CARDOZO 25% Het gemeentebestuur van Bergen vraagt inlichtingen aan Ged. Staten Eigendomsrecht Uitgeester klok betwist Berger kleuterscholen wacht een extra subsidie Strikte noodzakelijkheid van het werk werd in twijfel getrokken P. W. N.Beplanting is een levensbelang Ulij uAenbeti U ALKMAAR BENNINGBROEK HOORN HEILOO Oterleek Principieel debat in gemeenteraad Adhaesiebetuiging ingetrokken Toen alle kaarsjes brandden begon de zon te schijnen Kunstenaarscentrum Bergen besloot seizoen met boeiende filmavond NOG 3 DAGEN KORTING Weekoverzicht van de Langedijker veilingen Limmen L.T.B. steunt door aardappelmoeheid ernstig getroffen tuinders DONDERDAG 20 DECEMBER 1951 >m een busje per busje op WAT DOET HET P.W.N. MET DE VERBRANDE PAN'l QISTERAVOND is in de vergadering van de gemeenteraad van Bergen „de u m TiTnr^ gejaagd De alarmerende berichten over de wijze, waarop h6t ïader een vUf-jaren-pIan van hetTro- vinciaal Waterleidingbedrijf de spade hanteren om van de „Verbrande Pan" - het ongerepte wonderschone stuk duinterrein tussen Bergen en Bergen aan Zee - een recreatie-oord te maken, waren voor dr. J. Hemelrijk aanleiding om een interpellatie aan te vragen. Deze interpellatie, alsmede een verzoek van de Heemwacht om adhaesie te betuigen aan een adres aan Ged. Staten vormden de inleiding van een uitvoerige discussie, welke tot resultaat had, dat B. en W. Ged. Staten zullen verzoeken de gemeenteraad binnen enkele dagen mondeling volledig in te lichten over de werkzaamheden van het PWN bij de „Verbrande Pan De raadsleden verwachten te vernemen, of de schending van de ongerepte staat van het betrokken duingebied voor het behoud van de duinen noodzakelijk is. Mede gezien dit verzoek van het gemeentebestuur werd besloten geen adhaesie te betuigen aan het adres van de „Heemwacht". nR. J. HEMELRIJK verweet het PWN, dat het zich niet beperkt had tot die werkzaamheden in de duinen, die strikt noodzakelijk zijn voor de watervoorzie ning. Naar zijn mening heeft het PWN zich aangematigd naar eigen wansmaak een stuk ongerept natuurschoon te be derven. „Misschien denkt men met de „verparking" van de „Verbrande Pan" het natuurschoon te verfraaien, maar in dat geval handelt men als de man, die zijn knappe vrouw met behulp van een lippenstift, parmanent, rouge en poider tot een modepop maakt", aldus dr. He melrijk. De fractieleider van de PvdA was verontrust door een brief van de heer Nobel, voorzitter van de Commissie v. Landschapsschoon in Noord-Holland Noord, volgens wie de rentmeester van het PWN, de heer Jelles, zou hebben medegedeeld, dat het grote aantal werk lozen aan het werk moest worden ge zet en dat in overleg met Ged. Staten daarvoor ook duinterrein in Bergen was aangewezen. Ten aanzien van de „Ver brande Pan" zelf, had de rentmeester verklaard: „Dat zit wel rustig. Daarvoor bestaat geen gevaar". Ik vind deze tij ding echter allerminst geruststellend. Het feit, dat men een van de mooiste plekjes van Bergen als werkobject voor werklozen heeft uitgezocht, staaft mijn angst, dat het natuurschoon geweld zal worden aangedaan en het PWN zich niet zal beperken tot noodzakelijk on derhoudswerk. En voor deze vernielen de arbeid heeft dit utiliteitsbedrijf ton nen over, geld, bijeengebracht door de waterdrinkers, die het water dus te duur betalen. Indien men werkobjecten voor werklozen zoekt, zo riep dr. He melrijk uit, laat men dan een wandel pad langs de Eeuwige Laan of een tun nel onder de spoorwegovergang in de Bergerweg te Alkmaar maken. Volgens spreker heeft de gemeente de verantwoording over het duingebied. Indien het PWN het niet nodig geoor deeld heeft om overleg met het ge meentebestuur te plegen alvorens met de „verparking" van het gebied bij de „Verbrande Pan" te beginnen, dan is het taak van de gemeenteraad het daar toe te dwingen. Daarom vroeg dr. He melrijk niet alleen om een spoedeisen adres aan Ged. Staten om stopzetting van de werkzaamheden, tot het ge meentebestuur de waarborgen heeft, dat geen verkrachting van het natuur schoon zal plaats vinden, maar tevens een gemeentelijke verordening zou moe ten bepalen, dat het een ieder verboden is om zonder toestemming van het ge meentebestuur werkzaamheden in de duinen te Bergen te verrichten, die de natuurlijke staat van dit gebied ingrij pend veranderen. Morele krachten. MR. SLUIS (Prot.-Chr.) gaf een der gelijke verordening geen schijn van kans. Z.i. kan de gemeente slechts bij het provinciaal bestuur morele krach ten aanwenden om een eventueel ge vaar te keren. Of de werkzaamheden beslist noodzakelijk zijn voor het be houd van de duinen, kon spr. niet be oordelen. Het adres van de Heemwacht telt echter niet voldoende argumen ten. Dat er paaltjes in de „Verbrande Pan" zijn uitgezet, is nog geen bewijs, dat hier wegen zullen worden aange legd. Mocht na nadere informatie blij ken, dat de werkzaamheden het strikt noodzakelijke overschrijden, dan zou de gemeente zich hiertegen ten sterk ste verzetten. Onderhoud moeilijk. DARON TAETS VAN AMERONGEN (WD-Middenblok) maande tot voorzichtigheid bij het vellen van een oordeel Het onderhoud van duinen is zeer moeilijk. De Berger binnen-dui- nen verkeren in desolate toestand waarvan het zand op de Heerenweg het bewijs vormde. Beplanting van de dui nen is noodzakelijk en gaat onvermn- delijk met bressen gepaard. Dit is le lijk, doch men moet het over een paar jaar zien. Het PWN heeft van de dui nen in Heemskerk geen park gemaakt „Ik wil hier niet het waterleidingbe- drijf verdedigen, maar ik wijs de be- schuldiging, als zou het PWN zich aan vandalisme schuldig maken, van de hand. Velgens de heer J. Broersma (CPN) prevaleert in deze kwestie de werk verschaffing. Ook hij was bevreesd V"or parkaanleg, temeer als hier hon derden arbeiders vijf jaar lang werk moeten vinden. Naar zijn mening han delt het PWN onrechtmatig en recht streeks in strijd met het gemeentebe lang. „Indien wij de natuur de vrije loop hadden gelaten, dan was de „Verbrande Pan" er niet meer geweest. Wat men thans doet, is noodzakelijk", aldus for muleerde de heer Ellis van de KVP zijn oordeel. Wethouder Den Das <P. v. d. A.) bracht de waterontrekking ter sprake, die de beekjes en meertjes deed opdrogen en de duinflora verdor ren. Het is de taak van het PWN de nog bestaande beplanting zo goed mo gelijk te bewaren en waar nodig voor nieuwe aanplant te zorgen, teneinde de ondergang van de duinen te voorko men. Toezegging van P.W.N. gURGEMEESTER HUYGENS schaar de zich aan de zijnde van de natuur liefhebbers, die de voorkeur geven aan het rhige duin, boven een mooi aange kleed duingebied. Geschokt door de berichten en de omvang van de werk zaamheden, had de voorzitter zich te lefonisch tot de directeur van het PWN, de heer Van Nieveld, gewend, die hem verzekerd had, dat met de „Verbrande Pan" niets zal gebeuren. De paaltjes aldaar hebben niets te be tekenen. In het gebied rond de „Ver brand Pan" zullen de vroegere bosscha ges worden hersteld. Een wortelonderzoek zal aan het licht brengen welke bomen er inder daad hebben bestaan, waarna men tot het planten van soortgelijke bomen zal overgaan. B. en W. hebben indertijd een schets van dit plan gezien. In hoe verre het nieuwe vijfjarenplan, dat overigens al tot kleinere proporties schijnt teruggebracht te zijn, van het aanvankelijke voornemen afwijkt, dient onderzocht te worden. Deskundigen van het PWN zijn van mening, dat als de duinen niet door beplanting be schermd worden, zij tot ondergang ge doemd zijn en het nageslacht slechts een kale zandvlakte zal vinden. Naar de burgemeester was medegedeeld, is het niet de bedoeling een park aan te leggen. Dat er paden moeten komen, is onvermijdelijk. Het publiek zou an ders te grote schade aanrichten. De voorzitter kwam vervolgens tot het plan, dat wij in de aanhef ver meldden. Dr. Hemelrijk gaf zijn voorstellen echter niet aanstonds prijs. Eerst naar mate de debatten vorderden, kwamen de meningen tot elkander, tot tenslot te over de opdracht aan het college van B. en W. eenstemmigheid was be reikt. Mocht het tot een conferentie komen tussen de gemeenteraad en een verte genwoordiger van het PWN dan zullen tevens deskundigen van de Natuurbe- schermingsraad worden uitgenodigd, teneinde ook hun oordeel te verne men. EEN„ onderzoek naar de mogelijkheid om betere financiële voorwaarden te scheppen voor de Chr. Kleuterschool te Bergen heeft aan het licht gebracht, dat alle kleuterscholen in het dorp onder zware geldelijke zorgen gebukt gaan. B. en W. hebben echter een zij het vertraagde St. Nicolaassurprise in petto. In de volgende vergadering komen zij met het voorstel om alle kleuterscholen een extra subsidie over het jaar 1951 te verstrekken. Ondertussen beraadt het college zich over een ander systeem van subsidiëring. Tot nu toe voelt het het meest voor het Alkmaarse systeem. Deze mededelingen deed burgemeester dr. W. Huygens in de gisteravond gehouden gemeenteraadsvergadering. Weer puin op het strand HE overige agendapunten lokten wei nig discussie uit. Een woord van lof richtte de voorzitter tot de gemeente ontvanger, die kans zag dit jaar de re keningen van 1948, 1949 en 1950 aan te bieden. De heer Swaag (WD-Middenblok), maakte de opmerking dat hiermede ge bleken is, dat de gemeente-ontvanger wel degelijk voor zijn taak berekend is. Hij verwachtte dan ook een woord van lof van die zijde, die indertijd critielc had geoefend, Dr. J. Hemelrijk (P. v d. A.) was hiertoe bereid. Het gemeentepersoneel werd in bet genot gesteld van de compensatie-uit kering van f 5.een bedrag dat door de heer J. Broersma (CPN) een „wasse neus" werd genoemd. De heer Ellis (KVP) vond het onjuist, dat mensen die 200 m. van hun werk wonen, len rijwieltoelage ontvangen. De burge meester verzekerde, dat het lijstje na nauwkeurige controle was samenge steld. De gemeenteraad zal een af schrift ontvangen teneinde zelf een oordeel te vormen. Mr. Sluis (Prot.- Chr.) spoorde het college aan vooral zuinig te zijn met de gelden voor re presentatie, waarna de heer Witte brood (KVP) als zijn oordeel uitsprak, dat het niet te pas komt, drie men sen met het toezicht op de woning bouw te belasten, terwijl de bouw na genoeg stil ligt. Hij vond het onjuist teveel ambtenaren aan te houden. De voorzitter verzekerde, dat de drie be trokkenen voldoende werk hebben. De heer Broersma (CPN) was eveneens een tegenstander van teveel ambtena ren, doch vond het billijk, dat indien door onvoorziene omstandigheden een stagnatie optreedt, men niet onmiddel lijk tot ontslag van ambtenaren over gaat. Het puin op het strand van Bergen aan Zee, dat thans weer gedeeltelijk boven het zand is gekomen, had de aandacht getrokken van de heer Dries- sen (KVP) die aandrong op spoedige opruiming, temeer nu het „laat maar onderstuiven" geen bevredigende op lossing biedt. De heer Maasen (P. v. d. A.) achtte September de gunstigste maand. Burgemeester Huygens moest mededelen, dat het systeem van de Rijkswaterstaat het ingraven van het puin een mislukking is gebleken. Men zal echter binnenkort met een vrachtauto langs het strand trekken om weer wat puin weg te halen. pAettige d&eótdayen die CU ook aan huio bezoekt (Advertentie. Lng. Med.) BURGERLIJKE STAND Geboren Lucas Th., z. van F. Zon neveld en U. W. Groot. Maria M. G., d. van A. B. Kuiper en M. A. van Ros malen. Cornells N. M., z. van Th. Bakker en A. Nijman. Maria L., d. van J. Schut en G. Haanraads. Ondertrouwd: Johannes H. Th. van Buitenen (won. te Delft) en Hendrica Chr. Aulbers. Overleden: Neeltje Besse, 78 jaar. weduwe van W. Otter. TWEE VINGERS ERNSTIG GEKNEUSD De zoon van de aannemer S. is be kneld geraakt bij de bouw van de brug. Met twee ernstig gekneusde vingers is hij naar het Centraal Ziekenhuis te Alkmaar overgebracht. Een arbeider die door een balk be wusteloos werd geslagen zal enige tijd rust moeten nemen. In de gisteravond te Uitgeest gehou den raadsvergadering is het eigendoms recht van de veelbesproken luiklok ter sprake gekomen, wat een principieel debat tot gevolg had. Het was de heer Kroon (P.v.d.A.) die deze gelegenheid aansneed met de op merking, dat hij blijkbaar geroepen was, „de kat de klok" aan te binden. Spreker wilde een adhaesie-betuiging in stemming brengen om hiermede het (Advertentie) Toen alle kaarsjes van de kerstboom brandden, werd Mevrouw R. T. te W. door haar man en kinderen verrast met een groot pakket. Tot haar verrassing bestond de in houd uit het prachtige „Safira"-tafel- bestek. „Het leek wel of de zon voor mij opging" vertelde zij, „zo schitterend is dit kostbare tafelgerei!". Een kostbaar geschenk? O neen! De kinderen hadden dit tafelgerei zonder enige kosten ontvangen voor de waar debonnen welke voorkomen op elk pakje koffie en thee van Niemeijer! Hierdoor kunt U dus dubbel genie ten van de pittige Paarsmerk-Koffie, geurige Gala-Thee en Princess-Thee. De fijne smaak voldoet U volkomen en bovendien weet U dat U straks gratis het kostbare „Safira"-tafelbestek ont vangt. Vlekvrij door en door! De geïllustreerde geschenkenlijst wordt U gratis toegezonden als U even een briefkaart schrijft aan N i e - meijer-Groningen. Dit adres is voldoende. (Advertentie, lng. Med.) comité, dat is opgericht om gelden voor het jeugdhuis bijeen te brengen en zo doende de klok te behouden, een rug gesteun te geven. Dit kan toch de in stemming van een ieder wegdragen. Derhalve stelde hij voor het volgende besluit te nemen: „De gemeenteraad van Uitgeest, in vergadering bijeen op 19 December 1951, betuigt hiermede zijn instemming met de plannen, gelden in te zamelen om de tot stand koming van een NederlandsHervormd Jeugd huis mogelijk te maken". Hierdoor kan bereikt worden dat de oude pastorie in haar historische vorm de gemeente zal verfraaien waaraoor een stukje ge schiedenis voor het nageslacht wordt bewaard. Tevens zal hiermede worden bereikt dat aan de verlokking, de oude Hemony-klok naar ver te verkopen, haar grondslag wordt ontnomen. De heer Van Eerden (KVP) zeide. dat deze kwestie al hee' wat gemoede ren heeft bezig gehouden. Wij moeten oppassen na de kerkhof-kwestie nog geen kerkklok-kwestie te krijgen en de raad moet beseffen wie eigenlijk be voegd zij over deze aangelegenheid een discussie te voeren. Spreker's persoon lijke mening was het, dat hij de klok gaarne wil behouden. Hier worden echter twee dingen aan elkaar gekop peld, welke los van elkander staan. Overtuigd als hij was van het grote verband tussen dit jeugdhuis en de klok. Wanneer hier niet toevallig een bod op de klok was gedaan, had de Over werk en leven van Franse kunstenaars Schooljeugd maakte kennis met de schilderkunst De heer Schultink uit Amsterdam, die zich in onderwijskringen een goede naam heeft verworven door de wijze, waarop hij schilderijen voor de jeuga toegankelijk maakt, bezorgue deze week de leerlingen van de hoogste klassen der openbare lagere school te Bergen een bijzondere en leerzame middag. Aan de hand van lichtbeelden deed hij de grote meesters van de Gouden Eeuw tot de kinderen spreken. Het belangrijkste van deze les was zjcj1tbaar genoegen vertelt hij een QAARTOE in staat gesteld, door de Franse legatie hier te lande organi seerde het K.C.B. gisteravond in de dancing van De Rustende Jager te Bergen als laatste kunstavond in dit jaar een avond van Franse films. Het werd een hoogst interessante avond, waarvoor veel belangstelling bestond Er waren films over het werk en leven van G. Braque. Paul Cézanne, Paul Gauguin. Henri Julier Rousseau en Aristide Maillol. Verder was er een film, getiteld „L'art retrouvé" en een film over middeleeuwse miniaturen. Waar de Franse tekst, ook door de muziek, moeilijk te volgen was. gaf mevr. Kamp bij elke film een korte toelichting. „L'art retrouvé", de hervonden kunst, kwam het eerst op het witte doek. De tijdens de oorlog zorgvuldig opgeborgen kunstschatten kwamen als evenzovele geestverschijningen uit het duister weer in het volle licht en wer den algemeen bewonderd. Hoogst in teressant waren de Middeleeuwse Mi niaturen. Het verschijnen van het eerste mensenpaar, de slang, die zo veel ongeluk bracht over de wereld, het leven na de paradijstijd, het werk op het land, de handwerken, de jacht, de oorlog, het ridderleven, het reli gieuze leven enz., dat alles werd bij zonder kleurrijk uitgebeeld. Hierna kwam de grijze kunstenaar Maillol (18611945) de aandacht vra gen. Van het werk van deze beeld houwer straalt, aldus mevr. Kamp, klassieke harmonie uit. De film gaf een goede indruk van het landschap, waar de oude baas leefde en werkte. niet zozeer dat de heer Schultink veel wetenswaardigheden over de schilde rijen en hun vervaardigers vertelde, maar veel meer, dat hij de kinderen tot critisch kijken en nadenken wist te brengen, zodat ze zelf heel veel schoons ontdekten. Het hoofd der school, de heer S. J. Nijdam, bracht de heer Schultink voor het gebódens hartelijk dank. naar jongens, hoe het hem gelukt was een half jaar lang clandestien de les sen van de Academie des Beaux Arts te Parijs te volgen. Paul Gauguin (18481903) was een autodidact. Pas op middelbare leeftijd zou hij zich geheel wijden aan de kunst, toen hij de banden slaakte, die hem als employé bonden aan de bank. Ook zou hij breken met zijn familie. Toch was hij niet gelukkig: zijn vele zelfportretten getuigen het. Dan ver trekt hij naar het eiland Tahiti. Uit het hier geschilderde spreekt een geest van tevredenheid. Dan komt een soort Europees landschap. Wijst dit op heim wee? Het vredige en naïeve verdwijnt; hij schijnt door demonen achtervolgt. Een tragische dood is het einde. Henri Julien Rousseau, genoemd „le douanier", leeft als in een droom wereld. Hij heeft een eigen manier om de dingen op het doek vast te leg gen. Zijn beesten vertonen menselijke uitdrukkingen in het gelaat. Aardig was zijn oorlogsstuks: (hij maakte de ooorlog van '70 mee) een kanon om ringd door een kring van, men zou zeggen, speelgoedsoldaatjes. Van hem werd ook vertoond „la charmeuse de serpents". Paul Cézanne (1839—1906) sluit aan bij de droomwereld van Rousseau. De film begint met een uitvoerige weer gave van het landschap, waarin Cé zanne is opgegroeid. Daar hij niet als vele anderen met materiële moeilijk heden had te kampen, mag het als een verdienste worden beschouwd, aldus mevr. Kamp, dat hij niet maar zo'n beetje uit tijdverdrijf het penseel op nam. G. Braque sloot de rij. Een harde, maar interessante film. Eerst een alle gorische voorstelling en dan als tegenstelling hardheid. Het klokje van middernacht stond op het punt van slaan, toen de voorzitter, mr. A. F Kamp, de avond besloot met een woord van dank aan allen, die hadden mee gewerkt aan het slagen ervan op al onze Damesmantels en Swaggers Herencostuums, Overjassen Regenjassen en Mantels Kinderkleding en Modeartikelen (Advertentie, lng. Med.) Kerkvoogdij de gelden op een andere wijze moeten zien te krijgen. Eigendomsrecht in 't geding Over het eigendom van die klok is wellicht ook nog wel iets te bespreken. Hieromtrent heeft de Raad ook nog geen zekerheid. Wij zouden onze plicht als bestuurders tekort doen wanneer wij hier niet tegenin zouden gaan. Bij het aannemen van deze adhaesie betuiging zou de raad zich nu reeds over de eigendomskwestie uitspreken. Dat kan pas gebeuren wanneer over het eigendomsrecht een beslissing is gevallen. Zou aan de andere kant blij ken dot ijp klok aan de Ned. Herv. Kerk behoort, dan zou de raad zich met deze adhaesiebetuiging bemoeien met andermans zaken en dit zou een ver keerde inmenging zijn. Er volgde nu een uitvoerige discussie tussen de heren Krom en Van Eerden, waarbij deze laatste zich niet liet over tuigen. Nadat de heer Van Tongeren 'CPN) nog getracht had partijen tot elkander te brengen met een tussen voorstel, verzocht de heer Krom de vergadering voor vijf minuten te wil len schorsen opdat hij zich met zijn fractiegenoten omtrent deze aangele- Aan de koolveilingen valt de laatste dagen een iets betere handel waar te nemen, althans voor de bewaarkool. Voor zover de niet te grote aanvoeren dit toelaten wordt wat rode kool voor ex port verladen. Ook Frankrijk treedt als koper op. De hoogste markt was 12,70, gemaakt te Noord-Scharwoude. Ook gele kool komt wat meer los; voor de markt is echter weinig vraag. Goede kool wordt nogal gekocht voor opslag in koelhuizen van de handel. De aanvoer van Succes witte zal spoe dig ten einde zijn. De afgelopen week namen de fabrieken wat groter deel van de aanvoer op. Naar Deense witte kool bestaat wat meer vraag. Voor Noord- Amerika wordt heel wat verladen, waar voor in de maat 6070 78 cent betaald wordt. Kleintjes voor Oostenrijk worden met 5.5 cent betaald. De groene kool deed het in de uieuwe week slecht. Dinsdag was de hoogste prijs 8,20 bij een massale aanvoer, waardoor wat doordraai ontstond en ook heel wat werd opgehouden. De uienprijs bleef ongeveer op hetzelfde peil. Voor middel exportuien werd 2628 cent betaald, waarbij opviel dat nogal wat uien voor Belgie verladen werden. Bin nenlandse uien brachten 2023 cent op. Het is opvallend, dat de bewaargroente haar markt iets zag verbeteren, terwijl de vers geoogste als groene kool en andijvie grote verliezen leden. Vooral andijvie moest een aanzienlijk lagere prijs aan vaarden. De aanvoeren blijven nog groot, terwijl de kwaliteit sterk teruggaat. Een groot deel van de aanvoer is enigszins met rot besmet. Daar dit voor direct ge bruik nog wel kan dienen, drukt het ook de prijs van het goede product. Dinsdag daalde de prijs tot 5 cent met 9 cent als hoogste markt. Een deel van de aanvoer kon geen koper vinden. Ook witlof daalde in prijs tot 20 cent per kg voor IB, wat in deze periode een zeer lage prijs is. WARMENHUIZEN, 20 Dec. 40.300 kg rode kool 8,30—12,10; 5600 kg gele kool 6—8,70; 36.900 kg witte kool 5.50—6,60; 2950 kg uien 27,3027,70 en grove 27,30 27,50; 1150 kg andijvie 6,60—8,70; 5600 kg peen: B 12,66 en C 12,90. LAAGSTE INSCHRIJVER VOOR 30 ETAGEWONINGEN Bij de hedenmorgen te Koog aan de Zaan gehouden aanbesteding van de bouw van dertig etage-woningen, was de laatste Inschrijver de heer R. Min, alhier, met f 259.000.Het hoogst werd ingeschreven door de firma wed. H. Touber te Oudkarspel met t 343.500. In de dezer dagen gehouden verga-de voorzitter, de heer G. J. Visser Icririf van rib lPilnn T.nn T rr n r_ dering van de leden van de L.T.B. is besloten de door aardappelmoeheid ge troffen tuinders te ondersteunen. Ge zien het grote streek!,-lang, dat hier op het spel staat, zal de L.T.B. zich ook tot de omliggende gemeenten wenden tot het verkrijgen van subsidie. De voorschriften om besmette tuin grond een andere bestemming te ge ven, betekenen voor de tuinders een grote schadepost. Het was dan ook met veel vreugde, dat ter vergadering kon worden medegedeeld, dat de ge broeders Kramer te Graft bereid zijn een stuk grasland van 6% ha. als tuin grond beschikbaar te stellen. Op het besmette terrein zal gras uitgezaaid worden, waarvoor de kosten f1000 ten laste van de L.T.B. zullen ko men. Hoewel niemand bezwaren maak te tegen deze hulpverlening, vroeg de heer C. Bakker zich af of in de toekomst ook andere leden op een dergelijke steun zullen kunnen reke nen. Hij betreurde het bovendien. Sat in deze zaak geen contact was opge nomen met de zustervereniging. Naar deelde, zijn de verwachtingen tot het verkrijgen van subsidie van de ge meentebesturen hoopgevend. De vergoeding voor het werken in het kader „Helpt elkander" werd vast gesteld op f 8.in de zomermaanden en f5.in de wintermaanden. Op de hierna belegde vergadering van de Coöperatieve Aardappel Be waarplaats Centrale werd een be stuursvoorstel aangenomen om de nog niet verkochte doch goedgekeurde pootaardappelen op rekening van de Z.L.T.B. te doen bewaren. Deze be slissing houdt in, dat de aardappelen door de Z.L.T.B, zullen worden afge nomen en tegen vastgestelde boxhuur op rekening van de Z.L.T.B. worden bewaard. Ten aanzien van de verlich ting in een van de poterhutten zal bij wijze van proef een gedeelte worden uitgerust met een armatuur. Naar aan leiding van klachten over de verkoop van de aardappelen zal op de volgen de vergadering een terzake kundige worden uitgenodigd hierover Inlichtin gen te verstrekken.

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 5