SPAANDER GERi De Alkmaarse winkeliers zijn reeds in Braderie-stemming I Stad en Omgeving Speer NYLONS f7.90 ACENDA Onderscheidingen uitgereikt aan groot aantal Alkmaarders Noordhollandse equipe is klaar voor de rit naar Monte Carlo Vestigingsei: waarborg zij Voorbeeld van Almelo doet het beste hopen ONZE KOUSENBAR BRENGT U LINKS GEWEVEN 50 DENIER DE KOUS DIE UW TOILET VERVOLMAAKT IN PRACHTIGE TINTEN 10°lo KORTING 151 KORTING Dinsdag 22 Januari start te München De B.B.T.B.B A. in Alkmaar was actief Eervolle onderscheiding Damclub W.D.O. Een auto geslipt bij de Kattenberg Henk Hoogland daagde Piet de Leeuw uit Jonq Holland naar Wormerveer Z.- en N. Schermer Een verkoopgeest met psychologische inslag Zeer vele zakenlieden hebben gisteravond gehoor gegeven aan de oproep van de Contactcommissie voor de Middenstand, om in Het Wapen van Heemskerk by een te komen voor de eerste Bratlerievcrgadcring in de historie van Alkmaar. Er heerste reeds een ware Braderiestemming: in de foyer stonden enkele fraaie stands, er was een rijk gevarieerd programma en naar mate het middernachtelijk uur naderde steeg de stemming. De heer Pezie, die ook de Almelose Braderie heeft georganiseerd, bleek een uitmuntend spreker te zijn. Zijn enthousiasme werkte aanstekelijk op de toehoorders en reeds in de pauze gaven zich dertig zakenlieden op voor de in Juli hier ter stede te houden Braderie. Na een korte openingstoespraak door de heer C. W. Keysper was het woord aan de heer Pezie, die een uiteenzet ting gaf van het doel en de betekenis van een Braderie. Zijn definitie hier voor was: Een verkoopfeest op straat met een sterk psychologische inslag. Om een dergelijke actie te doen slagen zijn vier factoren van speciaal belang: de plaats waar verkocht zal worden, koopsfeer, koopstemming en geld. Een koopsfeer is nog wel te maken, maar een koopstemming moet stelselmatig gekweekt worden. Dat men, als de za ken goed worden aangepakt, veel suc ces kan hebben toonde spreker aan met enkele voorbeelden. Zo heeft het Zwit serse plaatsje Biel dit jaar zijn veer tiende -Braderie gehouden, waaraan werd deelgenomen door 130 zakenlie den. Deze mensen hebben in drie dagen een omzet gehad van 4.500.000 francs. (Een franc is iets minder dan een gul den). Om een Braderie tot een derge lijk succes te maken, is het echter no dig dat alle zakenlieden meedoen en zich voor de voile honderd procent in zetten om het feest te doen slagen. Men mag er in geen geval een kermis of een soort grote markt van maken; dit feest moet een voornaam karakter heb ben! Na Almelo heeft nog een twintigtal andere plaatsen getracht een Braderie te organiseren, doch daar is het bijna overal in meer of mindere mate mis lukt. Er is, aldus spreker, maar één manier om een Braderie te doen sla gen: de goeie manier. In alle andere gevallen wordt het een soort winkel week en mislukt het. Dat het verkoop- feest hier ter stede in de Langestraat en op de Laat moet worden gehouden, is op zichzelf reeds een psychologische factor. Daar immers heerst een juiste koopsfeer. Nadat de heer Pezie nog enkele bij zonderheden had verteld over de wijze waarop een Braderie moet worden ge organiseerd, gaf hij nog enige cijfers van het Almelose verkoopfeest. Wat er in Almelo gebeurde. Het eerste jaar namen in Almelo 174 zakenlieden aan de Braderie deel. Het tweede jaar waren het er reeds 350 Er was vijf kilometer standruimte, die er. uit zag om door een ringetje te halen. Het eerste jaar werd er tijdens de drie dagen dat er op straat werd DE ENKALON LANGE S ft AAl AlKMAAfi (Advertentie, Lng. Med., Hoogmis door K.R.O. uitgezonden Op Zondag 13 Januari zal voor de C.R.O. een hoogmis ten gehore worden ebracht. De inleiding begint om 9 55. )m 10 uur volgt de hoogmis in de De enale kerk van St. Laurentius. Cele- rant is Deken J Th. Jacobs, predikani astoor H A. J. Drost uit Schoorl Hei arochiële koor zingt onder leiding van J. .'Tof de wisselende gezangen van e Octaafdag van Driekoningen en de aste gezangen uit de Missa „Infesto .ssumptionis Beatae Mariae Virglnio' an H. Andriessen. Organist is de heet 1. A. Kiebert. JEUGDDIENST Zondag wordt in de Kapelkerk weer sn jeugddienst gehouden, belegd door 3 Hervormde Jeugdraad. Voorganger ds. J. de Graaf van Haarlem en het aderwerp van de prediking luidt: £an geloof de mens veranderen?" verkocht, voor 900.000 omgezet. Het tweede jaar bedroeg de gezamenlijke omzet in drie dagen f 1.500.000. Er was een grote zaak, welke totaal werd leeggekocht Een levensmiddelenbedrijf verkocht twee-en-een-halve wagon pinda's, een kleine middenstander verkocht voor 16.000 aan regenjassen. Er werd 's nachts om twaalf uur op straat een „pers" van ruim f 400 ver kocht en te zelfder tijd werd in een andere stand een geheel ameublement verkocht. Orkest verhoogde de stemming Na de pauze trad het Vitrofoon-Amu- sementsorkest onder leiding van Wim Cornelissen op, dat de toehoorders ge ruime tijd op uitstekende muziek ver gastte. Het orkest deed dit pro deo en ook de exploitant van Het Wapen van Heemskerk verleende zijn diensten aan deze eerste Braderie-avond geheel gratis. Vragen beantwoord. Tot slot van de bijeenkomst beant woordden de heren Pezie en G. Ver hoeven «fnkele vragen welke betrek king hadden op het verkoopfeest. De heer Verhoeven deelde mede, dat men zo het enigszins mogelijk is de officiële in gebruikneming van de nieuwe Friesebrug wil verbinden aan de Braderie. Dit is echter nog in het geheel niet zeker. Of er nog meer straten dan de Laat en de Langestraat zullen worden ingeschakeld, hangt ge heel van de deelneming af. De heer Verhoeven waarschuwde de winkeliers uit enkele doorloopstraten, zoals het Payglop, dat zij niet de kat uit de boom moeten kijken. Ook zij zullen er goed aan doen door het inrichten van een stand de aandacht op hun zaak te vestigen. Ten slotte werd medegedeeld, dat het organiserend comité de vol gende twee weken op Dinsdag en Don derdag van 1012 en 25 uur zitting zal houden in het kantoor van de Mid- denstandsbank aan de Koorstraat. Daar zal men alle gewenste inlichtin gen kunnen krijgen en men zal er zich voor deelneming kunnen opgeven. De winkeliers uit de Langestraat en van de Laat, die een stand voor hun eigen zaak wensen, zullen dat vóór 15 Fe bruari moeten opgeven, daar de plaat sen anders aan een ander worden ver huurd. (Ontleend aan onze advertentierubriek) VRIJDAG Victoria Theater, 8 uur: Eva (18 jaar); Rex Theater, 2.30 en 8 uur: Met vliegen de vaandels (14 j.); Harmonie Theater, 8 uur: De pastoor van Kirchfeld (14 j.); Cinema Americain, 8 uur: Guerrilla op de Philippijnen (14 jaar), ZATERDAG Victoria Theater, 7 en 9.30 uur: Eva (18 jaar); Rex Theater, 2.30, 7 en 9.30 uur: Met vliegende vaandels (14 jaar); Har monie Theater, 7 en 9.30 uur: De pas toor van Kirchfeld (14 jaar); Cinema Americain, 7 en 9.30 uur: Guerilla op de Philippijnen (14 jaar). HOOG WATER TE BERGEN AAN ZEE Vrijdag 11 Jan. 3.32 vm 3.44 nm Zaterdag 12 Januari 4.12 vm 4.23 nm Vrijdag Zaterdag TE CAMPERDUIN hoog 3.37 15.49 4.17 16.28 laag 9.37 21.49 10.17 22.28 Een goed verstaander koopt b(j Gedurende JANUARI geven wy op onze artikelen WINTERKLEDING (Advertentie, Lng. Med.} (Advertentie, lng. Med.) Innerlijke bereidheid en offervaardigheid Ruim veertig oud-militairen, zowel zy, die van 1940 tot 1945 hun vader land hielpen verdedigen, als degenen, die na 1945 in het koninkrijk overzee hebben gestreden, ontvingen gistermid dag nit handen van burgemeester dr. H. J. Wytcma een stoffelijk blijk van de erkentelijkheid, die het vaderland voor hen voelt. Zo een massa-decoratie krijgt gauw een zakelijk tintje. Het was niet de eerste maal, dat de burgemeester 'n aantal stadgenoten onderscheidingen moest overhandigen. Toch had ook de plechtigheid van gistermiddag een voor ieder persoonlijk cachet. In zijn toespraak tot de oud-militai ren velen hadden familieleden of vrienden meegenomen sprak de bur gemeester over de innerlijke waarde van het zijn-plicht-doen, hoezeer velen zich ook afvragen óf het wel waarde heeft aan zijn plicht te gehoorzamen „Maar gij deedt uw plicht met een in nerlijke bereidheid, met toewijding en offervaardigheid. Iedereen, die de laat ste tien jaren vocht, deed dit om het risico voor de thuisblijvers te vermin deren", aldus de heer Wytema. Kauwgum, Cola en Slaapzakken Dinsdagavond 22 Januari om precies 9.32 uur start in Miinchen een Neder landse Chevrolet '51 om de monsterrit naar Monte Carlo te beginnen, een tocht van 3375 kilometer, die eerst in de namiddag van Vrijdag de 25ste zal eindigen. De heren Jac. J. Met uit Alkmaar, J. de Ruiter uit Hoorn en J. Zwart te Wormerveer, die in deze wagen de Rallye de Monte Carlo zullen rijden, hebben uitgerekend, dat zij om in de Riviera te komen zo ongeveer 500 liter benzine zullen hebben te verstoken. Hoeveel flesjes coca cola en hoeveel liters koffie zij zelf nodig zullen hebben om fit achter het stuur te kunnen blijven zitten valt minder gemakkelijk uit te rekenen, maar de heer .Met verzekerde ons vanmor gen, dat er een lief voorraadje aan boord gaat. Aan de wagen zullen geen bij zondere voorzieningen worden getroffen om de eenvoudige reden, dat dit vol gens het reglement is verboden. Men mag slechts met een standaardmodel rijden en dubbele carburateurs zijn derhalve taboe. De Flying Enterprise" in de bioscopen In de Alkmaarse bioscopen zal van avond in het Polygoon-wereldnieuws de dramatische strijd te zien zijn van de Flying Enterprise. De uitstekende reportage begint met een beeld van de geredden in Rotterdam. Een der passa giers, een Deense foto-journaliste ver telt van de redding. Hoe zij met een lid van de bemanning naar beneden sprong 24 uur nadat het schip was ge kapseisd. Dan ziet men het schip zelf Hulpeloos en langzaam neigend naar het water, waarin het ten slotte voor goed zou verdwijnen. De camera laat vervolgens de hulp van de Turmoil zien, de aankomst van de ouders van kapitein Kurt Carlsen in Londen en de torpedojager John Weeds, waarvan de commandant verklaart: „De marine zou trots zijn iemand als Carlsen in haar gelederen te hebben.' Voor de activiteit van de bioscoop ondernemers, die dit actuele journaa' bemachtigden, zal het publiek onge twijfeld veel waardering hebben In de nacht van Dinsdag op Woens aag zal men de Noordhollandse equipe kunnen aantreffen op de route door Duitsland. Van München naar Baden- Baden en via Frankfurt en Miinster naar Hamburg, vanwaar de rit recht streeks naar de Nederlandse grens gaat. Woensdagmorgen om vijf minu ten voor zes moet het drietal gereed staan voor de start bij de Rivierahall te Amsterdam. Er moet met een ge middelde van vijftig kilometer worden gereden. De maximumsnelheid be draagt 65 kilometer, wat inhoudt, dat iedere vertraging zo goed als zeker strafpunten oplevert. Er zal dan ook het uiterste van de deelnemers worden gevraagd. En zeker op het laatste tra ject door de Franse bergen. Dan lig gen Antwerpen, Brussel, Reims, Parijs. Bourget Clermont-Ferrand al achter de rug en zetten de heren Met, De Ruiter en -Zwart, welke laatste de Ral lye ai driemaal heeft gereden, zich schrap om de laatste klappen op te handel Met. „De prijzen komen op het tweede plan. Er zijn echter oof<f anderen, die van de gehele route een koele bereke ning maken. Zij praten over een krui sing bij Clermont Ferrand als wij over het hoekje van het Fnidsen èn de Mient, rijden verschillende keren de route uit en praten met buschauffeurs over eventuele hulpwegen, die zij zou den kunnen gebruiken in geval de hoofdweg door sneeuw of andere oor zaken onbegaanbaar zou zijn. Zulke beroepsrijders zijn We niet". Zaterdagmorgen 19 Januari vertrek ken de Noordhollanders naar Miinchen, met cola, kauwgum, worstjes en. slaapzakken. Want onderweg zullen ze om beurten wel eens een tukje willen doen, veronderstellen wij. DE KAASMARKT Aangevoerd was 1 stapel boerenkaas wegende 621 kg. De prijs was f 2.14. Op de markt te Bodegraven waren Dinsdag 114 partijen aangevoerd, le soort f 2.32—f 2.38, 2e soort f 2.28— f 2.31, extra tot f 2.49 met een matige vangen. Veel zal er van afhangen of het weer de equipes gunstig gezind is. Mist en sneeuw kunnen alle hoop de bodem inslaan. Geen prijzenjacht „Het gaat bij ons in de eerste plaats om de sportiviteit", verklaarde de heer In Woerden waren er Woensdag 113 partijen, le soort f 2.33f 2.38, 2e soort f 2.29f 2.32, zware tot f 2.45, graskaas f 2.50 Handel matig Op de markt in Gouda waren gister 106 partijen, le kw f 2.32f 2.36, 2e kw. f 2.28f 2.31, extra kwaliteit tot f 2.44. De handel was kalm. Nu het jaar 1951 niet meer te achterhalen is, wil de afdeling Alkmaar van de B.B.T.B.B.A. de lezers een kort overzicht geven van de activiteiten die dat jaar teq toon gespreid werden. (Wij kunnen ons voorstellen, dat de meeste lezers niet weten wat deze letters betekenen. Het is de Bond ter behartiging van de touristische belangen van buitenlandse automobilisten. Red.) Het aantal assis- tentiegevallen is in het totaal 1158. Voorts werden verscheidene gezelschappen rondgeleid o.a. enige groepen Franse padvinders, groepen Zweedse Engelse en Belgische studenten en niet te vergeten een grote groep studenten uit Uruguay die een studiereis door Europa maakten. Tevreden buitenlanders In de gelederen der gidsen kwamen nogal eens veranderingen voor, intro- aucé's werden leden, anderen verdwe nen en nieuwe vulden deze gaten woei aan. Ook het vice-consulaat verander- ie enige malen van adres. Maar dit kon aan de activiteit geen ifbreuk doen. Verheugend was hei ook voor de amateur-gidsenbond dat het college van B. en W. officieel l-oestem ming gaf tot het verlenen van gidsen- diensten. De samenwerking met de VVV werd na een enigszins aarzelend be gin steeds beter, waarvan de tegen woordige vaste post op Vrijdag in het Waaggebouw en het oranje bord, dat op kaasmarktdagen boven de deur van het V.V.V.-kantoor hangt en waar 's bonds diensten (in het Engels) worden aangeprezen, wel getuigen. Ook de sa menwerking met de politie liet niets te wensen over. Het zo gewenste contact werd op ■nige afdelingsvergaderingen onder houden. Instructies en fantastische ver halen over vreemd uitziende, doende en vragende buitenlanders wisselden Ikaar af. Voor hei laatst werd ook een instructie fietstocht gemaakt door de iude veste. Vele waren de bewijzen van dank baarheid die de leden ontvingen Hier colgen enige zinsneden Na eerst geaarzeld te hebben om'op zijn voorstel in te gaan de stad onder zijn leiding le bezoeken, hebben wij het toch aan vaard Op uitstekende wijze heeft hij ons toen al de nodige uitleg gegeven.. schreef de adjunct commissaris-gene raal voor het toerisme in Belgie aan 't hoofdkantoor in Den Haag en hij voeg de er zijn hartelijke gelukwensen aan toe voor de prachtige organisatie. Een Fransman schreef vanuit Portugal: car nous n'avons pas trouvé des guides sympathiques comme Alk maar...." (Wij hebben nergens zulke sympathieke gidsen gevonden als tn Alkmaar). De reactie van de Britse vice-consul in Düsseldorf is ue vol gende: „May i ask you to accept our thanks for your kindness and efficiency in showing us around Alkmaar last week." (Dank voor uwe vriendelijk heid en behulpzaamheid bij het bezich tigen van Alkmaar de vorige week). U ziet dat men wel tevreden is. De 'eden van de afdeling Alkmaai zijn ook tevreden. Er is echter één ding waarover ze niet tevreden zijn en dat is over het feit dat er nog zoveel bui tenlanders niet geholpen zijn. Uitbrei ding met een aantal nieuwe introducé's zou daarom geen kwaad kunnen. Te meer daar verscheidene leden genood zaakt zijn hun activiteit te beperken Belangstellenden wordt dan ook ver zocht zich met één der leden in ver binding te stellen Ook kan de vice-con sul dhr H. Blees u alle gewenste in lichtingen verschaffen. Zorgt u dat de actiefste afdeling van het hele land geen leden te kort krijgt? Dan kan er aan het begin van het seizoen weer ge zegd worden: „Comme tes moulins, a bras ouverts, tu nous regois, oh, Hol- lande! (Gij Hollander ontvangt ons als uw molens met open armen). „Wat is de innerlijke rechtvaardiging geweest van gindse actie", vroeg de burgemeester zich vervolgens af, zich voornamelijk wendend tot degenen, die in Indonesië hebben gediend. De uitslag van ons handelen wordt dikwijls eerst later bekend, maar iedere militair, die het vaderland overzee diende, vindt de rechtvaardiüing van zijn optreden daar in zichzelf. Hij heeft zich en zijn leger een goede reputatie verzekerd Hij kan persoonlijk tevreden zijn. Mede omdat het vaderland zijn verdiensten erkent. Hierna werd het oorlogsherinnerings- kruls uitgereikt aan de volgende drie personeij, die van 1940 tot 1945 hun trouw aan het vaderland metterdaad hebben bewezen: P. Blok, J. Huijgen en H. El te. De volgende oud-Indonesie-strijders ontvingen het ereteken voor Orde en Vrede: C. J. Beentjes, J. W. Blank man, J Bleumers, M. M. C. de Boer, J. Boom, P. J. Boots, J. Bras, C. Bur ger, L. Deugd, M. van Esseveld, S. van Geelen, W. Gerla, J. Hakhof, T. J. Huitema, J. T. W. vd Idsert, L. P. G. I. Joosten, H. J. Kleverlaan, A- Kor- ver, J. H. Kroon, Jac. Latenstein, Jo zef Latenstein, W. Meij, J. C. Middel beek, H. I. J. Moras, J. Mulder, J. Otter, P. Plas, A. Pool, P. J Schagen, P. M. Stoop, C. Stroombergen, F. Vce- nendaal, J. de Waard, C. J. Wester, H. Zandbergen, D. Wobbema en W. J. Groot, J. P. van Halem, A. Hartog. Gistermiddag 4.15 uur werd in het stadhuis namens het Carnegiefonds door de burgemeester, mr. dr. H. J. Wytema, een medaille uitgereikt aan de jeugdige Alkmaarder F. de Hoo, die het vorig jaar de 3-jarige W. Nauta uit 't Noord hollands kanaal bedde. Velen zullen zich de dappere redding door de toen 17- jarige knaap herinneren. Hij woonde destijds in Hattum en logeerde in Alk maar, toen hij op zekere dag aan de Voormeer zag, hoe een melkboer van de kant af trachtte een jongetje uit het water te vissen. Dit knaapje dreef ech ter hoe langer hoe verder van de kant af en Frans de Hoo bedacht zich dan ook niet lang. Hij sprong met zijn Zon dagse kleren te water en wist de dren keling bewusteloos op het droge te 'vengen. Na toepassing van kunst matige ademhaling kwam het knaapje spoedig weer bij. De moedige redder kreeg schade aan zijn polshorloge en aan zijn pak. Het was dan ook een mooi gebaar van het Carnegiefonds om naast een eer volle onderscheiding een polshorloge met inscriptie uit te reiken ter herinne ring aan deze moedige redding. Gisteravond werd in het clublokaal van W.D.O. een wedstrijd gespeeld tegen de damclub D.O.S. uit St. Pan- cras. Van beide clubs namen 20 spelers deel (twee tientallen). De wedstrijd is bijzonder spannend geweest. De uitslag totaal was 20—29 Het eerste tiental van W.D.O. won met H9 van D.O.S. en het tweede tiental van D.O.S. won met 11—9 van W.D.O. Voor beide clubs een mooi resultaat De strijd was zeer geanimeerd. De gedetailleerde uitslag was (de WDO-spelers zijn eerst genoemd): 1. H Kruider—D. Kloosterboer 2—0; 2 W Piedëriet—Jb. Kooy 20: 3. A Burgert—F. Kunst 1—1; 4. R. W Zaad- noordijk—A. Meereboer 0—2: 5 M. J Langras Jr—P Peereboom 0—2; 6. P Veer—A. Wagenaar 0—2; 7 H. J Toe poel—H. Groen 20; 8. C. Dammer— P Nierop 1—1; 9. M v. d Pavert—J Oud 1—1; 10. D Kiewitt—G. Nieuw- land 2—0 (totaal 11—9). 11. J. Kaal—H. Wiedijk 11; 12. J Schipper—KI. Bakker Tz. 0—2; 13 J Dik Jr.—P. Admiraal 02; 14 P Beu kers—R. Turkslra 2—0; 15 G v. d KuytC. Ivangh 2—0; 16 A v Doorn— KI Bakker Az. 1—1; 17. A. F Deich- mann—N. Slijkerman 2—0; 18. A Bos man—C. Kloosterboer 1—1; 19 B Bak- kevC. Commandeur 1—1: 20 G. J Oostenbroek—C. Bobeldijk 1—1 (totaal 9—11). Granaten tussen oud iizer Een handelaar in oude metalen al hier stelde de politie ervan in kennis, dat hij tussen een partij oud ijzer in zijn pakhuis een zestal granaten had gevonden. De politie stelde een onder zoek in en vond drie mortiergranaten en drie projectielen van een pantser- afweergeschut Voor demontage van de gevaarlijke proi°ctielen is de hulp verleningsdienst gewaarschuwd. FA1UMET VERKLAARD Gisteren is bij vonnis van de Arron- 'ements'echtbank failliet verklaard de heer P W. de Rooi, v d Meystraat 2. die een bedrtff uitgeoefend heeft on der de naam Alkmaarse Onderwijs In stellingen. Reehter-commissaris is mr R W. J. C. v d. Wall Bake en cura- trice mej. mr M. L. v. Holst Pellekaan Geen persoonlijke ongevallen Vanmorgen om ongeveer elf uar is een auto met twee inzittenden uit Ha- zerswoude ter hoogte van de Katten berg geslipt en in de barm van de weg gekanteld. De chauffeur, de heer Z., moest rem men toen een vóór hem rijdende auto vaart minderde. Door de gladheid van de natgeregende weg begon de wagen echter te slippen, waarop de heer Z. de rem losliet en de berm in reed. Daar sloeg de auto om. De beide inzittenden beiden ambtenaren van de LTB, slaag den er in door het schuifdak naar bui ten te klimmen. Zij hadden geen ver wondingen opgelopen. Voor de Alkmaarse biljartliefheb bers staat Zaterdagavond een aantrek kelijke biljartwedstrijd od het pro gramma. De ex-Nederlands en -wereld kampioen Piet de Leeuw heeft name lijk een uitdaging aangenomen van de Alkmaarder Henk Hoogland. In het café van de heer A. Martin zal De Leeuw de handschoen, welke Henk Hoogland hem toewierp, op een geheel nieuw Wilhelmina-biljart oprapen. Het zal een partij worden over 500 caram boles in het kader 38/2. Onze stadge noot heeft in zijn glansperiode een maal de titel van Nederlands kam pioen in deze klasse behaald. De Leeuw komt naar Alkmaar in gezelschap van zijn dertienjarige zoon, die op het ogenblik reeds bezig is de voetsporen van zijn vader te drukken. Deze jongeman zal namelijk een wed strijd over drie banden spelen, vermoe delijk eveneens tegen Henk Hoogland. Jong Holland begint morgenmiddig aan de tweede helft van de competi tie. Er staat een uitwedstrijd op het programma tegen Blauw Wit 1 in Wormerveer. Destijds wist Jong Hol land daar met 32 te zegevieren. Of ditmaal ook de punten voor de Alk maarders zullen zijn, betwijfelen we. De Wormerveerder staan er momen teel heel wat gunstiger voor dan onze plaatsgenoten. En toch, als de elf Jong Hoilandianen zich ten volle In zetten, is deze wedstrijd nog niet bij voorbaat verloren. Het enigszins ge wijzigd Jong Holland-elftal ziet er als volgt uit: Vos: Kouwen, v. Westrie- nen; Rol, Hoekstra en v. Til; G. Jan sen, C. Goosens, Kuiper, Tesselaar en Slot. Op de Overdie wordt gespeeld Jong Holland 2 tegen HCSC 1 (a.s. kam pioen le klas ZMC). Aanrijding Gisteravond omstreeks elf uur vond er op de hoek van Geesterweg-Schar- loo-Westerweg een aanrijding plaats tussen twee vrachtauto's. Op dat ogenblik kwam een vrachtauto, die linksaf het Scharloo wilde oprijden. Van de Westerweg kwam eveneens een vrachtwagen, waarvan de bestuurder de onwellevendheid had om vlak voor de andere auto rechtsaf de Geesterweg op te rijden met het gevolg, dat hij de weg van eerstgenoemde wagen sneed. De aanrijding veroorzaakte slechts lichte schade aan een der vrachtwa gens. De bestuurder, die de aanrijding cp zyn geweten had stapte uit, gaf zijn naam op en reed vervolgens door. Hij bleek onder invloed van sterke drank te verkeren. In de loop van de nacht is hij in Wieringerwerf aangehouden. TWEE BIJEENKOMSTEN VAN NED. LEGER DES HEILS Men verzoekt ons opname van het volgende: Zondag om tien uur en half acht des avonds worden er in het gebouw van het Ned. Leger des Heils. Sliksteeg 4, twee bijzondere bijeenkomsten gehou den. Beide staan onder leiding van de commandant van het Ned. Leger des Heils uit Groningen, F Favre. 's Mor gens zal er een opdrachtdienst worden gehouden en 's avonds een grote open bare samenkomst, waarbij ieder wel kom is. De toegang is vrij. MUTATIE IN HET BESTUUR VAN DE RAC-WEST Om studieredenen heeft de heer P. J. Meurs zijn functie van secretaris van het district Noord-Holland-Noord van de RAC-West moeten neerleggen. Het secretariaat is thans overgedragen aan de heer W. H. Schipper. Nassau- laan 6 te Alkmaar Het bestuur heeft de heer Meurs dank gebracht voor het vele werk, dat hij voor de leden vaD het district heeft verricht. BURGEMEESTER HERBENOEMD. De heer W. J. Driessen is herbe noemd tot burgemeester der gemeen- en Schermerhorn en Zuid- en Noord- Schermer. in brei SOI per an: per herenmodes - Ir. V Een interessant te Berge Voor de afdeling Bergen land6e Maatschappij van L< Ir. A. Vondeling een lezl over de pachtwet. Door de sterke bevolking; toenemend tekort aan cult men meer en meer de noo goede pachtwetgeving inzie van 1838 voorzag daarin n Zo kwam er in 1932 een die bleef gelden tot 1941. bepalingen brachten aanz beteringen voor de pachtc 57% van onze cultuurgrond Een pachtopdrijvingsbeslui strengere regeling tot „be de pachtprijzen. Andere besluiten volgden po, tenslotte samengevoegd besluit '41. Van verschillende zijden vergadering op gewezen, da prijspolitiek een wanverhou ontstaan en dat een pacht bij de gewijzigde omstandig!, sluiten, geenszins onbillijk grondkamers bewegen zich richting bij hun beslissingen een zeer voorzichtige politi Ir. Vondeling liet verse! lingen nog eens de revue pas op de verplichting om een komst schriftelijk vast te duur van de overeenkomst, van schadeloosstelling voor verbeteringen en op het in rampjaren. Het contract kan ter toi voorgelegd aan de grondkai misbruik maken van de nc de pachtprijs betreft, verh BEKWAM Om in deze tijd van land] goed mogelijk gebruik van bare cultuurgrond te waarbc wenselijk zijn maatregelen t PREDIKBEUR' VOOR ZONDAG 13 JJ ALKMAAR, Grote Kerk, Den Oudsten. Wo., 7.30 uur avondwijding. Kapelkerk Dikboom; 5 uur ds. Wesse Jeugddienst, ds. De Graaf - Rem. Geref. gem., 10.30 pold. Luth. kerk (Oudeg ds. Haan. Doopsgez. gei ds. v; d. Sluis. Geref. kei G. Vellenga; 5 uur ds. C. Geref. kerk (artikel 31 K, en Bidt, 10 uur dienst; v. d. Lingen. Oud-Kat! (Emmastraat), 10 uur Heil uur Vesper. Commissie G ten, 10 uur dienst in Vrijz gingsgebouw op de Heul. Gem.schapsb., in Waakt en uur Jeugdclub, Kruseman 22; Dinsdag, 7.30 uur bijbe! Eltenweg 22; Donderdag, 8 komst voor wereldevangelisz en Bidt, spreker ds. Waa Ned. Leger des Heils, Slikst Opdrachtdienst; 12 uur Zondi uur Openbare Samenkomst Favro uit Groningen; Di., spanningsavond; Wo„ 8 uur o. l.v. serg.-maj. mej. Elzinj BERGEN, Geref. kerk, 10 W. M. le Cointre van Amsl BROEK OP LANGENDIJK 10 uur ds. J. H. Donner, B 5 uur dezelfde, H. Avondmz trachting. Doopsgez. gem. DIRKSHORN, Geref. kerk, uur ds. J. van Reeven. EGMOND AAN ZES, Gei uur ds. C. von Meyenfeldt; dienst EGMOND AAN DEN HOE1 üidaat A. J. Plug (Hattem). GROOT-SCHERMER, 7.30 Albertz. HEILOO, Herv. gem., 10 ui van Graft. Geref. kerk gebouw aan de Kerklaan), 8 von Meyenfeldt; 3.30 uur ds (dienst br. Tlemens). HEERHUGOWAARD, Gerc en 2.30 uur ds. F. Bakker KOEDIJK, 2 uur ds. Den NOORD-SCHARWOUDE, 10 uur ds. K. Vegter, Voorb maal; 4 uur dezelfde. OOST-GRAFTDIJK, 10 UC Albertz. OUDORP, 10 uur ds. Plu§ aan den Hoef. SCHERMERHORN, Geref. 2.30 uur Preeklezen. SINT PANCRAS. Geref. ds. D. Middelkoop, Viering 1 4 uur ds. D. Middelkoop. STOMPETOREN, Ned. H< uur ds. Keja. Evangelisal heer Elzinga. ZUID-SCHERMER, 19.30 Keja,

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 2