25°/o ELS' LAATSTE NIEUWS De gemeentebegroting van Alkmaar Stad en Omgeving AAT SOECKER OSMIA VULPENHOUDERS AGENDA Bromfiets, in Den Helder gehuurd, te Nijmegen verkocht ADVOCAAT De heer Van Drunen vertelde de geschiedenis van Alkmaar uit FIRMA |AN KUHNE Ruim zeshonderd kin deren behaalden diploma NOG 4 DAGEN KORTING Kinderen van Bloemwijk vierden feest Een gezellige avond in het „Wapen van Heemskerk" Plan tot restauratie van Kape'kerk eist f 110.000 Biljartkampioenschap wintertijd 1 is betert Opheffing Noorderbank staat vast Uitgeest Koffie op bon 524 Christiansen in vrijheid geste'd Storm op Philippijnen eiste 588 mensenlevens Oud-internationals in 't strijdperk tegen H F.C. Ex-nazi's op hoge posten in West-Duitsland WOENSDAG 19 DECEMBER 1951 L'hisioire se répète HAT de geschiedenis zich steeds her- haalt, bleek gisteravond wel weer uit de lezing, die de heer H. van Dru nen, oud-gemeenteraadslid en Alkmaar der in hart en nieren, gisteravond in de grote zaal van het Victory Hotel hield voor een veertigtal leden van de ver eniging „Oud Alkmaar". De heer Van Drunen vertelde over allerlei oude Alkmaarse zaken en in hét bijzonder wijdde hij zijn aandacht aan de geschiedenis van het Alkmaarse po litiecorps. In de loop van zijn voor dracht, die helaas wat fragmentarisch was, noemde de spreker, die de Alk maarse annalen en archieven nauwge zet heeft bestudeerd, tal van interes sante bijzonderheden. Zo deelde hij me de, dat in 1572 een verordening was verschenen, dat de kerkklokken in de omliggende dorpen moesten worden opgehaald, opdat er kanonnen van ge maakt konden worden. L'histoire se répèteEn nu wij weer een ambte narenverbod hebben: door een in 1798 verschenen verordening kon men toen bezwaren indienen tegen bepaalde ambtenaren, die men nutteloos of on waardig achtte. Emigreren werd zeer moeilijk gemaakt in die dagen: strenge straffen werden na 1752 opgelegd aan degenen, die poogden bekwame am bachtslieden naar het buitenland te brengen. De dagen tijdens en na de Tachtig jarige Oorlog waren voor Alkmaar kennelijk heel wat woeliger dan thans. Zo is er een oude politieverordening, die zegt, dat hü, die wordt aangevallen, vier penningen moet betalen voor iede re aanvaller, die door hem wordt ge dood. Handen afhakken en ogen uitsteken waren in de Gouden Eeuw vrij gewo ne straffen. Zeven getuigen De vrouw had het vooral moeilijk in die dagen: als zij een aanklacht wil de indienen tegen een aanrander, moest zij hiervoor maar liefst zeven getuigen meebrengen. Als poorter van deze goede stad had men niet slechts rechten, maar ook en misschien nog méér plichten Zo moest hij, die niet meehielp om een onwelkome vreemdeling buiten de stadswallen te zetten, een boete van tien Vlaamse ponden betalen. De schout, die er met zijn rakkers op moest toezien, dat aan al deze veror deningen de hand werd gehouden i de Alkmaarders zich als volwaardige poorters gedroegen, was in de zestiende en zeventiende eeuw tevens de eiser in rechtszaken en moest leven van de op gelegde boeten. Hij had het zeer druk Voo-ï de 3ie.eótdag,en VOL AU VENTS PASTEITJES RAGOUTBROODJES SAUCIJZENBROODJES HAMHOORNS GEVULDE KAASKOEKJES ZOUTE KOEKJES CHIPOLATACAKES VRUCHTENCAKES CHOCOLADECAKES Ritsevoort 32, Tel. 2801 b.g.g. 5708 Banketbakkerij Kokerij en toen hem door de overheid in 1569 een substituut werd toegewezen tegen een salaris van f 36 per jaar, moest de schout hiervan zelf zestien gulden be talen. Des nachts was er steeds een streng toezicht op het doen en laten van de burgerij, die toen in vele opzichten aanzienlijk minder vrij was dan nu, en voor wie zeer strenge maatstaven van fatsoen waren aangelegd. In 1581 wer den door de burgemeester drie rotten van zes man aangenoyien om nacht wacht-diensten te verrichten en deze nachtwacht bleef met talrijke variaties bestaan tot 1899. De onrust in ae stad was in 1603 zo groot, dat de hulp van de burgerij werd ingeroepen, door ieder, die een vechtersbaas aanbracht, honderd gulden te geven. Velen wer den uit de stad gezet, vooral dieven, slechte vrouwen en degenen, die zonder consent tapten. Dieverijen op de ker mis werden gestraft met geseling en verbanning. Zo vertelde de heer Van Drunen nog vele aardige bijzonderheden uit de ge schiedenis van Alkmaar en hij besloot zijn relaas omstreeks de jongste eeuw wisseling. Bovendien had hij verschei dene interessante attributen van de politie uit vroeger jaren meegebracht en enkele imposante foto's van ons po litiecorps aan het eind van de vorige eeuw. De voorzitter van „Oud Alkmaar", de heer H. Ringers, dankte de spreker voor zijn voordracht, waarvoor deze veel feitenmateriaal had verzameld, en tot slot werd nog een geanimeerd ge sprek gevoerd tussen enkele echt-Alk- maarse leden, die verschillende herin neringen ophaalden. en andere goede merken met volledige service Verdronkenoord 133, achter de Vismarkt (Advertentie, Ing. Med.) (Ontleend aan onze advertentie-rubriek) WOENSDAG Harmonie Theater, 2.30 en 8 uur: Onder de hemel van Parijs (14 jaar); Cinema Americain, 2.30 en 8 uur: Geen uitweg (14 jaar); Victoria Theater, 2.30 en 8 uur: Een vrouw van slechte reputatie (18 jaar); Rex Theater, 2.30 en 8 uur; Tomahawk (14 jaar). Dancing van Harmonie, 8 uur: Mij tot Nut van 't Algemeen, 2e voordracht avond, de heer S. J. Bouma over „Kleur en fleur rond de Zuiderzee". Grote kerk, 7.30 uur Kerstspel, oecu menische dienst. Wapen -an Heemskerk, 8 uur: Pan der's Cabaret Variété treedt op ten bate van Bond Ned. Militaire Oorlogsslacht offers. Gulden Vlies, 8 uur: A.T.G. voert „Nieuw Land" op. DONDERDAG Harmonie Theater, 8 uur: Onder de hemel van Parijs (14 jaar)Cinema Americain, 8 uur: Geen uitweg (14 j.); Victoria Theater, 8 uur: Een vrouw van slechte reputatie (18 jaar) Rex Theater, 2.30 en 8 uur: Tomahawk (14 jaar). Muziektuin, 2.30 u.: Kerstmiddag van Ned. Ver. van Huisvrouwen. HOOG WATER TE BERGEN AAN ZEE Woensdag, 19 Dec. 7.27 vm, 7 45 nm Donderdag, 20 Dec. 8.10 vm, 8.31 nm Mevr. Bennink-Sieveking f Mevr. BenninkSieveking, die lange tijd bekendheid genoot als hoofd van de Bewaarschool, welke indertijd in de Doelenstraat was gevestigd, is in de ouderdom van 84 jaar overleden. Honderden kinderen hebben onder haar leiding de eerste stappen gezet in bet schoolmilieu. Zij heeft bij hen de grondslag gelegd voor hun verdere schoolopleiding. Velen zullen haar dankbaar geden ken. „ACCORDANDO" ZONG VOOR DE TBC-PATIëNTEN Het Dameszangkoor „Accordando" zong Maandagmiddag onder leiding van Corn. Jonker kerstliederen voor de patiënten van de Zweedse Paviljoens van de Alkmaarse Vereniging tot be strijding der tuberculose. Solistische medewerking verleende Bernd Süsskind. Het behoeft geen betoog, dat verpleeg den en verpleegsters het concert op hoge prijs stelden. Officier eiste twee jaar gevangenisstraf met aftrek (Advertentie, Ing. Med.; Voor de tweede maal in dit jaar zijn ln de Overdekte Bad- en Zweminrich ting alhier examens afgenomen voor de schoolzwemdiploma's A en B en voor het schoolzwemvaardigheidsdiploma. Aan deze examens namen leerlingen van 46 scholen deel. Het aantal aanmeldingen voor het di ploma A bedroeg 486 (waarvan er 71 niet opkwamen), 273 voor het dip'oma B (waarvan er 34 verstek lieten gaan) en 143 voor het schoolzwemvaardig heidsdiploma. Van deze laatster bleven er 26 weg. Afgewezen werden 65 can- didaten voor het diploma A, 19 voor het diploma B en 47 voor het school zwemvaardigheidsdiploma. Het diplo ma A werd behaald door 350 leerlin gen, het diploma B door 220 leeriingen en het schoolzwemvaardigheidsdiploma door 70 leerlingen. De examens hadden een zeer vlot verloop. In totaal werden in bet jaar 1951 uitgereikt 657 diploma's A, 515 di ploma's B en 153 diploma's C. OPBRENGST ST. NICOLAAS- COLLECTE De opbrengst van de collecte voor het Sint Nicolaasfeest der Nederlandse Onderwijzers Vereniging bedroeg dit jaar f 3512.90. Dank zij de hulp van vele collectrices en collectanten en de offer vaardigheid van Alkmaars kindervrien den is de Sint Nicolaascommissie dei Nederlandse Onderwijzers Vereniging er ook dit jaar weer in geslaagd een onvergetelijk St. Nicolaasfeest te orga niseren. GESLAAGD Aan de Technische Hogeschool te Delft slaagde voor scheikundig Inge nieur de heer F, Beek te Alkmaar, Twee jaar gevangenisstraf met aftrek eiste mr. A. W. Holsteyn gistermorgen tegen de Alkmaarder Timotheus> J. van V. Deze verdachte moest zich voor de Meervoudige Kamer te Alkmaar ver antwoorden voor verduistering van een „bromfiets" en diefstal van een gouden horloge. Tijdens de behandeling van de zaak bleek dat de officier deze ver dachte nog meer feiten ten laste had kunnen leggen. Hoewel dit niet was ge beurd, hield mr. Holsteyn hiermede met iijn eis wel rekening. Verdachte had in Juni 1951 te Den Helder een bromfiets gehuurd en was daarmede aan het toeren gegaan. Toen hij zich in de buurt van Nijmegen rea liseerde dat zijn geld op was had hij het rijwiel met hulpmotor in Keizer Karel's stad van de hand gedaan. Voor hij echter zo ver was gekomen had hij in Delft bij kennissen gelogeerd. Van deze gastvrijheid had hij dankbaar ge profiteerd en als tegenprestatie een gouden horloge meegenomen. Dat hor loge had hij in Zeeuws Vlaanderen voor f 118,verkocht. Een psychiater had gerapporteerd dat verdachte niet vol komen toerekeningsvatbaar kon wor den geacht. Niettemin meende de offi cier dat een gevangenisstraf van twee jaar op zijn plaats zou zijn, te meer daar verdachte reeds eerder met de Justitie in aanraking is geweest. Tegen Petrus J. Sijm, eveneens uit Alkmaar, werd een gevangenisstraf van achttien maanden geëist. Deze 21-jarige jongeman had zich te Hoorn meester gemaakt van een, auto, welke niet was afgesloten en waarvan de eigenaar verzuimd had het contactsleuteltje in zijn zak te steken. Ook deze verdachte was, voordat hij er met deze auto van door ging, niet geheel brandschoon. De verdediger merkte op dat zijn cliënt aan lager wal was geraakt. De nacht voordat hij zich over de auto had ont fermd, had S. in de openlucht door ge bracht. Ten einde raad had hij de vol gende dag de auto gestolen in de hoop dat hij gepakt zou worden. „Deze wils- zwakke jongeman is erfelijk belast. Het gaat volgens mij niet aan hem zonder meer naar een gevangenis te sturen en hem na achttien maanden maar weer aan zijn lot over te laten", aldus de verdediger, die meer voor een gecom bineerde straf voelde, zodat S. na zijn detentie onder toezicht van de reclas sering zou komen te staan. In bovenstaande zaken zal de recht bank op Donderdag 27 December von nis wijzen. Burgerlijke stand Gehuwd: Jacobus Biersteker en Cor nelia A. Kolkman; Jan M., de Keijser en Johanna A. Hike; Jacob de Boer en Hermina Waal. Overleden: Hermine H. Heesterman. 61 j., gesch. v. M. J. Lau. op al onze Damesmantels en Swaggers Kerkvoogdij ziet mogelijkheden Herencostuums, Overjassen Regenjassen en Mantels Kinderkleding en Modeartikelen (Advertentie, Ing. Med.) Een groep van bijna tweehonderd op getogen kinderen wandelde gisteravond om kwart over zes van het Boom kampplein naar het Wapen van Heems kerk, waar het onvermoeibare bestuur van de buurtvereniging „Bloemwijk" een kostelijke avond voor hen had ge organiseerd. Nadat de voorzitter van de vereni ging, de heer J. Jonker, de feestvier ders in de grote zaal had begroet, en in het bijzonder hun geliefde lieder, de heer H. Scheffel, werd er een program ma afgewerkt, dat bij de kinderen zeer in de smaak viel. De heren J. Poot Sr. en Jr. brachten enkele grappige schet sen, waarvan vooral die met de me chanische etalagepop succes had en talrijke spontane commentaren aan de zrtal ontlokte. Verder werd met mede werking van de firma „Flandria" de boeiende film „Slag om Kentucky" vertoond, waarvoor sommige bezoe- kertjes misschien nog wat te klein wa ren. Het orkestje van de buurtvereni ging, de „Bingcoo's", zorgde voor vro lijke klanken en in de pauze kregen de kinderen chocolademelk en een tracta- tie. Toen het opgetogen jeugdige gezel schap ten slotte naar huis ging, kregen zij allen nog een verrassing mee. „Bloemwijk heeft met de goede orga nisatie van deze avond haar uitsteken de reputatie weer eens bevestigd. Kerstsamenkomst in de Grote Kerk Vrijdagavond om acht uur zal, in de Grote Kerk een Kerstsamenkomst worden gehouden, waarbij ds. J. Dik- boom zal spreken over het onderwerp „Heft op uw hoofd" en ds. W, Wessel- dijk over „Uw Koning is nabij". Me dewerking zal voorts worden verleend door het Alkmaarse Chr. Gemengd Koor, het Dameskoor „Consonant" en bet Dubbel Mannenkwartet „Zang en Vriendschap". Zij zullen begeleid wor den door het strijkorkest o.l.v. de heer G. C. Pranger. Uitgevoerd zal worden o.m. een cantate van D. Buxtehude, „Das neugeborene Kindelein". Na het herstel van het torentje van de Kapclkerk nemen thans de plannen tot restauratie van de kerk meer concrete vorm aan. Voor hun begroting van f 110.000 tot het uitvoeren van werk zaamheden aan het dak en de muren, hopen de Kerkvoogden bij de bevoegde instanties voldoende medewerking te krijgen. Aanvankelijk waren de kosten tot volledig herstel in oude luister op f 280.000 geraamd. Daar de regering voor het behoud van cultuurmonumen ten op de begroting slechts twee mil- lioen gulden heeft uitgetrokken (de restauratie van de Amsterdamse Oude kerk zou reeds enige keren zoveel vor deren), hebben de kerkvoogden gemeend de raming te moeten herzien. Slechts het allernoodzakelijkste zal worden verricht, wanneer het hiervoor benodigde bedrag zal zijn verkregen Het dak, dat momenteel door stutten voor instorten wordt behoed, en de mu ren, die door ernstige verwering zijn aangetast, zullen in hun natuurlijke staat worden teruggebracht. De kelk voogdij heeft afgezien van het verplaat sen van de gebrandschildei-de ramen, die na de brand van 1760 onjuist zi.iri aangebracht. Per raam zou alleen het uit- en inzetten een bedrag van f 1500 vorderen. Finale hoofdklasse libre Gisteravond werden in „Het Wapen van Haarlem" de wedstrijden van dit kam pioenschap voortgezet. Allereerst moest een partij worden uit gespeeld, die Maandagavond wegens licht- storing moest worden afgebroken, n.l. de partij J. BurgerP. Schouten. Deze partij werdv nu door Burger na spannende stijd met klein verschil gewonnen. De partij TimmermanKramer was -zeer spannend. Timmerman bereikte het eerst de 250, maar Kramer, die 24 carr. achterstond had de nastoot en wist deze kans te benutten. Hij bereikte ook de 250 (gem. 8.33) en maakte een serie van 71. B. Wijkhuizen wist weer te winnen. Hij versloeg J. Smit, die ook met 8Vï gem. speelde met 250 tegen 230. De gedetailleerde uitslagen waren: J. Burger 250 35 34 7.14 Schouten 228 35 30 6.51 P Timmerman 250 30 33 8.33 J. Kramer 250 30 71 8.33 B. Wijkhuizen 250 27 30 9.25 J. Smit 230 27 35 8.51 Voor hedenavond staan op het pro gramma vier partijen, n.l. VisserBurger, BoendermakerSchouten, KramerSmit en WijkhuizenTimmerman. Er wordt dan ook vroeger begonnen. - wringertijd t (Advertentie, Ing. Med.) ECONOMISCHE AANGEIÏEGEN- KEDEN De oude hoofdstukken Landbouw en Handel en nijverheid zijn thans tot dit hoofdstuk samengevoegd. Behalve de op die hoofdstukken gebruikelijke ra mingen vinden op het nieuwe hoofdstuk thans ook de ramingen met betrekicing minister van economische zaken ver- de raming van de gasinkoop. De in het tot het electriciteitsbedrijf, het gas- schenen, waarin een sterke verhoging jaar 1951 herhaaldelijk voorgekomen van de electriciteitsprijzen wordt aan- kolenprijsverhogingen maken het niet gekondigd bij verbruik boven 240 kWh mogelijk een betrouwbare vergelijking per jaar per gezinshuishouding, met het te maken tussen de kosten van het pro- doe] enerzijds het verbruik van electri- duet bij eigen fabricage en bij afname citeit te beperken, anderzijds om zowel van de vennootschap. De directeur van gaan of, gezien uit een oogpunt zowel de productie- als de distributiebedrijven de gemeentelijke accountantsdienst van doelmatige electriciteitsyoorzie- te heipen aan het nodige geld ter be- geeft echter in zijn rapport over de be ning als van de daarbij betrokken be- kostiging van de door het sterk gestegen groting de indruk weer, dat voor zover stuursbelangen, levering van electrische verbru;k benodigde investeringen. Zo- uit de hem ter beschikking staande ge- energie door het^Prpi°^_®tieJ|e^r^f_lrej!_- dra positieve gegevens omtrent een en gevens blijkt de kostprijs thans iets la de het volkscredietbank een bedrijf plaats. Bij beschikking van de minister van economische zaken is ingesteld een commissie, welke tot taak heeft na te streeks aan verbruikers, dan wel door andrr in ons bezit zijn, zullen B. en W. middel van (gemeentelijke) distributie- (je raacj qc daaruit voortvloeiende voor- bedrijven de voorkeur verdient. Als een stellen doen. 1 der beide vertegenwoordigers der ge meenten is op voordracht van de ver eniging van Nederlandse gemeenten de wethouder mr. A. J. M. Leesberg door de minister tot lid van die commissie benoemd. Daar een uitgebreid onder zoek noodzakelijk is, alvorens de com- EEN GEHEEL ANDER BEELD De begroting van het gasbedrijf ver toont thans een geheel ander beeld dan tot nu toe het geval was. Enkele maan- ger ligt dan het geval zou zijn bij voortgezette eigen productie. Een voor stel tot herziening van de bestaande gastarieven, die, in tegenstelling met de electriciteitstarieven, verouderd zijn en tal van onjuistheden vertonen, ligt ge reed en zal de Raad zeer binnenkort worden aangeboden. Bij de behandeling den geleden immers is de oprichting van dit voorstel dient de vraag te wor- - van de N.V. „Gasvoorziening Kop Noord- den beslist, of het verantwoord is de ussie in s aa za zijn e ïaar ges e e Holland" een feit geworden en is de ge- gaspriis te laten beneden het door de vragen te beantwoorden, zal het nog wel enige tijd duren, voordat haar rap port gereed zal kunnen zijn. Bij het opmaken van de begroting van het electriciteitsbedrijf is rekening «ehonden me' de tot nu toe opgetreden in inkenp on verkoop van de stroom. Nadien is een nota in- meentelijke gasfabriek met de aanwe- prijsvoorschriften toegelaten maximum, zige productiemiddelen aan de ven- In afwachting daarvan is voor de dienst nootschap in huur gegeven, waarmede 1952 geen raming van winst uit het gas- voor de gemeente Alkmaar het eigen bedrijf opgenomen, productiebedrijf heeft opgehouden te bestaan. DE GEZINSTARIEVEN In plaats van de kosten der productie Dan kunnen eveneens ter sprake komen zake de electriciteitspolitiek van de vindt men thans in de bedrijfsbegroting de bij de openbare behandeling van de begroting voor 1951 aangehouden voor stellen tot invoering van gezinstarieven voor gas en electriciteit en verlaging van winkel- en grootverbruikerstarieven van electriciteit, waarbij B. en W. zich niet verhelen, dat de omstandigheden, de uitvoering daarvan waarschijnlijk zullen verhinderen. De wetgever heeft nog steeds geen beslissing genomen over de eventuele teruggaaf van de genaaste radiodistri butiebedrijven aan de oorspronkelijke eigenaars. De indruk van B. en W. is, dat hierop helaas niet gerekend zalmo gen worden. De vereniging van Ned. gemeenten heeft, voor het geval de be slissing in het nadeel van deze eige naars mocht vallen, bij de regering en de Staten-Generaal verstrekking van een na-uitkering als voor de particu liere exploitanten toegezegd ook voor de gemeenten bepleit. DE VOLKSCREDIETBANK De omzet van de gemeentelijke volks credietbank beweegt zich nog steeds in stijgende lijn. Voor 1952 wordt gere kend op een omzet van 4400 credieten tot een bedrag van 900.000, mede in verband met een te verwachten uitbrei ding van het aantal aangesloten ge meenten. Met het oog hierop zal in 1952 een gemiddeld uitstaand saldo van 500.000 zeker worden bereikt. In ver band met de liquiditeitsmoeilijkheden van de gemeenten hebben B. en W laatstgenoemd bedrag voorshands als limiet van het uit te zetten kapitaal ge steld. per fles 4.50 (Advertentie. Ing Med.j Naar ons hedenmorgen werd mede gedeeld, heeft een voldoende aantal aandeelhouders van de N.V. Noor derbank zich bereid verklaard om hun aandelen van deze bank te verkopen aan de Amsterdamsche Bank N.V. Hier door is de opheffing van de Noorder bank een feit geworden. Waarschijn lijk zal nog vóór Nieuwjaar het perso neel van laatstgenoemde bank over gaan naar de Amsterdamsche Bank. Première van dorpsfilm Op Woensdag 2 Januari zal voor een aantal genodigden de première worden gegeven van de film over Uitgeest. Deze film werd vervaardigd door 't alhier gevestigde foto- en filmbedrijf „Hollandia" in opdracht van de R.K. ge mengde zanvereniging ..Laetitia", zulks ter gelegenheid van het eerste lustrum van deze vereniging. Deze première zal geschieden in de studio van genoemd filmbedrijf. De voor het publiek toe gankelijke vertoningen zullen worden gehouden in zaal „Baltus" en wel op Dinsdag 8 en Woensdag 9 Januari. Zoals reeds eerder vermeld wil deze film weergeven het culturele leven van Uitgeest in al haar schakeringen en ge ledingen. (Ongecorrigeerd) Ingaande Vrijdag geeft bon 524 Algemeen recht op het kopen van 125 gram koffie. De bon blijft geldig tot 5 Januari 1952. De voormalige „Wehrmachtsbefehls- haber in den Niederlanden, General der Flieger" F. C. Christiansen, is heden enige dagen nadat hij 72 jaar was ge worden in vrijheid gesteld. Hij is van de gevangenis te Scheve- ningen door de rijkspolitie naar Nieu- weschans gebracht en daar over de grens geleid. Zoals bel end, was Christiansen door het Bijzonder Gerechtshof te Arnhem tot twaalf jaar gevangenisstraf veroor deeld. Bij wijze van gratie is destijds vier j. ar van zijn gevangenisstraf afge trokken. De wervelstorm, die de vorige week de Visayan eilanden heeft geteisterd, heeft 588 mensenlevens geëist. Minstens 49.330 huizen zijn verwoest en 403.480 personen zijn dakloos geworden. Door de uitbarsting van de vulkaan HibokHi bok op het eiland Camiguin hebben 2000 personen het leven verlo ren. Voor de traditionele voetbalwedstrijd, welke op Nieuwjaarsdag te Haarlem wordt gespeeld tussen H.F.C. en de oud internationals, is het elftal van de oud spelers van het Oranjeteam als volgt samengesteld: Doel: Halle; achter: Van Run en Caidenhove; midden: Paauwe, Pellikaan en Stijger; voor: Van Gelder, Vente, Roozen, Smit en Drager. Reser ves: Lagendaal en Mijnders. Onderzoek inqesteld Een medewerker van 't blad „Frank furter Rundschau" heeft voor een par lementscommissie, dié de antecedenten van ambtenaren bij het Westduitse ministerie van Buitenlandse Zaken on derzoekt, verklaard, dat de buitenland se dienst van de Bondsrepubliek vele voormalige nazi's telt. Zelfs het hoofd van de politieke afdeling behoorde tot Hitiers partij. De tegenwoordige West duitse gezant in Griekenland was ver antwoordelijk voor de deportatie van Deense joden. Het parlementaire on derzoek werd begonnen naar aanleiding van een aantal artikelen in de „Frank furter Rundschau", in September.

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 2