Pom in Zwitserland Vijf sportorganisaties N.O.C. dubbeltje zullen offeren het Eerste op het Kappie Uo-ltyuj-cw-d In de greep van de woestijn DRAISMA'S LEVERTRAAN Nederlandse schaatsenrijders zijn in goede conditie Het Radioprogramma Bevestiging „zwijge De Nederlandse ploeg voor Helsinki wordt op laatste moment bekend Galafeest ten bate van Olympisch comité Dit weekeinde kracht meting met Andersen BIJNA 300 000 DUITSERS iN USSR GEÏNTERNEERD Een millioen vermisten JIMMY BROWN AL AUTORENNER Eén Kolom Vuur van Uw maag tot in Uw keel Geïsoleerde reizigers uit trein bevrijd Brits protest bij Perzische regering De „Radmar" kwam nog niet vlot Assurantie than Geen beknottinc bedrijfslev Juristen in del ambtsgehe In Engeland is industrie ten i Wel plannen, gee DONDERDAG 17 JANUARI 1952. f I t JflVén' 45. Inmiddels was Faultje al verder en verder gegaan. En In zijn Ijver om zich zo goed mogelijk te verbergen, vergat hij helemaal dat hij de verkeer de kant opging. Hij was, zonder dat hij *t merkte, bezig om de Berenpiek te be stijgen. De Berenpiek was een ontoe gankelijke hoogte, dat had de Boze Beer wel goed uitgekiend. De Boze Beer hield niet van „pottenkijkers" zoals hij het zelf noemde, en daarom was hij juist boven op de eenzame, moeilijk te bestijgen Berenpiek gaan wonen. En nu was Paultje, die graag een zo goed mogelijk figuur wilde ma ken, langzaam maar zeker bezig om de Berenpiek te beklimmen. Steeds achterom kijkend om te zien of zijn achtervolgers hem al bespeurd hadden, stapte hij voorzichtig voorwaarts. En hieruit kon je toch ook al weer zien, dat Paul nog niet zoveel ervaring had, want door het voortdurende achterom kijken, bemerkte hij niet dat hij ang stig dicht de kant naderde. Totdat.... plotseling een paar stukjes steen onder zijn voeten afbrokkelden! Paul verloor zijn evenwicht en tuimelde in de diep te! Hij was zelfs zó verbaasd, dat hij vergat om te schreeuwen. op weg naar 57. De bomen werden al kleiner onder hen en de weg leek op een lintje, dat in het landschap was neer gelegd. „Ik wou, dat Ik een dek onder mijn voeten had!" jammerde de Maat. „Hier kan niets dan narigheid en ellende van komen! Ik heb het altijd al geweten, dat dit avontuur niet goed zou aflo pen!" Maar Kappie schreeuwde ineens op gewonden. „Kijk! Daar! Ik zie een stofwolk op de weg! Dat moet hem zijn!" En hij greep een lange kijker om beter te kunnen zten. „Ja, het is hem!" bevestigde hij. „Het is TroL Tjong, jong, wat rijdt die kerel!" „Hij zal hard moeten rijden, als hij ons wil ontkomen!" verzekerde de postbode, die als de admiraal van een luchtvloot trots in zijn gondel stond. En het leek pr veel op, dat hij ge lijk zou krijgen, want het luchtschip ging hoe langer hoe harder vooruit en iedereen was zo verdiept in Trol en zijn brandweerauto, dat niemand merkte, dat zich donkere wolken tot dreigende massa's samentrokken. Overgespeelde cupwedstrijden Voor de derde ronde van de FA-cup werden enkele wedstrijden overge speeld. De resultaten luiden: Blackburn RoversNotts Forest 2—0, ChesterChelsea 2—3 na ver lenging, Derby County—Middlesbrough 0—2, Everton—Leyton Orient 1—3, GatesheadIpswich Town 33 (na verlenging)Swindon TownCardiff City 1—0 (na verlenging), Wolver hampton WanderersManchester City 4—1. Op een persconferentie van het Nederlands Olympisch Comité werd gisteren medegedeeld dat thans vijf sportorganisaties hebben besloten hun leden tien cent per jaar aan het NOC te laten afdragen, ter financiering van de werk zaamheden van dit comité. De Koninklijke Nederlandse Hockeybond, het Neder lands Golf Comité, de Koninklijke Nederlandse Amateur Schermbond, de Ne derlandse Roeibond en de Vereniging van leraren en onderwijzers in de licha melijke opvoeding hebben met dit besluit een voorbeeld gesteld aan die andere Nederlandse sportorganisaties welke tot nog toe afwijzend stonden tegenover het „NOC-dubbeltje". Men heeft echter goede hoop dat binnenkort meerdere sportbonden in Nederland dit goede voorbeeld zullen volgen. Om de kasmidde len te verstevigen zullen binnenkort sluitzegels bij de postkantoren voor de somma van vijf cent verkrijgbaar worden gesteld. De oplage is bepaald op meer dan een millioen, zodat velen in de gelegenheid worden gesteld de arbeid van het NOC te steunen. Over de samenstelling van de Neder landse plijeg, welke zal worden afge vaardigd door het N.O.C. naar de zo merspelen te Helsinski, kunnen op dit ogenblik nog geen positieve gegevens worden verstrekt, aldus deelde de heer A. W. Sabel mede. Verscheidene fac toren van sportieve, traditionele en financiële aard spelen hierbij een grote rol. Natuurlijk zal de ploeg niet zo groot worden als die, welke naar Lon den in 1948 is gegaan, immers de kosten van uitzending zijn ongeveer drie maal zo hoog. Maar men kan er van verze kerd zijn, dat deze ploeg representatief zal zijn voor de Nederlandse sport, waarbij het standpunt wordt gehuldigd dat het Olympisch Comité beslist over de inschrijving, en dat het zeer goed mogelijk is dat niet tot uitzending be sloten wordt, ook al zouden sportbon den zelf gelden voor training en uitzen ding bij elkaar brengen. Verder wil het bestuur de ploeg pas op het allerlaat ste moment samenstellen, althans voor zover de Olympische reglementen dat toelaten, opdat bij de individuele tak ken van sport athleten, die in de we ken vlak vóór de spelen met voortref felijke prestaties op verrassende wijze naar voren komen, toch in het team op te nemen. Intussen legt het bestuur de laatste hand aan de vaststelling van de nor men voor de uitzending. Deze normen zullen over ongeveer tien dagen aan de sportbonden worden gezonden. Particulieren en sportorganisaties zijn inmiddels zeer intensief bezig om het fonds voor de uitzending naar de Olympische spelen te vergroten. Op de eerste plaats zal er een radio-luister- wedstrijd worden georganiseerd met een eerste uitzending op Zaterdag 26 Januari door de VARA en DE KRO, om 20.05 uur en een tweede uitzending op Dinsdag 29 Januari door de AVRO om 21.30 uur. Verscheidene prijzen zijn door de zakenwereld hiervoor beschik baar gesteld. Verder is er een initiatief comité gevormd door de Haagse be- drijfs-bridge bond, met de bedoeling de baten van verscheidene drives in het gehele land ter beschikking te stellen aan het Olympische fonds. Te Leiden wordt een Olympische avond gehouden, op Vrijdag 1 Febru ari in de stadsgehoorzaal, waar demon straties zullen worden gegeven en Olympische candidaten het woord zul len voeren. Ook de baten van deze avond zullen in het Olympische fonds worden gestort. De Unie van tafelten nisverenigingen in Den Haag. voortko mend uit verschillende bedrijven heb ben besloten vrijwillig een bedrag van tien cent per lid aan het fonds af te staan. Voorts kan worden gewezen op het speciale ruiterfonds. waarvoor voor stellingen worden gegeven door het circus ,,'t Hoefke' en op de bijdrage van 25 cent per lid en 10 cent voor- elke adspirant van de voetbalvereni ging Feijenoord te Rotterdam. Tenslotte zullen van 25 Januari om de veertien dagen televisie-uitzen- (Advertentie, log. Med.J dingen worden gegeven, waarin door sprekers en demonstraties een beeld wordt getoond van de voorbereiding voor Helsinki. Op initiatief van vertegenwoordigers van Nederlandse kunstenaars, sportin- stanties en van de journalistieke, radio- en filmwereld in Nederland heeft zich een voorlopig comité ge vormd, dat in samenwerking met het N.O.C. een gala-nachtfeest wil organi seren, waarvan de opbrengst bestemd is voor het fonds tot uitzending van een Nederlands team naar de Olympi sche Spelen te Helsinki. Dit gala-feest zal worden gehouden in de nacht van 21 op 22 Mei. Voor dit doel heeft de directie van het City theater te Amsterdam het gebouw be langeloos ter beschikking gesteld. Dampo in het gezin Gezondheid komt in. Bi^hoofd^neus^en^borstverko^ (Advertentie. Ing. Med.) Schijvenaar uitgenodigd door gouverneur van Antwerpen Henk Schijvenaar, die reeds door de Kon. Belgische Voetbalbond uitge nodigd is om de wedstrijd Belgie Nederland op 6 April bij te wonen en aan het daarop volgend banket deel te nemen, zal naar „Les Sports" meldt eveneens een invitatie ontvangen van de gouverneur ven Antwerpen voor de lunch die aan de wedstrijd vooraf gaat Dit is de eerste maal dat een afvoetballer voor dit officiële noenmaal wordt uitgenodigd. Woensdagavond werd op de baan te Hamar het tweede gedeelte gereden van de wedstrijd tussen een ploeg van de ijsclub Hamar en de Nederlandse bondsploeg, welke reeds geruime tijd in het Noorse stadje traint. Alle om standigheden werkten mee om goede prestaties te verwachten. De vooruit gang van de meeste Nederlandse rij ders is duidelijk waarneembaar. Alge meen is men het er over eens, dat de zware conditie-training van dr. ear lier, welke te Overveen heeft plaats gehad, reeds vruchten begint af te werpen. Wim van der Voort won de 1500 meter in 2 min. 20,4 .sec., bijna twee seconden sneller dan enkele da gen geleden toen hij en Kees Broek man in een onderling ritje beiden 2 min. 22 sec. lieten noteren. Verrassend goed was het rijden van Gerard Maar- se, die in de oefenrit 2 min. 24,6 sec. had laten afdrukken, maar in de wed strijd van Woensdagavond tegen Ha mar de tweede plaats bezette met een tijd van 2 min. 21,8 sec., een zelfde tijd als Ivar Martinsen. De gedeelde vierde plaats was voor Kees Broekman en Anton Huiskes met 2 min. 21,9 sec., welke tijd ook door de Noor Oeverby werd genoteerd. Vier Nederlandse rij ders waren dus binnen de twee min. 22 sec. gebleven, een opmerkelijke prestatie en tevens een bewijs, dat de krachten elkaar niet zo veel ontlopen. Op de zevende plaats kwam Kokkie van der Eist met 2 min. 22,4 gevolgd door Magne Hval met 2.22,9, Sunbrön met 2.23,2, Charisius met 2.25, Van 't Oever met 2.26,5 en De Koning met 2 28,4. Het eindresultaat van de wed strijd was. dat Nederland de beker won met 581,387 punten tegen Hamar 582,127 punten. Zaterdag 19 en Zondag 20 Januari ne men, zoals bekend is, Wim van der Voort, Kees Broekman en Anton Huis kes deel aan de internationale wed strijden, welke door de Oslo Sköyte- klubb in het Bisletstadion worden ge houden. Op deze wedstrijden komen behalve de Nederlanders Hjalmar An dersen, Nic Stene, Ivar Martinsen, Yngvar Karlsen, Roald Aas, Finn Hodt, Sverre Farstad en Finn Helgesen aan de start. Honderdzeventigduizend burger-geïn terneerden en ruim honderdduizend krijgsgevangenen bevinden zich nog in kampen in de Sowjet Unie, zo heeft de Westduitse Bondskanselier, Adenauer, gisteren te Bonn medege deeld. Het Kremlin houdt desalniettemin vol, dat alle krijgsgevangenen, op een paar duizend oorlogsmisdadigers na, naar hun vaderland zijn teruggekeerd. Dr. Adenauer verklaarde, dat een uit gebreid onderzoek bijna is voltooid en dat spoedig een nauwkeurig rapport bij de subcommissie voor krijgsge vangenen (een sectie van de V. N.) zal worden ingediend. Hoewel reeds vaststaat dat 106.000 ex-militairen ach ter het IJzeren Gordijn worden vast gehouden, kan men aannemen, dat nog ettelijke duizenden, waarover men geen gegevens kreeg, in Sowjetrussi- sche kampen verblijven. Uit Oost- Europa moeten meer dan 700.000 per sonen zijn weggevoerd. Van 170.000 is het zeker dat ze nog in leven zijn. Dr. Adenauer besloot zijn verklaring met te zeggen, dat ruim een millioen man van het voormalige Duitse leger als vermist staat geboekt. 46. Jimmy Brown had niet eens ge zien, wat er met Dorus Draadnagel ge beurd was. Met opeen geklemde lippen was hij blijven doorwerken aan het herstel van zijn motor. De ene draad na de andere zette hij vast, greep, toen hij klaar was, de automatische starter, zette het ding in werkingen grijns de breed toen het oude vertrouwde ge luid van de huilende motor onder zijn motorkap opsteeg! Met een sprong zat hij achter zijn stuurwiel. Razendsnel begon hij te schakelen en wild begon zijn hart te kloppen, toen de Meteoor 2 vooruit schoot. Het ding liep en het liep goed ook! „Maak voort Giebel!", schreeuwde hij. „Laat me niet in de steek!" De Meteoor 2 vloog loeiend langs de tribune, waar de toeschou wers van louter opwinding boven op hun zitplaatsen waren gaan staan. Me neer Giebel hoorde echter niets. Met trillende handen probeerde h(j de draadverbindingen weer tot stand te brengen, maar hij was té zenuwachtig. Het gelukte hem niet. Het zweet gutste hem langs de slapen. Radeloos richtte hij zich op en keek in het rond. Toen eerst bemerkte hij, dat de Meteoor 2 met Jimmy achter het stuur verdwe nen was. ,Hij heeft 't 'm tóch geleverd", bromde hij. „Maar ik.... ik kan er wel mee uitscheiden. Mijn kans is ver keken. Dat hebben die boeven van de Betha Parisia-fabrieken mij gelapt". en dan die laaien.- brandende pijn. Als dit schrikbeeld U voor ogen staat, bij iedere maaltijd, neem dan Uw toevlucht tot Rennies. 'n Paar Rennies,. gewoon gesmo'ten op Uw tong, blussen de he vigste aanval van brandend maagzuur binnen enkele minuten. Een wonder middel die Rennies en gemakkelijk in te nemen, zonder water of wat ook. En bovendien nog zo smakelijk! (Advertentie Ing. Med.) De sneeuwval in Nevada Twee plaatsen ingesneeuwd Reizigers van de trein, die sinds Zondag in de Sierra Nevada (V. S.) ingesneeuw is, zijn Woensdag bevrijd uit hun isolement. Eerder op de dag werden een arts, voorraden en een ra diozender per hefschroefvliegtuig neer gelaten. Volgens de geneesheer zijn degenen, die door gassen van de trein ziek geworden waren, hersteld. Het plaatsje Alturas met een bevol king van 2.290 zielen, gelegen op de helling van de Sierra Nevada, is van voedselleveranties verstoken. De aanwezige voorraden zijn even wel nog voldoende. Ook het stadje Reno, het bekende centrum voor echtscheidingen, is door de sneeuw ge- isoleerd. KRO ontvangt filmstrips voor schoolradio Aan de KRO zijn gisteren vanwege het MSA in ons land in een feeste lijke bijeenkomst in de KRO-studio symbolisch 18 filmstrips, elk van 24 beelden, aangeboden. Zij zullen ge bruikt worden bij schooluitzendingen over de bij het Marshall-plan aangeslo ten -landen. door: MARJORIE VERNON 10) „Verdraaid nogantoe, stel je voor dat hij zich niet gaat misdragen", mompel de Jane Frask geprikkeld. Ze keek naar zijn brede rechte schouders en het ge mak waarmede hij naast zijn verloofde voortreed. Maar er was nog tijd ge noeg. .Gary". Mara vond dat ze er tegen over iemand over moest spreken en Jane Frask was te ver achter hen om hun gesprek te kunnen volgen. „Gary, wat denk jij dat juffrouw Frask van plan is te doen als ze op het spoor komt van haar broers moordenaar?" „Niks niemendal!" sprak hij minach tend. „Dat is allemaal maar opscheppe rij. Gewoon reclame hoewel geen slechte, dat moet ik toegeven". „Dat ben ik niet met je eens", zei Mara koppig. Ze vond het niet prettig hem op deze wijze over haar werkgeef ster te horen spreken en hem verachte lijk enig doelbewust plan harerzijds te horen verwerpen. ,Zo is juffrouw Frask niet. Die heeft altijd een reden voor wat ze doet". „Nou, dat zou toch een reden zijn?" Mara maakte een gebaar van onge duld. „Ik bedoel een echte, belangrijke reden. Bovendien is ze beroemd genoeg om geen behoefte aan een reclamestunt te hebben. En herinner je je niet dat er een Arabier was of in ieder geval iemand in Arabische kleren, die de avond van de moord op meneer Frask in het dorp werd gesignaleerd?" „Hm. Maar veronderstel dat ze wist wie dat was, waarom vertelde ze dat dan niet aan de politie en liet het ver der aan hen over?" „Misschien heeft ze dat wel gedaan, maar luisterden ze niet naar haar. Waarschijnlijk had ze geen enkel be wijs, alleen haar eigen intuïtie. Je weet hoe de politie is, die staat met beide voeten op de grond en heeft geen ver beeldingskracht; misschien hebben ze gedacht dat haar fantasie als schrijfster haar parten speelde. Misschien ook trachtten ze die man op het spoor te komen en is dat niet gelukt: of mis schien heeft ze niet precies geweten wie hij was, maar had ze alleen een vaag idee wie hij kon zijn. O, er zijn een heleboel redenen te bedenken waarom ze de zaak zelf In handen heeft genomen". „Mm". Cromer was nog niet over tuigd. „In ieder geval bulkt ze van het geld en kan ze zich elke gril permitte ren. En ze is blijkbaar erg dol op jou en je hebt jezelf onmisbaar gemaakt. Tussen haakjes, hoe ben je eigenlijk aan die baan gekomen". „Ik las haar advertentie in de krant" „O". Het klonk alsof hij teleurgesteld was. „Ik dacht dat je misschien had ontdekt dat ze een ver familielid van je was of zoiets. Je hebt geweldig ge boft" „Ja, dat weet ik", sprak Mara een voudig. Op dit ogenblik reed Jane Frask op hen toé, schoof haar terai terug en wiste haar voorhoofd af. „Oef! Wat een hitte. En aangezien er een oase in de buurt is, ben ik er voor dat we daar de rest van de dag par keren en pas morgen verder reizen. Ik ben in een stemming om te schrijven, te schrijven en nog eens te schrijven. En zolang als jullie je koest houdt en me niet stoort, kun je doen wat je wilt". Na deze karakteristieke opmer king draaide ze zich om en begon op haar levendige wijze orders aan de Arabieren te geven. „Ik ben de grootste geluksvogel van de wereld", lachte Mara een ogenblik later, toen ze zich van haar rijcostuum omkleedde ln een crème zijden koele jurk. „Reizen, een pracht van een baan en Gary. Bovenal Gary". Haar mooie ogen straalden toen ze aan hem dacht. „Het Is gewoon net een sprookje, zo wonderlijk en ongeloofwaardig". En geen enkel boos voorgevoel verduister de haar hemel en geen kille angst-adem raakte haar hart.... Tegen sluiting der consulaten Aan het Perzische ministerie van Bui tenlandse Zaken is te kennen gegeven, dat de Britse regering bereid is de Per zische klachten omtrent „Inmenging in Perzische aangelegenheden door leden van de Britse consulaten in Perzie", te onderzoeken, indien de terugroeping van de Britse consuls, welke door Perzie is geëist, hangende het onder zoek wordt opgeschort. Overigens is het Perzische besluit een schending van het in 1857 te Parijs ge sloten verdrag, waarin is bepaald, dat het Verenigd Koninkrijk het recht be zit consultaten te openen in alle delen van Perzie. waar consulaten van andere mogendheden zijn gevestigd. In een nota van de Britse regering wordt erop gewezen, dat er geen sprake van is, dat het personeel der Britse consulaten zich zou hebben ingelaten met Perzische binnenlandse aangele genheden. I Maasolaat houdt vast Het Engelse vrachtschip „Radmar", dat Zaterdagavond bij Hoek van Hol land aan de grond liep, blijkt muurvast te zitten. De sleepboten „Witte Zee" en „Ganges" zijn sedert Dinsdagmiddag door middel van een tros met de „Rad mar" verbonden geweest en bij hoog water werden steeds pogingen onderno men de Brit vlot te slepen. Gistermid dag brak deze tros plotseling, vlak na het moment, dat de „Radmar" even leek te drijven. Wellic/t zal de Brit eerst een deel van zijn lading moeten lossen. De sleepboten „Ganges", „Blanken burg", Witte Zee" en misschien ook da ,Maas" zouden vanmorgen buitengaats gaan om weer vas't te maken aan de „Radmar". Bij Redcar (Yorkshire) liep dezer da gen het Griekse schip „Taxiarchis" op de rotsen. Twee pogingen het vaartuig vlot te trekken mislukten reeds. Het schip maakt steeds meèr water. De be manning, 28 koppen, is nog aan boord. VRIJDAG 18 JANUARI HILVERSUM I, 402 m.: 7.00 VARA, 10.00 VPRO, 10.20 VARA, 12.00 AVRO, 16.00 VARA, 19.30 VPRO, 21.00 VARA, 22.40 VPRO. 23.00—24.00 VARA. 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgymnastiek. 7.30 Zendersluiting. 9.00 Nieuws en weerberich ten. 9.12 Gram.muziek. (9.30—9.35 Water standen.) 9.50 Voor de huisvrouw. 10.00 „Thuis", causerie. 10.05 Morgenwijding. 10.20 Schoolradio. 12.50 Voor de zieken. 11.20 Voordracht. 11.40 Kamerkoor. 12.00 Orgel en accordeon. 12.30 Land- en Tuin- bcuwmededehngen. 12.33 Sport en prog nose. 13.00 Nieuws. 13.15 Mededelingen cf gram.muziek. 1.20 Dansorkest. 14.00 Voor de vrouw. 14.20 Gram.muziek. (Om 14.50 Voordracht.) 16.00 Muzikale cau serie met illustraties. 16.30 Zenderslui ting. 18.00 Nieuws. 18.15 Felicitaties. 18.45 Denk om de bocht. 19.00 Meisjeskoor. 19.15 Prijzenpraatje. 19.30 Berichten. 19.40 „Feestgetijden", causerie. 20.00 Groot Symphonie-orkest van het N.I.R. 20.40 „God heeft de mensen nodig", causerie. 21.00 Gram.muziek. 21.50 Buitenlands overzicht. 22.05 Theater-Orkest,-koor en solisten. 22.40 „Vandaag", causerie. 22.45 Avondwijding. 23.00 Nieuws. 23.15 „In huwelijk en gezin", causerie. 23.3024.00 Gram.muziek. HILVERSUM II. 298 m.: 7.00—24.00 KRO. 7.00 Nieuws. 7.15 Morgengebed en Liturgische kalender. 7.30 Zenderslui ting. 9.00 Nieuws. 9.10 Voor de huis vrouw. 9.35 Schoolradio. 10.05 Koor en orkest. 10.45 Radio Philharmonisch Or kest. 11.00 Voor de zieken. 11.40 Gram. muziek. 12.00 Angelus. 12.03 Gram.muziek. 12.30 Land- en Tuinbouwmededelingen. 12.33 Koperkwartet. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en katholiek nieuws. 13.20 Actualiteiten. 13.55 Piano en orgel. 13.45 Voor de vrouw. 14.00 Schoolradio. 14.20 Philharmonisch Orkest. 15.15 Zang en piano. 15.45 Gram.muziek. 16.00 Voor de zieken. 16.30 Zendersluiting. 18.00 Nieuws. 18.15 „Onderwijs en opvoeding", causerie. 18.22 Gram.muziek. 18.35 Regeringsuit zending: Dr. L. G. M. Jaquet: „Wat be tekent Japan voor Indonesië?". 18.45 De Uitkijkpost. 18.55 Gram.muziek. 19.05 Militaire reportage. 19.15 Regeringsuitzen ding: „Verklaring en toelichting". 19.35 Viool en orgel. 19.52 Actualiteiten. 20.00 Nieuws en weerberichten. 20.08 De ge wonen man zegt er 't zijne van. 20.15 Groot koor, Omroeporkest en solisten, 21.10 Brabants Halfuur. 21.40 Amuse mentsmuziek. 22.10 „Om de toekomst van Nederland", klankbeeld. 22.30 Gram. muziek. 22.45 „Ik geloof in ene, heilige, katholieke kerk", causerie. 23.00 Nieuws. 23.15 Sport. 23.25 Lichte muziek. 23.40— 24.00 Amusementsmuziek. Experimenteel Televisie-programma van de NCRV. 20.15—21.45: 1. Kroniek van actuele en interessante zaken: 2 Film journaal. - Pauze. - 3. Jiu Jitsu, schermen en pantomime; 4. Dagsluiting. (Var J\E EERSTE KAMER hee ontwerp betreffende hl vergadering van Woensda en de A.R., de C.H.U. en 88 tegen 14 stemmen. Hoi achter zich zou krijgen, verdedigd. Hij was daart historische heer Pollema, van wetgeving was, die f)P DE Dinsdagavond g plieken antwoordde hij hij, doch de Nederlandse eerste Instantie over de b het credietwezen te zegg dat hij pas het laatste wc er geen overeenstemming Ben de Nederlandse Bank raad. En wat het algeme beleid aangaat, li£t de b bij hem, maar bij het kal Met deze woorden wilde man te kennen geven, di onvriendelijks over zijn ■wordt uitgestort, maar d niet altijd gerechtvaardig Hij ontkende tegenover lenaar, dat zijn opzet me ontwerp is het bedrijfslevi ten. Ordening t zekeringswi Voorts heeft de Eerste stemmen van de V.V.D. te ontwerp tot regeling van tiebemlddelingsbedrijf aai Nadat enige afgevaardif f}E procureur-generaal b( damse Gerechtshof, m gisteren bevestiging van h de economische politler proces in tweede Instantie recteur van een Amste aan wie ten laste was t had geweigerd inzage t van de boeken of een bani een zijner cliënten aan der invoerrechten. De politierechter te Amstei bankdirecteur in eerste oordeeld tot honderd gul tien dagen hechtenis. De president van het Ho dachte voor, dat het tocl van iedere burger om poli terzijde te staan. Ook i generaal was van oordeel directeur zich niet op een kan beroepen, daar dit r algemeen belang, noch c wordt voorgeschreven. D bankier-cliënt is ten slot andere dan bijvoorbeeld d en patiënt, aldus mr. Kist Volgens de verdediger, Altes, stond nergens ln keurig omschreven, wie z plicht kan beroepen. In ci ren wordt de zwijgplicht kier aanvaard, doch in s gedingen niet, hoewel d der wettelijke bepalingen de precies gelijk is. Toch kier volgens de raadsmai Op een vergadering te de voorzitter van de raai van een der grootste Br fabrieken verklaard, dat c ning van de Engelse Iu< steeds bij de plannen ten RAF vliegt nog met toesti ouderd type. In de haast ning en bezuiniging were genoeg orders yoor moder geplaatst om het moge een machtige vijand te o^ waren wel nieuwe typ productie-orders. Nu te dag is zijn er enkele or Het zal moeilijk zijn (Te te lopen, doordat de bi nieuwste toestellen teveel Een gelukkig punt is h( den, die bij het Noords zijn aangesloten spoedig plaatsen, terwijl toenem< wordt besteed aan projet Engelse regering, waaroi geleide wapens en pro jee EDEN WEER IN De Britse minister van Zaken, Anthony Eden, is ruggekeerd van zijn bez V.S. en Canada. Eden verklaarde, dat E V.S. overeenstemming h met betrekking tot bepaa fen. Deze overeenstemmii digend voor beide lande: Hij noemde het bezoek aan de V.S. en Canada succesrijk.

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 6