i'ini. Pain en Pom in Zwitserland^ Konin plc "eemAkkertje In de greep van de Pr i rise Malik: De ree( JIMMY BROWN AL AUTORENNER Nederland fabriceert nu enkalon, een zusje van nylon Van A tot Z Pak de cent LAST VAN JEUK? Gezondheii nc TRUMAN E CANDIDA Korie metten met wanbetalers Kleine vorderingen kunnen gemakkelijk worden geïnd Hoofdpijn Het Radioprogramma Een request aan de kantonrechter Fabriek te Emmen eind Maari in volle gang Koning George V vroegte plotseling o- waar de koninklijke nomen. Het droevige twaalf Nederlandse ti de koning vredig in heidstoestand liet zie gaf, nog normaal aan voor het laatst in he prinses Elisabeth en naar Zuid-Afrika ma de Britse troon. Ver Engeland zal terugl Kenya. Leven mei be\ iijden Zesde ziiiing Nervo gelooft in vertrouwen DINSDAG B FEBRUARI 1953 \v\\wn' 1 82. Het snel afnemen van een wiel en het opzetten van een nieuw, was voor meneer Giebel, die al misschien aan vijfhonderd autoraces had deelgeno men, gesneden koek. Dat deed hij even snel als u of ik een scheiding in ons haar kammen of een schepje suiker in onze koffie doen. Rats, daar stond de wagen al op de krik, rèng, daar was het eerste wiel er al af, pats, daar ging het tweede er af. Jimmy rolde de nieuwe wielen naar de wagen toe. Tjonges, wat zèg hij er uit. Dik onder het stof en zwetend als een otter. Eén voor één werden de wielen verwisseld. „Nou nummer vier nog", riep meneer Giebel die met een hamer het derde wiel vast sloeg. „Ja, het vierde wiel", riep Jim my, „maar waar hei-je dat neergezet? Er stonden er hier maar drie!" „Drie" riep meneer Giebel. „Dat is niet waar. Er stonden er vier! Ik heb ze er zelf neergezet, al vijf ronden geleden". „Er stonden er drie!" zei Jimmy beslist. „Dat was trouwens het eerste wat mij opviel. Ik heb 't je alleen niet willen zeggen, omdat je zo druk bezig was.." Meneer Giebel werd op dat ogenblik héél bleekDan is het gestolen, Jimmy", zei hij met bijna toonloze stem. „Dan is het gestolen door lieden, die willen voorkomen, dat wij deze race winnen "W™ om een koe geeft er een toe", heet het in de wandeling. En dat wil zeggen, dat een proces om te bereiken, waarop men recht heeft, meestal even (veel kost als het bedrag of ding waarom het begonnen is. Want „goede raad is duur". Advocaten hebben de naam duur te zijn. Als de deurwaarder aan de bel trekt, kost dat meestal ook het een en ander. Het is geen wonder, «Jat de meeste mensen ertegen op zien om „goed geld naar kwaad geld te smijten", zoals ze dat noemen. We zouden ze niet graag de kost geven, al die mensen, die van een ander nog wat te vorderen hebben, al die mensen, wie de moed, de lust of het geld ont breekt om wat hun eerlijk toekomt te gaan „vorderen". Dit nu is beslist niet nodig, want sedert bijna tien jaar is er een eenvoudige regeling, waardoor men heel weinig kosten en heel weinig moeite toch aan zijn geld kan komen. Ten minste ais het bedrag, waarom het gaat, niet hoger is dan f 500. En als het de nakoming van 'n overeenkomst betreft. OPLOSSINGEN HERSENGYMNASTIEK I. In de Grote Oceaan N.O. van Austra lië; 2. Aruba, Bonaire, Curasao; 3. Scheeps term: ieder der inhouten (apostelen) aai de achtersteven; 4. Op 31 December-Oude- jaarsavond; 5. Synthetische, thermoplasti sche vezelstof, die steenkool en kalk tot grondslag heeft; 6. B. Franklim 7. In Breukelen; 8. Door haar leer- en schoen industrie; 9. 42.2 km; 10. De Franse on dergrondse verzetstrijders. 'n (Advertentie, Ing. Med.) WOENSDAG 6 FEBRUARI HILVERSUM I. 402 m.: 7.00 VARA. 10.00 VPRO, 19.30 VPRO, 20.00—24.00 VARA. 7.00 Nieuws. 7.18 Gram.muziek. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.18 Gra- mofoonmuziek. 8.50 Voor de huisvrouw. 9.00 Gram.muziek. 9.309.35 Waterstanden) 10.00 Schoolradio. 10.20 Voor de vrouw. 10.30 Gram.muziek. 10.45 Voor de vrouw. 11.00 Gram.muziek. 12.00 Voordracht. 12.15 Amusementsmuziek. 12.30 Land- en Tuinbouwmededelingen. 12.33 Voor het platteland. 12.38 Orgel en zang. 12.55 Ka lender. 13.00 Nieuws. 13.15 Lichte muziek. 13.40 Gram.muziek. 14.00 Gesproken por tret. 14.15 Jeugdconcert. 15.00 Kinderkoor. 15.20 Pianorecital. 15.30 Voor de zieken. 16.00 Voor de Jeugd. 17.30 Pianoduo. 17.45 Regeringsuitzending: Mr. M. P. Bajetto: „Het boek in Indonesië". 18.00 Nieuws 18.15 Vara-varia. 18.20 Actualiteiten. 18,30 R.V.U.: Dr. J. C. A. Fetter: „De mens en zijn lot". 19.00 „Staatsbemoeienis en per soonlijke vrijheid", discussie. 19.20 Gra. mofoonmuziek. 19.30 Voor de jeugd. 20.00 Nieuws. 20.05 Politiek commentaar. 20.15 Promenade Orkest, Omroepkoor en solis ten. 21.00 Sportforum. 21.40 Dansmuziek. 22.15 „De geologische kaart van Neder land", causerie. 22.30 Joodse uitzending. 23.00 Nieuws. 23.1524.00 Gram.muziek. HILVERSUM II, 298 m.: 7.00—24.00 NCRV. 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgym nastiek. 7.30 Gram.muziek. 7.45 Een woord voor de dag. 8.00 Nieuws en weerberich ten. 8.15 Gewijde muziek. 8.45 Gram. muziek. 9.00 Voor de zieken. 9.30 Gram. muziek. 10.15 Idem. 10.30 Morgendienst. 11.00 „Lux in Tenebris", hoorspel. 12.15 Gram.muziek. 12.30 Land- en Tuinbouw mededelingen. 12.33 Gram.muziek. 12.37 Lichte muziek. 12.59 Klokgelui. 13.00 Nieuws. 13.15 Protestants Interkerkelij kè Thuisfront. 13.20 Marinierskapel. 14.00 Metropole Orkest. 14.45 Voor de meisjes. 15.00 Strijkkwartet. 15.30 Gram.muziek. 15.45 Ierse volksliederen. 16.00 Voor de jeugd. 17.20 Gram.muziek. 17.30 Orgel spel. 18.00 Nieuws. 18.15 Gram.muziek. 18.30 Koorzang. 19.00 Spectrum van het Christelijk Organisatie- en Verenigings leven. 19,15 Boekbespreking. 19.3,0 Gram. muziek. 19.40 Radiokrant. 20.00 Nieuws en weerberichten. 20.10 Vijf minuten. 20.15 Kamerorkest en soliste. 21.00 „In ternationale samenwerking: Luxe of nood zaak?", causerie. 21.20 Meisjeskoor. 21.40 Harpensemble. 22.00 Orkestconcert/ 22.30 Internationaal Evangelisch Commentaar. 22.40 Gram.muziek. 22.45 Avondoverden king. 23.00 Nieuws. 23.15 Gram.muziek. 23.20 „Hoe zit dat met mijn kind?", cau serie. 23.3524.00 Gram.muziek. 61. Pim, Pam en Pom klommen hoger en hoger tot zij niet meer verder konden. Zij hadden het topje bereikt. En bene den zich zagen zij de grommende beer die al nader en nader kwam,Wat moeten we beginnen? We kunnen niet hoger", bibberde Pam die met een ont daan gezicht naar beneden keek „Direct heeft hij ons te pakken!" Maar zo ver zou 't niet komen, want de oude boom Was op al dat gewicht niet berekend en begon vervaarlijk te kraken. Maar de hondjes waren te angstig om het op te merken en de Boze Beer was tè woe dend en gromde tè hard om iets anders dan zijn eigen stem te kunnen horen. Hij was al vlak .bij Pim, Pam en Pom en strekte juist met een kwaardaardige grijns zijn poot naar Pam uit toen het gebeurdeMet een vervaarlijk ge kraak stortte de oude boom omlaag. Pim, Pam en Pom wisten niet zo gauw wat er gebeurde en toen zij weer tot bezinning kwamen, lagen zij In een grote sneeuwhoop te spartelen. Twea verbaasde getuigen keken sprakeloos toa Het waren Bollie en Paul, die zich van de rotspunt hadden weten los te maken en nu op het sneeuwplateau zaten uit te rusten van alle emoties en vermoeie nissen, die zij doorstaan hadden. Dit laatste lijkt erger dan het is Zelfs de meeste huis-, tuin- en keuken-schul den berusten op een „overeenkomst". Wie vijf liter melk bestelt bij de melkboer —en de melkboer brengt die vijf liter sluit al een overeenkomst. Een schilder, die opdracht krijgt om een plafonnetje te witten en die uit voert heeft met de mijnheer of de me vrouw voor wie hij het deed, een over eenkomst gesloten. De bakker, die een tientje leent bij de groenteboer, sluit 'n leenovereenkomst. Zo zijn er natuurlijk duizenden voorbeelden. En als het nu maar gaat om de nakoming van een overeenkomst of een afspraak het hoeft niet altijd zwart op wit te staan dan kan men gebruik maken van be doelde eenvoudige regeling. Dwangbevel rjE crediteur dat is dus degeen die wat te vorderen heeft behoeft 6lechts een „request" in te dienen bij de kantonrechter, waarin hij vraagt, of de kantonrechter tegen degeen, die noa betalen moet, een zogenaamd dwangbevel wil uitvaardigen in drie voud! Er moet boven staan, dat het gericht is aan de Edelachtbare He -r Kantonrechter. Dan moet er precies de naam in staan van de aanvrager, zijn volledige voornaam, 'zijn beroep en z'n woonplaats. Natuurlijk moeten ook naam, beroep en adres van de schulde naar nauwkeurig vermeld worden. Ver volgens moet erin opgenomen worden hoe groot het bedrag is, dat meneer A van meneer B te vorderen heeft. Ten slotte „de gronden, waarop de vorde ring berust", zoals de wet het zegt. Ook dit is meestal erg eenvoudig. Bijvoor beeld „wegens door B bestelde en aan hem geleverde 100 kilo kaas". Of: „voor het in opdracht van B schilderen van het tuinhekje". Betreft het een vordering beneden de f 25 dan behoeven helemaal geen griffierechten betaald te worden. Gaat het om meer dan f 25 (en natuurlijk minder dan f 500) dan moet er f 5 be taald worden aan de griffie. Hiermede is dan alles betaald tot en met het dwangbevel toe. INE griffier doet natuurlijk wat voor zijn geld. Hij zendt een afschrift van het verzoekschrift aan de schuldenaar. Deze schrikt vaak zó, dat hij meteen alles betaalt. Anders moet hij binnen veertien dagen schriftelijk te kennen geven, of hij het eens is met de vor dering of niet. Laat hij niets van zich horen, of ontkent hij de vordering, dan vaardigt de kantonrechter dadelijk het dwangbevel uit. Komt de schuldenaar met één of ander verweer, dan bekijkt de kantonrechter dat. Lijkt het hem, dat het verweer wel hout snijdt, deug delijk is, dan verwijst hij de zaak, zo als het heet „naar de rol". Dat wil zeg gen, dat het dan toch nog een gewone procedure wordt. Het kan natuurlijk zijn, dat Jansen eerst betaling vraagt van f 100 en na lezing van het verweer schrift van Pietersen tot de conclusie komt, dat hij maar f 80 had moeten vorderen. Hij kan dat dan nog gauw de kantonrechter melden, vóór deze de de zaak naar de rolziting laat verhui- Degeen, tegen wie het dwangbevel is uitgevaardigd, weet, dat hij nu beslist betalen moet. Trekt hij zich er ech ter niets van aan, dan moet er in ieder geval een deurwaarder aan de zaak te pas komen, die over de middelen be schikt om hetzij het geld los te branden, hetzij de spullen van de wanbetaler te verkopen. (Van een speciale verslaggever) ywaalf jaar geleden is Amerika met de nylon voor de dag gekomen. In de loop van de tijden verschenen andere landen met een soortgelijk product. Zo Nederland met de enkalon. Inderdaad, Nederland in dezen vertegenwoordigd door de Algemene Kunstzijde Unie staat bij deze ontwikkeling, die ongetwij feld een nieuw tijdperk inluidt voor de textielindustrie, in het voorste gelid. Reeds in 1935 wierp AKÜ's research-instituut zich op het nieuwe experiment en was in 1945 gevorderd tot een proeffabricage, die zo verrassend uitviel, dat het experimentele stadium in recordtijd verlaten werd. A. is een Aal die zwemt In de vaart B. is een Brood vol krenten. C. een Chinees met een lange staart. D. de provincie Drente. E. is een Eendje van kwakker de kwak. F. is de Fiets van tante. G. is de Goot die zit langs het dak. H. is de Hoed van Van Zanten. I. is de Inkt in vader zijn pen. J. is de Jas die ik heb gekregen. K. is de Kip in de kippenren. L. is de Laars voor de regen. M. staat aan de hemel, we noemen het de Maan. N. is een Noot om te zingen. O. is mijn Oor, kan ik alles mee verstaan. P. door mijn Pijp blaas ik kringen. Q. weet ik niets op, komt zelden voor. R. is het Roer van een bootje. S. is de Stem van de zanger in "t koor. T. is mijn Tante Cato'tje. U. is het Uur dat ik bedtoe moet gaan. V. is een Vogel met veren. W. is de Wekker die naast mijn bedje moet staan. X. mag je zelf eens proberen. Y. is het IJS, hoera wat een pret. Z. is de laatste van het Alphabet. M JAAP BIJ DE BANK-DIRECTEUR Jaap Snel werkte als kan toorbediende by een bank instelling. Jaap wilde graag een dagje vrij en stapte naar het kantoor van de direc teur. De directeur luisterde naar Jaap's verzoek, trok een somber gezicht en zei: „Ga maar eens zitten dan zal ik je wat vertellen. Een jaar heeft 365 dagen. Je werkt hier maar 8 van de 24 uur, dus slechts een der de deel van 365 is 122 dagen. Zaterdagsmiddags en Zon dag heb je vrij. Dat is 52 maal anderhalve dag. Er blijven nog maar 44 dagen over. Je krijgt per jaar drie weken vacantie. Trekken we die van de 44dagen af, dan blijkt dat je maar 23 dagen voor me werkt. Maar je bent zeker 12 dagen per jaar ziek, dan hebben we nog 2 Kerst-, 2 Paas- en 2 Pinksterdagen. Je zit dus nog maar 5 dagen hier. Ik ben er echter nog niet want je hebt nog vrij op Konin ginnedag, op de Nationale Feestdag, Hemelvaartsdag en Nieuwjaarsdag. Nu blijft er nog maar één dag over en wil je die nu óók nog vrij hebben??" Jaap Snel heeft maar niets meer gevraagd en is gauw aan het werk gegaan. Vraag eens aan je vader een cent. Je legt die voor je op tafel en plaatst er om gekeerd een schoteltje over. heen. „Zo", zeg je tegen je huisgenoten. „Wio kan nu die cent pakken zonder het schoteltje aan te raken?" Niemand lukt dat natuur lijk. „Ik wel!", zeg je „Let maar eens op!" Nu heb je er voor gezorgd dat je zelf óók een cent in je hand hebt. Je doet die hand onder tafel, klopt er een beetje mee te gen de onderkant van het tafelblad en laat dan trots de cent zien. Je huisgenoten geloven het natuurlijk niet en tillen gauw het schotel tje op om te zien of de cent echt is verdwenen. Daar heb je op gewacht en je graait gauw de cent onder het schoteltje vandaan. „Zie je wel", roep je uit „Hier is de cent en ik heb het schoteltje niet aangeraakt!" VIJF HOOFDSTEDEN Zet de onderstaande woord jes van drie letters van bo ven naar beneden in het ruitjesfiguur. De middelste letter staat ai aangegeven. Op de bovenste en onderste regel komen, ais alles goed is ingevuld, de namen van vijf hoofdste'den van Neder landse provincies te staan. HG AAN EDE NYD HAD MAL HOO WAU LEG MAN AR1 EER OOR ARM REN ROl EDE ZZB LAG „Oh", riep Mies. „Wat heb ik een pijn! Wat zou er toch met mijn kiezen zijn!" Het wordt tijd dat ze naar de tandarts gaat En dat muizen-kiesje trekken laat. Daar zit ze, maar grutjes, hoor toch dat kreunen, De vorige patiënt hoort ze zuchten en steunen. „Niets daar van, daar voel ik heel niets voor, De pijn is toch al over, ik ga er snel vandoor!" Maar dra zat Mies weer in haar holletje klein, Of.haar kies deed weer verschrikkelijk pijn. Op 70 hectare Drentse grond verrees in ruim een jaar tijd Neerlands eerste nylonfabriek, die straks niet alleen Em men van ruim 509 werklozen afhelpt, maar bovendien met zijn garen en de binnenlandse textielindustrie kan voor zien en het Nederlandse exportpakket kan verrijken. Naar ruwe schatting zal dit bedrijf reeds In de periode van mid den 1952 tot midden 1953 dank zij importbesparing en exportbevorderin gen een extra bijdrage van pim. f 40,000,000 voor de Nederlandse beta lingsbalans leveren. Voorwaar, de f 30,000,000. die voor dit Enkalon-ob- ject zijn uitgetrokken, schijnen wel be steed. Volkomen Nederlands Dat dit project zo'n buitengewoon gunstige Invloed op onze betalingsba lans kan hebben, is voor een niet on belangrijk deel te danken aan de sa menwerking, die tot stand is gekomen tussen de Staatsmijnen en de A.K.U. Het chemisch bedrijf der mijnen bleek n.l. bereid, in Geleen een speciale fa briek te bouwen, die de Enkalon van de benodigde grondstoffen, het caprolae- tam zal voorzien, Enkalon is dus een vrijwel volkomen Nederlands product, hetgeen vooral ook voor de spinners, wevers en breiers van grote betekenis is. Eind Maart op volle toeren De keuzevoor de vestiging van de nieuwe fabriek viel op Emmen. 2 Jan uari, ruim een jaar nadat met de bouw begonnen was, werd In de nieuwe Bar- germeerfabri ek de eerste draad gespon nen en eind Maart hoopt men het be. drijf volledig op gang te hebben. Dan zal men werken met een vaste bezet- ting van ongeveer 750 mensen, waar van 120 vaklieden en 80 vrouwen. Op circa 200 specialisten na, komt alles uit de gemeente Emmen. Eventueel kan het personeel in enkele jaren worden uitgebreid tot 2500 employe's. Ten opzichte van de ongeschoolden kan men dus zeggen, dat in dit geval het bedrijf naar de arbeiders toe ge bracht is. Intussen heeft de A.K.U. het pro bleem van de ongeschooldheid meteen op krachtdadige wijze aangepakt. In October 1950 is men n.l. reeds gestart met een eigen Bemetel opleiding, die tot dusverre uiterst gunstige resultaten opleverde. Bei die jeukende plekken met Débra* line. Stilt de jeuk onmiddellijk en kort daarna is Uw huid (Advertentie, Ing. Med.) 26) Jane Frask was de kamer binnenge treden juist toen deze laatste woorden werden uitgesproken; ze keek van de een naar de ander maar onthield zich wijselijk van commentaar. Amid boog spottend-diep, maakte een hoffelijke opmerking tegen de schrijfster en ver dween. „Hij doet me denken aan de „Rode Schaduw" uit het Lied van de Woestijn, zo knap en romantisch en apart is hij", merkte Jane Frask op, en begon te neuriën „De Blauwe hemel door: MARJORIE VERNON en jij en ik...." en Mara had haar kunnen vermoorden. Jane ging zitten en staarde met ge fronst voorhoofd voor zich uit „Dit is allemaal goed en wel voor jou, Jane Frask", sprak ze bij zichzelf, „het komt je zelfs uitstekend in je kraam te pas; maar het is niet eerlijk van Mara te eisen dat ze hier de rest van haar leven terwille van jouw zelfzucht slijt. Per slot van rekening, Jane, is het jouw schuld dat ze erin is getoerd, dus jij moet ook zorgen dat ze hier weer uit komt. Niet dat ik begrijp wat ze in Londen met zijn grijze hemel en harde werk en armoede te zoeken heeft als ze de rest van haar leven prettig zou kunnen doorbrengen te midden van zonneschijn en bloemen zonder iets te hoeven uitvoeren en ook zonder eerloosheid, want ik geloof niet dat onze sheik oneervolle bedoelingen heeft, zoals ik eerst vreesde. Maar ze maakt zich zorgen over iets. Misschien denkt zij dat hij die wel heeft, of weet ze dat zeker. Ze weet er waarschijnlijk meer van dan ik. Misschien zit ook die nietsnut van een Cromer er achter. Ik veronderstel dat hij er naar snakt weg te komen en haar dat op de dag van onze rondleiding door de stad heeft verteld. Misschien wil ze wel naai Londen terug om te kunnen trouwen en een huishouden op te zetten moge de hemel haar helpen! Maar wat ook de reden mag zijn, ik moet probe ren de vrijheid voor haar te bewerk stelligen nu ze die zozeer wenst". Jane propte nog een zijden kussen achter haar kortgeknipte hoofd, zucht te en wenste vurig dat het meisje niet zo'n jeugdige dwaas was. Op dat ogen blik klonk een zachte klop op de deur en Amid zelf trad weer binnen, zeg gend dat hij zijn rijzweep kwam halen die hij bij zijn vorig bezoek had laten liggen. Daar Mara in een van de an dere kamers was, besefte Jane dat dit haar kans was, en ze besloot die waar te nemen. „O, hallo, Sheik". Ze begroette hem op haar gewone vriendschappelijke wijze. „Hoe staan de zaken?" Hij glimlachte even op de wijze waarop hij dat alleen tegen Jane deed „Met de zaken gaat het best", ant woordde hij. „Hoe schiet uw boek op?" „O, zo zo. Maar ik ben lui vandaag en erger me aan mijn held en heldin. Ik kan ze maar niet bij elkaar krijgen". Daar moest hij werkelijk om lachen. „Ik dacht dat dat nu juist de charme van romanschrijven was; je kiest een handvol mensen en laat ze precies doen wat je wenst!" „Daar heeft u het nu juist mis. Als je krachtige levende figuren creëert, merk je dat ze je uit de hand lopen en op eigen houtje doorleven. Dikwijls wenden en keren die ellendelingen het complot net zolang tot er niets meer over is van de oorspronkelijke opzet, die je zo zorgvuldig had uitgestippeld; maar ze laten je nip' knoeien met wat ze zeggen of doen, of ontrouw aan hun type worden, o heden neen!" Amid lachte. (Wordt vervolgd) Directie; J. BIJLSMA en C. KR Hoofdredacteur; H. M. KOEMANS Redactie; Achterdam 18, Tel. 5: ADVERTENTIES e! ABONNEMENTEN Voordam 11, Tel. 31 Postgiro 187294 Albert, Frederik, Arthu koning van Engeland en v se overzeese gebiedsdelen, venslicht in het kasteel Yi in Sandringham op 14 Dec Hij was de tweede zooi: George V, die in 1936 over koningin Mary. Hij nam, f oudere broer Edward, de I President Truman heeft bi naam op de eandidatenlijst v< verkiezingen in New Ilamps ten staan. Het Witte Huis maakte van een brief bekend, 'waari dent zeide. dat hij gezwiclr het verzoek van de voorzit democratische partij. Frank en „vele goede democraten Hampshire". NGELAND heeft de zesde Parijs, welke gisteren na langrijk" genoemd. Sowjet-R zitting geen enkel besluit v; Maük verklaarde zelfs, dal nen. Toen hem echter naar 6 scheen hij in verlegenheid i thans de mogelijkheid, dat 5 de Russische buitenlandse pi Ook de Franse minister v landse zaken, Robert Schu van oordeel, dat de resultat groot waren geweest als ver' maar dat door persoonlijk c vertrouwen in de goede w mensen was versterkt. De voorzitter van deze de Mexicaan Nervo, aan Trygve Lie en door de afge VANNACHT IETS ZA( V erwachting tot morge Zwaar bewolkt niet hoi lijk in dc Noordelijke hi het land enige regen of gen. Later echter enkele ringen. Matige, aan de 1 delijk krachtige Westelijk Vannacht iets zachter, overdag ongeveer dezelfc peratuur als vandaag.

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 6