Een kijkje achter de schermen van Korenbeurs-wedstrijden 1951 de ^Costw 'n HELE DAG GRATIS KOPEN! Stad en Omgeving AGENDA Wegens diefstal van dertien meter kabel drie maanden gevangenisstraf Politierechter veroor deelde wegens grove belediging PORTWIJNEN Alcmaria kreeg nieuwe elftalcommissie FIRMA JAN KUHNE Ledenvergadering van Openbare Leeszaal ilLCKMANN Stad hedennacht halt uur zonder stroom Animositeit tussen „De Halter" en Turnlust" oorzaak van conflict Opening van zaken LAATS1E NIEUWS Aanbod van Eisenhower aan Churchill? Noorwegen in het gelijk gesteld G. Koek sterkste op home trainers NOG 5 DAGEN 25°/0 KORTING ,1 9 DINSDAG 18 DECEMBER 1951 „Kapitalen zonder enig toezicht" Tot drie maanden gevangenisstraf met aftrek van een week preventieve hech tenis met een bevel tot onmiddellijke gevangenneming veroordeelde gistermiddag de Alkmaarse politierechter, mr. R. W. J. C. v. d. Wall Bake de Bergenaar Adr. W., wegens diefstal van enkele meters kabel van het „vliegveld" Bergen. De eis van de officier van Justitie, mr. J. C. V. Meischke, was vier maanden met onmiddellijke gevangenneming. In de nacht van 3 November had Adr. W. tesamen nvt twee anderen die nog terecht zullen staan op het vliegveld Bergen acht meter kabel ter waarde van f 129 gestolen en op 5 December alleen nog vijf meter ter waarde van f33. Ter zitting deed hij geen moeite zijn daden te ontkennen, maar hij wees erop, dat moeilijke om standigheden hem hiertoe hadden ge bracht. In zijn requisitoir wees de officier van Justitie erop, dat verdachte dief stal bij herhaling had gepleegd en an deren tot stelen had verleid. Intens gemeen, noemde hij verdachtes han delwijze zijn kameraden te „mis kleunen" door van het door hen weg gesleepte kabelgedeelte een stuk uit sluitend voor zich zelf te bestemmen Dit wees op een dergelijke slechte inborst, dat hij preventieve hechte nis noodzakelijk had geoordeeld „Zelfs op St. Nicolaasavond. wanneer ieder thuis bij zijn vrouw en kinderen is. gaat deze man „jatten", zo riep mr Meischke uit. Gezien de enorme dief stallen op het „vliegveld" Bergen eiste hij een gevangenisstraf van vier maan den met onmiddellijke gevangen neming. Veertien weken, zo merkte verdach- te's raadsman mr. A. V. M. Leesberj op, had deze man eind vorig jaar in de ziektewet gelopen. De uitkeringen, die hij hiervan ontving, waren zoda nig, dat hij aan alle kanten schulden moest maken om rond te komen. Toen hij weer beter was, werd hij ontsla gen en kwam in de overbrugging en ten slotte in de D.U.W. terecht, zodat hij niet in staat was zijn schulden in een behoorlijk tempo te betalen. In ,,lk snij ie aan riemen" De Alkmaarder Evcrardus H. was met zijn dronken hoofd in de vooiavond van het Victoricfcest in zijn tuin gaan staan om zijn buren iuide allerlei be denkelijke kwalificaties toe te voegen. Hij had onder meer geroepen: „Kom eruit parasiet, dan vreet ik jullie op, ik snij je aan riemen". Het was duide lijk dat de beledigde partij deze uitda gingen niet „genomen" had, zodat de politierechter, mr. R. W. J. C. v. d. Wall Bake, Everardus gistermiddag con form de eis van de officier van Justi tie, veroordeelde tot een boete van f 60 subs. 30 dagen. Niettegenstaande drie Bergense ge zinnen drie volkomen vrije huizen be woonden, hadden zij hooglopend me ningsverschil gekregen over de geza menlijke oprijlaan. Het was tot een uit barsting gekomen, toen één van de ge zinshoofden er goed aan meende te doen de poort met een hangslot af te sluiten, zodat een ander om met zijn auto bin nen te kunnen rijden, de sleutel had moeten vragen. Hierbij zou mevr. C. v. d. G.-P., als echtgenote van de auto eigenaar, mevr. J. M.-P., als echtgeno te van de hekkesluiter, een klap om de oren hebben gegeven. Niet minder dan vijf getuigen legden verklaringen af, doch helemaal duidelijk werd het niet of er nu al dan niet was geslagen. Ten slotte kwam de officier van Jus titie in zijn requisitoir tot de conclusie, dat wegens gebrek aan bewijs de ver dachte behoorde te worden vrijgespro ken. De politierechter bleek aan de ge tuigenis van een 15-jarig meisjes H.. P. M. S. zoveel waarde te hechten, dat hij mevr. C. v. d. G.-P. ten slotte tot een boete van f 5 of drie dagen veroordeel de. Daar zij ook ter zitting geen afdoende verklaring ervan kon geven, hoe zij in het bezit van enige chocoladerepen was gekomen, werd mevr. O. v. d. B.- B. uit Alkmaar veroordeeld tot een boete van f 10 of 6 dagen. De jeugdige wever Johannes P. S. uit Heiloo had de euvele moed gehad na een aanrijding te Uitgeest door te rij den. Hij werd na een eis van f 100 veroordeeld tot een boete van f 40 of 16 dagen. „VOORWAARTS" VOERT „MOEDER" OP. De toneelvereniging „Voorwaarts" zal Zaterdag 22 December in het „Gulden Vlies" haar eerste donateursavond in het speeljaar '51'52 houden. Opge voerd zal worden „Moeder". Na het succes met het verleden jaar opgevoer de „Als het verleden spreekt", zal zon der enige twijfel voor deze avond gro te belangstelling bestaan. geven sfeer aan Uw avond. Per fles vanaf f 4.60. (Advertentie, Ing, Med.) deze omstandigheid moet het dan ook voor verdachte op z'n minst uitdagend zijn geweest, dat er op het „vliegveld" kapitalen zonder enig toezicht liggen Mr. Leesberg pleitte dan ook voor een zeer clemente straf, zodat verdachte nog vóór Kerstmis thuis zou kunner, zijn. De politierechter zeide, dat hef be- '"C" van dp raadsman hem niet had overtuigd en hij veroordeelde vervol gens de verdachte tot een onvoorwaar delijke gevangenisstraf van drie maan den met aftrek en bevel tot onmiddel lijke gevangenneming. Gisteravond had de voetbalvereniging Alcmaria Victrix een bijzondere ver gadering uitgeschreven in de bovenzaal van café Tom. Het was een druk be zochte vergadering en dat was begrij pelijk. Gezamenlijk zou men op deze avond trachten richtlijnen aan te ge ven, aan de hand waarvan het mis schien mogelijk zou zijn verbetering aan te brengen in de prestaties van het eerste elftal. Er werden harde noten gekraakt, doch niet met de bedoeling elkaar onaangenaam te zijn. De be sprekingen werden gedragen door de wetenschap dat er verandering moet komen in de positie van het eerste elf tal. Veel werd er gesproken over de elftalcommissie, waarop nogal wat cri- tiek werd geleverd. Bij stemming ver kreeg deze commissie weliswaar een meerderheid, doch deze was zo klein dat de heren meenden te moeten af treden. Zij hadden 48 stemmen voor en 43 tegen. Uit de vergadering werd een nieuwe commissie benoemd, die als volgt werd samengesteld: G. Kcppel, K. de Grand, en F. Badenhuizen. Het is te wensen dat deze heren, te samen met de eerste elftal-spelers, kans zullen zien om Alc maria voor degradatie te behoeden. (Ontleend aan onze advertentie-rubriek) DINSDAG Harmonie Theater, 8 uur: Onder de hemel van Parijs (14 jaar)Cinema Americain, 8 uur: Geen uitweg (14 j.l; Victoria Ther.ter, 8 uur: Een vrouw van slechte reputatie (18 jaar)Rex Theater, 2.30 en 8 uur: Tomahawk (14 jaar). Victory, 8 uur: Lezing voor Oud- Alkmaar door de heer H. Drunen: Alkmaarse zaken. 7.30 uur: Demonstratie van nieuwe doorschrijfboekhouding „Los en vast". WOENSDAG Harmonie Theater, 2.30 en 8 uur: Orider de hemel van Parijs (14 jaar); Cinema Americain, 2.30 en 8 uur: Geen uitweg (14 jaar); Victoria Theater, 2.30 en 8 uur- Een vrouw van slechte reputatie (18 jaar); Rex Theater, 2.30 en 8 uur: Tomahawk (14 jaar). Dancing van Harmonie, 8 uur: Mij. tot Nut van 't Algemeen, 2e voordracht avond, de heer S. J. Bouma over „Kleur en fleur rond de Zuiderzee". Grote kerk, 7.30 uur: Kerstspel HOOG WATER TE BERGEN AAN ZEE Dinsdag, 18 Dec. 6.47 vm, 7.02 nm Woensdag, 19 Dec. 7.27 vm, 7.45 nm TE CAMPERDUIN Hoog Laag Dinsdag 6.52 19.07 0.52 13.07 Woensdag 7.32 19.50 1.32 13.50 SNEEUWWATTEN, FLITTER, MOS en KAARSEN Alle materiaal voor het zelf vervaar digen van Kerstversiering. Verdronkenoord 133, achter de Vismarkt (Advertentie, Ing. Med.) CONVERSIE VAN EEN GELD LENING De met de regeringscommissaris voor het radiowezen te Hilversum gesloten geldlening groot f 300.000 tegen een rente van 2 1/4 is per 7 Januari }952 opgeëist. De regeringscommissaris is bereid dan een nieuwe lening voor de tijd van 6 jaren te verstrekken voorlopig tegen een rente van 3*/i per jaar. B. en W. stellen de Raad voor deze lening onder de nader door hen te stel len voorwaarden te aanvaarden. Een buitengewoon concert Vrijdag 21 December zal in 't Gul den Vlies een buitengewoon concert worden gegeven door kunstenaars van de stichting „Amsterdams Kunstenaars Centrum". Deze avond, welke onder auspiciën staat van de Akmaarse Ka mermuziekvereniging, zal worden bij gewoond door prominente figuren uit de kunstenaarswereld. Hoogst interes sant zal net zijn nu eens jonge Neder landse talentvolle kunstenaars te horen musiceren. Op het Alkmaarse podium komen zich voorstellen, Gerard v. Berk. piano, A'dam; Cora Canne Meijer, zang. A'dam: Han Holsbergen. viool. Utrecht: Boukje Land, piano begeleiding en Dick Visser, gitaar. Den Haag. Het luisteren naar deze mu sici wordt o.m. aanbevolen door erva ren kunstenaars, zoals bijv. Gerard Hengeveld. Henriette Bosmans, Nan de Klijn e.a. Dit concert is dus inderdaad „buiengewoon". Laat men waardering hebben voor wat aan talent in ons eigen land aan wezig is. De baten van het concert ko men ten goede aan de kankerbestrij ding. Het programma vermeld werken van Mozart, César, Franck, Debussy en anderen. DE „STIEROP" VAN DE ALKMAAR PACKET UIT ZAANDAM VERTROKKEN De „Stierop", het laatste vaartuig van de drie opgelegde schepen van de voor malige „Alkmaar Packet", is dezer da gen uit de Voorzaan naar een rederij in Rotterdam vertrokken. Hiermede is een einde gekomen aan de verbinding, die Alkmaar over het water met Am sterdam bezat. Plannen voor grote expositie van boeken voor de jeugd Gisteravond werd in het gebouw de zer instelling in de Langestraat een al gemene ledenvergadering gehouden van de Openbare Leeszaal e*i Boekerij. De voorzitter, de heer Tj. N. Adema. heeft bij de aanvang dezer bijeenkomst een woord ter nagedachtenis gesproken in verband met het overlijden van de penningmeester der instelling, de heer H. Lind, die zo vele jaren zijn beste krachten aan het leeszaalwerk hier ter stede heeft gegeven. De financiële administratie zal thans door de directrice, mej. M. Kaan, ver zorgd worden in samenwerking met de secretaris, de heer W. van de Pol, die tot secretaris-penningmeester benoemd werd. De periodiek aftredende be stuursleden. de heren G. A. M. Snij ders en H. Haijtema Pzn., Werden her kozen. Tot leden van de kascommissie werden de heren De Man en Rogge veen benoemd. Besloten werd de salarisregeling van het personeel weer in overeenstemming met de tijdsomstandigheden te brengen. Getracht zal worden in Heiloo, evenals dat reeds in Bergen geschiedt, een uit- leenpost te vestigen, zodat men daar eenmaal per week boeken zal kunnen ruilen zonder dat men daarvoor de tocht naar Alkmaar behoeft te maken. De heer mr. H. Lesterhuis zal de Leeszaal vertegenwordigen bij de ope ning v. d. Kath. zuster-instelling op de Laat, welke Vrijdagavond door deken Jacobs zal geschieden in het vroegere pand „De instuif" op de hoek van de Breedstraat. Plannen werden ten slotte besproken hier ter stede zo moge lijk in samenwerking met de gemeente een tentoonstelling van 600 met zorg gekozen jeugdboeken te organiseren. in 't tijdvak 14 t/m 24 December uw speciale aandacht: damespantalons vanaf 17 50. Char mante collectie japonnetjes, man tels, swaggers. Fantastische koopjes in onze beide zaken. Camisoles en directoires, pracht interlock, alle damesmaten Pfi van 325 nu Grote thee- gelust doeken, ge- j£'sfjS| van 85 ct nu voor Oo zoomd en „Billijk man" Langestr. 22-23, Alkmaar (Advertentie. Ing Med PERSONALIA De geoefend-werkman der PTT, de heer H. Moorman, is benoemd tot vakman technische groep. De heer A. Kouwen, monteur der PTT is eervol ontslag verleend. Mej. P. Goos, employé 3e klasse der PTT te Amsterdam is overgeplaatst naar Alkmaar. De employé 3e klasse der PTT. de heer H. de Vries, is eervol ontslag ver leend. De vakman PTT, A. T. Kunst te Alkmaar, is benoemd tot vakman le klasse. De adspirant-monteur der PTT, de heer F. P. Schop, is benoemd tot mon teur. Hootdautomaat viel uit Weinigen zullen bemerkt hebben, dat Alkmaar hedennacht ruim een half uur van electriciteit verstoken is geweest. Om vijf minuten vóór half één viel de stroom uit. De straatverlichting, voor zover het de electrische lantaarns be trof, doofde en ook in de huiskamers zat men in het volslagen duister. Te ruim één uur had de technische dienst van het Gem. Lichtbedrijf de storing verholpen. Naar men ons hedenmorgen mede deelde, moesten de technici hedennacht dringende werkzaamheden verrichten. Hiervoor werd een deel van het net uit geschakeld, zonder dat de stroomvoor ziening van de stad werd onderbroken. Bij het weer inschakelen van het net viel echter de hoofdautomaat uit. Burgerlijke stand Geboren: Johannes G., z. v. L. Stroo en R. A. van der Hulst; Marijke, d. v. P. H. de Wilde en P. Mooijboer; Willem, z. v. W. Nijland en L. T. van Boekhoven. Overleden: Jacob Besse, 74 jaar; Ariën Hoogcarspel, 8 weken; Jantje Koppedrayer, 80 jaar, wed. v. S. Root. FAILLIET VERKLAARD In staat van faillissement is verklaard •Jan van Dijk, Geest 21. Rech.ter-com- missaris is mr. J. N. Alblas, curator mr. F. Zeiler, Ritsevoort 2. (Advertentie. Ing. Med.) n Wij verklappen geen geheim als wij vertellen dat er in Alkmaar twee gym nastiekverenigingen zijn die bij iedere wedstrijd pogingen in het werk stellen elkaar de loef af te steken. Daar Is niets tegen. Integendeel, gezonde rivaliteit tussen plaatselijke verenigingen kan niet anders dan bevorderlijk zijn voor de sportprestaties. Als die rivaliteit echter in animositeit gaat ontaarden is dat noch voor de sportprestaties, noch voor de onderlinge verhouding gunstig. Het is thans zo ver gekomen dat de onderlinge verstandhouding tussen De Halter en Turnlust, op zijn zachtst uitgedrukt, hoogst onprettig is en dat is het gevolg van de animositeit, welke dit jaar wel zeer duidelijk tijdens en na de Koren beurswedstrijden werd gedemonstreerd, tussen deze verenigingen. Het is met enige" schroom dat wij iets over deze Korenbeurswedstrijden, of beter gezegd wat er achter de schermen bij de Korenbeurswedstrijden is ge beurd, gaan vertellen. Het zou immers niet de eerste maal zijn dat een vrede lievende burger de klappen kreeg als hij twee heethoofden trachtte te schei den. Wij willen het risico van die klap pen echter nemen, te meer daar een van beide partijen ons toch al een tik heeft gegeven, nog voordat wij ons met deze affaire gingen bemoeien. Wat toch is het geval? Vrijdagavond, de zestiende Juni 1951, waren wij naar het gymnastieklokaal in de School straat gegaan om daar getuigen te kun nen zijn van het optreden van de da mes keurploegen van De Halter en Turnlust. Diep onder de indruk van de schitterende lichaamsbeheersing welke ae dames demonstreerden, verlieten wij de turnzaal en schreven de volgende dag o.m.: ..Rie van Geene vierde op oerfecte wijze haar come-back. De ma nier waaroo deze Halter-dame gisteren haar oefeningen tot in de perfectie af werkte was voor ons een garantie dat het een felle striid tussen baar en Nini Madderom zou ziin geworden, als laatst genoemde niet door ziekte verhinderd zou zijn geweest". Wat men ons kwalijk heeft genomen is de opmerking dat wij het in twijfel trokken of het verschil tussen Rie van Geene en nummero twee. Nel van der Wardt, uit te drukken was in zeven punten. Deze Turnlust-dame stond na melijk na de verplichte oefeningen ze ven punten bij Rie van Geene achter. „Dat zou een klasse verschil betekenen en dat was volgens ons niet het geval" was ons commentaar. Gevoelige tenen Hiermede gingen wij op gevoelige te nen staan, met het gevolg dat wij de eerste tik kregen te incasseren. „Je weet er niets van" werd er gezegd, zet het dan ook in minder fatsoenlijke woorden. Dat is ook zo, maar het toe val wilde dat de cijfers, die wij voor ons zelf otcerden, wondei wel klopten met de eüfers dip een van de juryleden had gegeven. Voor iemand die er niets van weet is dat een gerede aanleiding om hnen-moedswaanzin te krijgen en te beweren dat zijns inziens het verschil tussen Rie van Geene en Nel van der Wardt minder groot had moeten zijn dan in het eindklassement van de ver plichte oefeningen tot uitdrukking was gebracht. Nu behoeft men het niet met ons eens te zijn dat zeven punten een klasse ver schil aanduiden. Wij zijn van mening dat het wel het geval is. Een andere vraag is echter: „Bestaat de mogelijk heid dat twee objectieve juryleden, die naar eer en geweten cijfers geven, na zes toestellen een verschil van zeven punten kunnen hebben". Hierop kun nen wij zonder meer met „ja" ant woorden. Over die zelfde Korenbeurs wedstrijden schreven wij immers: „Men dient te bedenken dat het toewijzen van een bepaald aantal punten voor een belangrijk deel een kwestie van per soonlijke smaak is en dat men geen als bij andere sportevenementen steun vindt in maten of afstanden". Daar mee hebben wij willen zeggen dat bij ons nimmer de gedachte is gerezen dat de jury op een of andere manier met cijfers zou hebben gegoocheld. En toch zegt de leider van die avond, de heer J. Jonker: „Je had het niet mogen schrijven want je weet maar al te goed hoe de verhouding was". Hij bedoelde daarmede de verhouding tussen Turn lust en De Halter. Wij nemen echter de vrijheid om onze mening te schrijven en daarbij geen rekening te houden met de animositeit tussen verenigingen. In de vergadering van de Turnkring zei de heer Jonker dat een sportjourna list zich niet heeft te bemoeien met de cijfers welke juryleden toekennen. Deze opmerking en het onvriendelijke dat hij daar bij vertelde, zullen wij laten voor wat zij waard is. Ontevreden dames Van Turnlust-zijde was men het ook niet eens met de beoordeling van die bewuste Vrijdagavond. De dames van deze vereniging waren zelfs zo ontevre den dat zij Zondag niet in de Muziek- tuin verschenen om de wedstrijd uit te turnen. Dat was, zoals wij ook hadden geschreven, een volkomen verkeerde houding. Nu wordt beweerd dat de Turnlust-dames steun hadden gevonden in onze opmerking dat het verschil tus sen Rie van Geene en Nel van der Wardt minder dan zeven punten had moeten zijn en dat wij de indirecte aan leiding van het conflict zijn geweest. Het is namelijk zo dat het bestuur van de kring en de technische comhiissie zich dermate aan het wegblijven van de Turnlust-dames en aan de roddel praatjes, dat de wedstrijd van Vrij dagavond onsportief zou zijn verlopen, heeft geërgerd, dat men heeft gemeend en bloc te moeten aftreden. De oorzaak ligt niet bij ons. Als de Turnlust-dames de indruk hebben ge kregen dat de jury bevooroordeeld was, en dat hebben wij ten stelligste tegen gesproken, dan is de leiding van die Vrijdagavond, in casu de heer Jonker en de heer Visser, beiden leden van de technische commissie en De Halter, daar zelf voor verantwoordelijk. Deze heren verwijten ons dat wij onze me ning niet hadden mogen schrijven om dat wij wisten hoe ^slecht) de verhou ding was. Wij verwijten de heer Visser dat hij, terwijl de wedstrijden reeds waren begonnen, met een der juryleden heeft gesproken en dat dat jurylid daar na, toen de wedstrijd nog aan de gang was, naar de heer Visser is gegaan. Nogmaals stellen wij uitdrukkelijk vast dat wij aan de objectiviteit van dat jurylid geen moment hebben getwijfeld, noch aan die van de heer Visser of de heer Jonker. Maar nog beter dan wij wisten zij hoe de verhouding was en dan hadden zij kunnen begrijpen dat er lelijke gezichten hadden kunnen komen als de wedstrijdleiding zich tijdens de wedstrijden met de jury ging bemoeien. Zelfs een journalist die van turnen niets af weet, kan op de hoogte zijn van het feit dat het niet gebruikelijk is dat de wedstrijdleiding en jury tijdens een wedstrijd besprekingen gaat hou den, zeker niet als men weet hoe de verhoudingen zijn. Wat ons in deze kwestie echter in hoge mate heeft bevreemd is, dat be stuur en technische commissie, wetende dat de leiding zo perfect is geweest, het bijltje er bij heeft neergelegd, alleen om het simpele feit. dat een paar dames een wedstrijd niet hebben afgemaakt. Een outsider zou kunnen denken dat er meer is gebeurd en dat het conflict bij dc Korenbeurswedstrijden toevallig de druppel was welke de maat liet over lopen. IOngecorrigeerd De Londense correspondent van a( „New York Times", Raymond Daniell, meldt, dat generaal Eisenhower naai verluidt heden tijdens zijn bespreking i et Churchill zal aanbieden, zijn plan om zich candidaat te stellen voor het presidentschap der V. S. op te geven en opperbevelhebber der Noordatlanti. sche strijdkrachten te blijven, indien Engeland belooft zich bij de vorming van een Europees leger aan te sluiten. Het visserii-conllict Het Internationaal Gerechtshof heeft, uitspraak doende in het Brits-Noorse visserijgeschil met betrekking tot dt uitgestrektheid van de Noorse terrlto. riaie wateren, Noorwegen in het gelijk gesteld. Het Hof concludeerde, met tien tegen twee stemmen, dat noch de door Noor- wegen gevolgde methode voor afbake ning van de territoriale wateren, noch de getrokken grenzen zelve, zoals vast gesteld bij decreet van 1935, in strijd zijn met het internationale recht. Zondag heeft de wielervereniging Alc maria Victrix haar derde wedstrijd op home-trainers gehouden. De uitslagen luidde: A-klasse 2 x 2000 m.: Ie G. Koch, tijd 2 min. 46.1 sec.: 2e B. v. d. Kamer 2 min. 54.3 sec.; 3e J. Scholten 2 min, 56 sec.; 4e Jn Ottenbros 2 min. 56.3 sec.; 5e K. Slot 3 min. 2.2 sec.; 6e Jn de Wilde 3 min. 5 sec.; 7e R. v. Berkum 3 min, 5.2 sec. B-klasse 2 x 2000 m.: le P. Hofman 3 min. 5.1 sec.; 2e J. Bloedjes 3 min, 5.3 sec.; 3e A. Israel 3 min. 23.1 sec. C-klasse 2 x 750 m.: le T. Schilder 1 min. 3.4 sec.; 2e K. de Groot 1 min. 10.2 sec.; 3e K. Veldboer 1 min. 12.1 sec.; 4c C. Hoogmoed 1 min. 18.1 sec. Informatiecentrum v. Kunst, manifestaties op scholen Op instigatie van een commissie van leraren bij het v.h.o. en m.o. is Zaterdagmiddag in het gebouw van de Rijks H.B.S. te Amersfoort een infor matieve bijeenkomst belegd, waar de moeilijkheden onder ogpn werden ge zien, die zich voordoen bij het organi seren van kunstmiddagen, resp. -avon den voor de leerlingen van het voort-, gezet onderwijs. Besloten werd cent stichting op te richten, die een infor-l matie- en werkcentrum zal zijn. Voor. lopig zal de stichting zich beperken tot het verzamelen van gegevens over dra matische kunst, voordrachtkunst, dans kunst, de beeldende kunsten en de •nuziek Het bestuur overweegt de mo gelijkheid aan het informatie- en werk centrum een documentatiecentrum te verbinden, waarin zal worden nage gaan wat op talrijke scholen reeds ge daan wordt voor de aesthetische vor ming van de jeugd. Voorzitter van het voorlopige bestuur is Drs M. D. Teipe te Alkmaar. DAMCLUB D.D.D. De uitslagen van de in de onderlinge wintercompetitie gespeelde partijen van de damclub waren: J. SchuitM. J. Langras Jr. 11; M. A. LangrasM. Oud 0—2; N. OucJ—P. Booy 2—0; J. Mekken- N. Visser 2—0; C. Balder—N. Riebeek 0—2; G. Woonijk—T. Kom 2—0; P. de WijnD. Klinkhamer 2—0; A. Komijn— G. Bakkum 0—2; J. BleekerM. Langra, Sr. 02; N. LengersD. Stam 0—2; D. PeerdemanD. Bruggeman 2—0; G. Bak kumG. Bruin 20. [op al onze Damesmantels en Swaggers Herencostuums, Overjassen I Regenjassen en Mantels Kinderkleding en Modeartikelen LANGESTRAAT 16-18 1 ALKMAAR (Advertentie, Ing. Med.) maatschappi voo De raming voo gemeentelijk bure; bedraagt voor 1952 28.527) ten opz voor 1951 is in hoi .ee aan de ingevc gen, alsmede aan d personeel met ei werkster en een met twee kantoc volkscredietbank, jongste bediende W. hebben onlang: de personeelsbezetl ling doen instellet komsten hen hebb een reorganisatie i welke een verder personeelsbezetting moeten voorkomei breiding van het volkscredietbank stelling van person aanleiding geven, de bank is hiervoo De kosten van teszieken zijn wed stegen; de verhr tegen lager dan vc verzachting van verhaal. De begroting v kenhuis sluit me meente te dekk f 238.911. De hoge genoeg door stijgi gelden en van de i gedekt; het geraar band hiermede sle waarmede in de voor 1951 rekeninj Omdat nog stee< ming is bereikt m de buitcngemcenl gane regeling van gemeenten in het het ziekenhuis, m< raming van de bijc ting beperken tot gezegde bedragen, deze commissie ei over de wijze van deling van het tel en de buitengemee opvattingen van c van B. en W. terzs vorm zo ver-uitee nadering nog heel vereisen. De begroting var stelling voor m; betoon wijst 'n tek waarvoor de dekk begroting is opgen 48.500 hoger dar raamd. De oorzaal zakelijk in de sti, ondersteunden en de brandstoffentos de stijging van d De raming voor h keerde onderstam band met de ve paste normen. I verpleging van be gen in gestichten ding van kinderen zijn de voor rekel komende personee begroting is een opgenomen voor werkloze hoofdar objecten van adm: rijk verleent een de hieraan verboi gere ramingen voi hulpverlening bij wijten aan de toen werkzoekenden. D werkloosheidswet overbruggingsuitkc stlg beïnvloeden. Gemeentelijk Jaarlijks ircn een bedrag per lf bestrijühig van in artikel 55 bis wet. Voor het j B. en W. de volge steld: Voor het openb derwijs f 34,40, per meisjesle :rlin van handwerkben openbaar gewoon der kosten van h schoolgebouwen, met fl.— per m openbaar vr rtge: derwijs f 42,62 en u.l.o. f 49,87, ver: per meisjesLerlin het schooljaar 1 aantal leerlingen onderwijs 1831, vc woon lager onder U.l.o. 264. Het bedrag p openbaar buitenge zal f 99,37 bedraj f 1.per meisjes vang .'an het 1 droeg het - an tal Voor de bijzon Worden voor het gemeentelijke ver ten van va1 ~-de R.K. Jongensschol de R.K. Juliana t 1483,26 en de f 2126,73.

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 2