ivii q 'Ti Chefarine4 Sport in 't kort Kapfcie py Hfff* De wagen in het Kloosterbos Elirikwijk kan Haarlem Zondag in moeilijkheden brengen méér Zware stormen boven Engeland en Ierland JIMMY BROWN AL AUTORENNER D.W.S. zal niet over G.V.A V. struikelen Neem een doos echte VERKOUDHEID Zware straHen wegens poging tot inbraak Het Indonesische kabinet beraadt zich Veel animo voor optie in Indonesië Twee doden, viervermist Het Radioprogramma VRIJDAG 28 DECEMBER 1951 f l'ii, Pa ui en Pom in Zwitserland^) 29. Paul en Ina, de twee kinderen van meneer Bernhard, hadden eerst niet zo veel zin om met hun vader mee te gaan. Zij waren juist zo lek ker aan het spelen met hun mecano. „We moeten altijd met U mee", mop perde Paul. „Waarom mogen we niet eens alleen gaan? We kunnen het best wel". „We zullen nog maar eventjes wachten", antwoordde meneer Bern hard, „totdat jullie een jaartje ouder zfn. Jullie hebt nog veel te leren". „En Carl mag ook alleen". Carl was een neefje van Paul en Ina, en leerde na tuurlijk ook het moeilijke opsporings werk, waardoor de Sint Bernhard- honden zo beroemd geworden zijn. „Stil nu maar"/ suste meneer Bernhard. „Mopper maar niet, jullie mogen dan voor deze keer óók eens de vaatjes met druivensap Óm". Nu dat wilde Paul wel graag. De vaatjes met drui vensap worden altijd door de Sint Bernhardshonden meegenomen om ver kleumde en halfbevroren reizigers, wat op te kikkeren. Vader bSnd Paul en Ina allebei een klein vaatje met drui vensap om de nek. „Zo, gaan jullie nu maar vast naar buiten. Loop me neer Waffl maar tegemoet. Hjj zal op ons wachten bij de vallei". „Oké Pap", riep Paftl en stoof meteen naar bui ten. Hij gevoelde zich nu geweldig. Met dat vaatje om zijn nek leek hij net een echte grote speurder. Inhaalprogramma op laatste Zondag van 1951 op weg naar üo-i£jyw-0-o-d 41. Kappie was de eerste, die weer wat bij kwam en hij maakte van die gelegenheid gebruik om de diamant vlug uit een zak van Trol de Trooster te halen, want die lag nog steeds be wusteloos. De maat was ook nog niet tot zich zelf gekomen. Hij zat met een ver dwaasde uitdrukking in zijn ogen heen pie had de maat weer tot volledig be- beter over een pad te lopen, en daar- en weer te wiegen en neuriede vals een wustzijn gebracht, hoewel hij niet be- om liep hij maar achter Kappie aan. lied. Waarschijnlijk droomde hij. greep hoe het kwam, dat hij opeens „Ik heb de diamant!", schreeuwde Kappie had geen tijd om langer te langs een bergpad holde. Het laatste, Kappie. wachten, daarom trok hij de maat ruw wat hij wist, was, dat hij over een brug „Welke diamant?", vroeg de maat overeind en sleurde hem mee langs kroop met een diepe kloof vlak onder verbaasd. „Ik weet van niks! Ik denk, het bergpad, dat om de berg naar bene- zich. Maar in ieder geval vond hij het dat ik slaap!" Kappie en de maat waren nog niet ver weg, of Trol kwam bij. Ten slotte had de man een ijzersterk gestel en dan is men niet zo lang bewusteloos. Wel zag hij nog enige sterren voor zijn ogen ronddraaien, toen hij langzaam overeind ging zitten. P» AS T ll_L.ES TEGEN (Advertentie. Ing. Med.) Het voetbalprogramma van 1951 wordt ^Zondag besloten met een aantal inhaalwedstrijden. Vier en twintig eerste klassers gaan proberen het oude jaar met een overwinning af te slui ten. Ten hoogste zullen er slechts twaalf in kunnen slagen, maar waar schijnlijk is dat zich onder de uitsla gen van Zondag ook nog een aantal gelijke spelen zullen bevinden. Zo zijn wij bij voorbaat nog niet overtuigd van een Haarlemzege in de uitwedstrijd tegen Elinkwijk. Welis waar mogen wij de Zuilenaren alskam- pioenscandidaten uitschakelen, maar dat neemt niet weg dat zij nog steeds in staat geacht mogen worden van de sterkste ploegen in IA te kunnen win nen. Het wordt in ieder geval een spannende wedstrijd, waarbij het niet onmogelijk is lat de punten worden gedeeld. Heerenveen zal niet toestaan dat Velocitas met de punten uit het Friese Haagje gaat vertrekken. Van DWS kunnen wij niets anders dan een overwinning verwachten in de uit wedstrijd tegen GVAV. Meer onzeker heid bestaat er ten aanzien van de ontmoeting FrisiaDe Volewijckers, hoewel de Amsterdammers op papier de beste kansen bezitten. Ajax ontvangt Leeuwarden. Leeuwarden heeft reeds verscheidene verrassende resultaten kunnen boeken. De Friezen komen Zondag naar Am sterdam waar zij de degen zullen krui sen met leider Ajax. Wij verwachten dat de gastheren de volle winst in de hoofdstad zullen houden. Vitesse, dat vorige week nog in staat was Wage- ningen op eigen terrein te verslaan, zal met hekkensluiter Achilles geen moeite hebben. Sneek gaat een ver geefse reis naar Be Quick maken. Ons vertrouwen in VSV heeft door de 61 nederlaag tegen Ajax een hevige knak gekregen. Zondag komt Blauw Wit een bezoek brengen en hoewel wij van deze Amsterdammers geen won deren behoeven te verwachten, kon het weieens gebeuren dat de Velsena- ren in moeilijkheden kwamen. In de afdelingen C en D worden slechts een tweetal wedstrijden ge speeld. In Maastricht gaan MW en Eindhoven uitmaken wie van beiden tijdens de jaarwisseling de tweede Ook voor Chefarine „4" geldt, dat de werking van 4 geneesmiddelen in één tablet verenigd krachtiger en weldadiger is, dan van eik middel afzonderlijk. Chelarine „4" helpt ook bij hevige pijnen en griep, wanneer andere middelen falen, talen. ja do&é zrfiortcYe/zs&if (Advertentie, Ing. Med.) Vier Amsterdammers, die in Mei een inbraak trachtten te plegen in een fa briek te Kortenhoef, hebben zich in hoger beroep voor het Amsterdamse Hof moeten verantwoorden. De hoofd man van het complot is veroordeeld tot twee jaar gevangenisstraf, de ande ren ieder tot anderhalf jaar. Voor de rechtbank aldaar waren drie hunner veroordeeld tot een jaar gevangenis straf, de vierde werd vrijgesproken. plaats achter Willem II mag bezetten. Het zou ons niet verwonderen als de gasten met twee winstpunten naar de lichtstad terugkeren, daar MW de laatste weken weinig overtuigende re sultaten heeft geboekt. Toch dienen wij rekening te houden met een pun tenverdeling, evenals bij de wedstrijd FeyenoordBW. PSV gaat in de uit wedstrijd tegen Limburgia zijn kam pioenskansen verdedigen De Philips- mensen dienen echter te bedenken dat Limburgia ook nog tot de candida- ten behoort. Het lijkt ons waarschijn lijk dat Sparta de uitwedstrijd tegen Longa tot een goed einde kan brengen. De wapenzendinqen Commissie van onderzoek ingesteld De Indonesische regering heeft een commissie van drie gevormd, welke de kwestie van de wapenzendingen aan een diepgaand onderzoek zal onder werpen, alvorens hierin verder beslis singen zullen worden genomen. Het is nog niet bekend, wanneer de commissie rapport zal uitbrengen. De Talisse, welker wapenlading door de Indonesische autoriteiten is gelost, ligt thans op de rede van Tandjong- priok een lading voor Djakarta te los sen. Te Makassar zijn thans door het havencommando zeven kisten met jachtgeweren met bijbehorende muni tie in beslag genomen. Deze waren door de Nieuw Holland uit Australië aange voerd met bestemming Timor. De scheepspapieren waren in orde, maar afzender noch geadresseerde van de zending waren bekend. Ook Rusland schreef in voor de Olympische spelen Europese renners startten in Buenos Aires Het Noorse organisatie comité van de Olympische Winterspelen heeft bekend gemaakt dat thans 27 landen hebben ingeschreven. Het zijn Argentinië, Australië, Oostenrijk, België, Bulgarije, Canada, Tsjecho Slowakije, Denemar ken, Finland, Frankrijk, Duitsland, Griekenland, Hongarije, IJsland, Japan, Nederland, Nieuw Zeeland, Noor wegen, Polen, Roemenië, Spanje, Zwe den, Zwitserland, Verenigde Staten, Groot Brittannië en Zuid Slavië. Hoe wel Rusland nog niet op de lijst staat, verwhcht men binnenkort ook van dit land nog inschrijvingen daar de Rus sen zich inmiddels wel voor de Zomer spelen te Helsinki hebben aangemeld. Een aantal Italiaanse en Zwitserse wielrenners heeft het koude en natte Europa verlaten om deel te nemen aan wedstrijden te Buenos Aires. Bartali, Bevilacqua, Magni en Kubler hebben daar een ploegachtervolging verloren van een viertal totaal onbekende Ar gentijnen. De Italiaan Sacchi won het sprintnummer voor amateurs. Te Parijs hebben de beroepsbiljar ters Conti en Cote een tweekamp ge speeld in het kader 47/1. Dit kaderspel behoort tot het moeilijkste dat men zich denken kan. Conti won alle tien de partijen met een algemeen moyenne van 58.82. Bovendien verbeterde hij v et record hoogste serie voor de beroeps klasse met het respectabele aantal ca ramboles van £99. Namens het organisatie comité van de Olympische Zomerspelen heeft ge neraal Valkama een radiorede gehou den. Hij stelde o.m. vast dat in alle landen athleten zich aan het voorberei den zijn op de Olympische Spelen, ten einde wederom een eenheid tot stand te brengen in een wereld vol twee dracht. De generaal besloot zijn rede als volgt: „Sportvrienden uit alle lan den, weest hartelijk welkom te Helsin ki, waar in Juli de zomerspelen begin nen, de feestelijke spelen der vriend schap, de ridderlijke wedstrijden waar in de overwinning op zich zelf de schoonste zege zal zijn. Het Staatsburgerschap Tot twaalf uur gistermiddag konden Indo-Europeanen en andere groepen in Indonesië, wie zulks aanging, te kennen geven, of zij het Indonesische staats burgerschap begeerden, dan wel ver wierpen. De Indo-Europeanen, die inderdaad hadden te kiezen, moesten zich daartoe melden bij het hoge commissariaat in Djakarta, dan wel bij de Nederlandse commissariaten in een aantal andere steden.' De toeloop aan al deze kanto ren was inderdaad vrij aanzienlijk. De Chinezen of andere „vreemde Ooster lingen", wie het Indonesische staats burgerschap automatisch toeviel, kon den slechts bij de landraden te kennen geven, dat zij hun eigen nationaliteit wensten te behouden. Ook van deze ca tegorieën hebben zich velen gemeld in Makassar zelfs vijf en twintig pro cent der gehele bevolkingsgroep. Ir i (Ad verten tie, Ing. Med.; Amerika bestem}- 20% van productie voor defensie Ongeveer twintig procent van de totale industriële productie der V.S. zal volgens de huidige plannen voor de defensie worden aangewend. In de tweede wereldoorlog was dit 45 pet., zo voegde hij er aan toe. DE INBRAAK TE HALFWEG De directie van de „Coöp. Boeren leenbank Eindhoven" in de Houtrak- polder bij Halfweg heeft vijfduizend gulden uitgeloofd voor degene, die aanwijzingen of inlichtingen kan ge ven, welke leiden tot aanhouding van de dader(s) der in de Kerstnacht bij deze bank gepleegde inbraak. Inlich tingen worden ingewacht bij de groeps commandant der Rijkspolitie te Half weg. Aan de Britse kusten heersten Don derdag zware stormen, welke heden nog aanhielden. Op sommige plaatsen bereikte de wind een snelheid van 150 kilometer per uur. Twee mannen zijn om het leven gekomen en op zijn minst vier worden vermist. Scheepvaart en vliegverkeer geraakten in de war, op het land werd schade veroorzaakt aan electrische leidingen, waardoor steden in het donker kwamen te zitten. Bomen Financiering uitbouw der electriciteitsproductie Ingesteld is de financieringscommis sie electriciteitsbedrijven. Deze mpet, ingevolge een instructie van de minis ter van' Economische Zaken, nagaan, hoeveel kapitaal de in handen van pro vincies en gemeenten zijnde electrici teitsbedrijven nodtg zullen hebben, om een productie- en distributievermogen op te bouwen in overeenstemming met het in de electriciteitsnota opgesomde programma. Verder moet zij onderzoe ken, hoe deze middelen kunnen wor den gevonden uit de reeds afgekondig de verhoging van de tarieven. Smokkelauto met duizend kilogram koffie gevonden In de schuur van de landbouwer H. nabij de Duitse grens heeft de Keulse politie een auto gevonden met 1000 kg koffie. Bij onderzoek bleek dat de auto van een vals nummer was voorzien en vermoedelijk uit Belgie afkomstig was Klaarblijkelijk was het wachten op een gunstig tijdstip voor transport naar Duitsland. De Haarlemse rechtbank heeft de mede-eigenaar van een fruithandel, die door middel van vervalsingen aanzien lijke bedragen aan de bedrijfskas had onttrokken, veroordeeld tot acht maan den gevangenisstraf. 30. „In deze brandkast", fluisterde Dorus Daa.-dnagel, „liggen héél belang rijke werk-tekeningen van een nieuwe renmotor, die door een zekere Brown is uitgevonden en die door Giebel op papier is uitgewerkt. Ik weet er wel iets van, maar achter het fijne van de zaak ben ik nog niet kunnen komen. Het zit 'm in de carburator en in een heel ingenieuze manier waarop de gangwissel wordt aangekoppeld. Elke dag loop ik te loeren om er wat méér van te weten te komen, maar tot" van daag is mij dat niet gelukt. Het beste zou natuurlijk zijn als ik de tekenin gen te pakken zou kunnen krijgen, maar Giebel draagt de sleutel van de brandkast de hele dag bij zich en 's nachts legt hij het ding onder zijn hoofdkussen". Meneer Cardanolio keek peinzend voor zich uit. „Ik verzéker je", zei hij langzaam, „dat het de Betha Parisia-Jabrieken héél wat waard zou zijn als zij die tekeningen eens zouden mogen inkijken, héél wat, meneer Draadnagel!". Deze knikte. Er schitter de iets in zijn ogen. Hij pakte meneer Cardanolio bij zijn irm en voerde hem met zich mee naar de hall, waar de twee mannen een lang en fluisterend gesprek voerden X)OR vlARIORIE dc VERNON 125) Daarna schenen de dagen vlugger dan ooit voorbij te gaan. Peta had ver wacht dat Blake Holdcroft Lynford zou verlaten na hun afscheid, gevolgd door de aankondiging van haar verloving, en hoewel de gedachte, dat de woon wagen nu leeg en gesloten was haar een kil, akelig gevoel in haai hart streek had gegeven, was het toch be paald een schok voor haar geweest toen ze op een goede dag vernam aar hij er nog steeds was. Boer Granger zelf had het haar ver teld op een morgen dat ze met Bill wandelde had ze een praatje met de oude man gemaakt en onvermijoe lijk was het gesprek toen over de woonwagen in het Kloosterbos gegaan „Je woonwagen is nu zeker leeg", had ze onverschillig gevraagd „Heb je al weer een andere huurder?" „O, hij is niet leeg, freule", ant woordde de oude man. „Meneer Holdcroft is er nog steeds. Het schijnt er hem goed te bevallen, hij maakt tenminste geen haast om weg te gaan". „O", zej Peta flauwtjes. Ze liep daarna zo gauw mogelijk door en voelde haar knieën knikken Dus hij was niet eens fatsoenlijk ge noeg om weg te gaan na alles wat er was gebeurd! Toch had ze wel kun nen weten dat hij het niet zou doen dat zou Blake Holdcroft te veel op een vlucht lijken en-hij zou nooit iets doen wat daar ook maar in de verste verte op leek. Maar het nieuws had Peta van haar stuk gebracht. Ze had een overweldi gende aandrang om naar het Klooster bos te gaan. maar tegelijk zag ze er als een berg tegenop om die lange arro gante gestalte op een goede dag in het dorp te zullen tegenkomen. Wat zou ze doen als dat gebeurde, vroeg ze zich zenuwachtig af en wat zou Blake doen? Hij was zo onbegrijpelijk hij zou zelfs wel zonder uitgenodigd te zijn op haar bruiloft kunnen verschijnen, net zoals hij op dat feestje had gedaan, alleen maar om haar te tonen dat "het hem niets kon schelen en dat het feit, dat ze met een ander trouwde, hem volkomen koud liet. Peta's hart sloeg een slag over bij de gedachte alleen. En toen kreeg ze een ander idee misschien bleef Blake in de buurt van Lynford rondhangen om te zien of ze werkelijk wel met Nevil le zou trouwen, of dat ze alleen maar uit bravour met hem verloofd was ge raakt nadat ze hem had gezegd dat, ze dat doen zou. Ja, misschien dacht hij wel dat ze alleen maar zo ver was gegaan om hem te laten zien dat ze de man. die ze hebben wilde kon krijgen, maar niet daadwerkelijk met hem zou trou wen omdat ze in haar hart van hem, Blake, hield. Ja, dat zou hoogstwaar schijnlijk wel de gedachtengang van die arrogante kerel zijn, dacht Peta. Nou, hij zou dan wel merken dat ze vast van plan was te trouwen en hem de uitvoering van haar voornemen te laten zien, dat zou zijn verdiende loon zijn, dacht, ze fel. Neville scheen rustiger te zijn de laatste dagen. Het was alsof hij van een drukkend probleem oevAjd was, dacht Peta en ze benijdde hem zijn evenwichtigheid. En toen was het dan eindelijk de avond vóór de bruiloft. De japon was gekomen, de geschen ken stonden uitgestald, haar koffers waren voor de huwelijksreis gepakt o ja alles was goed geregeld en on herroepelijk, dacht Peta met een plot seling opkomend verdriet, terwijl ze alleen in haar slaapkamer stond, na gezegd te hebben dat ze vroeg naar bed wilde om de volgende dag fris te zijn. In een plotselinge opwelling liep ze de kamer door en draaide het licht uit. Toen liep ze naar het raam. schoof de gordijnen op zij en deed het open Het was een heldere maannacht, het landschap baadde in een glans dia haast was als daglicht. Ze kon de velden en boomgaarden duidelijk zien en ook de opgelapte ver weerde daken van Lynford, zoals die in een groepje samenscholen Daar was de kerk, waarin ze morgen langzaam naar het koor zou wandelen en terug zou keren als Neville Heritage's vrouw (Wordt vervolgd) werden ontworteld, daken wegggerukt en op verscheidene plaatsen ontston den overstromingen. In Landsend kwam een visser om het leven doordat een geweldige golf hem meesleurde, toen hij zijn bootje op het droge trachtte te slepen. Bij St. Johns werd een man in liet water geslingerd, hij verdronk. In Wales spoelde een lege vissersboot aan. Men meent, dat de twee opvarenden verdronken zijn. Verscheidene telegraafkabels tussen Groot-Brittannie en Ierland en Noord en Zuid-Amerika raakten in het on gerede. Het vliegveld Shannon op Ierland kwam gedeeltelijk onder water te staan. Een ;root vliegtuig werd over de landingsbaan gedreven. De Queen Elizabeth, die op weg naar huis is, heeft reeds twee dagen vertraging. Strijd om ..omroepbladen leidt tot nieuw proces De strijd tussen de omroepvereni gingen en de Vereniging van Radio luisteraars om de exploitatie van de programmabladen is uitgelopen op een beledigingsproces. Op 3 Januari krijgt de Amsterdamse rechtbank een klacht te behandelen, welke dr. A. A. M. En- serinck, de rechtskundig adviseur der vereniging, aanhangig heeft gemaakt tegen de heer J. W. Lebon wegens een door deze in de VARA-gids gepubli ceerd artikel. Anti-tankmijnen langs de weg in Siebengewald Bij werkzaamheden aan een weg te Siebengewald stiet de landbouwer G. H. op een nog geheel in tact zijnde anti tankmijn. Door deskundigen is het ge vaarlijke projectiel gedemonteerd. Vol gens de beschikbare gegevens moeten er in de nabijheid van de vindplaats te Siebengewald nog meer anti-tankmijnen liggen. Hiernaar zal een onderzoek wor den ingesteld. Plan-Schuman eind januari in de Franse senaat De commissie voor buitenlandse za ken van de Franse Raad van de Re publiek (de Franse Eerste Kamer) heeft besloten de behandeling van het ratificatie-ontwerp voor de Europese steenkool- en staalgemeenschap uit te stellen tot na het ratificatiedebat in het Westduitse parlement cp 9 en 10 Januari. ZATERDAG 29 DECEMBER HILVERSUM I, 402 m.: 7.00—24.00 KRO. 7.00 Nieuws. 7.15 Morgengebed en Li turgische kalender. 7^0 Zendersluiting. 9.00 Nieuws. 9.10 Voor de huisvrouw. 9.30 Waterstanden. 9.35 Gram.muziek. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Gram.muziek. 11.00 Voor de zieken. 11.45 Gram.muziek. 12.00 Angelus. 12.03 Gram.muziek. 12.30 Land- en Tuinbouwmededelingen. 12.33 Gram.muziek. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en katholiek nieuws. 13.20 Amuse mentsorkest. 14.00 Gram.muziek. 14.20 Engelse les. 14.40 Oratorium-vereniging, Brabants-orkest en solisten. 15.20 Kroniek van Letteren en Kunsten. 16.08 Philhar- monisch Orkest. 16.30 Muzikale causerie. 17.00 Voor de jeugd. 18.00 Nieuws. 18.15 Journalistiek overzicht. 18T25 Piano-duo. 18.40 Regeringsuitzending: „Zoeklicht op de Westerse Defensie". 19.00 Filmpro gramma. 19.20 Parlementair overzicht. 19.30 Metropole-orkest. 19.52 Actualitei ten. 20.00 Nieuws. 20.08 De gewone man zegt er 't zijne van. 2Q.15 „Lichtbaken", causerie. 20.40 „Steek eens op, herent". 21.00 Gevarieerd programma. 21.53 „Wat zou U doen?". 22.00 Amusementsmuziek. 22.30 Wij luiden de Zondag in. 23.00 Nieuws. 23.15 Nieuws in Esperanto. 23.25 24.00 Gram.muziek. HILVERSUM II, 298 m.: 7.00 VARA, 10.00 VPRO, 10.20 VARA, 19.30 VPRO, 20.00—24.00 VARA. 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgymnastiek. 7.30 Zendersluiting. 4.00 Nieuws en weerberichten. 9.12 Plan congres van de P. v. d. A. 10.00 Morgen wijding. 10.20 9 Voor de arbeiders in de continu-bedrijven. 11.35 Piano-trio. 12.00 Lichte muziek. 12.30 Land- en Tuinbouw mededelingen. 12.33 Dansmuziek. 13.00 Nieuws. 13.15 „Kleine zonden", hoorspel. 13.30 Plancongres van de P. v. d. A. 14.30 Koorzang. 14.50 Boekbespreking. 15,05 Accordeonmuziek. 15.30 „Van de wieg tot het graf". 15.45 Gram.muziek. 16.15 Sport- praatje. 16.30 Kamerokest en solist. 17.15 Voor de jeugd. 18.00 Nieuws. 18.15 Vara- varia. 18.20 Dansmuziek. 18.35 Volksdan sen. 19.00 Artistieke Staalkaart. 19.30 .Passepartout", causerie. 19.40 „Het Oude Testament in deze tijd", causerie. 19.55 „Deze week", causerie. 20.00 Nieuws. 20.05 Actualiteiten. 20.15 Tiroler muziek. 20.45 „Bleke Bet",v muzikale ocmedie. 21.45 Socialistisch commentaar, 22.00 Strijk- Sextet en soliste. 22.30 ..Ondqr de pan nen". hoorspel. 22 50 Gram.muziek. 23.00 Nieuws. 23 15 Orgelspel. 23.30—24.00 Gra- mofoonmuziek.

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 6