Stad en Omgeving Kok Den Das' liefde voor de zee werd hem noodlottig Mr Geveke over het bedrijfsleven Partij rode kool werd buiten de veiling om verkocht Langedijker vrijwillige brandweer '„De vis wordt duur betaald'' Echtpaar ernstig gewond bij auto-ongeval AGENDA De taak van de Economische voorlichtingsdienst De vrouw van Jan van Riebeeck N. R.V.-leden maakten kennis mei Noorwegen Eq uipe Zwart-Met nog zonder strafpunten 'tHooge Huys liet met 3-1 Veel belangstelling voor belangrijke ontmoeting zich door Catapult verslaan Tuinder en handelaar lof geldboeten veroordeeld Ontkennen baatte niet Nieuw materiaal inplaats van feestvergadering Controle in bioscoop en schouwburg Brutale klant Stompetoren Bergen LAATSTE NIEUWS Niet alle deelnemers krijgente Luik strafpunten Hoorn: 15000 inwoners DONDERDAG 24 JANUARI 1952 „De vis wordt duur betaald", heeft Heyermans ons al weer heel lang geleden geleerd en bü Iedere felle storm denken we terug aan de droeve figuur van Kniertje. Er zijn helaas in alle tijden vele Kniertjes geweest en de jongste •torm heeft haar aantal weer met velen vermeerderd. Niet alleen in de zee plaatsen, ook in Alkmaar, waar het gezin Den Das op het Luttik Oudorp 45 haar rader en kostwinner heeft verloren. Het medeleven van de burgerij is teer groot en mevrouw Den Das weet dit in deze voor haar en haar drie kin deren zo zware dagen, te waarderen. Zij vertelde ons, dat haar man on danks zijn leeftijd van zestig jaren het varen niet kon laten. Reeds van jongs- •f was hij vertrouwd met de zee. In de crisisjaren was het moeilijk bij de koopvaardij een plaats te krijgen, doch hij vond toch werk in IJmuiden. Na de Duitse capitulatie ging kok Den Das weer het zeegat uit, monsterde C.a. op de Poolse trawler Wega, die na bij de Zweedse kust op een mijn liep en verging. De laatste twee jaren heeft Den Das steeds op de thans spoorloos verdwenen „Alkmaar" gevaren. Tien elf dagen op zee, nauwelijks twee da gen thuis. De „Alkmaar" heeft tijdens de oorlog ln Engelse dienst gevaren en werd daarna door de Noren gebruikt, die het schip verbouwden. In die toestand kwam het terug naar Holland, waar het in 1933 bij Smit's scheepswerf te Eotterdam was gebouwd. Alles werd door deze werf opnieuw in de oor spronkelijke staat teruggebracht. Tegen de vereende krachten van het geweld is het niet bestand gebleken. De bemanningen van de „Znonne" en van „De Hoop" die na veel moeite ook uit de Noorse wateren wisten thuis te varen, verklaarden dat het weer zo slecht was, dat water en lucht niet meer van elkaar te onderscheiden waren. Zij hadden dan ook afscheid van elkaar genomen in de zekerheid, dat er geen kans op levensbehoud meer bestond. De „Alkmaar" heeft het ech ter niet meer kunnen klaren en is na Dinsdagmorgen 15 Januari op 140 mijl ten Westen van Stavanger een prooi der elementen geworden. Voorband sprong tussen Sfroe en Voorthuizen Op de verkeersweg tussen Stroe en Voorthuizen heeft Maandagmiddag omstreeks vier uur een ernstig auto ongeval plaatsgevonden, waarvan de heer en mevrouw Polk van de Hout weg alhier het slachtoffer zijn gewor den. Beiden zijn met een zware her senschudding en een hoofdwond in het r.k .ziekenhuis te Apeldoorn opgeno men. De politie neemt aan, dat de voor band van de auto, welke door de heer Polk werd bestuurd, is gesprongen. De wagen raakte hierop twee bomen, kwam achterstevoren te staan en brandde vervolgens geheel uit. De heer en mevrouw Polk werden beiden uit de auto geslingerd, hetgeen onder deze omstandigheden een gelukkig toeval mag heten. Mevrouw Polk is het ernstigst gewond, doch er is thans geen direct levensgevaar meer. GESLAAGD Onze oud-stadgenoot de heer C. Kloosterboer is geslaagd voor zijn arts examen. Voor het practijk examen boekhou den slaagde de heer J. Stroomer uit Alkmaar. De heer A. Sneek behaalde het diploma Ned. Handelscorresponden tie. Donderdag ontving mevrouw Den Das uit Stavanger nog een groet van haar man, die hoopte Dinsdag j.l. weer thuis te zijn. En zo is er droefheid in de kleine doch vriendelijke woning van mevrouw Den Das en haar drie kinderen. Maar zij zou geen vrouw van een zeeman zijn, als zij niet de moeilijk op te brengen kracht zou bezitten te be rusten in wat onvermijdelijk bleek. DONDERDAG Harmonie Theater, 8 uur: Alice in won derland (elke leeftijd); Rex Theater, 2.30 en 8 uur: De avonturen van Casa nova (14 jaar)Cinema Americain, 8 uur: Mangano in de klauwen der Maffia (18 jaar); Victoria Theater, 8 uur: Faust en de duivel (18 jaar). Gulden Vlies, 9 uur: Soiree Dansante m.m.v. Max Woiski. Aula Gymnasium, 8 uur: Filmavond Hervormde Jeugdraad „Nachtwache". Sted. Museum, 25 en 7.3010 uur: Schilderijen tentoonstelling experi mentele kunst. VRIJDAG Rex Theater, 2.30 en 8 uur: De zwarte monnik (18 jaar); Harmonie Theater, 8 uur: Lullaby of Broadway (elke leef tijd) Cinema Americain, 8 uur: Het lied van de jeugd (alle leeftijden)Vic toria Theater, 8 uur: De maniak (18 j.) Sted. Museum, 2—5 en 7.30—10 uur: Schilderijententoonstelling Experimen tele kunst. Wapen van Heemskerk, 7.30 uur: Kweekschoolvereniging. HOOG WATER TE BERGEN AAN ZEE Donderdag 24 Januari 0.57 13.27 Vrijdag 25 Januari 2.05 14.29 2.05 TE CAMPERDUIN Donderdag Vrijdag Hoog 1.02 13.32 2.10 14.34 Laag 7.02 19.32 8.10 20.34 Het Victoria Theater wordt verkocht Het Nederlands Beheersinstituut deelt mede dat zal worden overgegaan tot verkoop van het bioscoopbedrijf „Vic toria". De kennisgeving omvat de datum waarvóór dient te worden inge schreven en de gelegenheid het bedrijf te bezichtigen. Zoals bekend wordt het theater tot dusver, op verzoek van het Beheers instituut, geëxploiteerd door de eigenaar van het Theater Harmonie, de heer C. H. de Lange. Mr. B. J. Geveke, directeur van de Economische Voorlichtingsdienst, heeft de leden van het departement Alkmaar van de Nederlandse Maatschappij voor Handel en Nijverheid tijdens de gistermiddag in hotel „Victory" gehouden lunch nogmaals gewezen op het belang van een groeiende export. De reden van deze exportbevordering is voornamelijk van structurele en voor een klein gedeelte van conjuncturele aard. Wereldoorlog II, het verlies van Nederlands-Indie en de grote bevolkingsaanwas laten ons land geen andere keus. op de Jan van Riebeeck, de man uit Culemborg, was de grondlegger van de Zuid-Afrikaanse Unie en zal als zodanig binnenkort worden gehuldigd. Minder bekend is, dat zijn tweede vrouw uit Alkmaars directe omgeving kwam. De tweede vrouw van Jan van Riebeeck was Maria Isaacsdr. Scipio. dochter van Isaac Scipio, predikant te Oudorp en Oterleek. Maria's doop is in Alkmaar niet gevonden. Wel werd in de Grote Kerk. alhier, gedoopt haar zuster Ragel, dochter van Isaacus Scipio en Grietie Aelberts, 9 November 1644. Verder is hier het volgende gevon den: Isaacus Scipio, bedienaar des H. Evangelij, woonachtig te Outdorp en Oterleek en Grietgen Alberts, j.d.. nagelaten dochter van Albert Mieussen, woonachtig in de Hofstr., zijn ondertrouwd 11 Mei 1631. Het huwelijk is hier echter niet gesloten. Verder is hier een testament ge vonden: Not. Archief, Inv.nr. 66 fol. 361. gepasseerd voor notaris Jacob Cornelisz. van der Gheest van Isaacus Scipio, predijcant tot Outdorp en Oterleek en Grietien Aelbertsdr., waarin zij hun doch ters Maria, Catarina en Rebekka tot universele erfgenamen benoe men over hun goederen, 18 De cember 1641. In 1951 bedroeg de export f 7,2 mil liard, hetgeen neerkomt op f 720, - per hoofd. Daarentegen moest voor f 950, pér hoofd worden geïmporteerd. Was het werk van de overheid op het gebied van de export-bevordering in het verleden passief, verwacht mag worden, dat de regering zich binnen kort tot taak zal stellen het klimaat te kweken voor een toenemende uit voer, waarbij ook de Economische Voorlichtingsdienst zal overgaan tot het stimuleren van de export. Voor alles blijft zij echter een zaak van het bedrijfsleven. De overheid kan slechts de helpende hand bieden, voorlichting geven en het bedrijfsleven met raad en daad terzijde staan. De instelling van de commissie Steenberghe bewijst, dat het de regering ernst is het be drijfsleven over deze materie te horen. Uitvoerig stond mr. Geveke stil bij de taak en het werk van de Economi sche Voorlichtingsdienst, die in nauwe samenwerking met particuliere en se- mi-officiele instellingen, zoals het Afri- ka-instituut, het Canada-instituut en de Kamers van Koophandel in het bui tenland de inlichtingen en gegevens verzameld en uitwisselt, welke het be drijfsleven van nut kunnen zijn. Een zeer verheugend verschijnsel is, dat het aantal Kamers van Koophandel in het buitenland toeneemt. Momenteel zijn er ongeveer 25. Er is vaak critiek ge oefend op het feit, dat de buitenlandse dienst te ambtelijk zou zijn. In dit ver band kon mr. Geveke echter medede len, dat op het ministerie van buiten landse zaken een andere wind merk baar is en ook op de posten in het bui tenland men van het belan» van een meer tegemoetkomende houding tegen over het bedrijfsleven doordrongen raakt. Het aantal steunounten in den vreemde achtte spr. echter nog te ge ring, temeer nu een heroriëntatie op nieuwe mogelijkheden en nieuwe af zetgebieden noodzakelijk is. Deze kwes- ti is van des te groter belang als men weet, dat de Duitsers reeds markt zijn en de dag niet verre is of ook Japan weer als concurrent zal gaan optreden. Met de opwekking tot samenwerking tussen bedrijfsleven en overheid besloot de directeur van de E.V.D. zijn met aandacht gevolgde causerie. De voor zitter van het departement, de heer J. F. Ie Blansch, die nog even van zijn prettige ervaringen met het werk van de Economische Voorlichtingsdienst vertelde, dankte mr. Geveke en hoop te, dat deze het ni<"t bij dit bezoek aan de Alkmaarse afdeling zou laten. De Noren betalen 36 van hun inko men aan belasting; in de grote steden Oslo (420.000), Bergen (120.000) en Trondheim (60.000 inwoners), ziet men bijna geen hond op straat omdat de fiscus ook met zijn hondenbelasting niet karig is; de treinreis van Oslo naar Trondheim duurt dertien en een half liur; het binnenland is dun bevolkt en de kustlijn is 1700 kilometer lang. Der gelijke bijzonderheden kon men gister avond in het Gulden Vlies vernemen uit de mond van de heer W. Louwaars, die voor de Nederlandse Reisvereniging een lezing hield over land en volk van Noorwegen. Hij gaf een kort overzicht van de levenswijze van het gastvrije Noorse volk, de bestaansmogelijkheden in dit socialistisch geregeerde land en het prachtige natuurschoon. Enige klai- renfilms brachten beter dan welke enthousiaste beschrijving ook 't mooie, ruwe land van de Noren in beeld. Een toeristisch dorado voor hen, die houden van de ongerepte natuur of van de ski-sport, die daar reeds duizend jaar geleden werd beoefend. Gladde wegen in Duitsland Om vijf uur vanmorgen reed de equipe Zwart CWormerveer) Met (Alkmaar) De Ruyter (Hoorn) de hoofdstad binnen. De mannen waren niet in het minst vermoeid en bleken nog zonder strafpunten te zijn al had den ze op sommige posten in Duitsland slechts enkele minuten speling gehad. Dat kwam door de spiegelgladde we gen, die sporadisch met zand waren bestrooid. Het moeilijkste traject was dat naar Baden-Baden, waarop men ternauwernood de gemiddelde snelheid had kunnen halen. Ook het tweede deel van de route, van Siegen naar Hagen, bezorgde de jNoordhoïlanders de nodige moeilijk heden. Zij ontmoetten op deze weg een druk nachtverkeer en het was aan hun sirene, die in niets verschilde van het alarm-apparaat op de Duitse politie auto's, te danken, dat zij de zware diesels met hun twee aanhangwagens veilig konden passeren. Over de orga nisatie in Duitsland was de equipe zeer tevreden. De Hamburgse motor politie bijvoorbeeld wachtte de deel nemers reeds acht kilometer vóór de stad op en leidde hen naar de con trolepost,' onderweg al het ander ver keer stop zettende. Alleen van sneeuw ruimen scheen men nog nooit te heb ben gehoord. Het traject Hamburg-Bremen, Am sterdam verliep zonder voorvallen. Om beurten heeft het drietal getracht een uiltje - te knappen achterin de wagen en vol goede moed vertrok het van morgen om 5.53 uur naar Brussel en Parijs. BEVORDERD TOT ARTS De heer W. H. Birkenhaeger uit Hei- loo is bevorderd tot arts. Gisteravond werd in de gymnastiek zaal van de Julianaschool één van de belangrijkste volleybal wedstrijden voor de competitie van de Alkmaarse Volleybalkring gespeeld tussen de teams van 't Hooge Huys en Catapult. Hoewel in deze competitie nog ver scheidene wedstrijden moeten worden gespeeld, was dit treffen hoogstwaar schijnlijk beslissend voor het kampioen schap. De teams van Catapult en 't Hooge Huys zijn zonder twijfel de sterksten van hun afdeling. Eerstgenoemde ploeg won alle zestien gespeelde games en 't Hooge Huys slechts twee. Het was daarom begrijpelijk dat de zaal te klein was om de vele belang stellenden - de volleybalsport is in Alkmaar snel populair geworden - te kunnen bergen. Het is een spannende strijd geworden, hoewel het aanvan kelijk scheen dat 't Hoge Huys een gemakkelijke overwinning tegemoet ging. De eerste game werd namelijk met 15—4 gewonnen. Ook in de tweede game kreeg Catapult spoedig een klei ne achterstand. Langzamerhand kwam er echter wat rust in de ploeg en dank zij uitstekend samenspel aan het net en goed geplaatste smashes werd de achterstand in een voorsprong omgezet, 't Hooge Huys verloor deze game met het kleinst mogelijke verschil (1513). In de derde game was Catapult over wegend sterker. Nu waren het de Hoo ge Huys spelers die hun zelfvertrou wen kwijt raakten en daardoor steeds slechter gingen spelen. Het gevolg was een game nederlaag van 153. In de laatste partij scheen het dat 't Hooge Huys toch nog een gelijk spel uit het vuur ging slepen. Tegen het einde van de partij kreeg Catapult echter juist een goede combinatie van lange spe lers aan het net, waarvan deze ploeg profiterde en ook de laatste game op zijn naam bracht (1512). Er zal ru een wonder moeten gebeuren om Ca tapult op zijn weg naar de kampioen- titel te kunnen tegenhouden. Voor de economische politierechter te Alkmaar, mr. J. A. Marbus, stonden gisteren de tuinder Adrianus S. en de groentenhandelaar Johannes G. uit Langedijk terecht, wie ten laste was gelegd dat 'zij ongeveer 3000 kilogram rode bewaarkool buiten de veiling om hadden verhandeld. Hoewel beide verdachten ten stelligste ontkenden, waren de getuigenverklaringen zo bezwarend, dat zowel S. als G. tot een geldboete werd veroordeeld. Vooral de getuigenis van de heer Th. Deken was belastend. Deze deelde mede dat hij op een avond in de veiling een met rode koql geladen schuit had ge zien, die enigszins achteraf lag. De vol gende ochtend lag de boot er nog en enige uren later had hij gezien dat de lading door de handelaar G. werd over genomen, zonder dat de kool de veiling was gepasseerd. Bovendien was er nog een verklaring van een controleur van de CCD, die had geconstateerd dat er op het land van S. veel meer kolen waren afgesneden dan de man via de veiling had verkocht. De lezing die S. gaf was geheel an ders. Volgens hem was de heer Deken in de war geweest met een andere boot. Hij, verdachte, was de dag tevoren wel met zijn boot in de veiling geweest, doch hij was dezelfde avond nog terug gegaan naar huis om opnieuw te sorte ren. Het was hem gebleken dat er zeer veel slechte hooi tussen zijn partij had gezeten, die hij over boord had gegooid. Op die manier zou hij 1500 stuks rode kool hebben vernietigd. De volgende dag was hij met zijn opnieuw gesorteer de lading terug gegaan en had normaal aan zijn veilplicht voldaan. Ook de handelaar G. volhardde bij zijn ontkennen. Hij betoogde dat hij op het moment dat de controleurs bij hem kwamen, bezig was geweest een partij kool over te nemen die hij de Zaterdag tevoren via de veiling van twee andere tuinders had gekocht. Twee deskundige getuigen verklaarden echter, dat deze beide tuinders aan G. de voorgaande Zaterdag herfstkool hadden verkocht en dat de man toen de controleurs bij hem kwamen, bezig was goede bewaarkool in te laden, zoals S. die in zijn schuit had. Dit werd door G. ontkend. De officier van Justitie, mr. dr. J. M. Vellinga, ontrafelde de verklaring die beide verdachten hadden afgelegd en die hij als hoogst onwaarschijnlijk kwa lificeerde. Spreker achtte het ten laste gelegde bewezen en eiste tegen de tuin der S. f 260 subs twee maanden en te gen de handelaar G. f 150 subs 30 dagen. Ook mr. Markus was overtuigd van de schuld van beide mannen en veroor deelde S. tot f 125 subs, een maand en G. tot f 100 subs, een maand. Woensdagavond kwam dc vrijwillige brandweer van Langedijk in zaal Schil- derman te Oudkarspel in jaarvergadering bijeen. Het betrof de afdelingen Oud karspel, Noord- en Zuid-Scharwoude en Broek op Langendijk. De voorzitter, commandant J. M. de Jong, heette de aanwezigen w.o. B. en W„ de gemeente secretaris, de heer A. P. Dockheer, de afgevaardigde van de brandwaarborg- maatschappij, de heer J. Prijs, en de ere-leden welkom. Uit het jaarverslag 1951, dat secretaris N. Stet gaf, bleek, dat men in het afgelopen jaar negentien maal in Langedijk is uitgerukt. Voor Oudkarspel, Noord-Scharwoude, Zuid-Schar woude en Broek op Langendijk is dit respectievelijk 3, 7, 5 en viermaal. Het be trof in negen gevallen een schoorsteenbrand, driemaal hooibroei, tweemaal benzinebranden en vijfmaal een andere vorm van brand. Ten slotte werden alle mutaties in het kort gereleveerd. de Volkshogeschool te Bergen wordt gegeven. De heer de Jong adviseerde, dat men in gevallen van brand steed» de centraalpost alarmeert, zodat da burgemeester, de commandant en de politie op de hoogte zijn. Uniform-parade De afdeling Broek op Lange.afijk vertoonde zich vervolgens in zijn nieuwe uniform voor het college van B. en W. Nadat de burgemeester de manschappen had toegesproken, dank te de commandant van de afdeling Broek op Langendijk, de heer J. Kos telijk, het gemeentebestuur voor het beschikbaarstellen van de uniformen. Burgemeester H. Schelhaas bracht dank aan het korps voor de wijze waarop in 1951 werd opgetreden. B. en W. stelden voor een viertal schuimblussers aan te schaffen. Oefe ningen zijn noodzakelijk, vooral omdat de praktijk (gelukkig) niet zozeer de naam „leerschool" verdient. De bur gemeester prees verder de korpsen, ook door hun mededingen in de lan delijke oefeningen te Houten en Vlaar- dingen. Hij richtte hartelijke woorden tot de heren W. Gieltjes cn K. Nap. die hun korps gaan verlaten. De heer Schelhaas wees op het belang van de bestendiging der goede onderlinge verstandhouding. Ook prees hij de geste om de brandweer-feestavond te laten vervallen en in dc plaats daar van een jeep aan te schaffen. De heer J. Prijs sprak namens de brandwaarborgmaatschappij en dankle eveneens voor de in 1951 verrichte arbeid. De zeer instructieve film „Staakt het vuren" vormde het inte ressante slot van de avond. Penningmeester Dirkmaat deed fi nancieel verslag. Er was 3557,63 ontvangen en 1761,35 uitgegeven. Voor de alarminstalatie was 659.52 beschikbaar, reserserveerd werd 1019.45 en in kas bevindt zich nu nog 117.31. De heer de Jong wees op het voor stel, dat in de hoofdbestuursvergade ring was gedaan, om dit jaar geen feestvergadering te houden, doch voor het beschikbare geld een trekker te kopen. De vergadering ging hiermede accoord. In de hoofdbestuursvergade ring was ter sprake gekomen, dat er bij bioscoop- en toneelvoorstellingen in vele gevallen te weinig controle werd uitgeoefend. De voorzitter stel de voor, dat dorpsgewijze een lijst zou worden aangelegd, zodat alle le den bij toerbeurt met bedoelde con trole kunnen worden belast. Op voor stel van enkele leden besloot men een rouleersysteem voor de gehele Lan gedijk in te voeren. Verschillende aanwezigen gaven zich op voor de brandweercursus, die in Douro Port Porto Perreira ƒ4.95 ƒ5.25 Porto Robertson ƒ5.65 - ƒ7.05 Porto Nicolau 1935 ƒ7.25 per fles. h Fa. Th. kraakman Zn. 2 m Wijnkoper ij sinds 1804. p Platte Steenenbrug 114 ALKMAAR (Advertentie, Ing. Med.) c.z i1 Enkele dagen geleden kwam een 18- of 19-jarige jongeman tegen het sche meruur de sigarenzaak van de heer Steenis aan de Stuartstraat binnen, op een moment, dat zich niemand in de winkel bevond. Mevrouw Steenis, die hem van de huiskamer uit echter kon gadeslaan en achterdocht opvatte, daar de vorige dag na het bezoek van een dergelijke jongeling een doosje sigaar tjes verdwenen bleek te zijn, zag tot haar ontsteltenis, dat de onwelkome bezoeker een tinnetje sigaretten in zijn zak liet verdwijnen. Snel begaf zij zich naar de winkel en trachtte de deur op slot te doen, met de bedoeling daarna de politie op te bellen. De jon geman was haar evenwel te vlug af, duwde haar opzij en maakte ijlings benen. De recherche heeft de zaak thans in onderzoek. Gedronken op herkregen vrijheid G. B. uit Alkmaar kwam pas uit de cel en meende, dat een klein iuif je op zijn herkregen vrijheid op uitnodiging van een vriend wel geen kwaad zou kunnen. Het liep echter anders uit en na afloop van het vrijheidsfeest liep B. met waggelende schreden door Wor- merveer. Dit kwam de politie verdacht voor met het gevolg, dat de kanton rechter te Zaandam hierover het laat ste woord voerde. Het werd drie dagen voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar en veel berouwvolle woor den van de zijde van de verdachte. Algemene Verg. Centraal Genootschap op 7 Juli Naar wij vernemen zal dit jaar op 7 Juni in „Het Gulden Vlies" te dezer stede de Algemene Vergadering van het Centraal Genootschap voor Kinderher stellingsoorden en Vacantiekolonies worden gehouden. Er wordt een deel name verwacht van 300 afgevaardigden. Dierenbescherming In de Emmastraat lag in een der tuin tjes een mooie middelmatig grote herders hond;» kentekenen: leren halsband met koperbeslag om. Op 't plaatje staat de r.aam Loekie, licht bruin, zwart dek, teef. In de omgeving van de Vierstaten is een jong hondje, wit met zwart kopje, pl.m. vier maanden oud, zwervend aan getroffen. Dit diertje, dat vermoedelijk door de eigenaar uit Heiloo daar onver zorgd is achtergelaten, is ter beschikking, evenals de herdershond indien de eigenaar zich niet meldt. Adres Inspecteur: Verwer, Baanstraat, Alkmaar. Burgerlijke Stand Geboren Gerrit, z. van P. van 't Veen en L. Zeeman. Marianne L., d. van W. Lebbing en G. de Boer. Getrouwd Lubertus Peereboom en Hendrica A. Hoogvorst. Jacob Bak ker en Catharina M. Heiblom. Jozef M. de Moei en Cornelia C. M. Munning- hoff. Jacob de Graaf en Margaretha J. Boon. Overleden Maartje Heertjes, 75 jaar, wed. van C. Hoek. Dr Tenhaeff sprak over de para-psychologie Op de Woensdagavond gehouden ge zamenlijke bijeenkomst van de Bond van Plattelandsvrouwen en de Hollandse Maatschappij van Landbouw sprak dr. Ten haeff over para-psychologische verschijn selen. OPENBARE VERKOPING Ten overstaan van notaris C. Knook werd Woensdag in „De Oude Prins''" 'in het openbaar bij opbod verkocht de villa ,,'t Roefje" met erf te Bergen aan Zo» aan de Paulinestraat 13, groot 8 aren 31 centiaren. Hoogste bieder was de heer E. J. W. r. Dijk te Bergen met f 13.500,—. MARKTBERICHTEN BEURS MIDDENMEER withool 120130, rode klaverhooi 105125, lu- cerne-hooi 125130, haverstro 6062, zomergerststro 68—70, wintergerstst.ro 6365, tarwegerststro 70, groene erw tenstro 80, andere erwtenstro 55—70, voederbieten met hoog gehalte 2829, voeder suikerbieten 3435, ingekuild bietenblad 2325, voeraardappelen 4.50 5.50, consumptie-aardappelen, binnen land 1013.50, export 910.50. ALKMAAR, 23 Jan. Alkmaarsche Ex portveiling. witlof 22—42; aardappelen 9; rode kool 7—16; gele kool 6,50—9; groene kool 7,50—15; boerenkool 4—12; bieten 624; winterpeen 513; andijvi» 2161; waspeen 1636; prei 1224: kool soepgroenten 1219; spruiten 12—39; selderie 6,50—9; selie 5—6.50; peren: Winterjan 26. LANGEDIJKER GROENTENCENTRALE, 24 Jan. 55.000 kg rode kool 7—14,90; 30.000 kg gele kool 6.50—7,90; 50.000 kg groene kool 7.50—12.80; 45.000 kg Deens» witte kool 6—8,70; 20.000 kg uien 31,60— 34,50 en grove 31,40—34.60; 5000 kg bie ten A 23,20—32,50; 30.000 kg peen: B 20,20—20.90 en C 16,50—18; 1500 kg an dijvie 27—32; 1000 kg witlof BI 38—45; 1000 kg bloemkool B I 26; 500 kg spruiten 22—27. NOORDERMARKTBOND, 24 Jan. 8700 kg uien 34,2034,90, grove 34,70— 35,40, drielingen 32—33 en nep 22; 3000 kg peen: B 22,60 en C 19,30—19,60; 2000 kg bieten 22,80; 260 kg andijvie: II 25 en B 28; 90.000 kg rode kool 9.30 15.60; 15.000 kg gele kool 7.3010,10; 68.000 kg Deense witte kool 6—11,10. Ongecorrigeerd) De Ralley van Monte Carlo Niet alle uit Monte Carlo vertrok ken deelnemers hebben, zoals aanvan kelijk werd medegedeeld, te Luik strafpunten opgelopen. De Nederlan der De Rijk arriveerde hedenmorgen precies op tijd te Amsterdam om zijn carnet in te leveren. Hij vertelde dat zijn BM..W. ook tijdig te Luik aan de tijdcontrole was geweest. Wel staat vast dat verschillende équipes op de gladde weg van Metz naar Straatsburg zoveel tijd hadden verspeeld dat zij te laat in Luik arriveerden. Hoe groot dit aantal is, was nog niet bekend. Hoorn telt si ids hedenmorgen 15.000 inwoners deor de geboorte van Anna Wilhelmina Mantel. B. en W. van Hoorn zullen vanavond op kraamvisite gaan en bij die gelegen heid een spat rbankboekje aanbieden.

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 2