Boeren moeten grasland scheuren voor verbouw van voedergewassen Pools amendement op Westelijk ontwapeningsvoorstel Noordhollandse bakkers waren Alkmaar bijeen in De bloembollentelers hoorden in Haarlem verrassend nieuws IJsselmeervissers in besiaan bedreigd Suikerfabriek is in de N.O.-polder gewenst Geen opheffing van de koffiedistributte voor Duitsland Driehonderd getuigen in de zaak Rinchard VlHII't 111 'l Ul't voorzien-Grote belangstelling voor de Ijplll I III l< ll"l '^Olympische schaatswedstijden te Oslo Vereniging voor Bloem bollencultuur bijeen de goud-gele VIRGINIA Van Hassel wint de re-titel In de toekomst tekort aan landarbeiders Nederlandersgraven een haven in Australië Minister Mansholt in zuivel-labyrinth (Van onze parlementaire redacteur) nE MINISTER van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening, de heer Mans- v holt, schilderde de toestand van onze landbouw Maandagmiddag bij de be handeling van zijn begroting in de Tweede Kamer, verre van rooskleurig. De veevoederpositie en de afzet van onze tuinbouwproducten baarden hem vooral zorgen. Vooral de gebeurtenissen in Korea hebben als alle internationale factoren fluctuaties in vraag en aanbod en in de prijzen van landbouwproduc ten veroorzaakt. De moeilijkheid bij de aankoop van grondstoffen voor onze veehouderij noopt ons tot verhoging van onze eigen productie, om inkrimping van de pluimvee- en varkensstapel in 1953 te voorkomen. Nog erger dan de situatie van het krantenpapier is de toestand van de voedergranen. De heer Mansholt wees er op, dat de boeren zelf meer aardappelen en groenvoer voor veevoeder moeten verbouwen en er zal grasland gescheurd moeten worden. Aan een verplichting tot dit laatste dacht de minister nog niet. wijdte van de snoekbaarsnetten voor de IJsselmeervisserij, de hoedanigheid van de Nederlandse loggers en de mos selparasiet. De IJsselmeervissers heb ben eigener beweging de maaswijdte van de snoekbaarsnetten van 80 op 92 m.m. gebracht. Niettemin besloot mi nister Mansholt om van 1 September 1952 af een minimum maaswijdte van 96 m.m. voor te schrijven. Daartegen kwam de Kamer in opstand. Men ver weet de minister, dat hij het bestaan der vissers bedreigde en gaf hem !r. overweging als hij dan tóch een ach teruitgang van de visstand ln het IJs- selmeer vreesde (beschermde teelt- gronden aan te wijzen. Ook werd er aangedrongen op uit breiding van de trawlervloot. Ir. van Die zei, dat de buitenlandse concur rentie toenam door de kwaliteitsver mindering van de haring, die steeds de noodzaak hiertoe bewijst het feit, dat het subsidie voor veevoer nu al tot 100-millioen gulden is ge stegen, zonder dat dit bedrag is ver disconteerd in de begroting van het Landbouw-egalisatiefonds. In navol ging van het plan-Schuman rijpt ge lukkig steeds meer het inzicht, dat men ook voor de landbouw tot een gemeen schappelijke regeling zal moeten ko men. In het voorjaar wordt hierover een conferentie gehouden. Het prijsbe leid besprekend, zei de bewindsman, dat voor de melk-, eier- en vleesprijs voor de boeren op de zandgrond een zekere garantie moet worden gegeven. De moeilijkheid is echter vooral voor de melk de vraag hoe hoog die garantieprijs moet zijn. Over het prijsbeleid in zijn geheel plegen de re gering en het georganiseerde bedrijfsle ven reeds overleg. De resultaten zullen aan de Kamer bekend gemaakt wor den. De minister wilde het denkbeeld van een rekening—courant-systeem bij het Landbouw Egalisatiefonds voor de verschillende producten gaarne over wegen. Bouw van boerderijen HIJ voelde evenwel weinig voor uitbreiding van het aantal suikerfa brieken. In de Oost- en de Noordoost polder zou een fabriek echter wel op zijn plaats zijn. Betreffende de tuin bouw zei de heer Mansholt het over leg te willen heropenen. Bij de ratio nalisatie van het kleine boerenbedrijf wilde de minister het zoeken in cre- dietverlening, inplaats van subsidiever lening. De heer Droesen van de KVP verzocht de regering om de bouw van boerderijen financieel mogelijk te ma ken op sommige nieuw ontgonnen en ot verkavelde gronden en diende tij- I deus 4e replieken een daartoe strek- I kende motie in. De heer Borst (CPN) f diende een motie in, die een tweeprij zenstelsel, in 1952, voor de melk be oogde. De minister noemde de motie technisch onuitvoerbaar en hij ont raadde de aanneming ervan. In de re plieken zeide de heer Mansholt nog dat als hij zijn zin kreeg minstens 200.000 h.a. grasland gescheurd zou worden voor de verbouw van voeder gewassen. Over de broodpositie zeide hij, dat het Nederlandse volk over '52 gerust kan zijn, dank zij een voldoen de broodgraan-voorziening. Verwijten Niet minder dan zeven afgevaardig den voerden het woord over de maas- Minister Mansholt hult zich in stilzwijgen (Van onze parlementaire redacteur) Minister Mansholt heeft gisteren ln de Tweede Kamer op de vraag van de heer Cornelissen (WD), over de mo gelijkheid van opheffing der koffiedls- trlbutie en de verlaging van de omzet belasting op suiker voor de groothan del, teleurstellend geantwoord. De koffie-distributie zou niet langer gehandhaafd worden dan nodig is. De vermindering van de omzetbelasting op suiker was een kwestie, die bij minis ter Lieftinck thuishoorde. De heer Mansholt was echter we) bereid hier over met de heer Lieftinck in contact te treden. Op ongeduldige vragen van de heer Cornelissen zei de bewinds man tenslotte, dat het nu onmogelijk was een openbare verklaring over het einde van de koffiedistributie af te leg gen. En daarmee moest de Kamer het doen. STRAALJAGERPILOTEN NAAR HOLLAND TERUG Negen Nederlanders, die in Williams Air Force Base in Arizona tot straal jagerpiloot zijn opgeleid, ontvingen Zondag hun brevetten. Binnenkort zul len ze naar Nederland terugkeren. Hun opleiding in de V.S. duurde dertien maanden. Een nieuw strijdpunt in de politieke commissie Nederland in commissie De Poolse gedelegeerde Wierblowsky heeft Maandag een nieuwe twistappel ln de politieke commissie geïntrodu ceerd. Hij heeft n.l. bij de behandeling Van de herziene Westelijke ontwape ningsvoorstellen een amendement in- lediend, volgens hetwelk de voorge stelde ontwapeningscommissie zou moe ien werken aan de hand van het re- Klement voor de atoomcommissie. Zij zou bovendien de Westelijke resolutie en de Russische amendementen moeten behandelen. Men is in Parijs van me ning, dat dit voorstel aanvaarding van het Westelijke plan met een grote meerderheid onmogelijk moet maken. De Polen zouden een commissie willen instellen zonder werkschema of om schreven opdracht. Daardoor zou zij bij voorbaat tot onvruchtbaarheid gedoemd zijn. De Westelijke mogendheden zijn er daarom tegen. Van Russische zijde is uiteraard scherpe critiek op de Westelijke voor stellen geleverd. Overigens is over de verschillende onderdelen van het plan vaak slechts kort of in het geheel niet gesproken. De Russische minister Wys- jinski was ziek en kon dus het woord niet voeren. Verwacht wordt, dat hij vandaag nog aan het woord komt Niettemin hoopt men hedenavond nog aan de stemming over het plan toe te komen. In de commissie ad hoc is het debat over de vorming van een commissie van onderzoek naar de mogelijkheid van verkiezingen in Duitsland voort gezet. Voorgesteld samte gers van Nederland, Polen, Brazilië, IJsland en Pakistan. Een groep kleine landen, w.o. Nederland, heeft voorge steld, de bevoegdheden van deze com missie uit te breiden, en genoot hierin de steun van de drie Westelijke mo gendheden. minder op zee gekaakt wordt. Wel licht zal de Nederlandse mosselvisserij het hoofd kunnen bieden aan de bui tenlandse concurrentie, nu de mossel parasiet zo goed als verslagen schijnt. De begroting van Ec. Zaken In de avondvergadering besprak de heer Nederhorst (Arb.) het internatio naal economisch beleid en uitte zijn waardering voor de samenwerking bij het Schumanplan. De Europese samen werking zag hij met zorg en hij vroeg een nota, «waarin de regering zal uit eenzetten hoe zij zich de verdere in tegratie denkt. Het leek hem vooral noodzakelijk de economische Unie in Benelux-verband tot stand te brengen. Ook vroeg hij hoe de regering de zaak in de hand denkt te houden als vol gend jaar de Marshall-hulp ophoudt. Hij had er bezwaar tegen, dat van de investeringsbeperking in de particu liere sector weinig te bemerken is. Hij vroeg de aandacht voor de betekenis van directe controle. De heren Hoogcarspel (CPN) en Korthals (VVD) vroegen aandacht voor de prijs van courantenpapier. De heer Hoogcarspel meende dat een suosldie op het papier of een bijslag op de in te voeren grondstoffen moest worden gegeven. De heer Korthals schetste de krant als van essentiële waarde voor een democratisch bestel. De concessie van de minister van Financiën ver laging van het invoerrecht noemde hij een druppel op de gloeiende plaat. De heer Korthals zou het ontwerp Unieverdrag, dat nu ambtelijk voorbe reid wordt, aan het bedrijfsleven tot advies voorgelegd willen zien. De heer Weiter (KVP) meende, dat de coördi natie van het financiële en economi sche beleid een der geheimen van het kabinet is. Volgens hem komt het fi nancieel en economisch beleid het hef tigst in conflict bij de investeringen. Deze spreker vroeg of de regering niet eens een duidelijk overzicht kan verschaffen over wat tot dusver is be reikt op het gebied van het prestatie- loon in zijn verscheidene vormen. Voorts of de credietbeperkingsmaat- regelen ook de credietverlening aan de middenstand betreffen. Bliksemverhoren En toch nog geen stap verder Hoewel driehonderd getuigen in biik- semtempo zijn gehoord, is het Assisen hof te Brussel geen stap verder geko men met de behandeling van de zaak tegen de Belgische chirurg R nehard, die beschuldigd is van moord op de burgemeester van La Louviere, de hr. Deberghe. Het getuigenverhoor ge schiedde in telegramstijl en mocht por getuige niet langer dan drie minuten duren. Veel sensatie werd even ver wekt ,toen een Brussels blad wist te melden, dat de zoon van Deberghe, die tijdens de oorlog S.S.-man was, zou hebben aangestuurd op de moord op zijn vader! De man, dit dit aan de krant had verteld hield als niet be ëdigd getuige stijf en strak vol, dat hij hiervan tijdens de bezetting had ge hoord. Doch de vrouw van Deberghe en haar zoon ontkenden de waarheid van dit bericht verontwaardigd. Binnenkort wordt in vacature Burgwal Naar wij vernemen moet ernstig reke ning gehouden worden met de moge lijkheid, dat drs W. Reyseger, voorzit ter van H.B.S. en voorzitter van de vereniging van eerste klassers, candi- daat wordt gesteld als bestuurslid van de K.N.V.B. in de vacature-Burgwal. Een definitieve beslissing zal binnen kort worden genomen. Hoe groot de belangstelling voor de Olympische wedstrijden in het hard rijden op de schaats te Oslo is, blijkt wel uit het feit, dat reeds thans alle plaatsbewijzen voor de 500 en 1500 m zijn uitverkocht. Voor de kaartverkoop welke Zondagmorgen 16 December om 8 uur begon, was het publiek reeds Vrij dagavond queue gaan maken. De Engelse FA heeft rapporten ontvangen van de zusterbonden, waar uit blijkt dat deze besloten hebben door te gaan met de voorbereidingen voor de uitzending van een Britse ploeg naar het Olympisch voetbaltournooi te Hel sinki. Nochtans heeft de Schotse bond jyjET EEN daverend applaus heeft de vergadering van dit besluit kennis genomen. In het verdere verloop van zijn rede heeft de heer Van Nispen er aan herinnerd, dat 1951 voor 't bloem- bollenbedrijf een gunstig jaar geweest is. De productie ging vrijwel geheel naar het buitenland. De opheffing oer Scherpe critiek op minister Mansholt Twee moties aanvaard (Vervolg van Pag. 1) Het theoretisch inkomen van de bak ker, zoals de minister dat heeft gecal culeerd, noemde spreker onjuist; de practijk wijst heel anders uit. Vele ma len werd de rede van de heer Veenboer onderbroken door bijvalsbetuigingen. Een luid en eendrachtig „Ja" op zijn vraag of allen bereid waren mee ten strijde te trekken, was het antwoord op zijn toespraak. 9 Januari naar Den Haag Na de pauze werd nog door tal van sprekers critiek geleverd op de houding van de verschillende partijen in het algemeen en op die van de houding van de Partij van de Arbeid in het bijzon der. De adj.-secretaris van de Neder landse Bakkersbond, de heer Van Wor- kum, vergeleek de houding van minis ter Mansholt met die van de „Boeren generaal Kruger". Diens naam zal vele geslachten voortleven, aldus spreker, .generaal Mansholt" zal doch die van Voorgesteld is, deze commissieworden vergeten zodra hij van het ta< t* itellen uit vertegenwoordi-1 pjjt is verdwenen. Spreker deelde mede, dat op 9 Ja nuari in Den Haag een vergadering zal worden gehouden waarin de bestuur ders van de landelijke organisaties re kening en verantwoording zullen af leggen van de grote strijd welke zij hebben gestreden. De heer Boomstra drong er bij een blijvende afwijzende houding, van de regering op aan de zaken te sluiten of anders eigenmachtig een lonende broodprijs vast te stellen. De heer Poen uit Utrecht zeide er zeker van te zijn, dat voor de twepde maal in Alkmaar de victorie zal be ginnen. Moties Aan het slot van de vergadering wer den enkele moties aangenomen. In de eerste motie werd de overtui ging uitgesproken dat de Nederlandse Bakkerijstichting alles heeft gedaan wat redelijkerwijs mogelijk was, om verbetering te brengen in de huidige toestand, hetgeen echter geen bevre digende resultaten heeft opgeleverd Daarom werd besloten een landelijke In 1953 wordt een International Fiower-lestival of Holland'' in bollenstreek gehouden (Van onze speciale verslaggever) IN DE gisteren te Haarlem gehouden 212e algemene vergadering van de Ver eniging voor Bloembollencultuur heeft de voorzitter, jhr. dr. O. F. A. H. van Nispen tot Pannerden, plechtig het International Flowerfestival of Holland 1953 uitgeroepen. Dat is rijkelijk vroeg, maar er was een geldige reden voor dit plechtige moment, omdat juist een basis voor samenwerking gelegd was tussen bet hoofdbestuur van deze vereniging, de organisatoren van de Flora 1953 en het bestuur van de Stichting Keukenhof te Lisse, In vertrouwensvolle samen werking zal van het jaar 1953 een hoogtepunt van propaganda gemaakt worden voor de Nederlandse bloembollencultuur en -handel. Beide tentoonstellingen zullen worden verenigd in het grote International Flowerfestival of Holland. contingenteringen in Engeland is van grote betekenis geweest. Met zorg vervult het echter het hoofdbestuur, dat de liberalisatie van de Europese handel in vele landen op de terugweg schijnt, inplaats van zich uit te breiden. Ook in de afzet van de Verenigde Staten is onvoldoende vooruitgang, on danks het feit, dat er zeer belangrijke bedragen aan onpersoonlijke reciame werden besteed. Wat het binnemana betreft dienen de kwekers de uiterste zorg te blijven besteden aan kwaliten en bloeivermogen. Mr. R. C. Bakhuizen van den Brink, zo deelde de voorzitter nog mede, heelt zich om gezondheidsredenen genood zaakt gezien te bedanken als voorzit ter van net Scheidsgerecht, waaraan Hij sinds 1916 is verbonden. Men zal hem als een hoogstaand mens, knap jurist en uitstekend kenner van het bloem bollenvak blijven eren De agendapunten MADAT de vergadering de periodiek aftredende voorzitter bij acclamatie herkozen had, werden benoemd tot op volgers van de hoofdbestuursleden C. B. Broeze er B. P. Heemskerk, die sta tutair niet herkiesbaar waren, de heren A. Priester Sr. te Beverwijk en Jac B. H. M. Roozen te Heemstede. De af delingen Zeeland, Wervershoof en Winkel werd opgedragen een vertegen woordiger aan te wijzen in de com missie tot nazien van de rekening 1951. Vervolgens verklaarde de vergade ring zich accoord met 'n zodanige statu tenwijziging, dat het voortaan onmoge lijk zal zijn zich als lid te melden, wan neer men al door enige afdeling werd geweigerd. Na enige discussie verklaarde ae vergadering zich eveneens accoord mei het voorstel van het hoofdbestuur in2a ke een reorganisatie van de wijze, waarop in de vereniging beslissingen moeten worden genomen. In de volgen de algemene vergadering zal een Be stuursvoorstel aan de orde komen, waarbij wordt vastgelegd, dat voortaan over besluiten van algemene aard hoofdelijke stemmingen gehouden zui len worden in de afdelingen. De uitsla» dezer stemmingen zal dan ter algeme ne vergadering worden medegedeeld. Slechts voor zuiver organisatoriscm. aangelegenheden zal de oude stem-re geling gehandhaafd blijven. De begroting 1952 werd vervolgens vastgesteld met een totaal aan ont vangsten en uitgaven van 156.050, de rekening 1951 met een totaal van 129.824,90. Rondvraag gIJ de rondvraag stelde de afdeling Bovenkarspel de vraag, o' er geen kans is, dat de 2 procent heffing per roe wordt opgeheven. De afdeling kreeg hierop een kort en duidelijk „neen" te holen. Dit is een zaak van het Bedrijfschap. De kwestie van adres sering van het ledige fust, zal met de Vereniging van Expediteuren worden opgenomen. Egmond-Binnen vroeg, hoe ver de vrijstelling van gladiolenkeuringen strekt. Medegedeeld werd, dat keuring voorgeschreven is. maar dat verschil lende kwekers zoveel vertrouwen ge nieten op grond van ervaringen, dat niet iedere zending ter keuring behoeft te worden voorgelegd. Ook Grootebrock kwam nog eens te rug op de 2 procent vakheffing. De voorzitter deelde mede, dat met „vak' hier bedoeld wordt het Centraal Bloem- bollencomité. Dat is een federatief li chaam. Wanneer de leden menen, dat de vertegenwoordigers van hun orga nisatie te kort schieten, moeten ze dit laten weten Hier kan de Verenlglne voor Bloembollencultuur geen invloed op uitoefenen. Ten slotte heeft Harenkarspel nog gevraaad of de beursnoteringen nier r' het i" zaan zouden kunnen worder 'Pger.omen. De voorzitter deelde mei- dat het onmogelijk was betrouwbare koersen vast te stellen. m (Advertentie, Ing. Med.) vertrouwenscommissie samen te stel len, die volledige volmacht heeft te handelen zoals zjj nodig acht. Zjj zal voorts op korte termijn omlijnde voor stellen moeten uitwerken en die aan de bakkers moeten voorleggen. Hierna werd een tweede motie aan genomen, welke ter kennis zal worden gebracht van de Tweede Kamer der Staten-Generaal, de Raad van Ministers en de Minister van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening. In deze motie spreken de bakkers er hun bevreem ding over uit, dat de regering ondanks het als economisch juist en rechtvaar dig erkende principe van de Bakkerij stichting, dat de prijs van elke brood soort gebaseerd moet zijn op de kost prijs vermeerderd met een redelijke winst, toch heeft nagelaten maatrege len in deze richting te nemen. Nog steeds houdt zij vast aan de onjuiste compensatie-theorie. Voorts wordt in hoge mate de tweeslachtige houding van de Vaste Commissie en de „hard nekkige en onrechtvaardige houding' van de minister in deze gehele aange legenheid betreurd. De heer Veenboer, die de verschil lende sprekers van repliek diende, drong er bij de bakkers op aan geen overhaaste en onberaden stappen te nemen, doch vertrouwen te hebben in de commissie. Hij besloot zijn toespraal met de woorden: „Tot ziens op de bar- ricadel" verklaard dat geen medewerking van Schotse zijde kan worden verleend, ten zij opheldering wordt gegeven wat be treft de vereisten inzake de amateur- status waaraan de aan de spelen deel nemende spelers moeten voldoen. In een vergadering met de stich ting „Circuit van Drenthe" heeft da sportcommissie van de KNMV besloten op het programma van de internationale TT-races te Assen voortaan ook 'n race voor de 250 cc klasse te plaatsen. Zo zullen de wedstrijden om de Grote Prijs van Nederland, met ingang van 1952, welke op Zaterdag 28 Juni worden gehouden, in den vervolge bestaan uit races in de 125, 250, 350 en 500 cc-categorieën. ibi Fraaie zege op De Ruyter Nadat Kees de Ruyter gisteravond reeds tegen de Belg Vervest een ne derlaag had geleden, en daardoor zijn kansen op de Europese titel bil'arten libre zeer aanzienlijk had zien dalen, heeft onze landgenoot vannacht bo vendien in de Belg Van Hassel zijn meerdere moeten erkennen. Deze heeft thans de titel veroverd. Het zag er aanvankelijk niet naar uit, dat De Ruyter tegen Vervest zou verliezen. Hij begon met een serie van 121 en na vijf beurten was de stand 204—4. Vervest maakte een serie van 200, De Ruyter antwoordde met 100, waarop Vervest met 276 een meerder heid verwierf, die hij niet meer af stond. De Ruyter won daarop in twee beurten tegen Galmiche. Niettemin waren zijn kansen op de titel zeer klein geworden. Tegen mid dernacht begon onder grote spanning de beslissende partij. De Ruyter miste de eerste stoot, liet de ballen in gun stige positie liggen en moest aanzien, dat zijn tegenstander 201 bij elkaar stootte. De Ruyter kwam niet verder dan3. Van Hassel stootte toen veertig bij elkaar, de Waalwijker, even eens en na vijf beurten was de stand De Ruyter 43, Van Hassel 225. In de zesde beurt maakte Kees de Ruyter 372. Hij kreeg de leiding, maar moest deze in de achtste beurt afstaan, toen Van Hassel met 210 de partij uitmaak te. Hij had toen vier matchpunten voor sprong op onze landgenoot, het beste gemiddelde en de hoogste serie in de eindpoule en werd zo eerste in het eindklassement. L. E. I. veronderstelt: In Januari begint het Landbouw Eco nomisch Instituut een onderzoek naar de juistheid van de vraag of Nederland op de lange duur minder landarbeiders, ja wellicht tekort van deze arbeiders zal krijgen. Het instituut heeft 61 ge meenten in de provincies met de gro tere bedrijven, waaronder Noord-Hol land, uitgekozen. Deze gemeenten zul len gelden als voorbeeld voor het ge heel. Thiery's hebben hoop op Franse uitkering Op een Zondag te Amsterdam gehou den bijeenkomst van de Internationale Familiestichting Thiery is medege deeld, dat men alle hoop heeft op een compromis-aanbod van de Franse rege ring. Dit zou over niet al te lange tijd worden gedaan en inhouden, dat aan de erfgenamen van de achttiende-eeuwse Frans-Venetiaanse kopman Jean Thiery een som van 50 tot 100 millioen Franse francs (vijf ton tot een millioen gulden) wordt toegewezen. Reeds nu zijn er vierhonderd Nederlandse en zeshonderd Vlaamse leden. In Januari zullen be sprekingen met de Franse groep begin nen, verder zijn er nog Zwitserse, Duit se en Engelse na-zaten. In de Australische haven Brisbane is ae Nederlandse hopperzuiger „Geopo- tes IV" aangekomen. Het vaartuig, be horend aan Adriaan Volkers' Mij. te Rotterdam, zal gebruikt worden bij de aanleg van een nieuwe haven in Mel bourne, in samenwerking met de N.V. Van Hattum en Blankevoort te Bever wijk. Het uitvoerend personeel bestaat uit Nederlanders. De „Geopotes IV" heeft drie maanden over de reis ge daan. Voor het werk is een Australische maatschappij opgericht. MR HACA IN HOGE RAAO Bij Koninklijk Besluit is benoemd tot raadsheer in de Hoge Raad der Neder landen, mr. H. Haga, raadsheer in het gerechtshof te 's-Gravenhage, tevens president van de Bijzondere Raad van Cassatie te 's-Gravenhage. Amsterdamse onderscheiding voor jan Sluyters De schilder Jan Sluyters, die dezer dagen zeventig jaar is geworden, heeft gistermiddag uit handen van mr. Arn. d'Aillyburgemeester van Amsterdam, de gouden medaille van de Hoofdstad ontvangen Deze onderscheiding werd hem uitgereikt op een bijeenkomst te zijner ere in het Stedelijk Museum be legd. Er is een overzichtstentoonstel ling van zijn werk ingericht, welke 130 nummers telt.

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 5