Nederlanders werken hard in Jap an Onze fabrikanten hebben het allerminst gemakkelijk Openbare aanbesteding Energieke kerels met pioniersdeugden Wetten zijn wetten! In de handbalcompetitie meldden de eerste kampioenen zich aan Uitzonderlijk lag< barometerstand J Carlsen: Ik heb mijn best gedaa JOURNAAL VAN EEN KLM.-REIS (V) Hoge onkosten en zware concurrentie alom Dingen die niet iedereen bekend zijn Maar in enkele klassen nog volop spanning Uitgeest LAATSTE NIEUWS Kapitein hoopt op een nieuwe Enterprise" Drie maanden weger belastingontduiking VRIJDAG 11 JANUARI 1952. pEEN LAND ter wereld of men treft er Nederlanders. Nagenoeg geen stad van betekenis of men kan er contact maken met landgenoten, die daar zitten om op een of andere wijze de belangen van het moederland te dienen. Het is vaak een bijzonder slag Nederlanders dat men op verre buitenposten aantreft: Harde werkers, die een gezonde zucht naar avontuur paren aan organisatie talent en doorzettingsvermogen. Japan vormt in dit opzicht geenszins een uit- 7ondering. Wij hebben tijdens ons bezoek vele landgenoten ontmoet en bewaren aan dat contact zeer prettige herinneringen. zeer veel van Japan af te weten en zonder de moeilijkheden te onderschat- Gesprek met Koreastrijders vyE HADDEN uiteraard veel contact met de K.L.M.-mensen in Tokio, de general-manager Max van Haselen en zjjn rechterhand Jan Henneman. Zij staan voor de taak in het na-oorlogse Tokio een nieuwe K.L.M.-organisatie op te bouwen en men moet meegemaakt hebben hoe provisorisch vaak, maar ook hoe doortastend en voortvarend zij daarbij te werk moeten gaan. om te beseffen, hoe belangrijk het voor ons land is, als zulke kerels in verre landen hun schouders onder onze be langen zetten. Max van Haselen heeft nog geen kantoor (een dragelijk kan toor in Tokio kost op het ogenblik niet alleen een bom duiten aan huur, maar bedragen tot 3 millioen yen als sleu- telgeld zijn niet zeldzaam). Kamer 616 in het Tokye-hotel, is zijn slaapkamer, zijn woon-, spreek- en werkkamer en zijn magazijn. Soms kun je er met geen polsstok doorheen springen. Maar zo als die man, een oud-KNIL-offlcier, een grote kerel, met maaiende armen en ongelooflijk grote handen, als een bulldozer door Tokio raast en tegelij kertijd zich door een permanente op gewektheid en bonhommie iedereen tot vriend maakt, dat is de moeite waard om mee te maken. Dappere kerels. TROUWENS van de meeste Neder landse zakenlui (er zijn 20 Neder landse handelshuizen vertegenwoordigd in Japan, waaronder 8 grote), die wij op recepties en officiële maaltijden in Tokio, Osaka en Kobe hebben ont moet, dient gezegd, dat zij een zeer energieke indruk maakten, blijk gaven iJ ten een moedig optimisme aan de dag legden. Die moeilijkheden zjjn overi gens talrijk en groot genoeg. Het voornaamste centrum van de Neder landse zakenbedrijvigheid is wel Osaka en we hebben ons afgevraagd waar om of onze economische attaché De Bruyn, wiens hulp zij zegden zeer van node te hebben, niet in Osaka resi deert in plaats van in Tokio. En dan zijn er natuurlijk onze sol daten, de vrijwilligers, die in Korea de belangen der Verenigde Volkeren dienen, maar die naar Tokio worden getransporteerd als zij ziek of gewond zijn, of als zij na maandenlange on menselijke ontberingen een paar da gen verlof hard nodig hebben. [N WAT toen nog het Holland-House was van de Nederlandse Missie, maar wat sinds 1 Januari het Mili tair Tehuis is, hebben wij op een Za terdagmorgen een paar van die ver lofgangers en een herstellende zieke' ontmoet. Het waren de luitenant P. van Oei uit Delft, soldaat le klasse Tony Lin- ders uit Rotterdam, soldaat le klasse Ab Doeven uit Hogeveen, soldaat Louis Kist uit Den Haag, sergeant Bernard Spruyt uit Rotterdam, ser geant Louis Smulders uit Arnhem en soldaat Piet van Dongen uit Amster dam. Zfl waren daags tevoren in Tokio aangekomen en hadden reeds met volle teugen van hun verlof genoten. Respectievelijk waren zij in Maart en April uitgezonden en het was allemaal sindsdien het eerste verlof buiten Ko rea. Op 26 Juli hadden zij de laatste grote gevechten meegemaakt, die 7 doden en 82 gewonden eisten en sinds dien hadden ze alsmaar zware pa trouilles gelopen en stellingen ge maakt. Ook als stellingmakers hebben onze jongens een goede naam, daar om waarschijnlijk worden hun stellin gen zodra ze klaar zjjn door de Ame rikanen overgenomen en kunnen ze zelf weer aan nieuwe beginnen. De Amerikanen hebben hun bovendien de bijnaam „vuurduivels" gegeven, om dat zij er ten alle tijde en overal in slaagden in de kortste keren knappen de vuren aan te leggen tegen de Ko reaanse kou en om op te koken. Een Nederlandse uitvinding, die de Ame rikanen ook geweldig heeft geimpo- neerd, is een soort „springmatras", vervaardigd van paaltjes en telefoon draad, waardoor onze jongens in hun tenten een paar voet boven de grond slapen. Mooie verhalen komen er los als zo een stel Korea-kerels b\j elkaar zitten. In hnn kraakheldere Amerikaanse uni formen zagen ze er prima uit. „Had u ons moeten zien, toen we hier aan kwamen," zei één van hen, „we heb ben ons zo mooi mogelijk opgedoft en vplgens Koreaanse begrippen zagen we er piekfijn uit, maar toen we hier in Tokio kwam leken we wel een stel struikrovers. In vergelijking met de hel van Korea, is Tokio voor ons de he mel." In Tibet worden ze ontdoken TN het hartje van Azië, op de koude en barre hooglanden van Tibet, re geert, in L'hasa, de Tibetaanse hoofd stad, de Dalai-Lama of Oceaan-Lama. In zijn handen zijn de wereldlijke en geestelijke macht over alle Tibetanen verenigd. Hij is dus een priester-vorst, zoals er slechts weinige nog op aarde zijn. De geestelijkheid en de klooster lingen zijn in Tibet groot in aantal. Dag in dag uit streven zij er naar, de geboden van Boedha te verkondigen en in practijk te brengen. Deze lama's, zo worden die Boedhistische monniken en priesters genoemd, dragen wijde, gele gewaden. Vandaar, dat Tibet ook wel genoemd wordt het „Rijk van het Gele Gewaad". Behalve de „gele monniken" bestaan er in Tibet ook „rode monniken", al dus genaamd, omdat zij in plaats van gele kledij rode gewaden dragen. Zij zijn als het ware Protestantse Boedhis- ten, omdat zij het gezag van L'hasa in geestelijk opzicht niet erkennen en van oordeel zijn, dat de Dalai-Lama of Ti betaanse Paus de goddelijke wijsheid niet in pacht heeft. Die rode monniken hebben eigen kloosters en zijn vooral bekend om hun grote bedrevenheid in de toverkunst. Bovendien vertolken zij de geboden, die Boedha de gelovigen heeft nagelaten en die in sommige op zichten veel overeenstemming vertonen met de Tien Geboden, die wij als Christenen huldigen, op hun eigen manier. Wonderlijk is een zwak woord, als men die „rode" vertolking wil ken schetsen, maar wel getuigt de „rode" uitlegging der hoge geboden van oor spronkelijkheid. Uit een paar voorbeel den blijkt dit reeds voldoende. Boedha leerde, dat het verkeerd is om vlees te eten en levende schepselen te doden. Maar en dat is in de Ti betaanse koude heel begrijpelijk de rode monniken verlangen wel eens naar een stukje vlees. Hun vee te slachten ware een directe overtreding van het goddelijk gebod. Daarom be dachten zij de volgende „oplossing" Zij drijven enige stuks vee op tot bij een steile kloof of diepe afgrond en jagen de dieren dan over de rand Het natuurlijk gevolg is, dat de beesten te pletter vallen. Hieruit trekken de rode monniken dan de conclusie, dat het de wil der goden was, dat de dieren zou den sterven om door de mensen te worden verorberd. En met hartelust genieten zij dan van een vleesmaaltijd. Boedha heeft gepredikt, dat het ver keerd is om alcoholhoudende dranken te drinken, daar dit de mens zijn zelf beheersing doet verliezen. Juist, rede neren die Tibetaanse rode monniken, het is inderdaad erg, hoe weinig zelf beheersing een mens heeft! Als een volwassen man een kruik met brande wijn leegdrinkt, doet hij dwaas, maar de kruik, die toch evenveel brandewijn bevat als de maag van de man, slaat geen wartaal uit, waggelt niet en ii derhalve een toonbeeld van zelfbeheer1 sing. Waar de mens dus naar moet streven, aldus de vertolking van Boed- ha's matigheidsgebod, is om evenveel zelfbeheersing te krijgen als de kruik of het vat. En daarom moet hij zich in drinken oefenen tot hij grote hoeveel heden kan verstouwen zonder onbe heerst of dwaas te gaan doen! Meer voorbeelden te geven is wel niet nodig om aan te tonen, dat ook in Tibet Onze Lieve Heer heel rare kost gangers heeft. (Van onze economische medewerker) WAT weet de consument in het algemeen van de moeilijkheden, waarmede de fabrikant te kampen heeft? Ja, wat weet de gemiddelde Nederlander van de zorgen, die onze industriëlen hebben om goede producten tegen redelijke prij zen op de markt te brengen? Wij kunnen op deze vraag antwoorden: niets. Hier schuilt een ernstige fout, die zich wreekt als uit de dagbladen blijkt, dat ver scheidene ondernemingen in 1951 een goed jaar hebben gehad. Deze berichten knoopt men in het oor en hiernaar meet men de positie van ons gehele bedrijfs leven af. rjOOR het ontbreken van grondstof- fen (behoudens dan kolen, aardolie en zout) verkeert ons land in de zwak ke positie, dat het volop grondstoffen en veel kapitaalgoederen moet invoe ren, waartegenover het alleen veel ag rarische producten en industriële eind producten kan stellen, alles ten dele van luxe aard, Gaat het de wereld niet goed, dan beperkt men het eerst zijn aankopen van artikelen met een min of meer luxe karakter daarom ook staat ons land zo zwak. Een zwakte, die thans gemaskeerd wordt door de geweldige bewapeningsopdrachten, die in elk land koopkracht scheppen. Zouden deze in spuitingen ophouden, dan zou ons land als een van de eerste de klappen van de op zich zelf teruglopende conjunctuur krijgen. Tegen deze achtergrond van een min of meer kunstmatige bloeiperiode moe ten wij onze industrieën plaatsen. Vele zijn de zware oorlogsschade eindelijk te boven gekomen. Thans komen zij voor andere bedenkelijke problemen te staan: die van de zware buitenlandse concurrentie en van het gebrek aan liquide middelen (contant geld). De industrieën, welke b.v staal en non-ferrö metalen (als koper, lood, zink enz.) voor haar producten nodig hebben, moeten deze tegen hoge prijzen in het buitenland kopen: tegen prijzen die twee maal zo hoog zijn als de Ame rikaanse. hetgeen mogelijk is. doordat de Verenigde Staten alleen aan bepaal de (voor de bewapening werkende) bui tenlanders verkopen. Ook in Frankrijk en Engeland zijn deze basis-materialen niet te koop, daar men ze daar voor eiiren industrie reserveert. Er is dus niet één algemene markt, waar vraag en aanbod vrijeliik werken, doch in elk land is er door die uitvoer vergunningen een eigen prijs ontstaan, een prijs die hoog is en die onze on dernemers dienen te betalen, willen zij grondstoffen kunnen krijgen. Vooral Belgie n.b. onze Benelux-partner weet op dit terrein van wanten. Dumping HET ERGSTE is evenwel, dat dit bui ten'and van die grondstoffen dezelf de eindproducten maakt als de Neder landse fabrikant, doch het weet die producten in Nederland tegen veel la gere prijzen te leveren dan onze fabri kanten ooit kunnen. Wij komen hier op bet gebied van de dumping: het leve ren naar het buitenland beneden de kostprijs. Het buitonland beschikt in de eerste plaats over de grondstoffen welke he* 'egen lagere prijzen aan de eigen fa brikanten levert dan aan de Nederland se fabrikanten. Doch daarnaast krijgen die buitenlandse industriëlen een spe ciale bescherming van! overheidswege belastingen worden kwijtgescholden respectievelijk ten dele teruggegeven Er is op die manier een net van maat regelen geweven, waardoor de buiten- Bij de grenspost Glanerburg passeerde het eerste, van een hele serie bevroren vieestransporten, afkomstig uit Brazilië en bestemd voor Oost-Duisland. Duitse vrachtauto's verzorgen deze transporten die in Rotterdam geladen. worden. HET JAAR 1952 is nog maar pas be gonnen, doch in de handbalcompetitie hebben zicb de eerste kampioenen reeds gemeld. Evenals bij de voetbal lers kon door het goede weer het pro gramma snel worden afgewerkt. Voor vele elftallen is het dan ook nog maar om enkele wedstrijden te doen. In de districts 2e klasse bleef het ang spannend. Gita bleef hier lang een candidate voor de titel, terwijl ook het gedegradeerde Vrone geducht meetelde. Tonegido en Nieuwe Niedorp deden het niet slecht, terwijl de Hel- derse dames te laat op dreef kwamen; het niet volledig uitkomen kostte pun ten. OSS was het zwakke zusje, waar- ioor het pas gepromoveerde Bato ge makkelijk aan degradatie ontkwam. JHC Vrone Tonegido N. Niedorp 13—23 Gita 13—16 FAV 11—14 Bato 11—12 OSS 12—13 12— 9 10— 7 12— 0 landse fabrikant zijn kosten kan druk ken en een moordende concurrentie op de Nederlandse markt kan uitoefenen zowel in Nederland als in het bui tenland, waar de Nederlander tracht te verkopen. De Nederlandse fabrikant zit dus in een tang: veel hogere prijzen voor zijn grondstoffen en veel lagere prijzen van zijn buitenlandse concurrenten. Doch daar bovenop komen nog zijn liquiditeitszorgen. Het kopen van voor raden grondstoffen en halffabrikaten kost veel meer dan vroeger, doordat de prijzen zoveel hoger liggen. Hier wordt dus geld in vastgelegd. Maar als de fa brikant denkt, dat hij in de nabije toe komst juist door de allerwegen plaats hebbende herbewapening zijn grondstoffen niet meer zó gemakkelijk kan kopen, dan zal hij, hoewel met bloedend hart, extra voorraden trach ten op te slaan. Zulks vergt echter weer extra geld middelen. Veelal heeft hij die niet en dus moet hij ze lenen bij de banken, die evenwel haar rentetarieven met het oog op de credietbeperkende overheids voorschriften hebben moeten verhogen. Dus ook langs deze weg gaan de kosten omhoog. Het is dus niet alles goud wat er blinkt. Wie zijn oren in fabrikanten kringen te luisteren legt, zal dit gauw aan de weet komen. CDU-leden ageren tegen ex-minister Heinemann Bestuursleden van de christen-demo cratische unie eisen uitsluiting van de voormalige Westduitse minister van bnnenlandse zaken, dr. Heinemann. Hij heeft zich herhaaldelijk voorstan der verklaard van neutralisering van Duitsland en dezer dagen op een bij eenkomst te Kaiserslautern de bevol king van West-Duitsland opgeroepen zich tegen de voorgenomen herbewa pening uit te spreken en onderhande lingen met Oost-Duitsland te begin nen. Het partijbestuur is overigens niet van plan, Heinemann te royeren. Dit zou ook pas mogelijk zijn. nadat eerst de betrokkene is gehoord. MINISTER MOSJE SJARET NAAR GROOT-BRITTANNIE De Israëlische minister van buiten landse zaken, Mosje Sjaret, zal aan het eind van de volgende maand een reis door Engeland maken. Sjaret zal door het Britse kabinet ontvangen worden. Nieuwe woningen tussen de Middelweg en Hogeweg Zoals reeds vermeld is in de dezei 'legen gehouden vergadering van de ge aeenteraad besloten tot het aangaan var een geldlening van f 200.000,—, benodigr voor het bouwen van twintig woningen Het plan is om deze woningen te doei- verrijzen op het stuk grond, eigendor. I van het gemeentelijk grondbedrijf. Jig- i DES Êende tussen de Middelweg en Hogeweg I Obs Gen. En dan ten slotte de heren. In de eerste klasse leiden de Adelborsten uit Den Helder, maar er kan nog van al les gebeuren. BGV uit Bloemendaal is vast nog wel iets van plan. De Alk- maarse heren zijn iets te zwak voor deze afdeling, maar ze maken het de tegenpartij vaak flink lastig. AHV 10—18 Bato 10—8 BGV 8—15 Rap. 2 9-4 Conc. 2 10—11 AVA 11—2 OSS 10—10 In de tweede klases is Beverwijk al kampioen. IJmond 2 en Vlug en Vaar dig uit Slootdorp konden de Beverwij- kers ten slotte niet tegenhouden. To negido 2 is wel de zwakste: de Wierin- gers deden het voorheen beter. De kos ten voor de spelers, die grote reizen moeten maken om te kunnen spelen, zullen ook wel een rol spelen. Beverwijk 11BGV 2 95 Ymond 2 10—14 OSS 2 8—3 V. en V. 9—12 Toneg. 2 10—3 Ymond 3 75 Na de koude buien met hagel, sneeu en onweer, bereikte ons land giste morgen een actieve depressie. De regt die voor het middaguur inzette, duu de ook hier in Noord-Holland onafg' broken tot na middernacht. Uit de g meten regenjioeveelheden van hedei' morgen blijkt, dat men Zuidelijk grot1 re hoeveelheden regen zijn gevalle' Den Helder 7 m.m., Ypenburg 18 él Vlissingen 19 m.m. De barometer daalde gisteravor! snel en staat hedenmorgen in ons lai' dan ook zeer laag, n.l. 734 m.m., well1 stand in maanden niet is waargenome' Ons land komt weer in 'n koudere bi1 enstroom te liggen met krachtige We telijke winden. Het weer houdt d; ook een sterk wisselend karakter. K ning Winter is nagenoeg nog nerge: in Europa te bekennen, zodat er v:M een weersverbetering met helder vri. zend winterweer de komende dagi nog geen sprake kan zijn. De temperatuur blijft voor Janus gemiddeld dan ook nog aan de ho, kant. Truman vraagt goedkeurin van verdragen President Truman heeft de Amei kaanse Senaat Donderdag verzocht e: overeenkomst te bekrachtigen, well voorziet in het opnemen van Griekei land en Turkije in de Noordatlantiscl Verdragsorganisatie als volwaardij leden. Verder heeft hij bekrachtiging g vraagd van het Japanse vredesve drag, het AmerikaansJapanse veili heidsverdrg en de defensieve verdr gen met Australië en Nieuw-Zeelar en met de Philipijnen. Indonesische studenten ir ons land aangekomen Aan boord van de „Willem Ruys die Donderdag in Rotterdam arrivee de, bevonden zich behalve enige pa ticuliere Indonesische studenten, Indonesische studenten in groepsve band. Ze komrn voor rekening van Indonesische regering aan versch; lende onderwijsinstellingen in Nede land studeren. In de eerste klasse A van de afde ling ging IJmond ongeslagen naar de titel. Onbedreigd, omdat Foresters te veel steken liet vallen. Ymond 1223 Rapiditas 109 Foresters 1013 BGV 117 CSV 11—12 Conc. 2 8—7 Conc. 3 109 Rood Zw. 80 De Alkmaarse dames gaan in 1 B aan de kop de titel zal wel niet lang meer op zich laten wachten. Door de goede geest en door hun spel verdie nen de Alkmaarse meisjes deze triomf ten volle. Pas gepromoveerd Bergen maakte het de a.s. kampioenen nogal lastig. Olympia is duidelijk de zwakste. AVA 816 Zwaluwen 76 Bergen 8—12 SSV 9—6 DTS 66 Olympia 80 IJmond 2 is al kampioen in 2 AI. ge volgd door IJmond 3. In IJmuiden kan men dus wel iets van handballen! Van Heemstede hadden we tussen al de tweede elftallen wel iets meer ver wacht. Ymond 2 916 Heemstede 107 Ymond 3 8—9 HOC 2 8—5 Gita 2 99 Rapiditas 2 84 Beverwijk gaat in 2 All aan de kop met hetzelfde doel als het herenelftal: kampioen worden. Alleen CSV 2 kan nog gevaarlijk worden. De Castricum- se reserves doen het best. Beverwijk 914 BGV 2 1010 CSV 2 9—12 Ymond 4 9—5 Foresters 2 910 Bato 6-- 1 Zal het een volledige Alkmaarse Victorie worden? In 2 BI staan de tweede elftallers van AVA er best voor al kan De Rijp nog een stokje voor het kampioenschap steken. Ursem be gon goed, maar kon tegen de kampi- oenscandidaten uiteindelijk toch niet op. Bergen en Nieuwe Niedorp vor men de middenmoot, Koedijk en SSV 2 moeten nog veel leren. Maar de da mes uit Koedijk verliezen toch niet meer met zulke grote cijfers als in het begin. AVA 2 10—18 N. Nied. 2 10—6 RHC 11—18 Koedijk 5—0 Ursem 8—10 SSV 2 6—0 Bergen 2 108 En in 2 Bil heeft Petten de leiding overgenomen van V. en V., maar de dames uit Slootdorp behouden verre weg de beste kansen. De andere ploe gen ontlopen elkander niet zo veel; zelfs de nederlagen van de nieuwe club uit Anna Paulowna worden al kleiner. De stand: IK heb mijn uiterste best gedaan, maar het schip is gezonken", ver klaarde kapitein Carlsen twintig mi nuten na aankomst in Falmouth in een radio-telefoongesprek met zijn vader. „Men kon niets doen, maar ik ben er zeker van, dat ik een andere „Enter prise" zal krijgen". In een vraaggesprek met de „Daily Telegraph" heeft kapitein Parker van de „Turmoil" verklaard: „Als ik er ze ker van was geweest, dat ik beter met de „Enterprise" naar Brest dan naar Falmouth had kunnen varen, zou ik dat hebben gedaan. Wij bevonden ons op gelijke afstand van de Franse en de Britse kust en ik meende meer kans te hebben om de Britse kust te berei ken. Ik heb nog nooit een schip ge sleept, dat er zo slecht aan toe was als de' „Enterprise". Als het weer echter beter geworden was, zouden wij alle kans hebben gehad het schip binnen te brengen". In New York is gisteren vernomen, dat aan boord van de „Flying Enter prise" o.m. een aantal antieke kunst voorwerpen werd vervoerd, zoals acht oude violen, meubelen uit de 18de eeuw, porselein, beelden, enzdie nu na eeuwen op een diepte van 206 meter in zee terecht zijn gekomen. Het merendeel van deze kunstvoorwerpen was verzekerd voor de handelswaarde. De rest van de „Enterprise" bestond uit ruw ijzer, mineralen, koffie, grafiet, chemische producten, granen, uien, jute en 65 vogelkooien. Toen zij voet aan wal zetten, werden zij begroet door het gejuich van dui zenden mensen, en het geloei van cla xons en sirenes. Carlsens vader en moe der, zijn zuster Greta en haar echtge noot, alsmede de burgemeester en de Petten V. en V. TSV Dosko 13—22 DES 1121 Ons Gen. 11— 9 JHC 2 10— 8 BKC 9—6 10—6 11 6 3—0 gemeenteraad van Falmouth waren 1 begroeting aanwezig. Het eerste v Carlsen zei, was: „Het spijt me ontz1 tend, dat ik niet in staat ben gewee de „Flying Enterrise" mee te brengei Hij prees kapitein Parker en de 1 manning van de „Turmoil", die „de tl dities van een groot zeevarend vol1 eer aan hebben gedaan. Uit de menigte ging een gejuich i toen Carlsen zijn ouders omhelsde. O kapitein Parker van de „Turmóil", na Carlsen en Dancy aan wal gil werd hartelijk toegejuicht. Vorige week Vrijdag stond de Er huizenaar Jan G. Z. voor de Al maarse politierechter terecht in v band met het feit, dat hij niet al z winsten in zijn boeken had verwer In de eerste plaats had hij een aanko van bankcheques, ter waarde v f 20.000,buiten zijn boekhouding i houden en bovendien hadden ambtei ren van de fiscale recherche ontde dat hij over verschillende boekjai meer winst had gemaakt dan uit z balansen zou blijken. De officier van Justitie, die het ergelijke manier van doen vond en mening was dat het de grootste zs was op het gebied van belastingoi duiking, welke na de oorlog in 1 arrondissement had plaats gevond eiste een gevangenisstraf van d maanden en een boete van f20.000, Hedenmorgen deed de politie-rech mr. J. A. Markus schriftelijk uitspra Hij veroordeelde Z. tot drie maanc gevangenisstraf. DELBOS WEIGERT OPDRACHT De radicaal-socialist Yvon Del! heeft de opdracht om een nieuw ka met samen te stellen geweigerd. De competitie van de adspiranten- meisjes vordert ook al flink. In Zuid gaan de Castricumse meisjes aan het hoofd van de ranglijst. Vrone en AVA en ook Foresters zijn nog lang niet uit geschakeld. CSV a Vrone a AVA Foresters 8—12 RHC 6—10 CSV b 68 Rood Zw. 6—8 8-4 7—3 5—1 In het Noorden kan JHC niets ge beuren. Ook DES doet het niet zo gek; de andere elftallen zijn vrijwel even sterk. Koedijk staat onderaan, maar als het spreekwoord „Al doende leert men" wordt begrepen, wordt dat volgend laar ook wel beter. JHC 7—14 DTS 67 Zwaluwen 43 Koedijk 4—3 5—3 4-0 Namens de Vereniging St. Joseph voor de R. K. Jongensscholen te Alkmaar, is ondergetekende voor nemens aan te besteden op DONDERDAG 7 FEBR. 1952 v.m. 11 uur in het Café E. W. J. BEEMSTER, Houttil no. 34 te Alkmaar: HET BOUWEN VAN EEN SCHOOLGEBOUW MET BIJKOMENDE WERKEN, VOOR R.K. U.L.O., OP EEN TERREIN GELEGEN AAN DE FERDINAND BOLSTRAAT TE ALKMAAR Bestek en tekeningen zijn vanaf 15 Januari a.s. tot en met 2 Februari d.a.v„ dagelijks van 8.3012 v.m. en van 1%5 uur n.m.. (Zaterdagen van 8.30 12 uur v.m.) verkrijgbaar D(j de lichtdrukinrichting firma J. A. WEILER Zn., Doelenstraat no. 7 te Alkmaar, tegen contante betaling van 25.-— per stel of worden na ontvangst van postwissel van 25.50 franco toegezonden. Restitutie 10.per stel bjj ongeschonden in levering op de dag van de aanbesteding tot uiterlijk 5 uur n.m. aan genoemde lichtdrukinrichting. De tnschrijvingsbiljetten moeten uiterlijk op 7 Februari 1952 v.m. 10.30 uur aan het adres „STAD HUIS te ALKMAAR, Afdeling Algemene Secretarie" bezorgd zijn. Deze afdeling is geopend dagelijks van 9 uur v.m. tot 12.30 uur n.m. en van 1.30 tot 2.30 uur n.m. Architect: P. J. DE KORT, Costerstraat 17, Alkmaar. Telefoon 3996 (K 2200). I

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 9