Vele vrienden brachten Van Randwijk een laatste groet IO°/o Korting Stad en Omgeving Prov. Staten bespreken de bij de Omval brug Alcmaria Victnxl Z. F. C. I AGENDA Treffende teraardebestelling van Gerry Visser LAXEER AKKERTJES Het vraag- en antwoordenspel Wat kosten de nieuwe spoorkaartjes? Tafeltennistournooi voor dames D.A.W.-jeugd draaideop volle toeren Damclub D.D.D. M. Oud neemt de leiding Reinig Uw ingewanden LAATSTE NIEUWS Storm en sneeuw eisen achttien doden in VS I DONDERDAG 17 JANUARI 1952. Verkeer brengt moeilijke problemen Nadat de heer Sietsma (PvdA) slechts aandacht van Ged. Staten had gevraagd voor de betekenis van de brugverbetering bij de Omval in Alk maar voor het provinciale en interpro vinciale verkeer, heeft de heer Voort- huisen (VVD) in een uitvoerig en wel- gedocumenteefd betoog er zijn verba zing over uitgesproken, dat de provin cie voor dit belangrijke project geen gelden heeft willen uittrekken. Dat de beperking van investeringen Ged. Staten genoodzaakt had een ur gentieprogram op te stellen, was voor spreksr aanvaardbaar. Maar omtrent de urgentie van de weg Nadorst Hoornhuis verschilde spreker met Ged. Staten van mening. Spreker meende, dat eerst aandacht geschonken diendg te worden aan die hoofdwegen in de provincie, die de verbinding vormen tussen de periferie en de centra, en dat pas daarna de op deze uitmondende zijwegen aan de beurt komen. Vanuit de twee belangrijkste centra In Noord-Holland, n.l. Amsterdam en Haarlem gaan hoofdwegen door de pro vincie naar de Afsluitdijk. Op beide wegen vindt het voornaamste en zwaar ste wegtransport plaats. Beide wegen zijn de schakel tussen FrieslandGro ningen en de helft van Drente enerzijds en de provincies Noord-Holland en Zuid-Holland anderzijds. Aan de weg A'damZaanstreekFriesland dient nog heel wat te gebeuren, en dat voor verbetering dus 850.000 wordt uitge trokken, is begrijpelijk. De tweede hoofdweg die van Haar lemVelsenBeverwijkFriesland komt er wel zeer stiefmoederlijk af. Slechts 50.000 zijn voor een kleine verbetering in Noord-Scharwoude uit getrokken. Voor de nog ontbrekende schakel, n.l. de verbinding Alkmaar Omval met de' brug over het Noord hollands kanaal echter niets. Waarom dit niet is gedaan, is duide lijk. Ged. Staten hebben aan het pro ject NadorstHoornhuis preferentie gegeven. Spreker is persoonlijk gaan bekijken, of het verkeer uit Enkhuizen en de Streek naar Hoorn zoveel inten siever is dan het verkeer Haarlem Friesland. Op 5 November van 't vorig jaar was spreker gebleken, dat het aan tal motorvoertuigen, dat uit de rich ting Enkhuizen naar Hoorn ging een tiende gedeelte was van het aantal dat Alkmaar passeerde in de richting Af sluitdijk of richting Haarlem. Het ver keer van en naar de drie Noordelijke provincies is zeer intensief. En boven dien moet de Wieringermeer bij gebrek aan spoor een groot gedeelte van zijn producten per auto afvoeren. Al dit zware vervoer moet een be trekkelijk oude stad met vrij smalle straten passeren, een omstandigheid, die de gemeente Alkmaar voor moeilijke problemen stelt. Er wordt in die mate mee geworsteld, dat er een oplossing voor moet worden gevonden. De aanbiedingsbrief van het gemeen tebestuur van Alkmaar bij de begro- Zoals bekend zal met ingang van 1 Februari het reizen over het alge meen duurder worden. Voor de ge wone spoorkaartjes gaat deze verho ging in boven de afstanden van 22 km. Wij hebben ons tot de Spoorwegen gewend waar men zo vriendelijk was voor ons de prijsverhoging te bereke nen op enkele trajecten, waarvan men in Alkmaar dagelijks druk gebruik maakt. Van Alkmaar naar Den Helder (41 km) kost een enkele leis (3e klasse) met ingang van 1 Februari f 1.55 en een retour f 2.65. (De oude prijzen welke wij hieronder tussen haakjes laten volgen zijn f 1.45 en f 2.50). Alk maarAmsterdam (39 km) f 1.45 en f 2.50 (f 1,40—f 2,35), Alkmaar- Haarlem (35 km) f 1.35 en f 2.25 (f 1.25—f 2.15), Zaandam (29 km) f 1.10 en f 1.90 (f 1.05—f 1,80), Hoorn (24 km) f 0,95 en f 1,55, f 0,90—f 1.50) Enkhuizen (42 km) f 1,60 en f 2,70 (1,50—f 2,55), Den Haag (79 km f 2.95 en f 5,10 (f 2,75—f 4,65) en Ut recht (77 km) f 2,85—f 4,90 (f 2,65— f 4,55). ZONDAG AS. 2.30 UUR Voorverkoop bij C de Grand, Waagplein ,.iavertentie. iug iv/ed.; KRACHTIG ARGUMENT De politie heeft proces-verbaal op gemaakt tegen een 28-jarige bewoner van onze stad, daar hij na een woor denwisseling zijn tegenstander met een forse klap in de letterlijke zin des woords de neus had platgeslagen. ting 1952 wijst er reeds op, dat hier levensbelangen voor dfe stad op het spel staan. De totaal-kosten van de weg NadorstHoornhuis zijn volgens de provinciale-hegroting te stellen op 1.270.000. Spreker vroeg zich af of deze gelden wel verantwoord zijn, ook al omdat hij niet overtuigd was, dat Hoorn met deze weg gebaat zal zijn. Deze nieuwe weg, die een omweg zal zijn om Hoorn te bereiken, zal nimmer aan zijn doel beantwoorden. Op grond van dit alles verklaarde de heer Voorthuysen zich moeilijk met deze begroting te kunnen verenigen, wanneer hem niet een toezegging zou worden gedaan, dat de weg Alkmaar Omval mede in de objecten begrepen wordt, waarmee in 1952 zal worden be gonnen. HembrugLimmen. Ten aanzien van de weg Hembrug Limmen heeft de heer Voorthuysen op gemerkt, dat vooral het gedeelte Hem brugWormerveer door zijn geringe breedte, bochten en ongelijke ligging een weg is, waarover ernstig wordt ge klaagd. Spreker drong aan op verbre ding van deze weg met 1 a 2 meter, ook al omdat het verkeer hier het laat ste jaar hinder begon te ondervinden van de toenemende rijwielen met hulpmotor. (Ontleend aan onze advertentie-rubliek) DONDERDAG Victoria Theater, 8 uur: Eva (18 jaar); Rex Theater, 2.30 en 8 uur: Met vliegende vaandels (14 jaar); Harmo nie Theater, 8 uur: De pastoor van Kirchfeld (14 jaar) Cinema Americain 8 uur: Guerrilla op de Philippijnen (14 jaar). Gulden Vlies, 8 uur: Derde abonne- ments-concert H.O.V. VRIJDAG Harmonie Theater, 8 uur: Alice in Wonderland (alle leeft.)Rex Theater, 2.30"en 8 uur: Casanova (14 jr.); Cinema Americain, 8 uur: Mangano in de klau wen der Maffia (18 jr.); Victoria Thea ter, 8 uur: Blonde onschuld (18 jr.). Café Kanaalzicht (Bierkade 19), 7.30 uur; Derde ronde biljartkampioenschap Alkmaar en Omstreken. HOOG WATER TE BERGEN AAN ZEE Donderdag 17 Jan. 6.58 v.m. 7.10 n.m. Vrijdag 18 Jan. 7.33 v.m. 7.05 n.m. TE CAMPERDUIN Hoog Laag Donderdag 7.03 19.15 1.03 13.15 Vrijdag 7.38 19.53 1.38 13.53 Snoeplustige dief Waarschijnlijk in de nacht van 9 op 10 Januari is in de kiosk aan de Ka naalkade een inbraak gepleegd, waar bij de toegangsdeur op listige wijze werd opengebroken. De dief verdween met een hoeveelheid drups, spritskoe- ken, drop, pepermunt enz. Mogelijk wordt hij straks op zijn ziekbed aan gehouden. ii li. Een leven in dienst van anderen Welk een warme plaats de heer Wil lem van Randwijk in de harten van velen heeft ingenomen bleek gistermid dag op de gemeentelijke begraafplaats, aar een groot aantal vrienden en ken nissen de 82-jarige, wiens lijkbaar met vele bloemstukken getooid was, een laatste groet bracht. „Hij heeft zijn leven in dienst gesteld van anderen", zei de heer B. van Wijk, voorganger van het Apostolisch Genoot schap. „Willem van Randwijk heeft zijn liefde geschonken aan zijn Apostel en dezelfde trouw, die hij aan de arbeid Gods betoonde, gaf hij ook aan zijn pa troon, bij wie hij 55 jaren achtereen werkzaam was. De fakkel, die hij thans heeft moeten neerleggen, zal door an deren worden verder gedragen". De heer C. Krak, directeur van de N.V. Boek- en Handelsdrukkerij Herms. Coster, herinnerde aan de zesde Juni 1936, de dag, waarop Willem van Rand wijk na 55 jaar trouwe dienst zijn werkkring verliet. Bij dat afscheid is getuigd van de energie en de werklust, die de overledene in zijn arbeidzaam leven onafgebroken ten toon heeft ge spreid. Deze woorden, bijna twintig jaar geleden gesproken, wilde.de heer Krak nog eenmaal in de herinnering terug roepen. Hij bracht dank voor alles wat de heer Van Randwijk voor het bedrijf had gedaan en besloot zijn toespraak met de woorden: „Beste Willem, rust zacht" De oud-hoofdredacteur van de Alk- maarsche Courant, de heer Tj. N. Ade- ma, roemde de vriendschappelijke ver houding tussen redactie en zetterij, een verhouding, welke geheel afha'nkelijk is van de welwillendheid van de persoon, die er achter staat. Zo iemand was dè heer Van Randwijk. Een prettig en jo viaal mens met wie het goed was sa men te werken. Als voorzitter van de Openbare Lees zaal bracht de heer Adema daarna de overledene dank voor het vele werk, dat deze sinds de oprichting in 1908 voor de instelling heeft gedaan. „Moge hij de rust vinden, die hij na een .lang en werkzaam leven in alle opzichten heeft verdiend", aldus spreker. De voorzitter van de afdeling Alk maar van de Alg. Ned. Grafische Bond, de heer H. Kaagman, schetste zijn oud- collega als één van de grote steunpila ren van de Bond, een man, die 60 jaar geleden al op de bres stond voor de Dik Trom op het toneel Dik Trom, het bekendp geesteskind van C. Joh. Kieviet, heeft gistermiddag in levende lijve op het toneel van 't Gulden Vlies gestaan, tot groot plezier van Alkmaars jeugd, die zich luidruch tig, maar eensgezind achter haar dikke vriend plaatste en als dat te pas kwam nog luidruchtiger blijk gaf van haar afkeuring over de lage stre ken van Bruin Boon. Het gezelschap Chris Hofland, dat de verschillende Dik from-a.'onturen liet herleven (compleet met Nellie en Flipsen) heeft met de opvoering er van veel succes geoogst. Het was een prachtige middag voor de kinderen. Wordt filiaal van De Raay in toekomst uitgebreid? De oud-papierhandel Emiel de Raay uit Amsterdam, die in de voormalige scheepswerf 't Hondsbosch 'n filiaal heeft, bereidt op het ogenblik nieuwe vesti gingen voor in Canada en Brazilië. Hot ligt tevens in de bedoeling de Alk- maarse afdeling te bestemmen voor de verwerking van al het oude papier, dat in het binnenland wordt opgekocht. Dit betekent, dat in de toekomst een uit breiding van het vijftig man tellende personeel is te verwachten. In Alkmaar wordt het papier gesorteerd in acht tien verschillende kwaliteiten en in balen geperst naar Amsterdam ver voerd, vanwaar de verzending naar alle delen van de wereld plaats vindt. sociale verbetering van de typograaf. Dank zij zijn bemiddeling en de goede verstandhouding met zijn patroon was de fa. Coster één van de eerste druk kerijen in Nederland, die het personeel drie dagen betaalde vacantie gaf. Nadat de heer G. Blom, van het Apos tolisch Genootschap, nog het woord had gevoerd, werd de met vele kransen be dekte baar de aula uitgedragen. Zowel in de aula als bij de groeve werden door het kerkkoor enige liederen gezon gen. De dochter van de overledene dankte voor het medeleven gedurende de laatste levensdagen en tijdens het overlijden van haar vader betoond en sprak de hoop uit, dat zijn ideaal ver der zou worden gedragen. Een goed mens was ter ruste gelegd. In de gymnastiekzaal van de Von delschool zullen de tafeltennisüefheb- bers uit Alkmaar en omstreken Zon dag' kunnen genieten van een bijzon der aantrekkelijk damestournooi. De tien sterkste dames van Noordhollands Noorderkwartier zullen namelijk in Alkmaar eikaars krachten meten. Vooral de partijen tussen de dames Krab en Sinjewel zullen ten volle het aanzien waard zijn. Het is echter geenszins gezegd dat deze eeuwige ri valen in de finale zullen komen. De prestaties van mej. Ofman vragen de laatste tijd de aandacht en ook de da mes Crone en Vreugdenhil moeten in staat worden geacht voor een ver rassing te zorgen. Omstreeks half één zullen de eerste partijen worden ge speeld. BILJARTRONDE IN ALKMAAR De derde ronde wordt Vrijdagavond gespeeld in café Venneker. De volgende partijen staan darr op het programma: FeekeBurger, WesselsKramer en Van Li-genLigthart. in de LANGESTRAAT Op aiie: Steun- en Gemaksschoenen ook Bally en Salamander (Advertentie, Ing. Med.) Neptunus-teams kregen geen schijn van kans Dat de waterpolotoekomst van DAW verzekerd is, bleek gisteravond in het Zaandamse Sportfondsenbad, waar de DAW-adspiranten en de reserves van het eerste zevental twee eclatante over winningen boekten op Neptunus- teams. De adspiranten versloegen de Neptunus-jeugd met 50. DAW II gaf Neptunus III geen schijn van kans en keerde met een 90-overwinning naar de. kaasstad terug. De doelman van de DAW-adspiranten heeft vrijwel geen moeilijk werk ge had. Steeds weer trok zijn aanvalslinie met vlotte combinaties op het doel van Neptunus af, waar Eikelenburg nog vóór de rust vier goede doel punten voor zijn rekening nam. In de tweede helft bracht een aar dige combinatie tussen Lunge en Besse de stand op 50. Ekkel topscorer Bert Ekkel opende voor DAW II bin nen de minuut de score met een kei harde „tater" bal. Deze snel reageren de achterspeler van DAW was hier mede nog niet tevreden. Kort achter elkaar deponeerde hij nog tweemaal de bal achler de rug van de Zaanse doelman en in de vierde goal. gescoord door Blankvoort, had hij een belang rijk aandeel. Doelman Jansen had tus sen de bedrijven door enkele goede schoten op voortreffelijke wijze ge stopt. In de tweede helft, toen de ver moeidheid zich bij de gastheren deed geldon, draaide DAW eerst op volle toeren. Twee goals van aanvoerder De Jong, twee van Blankvoort en een van Bloothoofd waren oorzaak dat Neptu nus een gedecideerde nederléag moest incasseren. islli Meer dan duizend bouwvakarbeiders marcheerden met spandoeken door Londen om aan hun eis tot loonsverhoging kracht bij te zetten. Grote belangstelling Hedenmorgen vond op de Algemene Begraafplaats de ontroerende teraarde bestelling plaats van het stoffelijk over schot van de 10-jarige Gerrit Visser, die Zondagnacht het slachtoffer is gewor den van de brand in de Burgemeester Bosstraat. Op deze sombere Januari- Burgerliike stand van J. d. van Geboren Catharina M., d, Min en A. Revers. Maria L., T, C. Wildenburg en G. A. Veltman, Hendrik, z. van D. Schipper en S. J. Kramer. Getrouwd: Petrus Min en Agnes C. Zandbergen. Nicolaas Pool en Aaltje Koster. Overleden Leendert Ruinaard, 75 jaar, wedn. van E. B. Amse. Bespreking over de komende nationale feestdagen In verband met het te houden Oranje feest op 30 April 1952 en het Bevrijdings feest op 5 Mei 1952, nodigt het Oranje- Comité uit: alle dirigenten en per ver eniging minstens twee bestuursleden van de Alkmaarse zangverenigingen en koren, voor een vergadering op Vrijdag 18 Jan. a.s. 's avonds om 8 uur, in het Vereni gingslokaal, Heul 11. Besproken zal worden een eventueel te geven Kerkconcert met apart of gezamen lijk optreden der koren. Het comité rekent op aller opkomst, omdat een tijdelijke regeling en voor bereiding beslist noodzakelijk is. Oran j e Sub-Comité P. v. d. WAAL. H. A. SWART. DDD dat nu de clubavonden op Dins dag houdt, zette de onderlinge compe titie vooort. Verver, die wekenlang de eer^e plaats bezette, is deze kwijtge raakt. In zijn partij tegen Mekken, waarin hij een materieel nadelig eind spel kreeg, kon hij nog net remise ma ken. M. Oud, die na een zwak begin steeds hoger op de ranglijst klom, klopte Riebeek in een overmachts eindspel en nam meteen de leiding over. Kampioen De Jong schijnt echter nog geenszins van plan zijn titel prijs te geven. Tegen Langras Jr. stond hij reeds spoedig een schijf voor en for ceerde hij de winst. Schuif liep tegen M. A. Langras in een verrassende combinatie, maar her stelde zich voldoende om nog remise te bereiken. Hemels, totaal uit vorm, leed weer een nederlaag, ditmaal tegen N. Oud. Indien hij zich niet gauw herstelt zal hij zeker degraderen naar het tweede tiental. De Wijn won keurig van Langras Sr. maar verloor van Bruggeman. Peerde- man boekte een mooie overwinning op Ranzijn. Bleeker, pas enkele maanden lid, verraste de sterke Korn en won. Len- gers verschalkte Balder in een dam- meneindspel. Stam klom enkele plaatsen omhoog door na een sterk gespeelde partij te winnen van N. Visser. Wegens bijzondere omstandigheden worden de volgende week de wedstrij den op Donderdag gespeeld. voorkom verstopping. en Neem eens per week 1 of 2 (Advertentie, ing. Med.) Bij het onderzoek der begroting zijn vele problemen betrokken Wij laten hier nog' enige vragen en antwoorden uit het Algemeen Begro- tingsverslag en de Memorie van Ant woord volgen. Op de vraag of aan B. en W. reeds door de regering verzocht is in het ambtenaren-reglement een lijst op te nemen van de voor ambtenaren verboden verenigingen (CPN en haar nevenorganisaties) antwoorden B. en W. dat de minister van Binnenlandse Zaken in overweging geeft in het amb tenarenreglement een dergelijk verbod op te nemen, waarmee B. en W. bij het te verwachten voorstel tot nieuwe vast stelling van dat reglement rekening zullen houden. Vanzelfsprekend maakt het verslag er ook melding van, dat enkele leden met verontwaardiging van dit „fascistische optreden" hebben ken nis genomen. Op de vraag of het geen aanbeveling verdient een urgentie-program voor uit te voeren werken vast te stellen, ant woorden B. en W., dat zij dit wel nut tig achten, maar dat zij er op bedacht zijn, dat de remmende investeringspoli tiek der regering bij de uitvoering van het programma haar invloed zal doen gelden. Een burgerzinlening Gevraagd wordt of er nog over een burgerzinlening gedacht wordt en B. en W. antwoorden, dat het contact over een dergelijke lening met vooraanstaan de zakenlieden hier ter stede nog niet tot verdere stappen geleid heeft, mede in verband met de te laag geachte 4% rente. Van een gedwongen lening onder de grote vermogens hebben B. en W. geen grote verwachtingen. Na de plaats gehad hebbende vermogensheffingen zullen de particuliere vermogens naar verhouding weinig kapitaal ter uitle ning kunnen opleveren, temeer daar zij reeds in belangrijke mate dienstbaar zijn aan de kapitaalinvesteringen in ons land. Er is gevraagd naar de pogingen wel ke worden aangewend om de bouw van scholen en woningen nog uitgevoerd te krijgen en B. en W. antwoorden, dat, nu de gemeente de beschikking heeft over gronden tussen de Westerweg en de spoorlijn, deze terreinen binnenkort bouwrijp worden gemaakt. Volgens het uitbreidingsplan kunnen hierop vrij staande woningen worden gebouwd, evenals ten Z. van de R.K. Begraaf plaats. Medegedeeld werd, dat het ontwerp- uitbreidingsplan-in-hoofdzaak, behou dens onvoorziene omstandigheden, vóór 1 April wordt ingediend. In dit plan is ook gedacht aan de recreatie in het belang der bevolking, o.a. aan een bos plan in de omgeving van de Willem de Zwijgerlaan. Herziening grenzen. van gemeente- De herziening der gemeentegrenzen acht het college wel noodzakelijk maar het ziet geen mogelijkheid om, vooruit lopend op de behandeling van het rap port van de voor dat doel ingestel de provinciale commissie een zij het slechts partiële grensherziening te verkrijgen. Uit het antwoord op een vraag van meerdere leden blijkt dat het fonds voor bijzondere doeleinden momenteel f 499.667.63 groot is. B. en W. achten voor bepaalde objecten afschrijvmg naar de vervangingswaarde voor cc gemeente niet gewenst. Dit jaar zal een.aanvang worden ge maakt met de werkzaamheden voor de tunnel te Velsen maar er is daarvoor maar een gering bedrag in de Rijks begroting opgenomen zodat de bouw wel in een matig tempo zal geschieden. Het kledingreglement Op een vraag hoe het staat m.het kledingreglemc t delen B. en W. mede dat de resultaten van de invoering daarvan over het algemeen bevredi gend zijn. Slechts over bepaalde goe deren zijn klachten ingekomen. Nu de stad meer dan 40.000 inwoners telt blijkt het totaalbedrag van de salarisverhogingen voor burgemeester, secretaris en ontvanger t.a.v. de vroe gere salarisclassificering 1086 te zijn. De invloed van het bereikte inwonertal op de salarissen van het overige perso neel zal waarschijnlijk beperkt blijven tot een of enkele functionarissen van de secretarie. Zo veel mogelijk worden bij inschrij vingen en het noen van leveranties de vakpatrons en de middenstand inge schakeld. Extra inkomen? Door een der leden is gevraagd of het juist is, dat de wethouder var, de bedrijven, die als zodanig zitting heeft in de gaspool „Kop van Noord-Holland" uit hoofde van dat commissariaat een uitkering ontvangt. Wanneer dat juist is, behoort het bedrag van f 15.200 voor wethoudersjaarwedden dan niet met het bedrag van deze uitkering worden ver laagd? B. en W. beantwoorden het eerste gedeelte van deze vraag bevestigend, het tweede gedeelte ontkennend. Twee nieuwe armstoelen voor de raadszaal blijken alvast bestemd te zijn voor de uitbreiding van het aantal raadsleden met twee bij de eerstvolgen de raadsverkiezingen. De kosten van restauratie van de ambtswoning van de burgemeester be dragen 16.252,24. Het dak was toen nog goed. maar begint thans te lekken waardoor een nieuw dak van 1250 nodig zal zijn. morgen gingen nog eenmaal aller ge dachten terug naar het droevige voor val, dat de zeer geliefde Gerry het le ven kostte. Regenvlagen striemden het kerkhof en de wind zong een droefgeestig lied in de hoge, oude bomen, toen het stoffe lijk overschot van het 10-jarige knaapje aan de schoot der aarde werd toever trouwd. In de aula van de begraafplaats wa ren de talrijke belangstellenden korte tijd bijeen geweest om nog éénmaal de overledene te gedenken. Hier sprak de heer H. J. Visser na mens de familie enkele troostvolle woorden tot de wel zeer diep getroffen ouders van het kind. „Zijn lijden is ge ëindigd en hij is opgenomen in de heer lijkheid Gods", aldus de spreker, „Want zalig zijn ook de armen van Geest". Het is onze grote troost, dat de kleine Gerrit opgenomen is bij God en dat hij daar gelukkig zal zijn. Vervolgens sprak de aanstaande zwager van de familie Visser, de heer J. J. Pittana. Speciaal voor de moeder betekent dit overlijden een groot verlies, aldus spr. Zij was een ware moeder, die zich alle moeiten en zorgen getroostte om haar kind naar beste kunnen te verzorgen. De heer Pittana besloot met de woorden „Ger ry, dat je ruste in vrede". Aan het graf sprak de heer H. J. Vis ser nog een kort woord van dank tot al degenen, die blijk hadden gegeven van hun belangstelling. Tussen de tal rijke bloemen bevond zich een bloem stuk van de Alkmaarse Vrijwillige Brandweer. Alkmaarse Bedrijfsschaak De uitslagen der Dinsdag gespeeld# wedstrijden luiden als volgt: HulskampSabclis-Kerrebijn: C. Maze- reeuw—J. Frank 1—0; mevr. De Jong—L. Kroon V?V2; C. de JongW. Blumink 10; G. VisserKamp 10. Uitslag voor lopig 31/2V'2. P.T.T.Alkm. Courant: P. van Hoven T. Adema 10; J. NijmanC. Adema 10; OostendorpTesselaar 1—0; J. Mooy T. Tol 1—0. Uitslag voorlopig 40. D.O.S.Rasa II: R. van Wezop—J. Kieft 1—0; W. SpeetsWinkelman 1—0; F. AppelKuperus 1/s1fs; v. d. Horst— A. Smorenberg 1—0; Vermaas—J. Struyf 0—1. Uitslag 3Vs— lVt. Rasa IHooge Huys II: J. Woutersen R. Faber 1—0; A. G. SchaapDijkstra 10; D. KoornVerhoeven 10; J. de MikJ. van het Veen 01; H. Musters— J. Kusch 0—1. Uitslag 3—2. (Ongecorrigeerd) Tengevolge van een zware storm, die Nevada en Californië tot diep in het zuiden heeft geteisterd, zijn ten minste dertien personen om het leven gekomen. Het spoorweg- en autover keer is ontwricht en verscheidene ste den in de met drie meter hoge sneeuw velden overdekte Sierra Nevada zijn van de buitenwereld afgesloten. In Zuid-Californië zijn tengevolge van zware regelval vijf personen om het leven gekomen. CARLSEN IN NEW YORK Kapitein Henrick Kurt Carlsen is hedenmorgen op het vliegveld Idlewild bü New York aangekomen. Hij werd verwelkomd door zijn vrouw Agnes en zijn dochters Sonja en Karen. Toen mevrouw Carlsen, die haar man een boeket rozen aanbood, ge vraagd werd. wat zij er van dacht, dat haar man de grote aanbiedingen van filmmaatschappijen en andere in stanties van de hand had gewezen, antwoordde zij: „Ik denk niet, dat hij er spijt van zal hebben. Wij zullen het wel redden" Bij de aankomst waren o.m. aan wezig de voorzitter van de commissie van ontvangst van het stadsbestuur, Grover Whalen, de eigenaar van de maatschappij van de „Flying Enter prise". Hans Isbrandtsen, en de burge meester, van Woodbridge (New Jersey), de woonplaats van de kapitein. Amerikaans ere-doctoraat voor dr W. Drees De regeringsvoorlichtingsdienst deelt mede, dat aan de minister-president, Dr. W. Drees, die gelijk bekend op het ogenblik een onofficieel bezoek aan Amerika brengt, voor zijn terugreis naar Nederland het ere-doctoraat van de Universiteit van Maryland zal wor den aangeboden.

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 2