Wedstrijd-element werd vergroot VAL DA I'ani en Pom in Zwitserland^) De V-raad komt niet bijeen In de greep van de woestijn JIMMY BROWN ALS AUTORENNER Krimpen van pijn - DRAISMA'S LEVERTRAAN Laaiende Pijn van Znnrbrand op de maag - Drie klassements proeven onderweg en vijl speciale etappes Start in tien steden Eerste treffen van onze schaatsenrijders Neem een doos echte UW HOEST Actiecomité te Huissen staakt zijn arbeid Het Radioprogramma MARJONIE VERNON DONDERDAG 10 JANUARI 1952. 39. Zodra Pim, Pam en Pom weer 'n beetje uitgerust waren van de ver moeiende tocht, die zij achter de rug hadden, vlogen zij weer naar buiten. Er was die nacht juist verse sneeuw gevallen, dus konden zij naar harte lust genieten. En Paul en Ina genoten nog meer. Alles moesten hun gasten zien, maar het meest verbaasd waren Pim, Pam en Pom toch wel over de prachtige sneeuwpop, die Paul en Ina gemaakt hadden. Of eigenlijk een sneeuwpop, zoals wij die kennen, was het niet! De pop had een berenkop, die prachtig gemodelleerd was. Pim, Pam en Pom wilden eerst niet eens geloven dat Paul en Ina die sneeuwpop alléén gemaakt hadden. „Ja, dat had je niet gedacht hè?" zei Paultje trots. „Ja, wij kunnen hier ook nog wel wat. Trou wens we hebben er alle tijd voor, we zijn altijd maar alleen. Maar dan moet je eens zien, wat mijn Vader maakt! Die kan het nog veel mooier!!" „Ja, maar waarom hebben jullie die pop de kop van een beer gegeven? Wij in Holland maken heel andere sneeuwpop pen". „Maar heb je dan nog nooit van de Boze Beer gehoord?" Paul's stem had een ongelovige klank. „Nee, ik niet! Wie is dat dan?" „De Boze Beer woont nog hoger dan wij. Daar, op de Berenpiek! En iedereen is bang voor hem". Kappie, op weg naar Ho-ZZy-w-aod J| 51. Met een triomfantelijk gebaar stak Trol de prachtige steen in zijn zak. „En denk eraan! Geen beweging, voor ik weg ben! Want ik kan met dat mes net zo goed gooien als steken!" Doodbe daard klom hij in de brandweerauto en startte de motor. De spuitgasten waren zo verdiept in achter de taxi, zodat hij bulten bereik hem ook maar een blik waardig keurde hun werk, dat ze het niet eens in de van Trol was en schreeuwde: Nu er dan eindelijk eens brand was, gaten hadden. Ze spoten enorme war- „Hé klonten! Pas op! Die kerel wil wilden ze ook laten zien, wat ze kon termassa's in de taxi tot grote woede er met jullie auto van door! Hou hem den. En nu hadden ze ook helemaal en ontsteltenis van de chauffeur. tegen!" geen tijd voor andere zaken. Opeens dook Kappie bliksemsnel Maar er was geen een spuitgast, die En zo kwam het, dat Trol rustig mev de brandweerauto kon wegrijden, zon der dat iemand hem tegenhield. „Daar gaat onze steen!" jammerde at Maat. „Al die moeite voor niets ge weest! Oh, wat toch een narigheid!" Snikkend wendde hij het hqofd af. een kwelling voor velen. Maar talloze lijders aan brandend maagzuur wapenen zich daar tegen met Digestif Bennie. Een prettige afdoende remedie: één of twee Rennies laten smelten op de tong, dadelijk na tafel. Dan van zuurbranden geen spoor meer. Eigenlijk hoorde iedereen Rennies bij zich te steken, als 't niet voor eigen ge bruik is, dan voor een disgenoot, want o zo velen lijden aan deze pijnlijke angstaanjagende kwaal. (Advertentie. Tng. Med.) De Tulpen Rallye 1952 (Van onze sportredacteur) VOOR de vierde maal zal de Regionale Automobiel Sportclub, onder auspiciën van de Koninklijke Nederlandse Automobiel Club, een Tulpen Rallye orga niseren. Hoewel deze vierde Rallye hetzelfde karakter zal dragen als de voor- gaanden, zijn er op verschillende onderdelen ingrijpende veranderingen aange bracht. Het actieve bestuur, met zijn onvolprezen voorzitter P. J. Nortier aan het hoofd, zoekt ieder jaar naar mogelijkheden om het sportief genoegen voor de deelnemers en het wedstrijdelement op te voeren. Dit is niet zo eenvoudig, want voorop moet toch worden gesteld, dat een bekwame bestuurder in een normale standaardwagen do rit moet kunnen uitrijden, terwijl aan de andere kant een strafpuntloze wedstrijd niet binnen ieders bereik mag liggen. RJEN heeft gemeend de spanning in de Rallye 1952 te kunnen verhogen door het inlassen van drie klassements" proeven tijdens de wedstrijd en een snelheidsproef op het circuit van Zandvoort tot slot. Deze proeven wor den op, voor het overige verkeer, af gesloten wegen gehouden, zodat zij volkomen ongevaarlijk zijn. De beste rijders in die proeven ontvangen winst punten, die bij aankomst te Noordwijk aan Zee bij een gelijk aantal straf- punten in de Rallye de plaats in het voorlopig klassement zullen bepalen. Dit is een zeer belangrijke bepaling, maar hieruit volgt tevens dat de straf- punten de belangrijkste maatstaven zullen blijven en dus niet door be haalde winstpunten in de proeven kunnen worden verminderd, noch door het niet deelnemen aan die proeven (zij zijn namelijk niet verplicht). Voor het bepalen van winstpunten zullen de deelnemende wagens in ne gen groepen worden ingedeeld. Zeven groepen van tourwagens variërend •door hun cylinder-inhoud van 750 tot 3000 c.c. en twee groepen van sport wagens boven en beneden de 1500 c.c. Iedere équipe kan dus uitsluitend Giscteravond hebben de Nederlandse rjjders, die zich voor de training te Hamar bevinden, voor de eerste maal tijdens hun verblijf te Noorwegen een wedstrijd gereden tegen leden van de ijsclub te Hamar. Gisteravond werden de 500 en 5000 meter gereden en op 16 Januari volgt de 1500 meter. Wim van der Voort deed het kalm aan, hij had een pijnlijk rugspiertje en gaf zich dientengevolge niet geheel. Jan Langedijk, die zich momenteel te Hamar bevindt, reed een 5000 meter tegen Van Oever. De laatste won de rit in 8 min 59.2 sec., Jan Langedijk deed er 9 min. 29 sec. over. De ruim 40-jarige Langedijk is er zelf van over tuigd, dat hij niet meer in aanmerking komt om in een vertegenwoordigende ploeg te worden opgenomen. De uit slagen luiden: 500 meter: 1. Magne Hval 44.5 sec.: 2 Ivar Martinsen 45.1 sec.: 3. Overby 45.2 sec; 4 Gerard Maarse 45.4 sec; 5 Sor- broem 45.5 sec.; 6. Kokkie van der Eist 45.7 sec.; 7. Wim van der Voort 45.9 sec.; 8. Jan Charisius 45.9 sec.; 9. Kees Broekman 46.2 sec.; 10. Skard 46.2 sec. 5000 meter: 1. Ivar Martinsen 833.2: 2. Van der Voort 8.36.2; 3. Broekman 8.39.3; 4 Huiskes 8.39.9; 5. Overby 8.48.9; 6. Sorbroem 8.50; 7. Van 't Oever 8.59.2; 8. Charisius 9.02.3; 9. Van der Eist 9.04: 10. Maarse 9.06.1. Stand Hamar 392.160 punten, bonds- ploeg 392.670 punten. winstpunten behalen tegen gelijkwaar dige tegenstanders. Het voorlopig klas sement te Noordwijk aan Zee wordt per groep bepaald, met zoals wij reeds schreven, ten eerste het aantal straf- punten in de Rallye en daarna pas het aantal behaalde winstpunten in de klassementsproeven onderweg. Tenslot te zal er op 25 April de dag na aan komst te Zandvoort een snelheids proef van ongeveer een half uur wor den gehouden. De vijftien best ge plaatste rijders uit elke groep mogen hieraan deelnemen en zij zullen in die laatste proef tweemaal zoveel winst punten kunnen vergaren als in de drie andere klassementsproeven. Vijf speciale etappes De speciale etappes zijn tot vijf uit gebreid. Het spreekt vanzelf dat deze etappes worden geheim gehouden, maar nu reeds staat vast, dat de be kende route van de „duizend bochten" en de etappe van de „vijftien bergen", zij het dan over andere wegen, in de Rallye zijn opgenomen. Ook zijn de aanlooproutes naar het centrale punt, vanwaar de gezamenlijke route naar Noordwijk begint, korter gemaakt. Het vorige jaar bevond dat „centrale punt zich in de omgeving van Clermont Ferrand. Dit keer is het verlegd naar Brussel. De aanlooproutes zullen nu ongeveer 750 k.m. lang zijn, met als startplaatsen Den Haag, Brussel, Flens burg, Dusseldorp, Clermont Ferrand, Grenoble, Parijs, Bern, Londen en München. De gezamenlijke route gaat dan verder van Brussel over Reims, Bourgess naar Clermont Ferrand, ver der over Le Puy en Valence terug naar Bellegarde, Besangon, De Marktstein, VOOR (Advertentie, Ing. Med.) Gerardmer, Luxemburg, Clervaux, Eindhoven naar Noordwijk aan Zee. Zonder twijfel zal de Tulpen Rallye, welke dit jaar van 21 tot en met 24 April wordt gehouden, door deze be palingen aantrekkelijker worden, zo wel voor de gewone toerist als voor de sportieve automobilist. Hoewel de in schrijving nog niet is open gesteld ko men de aanmeldingen uit het buiten land reeds binnen. Het zal voor de liefhebbers overigens wel zaak zijn om niet te lang te aarzelen, daar men heef1 bepaald, dat niet meer dan 300 équipes mogen inschrijven. p\ l-i I I Met 43 stemmen tegen nul bij Ue politieke com mi 5 Sie onthoudingen werd de preambule de Russische resolutie wan1 r aangenomen, i/oriA//<arn /?n«g/grh n/sn welke verklaart, dat het een voorname vcfwict/fj IXU"IJW' picrn taak .s van de VN| de hlternatiouale vrede en veiligheid te verzekeren en te versterken, waarbij er rekening mee gehouden moet worden, dat volgens het handvest de grootste verantwoor delijkheid voor het handhaven van de internationale vrede en veiligheid aan de veiligheidsraad is toevertrouwd. Met 40 Etemmen .tegen, zes en 11 onthoudingen werd een amendement van Brazjlië, Engeland, Frankrijk en de V.S. goedgekeurd, dat elke verwij zing naar een bespreking van de Kore aanse kwestie op de voorgestelde bij eenkomst van de Veiligheidsraad weg laat. De geamendeerde Russische resolutie werd tenslotte met 50 stemmen tegen nul en acht onthoudingen goedgekeurd. De commissie besloot voorts met 47 tegen zes stemmen (de Kominformlan- den en Chili) bij drie onthoudingen een bespreking van de politieke toe komst van Korea voor onbepaalde tijd uit te stellen of totdat de besprekingen te Panmoendjon zijn afgesloten. De politieke commissie van de V.N. heeft het Sowjetrussische voorstel om onmiddellijk een vergadering van de Veiligheidsraad „op hoog niveau" bij een te roepen, ter bespreking van het vraagstuk aangaande het verminderen van de internationale spamvnv en beëindigen van de Koreaanse oorlog verworpen. Daarentegen keurde de commissie een amendement van de westelijke grote mogendheden en Brazilië goed waarbij de Veiligheidsraad bijeen moet komen wanneer een dergelijke bijeen komst van nut zou zijn. Verder beves tigde dc commissie haar verwerping van een Russische eis tot afschaffing van het stelsel van collectieve veilig heid, dlat nauwelijk 24 uur tevoren werd opgesteld. Het actiecomité, dat ijvert voor ds openstelling van de paterskerk te Huissen, heeft huis aan huis een ver klaring laten verspreiden, waarin het mededeelt, dat het elke actie heeft stopgezet en dat het nimmer de be doeling heeft gehad, het kerkelijke gezag aan te tasten. Het heeft dan ook de aartsbisschop-coadjutor zijn vèr ontschuldigingen aangeboden en de bevolking aangeraden, van verdere ac tie af te zien. In Washington wordt verwacht, dat ruim vijftig landen aanvragen om Amerikaanse hulp ingevolge de wet op wederzijdse veiligheid zullen indienen. Hiervoor is 8.2 milliard dollar beschik baar. Middel legen gevolgen van atomische siraling Volgens een mededeling van kolonel Thompson adjunct-directeur van het instituut voor pathologie van de Ameri kaanse gewapende macht, is er 'n nieuw geneesmiddel, reticulose genaamd, sa mengesteld, gebaseerd op proteïne, voor het activeren van de vorming van wit te bloedlichaampjes in het bloed van personen die aan atomische straling blootgesteld zijn geweest. Toepassing van dit geneesmiddel zou het aantal sterfgevallen kunnen beper ken onder degenen die aan atomische straling blootgestaan hebben op meer dan een kilometer afstand van de plaats van een eventuele atomische explosie. Truman peilt zijn aanzien President Truman zal de voorverkie zingen in de staat Minnesota voor een democratische candidaat voor het pre sidentschap de democratische senator Humphrey, steunen. Dit betekent niet, dat Truman van plan is zich bij de pre sidentsverkiezingen niet candidaat te stellen. Hij wil op deze wijze slechts zijn aanzien in Minnesota op de proef stellen. KERKELIJK NIEUWS NED. HERV. KERK: Beroepen te Eek en Wiel: G. Koer- selman, zendingspredikant te Oegst- geest. Aangenomen naar Soest: B. Maarsingh te Coevorden. CHR. GEREFORM. KERKEN: Tweetal te Leeuwarden: J. Prins te Amsterdam-West en M. Holtrop te Haarlem-C. Herv predikanten in Canada en Australië In de loop van het eerste halfjaar van 1952 zullen waarschijnlijk reeds ze ven predikanten der Ned. Herv. Kerk in Australië in dienst zijn van de Pres byteriaanse kerk, ter behartiging der geestelijke en zedelijke belangen van Nederlandse protestanten in het alge meen en van de Ned. Hervormden on der hen in het bijzonder. In dienst van de „United. Church" van Canada zullen, wanneer binnenkort ds G. J. ten Zythoff in Plainfield zal zijn aangekomen, twee Hervormde pre dikanten voor de Herv. emigranten werkzaam zijn. 40. Toen Jimmy en meneer Giebel, teruggekomen van de eerste proefrit van de Meteoor I uit de cockpit stap ten, waren ze allebei een beetje dui zelig van de fenomenale snelheid, die hun renwagen had ontwikkeld en dui zelig van geluk over het slagen van hun onderneming. „Als we met dit scheurbrikkie op de races komen, Jim my", riep meneer Giebel in vervoering uit, vermorzelen we alles wat mee doet. Het is uit met de suprematie van de Betha Parisia's. Nu al is onze Me teoor minstens dertig kilometer per uur sneller dan hun 1%-liter met com pressor. Wat zullen die kerels op hun dikke neuzen kijken". Dorus Draadna gel deed ook of hij erg in zijn sas wa3 met het behaalde resultaat. Hij wenste zijn beide meesters geluk, maar het was natuurlijk minder sympathiek, dat hij diezelfde dag nog naar het postkan toor ging om een heel lang telegram te verzenden, waarin hij 'n zekere me neer Antonio Cardanolio op de hoog te stelde van de resultaten van deze wonderbaarlijke proefrit Verpleegster stal kostbaar parelsnoer Dezer dagen vermiste een dame uit Wassenaar, die in een ziekenhuis in Den Haag was opgenomen, haar paar- len collier, dat een waarde van KJ.000 vertegenwoordigde. Het was gestolen door een 19-jarige verpleegster K. T. die het aan een andere verpleegster ter hand had gesteld om dit voor haar te bewaren. De verpleegster T. is door de politie aangehouden. Het is niet uitgesloten dat de zuster nog meer sieraden gestolen heeft. door rheumatiek, spit, ischias, hoofd en zenuwpijnen is onnodig. Togal bevrijdt U snel en afdoende van die pijnen. Togal baat waar andere mid delen falen. Togal zuivert de nieren, is onschadelijk voor hart en makg. Bij apoth. en drog. f 0.83, f 2.08 f 7.94. (Advertentie, lng. Med.) VRIJDAG 11 JANUARI HILVERSUM I, 402 m.: 7.00 VARA, 10.00 VPRO, 10.20 VARA, 12.00 AVRO, 16.00 VARA, 19.30 VPRO, 21.00 VARA, 22.40 VPRO, 23.00—24.00 VARA. 7.00 I Nieuws. 7.15 Ochtengymnastiek. 7.30 Zen- dersluiting. 9.00 Nieuws en weerberichten. 9.12 Gram.muziek. (9.309.35 Waterstan den). 9.50 Voor de huisvrouw. 10.00 „Kin deren en mensen", causerie. 10.05 Mor genwijding. 10.20 Orgel en zang. 10.45 Voor de zieken. 11.15 Radio-feuilleton. 11.35 Vrouwenkoor. 12.00 Orkestconcert, 12.30 Land- en Tuinbouwmededelingen. 12.33 Sport en prognose. 13.00 Nieuws. 13.15 Mededelingen of gram.muziek. 13.20 Dansmuziek. 13.50 Gram.muziek. 14.00 Kookpraatje. 14.20 Gram.muziek. (Om 15.20 Voordracht.) 16.00 Muzikale cause rie. 16.30 Zendersluiting. 18.00 Nieuws. 18.15 Felicitaties. 18.45 „Denk om d« bocht". 19.00 Pianospel. 19.10 „Wat doet Uw man?", klankbeeld. 19.30 „Feestgetij den", causerie. 19.50 Berichten. 20.00 Nieuws. 20.05 Boekbespreking. 20.15 Voor dracht. 20.30 „Benelux". 20.40 „God heeft de mensen nodig", causerie. 21.00 Geva rieerd programma. 21.30 „De Ducdalf". 21.50 Buitenlands weekoverzicht. 22.05 Amusementsmuziek. 22.30 Gram.muziek. £2.40 „Vandaag", causerie. 22.45 Avond wijding. 23.00 Nieuws. 23.15 „Huwelijk van A tot Z", causerie 23.30—24.00 Ka merorkest. HILVERSUM II, 298 m.: 7.00—24.00 NCRV. 7.00 Nieuws. 7.15 Gewijde mu ziek. 7.30 Zendersluiting. 9.00 Nieuws en weerberichten. 9.10 Voor de zieken. 9.30 Gram.muziek. 10.30 Morgendienst. 11.00 Gram.muziek. 11.25 Sopraan en piano. 11.45 Gram.muziek. 12.00 Gevarieerde mu ziek. 12.30 Land- en Tuinbouwmedede lingen. 12.33 Amusements-orkest. 12.59 Klokgelui. 13.00 Nieuws. 13.15 Vocaal en semble en solisten. 13.45 Militaire repor tage. 13.55 Gram.muziek. 14.00 „Het nut van carbolineumbespuitingen", causerie. 14.15 Metropole-orkest. 14.45 Viool, clave- cimbel en basso-contino. 15.15 Voordracht. 15.35 Kamer-kwartet. 16.00 Gram.muziek. 16.10 Voordracht. 16.30 Zendersluiting. 18.00 Nieuws. 18.15 Amusementsmuziek. 18,35 Regeringsuitzending: J. A. van Beuge: „Nieuw-Guinea-impressies". 18.45 Gram.muziek. 18.50 Muzikale causerie. 19.15 Regeringsuitzending: Verklaring en toelichting. 19.35 Gram.muziek. 19.40 Ra diokrant. 20.00 Nieuws en weerberichten. 20.10 „Vijf minuten". 20.15 Radio Phil- harmonisch Orkest en soliste. 21.15 „Ge spiegeld in kerkeglas", hoorspel. 22.00 Piano-recital. 22.20 „Zwerftocht door het Verre Oosten", reportage. 22.30 Orgelcon cert. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nieuws. 23.15 Het Evangelie in Espe ranto". 23.3024.00 Gram.muziek. Experimenteel Televisie-programma van de AVRO. 20.15—21.45: 1. Opening; 2. Televizier; 3. Judo-demonstraties. Pauze. - 4. Zwemwedstrijden en -demon straties. DRIE RIJDERS NAAR OSLO Wim van dar Voort, Kees Broekman en Anton Huiskes zullen deelnemen aan de internationale wedstrijden, welke op 19 en 20 Januari door Oslo Skoite Klubb in het Bisletstndion wor den gehouden. De mogelijkheid be staat, dat enkele Russische rijders aan deze wedstrijden zullen deelnemen. (4 „Ik ben blij dat je geen duizend vra gen op me afvuurt", vervolgde juffrouw Frask op haar onnavolgbare wijze, „want ik heb het land aan nieuwsgie rige lieden, en als je dat dus had ge daan, zou je me hebben afgestoten en zou ik je waarschijnlijk kortaf goede morgen hebben gewenst. Maar nu je dat niet hebt gedaan, zal ik je een en ander neder uitleggen". Ze stak aan het peukje van de vorige een nieuwe sigaret aan en rookte enige ogenblikken terwijl Mara vol verwach ting en verlangen zweeg en wachtte. „Je weet waarschijnlijk dat mijn broer enige tijd geleden is vermoord", begon juffrouw Frask opnieuw, en haar stem had iets van haar zakelijkheid ver loren. „Ja, dat weet ik". De jonge ogen wer den zacht en warm van meegevoel. „Ik vind het zo naar voor u Jane Frask wierp haar een snelle glimlach toe, en rechtte toen haar door: schouders als riep ze zichzelf tot de orde. „Nou, ik weet niet of je de zaak hebt gevolgd, maar als je dat hebt gedaan, zijn er een paar dingen die dadelijk op vallen. In de eerste plaats werd de moordenaar niet aan de justitie over geleverd; het politierapport ver meldde slechts „opzettelijke moord door een of meer onbekende Personen". In de tweede plaats werd het bekend dat op de avond van de moord een geheimzin nige figuur in Arabisch costuum in de buurt werd gesignaleerd (tussen haak jes, het drama had in het buitenhuis van mijn broer plaats). Nu was mijn broer dikwijls in de Oost geweest en ik heb een vrij sterk vermoeden wie het heeft gedaan en waarom. Daarom ga ik naar Egypte". „Oh!" „Het klonk als een kreet, en Jane Frask's ogen namen haar scherp op. „Wel. ben je ntf van gedachten ver anderd? Ben je bang"' „O, neen, neen!" haar snelle ontken ning klonk overtuigend. „Ik dacht al leen maar hoe opwindend dit allemaal is!" Een grimmige glimlach speelde om de mondhoeken van de oudere vrouw. „Fijn voor je. Ik moet er nog aan toe voegen dat ik een tweeledig doel na streef met deze expeditie ik heb van mijn broer over een geheimzinnige stam gehoord, die in een prachtige oude om muurde stad woont, ver de woestijn in. Een stam die ongelofelijk rijk moet zijn en wiens stad marmeren paleizen en minaretten met juwelen ingelegd moet bezitten of iets dergelijks. Een stad die Uit de Duizend en Een Nacht af komstig zou kunnen zijn". „En gaan we daar werkelijk naar toe?" Mara's gezicht straalde van enthousiasme. „We gaan proberen om er te komen", verbeterde de schrijfster haar. „Het ligt een heel eind uit de gewone route en is nog nooit door Engelsen bezocht. Het schijnt als een fata morgana te verdwijnen als je er naar zoekt dat zegt de legende tenminste. In ieder ge val is nog niemand er in geslaagd die stad te vinden of er binnen te komen Maar mij zal het lukken. En wat meer is, ik ga er een boek over schrijven". „O, wat enig! Ik kan maar niet ge loven dat ik dit heus allemaal zal mee maken! Het lijkt ongelofelijk, fantas tisch!" Juffrouw Frask stond glimlachend op. „De werkelijkheid is dikwijls merk waardiger dan de fantasie, dat kan niemand je beter vertellen dan een schrijver", merkte ze op. „Maar nu ter zake. Je zult een salaris hebben van honderd gulden per maand met vergoe ding van alle onkosten en ik zal je een voorschot over drie maanden geven, zo dat je kleren en zo kunt kopen. Wan neer je bij me bent, zul je geen geld nodig hebben, dus je hoeft niet bang te zijn om het uit te geven. Ik geef je een paar dagen om je inkopen te doen en je kamer op te ruimen, maar dan moet je hier komen om me te helpen We hebben nog maar negen dagen vóór we vertrekken". En in die negen dagen gebeurde er meer dan in de vier en twintig jaar van Mara's bestaan. Inkopen doen, pak ken, hier en overal naar toe rennen voor Jane Frask en het meest opwin dende van alles de kranten kregen de lucht van de expeditie en ze kon er geen enkele opnemen of er stond iets over in. „Jane Frask gaat op weg om haar broer te Wreken". „Beroemde schrijfster zoekt wraak". „Expeditie van bekend schrijfster". Grote koppen staarden haar aan, dikwijls vergezeld van een foto van de schrijfster in een karakteristieke houding en, nog het leukste van alles, een enkele keer ook een van haar zelf, met de vermelding „De secretaresse en onversaagde met gezellin van juffrouw Frask bij deze moedige en avontuurlijke onderne ming". (Wordt vervolgd) (Advertentie, Ing. Med.) t

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 6