Waf de Russen kunnen, presieeri Andersen ook,zegi Pis. Pain co Pui i Zwilstrlari Grote serie diefstallen werd tot klaarheid gebracht In de greep van de woestijn f Het Radioprogramma genéést winter handen en schrale huid> De vijf dieven waren jaloers op elkander Scheepvaartberichten DE EUROPESE SCHAATSKAMPIOENSCHAPPEN Wereldrecords te Alma Ata werden onder ideale omstandigheden gemaakt Drie iweede plaatsen voor Nederlanders? Euwe zakte af naar vierde plaats *«^^Ü5S VRIJDAG 1 FK?5&»J Vil 1953 fcatiugffiaratvv* 58. Maar uoven op de rotsen was de situatie nog niet helemaal duidelijk. Pirn, Pom en Pom gilden om het hardst. „Oh, nu zijn ze allebei dood!" En ze durdfen niet over de rand te kij ken. De Boze Beer'staarde hen aan, eerst verbaasd, maar daarna ongerust. „Wat zeg je daar? Bollie?" „Ja Bollie. Hij werd door het touw de diepte in- gesleurd! En dat is allemaal Uw schuld!" „Bollie? Mijn zoon?" herhaal de de Boze Beer ongerust. „Wil je zeg gen, dat mijn zoon hier bij jullie was?" „Ja, hij heeft ons geholpen om Paultje te redden en nuHet is allemaal Uw schuld", zei Pim weer. „Als U ons niet zo aan het schrikken gemaakt had!" „Wat, allemaal mijn schuld", riep de Boze Beer woedend. Hij begreep best dat Pim gelijk had en daarom werd hij nog bozer. Bovendien stak zijn kies heviger dan ooit te voren. „Jullie onge luksvogels, waren jullie hier maar nooit gekomen, dan was dit allemaal niet gebeurd", riep hij weer. „Jullie zijn de schuldigen. Als jullie mijn touw niet hadden gestolen, dan lag mijn arme kiijd nu niet verpletterd in de afgrond". 59. Langs het gehele circuit kregen de mensen pijn in hun spieren van het uitrekken van hun hals en telkens als de twee racewagens, die zo dicht op elkaar zaten, dat het soms leek alsof zij aan elkaar vastgekleefd zaten, voor bij suisden, steeg er een luid geroeze moes van stemmen op. Over de tactiek, die signor Armando toepaste, was men het niet helemaal eens. De een vond het een fraai staaltje rijkunst, maar de ander schold Armando uit wegens ijn verregaande onsportiviteit. „Als ik die Brown was", zei iemand, „reed ik dwars door hem heen, wat er ook zou gebeuren". Diep in zijn hart dacht Jimmy Brown er net zo over. Want hij kookte. Maar hij begreep zelf ook wel, dat dat het einde van alles zou beteke nen. Toenin een scherpe haarspeld bocht, kreeg Jimmy zijn kans. Arman do remde iets af, schakelde terug en liet zijn wagen door de bocht slippen en dat was de kans die Jimmy aan greep om het onmogelijke te proberen. Eerst gaf hij een flinke dot gas, toen remde hij uit alle macht om het /ei gende ogenblik de gaspedaal weer he lemaal in te drukken boekt. Als het wat mee zit geloof ik dat onze jongens drie tweede plaatsen kunnen behalen: Wim van der Voort op de 1500 meter, Huiskes en Kees Broekman op de 5000 en 10.000 meter. ZATERDAG 2 FEBRUARI HILVERSUM I. 402 m.: 7.00 VARA. jO.OO VPRO, 10.20 VARA, 19.30 VPRO 20.00—24.00 VARA. 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgymnastiek. 7.30 Zenciersluiting. 9.00 Nieuws en weerberichten. 9.12 Gram.- muziek. (9.309.35 Waterstanden.) 9.50 Voor de vrouw. 10.00 „Tijdelijk uitge schakeld", causerie. 10.05 Morgenwijding. 10.20 Uitzending voor de arbeiders in de continu-bedrijven. 11.35 Viool en Mozart- vleugel. 12.00 Dansmuziek. 12.30 Land en Tuinbouwmededelingen. 12.33 Hawaiïan- orkest. 13.00 Nieuws. 13.15 „Kleine Zon den", hoorspel. 13.30 Omroeporkest. 14.10 Filmprogramma. 14.35 Gronings program ma. 15.00 Amateursprogramma. 15.30 „Van de wieg tot het graf", causerie. 15.45 Gramjnuziek, 16.15 Sportpraatje. 16.30 Kamerorkest. 16.55 Agrarisch congres van de Partij van de Arbeid. 17.15 Voor de jeugd. 18.00 Nieuws. 18.15 Vara-varia. 18.20 Lichte muziek. 18.40 Regeringsuit zending: „Zoeklicht op de Westerse De fensie". 19.00 Artistieke Staalkaart. 19.30 „Passepartout", causerie. 19.40 „Het Oude Testament in deze tijd", causerie. 19.55 „Deze week", causerie. 20.00 Nieuws. 20.05 Actualiteiten. 20.15 Gevarieerd programma 21.15 Weense muziek. 21.45 Socialistisch commentaar. 22.00 -Promenade-Orkest en solist. 22.40 „Onder de pannen", hoorspel. HILVERSUM II, 298 m.: 7.00—24.00 KRO. 7.00 Nieuws. 7.15 Morgengebed en Liturgische kalender. 7.30 Zenderslui ting. 9.00 Nieuws. 9,10 Hoogmis. 10.30 Gram.muziek. 11.00 Voor de zieken. 11.45 Grammuziek. 12.00 Angelus. 12.08 Gram. muziek. 12.30 Land- en Tuinbouwmede delingen. 12.33 Grapi.muziek. 12.55 Zon newijzer. 13.00 Nieuws en katholiek nieuws. 13.20 Amusementsmuziek. 14.00 Boekbespreking. 14.10 Gram.muziek. 14.20 Engelse les. 14.40 Amateuruitzending. 15.15 Kroniek van Letteren en Kunsten. 15.53 Zang en orgel. 16.20 Gram.muziek. 16.30 De schoonheid van het Gregoriaans. 17.00 Voor de jeugd. \8.00 Nieuws. 18.15 Journalistiek weekoverzicht. 18.25 Gram. muziek. 18.45 Buitenlandse corresponden ties. 19.00 Filmprogramma. 19.15 Parle- mentsoverzicht. 19.25 Metropole Orkest en soliste. 19.52 Actualiteiten. 20,00 Nieuws en weerberichten. 20.08 De gewone man zegt er 't zijne van. 20.lp „Lichtbaken", causerie. 20.35 Gram.muziek. 21.00 Ge varieerd programma. 21.55 Gram.muziek. 22.30 Wij luiden de Zondag in. (Advertentie, tng. Med.) Geen zomervacantie in Helsinki Binnenkort zal In het Finse par lement een wetsontwerp worden ingediend, dat, indien het wordt aangenomen, tienduizenden in woners van de hoofdstad van het land der duizend meren dit jaar van hun zomervacantie zal bero ven. Het ontwerp houdt in dat aan allen, die werkzaam zijn bij de spoorwegen, P.T.T., politie, restaurants, de grote en voor naamste zaken en de kappersbe- drijven deze zomer, in verband met de olympische zomerspelen, geen vacantie mag worden ver leend. Deze werkkrachten zullen dé gehele zomer in dienst moeten blijven om tijdens de spelen de belangrijkste openbare diensten zo vlot en goed mogelijk te doen functionneren. De spoormannen, politieagenten en hun mede slachtoffers kunnen zich troosten met de gedachte, dat zij hun ver lof later in het jaar mogen op nemen de pijn. „Dat was heel onverstandig". Hij sprak tusgen zijn tanden door en keek haar met saamgeknepen dreigen de ogen aan; maar niettegenstaande de pijn in haar pols veroorzaakt door zijn greep, dwong Mara zich hem onver saagd aan te kijken. Eindelijk wierp hij haar zo ruw van zich af dat ze haast viel en liep toen snel weg. „Jij beest", mompelde het meisje. „Dat vergeet ik nooi, neen, dat vergeet ik nooit". Twee dagen later bracht Yhula hun nieuws. Haar broer had besloten hen zelf El Araish te laten zien en Gary mocht ook van de partij zijn. Mara was hevig opgewonden bij het vooruitzicht hem weer te zullen zien en toen ze elkaar eindelijk op de binnenplaats van het paleis ontmoetten, holde ze op hem toe en sloeg haar armen om zijn hals. „O, Gary lieveling, lieveling, wat za lig om je weer terug te zien! Maak je het goed?" „O ja best". Hij gaf het met tegen zin toê „Zo goed als dat mogelijk is zolang we in de klauwen van die Ara bische gek zijn." „Hij denkt alleen maar aan zichzelf", dacht Jane Frask. „Hij informeert hele maal niet naar Mara's toestand en toch zou daar wel reden tot bezorgdheid liggen". Op dat ogenblik verscheen Amil en er was verder geen gelegenheid meer tot intieme gesprekken. Er waren paar den voor het gezelschap en ze reden de paden van aangestampt zand af en een De arrestatie van een vijftal Am sterdamse kooplieden, die zich schul dig hebben gemaakt aan de diefstal van meer dan 30.000 gulden aan kost baarheden uit een villa aan de Tafel bergweg te Laren, heeft na een on derzoek geleid tot de opheldering van nog een zestal diefstallen elders. Even voor de Kerstdagen werd een zomerhuis aan de Loosdrechtse plas sen door het vijftal leeggehaald. Elf tapijten en een radiotoestel, tezamen ter waarde van ongeveer f 11.000. werden in een bootje geladen en mee genomen. De politie vond geen spoor... Enige tijd later roofden de heren van het theehuisje der buitenplaats „Vredenhof" bij Breukelen ongeveer driehonderdvijftig kilo lood. Weer wisten de mannen aan de politie te ontkomen. In Muiden maakte de bende veer tien dagen geleden bij een benzine station voor een waarde van achthon derd gulden aan olie buit, terwijl zij Uitvoeringsbeschikkingen loonbelasting In de Nederlandse Staatscourant is een viertal beschikkingen van de mi nister vr/i Financiën opgenomen, waarbij voorschriften worden gegeven voor de heffing van loonbelasting en de vereveningsheffing voor enige bij zondere categorieën van werknemers. Met ingang van 1 Juli wordt het ta rief van de loonbelasting voor buiten landse artisten, musici en beroeps sportlieden, die voor korte tijd worden geëngageerd, verhoogd tot 15 procent. Hier te lande wonende musici enz. blijven onderworpen aan een inhou ding van 8 procent. Binnenschippers, die geen kantoor aan de wal hebben, zijn vanaf van daag aan de vereveningsheffing on derworpen. De groep van werkgevers in de binnenvaart, die om practische redenen van het inhouden van loon belasting was vrijgesteld, is enigszins beperkt, terwijl ook de werkingssfeer van de regeling voor thuiswerkers enigszins is uitgebreid. STAGNATIE IN TREINENLOOP AMSTERDAM—ROTTERDAM Gistermorgen om half twaalf is bo ven een der sporen tussen Leiden en Voorschoten de draad gebroken, waar door gedurende geruime tijd de elec- trische treinen van Amsterdam niet verder dan Leiden reden en die van Rotterdam niet verder dan Den Haag. poort van fijn edelsmeedwerk, die door een glimlachende boab werd geopend, door. Deze tocht werd een openbaring voor Jane Frask, die veel in het Oosten had gereisd en wel bekend was met alle ellende van vuil en vliegen en armoede en stank. Het verbaasde haar hier bre de heldere straten als in het Westen, zonder de hopen vuil en afval waar de meeste Oosterse steden mee getooid zijn, te zien, want Amid hield niet al leen de hoofdstraten, maar toonde hun bijna de ganse stad, en het ene gedeelte was al even rein als het andere. Ze merkte op dat bedelaars, vuil en ar moede volkomen ontbraken. Bovendien waren er verscheidene grote gebouwen, die naar de Sheik uitlegde scholen, klinieken, ja zelfs hospitalen, van de modernste utirusting voorzien, waren Ze reed naast Amid en de twee jonge mensen daarachter. „Ooei!" Ze floot zachtjes „Het moet een slordige duit hebben gekost om dit zo te krijgen". „Het is het waard". Joen wendde hij zijn ernstige donkere gezicht naar haar toe. „Maar misschien begrijpt u nu waarom ik niet wil dat EI Arais oe- kend zal raken —het zou het Mekka voor iedere luie nietsnut in Afrika worden, en voor de andere continenten ook. Want zoals u ziet. is in El Araish iedereen goed gevoed en goed ver zorgd". (Wordt vervolgd) daarvoor in Landsmeer loodkabel en 1 touw hadden gestolen. Ook in Hoog- f' karspel en Amsterdam sloegen zij hun slag en zij hadden nog verscheidene plannen. Met de buit, die door de politie grotendeels werd achterhaald, werden ook nog drie helers gepakt. De poli tie is de daders van de diefstal op het spoor gekomen doordat de dieven ja loers op elkaar waren geworden en aan het klikken waren gegaan. De ge arresteerden hebben een volledige be- kentenis afgelegd. KERKELIJK NIEUWS NED. HERV. KERK: Beroepen te Lage Vuursche: J. T. Doornenbal te Oene. Beroepbaar- stelling: de heer O. J. de Jong, candi- daat te Culemborg, stelt zich beroep baar. Gercf. Kerken, onderhoudende artikel i 31 k.o. Bedankt voor Rijnsburg: J. P. v. d. Stoel Jr. te Grotegast. Bedankt f voor Nieuw Westminster (Canada): H. I J. Schilder te Utrecht-C. zijn weer één In een bij - "idere zitting van de Sy node van de Evangelisch Lutherse Kerk is gistermorgen te Amsterdam de her- eningsacte van deze kerk met het Her steld Evangelisch Luthers Kerkgenoot- schap getekend. f Voor de Evangelisch Lhtherse Kerk tekenden ds. J. P. van Heest en i<- ds. C. Pel. Voor het Hersteld Evange- lisch Luthers Kerkgenootschap teken- i den ds. N. Schenkman en ds. A. Ver- meulen en voorts de heer P. Brussel. Aardijfc, New OrleansR'dam, pass. 30-1 f n.m. Ouessant paar Le Havre, ca. 5-2 te l' R'dam verwacht Alcyone. R'dam—Ade- 1: laide, 30-1 van Fremantle Alnati, f Buenos Aires—R'dam, 30-1 van Rio de Janeiro naar Bahia Annenkerk, Ade- laide R'dam, 30-1 n.m. te Antwerpen Argos, A'dam—Levant, pass. 80-1 Gibral- tar naar Oran Bennekom, 30-1 van Antwerpen naar R'dam Beverwijk, R'- dam—Savona. pass. 30-1 Gibraltar Cal- tex Leiden (t), 30-1 van R'dam naar Sidon Caltex Nederland (t), 80-1 v. R'dam te Sidon Ceram, 31-1 van Calcutta te R'- dam Corilla (t), 30-1 van Tarakan n^ar Singapore Delft, A'dam—Chili, 81-1 van Laguaira naar Trinidad Edam, R'dam—New York, 30-1 van Antwerpen naar Halifax Eendracht, 30-1 van Istan bul naar Izmir Eos, 3-1 van A'dam t? R'dam Hecuba, A'damBarranquilla, 30-1 van Kingston naar Curasao Hec tor, LevantA'dam, 1-2 v.m. te R'dam verwacht Hera, 31-1 van Antwerpen te A'dam - Kakap, R'dam—Tandjong Priok, 30-1 8.30 uur te Gibraltar, verm. 31-1 n.m. van Gibraltar Laagkerk, Ma dras R'dam, 28-1 te Chittagong (na op rede gelegen te hebben) Lindekerk, R'dam—Perzische Golf, 30-1 van Aden naar Damman Loosdrecht, Calcutta— R'dam. 30-1 van Colombo naar Bombay Maashaven. Melilla—IJmuiden, pass. '30-1 n.m; Ouessant Modjokerto, Bal ik Papan R'dam, 31-1 te Makassar verwacht Mariekerk, SydneyR'dam. 30-1 p.m. van Marseille naar Duinkerken Meliskerk, BeiraA'dam, 80-1 n.m. van Antwerpen Nieuw-Amsterdam. R'dam—New York, 31-1 v.m. te Southampton Oranje, Tandjonk PriokA'dam, 30-1 van Colombo Oranjefontein, Beira—A'dam, 1-2 te Kaapstad verwacht Orion, LevantA'« aam, 31-1 te R'dam Oranjestad, Cristo balA'dam, 30-1 van Barbados naar Azo- ren Prins Johan Willem Friso, R'dam —St. John, 31-1 van Antwerpen te Ham burg Prins Philips Willem, 31-1 van St. John te R'dam Prins Willem II, C0-1 n.m. van Norfolk te R'dam Rijn dam, 30-1 van Havanna naar Nassau Stad Arnhem, Londen—Pepel, 30-1 var Las Palmas Stad Maastricht, 30-1 var R'dam te Piombino Singkep, Indonesië Pac. Kust, 25-1 van Honolulu naar L05 Angeles Sarpedon, 31-1 van Mara- eaibo naar Santiago de Cuba Schie, 31-1 van A'dam te Alexandrie Stac Alkmaar, GalvestonNederland, 31-1 op Bermudas (bunkeren) Stad Schiedam •3Qu| van Pepel naar Dakar (bunkeren), /l daarna IJmuiden Tabian, A'dam—Sura- baja, pass. 30-1 Suez naar Aden Ta- binta, New OrleansSnrabaia, 30-1 tc Newport News Tomori, Tandjong Priol --R'dam, pass. 30-1 Kaap Guardafui naai Aden Tosari, New YorkCalcutta, 29-3 an Basrah naar Bahrein Willem Ruys TdamTandjong Priok, 30-1 van Suez naar Aden Woen^drecht (t), 31-1 v.m van Swansea naar R'dam Zaan, 30-3 j n.m. van Setubal te R'dam Zijpenberg Casablanca—Vlaardingen, pass. 30-1 Kaap - Finisterre. ALS OOIT ONZEKERHEID heeft bestaan ten aanzien van de uitslag van de Europese schaatskampioenschappen, dan is dat dit jaar toch wel het geval. Immers, de Russen hebben te kennen gegeven dat zjj een afvaardiging van vier schaatsenrijders willen sturen, de zelfde Russen die enkele dagen geleden wereldrecords op de schaats verbeterden op vrijwel alle afstanden en er dus verantwoordelijk voor zijn dat op het ogenblik practisch iedere voorbeschou wing ais waardeloos moet worden beschouwd. De schaatsliefhebbers onder onze lezers zullen het ons onder deze omstandigheden niet kwalijk duiden, dat wij ons met een man in verbinding hebben gesteld die een dag of veertien in de trainingskampen van het hoge Noorden heeft kunnen neuzen, een man boven dien, die met zijn eigen rijke ervaring op het gebied van de schaatsenrijders- sport als een insider moet worden beschouwd. Die man is de 48-jarige Jan Langedijk, de zelfde die 21 jaar geleden zijn intrede deed in de internationale schaatsenrijders-wereld. die records onder ideale omstandig heden zijn gemaakt. Het is mij ook weieens gebeurd dat ik te Davos in training beneden een wereldrecord heb gereden. Alleen wereldrecords gemaakt in wedstrijden waarin de omstandigheden voor iedereen dezelf de zijn, hebben in onze sport feitelijk waarde en bovendien moet je beden ken dat het verschillende Russen zijn geweest die op de 500, 1500, 3000 en 5000 meter records hebben verbeterd. Ik maak bij bovendien sterk dat zü, als de omstandigheden te Alma Ata gunstig waren, even vlug een wed strijd in elkaar hebben gezet. Met normale internationale wedstrijden moet je altijd maar afwachten hoe die omstandigheden zullen zijn". „Als ik goed begrijp ben je nu niet direct van mening dat de Russen de boventoon zullen voeren?" „Integendeel, wat die Russen ken nen, presteert Hjalmar Andersen ook. Voor mij zal de Noor ook dit jaar weer Europees kampioen worden, hoewel hjj natuurlijk wel op zijn tel len zal moeten passen". „Zijn er nog andere rijders waar mede Andersen rekening heeft te hou den?" „Dat is natuurlijk altijd een lastige vraag. De Finnen zien in Salomaa hun grote favoriet en ook de Zweden Eriksson, Asplund en Wickström mo gen wij niet onderschatten. Dan is er altijd nog Pajor die te Davos onder vrij slechte omstandigheden uitste kende tjjden heeft gemaakt". QNWILLEKEURIG zou de vraag kunnen rijzen wat Jan Langedijk daar veertien dagen in Noorwegen heeft moeten doen. Hij heeft daar mets meer of minder geprobeerd om eenmaal voor de belangrijke schaats wedstrijden van dit jaar te mogen worden uitverkoren om de Nederland se driekleur te verdedigen. Hij is (laai niet in geslaagd, maar en dit tot schande van de jongere generatie het heeft maar o zo weinig gescheeld. Reeds in het begin van 1952 heeft Langecjijk zich op de Europese- en we reldkampioenschappen en voor de Olympische Winterspelen voorbereid. Als veertigjarige heeft hij zich daar voor tussen een regiment van jonge rijders op de wielerbaan gewaagd om het zo nodige uithoudingsvermogen te kweken. Verschillende malen hebben wij hem tijdens de baanwedstrijden in het Olympisch Stadion mogen gade slaan en steeds was dat weer een ge noegen. Hoewel hij bij de baanwed strijden nimmer in de prijzen viel kor. hij uitstekend meekomen en het was daarom juist zo jammer dat één van die wedstrijden hem noodlottig werd. Een valpartij bezorgde hem een ernsti ge bloeduitstorting, maar het ergste was de infectie die Jan Langedijk daar van overhield. Slechts een groot aan tal peniciline inspuitingen waren in staat hem te redden. Het gevolg was dat hij eerst in October weer iets aan zjjn lichaamsconditie kon doen. Hoewel de voorbereiding dus veel te kort was ben ik toch naar Norwegen toe gegaan in de hoop dat er nog iets van terecht zou komen. Ik begon wat kalm aan en na enkele dagen kreeg ik werkelijk hoop dat het nog zou gaan. Kees Broekman, waarmede ik verschillende malen heb getraind, keek zijn ogen uit. Toen ik echter het volle pond van mijn lichaam begon te vergen, werd het fout. De spieren en vooral de pe zen in mijn dijbeen hadden zo'n „op- tater" gehad, dat ik iedere keer een seintje kreeg dat ik te veel van ze vergde. Maar toch heb ik met Kees Broekman op de tien kilometer trai- ningsrondjes gedraaid van om en na bij de veertig seconden" besloot Jan met gerechtvaardigde trots zijn ver haal, waarin hij op eenvoudige wijze het mislukken van zijn come-back ver telde. JJATUURLITK kan men zeggen dat er een tijd van komen en een tijd van gaan is. Jan Langedijk is de eerste om dat toe te geven. Als echter een sport man, die tot de topklasse van de in ternationale schaatsenrijders heeft be hoord, genoegen zou hebben genomen met als vierde man in een Nederland se ploeg zijn loopbaan te kunnen af sluiten, kunnen wij het alleen maar jammer vinden dat hij daarin (door een ongelukkige valpartij) niet is ge slaagd. Nog immer prijkt de naam van Jan Langedijk op de 24e plaats van het wereldklassement, waarop alle beken de schaatsenrijders van de gehele ge schiedenis voorkomen. Een en twin tig jaar heeft hij zich bewogen tussen de upper-ten van de schaatsenrijders en het was deze man die wij de vraag, waarmede alle schaatsliefhebbers zich bezig houden, voor legden „Wat denk je van de Russen?" „Ja, dat is moeilijk te zeggen. Dat zij er iets van kennen blijkt wel uit het feit dat zij te Alma Ata wereld- ecords aan de lopende band hebben erbeterri Nu zegt dat natuurlijk niet 'les. Wij mogen veilig aannemen dat MATUURLIJK was het belangwekkend om te vernemen welke rijders naar de mening van Jan Langedijk in aanmerking voor de titel van Euro pees kampioen komen, maar "evenzeer interesseerde ons de vorm van onze Nederlandse rijders. „Ik geloof dat Kees Broekman iets beter is dan vorig jaar. Wim van det Voort is naar mijn mening op de lan gere afstanden wat minder, maar daar staat tegenover dat wij met Huiskes op de lange afstand winst hebben ge- Nu wü het toch over de Nederlan ders hebben moet ik je toch iets zeg gen. In sommige kranten heeft ge staan dat Aad de Koning door Klaas Schenk naar Nederland is terug ge stuurd, omdat hij vrijwel niet meer trainde en meer interesse had in uit gaan dan voor wedstrijden. Nu dat is gelogen. Door zuiver persoonlijke om standigheden kon Aad zich in Noor wegen niet volkomen concentreren. Met zijn gedachten was hjj steeds bij zijn zaak en andere dingen in Neder land en daar hij toevallig een sport man is die door anderen tot training en topprestaties moet worden geprik keld, ging het eenvoudig niet met hem. Hij heeft dat zelf wel heel goed aangevoeld en aan Klaas Schenk ge vraagd om zijn retourbiljet naar Ne derland. Ik hoop dat je dat ook in de krant wilt zetten". In de vijfde ronde van het interna tionaal schaaktournooi te Bazel speel de onze landgenoot Euwe remise te gen de Zwitser Leepin. De Zwitser Leepin bereikte in het damegambiet enig voordeel. Onze landgenoot vond echter het juiste tegenspel en zette daarna een gevaarlijke aanval op. De partij eindigde in remise wegens tijd nood. De overige uitslagen van de vijfde ronde luidden: Vidmar (Zuidsl.) Schudel (Zwits.) Teschner (Duitsl.)Muller I (Zwits. 10; Mul ler II (Zwits.)Christoffel (Zwits.) 10. De afgebroken partij Vidmar Müller I uit de vierde ronde eindigde in een overwinning voor Vidmar. Na de vijfde ronde ludt de stand' 1. Vidmar 4 p.; 2. Schudel 3% p.; 3. Teschner 3 p.; 4. Euwe 2% p. en 1 af gebroken partij; 5. Leepin 2% p.; 6. Christoffel 2 p.; 7. Müller II 1 p. en 1 afgebroken partij; 8. Müller I p. (Advertentie, Ing. Med.) 23) „Voor mij is niets onmogelijk". De krachtige mond stond vastbesloten en hard. „U bent hier voor uw plezier gekomen, nu blijft u voor het mijne" „O, ik haat u! Zelfzuchtige egoïst, wrede bruut! U bent net een tank die alles op zijn weg verplettert!" Ze wist niet hoe mooi ze was zoals ze daar tegen de balustrade stond geleund, uit dagend en heel knap. Slank en blank met ogen die vonkten van verontwaar diging en een hijgende boezem, was ze oneindig aantrekkelijk en verleidelijk. Met grote inspanning beheerste ze zich en ging rustiger verder. „Begrijpt u het dan niet", smeekte ze. „Juf frouw Frask is een beroemde schrijf ster, het publiek ziet steeds verlangend naar haar nieuwe boeken uit. Ze heeft een prachtige toekomst en kan duizen den mensen geluk brengen Amld wierp zijn sigaret weg. „Dat had ze eerder moeten beden ken", sprak hij onverschillig. „Ik geet toe, dat haar verantwoordelijkheid groot is; maar iemand met zo'n eer volle reputatie moest «niet een derge lijk fantastisch avontuur beginnen, dat door; MARJORIE VERNON Allah weet wat voor gevaren en com plicaties met zich mee kan brengen." Mara kon werkelijk niet zeggen of hij haar voor de gek hield of niet. maar terwille van hun aller lot moest ze nog een laatste poging wagen. „En mijn verloofde dan", ging ze voort en haar blos werd dieper, „hij is een man, jong, eerzuchtig. U kunt toch niet zo wreed zijn om hem hier voor de rest van zijn leven opgesloten te houdenHij wil reizen, werken. alle dingen doen die een man doet". Sheik Amid wierp zijn hoofd achter over en lachte met witte blikkertar.den „Allah, Ja!" beaamde hij. „Hij is een man en jong, en zo verlangend om al le dingen te doen die een man doet, maar hij laat zich als een jong hondje met de staart tussen de benen weg voeren en laat zijn vrouwen voor hem vechten „O!" Het was een woedekreet van Mara en tot het uiterste getergd hief ze haar arm op en sloeg hem met alle kracht op zijn lachende mond. Onmiddellijk verdween de lach van zijn gezicht; hij pakte haar arm in een stalen greep en draaide hem achter haar rug tot ze had kunnen schreeuwen van Evangelisch Lutherse Kerken

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 7