PELS' Zonderling beheer van. een Alkmaars spaarfonds Stad en Omgeving firma. M. PREIJER Zoon Frankenberg N.V. AAT SOECKER Fa. Th. Kraakman Zn. AGENDA Afsluitdijk en polders doemen de Zuiderzee-cultuur tot ondergang Joh. Kuiper 40 jaar musicus SHERRY Stichting Hypotheekspaarbank Steef en Land Bestuurslid lette meer op persoonlijk voordeel Vervalste verklaringen overgelegd UoqJi de^eeitdoyen ummmnumwmwdP FIRMA JAN KUHNE Finale hoofdklasse libre Voor de a.s. Feestdagen HET VULPENHUIS Feestavond voor militaire oorlogsslachtoffers Kerst- en Nieuwjaarskaarten Bedrijfsrekeningen en gemeenterekening over 1948 Nieuwe mogelijkheden van bestojr veranderen het specifieke karakter De heer S. J. Bouma hield lezing voor 't Nut Propagandist voor goede muziek Politievoetbal DONDERDAG 20 DECEMBER 1951 Verschenen is het verslag van de ver zekeringskamer over de stichting Hy potheekspaarfonds „Stad en Land" te Alkmaar. De stichting werd opgericht 4 Juni 1937 en vroeg in 1947 ontheffing van het verbod beurskasovereenkom- sten te sluiten of het bouwkapitaal van reeds gesloten bouwkasovereenkom- sten te verhogen, wat door de verzeke ringskamer werd geweigerd, omdat de stichting niet beschikte over voldoende waarborgkapitaal en de leiding onvol doende waarborgen bood voor het na komen der aangegane verplichtingen. Aangeraden werd een oplossing te zoeken in portefeuille-overdracht aan een andere bouwkas, maar het bestuur benoemde op 16 Dec. 1947 tot bestuurs lid de heer J. F. H. P., directeur van het Gemeentelijk Bureau voor Sociale Zaken, die de administratie zou verbe teren, de stichting in een N.V. zou om zetten en het vereiste kapitaal zou aan trekken. Tenslotte kwam het tot een fusie met de N.V. Bouwkas „Herrijzend Nederland". Formeel geen fusie Een schriftelijke overdrachtsacte is niet opgemaakt. Van de overdracht kan niet gezegd worden, dat zij formeel tot stand is gekomen, daar in de vergade ring waar het besluit werd genomen, 't vereiste quorum niet aanwezig was en een tweede vergadering niet werd gehouden. De portefeuille-overdracht is dan ook rechtens niet tot stand ge komen. De stichting „Stad en Land" eiste bij zondere voorziening, het bestuur werd door de verzekeringskamer ontslagen en besloten werd tot liquidatie. De ver zekeringskamer heeft het faillissement der stichting zo voorbereid dat de schuldeisers zo spoedig mogelijk in het bezit van een zo groot mogelijk deel van het hun toekomende zouden gera ken. Uitgelokt werd een beschikking van de rechtbank tot wijziging van de rech ten van de bouwkas en haar schuld eisers uit bouwkasovereenkomsten. De stichting werd daarna failliet ver klaard. De Verzekeringskamer geeft vervol gens een uitvoerig overzicht van de fi nanciële toestand der bouwkas om daarna een overzicht van het beheer te geven. Een zonderling beheer Het is gebleken, dat geen der be stuurders de kennis en het inzicht had, nodig om het beheer van een financiële instelling als een bouwkas te kunnen voeren. De heer H. was een hard werker en goed acquisiteur, die driekwart der portefeuille aanbracht, maar hij schoot te kort in het administratieve beheer, wat de bouwkas niet ten goede is ge komen. De penningmeesteresse, mevrouw M.-D., aanvaardde haar benoeming meteen onder voorwaarde dat zij geen financiële verantwoordelijkheid zou hebben. De werkzaamheden van de heer H. als secretaris bleven beperkt tot de notulen der vergaderingen. Het was voornamelijk op grond van de wijze waarop èn de personen door wie de leiding en het beheer werden uitgeoefend dat de Verzekeringskamer de ontheffing van het wettelijk pro ductieverbod heeft geweigerd. De heer P. in het bestuur Ter opheffing van het bezwaar is in 1947 de heer J. F. H. P. in het bestuur opgenomen, van wie op grond van het feit, dat hij directeur was van het Gem. Bureau voor Sociale Zaken, verwacht werd, dat hij bekwaam en geschikt zou zijn om het beheer der bouwkas te re organiseren en een toekomstig verant woord beheer te garanderen. Door de spoedige onderhandelingen over de fu sie heeft de heer P. practisch geen ge legenheid gehad zijn bekwaamheid op dit gebied t.o. van het beheer van „Stad en Land" te tonen. ®T p. liter Oude Genever, Platte Brug n 7.05 Oude Genever, Oude Waag 7.20 B Genever, vanaf 6.50 Brandewijn, vanaf 6.60 Citroengenever, vanaf 5.95 Bessengenever, vanaf 5.50 p. fles Voorburg 4.70 Schillen -.. 4.55 B Advocaat, vanaf 4.30 Likeuren, vanaf 6.55 Punch, vanaf 5.20 B Cognac, vanaf 5.95 Alkmaar, PI. Steenenbrug 104 (Verdronketioord) - Tel. 2604 (Advertentie, Ing. Med.) Betwijfeld wordt evenwel of hij de eigenschappen bezit op te treden als leider van een financiële instelling als een bouwkas, waarbij het voornamelijk gaat om de behartiging der belangen der betrokken kleine spaarders. Het bleek, dat bij wijze van over dracht 24 bouwkascontracten op zijn naam zijn overgeschreven en dat vele oorspronkelijke deelnemers van deze overdracht niets afwisten. Daarbij werd het netto-spaartegoed betaald, zodat de overdragers allen de algemeen gebruikelijke restitutie der betaalde administratiekosten derfden, zodat de heer P. als „insider" op een tegenover de betrokken deelhemers re latief al te voordelige manier in het bezit )ier lopende bouwkascontracten kwam. De heer P. had moeten weten, dat de overneming van een contract waarop slechts het inschrijfgeld was betaald ongeoorloofd was en dat hij zich daardoor voorrang verschafte bij de toekomstige toekenningen, waarbij het nummer van afgifte van het con tract de volgorde der toekenning be paalde. Vervalste verklaringen Het trof de Verzekeringskamer bij zonder onaangenaam dat toen de heer P. wist, dat de zogenaamde overdrach ten niet erkend werden en hjj dus niet als deelnemer maar als gewoon credi teur voor de door hem betaalde bij dragen werd beschouwd (wat een ver schil maakte voor de grootte zijner vorderingen op de bouwkas) de heer P. later schriftelijke overdrachtsver klaringen van een aantal oorspronke lijke deelnemers produceerde. H(j trachtte daarmede de geldigheid dier overdrachten aan te tonen, maar twee deelnemers, onder ede gehoord, ontkenden pertinent ooit een dergelij ke verklaring te hebben ondertekend. Van enige dier verklaringen kon met zekerheid geconstateerd worden dat zij vervalst waren. Vast te stellen in hoe verre de heer P. voor deze vervalsing verantwoordelijk is ligt niet op de weg der Verzekeringskamer. Deze bepaalt zich er toe van 22 der 24 contracten de overdracht niet te erkennen. Twee nam de heer P. er van de heer P. van der H. over. Dat de heer P. de onbehoorlijkheid dezer handelingen niet inzag wettigt de mening der Verzekeringskamer dat er twijfel mag bestaan aan zijn geschikt heid als bestuurder van een bouwkas. Zijn persoonlijke financiële belangen namen een te grote plaats in wat ook blijkt uit de door hem bedongen per soonlijke voordelen bij de fusie, nml. een met f 3000 's jaars bezoldigde func tie. De debacle van de „Stad en Land"- portefeuille is hoofdzakelijk een gevolg van het wanbeleid van de heer J. A. N. als directeur van de N.V. Ver. Bouw- kassen al moet in dit verband tevens worden uitgesproken, dat de heren P. en H. zeer lichtvaardig handelden door administratie en middelen uit handen te geven zonder dat de portefeuille overdracht formeel en definitief tot stand was gekomen. KANTOORBOEKEN KASBOEKEN ORDNERS—AGENDA'S voor het nieuwe boekjaar. Verdronkenoord 133, achter de Vismarkt (Advertentie, Ing. Med.) Hoge moyennes van Schouten en Smit Gisteravond was er bij de partijen voor het hoofdklasse kampioenschap libre veel belangstelling en er werden ook hoge moyennes gemaakt. Zo won P. Schouten van Boendermaker (die ook het bijna 10.gemiddelde speelde) met 250 tegen 143. Zijn gem. was 16.66. J. Smit speelde met 15.62 gem. in zijn partij tegen Kramer. Verder won J. Burger van W. Visser en P. Timmerman met gering verschil van Wijkhuizen. Er werden flinke series gemaakt o.a. van 59, 57, 55, 47 en 40. De gedetailleerde uitslagen van gisteren waren: J. Burger W. Visser P. Schouten C. Boendermaker J. Smit J. Kramer P. Timmerman B. Wijkhuizen 250 32 59 7.81 191 32 31 5.96 250 15 57 16.66 143 15 22 9.53 250 16 55 15.62 136 16 47 8.50 250 29 40 8.62 De stand na gisteravond is nu als volgt: P. Timmerman 3 750 95 40 7.89 5 B. Wijkhuiz 3 740 82 39 9.02 4 J. Burger 2 500 67 59 7.46 4 C.Boendermaker 2 393 33 54 11.90 2 P. Schouten 2 478 50 57 9.56 2 J. Smit 3 708 70 55 8.96 2 J. Kramer 3 622 72 71 8.63 1 W. Visser 2 303 50 31 6.06 0 ALKMAAR, 19 Dec. Aardappelen 8 11; witlof 8—26, bloemkool II 13; rode (Ontleend aan onze advertentie-rubriek) DONDERDAG Harmonie Theater, 8 uur: Onder de hemel van Parijs (14 jaar). Cinema Amcricain, 8 uur: Geen uitweg (14 j.>; Victoria Theater, 8 uur: Een vrouw van slechte reputatie (18 jaar» Rex Theater, 2.30 en 8 uur: Tomahawk 04 jaar). Muziektuin, 2.30 u.: Kerstmiddag -van Ned. Ver. van Huisvrouwen. VRIJDAG Cinema Americain, 8 uur: De prinses van Samarkand (14 jaar); Victoria Theater, 8 uur: Tarzan en de slavin (18 jaar); Rex Theater, 2.30 en 8 uur: Bright Victory (14 jaar); Harmonie Theater, 8 uur: Ben je vrij vanavond (tot 10 jaar o.g.) Grote kerk, 8 uur: Kerstsamenkomst. HOOG WATER TE BERGEN AAN ZEE Donderdag, 20 Dec. 8.10 vm, 8.31 nm Vrijdag, 21 Dec. 8.56 vm, 9.20 nm. TE CAMPERDUIN Hoog Laag Donderdag 8.15 20.36 2.15 14.36 Vrijdag 9.01 21.25 3.01 15 25 Zaterdag neemt mej. Dubois afscheid Wij hebben aezcr üugen reeds ge meld, dat mej. Dubois, werkzaam aan de U.L.O. school, met vervroegd pen sioen zal gaan. Zaterdagmorgen zal zij afscheid van de school nemen. Brandgevaar in ULO-schoo! De oudercommissie heeft zich dezer dagen bezig gehouden met de kwestie van het brandgevaar voor de leerlin gen, die op de zolderverdieping wer ken. Zoals bekend was de gemeente gevraagd daar en brandtrap aan te brengen. Burgerlijke stand Geboren Theresia M„ d. van H. C. van Mierlo en W. G. van Koert. Pieter H-, z. van A. Hazevoet en N. A. Spandaw. Getrouwd Lambertus C. Schaak en Franziska Eckhart. Bauke Fgber en As sen L. C. Visser. Quirinus Poetskoke en Suzanna van de Bor. Jan Bakker en Antje T. Appel. Overleden: Hendrica M. Weeland, 59 jaar, gehuwd met P. M. de Groot. Francisca W. Sleveklhg, 84 jaar, wed. van W. G. Bennink. Oude Genever, p. L. 6.90 Cognac, p. fl. vanaf 5.30 Citroen, p. L 5.95 Cognac Le Malre, p. fl. 7.30 Fladderac, p. L 6.10 Rum Punch, p. fl 5.40 Bessen Preijer, p. L. 5.40 Advocaat, p. fl 4.10 Bessen Coebergh, p. L. 5.70 Supra Advocaat, p. fl. 4.50 Wijnhandel - Alkmaar, Voordam 10, tel. 3166 Onderhoudswerken aanbesteed In Den Haag is aanbesteed het onder houd voor 1952 van 't gemaalde Schut sluis en de dienstwoningen te Urk be nevens bijkomende werken. Laagste in schrijving was die van Daalders Aan nemersbedrijf te Alkmaar voor 8767. Aanbesteed is het onderhoud voor 1952 der kunstwerken met dienstgebou wen en bijbehorende terreinen in de Noordoostpolder nabij Lemmer. Daal ders Aannemingsbedrijf was laagste in schrijver voor 6883. Voor 13.333 was deze laagste inschrijver voor het onder houd in 1952 van de kunstwerken in de N, O. polder bij de Voorst, te Mark nesse, te Havelen en Vollenhove, Blok zijl en Emmeleroord en voor 62.243 voor het onderhoud in 1952 van de Meerdijk enz. van de Noordoostpolder. De beste service! De grootste keus! Fa. MARIE OUDE JANS SCHOUTENSTRAAT 15. (Advertentie, Ing. Med.) Slechts een klein gedeelte van de zaal van „Het Wapen van Heemskerk" was gisteravond bezet, toen het gezelschap Pander daar een feestavond verzorgde voor de Bond van Militaire Oorlogs slachtoffers. In zijn openingswoord gaf de heer heer Roos uit Wormerveer een over zicht van het werk dat het bondsbe- stuur voor de leden doet; het tracht rechtvaardige pensioenen te krijgen, het verzorgt weduwen en wezen, het verleent steun bij moeilijkheden van allerlei aard en het vergeet ook niet van tijd tot tijd enige ontspanning te bieden. Daar het feestprogramma van het gezelschap Pander vrijwel gelijk bleek te zijn aan het onlangs gebrachte voor het CNHV, kunnen wij verwijzen naar dat verslag. Helaas bleek dat dit be roepsgezelschap ook nu weer enkele malen zondigde tegen de grondbegin selen van het spel. Toon Dekker's Rhythm Stars en de heer Arendsen verzorgde na afloop een geanimeerd bal. Klaverjas-drive „I.K." De Alkmaarse klaverjasclub „I.K." or ganiseert Zaterdag 29 December in „Hef: Wapen van Heemskerk" een klaverjas- drive ten bate van de Alkmaarse lighallen en hete Zweedse pavilloen. De heren X Busch, Kanaalkade 38, H. van der Sluis, Hoeverkade 6, en N. Pater, Bierkade 6, zullen vanaf heden klaar staan om de gegadigden voor de vele persoonlijke prij zen voor dit tournooi, in te schrijven. Een dansorkest, onder leiding van Aldert Dek ker, „The Rhytm Sheiks", zal na afloop van het ingespannen kaarten de dans muziek voor een, naar men hoopt, gezellig bal verzorgen. 1 i giUCJIC kool 6,5010 spruitkool 1232; boeren kool 4—9; sla 5—12; andijvie 5—15; knol soepgroenten 4—16; bieten 9—14; winter peen 512; waspeen 830; uien 7—30; prei 817; soepgroenten 36 peterselie 10; peren: Winterjan 1932 en Gieser Wildeman 30—34. IN GROTE SORTERING KERSTKAARSEN, KERSTLOPERS, KERSTLAKENS, KERSTSERVETTEN. Langestraat 24, (Advertentie, Ing. Med.) De raadscommissie belast met het onderzoek van de gemeenterekening 1948 heeft gevraagd op welke wijze de aanstelling van de arts voor de on- gevallendienst, K. H. Kolk, is geregeld en in hoeveel gevallen hij geneeskun dige bijstand verleende. Tevens werd gevraagd of voor vervanging van de directeur van de G.G.D. niet volstaan kan worden met de aanwijzing der stadsartsen G. J. Sleuymer en Dr. J. Degenaar. B. en W. antwoorden, dat de aanstelling van dokter Kolk ge schiedde op arbeidsovereenkomst naar burgerlijk recht. Zijn aanstelling moet worden gezien in het licht van de taak- verlening van het geneeskundig perso neel van de G.G.D. Niet het aantal ge- Vallen waarin geneeskundige dienst is verleend kan als norm voor de belo ning dienen maar weleer de omstandig heid dat hij zich van tijd tot tijd voor geneeskundige bijstand beschikbaar moet houden. In 1948 is in 576 geval len hulp verleend zonder dat genoteerd is door wie dat geschiedde. De commissie meent in overweging te moeten geven voor de ambtswonin gen bij alle bedrijven een afzonderlij ke en gespecificeerd toe te lichten post voo/ het onderhoud in de begroting op te nemen. B. en W. zijn bereid daaraan te vol doen. MARKTBERICHTEN NOORDERMARKTBOND, 20 Dec. 6600 kg uien 26.80—28,40. grove 27.90—28 en drielingen 22—28; 1000 kg peen: B 15,70 en C 14; 400 kg bleten A 10,60; 9000 kg andijvie 14,20—15,80, II 6—14.40 en B 5— 11,40; 38.000 kg rode kool 7—12,30; 3000 kg gele kool 6,30—8,60; 5500 kg groene kool 6,507,60; 30.000 kg Deense witte kool 5,808,40; 69.000 kg Succes witte kool 5—5,80. LANGEDIJKER GROENTENCENTRALE, 20 Dec. 9000 kg rode kool 8—12,50; 35.000 kg gele kool 5,50—7,50; 20.000 kg groene kool 6.50—7,10; 70.000 kg witte kool 5—8; 3500 kg uien 26,8027,40 en drielingen 24—24,20; 2000 kg bieten 13,70 —13,90; 1600 kg witlof: BI 27—31: 4000 kg andijvie 13,4015,20; 300 kg spruiten 1518. Doorgedraaid 1600 kg witte kooi, 8600 kg groene kool en 2300 kg gele kool. yAN de oorsprong af is de Zuiderzee van nationaal belang geweest. De gehele ontwikkeling van ons land is begonnen door de handel, scheepvaart en visserij, die daar in de oudste tijden werden beoefend. Uit dit gebied, dat in later tijd als een reusachtig havenbekken was te beschouwen, kwam door zijn specifieke mid delen van bestaan een Zuiderzee-cultuur voort, die sinds de afsluiting en de voortschrijdende drooglegging van haar levende elementen wordt beroofd. Van hetgeen nog is overgebleven, moeten wij zo veel mogelijk proheren te behouden om althans enige uitingen van deze oude beschaving, die binnen afzienbare tijd haar voedingsbodem zal hebben verloren, veilig te stellen. om de schoonheid en het eigen karak ter te demonstreren, waarop de heer Bouma met liefde en grote kennis van zaken had gewezen. Na het uitermate boeiende betoog van de spreker kon het geen verwondering wekken, dat de voorzitter van 't Nut, de heer G. D. Swanenburg de Veije, op hartelijke en welgemeende wijze dank bracht voor het gebodene. TN deze geest begon de directeur van het Zuiderzeemuseum te Enkhuizen, de heer S. J. Bouma, zijn voordracht „Kleur en fleur rond de Zuiderzee", die hij gisteravond in de kleine zaal van de Harmonie voor het Departement van de Maatschappij tot het Nut van 't Alge meen hield. Fraai gekleurde lichtbeel den van alle plaatsen en streken rond het oude water lichtten op duidelijke wijze sprekers betoog toe. Het karakter verandert. Door het wijzigen van de bestaans mogelijkheden in de gebieden rond de Zuiderzee, zo betoogde de heer Bouma, verandert het eigen karakter van nage noeg elke plaats. De sporen van de Zuiderzee-cultuur, die nu nog in meer of mindere mate zijn aan, te treffen zullen mettertijd worden uitgewist. Het zal de taak en de plicht van de gemeen schap zijn zoveel te bewaren als ver eist is voor een juist inzicht In deze be langrijke cultuur-historische periode van dit gedeelte van ons land. Reeds in het midden van de 17e eeuw ontwierp Hendrik Stevin een plan tot afsluiting van de Zuiderzee, door de zeegaten tussen de Waddeneilanden te dempen. Het zou pas na de Eerste We reldoorlog worden, alvorens door het gebrek aan broodgraan en wegens de overstromingen van 1916, de verzilting en de hoge di.iklasten, uitvoering aan dit voornemen kon worden gegeven. Van Harlingen over Makkum, Wor- kum en Lemmer voerde de spreker zijn gehoor mede naar Kuinre en Kampen, Elburg, Harderwijk, Amsterdam, Edam en Monnikendam en de plaatsen aan de kust van West-Friesland trokken voorbij KERSTPOLONAISES PROFITEROL CITADINE CROQ EN BOUCHE HAZELNOOTTAART KERSTKRANSEN WEIHNACHTSTOLLEN TULBANDEN Koude en warme PUDDINGEN Ritsevoort 32, Tel. 2801 b.g.g. 5708 Banketbakkerij Kokerij t Advertentie. lug. Mea.j KINDERCIRCUS Zaterdag zal het bekende kinder circus „Elleboog" voor de eerste keer in Alkmaar optreden. Het circusspel wordt geheel uitgevoerd door kinderen, die daarbij hoofdzakelijk improviseren. Ze hebben reeds enkele succesvolle tournee's gemaakt en niet lang ge leden mochten zij ook voor het konink lijk gezin een uitvoering geven. De eventuele baten van de in het Gulden Vlies te geven voorstelling komen ten goede aan Pro Juventute. ALKMAAR (Advertentie, lag. Med,) £EN van onze bekendste Alkmaarse musici, de heer Joh. Kuiper, zal op 30 December een zeer belangwek kend jubileum vieren. Op deze dag zal hij gedurende veertig jaren in Alk maar als musicus en als propagandist voor de goede muziek werkzaam is. Vijf Augustus van dit jaar was eigen lijk de nauwkeurige datum, waarop dit feit had dienen te worden herdacht, doch aangezien deze dag in de vacantie van de talrijke leerlingen van de heer Kuiper viel, werd besloten de viering van het jubileum tot het einde van het jaar uit te stellen. Reeds verscheidene maanden geleden publiceerden wij een levensbeschrijving van deze onvermoeibare bevorderaar van de goede muziek-beoeiening, die met grote liefde reeds talrijke leerlin gen in de muziek opleidd^ en die een zeer belangrijke rol speelt in de Noord- Hollandse en in het bijzonder in de Alkmaarse muziekwereld. Vooral op het gebied van kinderzang is de heer Kuiper specialist en hij schreef o.m. reeds verscheidene operettes voor kin derkoor. Deze mooie en langdurige staat van dienst heeft de vitaliteit van onze stad genoot-musicus echter nog geenszins verminderd. De heer Kuiper is nog steeds vol plannen en activiteit. Laat ons daarom hopen, dat dit jubileum Veertig jaar muziek.... voor hem het begin zal zijn van een nieuwe periode, waarin hij in goede gezondheid nog veel tot stand zal mo gen brengen, waarbij de muziek en Alkmaar en zijn wijde omgeving baat zullen vinden. dient aan uw feestmaal vooraf te gaan medium en extra dry, per fles vanaf 6.— (Advertentie, Ing. Med.) R P Alkmaar is thans veilig Dinsdagmiddag speelde het elftal van de Rijkspolitie Alkmaar op het Gem. Sportterrein aan de Kruislaan te Am sterdam een wedstrijd voor de politie- voetbalcompetitie tegen SVKMA. Dit elftal behoorde in de eerste helft van de competitie tot de kanshebbers voui' de bovenste plaats. Door diverse muta ties is hun elftal echter aanmerkelijk verzwakt. De uitslag 3-0 voor de Alk maarse Rijkspolitie is hiervan het ge volg. Vóór de rust wist middenvoor Jager uit een voorzet van linksbuiten Schoon beek het eerste doelpunt te maken. Het tweede doelpunt kwam van ae voet van Schoonbeek, die de keeper van SVKMA op tactische wijze wist ie verschalken. De Marechaussee's hadden vóór de rust niet te klagen over geluk. De doel palen en de lat waren meermalen be hulpzaam bij het keren van een zexer schijnend doelpunt. Na de rust gaf rechtsbuiten Van Lult een keihard schot op het SVKMA-doeL De keeper had moeite met wegwerken en slaagde er niet in dit op afdoende wijze te doen. Hiervoor had linksbin nen Termaat de bal voor het inschieten en was de stand gebracht op 3—0 voor Alkmaar R.P., hetgeen tevens de eind stand was. Daar Den Helder verloor van Alk maar G.P. is het degradatiespook voor Alkmaar R.P. van de .baan. Alkmaar R.P, maakt nog een goede kans om op de derde of vierde plaats van de rang lijst te eindigen. Uitspraken Meervoudige Kamer De Alkmaarder Arie van L. werd gistermorgen door de Meervoudige Ka mer te Alkmaar veroordeeld tot drie maanden gevangenisstraf met aftrek en drie maanden voorwaardelijk. Vorjge week eiste de officier tegen deze ver dachte zes maanden gevangenisstraf, in verband met het feit dat L. drie maal lood had gestolen van de Hervormde kerk te Schermerhorn. De Alkmaarder Reinder R. en Jo hannes S. uit Egmond aan de Hoef wer den terzake van een verkeersovertre ding tot resp. f 40.— en f 25.— veroor deeld. De officier had tegen beiden een boete van f 40.geëist. De Alkmaarder Anne S. werd, even eens wegens een verkeersovertreding, tot f 40,subs. 20 dagen veroordeeld. Cornells de W. uit St. Pancras werd terzake verduistering van een schrijf machine tot een maand gevangenisstraf veroordeeld. Kerstspel in de Grote Kerk Voor het kerstspel, dat jaarlijks door een groepje jongeren van de Vrijzin nig Christelijke Jeugd Centrale in de Grote Kerk wordt opgevoerd, bestaat steeds meer belangstelling. Zo waren er gisteravond ruim vijfhonderd men sen, ouderen en jongeren, die het spel over de aangrijpende gebeurtenis van de geboorte van het Christuskind in de stal te Bethlehem, dat op eenvou dige, doch eerbiedige wijze werd op gevoerd, van harte meeleefden. De altjjd mooie kerstliederen brachten de juiste sfeer, die op een avond als deze thuis hoort en de vreugdevolle be tekenis van het kerstfeest doet besef fen. Ds. Dikbooiïl opende en sloot de plechtigheid met gebed. De opbrengst van de collecte, die aan de uitgang werd gehouden, is be stemd voor de samenwerkende kerken De gemeentebegroting van Amsterdam vastgesteld De gemeenteraad van Amsterdam heeft gisteravond de begroting 1952 in inkomsten en uitgaven sluitend op een bedrag van f 258.619.694.goed gekeurd met 29 tegen 8 stemmen. Tegen stemden de 8 aanwezige leden der 12 leden tellende CPN-fractie. Aan de behandeling heeft de raad in 15 zittingen 56 uren besteed.

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 2