Maarschalken dansen de mazurka Ter dood veroordeelde straatkat is thans beroemde prima donna JJL HET NIEUWE BOEK Galafeesten als in de Tsarentijd Maar op de achtergrond dreigt de ongenade MEN leert de sfeer en de kleur van 'n land of een werelddeel door gaans nauwelijks kennen door be schrijvingen over ministers en andere beroemdheden. Grote staatslieden, sportkampioenen en beroemde kunste naars vindt men overal. Zij zijn door gaans weinig typerend voor land en volk. Daarom willen wij het dit maal hebben over een paar beroemde Aus- straliërs die in hun eigen land wel op de voorpagina komen, doch die nau welijks in de telegrammen der pers- bureaux zullen voorkomen. WÊkSSiÊkiwÈ I Geen vorderingen te' Panmoendjon Parisippne 1952 Gemeentebegrotingvan Ursemzonder hoofdelijke stemming goedgekeurd Openbare Lagere School nog gehandhaafd Castricum MAANDAG 31 DECEMBER 1951 EEN AVONDJE AAN STALIN5 HOF (Van een correspondent te Moskou) KT1ET minder belangrijk dan het bezit van de werken van Stalin, uitgegeven door de Moskouse Staatsdrukkerij, is voor de waardigheidsbekleders van de hoogste Sowjetrussische kringen van bevoorrechten een kleine brochure, die in September van dit jaar door de Staatsdrukkerij verspreid werd en de titel draagt: „Reglement voor de officiële collectieve vermakelijkheden", geschreven door kameraad Molotsjkow, de chef van het protocol. Molotsjkow is in het ambtelijke Sowjetieven een belangrijke autoriteit, die de groten van de partij, de staat en het Rode Leger niet behoeft ie vrezen: hij waakt voor de waardige representatie van de Sowjetstaat met niet geringere bekwaamheid dan een hof maarschalk van de Tsaar. Wat de schittering van uniformen de overvloedigheid van het koude buffet, de vlotte elegantie van de jongere officieren, de roezige werveling van muziek en dans betreft, kan een feest in het Kremlin van heden een vergelijking met die oude tijden zeer zeker doorstaan. deiijke troonopvolger, maar tegenwoor dig betekent hij niet meer veel. Hoewel hij eerste secretaris van de partij is. ziet men slechts weinig mensen bij hem. De balgasten ruiken reeds de ongenade. In een andere hoek verslindt de nieuwe president van de plan-commissie, Sa- boerow, broodjes met Caviaar en ge rookte ham; zijn geweldig- eetlust is beroemd. Ook de familie Kaganowitsj ontbreekt niet op het appèl. Lazarus Kaganowitsj, lid van het Politbureau, is oud geworden, sinds de partij zijn broer Michael als „cosmopoliet" veroordeeld heeft. Men mijdt hem, maar Stalin heeft DINNEN in het Sowjetrussische heilig- dom heerst op zulke grote avonden een kleurrijk en feestelijk gedrang. Het Franse blad „France Dimanche" geeft over één van deze schitterende feesten dat dezer dagen in het Kremlin werd gevierd, een verslag van een ooggetuige, waarin naast de schildering van de uiterlijke pracht de spookachtige ach tergrond doorschemert. Daar stromen de ministers, de leden van het Centrale C jmité van de Partij, van de Opperste Sowjet, de kameraden maarschalken, admiraals en generaals met hun vrou wen, dochters en zoons, van wie velen de uniform van één van de beroemde krijgsscholen dragen, over de trappen de stralend verlichte zalen binnen, waar reeds de buffetten met caviaar en ge rookte ham, met Sakoesis, de Russische champagne en de in 24 soorten geser veerde nationale drank, de Wodka, wachten. Schitterende pracht kenmerkt de uniformen, waarin de militairen paraderen, rijkd n de bo- tjassen van de ministers; de kledij van de machtheb bers der partij is iets bescheidener. De dames zijn volgens de laatste Moskouse mode gekleed, in bontmantels en kleu rige hoofddoeken, met zwarte molières en nylonkousen. ALS één van de eersten pleegt Beria, de machtige minister van politie, te verschijnen, iet zijn vrouw, de mooiste vrouw van de hoofdstad, die de Mos- kouers als „onze Sowjetrussische Ve nus" betitelen. Als Stalin, zoals dit bij de feesten ter gelegenheid van de Oc- tober-rev dutie bet geval was, op de Krim of in de Kaukasus -ertoeft en Molotow bij hem is, kan Beria zich in het trotse gevoel koesteren de éérste man in de staat te zijn. Tegen de 1500 personen verdringen zich in de salons en de zalen. Vier or kesten, gedirigeerd door „kapelmees ters", spelen ononderbroken en lossen elkaar af. Als ceremoniemeesters fun geren jonge scholieren van de krijgs scholen. Het bal wordt geopend door Beria, een meesterlijk danseur, die in 1923 in Tiflis de eerste prijs won in de Georgische sabeldans, in zijn hemels blauwe uniform van maarschalk der M.G.B.-troepen (M.G.B. is de vroegere N.K.W.D.). Zijn danseuse is de vrouw van maarschalk Boelganin, een statige, corpulente blondine. Men begint met een wals, gaat dan over op de Russische tango, totdat een gedeelte van de dansenden stormachtig begint te roepen om een mazurka, ter ere van de Russisch-Poolse vriendschap, of van kameraad Rokossowski, die het bevel voert over het Poolse leger. Er zijn slechts enkelen, die deze dans kun nen dansen, maar niemand laat zien hierdoor van deze sympathiebetoging weerhouden en vooral de maarschalken Konjew, Malinowski, Antonow en Wer- sjinin zag men op het laatste revolutie- feest met overgave de mazurka dansen Ze slaan weliswaar niet zo'n goed figuur als op het slagveld en zijn al gauw bui ten adem; dan springen de scholieren van de krijgsscholen voor hen in met hun witte handschoenen, hun kaars rechte houding, gekleed om door een ringetje te halen, net als de pages aan het hof van de Tsaar. \/ERVOLGENS is er nog Malenkow, lid van het Politbureau, met zijn vrouw Lera Roebtzowa, die vroeger secreta resse van Molotow is geweest. Evenals Stalin vroeger bij voorkeur gekleed ging, draagt hij een weinig militair uitziende uniformjas, met wijde broek en zware laarzen met driedubbele zo len. Men zag in hem eens de vermoe- hem in het Politbureau gehouden als „Joodse gijzelaar", zoals de heerser al ler Russen op zijn schertsende manier pleegt te zeggen. Kaganowitsj weet, dat zijn dagen in het Politbureau geteld zijn; Worosjilow heeft zijn opvolger al klaar staan, de jonge en actieve Soeslow, de werkelijke chef van de Kominform. Er is nog een andere candidaat- voor het Politbureau: een jonge man met kleine, gedrongen gestalte, lacht en schertst in een kring van vrouwen: het is Ponomarenko, die in 1948 op een rondreis door Europa stakingen en sabotageacties van de Franse haven- en dokarbeiders organi seerde en de spot dreef met de politie van Marseille, die hem wilde arresteren. De vroegere draaibankarbeider heeft aan de partij-universiteit propaganda gestudeerd en zijn kennis nuttig aange wend. Bij zijn terugkeer verleende Sta lin hem indertijd de Lenin-orde. In de volle zalen schijnt slechts vro lijkheid en uitgelatenheid te heersen. Maar ieder nieuw feest staat onder een vraagteken, dat op menig bezorgd ge zicht maar al te duidelijk te lezen is: het is de vraag naar de opvolging van Stalin, die voor ieder van deze dansen de en genietende mensen gevolgen zal hebben. Ausfrahe uit een andere hoek Vreemd record van zes gekke schapenscheerders" Het kan verkeren (Van onze correspondent in Australië) „In de eerste plaats dan Pyewacket, de nieuwe ster met de fabelachtige carrière. Zo in de geest van kranten jongen tot millionnair. Alleen is bet in het geval van Pyewacket meer „van de gaskamer tot prima donna". Pye wacket is op het allerlaatste ogenblik van een wisse dood gered om een ster op het toneel te worden. Pyewacket is namelijk een straatkat uit de Sydney- voorstad Ashfield een straatkat met een raar kattengezlcht, MAANDENLANG had Pvewacket 1 toen nog naamloos - vrolijk door de straten van Ashfield gevagebondeerd. Hier een viskop en daar een muisje verschalkend. Tot de heren hoogmo- genden uitvonden, dat Pyewacket „zon der middelen van bestaan" was, zoals dat heet. Dus de dierenbescherming pikte haar op om naar de gaskamer te brengen. Weinig zal Pyewacket, haar galgenmaal van vlees en melk genie tend, beseft hebben dat nog diezelfde avond honderden theaterbezoekers haar zouden toejuichen en tot het sterrendom verheffen. Maar kleine oor zaken hebben soms grote gevolgen. Heel toevallig hoorde de directeur van het honden- en kattenasyl over de wan hopige pogingen van een der schouw burgen om nog voor die avond voor het stuk „Bell, Book and Candle" een witte kat te krijgen. Nu was Pyawac- ket wel niet helemaal wit, niet lelie blank, zoals dat heet, maar zij bezat zeker een grote dosis „persoonlijkheid" in haar optreden zowel als in haar ra re snuit. Het werd een kwestie van „zij kwam, zag en overwon Pyewacket is nu een ster van de eerste orde. Vol besef van eigen groot heid en waardigheid kuiert zij, wan neer dat zo in haar rol staat, over iet toneel. Wanneer het stuk niet meer 4 - vil «pp i vmmM 1 PH i «P Zaterdag heelt de Bijzondere Raad van Cassatie, welke ingaande 1 Januari wordt opgeheven, een plechtige af scheidszitting in het gebouw van de Hoge Raad te Den Haag gehouden. V.l.n.r. Mr. H. Haga (president R.v.C.f, minister Mulderije en de president van de Hoge Raad der Nederlanden, Mr. J. Donner. gespeeld zal worden, zullen Pyawac- kets medespelers er wel voor zorgen, dat zij een goede oude dag krijgt, een groot toneelspeelster waardig. Wonderlijk eerzucht. Y^AN de andere zijde van het wereld deel, in West Australië, hebben de be roemde „gekke zes scheerders" weer van zich doen sprken. Daar, op net historische Dirk Hartogh eiland, ge naamd naar de Nederlandse ontdek kingsreiziger. zijn alle records op het gebied der schapenscheerderij als ke gels door de „Gekke Zes" omver ge gooid. Onder leiding van hun „ringer" Ei- wyn Platts (een „ringer" is de snelste scheerder uit de scheerioods) hebben de zes „guns" (een „gun" is een uitste kende schapenscheerder) de electrische scharen in het gouden vlies gezet en de „Gekke Acht" die zich 20 jaar geleden op de scheerderstroon plaat sten, overtuigend onttroond. Nadat de zes een gemiddelde van 228 schapen ae man per dag geschoren hadden, meen den zij de titel van de „Gekke Zes" te mogen overnemen. En daarop hadden zij ook alle recht. Want schoren 20 ja ren geleden de „gekke Acht" in een 44 urige werkweek 1146 schappen de man, de gekke zes hebben er in 40 uur 1142 man geschoren. Ons land feit ruim 106.000 motorfietsen Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek waren er op 1 Augustus in ons land 106.404 motorrijwielen. In 1950 was dit aantal 95.299. Er waren 2726 zijspanmotoren en 601 scooters. Brom fietsen waren er niet onder begrepen. Deze 248.000 vormen een statistiek op zichzelf. Van de motorrijwielen is 64 pet. vóóroorlogs en 36 pet. naoorlogs. Jongen in bad verdronken Terwijl een twaalfjarige jongen Za terdag in de ouderlijke woning te Naaldwijk een bad nam, is hij door gas bedwelmd. Hij moet in het bad zijn uitgegleden en is daarna verdronken. Men vond hem daar onder water. De kamer stond vol gas, vermoedelijk als gevolg van een lek in een gasradiator. Verbondenen weigeren verdere concessies De onderhandelingen te Panmoendjon slepen zich nog steeds in hetzelfde tra ge tempo voort. De onderhandelaars van de verbondenen boden aan, hun eis inzake inspectie uit de lucht gedu rende de wapenstilstand te laten vallen. De Noordelijken zouden dan afstand moeten doen van hun verlangen, hun vliegvelden te herstellen. Dit nu is niet aanvaard. De verbondenen weigeren verdere concessies. Ook ten aanzien van de krijgsgevan genen is men weinig opgeschoten. De Noordelijken zijn bereid, aanvullende gegevens over de krijgsgevangenen te verstrekken, indien de verbondenen dit eveneens doen. Echter zijn volgens hen een aantal rapporten door oorlogshan delingen verloren gegaan. De Canadese minister van defensie, Claxton, is in Tokio aangekomen. Hij zal besprekingen voeren met Japanse autoriteiten en Canadese eenheden in Korea bezoeken. „Schokbefon" naar Afrika" De NV Schokbeton te Kampen zal aan de Goudkust in Afrika vier fabrie ken bouwen voor de vervaardiging van allerlei producten, tot prefabricated gebouwen toe. Er wordt een speciale maatschappij opgericht, waarvan de Nederlandse firma de directie zal voe ren en het gouvernement het kapitaal fourneert. De fabrieksgebouwen en ma chines zullen hier t# lande worden ge maakt en naar Afrika worden ver scheept. Het nieuwe bedrijf zal binnen vier jaar draaien. MARKTBERICHTEN GROOTEBROEK, 29 Dec. 7.000 kg uien: grove 30,90—31,30, middel 31,20— 31,60 en dubbele 19,20—21,50; 40.000 stuks bloemkool: B 25—55, BII 15—33, C 19—29, CII 11—18 en stek 11—20. MEDEMBLIK, 29 Dec. Rode kool 8,5012,50; gele kool 5,508; groene kool 8,60—12; witte kool 5; uien: gewone 30,40—31,80, grove 30,6032, drielingen 2729, nep 26, afw. 1318 en stek 13 18; peen II (export) 14,20; ronde bieten I 14,40—15, II 11.80, in 11,50 en modjo 8; bloemkool: I 37- 47, II 1834, III 10— 22 en stek 3,50. Een van de zwaarste stormen die Engeland ooit gekend heeft, teisterde deze keer speciaal de Zuidkust. Grote basaltblokken van de zeewering werden losgeslagen en de boulevards waren door stukgeslagen tegels onbegaanbaar geworden. Op voorstel van de heer Sijts als voorzitter van de commissie van onder zoek van de gemeentebegroting voor het jaar 1952, nam de gemeenteraad van Ursem zonder hoofdelijke stemming de begrotingen voor de gewone dienst, burgerlijk armbestuur en woningbedrijf aan. Besloten werd de Openbare La gere School voor de komende drie jaar in stand te houden. Bij de algemene beschouwingen legde wethouder Langereis de nadruk op de uitstekende sa menwerking van de verschillende groeperingen van de raad tijdens het afge lopen jaar. Hij verzette zich dan oök ten zeerste tegen de plannen tot samen voeging van de Westfriese gemeenten. Als voorzitter der R.K. raadsfractie voelde de heer Sijts zich gedrongen een kort woord te spreken en wel over de algemene samenwerking in het afge lopen jaar. Hij stelde vast dat alle voor stellen welke ter behandeling kwamen altijd door allen werden geaccepteerd. Dat geeft een bijzondere voldoening. Wethouder Joh. Langereis merkte op dat er niet veel aan de begroting is te veranderen. Hoewel de rijksuitkering een meevaller is gebleken, dienen wij onze gelden zo zuinig en doelmatig mo gelijk te gebruiken. Over de samenvoeging der gemeen ten sprekend, meende de wethouder dat het wel eens gebeuren kon, dat er in groter verband veel kapot gemaakt zou worden waaraan men jaren ge werkt heeft. Hij hoopte dan ook zeer dat de samenvoeging nooit zou plaats hebben. De eenheid in Ursem, zoals die heden is, zou wel eens te niet kunnen worden gedaan door de samenvoeging, zo riep de heer Langereis uit. In dit elegante avond-toilet is de 21-jarige Claude Sabatou uitver koren tot de ere-titel van Parisien- ne 1952. Afgezien van de posten voor het schoolzwemmen en de Oranjevereni ging, die de rapporteur van de gemeen tebegroting, de heer Sijts, gaarne ver phoogd wenste te zien, werden geen aanmerkingen op de door B. en W. in gediende begrotingsvoorstellen ge maakt. Integendeel, ieder was vol lof over de samenstelling en de duidelijke toelichting. De begroting voor de gewone dienst werd in inkomsten en uitgaven op f 166.214,39 en voor de kapitaaldienst in inkomsten op f 414.097,75 en uitga ven f 459.177,90 vastgesteld. Het nade lig saldo bij de laatste dienst bedraagt dus f 45.080,15. Voor de begroting van het woningbedrijf werden de inkom sten en uitgaven voor de gewone dienst op f 17.766,90 en voor de kapitaal- dienst op f 5.186,28 bepaald. In inkom sten en uitgaven voor de gewone dienst van het burgerlijk armbestuur werd f 8.811,64 gevoteerd; de kapitaaldienst sloot met f 2002,94. Besloten werd de Openbare Lagere School voor de jaren 1952 tot en met 1954 in stand te houden. De uitgaven werden bepaald op ruim f 971. Voor elke leerling werd een bedrag van f 32 uitgetrokken. Op voorstel van burge meester Nolet werden B. en W. ge machtigd plannen voor te bereiden tot verbouwing van de secretarie. Op de subsidie-aanvragen van de Bond tegen het schenden van Gods Heiligen Naam, van de Diaconale Ge zinszorg te Oterleek, van de V.V.V. en van de Ned. Jeugdherberg Centrale werd afwijzend beschikt. Toegestaan werden de aanvragen om een gem. bij drage van het Wit-Gele Kruis (f 225). R.K. Parochiale Bibliotheek (f 150, f 1 per aangesloten lid), stichting „Kraam zorg Centrum West-Friesland" (f 0.50 per verpleegdag)het Werenfridus Ly ceum, Hoorn 'f 80 per leerling). Pro •Tuventute (f 25), ver. v. Diaconieën der Ned. Herv. Kerk (f 75), stichting voor Geestelijke Volksgezondheid f 0.20 per inwoner). Bond van Openbare Lees zalen (f 25) en de Wegenwacht en Speelwagen (twee abonnementen). Naar aanleiding van het door de heer Velkers in de vorige vergadering ingediende voorstel tot een tegemoet koming in de kosten van de nieuwe verlichting aan de wijzerplaat van de R.K. kerktoren, werd besloten jaarlijks een bedrag van f 100 voor dit doel te bestemmen. Kort besproken J. W. van der Klei: Duizend mijl met de Prairieschoener. Elisabeth Stelli: Teelkes nieuwe jaar Uitg. Kluitman, Alkmaar. Het boek van J. W. van der Klei is bestemd voor jongens van tien tot veertien jaar. Het is een goed en span nend verhaal over een paardenfokker, die met zijn gezin en zijn dieren een lange tocht door het Westelijke deel van Canada maakt en daarbij heel wat avonturen beleeft. De schrijver heeft in het verhaal nog heel veel wetens waardigs over het stamland onzer be vrijders weten te vertellen. Het is een boek, dat er bij onze knapen wel zal in gaan. Van Pol Dom hebben we wel eens betere prenten gezien. Voor meisjes van acht tot twaalf jaar schreef Elisabeth Stelli haar ver haal over een meisje uit Twente en over al die mensen, die om haar heen leven. Er gebeuren in dit verhaal niet zulke geweldig grote dingen. Het zijn zo de kleine dingen van alle dag, die de aandacht vragen en die worden op een alleraardigste manier verteld. Lies Veenhoven tekende er gevoelige plaat- les bij. A. den Hertog: Vluchtige ver kenningen. Bij A. W. Sijthoff's Uitg. Mij. is voor de K.L.M. een aardig boekje versche nen, dat bovenstaande titel heeft. De schrijver A. den Hertog is bereid gevon den zijn licht te doen schijnen over verschillende landen, waarnaar moge lijk geëmigreerd kan worden. Het boek je geeft een objectief beeld van atmos feer en omstandigheden welke hen, die het heengaan uit Nederland overwegen zullen aantreffen in verschillende be langrijke immigratiegebieden. Het feit, dat het Ministerie van Sociale Zaken, ter voorlichting van onderwijskrach ten, 8000 stuks van deze boekjes heeft besteld, getuigt van de erkenning van de goede opzet van het boekje. De Zwerm door Nida Voerman. - Uitg.: Uitgevers Maatschappij „West Friesland", Hoorn. Dit boek is er weer een uit de Zonne-reeks, de bekende serie, die uitstekende lectuur bevat voor oudere meisjes. „De Zwerm" is de bijnaam voor een aantal leerlingen van de hoogste klas ener kweekschool, een groepje meisjes er, jongens, die als het ware al met één voet in de poort naar het volle leven staan. Grote avonturen moet men in dit verhaal niet zoeken, er gebeurt eigen lijk niets, dat niet op iedere hoogste 'asse van elke middelbare school zou •■unnen voorvallen. De schrijfster heeft dan ook minder haar fantasie dan haar gevoel laten wer ken. Zij tekent stuk voor stuk, zeer kunstzinnig en zeer gevoelig, allen, die van deze zwerm deel uitmaken. Acht of negen mensen en evenzovele verschillende karakters. Zij tekent in wat donkere tinten, maar ook daar mee kan men een kunstwerk maken. De jonge mensen, die hier op de voor grond treden, zijn geen schoolkinderen meer, die zich grapjes met de leraren veroorloven en zich over allerlei on beduidende gebeurtenissen vermaken. Ze zijn degelijk, door en door bewust van hun houding en handelingen, mis schien zelfs in hun verhoudingen iets te oud en te ernstig voor hun jaren, maar volkomen aanvaardbaar als toe komstige opvoeders van de jeugd. Er is één uitzondering, Rijk de Vos. een flirttype, door de schrijfster als een zeer gevaarlijk jongmens ge tekend. Maar de zwerm is onderling zo nauw in degelijkheid en vriend schap verbonden, dat werkelijk ge vaar door de omgang met deze jon gen voor geen der meisjes uit dit groepje is te vrezen. Een uitstekend boek voor oudere meisjes en zelfs voor oudere jongens. Eenvoud en degelijkheid, hartelijkheid en ware vriendschap tussen manne lijke en vrouwelijke klassegenoten uit diverse milieux, met geheel verschil lende karaktereigenschappen en ta lenten, maar allen door hetzelfde doel bezield: iets te worden waardoor zij anderen ten zegen kunnen zijn. Hans Borrebach heeft voor enkele uitstekende illustraties gezorgd. VERGUNNINGEN VOOR HET VERLENEN VAN NACHTVERBLIJF De in het jaar 1951 verleende ver gunningen tot het verlenen van nacht verblijf en het gelegenheid geven tot kamperen waren uitsluitend geldig voor het afgelopen jaar, zodat thans opnieuw vergunning moet worden aangevraagd. Eikeen die tijdens 1952 gelegenheid wil geven tot kamperen etc., dient daar toe schriftelijk vóór 15 Februari ver gunning aan te vragen. Aanvragen, die na deze datum binnenkomen, worden niet meer in behandeling genomen. SCHAAKCLUB „DE PION" De uitslagen van de onderlinge com petitiepartijen van de schaakclub „De Pion" zijn: T. de SmalenJ. v. Raven- zwaay 01; P. BouwenC. Bennes 10; Werner UhlD. Keetbaas VsVs: Walter UhlJ. Bos 1—0; J. RozingDr. de Jongb 10; H. HoogenvorstT. de Vries 01; R. v. d. BergB. Schlosser 10; A. de WitS. v. Weeren 10. WIE IS DE EIGENAAR? In de jeugdherberg „Koningsbosch" is komen aanlopen een zandkleurige, middelmatig grote hond, van het type herder (teef). UIT DE NED. HERV. GEMEENTE De kinderen van de Zondagsschool hebben het kerstfeest tezamen gevierd met de leerlingen van de hervormde school. In het bericht hierover werd de indrukt gewekt, dat het uitsluitend een Kerstfeest van de Zondagsschool zou zijn geweest. LimmenUitgeest 30 In een in alle opzichten sportieve kamp heeft Uitgeest in een vriend schappelijke wedstrijd van de vierde klasser Limmen met 30 verloren. Van begin tot het einde was het een gelijk opgaande strüd, waarin Limmen technisch iets beter voetbal liet zien. Uitgeest had drie invallers, van wie doelman Van der Kommer uitstekend werk liet zien. De rust ging met 10 in, toen door weifelen van Van Benne- kom de linksbinnen der gastheren een kans kreeg en prompt benutte. Na de thee wist de uitstekende rechtsbuiten van Limmen er 20 van te maken en scoorde ten slotte de rechtsbinnen door een fout van Van der Kommer de der de goal. De achterhoede van Limmen was in uitstekende vorm. Bij Uitgeest vielen Heystek, Scholten en Spuybroek op. Panne-diagnose

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 11