Alkmaar en omgeving in het jaar 1951 Lief en leed in stad en dorpen Grote en kleine kunst in het afgelopen jaar Een jaar, dat zonder schokkende gebeurtenissen voorbijging Zij deden ons de zorgen van de dag vergeten Scholen en onderwijs Jubilea en herdenking huwelijkstrouw MAANDAG SI DECEMBER 195*. In en om Alkmaar ls het jaar 1951 zonder schokkende gebeurtenissen voorbij gegaan. Het leven ging zijn gewone gang, wij hebben getreurd over de dood van ver dienstelijke stad- en streekgenoten en ons verheugd over vele gebeurtenissen van verblijdende aard. De gemeente Alkmaar is langzamerhand het stadium te boven gekomen, dat van een zekere noodlijdendheid kon worden gesproken al blijft de uiterste zui nigheid nog steeds geboden, temeer omdat door de prijsstijgingen van materialen, levensbehoeften en tal van dingen van dagelijks gebruik niet alleen de gemeen tebesturen maar ook de burgers een zeer moeilijke tijd doormaken. De gemeenteraden in stad en omgeving hebben vele problemen behandeld, wel ke voor stad, dorp en burgerij van grote betekenis waren. Wij laten daarvan hier een overzicht volgen. Januari. 4 Januari. Burgemeester Wytema gaf in de Raad een uitvoerig overzicht van diverse gebeurtenissen in 1950. Mede gedeeld werd, dat de gasprijs waar schijnlijk verhoogd zou worden. 5. De Raad van Oude Niedorp ver hoogde de schoolgelden. 10. In Heiloo werd veel belangstel ling geconstateerd voor een op te rich ten Dorpshuis. 10. De Raad van Egmond aan Zee besloot het aantal drankvergunningen te beperken. 11. In Bergen hield de Raad zich op nieuw met het tramvraagstuk bezig. Geconstateerd werd, dat het inwoner tal teruggelopen was. 15. De Raad van Sint Pancras be sprak de moeilijkheden met het Chris telijk kleuteronderwijs. 19. Alkmaars Raad behandelde de gemeentebegroting Men staat op de bres voor de gemeentelijke autonomie 23. De Raad van Hensbroek besioot de bevolking te laten doorlichten, 27. Heerhugowaard moderniseerde bet tehuis voor bejaarden. 27. Heiloo's gemeenteraad discusieer- de over een verbreding van de spoor wegovergang. Februari. 2 Februari. In de Alkmaarse Raad werd besloten tot de bouw van 84 wo ningen voor gerepatrieerde militairen. 7. B. en W. van Bergen deelden me de, dat er een gegadigde voor de ex ploitatie van de tramlijn is. Besloten werd het Dorpshuis aan te kopen. Het vliegveld wordt niet hersteld. 14. De Raad van Egmond aan Zee besloot tot verhoging van de gasprijs. 28. In Broek op Langendijk werd be sloten tot de bouw van een Lagere Tuinbouwschool. 28. De Raad van Heerhugowaard be noemde een nieuwe gemeenteont vanger. Maart 1. In de Alkmaarse Raad werd be sloten de gastarieven met 1 cent per m3 te verhogen. 1. In Koedijks Raad werd de ge meentesecretaris de heer A. Sloof in het openbaar gehuldigd in verband met zijn zilveren jubileum. 16. Heiloo's raad besloot tot opne ming van 10 gerepatrieerde families Er komt geen nieuw gymnastieklokaal. 21. De Raad van Oudorp besprak net uitbreidin gsplan. 27. In Egmond Binnen werd besloten tot verlenging van de sluitingstijd der café's in de zomer. 29. De gemeenteraad droeg zijn verkeersbevoegdheid over aan B. en W. Een schetsplan voor de bouw van een tehuis voor bejaarden werd goed gekeurd. April. 6. De gemeente Bergen behoudt zijn gem. electriciteitsbedrijf. Verhoging van straat- en reinigingsbelasting. De jeugdverenigingen kregen subsidie Brandweermateriaal is uitgebreid. 19. Alkmaars Raad besloot de bloe- menklok in de Hout te plaatsen. Mr Dirk Vis en Jan van Herwijnen kregen opdrachten portretten der vorstinnen voor de raadszaal te maken Gas- en electriciteitstarieven verhoogd. 27. In Alkmaar installeerde de bur gemeester de verkeerscommissle. Mei. 7. De Raad van Koedijk besloot de jeugd een speelterrein te geven. 7. De heer H. Meedendorp werd tot wethouder van Schoorl benoemd. 18. In Heiloo's raad werd fel gede batteerd over een gymnastieklokaal. 24. De Raad van Alkmaar weigerde openbaarmaking van geheim rapport. 28. De gemeenteraad van St. Pancras stelde een uitbreidingsplan vast. Juni 4. De Raad van Schoorl besprak een uitbreidingsplan. i 5. De reinigingsrechten werden ver hoogd in de Raad van Langedijk 12. De Raad van Bergen besloot aan de minister te adresseren over de wo ningbouw 14. De Raad van Schoorl zond een bezwaarschrift over het uitbreidings plan naar Ged Staten. 20. Alkmaars Raad verbood in poli tieverordening openbaar optreden van Sinterklazen 126 Knediik's vroede vaderen beslo ten de oude school te verhuren. 28 In Warmenhuizen besloot de Raad tot aankoop van bouwterrein 28. In de Raad van Srhermerhorn werd medegedeeld, dat kerk en toren gerestaureerd zullen worden. Juli 5. Alkmaar's Raad voncl de oprich ting van een katholieke ambachtsschool nog niet urgent. 5. De Raad van Heiloo besloot tot de bouw van een R. K. gymnastieklo kaal. 5. In Schoorl's Raad kwamen het kampeerterrein en de noodslachtplaats in bespreking. 5. In de Raad van Bergen werd de critiek op de bouwpolitiek weerlegd. 6. De vroede vaderen van Sint Pan cras besloten de bevolking te laten doorlichten. 25. Schermer's Raad besloot tot de bouw van een nieuwe brug over de Schermerringvaart. 27. De Raad van Graft verhoogde het vergunningsrecht. 31. Raad van Langedijk verhoogde de begrafenisrechten. Augustus 7. Verschenen is het rapport van de Prov. Com. inzake samenvoeging van gemeenten. 16. De Raad van Sint Pancras be sloot de Twuyverweg te verbeteren. 20. Schoorl's Raad besloot tot verho ging van de gasprijzen. September. 6. De Raad van Alkmaar besloot de gas- en electriciteitstarieven met 1 cent te verhogen. De Avondschool voor L. nijverheidsonderwijs en de ty- pografencursus worden aan de Am bachtsschool overgedragen. 7. Het beleid van B. en W. werd in Berger Raad scherp afgekeurd. Het jubilerende raadslid J. Swaag werd gehuldigd. October. 2. In de Raad van Langedijk werd besloten de wethouders pensioenge rechtigd te maken. 3. De Raad van Obdam besloot dat de gemeente meebetaalt aan de kosten voor waterleiding van 32 woningen. 5. Heiloo's Raad discussieerde over kampeerterreinen. 18. De Raad van Alkmaar schortte haar beslissing over het al dan niet aanvaarden van twee vorstelijke por tretten op. Het plan tot verbetering van de Houttil werd aangenomen. 22. De vroede vaderen van St. Pan cras besloten tot invoering van een straatbelasting. 24. Bergen's Raad sloot een lening van f 271.411 voor de bouw van 30 wa ningen. 25. De Raad van Broek op Langen dijk sprak uitvoerig over noodwonigen. 25. Schermerhorn's Raad benoemde een nieuwe gemeentesecretaris. 31. De Raad van Egmond-Binnen verkocht de helft van „Het Stet" aan de Abdij. November. 2. De Raad van Warmenhuizen sloot een geldlening van f 66.000. 8. In de Alkmaarse Raad werden de plannen voor woningbouw bekend ge maakt. Besloten werd toe te treden tot de bouwspaarkas van de Noord- Nederlandse gemeenten. 8. De Raad van Schoorl besloot tot de bouw van 4 duplexwoningen. 9. In Heiloo's Raad bepleitte wethou der Rus verfraaiing en verbetering van het dorp. 13. Raad van Egmond aan Zee be sloot tot het bouwen van 10 woningen in 1952. 22. In Heer Hugowaard's raad werd medegedeeld, dat herstel van de brug in de Middenweg waarschijnlijk wordt toegestaan. 24. De Raad van Akersloot besloot de O. L. School weer 3 jaar te laten meegaan. 26. In de Raad van Sint Pancras bleek weinig belangstelling voor de wonigbouwlening. Op 13 October begaf zich een deputatie uit Egmond naar het Bel gische plaatsje Zottegem, waar de stoffelijke resten van de in 1568 te Brussel onthoofde graaf Lamoraal van Egmont en diens echtgenote, Sabina van Beieren, plechtig ter aarde werden besteld. 11. De Raad van Schermerhorn be sloot tot stichting van een R. K. la gere landbouwschool. 18 De gemeente Langedijk trad toe tot de N.V. Bouwkas Noord-Nederland- 27 De Raad van Oterleek wenst geen se Gemeenten. 19 Het gemeentebestuur van Ber gen vroeg inlichtingen aan Ged. Staten aansluiting bij Heer Hugowaard. December. 6. Alkmaar's raad besloot tot aan vaarding van de schilderijen van nr. Dirk Vis en Jan van Herwijnen. Het openingsuur op Zondag van de kermis wordt vervroegd. 6. In Schoorl's raad werd het ont spanningscentrum op het barakken kamp besproken. 8. Heiloo stelde de gemeentebegro ting vast. aangaande de P.W.N.-plannen voor de „Verbrande Pan". Bergens kleuter scholen krijgen een extra-subsidie. 19 De Gemeenteraad van Oudorp kwam terug op haar besluit geen schoolbanken voor het bijzonder onder wijs aan te schaffen. 21 De Alkmaarse gemeenteraad heeft de directeur van Sociale Zaken, in ver band met de affaire „Stad en Land", met verlof gezonden. Alkmaar is ook in het afgelopen jaar in de gelegenheid geweest van kunst op velerlei gebied te genieten. Schil derijententoonstellingen, zang en dans, muziek in allerlei vormen films en last not least toneel in klein en groot for maat hebben duizenden uit stad en omgeving hun zorgen van alledag een ogenblik doen vergeten. Wij kunnen in een beknopt jaaroverzicht natuurlijk niet melding maken van alle uitvoe ringen, welke hier door diverse be roeps- en amatcurverenigingen zijn ge geven. Slechts de meest op de voor grond tredende kunnen in het alge meen vermeld worden. Januari. 3. De nieuwe Vondelschool te Hei loo werd officieel geopend. 13. De burgemeester opende een nieuwe lagere school te Koedijk. 10. De heer Van der Winden van de Lindenschool werd bij zijn afscheid gehuldigd. Mei. 21. In Oterleek werd een kleuter school geopend. 26. De Jan Ligthart-school werd te Alkmaar officieel geopend. Juni. 1. Op de onderwijsdag te Alkmaar kwamen 160 onderwijzers bijeen. 11. De verbouwde Openbare school werd in' De Rijp in gebruik genomen. 13. De verbouwde school voor Buiten gewoon lager onderwijs werd feestelijk in gebruik genomen. September. 8. In 't Gulden Vlies werd officieel het Christelijk Lyceum van Alkmaar geopend. 21. De Rochdaleschool vierde het zilveren jubileum. 28. Het Gymnasium nam afscheid van dr. L. Kukenheim en dr. J. C. Ka merbeek, die beiden tot hoogleraar zijn benoemd, resp te Leiden en te Amster dam. Octobe-r. 4. De R. K. Jongensschool te Broek op Langendijk bestond 25 jaar. 18. Mej. Dubois sedert vele jaren aan het onderwijs van de U. L. O.-school verbonden werd op verzoek op wacht geld gesteld. 31. De heer J. Coeman nam afscheid als leraar aan het Gymnasium. December 21 Noord-Scharwoude nam een nieuwe ULO-school in gebruik. De scheepswerf ,,'t Hondsbosch" werd dit jaar opgeheven. Het eerste zeeschip, dat in onze stad werd gebouwd, het kofschip „Alkmaar", liep op 22 November 1837 van stapel. Ook de dagen van blijdschap hebben niet ontbroken Er zijn uit het afgelopen jaar gelukkig ook verblijdende gebeurtenissen te me moreren. Verdienstelijke mannen of vrouwen vierden een jubileum, diverse ver enigingen stonden in het teken van het koper, het zilver of het goud of naderen reeds het diamanten feest. Vele huwelijken gaven het bewijs, dat trouw tussen man en vrouw tot een niet alleen lang maar ook gelukkig huwelijksleven kan leiden. Er was blijdschap in verscheidene gezinnen en ook dat mag in een jaar overzicht niet onvermeld blijven. Januari. 3. De heer A. Bootz was 25 jaar aan de N.V. Zaadhandel en Zaadteelt van de L. T. B. verbonden. 3. De heer W. Willemse werd gehul digd omdat hij 50 jaar aan de Rijksbe lastingen was verbonden. 4. Bij de gasfabriek aan de Lange dijk werden de jubilea gevierd van de heren G. de Haan en G. Reinders. resp gasfitter en secretaris van de gascom- missie. 7. Het personeel van het Alg. Zie kenfonds Alkmaar en omstreken hield een herdenkingsfeestavond 9 De Burgerijsclub herdacht onder grote belangstelling haar 60-jarig be staan. 13. Ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan van het Alkmaarse gemeente museum werd een jubileumtentoonstel ling gehouden. 13. De Hensbroeker IJsclub bestond 50 jaar 15. Schoorls gemengd koor vierde het 25-1arig bestaan met een jubileum concert. 18. De Onderlinge Glasverzekering vierde 25-jarig bestaan. 23. De Hengelaarsverenigng uit De Rijn bestond 40 jaar. 29. Het gouden feest werd gevierd van de Gymastiekverenig'"" —"dust Februari 7. De heer J. Kliffen was 40 jaar se cretaris van „Tuinbouwbelang" te Noordscharwoude. 8 „De Toekomst" te Zn'-1 -'-"oude herdacht haar 40-iarig bestaan 11 Henk Boersen „worstelde" een kwart eeuw btj S S. S. 15. Het Langedijker cabaretgezel schap trad op voor de A V. R. O. 28. De P. v. d. A. te Alkmaar her- 'reht haar 5-jarig bestaan. Maart 1. Burgemeester Posch vierde zijn koperen ambtsjubileum. 4. V V. V. te Groet- -Camperduin v'erde het 25-jarig bestaan. 5. De Tuinbouwvereniging te Schoorl bestond 5 jaar. 5. De P. v. d. A. te Langedijk vier de haar eerste lustrum. 5. De heer Jac. Groothuizen te Alk maar herdacht de dag, dat hij 40 jaar als grimeur werkzaam was. 5. Het echtpaar J. H. Bredehorst Schuitemaker uit Heiloo was 60 jaar getrouwd. 9. De heer J. C D. Koster te Bergen was 25 jaar hoofdagent van de melk fabriek Holland. 13. De Wandelclub „De Jeep" vierde het eerste lustrum. 16. De hoofdmachinist J. Hinzen her dacht de dag, dat hij 40 jaar bij de N. S. werkzaam was. 16. De Biljartclub L. Z. R. vierde haar 5-jarig bestaan. 21. De P. v. d. A. te Bergen bestond 5 jaar 26. De heer Boersma nam na een lange en verdienstelijke ambtstijd af scheid van het Hoogheemraadschap. 28. De heren F H de Visser en J. van der Pol waren 40 jaar bij de Alk maarse brandweer. 31. De heer J. W. Boersma werd ge huldigd bij zijn afscheid aan het Hoog heemraadschap. April. 5. De Tuinbouwvereniging „De West" te Koedijk herdacht het 40-jarig bestaan. 6. De heer H. Bruin Nz. te Alkmaar was 50 jaar lid van de afd. Alkmaar van Staatspensionnering. 6. Een zilveren jubileum bij de Ver Noordhollandse Dagbladen werd her dacht door de heer W Schaar. 9 De vrijwillige brandweer in Ur- sem bestond 10 jaar. Zij kreeg een nieuwe spuit. 9. De brandweercommandant van Ursem, de heer Lenting, was veertig jaar bij de verpichte en vrijwilige brandweer. 11. De S. O. V. A. ontspannings vereniging van de Spoorwegen vier de het 5-jarig bestaan. 15. „Turnlust" vierde met 800 leden het vijftigjarig bestaan. 18. De Coöp. Boerenleenbank te Zuidscharwoude herdacht het 40-jarig bestaan. 19. „Gita Mando" vierde met een concert haar koperen jubileum. 23. Het echtpaar W GrootKalis te Stompetoren was 55 jaar getrouwd. 27. De heer Jacob Vlaming, bode van „De Schermeer" werd onderscheiden met een eremedaille van de Orde van Oranje Nassau. Mei. 7. De heer Van Berkum vierde zijn 25-jarig jubileum bij de Spoorwegen. 10. Het echtpaar J. BasDuin her dacht het 55-jarig huwelijksfeest. 15. In Heiloo vierde Zr. Van Hels- dingen haar koperen ambtsfeest 22. Mej. Voets. die 40 jaar bij de cho colade-fabriek Ringers werkzaam was, werd gehuldigd. Jnni. 2. Pastoor Standemeyer vierde zijn Zilveren ambtsfeest in Schermerhom 2. Apollo te Nooordscharwoude orga niseerde een concours voor de R. K. Bond van Harmonie- en Fanfarekorp sen. j 3. Pastoor Holtkamp te De Rijp vierde zijn 25-jarig priesterfeest. Juli. 19. Mej. Groot, die 25 jaar in dienst van V. en D. was werd gehuldigd. Augustus. 1. Doctor J. Hemelrijk was 25 jaar rector van het Murmellius Gymnasium 1. Ir. L. de Vries herdacht de daa, dat hij 25 jaar werkzaam was als Rijks- veeteeltconsulent. 1. Het echtpaar K. DrostLubbersen te Oudkarspel was 50 jaar getrouwd 2. De oud-leraar van de Ambachts school, de heer M. Koopman, was 55 jaar getrouwd met mevrouw Koopman —Van der Molen. 21. De heer B. Hoogland bezocht 50 jaar de Purmerender Markt. September. 1. Mevrouw HartgrinkToeleman was 30 jaar gemeente verloskundige in Egmond aan Zee. 1. De Rederijkerskamer „Het Ont luikende Roosje" te Heiloo bestond 60 jaar. 3. De heer H. Vinke, chef afd. Soc Zaken ter gemeentesecretarie te Langendijk werd ter gelegenheid van zijn zilveren jubileum gehuldigd. 3. De heer C. A. KöIImann was 25 jaar regent bij het R. K. Armbestuur 17. „De Duinstreek" te Bergen jubi- eerde met een fokveedag. 16. De heer R Rauwerda vierde zijn zilveren jubileum aan de Ambachts school. 21. Mej. L. Hoogland was 25 jaar bij Kofa. 21. Mej. Sj. de Wit vierde haar 25- jarig jubileum bij de gasbedrijven te Egmond aan Zee. 22. Het Instituut voor Arb. Ontwik keling te Heiloo herdacht zijn eerste lustrum. 29. De Zondagsschool „Laat de kin- derkens tot mij komen" herdacht het 100-jarig bestaan. October. 1. Adj. van politie A. J. v. d. Burg herdacht zilveren jubileum. 2. Het echtpaar A. A. van 't Riet— Wagenaar in Broek op Langendijk was 50 jaar getrouwd. 5. Het Victoriebeeld „herdacht" haar 50-jarig bestaan. 5. De firma Spruyt was 25 jaar in de Langestraat gevestigd. 15. In Koedijk werd het 50-jarig oe- staan van het Ondersteuningsfonds bü ziekte herdacht. 16. De heer A. van Herwijnen uit Sint Pancras was 25 jaar bij de Plan- tenziektekundige dienst. 17. De malerij en aankoopvereniging te Berkhout herdacht het 25-jarig oe- staan. November. 1. De heer Van Peursen was 40 jaar bij de „Standard A. P. C." 1. Het schoolhoofd de heer Lutterot herdacht zijn 25-jarig jubileum. 5. De Damclub D. D. D. bestond 25 jaar. 10. Mej. Voets en de heer G. de Lev werden bij hun 40-jarig ambtsjubileum door het Ringers-personeelgehuldigd 14. De afd Heiloo van de C. J. M. V vierde het 30-jarig bestaan. 16. De Boerenleenbank te Ursem be stond 50 jaar. 21. De motorclub Alkmaar vierde haar 10-jarig bestaan. 24. Typografen herdachten het 50- iarig bestaan van de bondsafdeling. 25. Kapelaan Van Leeuwen in Heer hugowaard herdacht zijn koperen priesterjubileum 17 Pr Hemelrijk werd gehuldigd bij zijn 25-jarig rectoraat aan het Murmellips Gymnasium. v December 6. Het echtpaar M. Beers—Kaagman te Alkmaar was 50 jaar getrouwd. 6. De heer C Wagenaar was 25 jaar bij de firma Bos. 8. Tjipke Visser werd 75 jaar. 13. De B. L. O -school, de Arbeidsin- richting en „Nazorg" jubileerden 15. Toonkunst gaf in de Grote Kerk een geslaagde uitvoering van Der Mes sias. Januari. 13. Ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan van het Gem. Museum werd een jubileumtentoonstelling gehouden. 19. Eretentoonstelling geopend van Koos Stikvoort in Alkmaars Museum. 20. Berto Pasuka's negerballet ent housiast in het Gulden Vlies ont vangen. 27. De blinde heer P. Blokker uit Alkmaar werd benoemd tot organist. Maart. 4. Tien jaar zang en ballet van echt paar Pranger gaf aanleiding tot suc cesvolle uitvoering. 11. Anton Karas speelde te Alkmaar. 12. Te Amsterdam werd een exposi tie gehouden van wijlen Herman v. d. Lugt uit Schoorl. 13. Te Alkmaar werd een afdeling jeugd en muziek opgericht. 23. Te Alkmaar werd een expositie van werken van Gerrit Lugthart ge houden. 26. Te Bergen werd een borstbeeld van Toorop onthuld. 21. Tentoonstelling van circus-affi ches in het Sted. Museum. 23. „De jeugd exposeert" werd in de Aula van het Gymnasium gehouden. April. L De Ned. Herv. Oratoriumvereni- gig bracht onder leiding van Corn. Jonker de Mattheus Passion In de Gro te Kerk ten gehore. 9. Zaans Vrouwenkoor trad op in Westerlicht. 25. Operettevereniging „Danza" voer de de Geisha van Sidney Jones op. 25. De heer Henk Lansen gaf een liederenrecital in Alkmaar. 26. Wim Kan en Corry Vonk in Alk maar met de A. B. C. expres. 30. Acht koren gaven gevarieerd con cert in de Grote Kerk. MeL 3. In Broek op Langendijk werd ter geegenheid van het 20-jarig bestaan van „Advendo" een concours door de Chr. Bond van Harmonie en Fanfare corpsen gehouden. 4. Scholierenkoor gaf prachtig con cert in de Grote Kerk. 9. „Salzburger Marionetten Theater" speelde in 't Gulden Vlies. 11. In het gemeentemuseum werd een internationale tentoonstelling van elf hedendaagse grafici gehouden. 12. In Bergen exposeerde Herman Lugt. 14. In de gevangenis werd een Pink- sterconcert gegeven. 17. Opgericht werd de *Volksdans- kring Alkmaar en Omstreken. Juni. 2. De schildersvereniging „Doorwer ken" hield een expositie. 9. Zeven Jazz-orkesten gaven een concert in het Gulden Vlies. 9. Jac. Koeman exposeerde in Ber gen evenals Van den Idsert en Bos Eyssen. 10. De Accordeonvereniging „Cres cendo" speelde voor de A. V. R. O. 12. Beeldhouwwerk van Marijke Visser werd aan het Centraal Zieken huis aangeboden. 23. Dirk Hubers exposeerde te Ber gen. 24. Het 45 jaar bestaande mannen koor „Orpheus" gaf een uitstekend concert in de Alkmaarse Grote Kerk. jun. 2. Laurens Bogtman en Simon Jan sen gaven het eerste zomerconcert in de Grote Kerk. 7. In Bergen exposeerde Jaap Weyand. 16. Dirk Hubers, pottenbakker, ex poseerde in Bergen., 21. In Bergen werd een tentoonstel ling van werken van Delftse kunste naars gehouden. 21. Een expositie van werken van wijlen Jacob Bendien werd eveneens te Bergen gehouden. Augustus. 6. Simon Jansen (orgel) en Dora van DoornLindeman gaven een con cert in de Grote Kerk. 14. Actie K. C. B. voor atelier Vin cent van Gogh bracht f 2000 op. 19. Op Westerveld werd een graf monument onthuld voor de Bergense schilder Leo Gestel. 28. Mr. D. Vis exposeerde in het zaaltje van het K. C. B. te Bergen. September. 8. Expositie van het werk van Char ley Toorop te Bergen geopend. 27. De Ring Noord-Holland van de Kon. Bond van Chr. Zang- en Ora toriumverenigingen in Ned. gaf een goed geslaagd concert in de Grote Kerk té Alkmaar. October. 7. In 't Gulden Vlies trad het „Thé- atre Hebertot" op. 8. „Orpheus" concerteerde in de strafgevangenis. 13. Toon Hermans gaf première in 1 Gulden Vlies. 20. Alkmaars Operette- en Orkestver. voerde „De Zilvermeeuw" op. 28. „Odeon" gaf een geslaagde op voering van de „Mascotte". November. 1. De Postharmonie gaf haar eerste donateursconcert onder leiding van een nieuwe dirigent. 4. De Operettevereniging „Caecilia" in de Langedijk gaf de eerste uitvoe ring van „Masker in blauw". 29. Magda Janssens in Alkmaar ge huldigd. December. 5. Alkmaar koopt een schilderij van Allart van Everdingen. 7. Van Gogh-tentoonstelling ln Het Stedelijk Museum geopend.

Alkmaarsche Courant | 1951 | | pagina 5