Stad en Omgeving Een drukke dag voor de G.G.D. De Halter-revue „Dat is 'm" Vijftien glazen bier waren nog niet voldoende om dorst te lessen Drie aanrijdingen op één middag Het Rotterdams Toneel met „Othello" AGENDA Het snoekje van de week Alm. Schaakbond V.V.V. Werk aan Friese brug is een maand ten achter Amerika heeft nog steeds interesse voor witte kool Suiker duurder? HEILOO Koedijk Propaganda-avond voor Staatspensionnering Groot-Schermer Benauwde overwinning van Groot Schermer Een gewonnen weddenschap Een beetje schik en een proces-verbaal LAATSTE NIEUWS Verbreding van het Atlantisch Pact Van Houtte is oes'aagd Industrieel schenkt een reddingstation EUWE EN RELLSTAB HEBBEN DE LEIDING Veis en Pranger speelden remise DINSDAG 15 JANUARI 1952. De Gem. Geneeskundige Dienst heelt gisteren een drukke dag gehad. Drie maal werd zij ter assistentie geroepen en driemaal braeht zij een gewonde naar het Centraal Ziekenhuis. Het eerste slachtoffer was de Alk- maarse heer Van der P., die gistermid dag om 2 uur op de Kanaalkade door onoplettendheid van een wielrijder met zijn motor langs de trottoirband schuur de en tegen een verkeersbord vloog. De wielrijder was pardoes van de Doelen kluft af de Kanaalkade opgereden, juist vóór de naderende motor. De heer Van der P. trachtte de man nog te ontwij ken, door achter hem langs te rijden, waarbij zijn voetrust het trottoir raak te. Met een arm-fractuur werd Van der P. naar het Centraal Ziekenhuis ge bracht. De motor was zwaar beschadigd. Op de hoek van Zevenhuizen en de Geest kwam de 16-jarige jongeman J. K. met zijn fiets ln botsing met de 23- jarige mej. M. T. De wielrijdster, die de bocht te veel links had genomen, bleef na de val liggen en werd met 'n hoofdwonde per ziekenauto naar het Centraal Ziekenhuis vervoerd. Over enkele dagen zal de traditione le Halter non-stop-revue gaan draaien. Met koortsachtige ijver wordt door de ze turnvereniging onder hoogspanning gewerkt, om de zaken voor de premiè re, welke Zaterdagavond in het Gulden Vlies onder de titel: „Dat is 'm" wordt gehouden, klaar te krijgen. Voordat Zaterdagavond de regisseur „halen" kan roepen moeten er ber gen werk worden verzet, om de vele gymnastieknummers, balletten, zang en schetsen e.d. goed en vlot voor het voetlicht te kunnen brengen. Ook de decorateurs werden met bergen werk overladen zodat wij ons kunnen voor stellen dat er door de rijen van de Halterleden een zucht van opluchting zal gaan als de eerste uitvoering ich- ter de rug is. Op een der repetities kregen wij sterk de indruk dat ook dit jaar de Halterrevue op een zelfde plan zal staan als wij de laatste jaren ge wend zijn. De heer Boot was met een aantal dames de balletten aan het doornemen. De revuecommissieleden waren hier en daar iets aan het bij schaven en bij al dat drukke gedoe werd de nadruk gelegd op tempo, een uitermate belangrijk onderdeel bij een revue. Toen wij tegen een der mede- werkers de opmerking maakten dat zo'n revue toch wel veel vrije tijd zal opeisen, kregen wij tot antwoord; „Dat geeft niets". Als straks de bezoekers maar kunnen zeggen: de Halterrevue, ja, dat is 'm. Slachtveemarkt van Maandag Het aantal angevoerde koeien was weer dermate ruim, dat het voor een vlotte handel remmend werkte. Men wachtte met het kopen, in de hoop, dat de noteringen zouden dalen. Hierin is men maar matig geslaagd, want veel verschil in prijs bij de vorige week was er niet. Het kwantum koeien ech ter, dat voor 3 per kg verhandeld werd, was maar uiterst gering en gold alleen voor de allerbeste. De nuchtere kalveren zijn verkocht, maar traag en tegen hoge prijzen. Niettegenstaande het "reit, dat er niet veel varkens aan de markt waren, is toch de handel lui geweest. Over het geheel genomen gingen de noteringen boven die van verleden week uit. De zeugen deden minder. Burgerlijke stand Geboren Adriana, d. van P. Schip per en M. van Gorkum. Martinus P- J., z. van J. J. Zuurbier en C. J. Bruin. Theresia A. C., d. van G. H. Martin en C. C. van de Kamer. Antoinetta J., d. van L. T. Merkx en A. L. L. Baars. Robert, z. van G. A. Hoed en K. Bijl. Marianna en Clasina, d. van A. Godijn en E. van den Berg. Getrouwd Dirk J. Hagtingius en Dorothea de Bakker. Overleden: Maria G. H. Docter. 76 jaar, wed. van P. v. d. Molen. Gerar- dus J. de Munk, 77 jaar, gehuwd met M J. Oorthuizen. Willem J. van Randwijk, 82 jaar, weduwnaar van H. van der Waal. Onze straten leerschool voor militaire chauffeurs De Alkmaarders zijn trots op hun oude, smalle straatjes en historische gebouwen, maar de chauffeurs van de militaire rijscholen gillen van ontzet ting als ze hun wagens tussen de dicht opeenstaande huizenrijen moeten schuiven. Remmen, achteruit, eerste versnelling, remmen, achteruit, enfin, na een half uur hebben ze dan wel eens de bocht genomen om 150 meter verder hetzelfde drama opnieuw te moeten opvoeren. „Als je één keer met een colonne door Alkmaar hebt gereden, ben je volleerd", zei ons laatst één van de slachtoffers. De laatste aanrijding gebeurde op de Nieuwesloot, waar de motorrijder G. V. uit Wognum in botsing kwam met het 15-jarig meisje T. A. uit Alkmaar. Het meisje viel met haar buik op het stuur van haar rijwiel en moest met inwen dige kneuzingen in het Centraal Zieken huis worden opgenomen. Zij is later naar haar ouderlijke woning overge bracht. Voor de 2e abonnementsvoorstelling serie C en de le abonnementsvoorstel ling secie B resp. op de Maandagen 21 en 28 Jan. a.s. brengt het Rotterdams toneel o.l.v. Ko Arnoldi in het Gulden Vlies het drama van William Shake speare „Othello, de Moor van Venetie". Deze opvoeringen zijn voor Alkmaar van grote betekenis op toneelgebied. Immers een stuk als „Othello", dat een grootse montage vereist, om alleen nog maar te spreken van pl.m. 23 medewer kenden, komt voor een tournee door de provincie weinig of in het geheel niet in aanmerking. Naast Ko van Dijk in de rol van „Othello" werd het spel van Andrea Domburg als „Desdemona" een wonder van toneelkunst genoemd en enthousiast geprezen door de critici Naast hen dienen de namen van Frits van Dijk, Richard Flink, Adolf Rijkens, Ellen de Thouars en vele anderen niet. vergeten te worden. Zij allen hebber, gemaakt wat deze voorstelling is ge wordenEen voorbeeld van wat de Nederlandse toneelspeelkunst in de wereld betekent. Uit de aantekeningen van Burgers- dijk bij Shakespeare's „Othello", lezen wij, dat het de eerste November 1604 in het paleis van White Hall voor de Koning gespeeld is geworden. Het is afkomstig uit de rijpe tijd van Shakespeare's dichterleven. Hengelsportnieuws Zette de heer J. H. Burcksen te Alk maar het nieuwe jaar goed in met het vangen van een snoek van ruim 25 pond, de heer .1. Bokma uit Hoilootrok in de laatste dagen van 1951 een snoek van 18 pond en 300 gram uit haar ele ment. In de vorige opgaaf van het Cen traal Ned. Hengelaarsverbond, afd. Alkmaar, is medegedeeld, dat de heer B. W. Boots aan de kop stond in de competitie om de zwaarste karper van dit seizoen. De heer J. Mors, Nieuw- poortslaan 127, was met een karper van 7 pond de vorige hengelaar echter de baas. Slachtoffertje van brand wordt Donderdag begraven Het stoffelijk overschot van de 10- jarige Gerrit Visser, die Zondagnacht het slachtoffer is geworden van de brand in de Burgemeester Bosstraat, zal Donderdagmorgen om 11 uur op de Gem. Begraafplaats ter aarde worden besteld. LEGER DES HEILS (William Booth) De samenkomsten onder leiding van Kapt. Bergsma vinden niet op 14 en 15 Januari plaats. De samenkomsten zijn thans als volgt geregeld: Donderdag 17 Januari, 's morgens half elf, gebeds stonde; 's middags half drie en 's avonds acht uur samenkomsten. (Ontleend aan onze advertentierubriek) DINSDAG Victoria Theater, 8 uur: Eva (18 jaar); Rex Theater, 2.30 en 8 uur: Met vliegende vaandels-(14 jaar); Harmo nie Theater, 8 uur: De pastoor van Kirchfeld (14 jaar) Cinema Americain 8 uur: Guerrilla op de Philippijnen (14 jaar). Kleine zaal Harmonie, 8 uur; Genoot schap „Ex Oriente Lux", spreker dr. Kampman over; Kruisridderburchten in het Midden-Oosten. WOENSDAG Bioscopen als Dinsdag. Aanvang 2.30 en 8 uur. HOOG WATER TE BERGEN AAN ZEE Dinsdag 15 Januari 5.54 vm 6.05 nm Woensdag 16 Januari 6.26 vm 6.36 nm TE CAMPERDUIN hoog laag Dinsdag 5.59 18.10 11.59 24.10 Woensdag 6.31 18.41 12.31 24.41 Mevrouw Burcksen, Van der Kaaystraat 31 te Alkmaar, lieejt Zondagmorgen enige uren in on gerustheid gezeten omdat haar man maar steeds niet thuis kwam. En dat was geen wonder. Hij' leverde die morgen ter hoogte van de Reiniging aan de Westdijk een hevige strijd met een reus achtige snoekdie zo'n enorme kracht ontwikkelde, dat de heer Burcksen bijna in het water werd getrokken. Op het critieke mo ment brak nog de draad, maar een collega-hengelaar, die gelukkig over een schepnet beschikte, kwam te hulp en gezamenlijk wisten zij de roofvis op het droge te krijgen. De snoek had- een lengte van één meter twaalf en woog 25 pond en 50 gram. Het vijfde tiental van VVV heeft gister avond voor de competitie NHSB in Hoofd dorp gespeeld tegen het tweede tiental van de club van die naam. Acht partijen kwamen tot een beslissing (zonder remi ses) en brachten elke partij 4 punten. De partijen aan het eerste en vierde bord moesten worden afgebroken en beslist worden. Maar de standen zijn zo, dat WV bijna zeker deze wedstrijd met klein verschil zal winnen. De uitslagen waren (Hoofddorp II VVV 5): 1. S. Pels x—H. de Vries Maats x; 2. S. v. Gorkum—P. Ooyevaar 01; 3. J. v. RoonF. Schutz 10; 4. A. Oskam xF. Faber x; 5. J. CorbeelJ. Bakker 01; 6. L. SloofM. Wolters 10; 7. W. Broeremevr. De Jong 10; 8. M. MolenaarT. Zanen 0lj 9. D. v. EgmondP. Genee 1—0; 10. W. de Heer C. de Jong 01. Voor de wintercompetitie werden gis teravond verschillende afgebroken partijen uitgespeeld en wel met de volgende uit slagen: Hoofdklasse: A. BeemsterboerR. Pij ning V*V«; ir. G. F. CoolN. Termaat afgebroken. Tweede klasse: C. RusP. Groenenberg 1—0; F. HolA. Kirkenier 1—0; J. SchuurmanG. Groenewoud 10; A. Kir kenierJ. Schuurman 01; J. Schuurman A. v. d. Tak 1—0; P. GroenenbergD. Oudes VsVs» J. Schuurman behaalde hier dus 3 winst punten. Derde klasse: P. Holzmann—W. Pijning 10; C. v. OorschotJ. de Wolf afgebr. De werkzaamheden aan de opritten naar de Friese brug zijn een maand op het tijdschema ten achter. De oorzaak is dekans op een plot seling invallende-vorst en met het oog hierop heeft de aannemer, de firma Waterlander, zo weinig mogelijk perso neel in dienst gehouden. Zodra de vorst- kansen voorbij zijn, zal de firma alles in het werk stellen om vóór de 1ste Mei klaar te zijn; want elke dag later betekent honderd gulden boete. De Hollandse witte kool, die vorig jaar naar Amerika werd geëxporteerd, schijnt daar een goede naam te heb ben gekregen. Sinds December 1951 kon geregeld kool naar dat land ver kocht worden. Tot dusver is de afzet plm. 2500 ton. De vraag naar dit pro duct zal volgens handelskringen nog wel enige weken anhouden. In ver band hiermede heerst er aan de Lan- gedijker Veilingen een grote drukte. Deze overzeese export moet volgens insiders gzien worden in het licht van een scherpe concurrentie met Dene marken en de States zelf. Een goed product, met een prima verpakking en verzending kan alles goed maken. Daarom is de wens van de handel, dat er dagelijks voldoende wordt geveild, opdat men zich van het benodigde quantum kan voorzien. De koolcampagne in Noord-Holland is berekend op een tijdsduur van plm. 100 dagen, gezien de voorraad van 5600 spoorwagons van 10.000 kg in Decem ber. Wil alles vlot verlopen, dan moet de aanvoer dagelijks minstens vijftig wagons zijn. Het prijzenverloop was tot dusver gunstig te noemen. Het slipgevaar aan de Rijksstraatweg Het zal de aandachtige lezer zijn opgevallen, dat de laatste jaren, nu het verkeer steeds sneller wordt, het slip gevaar, vooral ter hoogte van de Kat- tenberg op de Rijksstraatweg, herhaal delijk slachtoffers eist. Reeds zijn ge deelten van de Rijksstraatweg opnieuw bestraat en dit is ongetwijfeld een gro te verbetering geweest. Zolang het resterende gedeelte van de Rijksstraat weg richting Heiion daar nog niet aan toe is, zullen er waarschu wingsborden worden geplaatst, dat het slipgevaar ter plaatse beduidend groot is. DE JEUGD EN DIK TROM Het gezelschap Chris Hofland zal de jeugd Woensdagmiddag in het Gulden Vlies vermaken met de nieuwste avon turen van Dik Trom, getiteld „Dik Trom en zijn Aap". DIERENBESCHERMING Tn de omgeving van de Kinheimstraat zwerft een zwarte hond (staande oren). Ter beschikking staat een donkere haze windhond, reu. pl.m. vier jaar oud. Adres inspecteur: C. Verwer, Baan- straat 1 te Alkmaar. De hoofdafdeling Akkerbouw van ie Stichting voor de Landbouw heeft volgens de Tel., minister Mansholt ge- idviseerd tot een prijsverhoging van de suiker. Belangrijke verbeteringen aan Sch. Hondsbosscheiaan De onbewaakte overweg aan de Schuine Hondsbosschlaan ondergaat een belangrijke verbetering. Er zijn enkele nieuwe straatlantaarns aange bracht en de overweg is enigszins ver legd, wat mogelijk was door enkele tuintjes van de belendende woningen wat kleiner te maken. Ook vanaf de Bergeonstraat zal men nu gemakkelij ker de overweg kunnen oversteken. ST. CAECILIA CONFEREERT IN DE AULA VAN DE ST. WILLIBRORDUS- STICHTING Zndag zal het R.K. muziekcorps St. Caecilia, dirigent de heer L. Oly te Bergen zijn bekende donateursconcert aanbieden in de aula van de St. Wil- librordusstichting. Tevens zal dan het vendel optreden onder leiding van de heer George Schipper. Ok het be kende Vitrophon-amusementsorkest onder leiding van Wim Cornelissrn verleent zijn 'medewerking. Als confe rencier treedt op Klaas Komen. Zaterdagavond werd in de zaal van Het Vergulde Paard een propaganda- avond van de Bond voor Staatspen sionnering gehouden. De voorzitter, de heer P. Hart, verwelkomde de spreker, de heer Greeuw, en het gezelschap „De Flierefluiters". De heer Greeuw sprak over het premievrij bodempensioen voor iedereen en belichtte de moeilijk heid van premiebetaling voor de 600.000 middenstanders en kleine zelfstandige werkers. Na een bijzondere opwekking tot de jeugd werd gelegenheid gegeven zich als lid op te geven, waarvan 20 der aanwezigen gebruik maakten. Door „De Flierefluiters" uit Lands meer werd vérvolgens op zeer verdien stelijke wijze het bekende stuk „De akker schaamt zich niet" opgevoerd. Een gezellig bal was het slot van deze succesvolle avond. Op een slecht veld is het Gr. Scher mer in de wedstrijd tegen RKSVS ge lukt de beide punten te veroveren. Deze punten hebben dubbele waarde, daar ze werden behaald op een mede- candidaat voor de onderste plaats. De overwinning heeft overigens aan een zijden draad gehangen. Vóór de rust wisten de Ilpendammers, ondanks een voortdurend veldoverwicht van Groot Schermer, door Stevers een 10 voor sprong te nemen Na de rust was Gr. Schermer absoluut sterker, doch niet temin vergrootten de tegenstanders hun voorsprong ot 20. Groot Scher mer hield moedig vol, en dit werd na 25 minuten met een doelpunt door Kroes beloond. Zes minuten vóór tijd was het de naar voren gekomen Krul, die de partijen op gelijke voet bracht en drie minuten later scoorde P. de Groot de winnende goal. AMWB verzorgde avond voor 5 Mei-vereniging Onder auspiciën van de 5 Mei-vereniging hield de ANWB dezer dagen een propa ganda-avond in café Van Truijen. Er wer den enkele toepasselijke films vertoond en een historisch overzicht gegeven van de groei van deze, voor het verkeer zo nuttige instelling. GEMEENSCHAPPELIJKE REGELING GENEESKUNDIG SCHOOLTOEZICHT De raden der gemeenten Alkmaar, Hei- loo en Limmen hebben een gemeenschap pelijke regeling betreffende het genees kundig schooltoezicht getroffen. welke regeling is goedgekeurd door Ged. Staten van Noord-Holland bij besluit van 5 De cember 1951. iyAT iemand er kans toe ziet vijftien glazen bier te drinken en dan nog zoveel dorst heeft dat hij een proces verbaal riskeert om een zestiende glas te krijgen, zal voor velen een raadsel zijn. Zo niet echter voor Albert de G. uit Nieuwe Niedorp, die dit kunststukje in de nacht van een op twee October uithaalde en daar gisteren voor terecht moest staan voor de politierechter in Alkmaar, mr. R. W. J. C. van den Wall Bake. De nog jeugdige De G. had die be wuste avond een balavondje in een café te Nieuwe Niedorp bijgewoond en om zich er van te overtuigen dat het bier nog altijd best was, had hij er vele ma len van geproefd. Toen hij na vijftien glazen de smaak te pakken kreeg, wed de hij met enkele vrienden, dat hij bij zijn plaatsgenoot B. een ruit zou durven ingooien. De inzet van de weddenschap was..... een biertje. Om te tonen dat het geen opschepperij was, ging hij di rect op pad. Hij nam geen halve maat regelen, want behalve twee ruiten gooi de hij ook een in de kamer van B. han gend schilderij en een bots.vlootje stuk. Het biertje was dus verdiend, doch het proces-verbaal ook. Toen De G. gisteren als een boetvaardige zondaar voor de politierechter stond en moest vertellen waarom hij zo op hol was geslagen, wist hij geen ander excuus te vinden dan; „We hadden een beetje schik". Het ple zier zal nu wel aanmerkelijk bekoeld zijn. want de officier van Justitie, mr. J. C. V. Meischke, eiste f 40 subs. 20 dagen waarbij de politierechter zich geheel aansloot. Het tweede drama-in-zakformaat dat de politierechter te behandelen kreeg was eveneens een gevolg van een zoge naamd balavondje. In een café te Heer- Hugowaard zat op 1 Dec. 's avonds een jongeman J. H. D. uit Heer-Hugowaard met een meisje te praten, toen plotse ling J. B., een plaatsgenoot, zich in het gesprek mengde. „Wil je een peer heb ben?" vroeg deze minzaam aan D. en toen laatstgenoemde nog nadacht over de vraag waar in dit jaargetijde de pe ren vandaan komen, had hij er reeds een te pakken; een muilpeer wel te verstaan. De politierechter informeerde gisteren belangstellend waar die 'plot selinge kwaadheid aan te wijten was geweest, doch daar kon B. geen direct antwoord op geven. Hij begon een heel verhaal over een meisje dat niet meer naar hem keel" en dat hij op de bewuste avond aan het tafeltje van B. had zien zitten. „Jaloersheid dus", constateerde trVan den Wall Bake eenvoudig en dat bleek inderdaad het geval te zijn. De officier vond deze mishandeling van zo ernstige aard, dat hij f 60 subs. 30 dagen eiste. De politierechter vermin derde de straf tot f 50 subs. 20 dagen. Op hei mafje om een mafje Neen. het was geen beste beurt, die dc jachtopziener Jasper van der V. te Bergen aan Zee maakte, toen hij op 30 November j.l. zijn medebewoner Joh. de B. om een miserabel vloermatje een tik met een gummistok verkocht. Het was de ontlading van een spanning, die W de loep van de tijd was gegroeid een spanning, door een reeks van kin- toégenomen. Beide heren waren n.l. in het gelukkige bezit van een vloermat Die van Jasper was splinternieuw, die van zijn tegenpool al min of meer be daagd. Beiden wilden hun eigen mat vóór de deur hebben liggen. En zo ver dween, als De B. van huis was, zijn mat uit de gang om plaats te maken voor die van Jasper en omgekeerd, „Kinderachtig", vond de politierech ter, die 't verhaal met klimmende ver bazing om zoveel energieverspilling om niets had aangehoord. „Dat was het ook, meneer", erkende Jasper nu boetvaardig. Gelijk gezegd: het hoogtepunt in dit drama was allerminst kinderachtig ge- eest. Jasper had n.l. op 30 November zijn vrouw gezegd, de mat van De B. weg te halen en er de eigen voor in de plaats te leggen. De B„ ook niet dom, bleef letterlijk en figuurlijk op zijn stuk staan, zodat mevrouw Jasper geen kans kreeg. Haar man werd vervuld van toorn, graaide naar zijn wapenstok en moest nu boete doen wegens mishan deling. Blijkbaar heeft dit conflict de atmos feer toch wel Iets gezuiverd, want men zegt elkaar nu tenminste .goedendag", hetgeen een belangrijke vordering ten goede is. De officier, van oordeel, dat een ge zagsdrager te allen tijde zijn zelfbeheer sing moet bewaren, wilde ter stimule ring van deze vordering een flinke boete opgelegd zien en eiste 60 subs. 30 dagen. De rechter maakte er 50 subs. 25 dagen van. Diefstal op hef vliegveld Het was niet voor de eerste keer dat Pieter K. uit Alkmaar gisteren terecht stond. Hij kent de binnenkant van de cel reeds uit eigen ervaring, doch dat weerhield hem er in November van het vorig jaar niet van. wederom het verkeerde pad op te gaan. Hij maakte met zijn vriend W. die onlangs tot drie maanden gevangenisstraf werd veroordeeld een afspraak om samen eens op het voormalige vliegveld te jarige schoonvader van K. werd uitge nodigd om van de partij te zijn. Ge drieën togen de heren op pad. Zij had den succes ook, want toen zij 's nachts thuis kwamen hadden zij een stuk kabel, dat bij verkoop 130,— opbracht. De politie kwam de dieven echter op het spoor en het gevolg was, dat P. K. en diens bejaarde schoonvader N. G. gisteren bij mr. Van den WalV Bake op het matje moesten komen. Deze was het met de officier eens, dat een strenge straf zou moeten volgen. Overeenkom stig de eis werd K. tot zes weken ge vangenisstraf veroordeeld. Ten aanzien van G. wilde de officier rekening hou den met de hoge leeftijd van deze ver dachte en het feit dat de man slechts een inkomen heeft van 20,per week. De eis was 15.subs. 9 dagen en een maand gevangenisstraf voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar. Ook in dit geval was de uitspraak overeenkom stig de eis. Samen op reis derachtige kleinigheden ontstaan en gaan neuzen en ook de ruim tachtig- Anne O., Jacobus M. en diens broer Paulus M., drie jongemannen uit Alk maar, waren op 30 November het wer ken in de DUW moe en besloten met vacantie te gaan. Daar zij van wande len ook spoedig moe zouden worden stapten de heren in een onbeheerd staande autobus en gingen op reis. Dat geen van drieën in het bezit was van een rijbewijs, was voor hen geen belet sel om de gehele provincie rond te toeren, om beurten chaufferende. Zij legden bijna tweehonderd kilometer af. Het ritje eindigde pas, toen de ver keerspolitie hen de weg versperde en zij een proces-verbaal kregen. Mr. Van den Wall Bake was het gis teren met de officier eens. dat bij der gelijke uitstaojes een flinke straf past De beide broers M. werden conform de eis veroordeeld tot vier weken gevan genisstraf en A. O. werd overeenkom stig het requisitoir veroordeeld tot f 40 subs. 20 dagen en een maand voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar. «Ongecorrigeerd) Churchill in Ottawa: De Britse premier, Winston Churchill, heeft in een radio-rede te Ottawa verklaard, dat Groot-Brittannië van geen enkele maatregel terug zou schrikken welke nodig is voor het her stel van het vertrouwen in het .and. Door de vermindering van de invoer met 350.000.000 dollar poogt men de ernst van de economische situatie te ver minderen. Wat het Atlantisch pact be treft, zei Churchill na zijn besprekingen met Truman van gevoelen te zijn, dat de opvatting hieromtrent zich verbreedt tot een Noord-Atlantische gemeenschap van vrije landen, tezamen handelend, niet slechts voor de defensie, doch ook voor het welzijn, geluk en de vooruit, gang van alle volken van de vrije we reld. Om deze reden dienen de vrije landen alles in het werk te stellen voor een verenigd Europa en de vor ming van een Europees leger, waaraan ook Duitsland zou deelnemen. (Je Britse premier bevestigde, dat hij reeds lang een openlijk voorstander van beide denkbeelden is geweest. Dit be tekende echter n<et. dat Engeland een deel van een Europese federatie zal worden, noch dat het Britse leger Zijn identiteit zou verliezen. De Belgische kabinetsformateur Jean van Houtte heeft hedenmorgen, na zijn terugkeer van het paleis voor lezing gedaan van het nieuwe kabinet. De samenstelling van de nieuwe Bel gische homogeen katholieke regering is als volgt: Eerste minister Jean van Houtte; minister van buitenlandse za ken Paul van Zeeland; minister van verkeerswezen P. IV. Segers; minister van buitenlandse handel Joseph Meu- rice; minister van binnenlandse zaken Ludovic Moyersoen; minister van jus titie Joseph Pholien; minister van on derwijs Pierre Harmei; minister van financiën A. E. Janssen; minister van economische zaken Jean Duvieusart; minister van wederopbouw Albert Cop- pe; minister van koloniën Andree De- quae; minister van arbeid Van den Dae- le; minister van publieke werken Oscar Behogne; minister van landbouw Char les Heger; minister van volksgezond heid Alfred Detaeye; minister van landsverdediging Eugen Degreef. Het nieuwe Belgische kabinet telt acht Vlamingen en acht Walen. Onder de indruk van Carlsen Onder de indruk van de moed, ge toond bij de redding van de opvaren den van de „Flying Enterprise" en de onversaagde plichtsbetrachting van kapitein Kurt Carlsen en stuurman Kenneth Dancy, heeft een Nederlands industrieel, die onbekend wenst te blijven, de Koninklijke Noord- en j Zuidhollandse reddingmaatschappij verblijd met een gift, bestemd voor de uitrusting van een compleet redding station te Noordwijk aan Zee, t.w. boothuis. motorstrandreddingboot met daarbij behorende wagen en water dichte tractor. De reddingboot krijgt de naam Kurt Carlsen. Hoooovenschaakfournooi De derde ronde van het Hoogoven- schaaktournooi heeft een spannend ver loop gehad, alhoewel weer drie van de vijf partijen in de hoofdgroep in remise zijn geëindigd. Alleen Euwe en Rellstab wisten te winnen, waardoor zij tweeën aan het hoofd van de ranglijst gaan. Dr. Euwe versloeg Kramer in een cpannende partij, waarin de nationale kampioen, profiterend /an tijdnood van Kramer, de zege wegsleepte. Rellstab overwon Bouwmeester, die reeds na 25 zetten zijn koning kon omleggen. Van Echeitinga weerde zich uitmuntend tegen de sterke Fuderer en wist èen halve punt te veroveren. Kostic en Donner speelden een wilde partij, waar in geen van beiden er in slaagde de zege binnen te halen. Ook O'Kelly en Yanofsky speelden remise, waardoor de stand werd; Dr. Euwe en Rellstab 2%; Fuderer 2; O'Kelly, Yanofsky en Kostic l'/z; Bouwmeester, Kramer en v. Scheitinga 1 en Donner '/r punt. In de derde ronde van het Hoogoven schaaktournooi, in de afdelingen der kleinere goden, bond onze stadgenoot Veis de strijd aan tegen Oosterhuis. Het werd een door zwart behandel de Pirc-verdediging. Hoewel Veis steeds beter stond kon hij niet tot di- rectg winst komen. Hij moest met re mise genoegen nemen. In een Siciliaanse partij tussen mevr. Veis en mevr. Kleyn ontstonden zulke verwikkelingen dat deze boven de ca paciteiten van beide speelsters uit groeiden. Bij een afruil verloor mevr. Veis een pion. De afgebroken partij biedt echter nog een kleine kans op remise. M. N Pranger ging op de goe de weg voort en trok in een Siciliaan se partij tegen P Holthuis goed van leer. Zwart verdedigde zich echter su bliem en toen lopers van ongelijke kleur op het bord bleven, kon remise niei uitblijven. Gezien de resultaten van vorige jaren is het spel van Pranger sterk verbeterd, VEILINGGEBO MAGDALEN Notaris C. K Bergen is voor Vrjjdagavond li 6 uur te veilen trek van emig: twee gehele INBOEDI w.o. 2 huiskame kamers, crap.-st stellen, dressoir, 2 divans, ladeka machine, schrijfl ingebouwde tra] ne, 2 schrijfbur monium, pianoki filmtoestel en 1 toestel, pracht stofzuigers 125 t 220 volt, wachm: gensrijwiel (mef Verder vele kled goed, enz. enz. c Kijkdagen Wo Donderdag van 1 tot n.m. 8 uur. Veilinggebouw M Straat 19, Alkmi Telefoon 2656. Abonneert U c llll ijk man" Bekwame k werkzaam opleiding gf merking. Aanmelding van 86 onze atelier: yOOR protestants minder belangrjj bijbelvertaling aan i ruim driehonderd ja alleen kwamen nu belijden en dat van verschenen, dat op vertaling. Meer nog ontwikkeling van hi 2° ingrijpend zal d nieuwe vertaling dracht van het Ne genootschap is ve: niet worden. De b vaak de enige lectc heeft nu tal van ai naast zich. Niettemi Januari voor de kei een gedenkwaardige de tweede vertaling kring als gezaghebi vaard. Een schare f dikanten van uiteenl gezindte heeft bijna werkt aan een nauw) woorde overzetting, in die zin, dat zij voc godsdienstige groepe baar zou mogen het van hun werk zullei tegenwoordigers der aan de Koningin, F Prinses Wilhelmina dankbaarheid over 1 deze vaak moeilijke uitdrukking vinden i des middags in de D aan het Singel in A J£R waren reeds en talingen verscher king, toen in de krii deriandse Bijbelg'mf de vraag rr<\s, of h van deze organisatie

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 2