wilde Heritage trok aan zijn pijp en vroeg zich af of hij toch verkeerd had gegokt. Maar hij was zo zeker van zijn zaak geweest.... misschien te ze ker „Nou, nu je het inziet begrijp je toch zeker ook dat ik niet langer voor Neville Heritage kan spelen, is het niet? Het is nu niet eens meer vol doende om het Peta zelf in vertrou wen mee te delen. Ook haar moeder en de dominee, nu de voorbereidingen voor de bruiloft op gang ziin gebracht, moet, ik de zaak ophelderen en mijn eigen naam gebruiken". Heritage trok zijn wenkbrauwen op. „Ze zetten er wel vaart achter, dat moet ik zeggen", constateerde hij kalm en Grant zweeg verlegen. Eensklaps klopte Heritage zijn pijp uit en stopte haar met een vastberaden gebaar in ziin zak Toen wendde hij zich vastbesloten tot de jongere man. „Neville, ik ben erop gesteld dat je dit spel tot het bittere einde blijft doorspelen" „Maar. „O. ik weet wel dat er moeilijkheden zullen komen Maar we moeten er iets op zien te vinden om die te overwin nen. Ik kan het je nog niet uitleggen, maar het is belangrijk voor me, ont zettend belangrijk dat je het spelletje nog een paar weken volhoudt. Dat be tekent ontzettend veel voor me. sVil je dat voor me doen?" op weg naar 33. De Indiaan was een vriendelijk man. Hij dacht, dat Kappie en de maat op het punt van verdrinken stonden, en hij hielp hen bezorgd in zijn boot. ..Kijk!" wees Kappie. „Zie je daar dat hoofd boven water? Daar moeten we achter aan. Dat is een dief, die een diamant van mij gestolen heeft!" „Dief? Lelijk man?" vroeg de Indiaan ernstig, en hij begon als een razende in de richting van Trol te peddelen. Turi Reeds geruime tü ln de Turnkring A ken moeilijkheden den welke zo grot kringbestuurders hi meenden te zien hui neerleggen. Dat is s vergadering, welke houden, gebeurd. Ui kwam echter, nada tegenwoordigers ha het besluit van het 1 iyk was, het voors nieuwe bestuurslede Men achtte deze g gewenst. Na lang he verzocht de heer niet mogelijk was di kring aangesloten vertegenwoordiger zi door en uit deze het nieuwe bestuur meerd. De vergade voorstel accoord, zoi bestuur onder leid: Reurslag nog enkele ven. De heer Reursl; ring dat in de kor nieuwe bestuur voor op de steun van het kan rekenen. Voor dat het age en technische commii de orde kwam, was d vlot verlopen. Op zi gaf de heer Reurslag woord een beschouw lopen jaar. Hij mem van Turnlust (Alk Schoorl en van de hi jaar als vereniging: was geweest. Natuur! successen van enkele ners en turnster ver; derom werd bij de schappen van Neder! jeugdige Nel van de: Klaas Boot behaalt maal in successie he van Nederland en Ma op van de vijfde tweede plaats. Daar binnen afzienl der bestuur en techi Nu „Het IJ" Zonds liet gaan, was het vs zien om twee zeventa len, namelijk een a ei onder leiding van de Zaandam een aantrel hebben gespeeld. Dc met de jonge voorh Slikker, De Jong opti beproefde A-acb* "hoi hoede van deze laatst een proef met Cloeck Ekkel. De jeugdige 1 de maker van het t hij deed dat op voc Ook Ekkel en Cloeck goede hout te zijn ges een vlotte combinati hoofd en Blar' .oort c de B-ploeg was in: stand tot de rust c dank zij voortreffelijk Straaten. Toch was het de jei lijk na de rust de kreeg en door Blank' haar voordeel deed Ooievaar was in d actief en wist 'n hard voort te onderscheppei zwemmen even daarn keeper Jansen onhoud lans in evenwicht te werd in de nog slechts de minuten hard om gevochten en het w B-ploeg die door Ekke uit het water wist te s De Vrijz. Christ. Je: evenals vorige jaren, e voeren, waarin het Kerstnacht op eenvoi worden weergegeven r Het wordt opgevoerd menische dienst op V eember om half acht ii Kerstspelen werden deleeuwen gespeeld H ngieuze spelen bij Waaraan weken vt voorafgingen. Met ove: werd dan het schone tolkt. Door het opvoerc sPel wordt een zeer ou gezet. Geboren Peter, 2 A Schoonewil. Tjeb B' P. Strubbe en E. M. U-, z. van M. Zonneveld kerk. Overleden Heler jaar. wed. van A. D. J. Maria S. Wormsbecher, met N. Best. „Wat weer een onrust!" klaagde de maat. „Ik ben kletsnat! Daar komt weer rheumatiek en ellende van!" Trol had in de gaten, dat er een bootje achter hem aankwam. Hij keek verwilderd om zich heen en toen zag Met een honderdtal forse slagen had hij, niet ver af, een watervliegtuig m Trol het watervliegtuig eikt en hij het water liggen „Net iets voor mij!" trok er zich met een overwinnaars- dacht hij. „Een vliegtuig nog al liefst! lach aan op ..Laat ze nu maar komen!" Het kan niet beter!" mompelde hij. NOGMAALS PO' PARELMC Gisteravond werd Vlies nogmaals de op van het succes blijspel: lemoer, waarin Johan Boskamp opnieuw een haalden. Zij werden d; terzijde gestaan o.i. .dot Ingeborg Winkler maa medewerkende o a. Ma den droegen ook tot h L.

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 6