I Nederland en Indonesië openen de Uniebesprekingen West-Duitsland van 360.000 rekent op leger man woestijn Fauré waarschijnlijk Vrijdag voor de Nat. Vergadering Politieke commissie heeft er weinig waardering voor KxPrJL B&ileJk VERENIGDE NOORD-HOLLANDSE DAGBLADEN Britten gebruikten veldgeschut ^Woensdag 16 Jan. 1952 Radioprogramma 149e Jaargang No. 13 DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN Kwestie-lrian lijkt onoplosbaar De „Radmar" zit nog muurvast EEN ZWARE BRAND BIJ ROTTERDAM Kaasimporteurs in V.S. wensen vrije invoer Spoedige beslissing na eventuele resultaten Beslissing is aan de socialisten Practisch programma voor drie maanden Nederland heeft tegoed bij EBU Benjamino Gigli komt naar Nederland Een nieuwe zet in de politieke oorlogvoering" Vredespact der Grote Vijf overbodig Felle strijd over dienstplicht verwacht Socialisten dreigen met verzet tot het uiterste iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiMiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii Carlsen keerde terug DUURTETOESLAC VOOR GEESTELIJKEN Een veilingdirecteur in Leeuwarden geschorst Luxe trein in de Sierra Nevada vastgelopen VS schorten hulp aan militaire Perzie op Nieuwe demonstraties in Cairo terwijl hij een ansichtkaart :ld. vel!" straalde de zonderling, k je gezegd? Geen dag gaat En hij komt nog wel met :hip, omdat ik zo ver van de wereld afzit!" oor: 1ARJORIE VERNON ran zijn haren en het blauw »en intenser leken door zijn gelaatskleur. En hij be- r toe! O, wat bofte ze toch! >ft, de jongen aan wie de ebehoorde, een aardige har- el die aan boord al goede iet Mara was geworden, ook te voorschijn en de be- rer en weer was allerharte- luden een paar uur in Mun- theedrinken bij Gerald om jcht te vervolgen als de van de dag voorbij was. e door de sinaasappelen- en omgaarden wandelden. kleine waterstroompjes i-igatie zorgden, zong het in t van dankbaarheid en van faaraan had ze zulk 'n ge ld? Was het niet haast een lan het noodlot iets dat te intens was om zo maar ;r door een gewoon sterve- gen worden genoten? Maar i zette ze die gedachte van luisterde naar Gerald, die voorop liep, van alles uit- op de dingen van belang ad zich in dit leven gestort d in het water, zoals Gary cte, en er was niets geen gen hem alleen te laten tot e week zijn oom zou arri- inheemse bedienden en ar ren zeer op hem gesteld en aan zijn wensen te vol- vond Cromer dat hij zijn :en gerust hart en een dito n achterlaten, en thee op de koele, scha- 'aranda en toen de zon ter g bracht een glimlachende rden; de inheemse gids, de indere leden van de expedi- ilden zich en men- nam af hadden besloten een paar le maneschijn te riiden. ze bij de eerste van een reeks s komen en daar hun ten- nacht opslaan, was een purperen schijf; le laatste was, besteeg zijn gs de hemel hingen vaan- lod pn paars en groen, de El Munreh ritselden even dkoeltje. Uit de verte klonk klagelijke, zeer ontroeren- die op een rietje werd ge- aanorijpend primitief en onk. En terwijl de donkere n de nacht zich over de ■vouwden, ging de eenzame en voor een achter elkaar, drong dieper en dieper in n de wildernis. (Wordt vervolgd"' !NSDAG 16 JANUARI 'M I, 402 m.: 7.00 VARA, 10.20 VARA, 19.30 VPRO, VARA. 7.00 Nieuws, 7.15 lastiek. 7.30 Zendersluiting. 9.12 Gram.muziek. (9.30— anden.) 9.50 Voor de huis- I Schoolradio. 10.20 Voor de 0.30 Gram.muziek. 19.45 Voor 1.00 Gram.muziek. 12.00 Voor- I Dansorkest. 12.30 Land- en dedelingen. 12.33 Voor het 2.38 Dansorkest. 12.55 Kalen- Nieuws. 13.15 Instrumentaal rgelspel. 14.00 Gesproken por- (eugdconcert. 15.00 Klnder- 'iano en cello. 15.30 Voor de Idem. 16.30 Zendersluiting. 18.15 Vara-varia. 18.20 In- 0 Actualiteiten. 18.40 Gram.- 0 „De Katholieken en het toespraak. 19.13 Pianospel. Ie jeugd. 20.00 Nieuws. 20.05 imentaar. 20.13 Promenade- Mensen, die men schuwt", 10 Concertgebouworkest en „Tussen Mens en Nevelvlek", 2.40 Instrumentaal kwartet.' M II, 298 m.: 7.00—24.00 00 Nieuws. 7.15 Een woord 7.30 Zendersluiting. 9.00 weerberichten. 9.10 Voor de Gram.muziek. 10.15 Idem. idienst 11.00 Gram.muziek. Amourette van Catherine itoorspel. 12.00 Sopraan en Land- en Tuinbouwmedede- ■3 Surinaamse volksmuziek, lui. 13.00 Nieuws. 13.15 Pro- rkerkeiijke Thuisfront 13.20 13.50 Regeringsuitzending: „Wat wil je weten?". 14.00 14.45 Voor de meisjes. 15.00 :1 en solist. 15.45 Voor de Zendersluiting. 18.00 Nieuws. 3uo. 18.30 Orgelspel. 19.00 in het Chr. Organisatie- en jen". 19.15 Boekbespreking, nuziek. 19.40 Radiokrant, en weerberichten. 20.10 Com- lilie-Competitie. 20.00 Con test en solist. 21.10 „De slvertaling gereed". 22.00 lederen. 22.30 Internationaal commentaar. 22.40 Gram.- 15 Avondoverdenking. 23.00 >OS-berichten. 23.15 Gram.- 20 „Hoe zit dat met mijn tie. 23.35—24.00 Gramofoon- ADVERTENTIES en ABONNEMENTEN Voordam 11, Tel. 3320 Postgiro 187294 Redactie: Achterdam 18, Tel. 5541 Directie: J. BIJLSMA en C. KRAK Hoofdredacteur: A. KAPTEIN ALKMAABSCHI COURANT TARIEVEN: Advertenties 16 ct. per m.m. Familieberichten 20 ct. p.m.m. Vraag en Aanbod (alleen 2e hands goederen) tot 15 woor den 1.-, elk woord meer 5 ct. Uitsluitend contant Abonnementsprijs, bij voor uitbetaling, ƒ2.02 p. mnd., 6.05 per kwartaal, plus incassokosten. Weekabonnementen 0.49 Bewuste wil tot samenwerking wederzijds aanwezig fflllilllll!ii!llllllillllWWWIIIIIIIIIIIllllllllllllllllllllllllllllllillllllllllllWIIIIIII Lid van bemanning gewond Drie sleepboten hebben gistermiddag gepoogd de gestrande Engelse koop vaarder „Radmar", van de „Maas- plaat'1 bij Hoek van Holland te trek ken. De eerste poging een tros over te brengen, mislukte. Later probeerde men een lijn over de „Radmar" *e schieten, doch wegens een opkomende mist moesten de sleepboten naar Hoek van Holland terugkeren. Een lid van de bemanning van de „Radmar" is in aanraking gekomen met een winch en naar het schijnt vrij ernstig gewond. De redding boot „Jan Leis" heeft hem naar de wal gebracht. De volgende poging om de „Rad mar" vlot te maken, zou vannacht on dernomen worden. Grote voorraad meubelhout verloren gegaan Een grote uitslaande brand, waarvan de vuurgloed kilometers ver te zien moet zijn geweest, heeft gisteravond een meubelfabriek in voormalig Over- schie geteisterd en de houtopslagplaats daarvan volkomen vernietigd. Omstreeks half negen werd de Rot terdamse brandweer gemeld, dat er vlammen sloegen uit de opslagplaats van hout, behorende tot de meubelfa briek van J. S. Lindhout aan de Klei weg. Onmiddellijk rukten verscheidene motorspuiten uit. Reeds was de vrij willige brandweer uit Overschie be gonnen water in de vuurmassa te wer pen. Spoedig voegden nu vele stralen van de autospuiten zich daarbij. De opslagplaats was niet meer te redden, maar de eigenlijke meubelfabriek, die er naast lag, en een meer aan de weg gelegen woonhuis, konden worden be houden. De schade is zeer groot, de oor zaak van de brand is onbekend. De Amerikaanse vereniging van kaasimporteurs heeft bij de Senaat aangedrongen op herroeping van de drastische contingentering van de kaasinvoer, welke in Augustus van het vorige jaar is ingesteld. QISTERMIDDAG is in Den Haag de eerste plenaire vergadering gehouden van de door de Indonesische regering aangewezen missie, onder leiding van prof. dr. Raden Supomo en de Nederlandse interdepartementale commissie onder lei ding van de Staatssecretarissen mr. N. S. Blom en L. Gótzen. Bij de aanvang van de besprekingen werden redevoeringen uitgesproken door de heer Blom en prof. Supomo. Hierna werd een centrale commissie ingesteld, welke tot taak zal hebben leiding aan de werkzaamheden te geven en de resultaten en het werk van de nog in te stellen commissies en subcommissies te onderzoeken en uiteindelijk vast te stellen. wel enige verbetering behoeven. De heer Blom eindigde met de Indonesische delegatie hartelijk welkom te heten. Prof. Supomo zei o.m., dat zijn rege ring streeft naar een verhouding wel ke de beste waarborgen geeft voor een vruchtbare samenwerking, zulks in be lang van beide landen doch ook van de gehele wereld. De grondoorzaken van de tegenwoor dige slechte betrekkingen zijn de Unie. die voor Indonesië onacceptabel is en ae Nieuw Guinea-kwestie. De gelijktij dige behandeling van beide kwesties was noodzakelijk, omdat beide vraag stukken tesamen moeten worden opge lost. Prof. Supomo verklaarde, dat zodra positieve resultaten zouden zijn bereikt een beslissing zal worden genomen. Bij het zoeken naar een nieuwe basis voor de betrekkingen tus sen Nederland en Indonesië, zal.de jon ge souvereine staat zeker iedere over eenkomst verwerpen, die inbreuk maakt op haar souvereiniteit. Echter, reke ning houdend met de dynamische situa tie in Indonesië, meende prof. Supomo, dat men er goed aan zou doen alleen datgene te regelen waaraan werkelijk behoefte bestaat. Hij besloot met te zeggen, dat de bewuste wil tot samen werking bij de Indonesische regering steeds aanwezig is en dat ze immer haar goodwill heeft betoond. Ctaatssecretaris Blom beschreef in het kort wat er aan deze conferentie was voorafgegaan. In Augustus had de In donesische regering verzocht een con ferentie te houden, waarop een herzie ning van de basis der wederzijdse be trekkingen zou worden besproken. In Indonesië wenste men een goede sa menwerking met Nederland, doch het voortbestaan van de Nederlands-Indo nesische Unie werd daarvoor een be zwaar geacht. Het „Nieuw Guinea-pro- bleem" was eveneens een struikelblok op de weg naar samenwerking en een goede verhouding tussen beide landen. De Nederlandse regering deed weten, dat zij niet bij voorbaat kon instemmen met opheffing van de Unie. Eerst moest men kunnen overzien welke regeling en samenwerking voor de Unie in de plaats moest treden. Voor het Nieuw Guinea-probleem. aldus de heer Blom, zag Nederland geen voor beide landen aanvaardbare oplossing, omdat de we derzijdse uitgangspunten daarvoor te ver uiteen schenen te liggen. De spreker noemde verder de rede nen. die tot vertraging leidden van de ze vergadering, die aanvankelijk in November zou worden gehouden. De kwestie vair de inbeslagnemingen op de „Blitar" en „Talisse" dreigde roet in het eten te gooien. De Indonesische re gering gaf echter een motivering, die zij het dat ze gedeeltelijk onaan vaardbaar was er toch toe leidde, dat deze aangelegenheid van de hui dige besprekingen kon worden losge maakt. Snelle beslissing „HET is Nederland niet ontgaan", zo vervolgde de Staatssecretaris", dat de redenen, die leidden tot de verlate aan vang van onze besprekingen, op een of andere wijze verband houden met het Nieuw Guinea-probleem". Het belang van beide landen vordert evenwel een vruchtbare samenwerking en verbete ring van de betrekkingen, die waarlijk De Franse kabinetscrisis Edgar Fauré, die door president Auriol is aangezocht om een nieuwe regering te vormen, zal waarschijnlijk Vrijdag aan de Nationale Vergadering verzoeken hem te belasten met het pre mierschap. Hij zal heden aan de pre sident zijn definitieve besluit kenbaar maken, nadat bepaalde groepen een „bepaald punt" hebben toegelicht. De socialisten, van wie Fauré's kan sen om de noodzakelijke meerderheid van 314 stemmen te verkrijgen, afhan gen, hebben medegedeeld, dat zij een besluit zullen nemen, nadat Fauré Vrij dag in de Nationale Vergadering zijn programma heeft uiteen gezet. Men meent te weten, dat Fauré een plan heeft opgesteld, volgens hetwelk besluiten aangaande bezuinigingen bij de spoorwegen zullen worden genomen krachtens de wet en niet bij decreet. De kwestie van deze bezuinigingen heeft de vorige week geleid tot de val van de regering. Fauré wil, dat een meerderheid van de „middenweg" die hij bijeen hoopt te brengen, overeen stemming zal bereiken over een prac tisch program voor drie maanden, vol gens hetwelk over andere punten van geschil later zal worden onderhandeld. Verwachting tot Donderdagavond: Veranderlijke bewolking met en kele buien, sommige met hagel of natte sneeuw. Matige, langs de Waddenkust af en toe krachtige of harde wind, hoofdzakelijk tus sen West en Zuidwest. Vooral in de nacht iets kourer. DONDERDAG: Zon op 8.40, onder 17.00. Maan op 23.00, onder 10.32 EINDE DISTRIBUTIE OLIE Van heden af kunnen gasolie, diesel olie en huisbrandolie vrij worden ver kocht en gekocht. De distributie is op geheven. Minister Lieftinck in Senaat: Aanvangende met de beantwoording der sprekers in de Eerste Kamer, die het woord hebben gevoerd bij het wetsontwerp „Toezicht Credietwezen" heeft minister Lieftinck gisteravond medegedeeld, dat dezer dagen de schuld van Nederland aan de Euro pese Betalingsunie overgegaan is in een tegoed. Voor het verslag van de zitting der Eerste Kamer zie men elders in dit nummer. De tenor Benjamino Gigli zal eind Januari naar Nederland komen en slechts een enkel recital in Amsterdam geven. Het nieuwe Russische plan De politieke commissie der Verenig de Naties heeft Dinsdag een breed debat gewijd aan het nieuwe Russi sche voorstel tot waarborging van vrede en veiligheid. De waardering voor het plan liep zeer uiteen. Over het algemeen echter steunden de spre kers het voorstel der Westelijke mo gendheden, om het naar de ontwape ningscommissie te verwijzen ter nadere bestudering. De algemene vergadering van de V.N. heeft de besprekingen hervat om de beslissing van de politieke commissie te bekrachtigen, die een versterking van de collectieve veiligheid beoogt. V.l.n.r.: Ernst A. Gross (Ver. Staten); Selwyn Lloyd (Gr. Br.) en Andrei Wysjinski tÜ.S.R.R.) De Duitse eenheden van het Europese leger zullen met 2500 tanks worden uit- 'gerust. Duitsland rekent er op 1500 jachtvliegtuigen te kragen en voorts een kleine vloot voor de kustbescherming in Noordzee en Oostzee. Men taxeert het aantal op te brengen Duitse soldaten op rond 360.000, waarvan de helft in ge vechtseenheden zou worden opgenomen. Deze mededelingen zijn Maandag te Bonn na lang stilzwegen gedaan naar aanleiding van het verloop van de Partfse besprekingen. Het te Parijs te sluiten verdrag zal Duitsland tot het instellen van de dienstplicht binden. Het laat zich aan zien, dat daarover spoedig een hevige strijd zal losbranden. De Duitse rege ring heeft een dienstplichtwet aange kondigd, alhoewel sommige barer ex perts de mening huldigen, dat reeds de ratificatie van het verdrag haar tot het recruteren van soldaten zou kunnen machtigen. De juristen der Christelijke partij en ook Blank hebben de overtui ging uitgesproken, dat zowel voor de ratificatie van het verdrag als voor de dienstplichtwet een eenvoudige meer derheid in de Bondsdag voldoende is. De nieuwe pogingen van Adenauer om besprekingen met de socialistische leiders te openen zullen er zeker op ge richt zijn n< een gemeenschappelijke lijn te ontwerpen. Veel kans op een ver gelijk bestaat er echter niet. De socia listen hebben zelfs al aangekondigd, dat zij de wettelijkheid van een eventuele dienstplicht door het constitutionele ge recht zullen laten onderzoeken. Krijgen zij ook bij deze instantie geen gelijk dan willen zij de dienstplichtigen aan raden gebruik te maken van het in de grondwet verankerde recht tot dienst weigering. Zij menen overigens, dat voor invoering van de dienstplicht her ziening van de grondwet nodig is en deze is zonder hun hulp onmogelijk. GENERAAL TEMPLER HOGE COMMISSARIS VAN MALAKKA Generaal sir Gerald Templer is, zo als verwacht werd, benoemd tot Hoge Commissaris van Malakka. jO KONDEN we gisteren lezen, dat het merendeel van ons volk vóór en na tafel even bidt. (Over de Ronde Tafels is overigens niets gezegd) Juist op die dag van gisteren had een echt paar B. in Groningen onenigheid over de vraag of bidden en danken in deze huiselijke kring zou worden toegepast. De man zei nee en de vrouw zei ja. Hij nam het laatste woord, zijnde een soep lepel en sloeg zijn wederhelft een blauw oog. Zij ook niet mis stak hem met haar vork in de wang en toen kwam de politie, want het mocht geen gebed zonder eind worden, q Drie Bel gische Korea-vrijwilligers zouden uit Southampton naar het veel omstreden schiereiland vertrekken. Zij kregen echter spijt en gingen er vandoor. De militaire politie kreeg hen te pakken en nu zitten ze in Brussel in de cel. D De Denen deden het beter aan boord van de schepen. In 1951 zijn er vijfdui zend naar het buitenland geëmigreerd. Dat is het grootste aantal in een jaar. j- En nu zijn we dan in de grootste spanning omtrent Westerling, die van huis-uit een Oosterling is, en volgens velen in hevige mate als een naar-ling kan worden beschouwd. In Indonesië gaat het gerucht, dat de „Turk" reeds in de Archipel is aangekomen en een legertje van veert: gduizend man op de been heeft. Meneer Boelhouwer, die Westerlings boel bij elkaar houdt, zal Ik ben een speling der natuur, want ik heb een winterteen. ervan ophoren, want die dacht dat zijn avontuurlijke baas in Haarlem zat. Er was ook een spionnagezaak in -Indo nesië publiek geworden. Er waren be langrijke documenten uit het Departe ment van Oorlog vermist en iedereen fluisterde ai „Westerling, pst, pst, Wes terling". Het kwam goed af. Een der ambtenaren had de documenten bij on geluk in de pruliemand gegooid, q Een aap, behorend aan een meneer in Bos ton, heeft in de nacht een gaskraan opengedraaid en zich op deze manier gezelfmoord. Het dier zou een week nier verkocht worden. maar het is toch gedurfd om te veronderstellen -lat het beest dit wist. Poets de hon- den ook niet uit. In Bloemendaal heeft men een moeder-hond zover gekregen dat zij drie jonge poesjes zoogt, tege lijk met haar twee eigen kinderen. Het ging niet zonder slag of stoot, want de proef begon met vijf jonge poesen.-Het zal H verbazen te horen, dat de twee slachtoffers vielen onder de nagels van hun eigen zusjes en broertjes. Mama- hend bemoeide zich in het geheel niet met het conflict. Vliegtuig liep schade op In verband met ijsafzetting op de vleugels is het vliegtuig, waarmede Carlsen gisteren naar New York was vertrokken, twee uur na het passeren van Shannon naar Ierland terugge keerd. Het vliegtuig vloog op een hoog te van 4000 meter door een sneeuwbui, toen men ontdekte, dat de verwarming op de rechtervleugel niet werkte. Carlsen zal thans morgenochtend om vijf uur in New York arriveren. De raad van de gemeente Maastricht heeft, aldus meldt „De Volkskrant", besloten om aan alle parochie-geeste lijken een jaarlijkse toelage van 500 gulden toe te kennen als tegemoetko ming in de steeds stijgende kosten van levensonderhoud. Het bestuur van de Coöp. Groenten- veiling „De Tuinbouw" te Leeuwarden heeft zijn directeur de heer H. R. I. geschorst, benevens twee van zijn naas te medewerkers. Door de politie is gis teren ambtshalve een onderzoek inge steld. Mr. J. A. de Wilde (AR) heeft er gis- ren in de Eerste Kamer op gezinspeeld, drt hij van de nieuwe Eerste Kamer geen deel meer zal uitmaken. De Witrus Kisselef steunde uiter aard het betoog van Wysjinski in alle opzichten en zag in het Westelijke voorstel slechts een poging, om het Russische plan een eervolle begrafenis te geven. Daarentegen meende de Noor Gundersen, dat aan Rusland de kans was, om de internationale span ningen te doen verminderen. Het plan deed de Russische militaire meerder heid in geen enkel opzicht te niet. Een vredespact der Grote Vijf zou volslagen overbodig zijn wanneer alle landen het Handvest der VN wensten na te leven. Gundersen stelde verder de vraag, hoe de controlecommissie moet werken, indien zij zich niet mag inla ten met de „binnenlandse zaken" der betrokken landen? Het nieuwe Russische voorstel moet niet het aanzien geven aan valse hoop, vond de Britse gedelegeerde Selwyn Lloyd. De Westerse mogendheden wen sen de instelling van een controle-or gaan voor alle wapenen, voordat zij kunnen instemmen met het verbod van een bepaald wapen. Bovendien worden permanente inspectiestaven op verschillende plaatsen in de wereld nodig geoordeeld. Dat gaat niet zon der een kleine inperking van de sou vereiniteit van de afzonderlijke lan den. De Australische afgevaardigde Sir Keith Officer noemde het Russische plan een nieuwe zet in de politieke oorlogvoering. Besloten is, dat de tot zeven leden uit te breiden verzoeningscommissie voor Palestina haar pogingen om Jo den en Arabieren tot elkaar te brengen zal voortzetten. Sneeuwstorm in West-Amerika Reddingsploegen onderweg Reddingploegen van het Amerikaan se leger stellen pogingen in het werk om 226 personen, die in het Sierra- Nevadagebergte met de luxe trein „Ci ty of San Francisco" door noodweer gestrand zijn, uit hun isolement te verlossen. De Iegerconvooicn hebben voedsel voor 2.000 maaltijden bij zich. De trein, die op weg was naar het Westen, is het slachtoffer geworden van een zware sneeuwstorm, die aan de Westkust van Canada tot aan Mexico heeft gewoed. Vele plaatsen zijn van de buitenwereld afgesneden. Minstens drie personen zijn door la wines gedood. De schade zal vermoe delijk in de millioenen dollars lopen. De reddingsploegen reizen met twee treinen die ❖oorzien zijn van sneeuw ploegen. Maandagavond heeft een jeep op rupsbanden de gestrande trein reeds bereikt met 160 kg voedsel, de kens en medicamenten. Slechts en kele passagiers waren ziek. De trein bevindt zich 240 km ten NO van San Francisco. De V.S. hebben de militaire hulp aan Perzië opgeschort, omdat de regering van Mossadeq een overeenkomst op grond van de wet op de wederzijdse beveiliging niet heeft getekend. In deze wet wordt verklaard, dat slechts dan militaire, economische en technische hulp behoort te worden ver strekt als het land, dat deze hulp ont vangen wil, een verklaring tekent, dat het de wereldvrede wil bevorderen, zijn militaire verplichtingen zal nako men en de verleende hulp op doeltref fende wijze zal besteden. Tot dusver hebben 46 van de 55 be trokken landen een dergelijke over eenkomst getekend. Men verwacht, dat andere zullen volgen. Birma en Eire hebben o.a. nog niet getekend. Strijd om Suezkanaal duurt voort Maandag hebben Britse troepen in de Kanaalzone voor de eerste maal veld geschut gebruikt Nabij Tel el Kebir is hevig geschoten tussen Britse troepen en Egyptische verzetsstrijders. De Egyptenaren zouden een nieuwe aan val hebben ingezet tegen de Britse stel lingen hij het materlaaldepöt. Op de Britse ambassade te Cairo was gisteren nog niets bekend over bemid- delingsnngingen in het Brits-Egyptischr geschil door koning Ibn Saoed, waar over de laatste tijd geruchten de ronde deden. Gisteren is er weer een studenten betoging in Cairo geweest. De betogers, 500 in getal, eisten evacuatie van de Britse troepen uit de Kanaalzone. Een rumoerige opmars van de studenten naar de. Britse en de Amerikaanse am bassade werd door de politie door middel van traangas en gummistokken verstoord. De Britse regering heeft ook Neder land verzocht te willen nagaan in hoe verre het op grond van de Suez-Kanaal- conventie van 1888 zou kunnen mede werken aan de bevordering van de vaart door het Suez-Kanaal.

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 1