De heer Vis haalde voor f 1.000.000 aan opdrachten uit Amerika AGENDA Een vlotte revue van „Turnlust" Verduistering in dienstbetrekking N.V. Polynorm te Amersfoort in moeilijkheden Provincie wil natuurschoon in de „Verbrande Pan" bewaren Van veertien schepen worden er vier in Alkmaar gebouwd Zonder het buitenland zou de werf stil liggen Ringenzwaaien dames het hoogtepunt Alkmaar krijgt weer een garnizoen De staf is in Beverwijk Bestrijding van de aardappelmoeheid Een paar dagen geleden ia de heer A. Vis, directeur van de N.V. Scheeps werven Nicolaas Witsen en Vis, uit de Verenigde Staten teruggekeerd met in zijn portefeuille de opdrachten voor de bouw van veertien luxe motorjachten. In totaal omvatten deze opdrachten een bedrag van bijna een miliioen gulden. De schepen zullen worden verdeeld over de zes werven, die aangesloten zijn bjj de Feadship (First Export Association of Dutch Shipbuilders). moede zich het eerst laat voelen op de jachtwerven. Een motorjacht is nu een maal luxe. Bijtijds hebben de zes ver schillende jachtbouwers de handen in eengeslagen en zijn zij hun voelhorens gaan uitsteken in de dollarianden. Dat dit goed gezien is, blijkt uit het feit, dat bij Witsen en Vis thans uitsluitend nog wordt gebouwd voor buitenlandse rekening. Zonder deze opdrachten zou de werf stil liggen. Enige weken geleden is de politie- Tezamen met zijn collega, de heer De Vries Lentsch uit Amsterdam, heeft de directeur van de Alkmaarse scheepswerf een maand in de Verenigde Staten ver toefd, waar hij op de New York Motor- boat Show in het Grand Central Palace te New York trachtte de Amerikanen voor de Nederlandse motorjachten te interesseren. Dat is de beide heren bo ven verwachting gelukt. De Amerikaan se bezoekers van de expositie toonden een levendige belangstelling voor de producten van de Hollandse scheeps bouwers, die tussen de jachten van hun Amerikaanse collega's een voorname plaats innamen. Een motorjacht van veertig voet lengte, dat de Feadship op de show had geëxposeerd, vond direct een afnemer. Veertien andere gegadig den gaven opdracht een boot voor hen te bouwen. Natuurlijk is dat niet zo gemakkelijk gegaan als wij hier schrijven. De heer Vis heeft in Ameri ka nog lange reizen moeten maken om de opdrachten definitief in handen te krijgen. Hij ging hiervoor naar Detroit, Cleveland, New Orleans en Miami. Maar de zaak kwam rond en met het prettige vooruitzicht, dat er op de werven van de Feadship de eerste tijd weer volop werk zou zijn aanvaardden de beide heren de terugreis. De goedkope gulden De heer Vis is er zich van bewust, dat de Amerikanen aan de Nederlandse scheepsbouw speciale aandacht hebben geschonken, omdat onze lage valuta voor hen thans een zekere aantrek kelijkheid bezit. „Ze kunnen met hun harde dollars goedkoop bij ons terecht". Maar toch is dat niet de enige reden. Er komt ook nog een kwestie van smaak bij. Immers de Amerikaan, die genoegen neemt met een serie-product, kan in de States zelfs veel voordeliger slagen. Er zijn daar werven, die per jaar 3000 standaard-jachten fabriceren. Van die categorie kopers moet de Fead ship het niet hebben. Zij heeft meer belang bij hen, die iets aparts willen hebben en bereid zijn daarvoor een paar duizend dollar méér neer te tellen. De miliioen gulden betekent overigens geen zuivere aanwinst voor de devie zenpot, want de motoren en andere ac cessoires voor de veertien jachten moe ten uit Amerika worden betrokken, op dat de nieuwe eigenaars straks, wan neer dat nodig mocht zijn, de onderde len voor de machines in eigen land zul len kunnen krijgen. Geen Nederlandse opdrachten Hoe de Feadship er toe gekomen is Amerika als nieuw afzetgebied te be werken? Wel, om de eenvoudige reden, dat Nederland arm is en dat die ar- boot voor Siam opgeleverd, één van de resultaten van het eerste bezoek van de heer Vis aan New York. Thans is men bezig met de bouw van een mo tor jacht voor 'n Amerikaanse opdracht gever en aan de Finse rondvaartboot, een schip van 26 meter lengte, dat ge heel van aluminium wordt gemaakt. Het casco is nu klaar, maar er zullen nog heel wat hamerslagen moeten vallen, vóór het schip te water glijdt. Er is haast bij dit karwei, want de Finse rederij, de Laiva Oy Matkailu, wil de boot gebruiken voor rondvaarten tij dens de Olympische Spelen. Van de veertien jachten zullen in Alkmaar vier worden gebouwd. Twee schepen van 55 voet lengte. Er is dus de eerste tijd weer volop werk, dank zij het initiatief, dat enige jaren ge leden door de directies is genomen en dat hun in de Verenigde Staten reeds een zekere bekendheid heeft doen ver werven. Beschermheer mr G. van Hilten nam officieel afscheid Het was gisteren de eerste maal dat de gymnastiekvereniging „Turnlust" na de viering van het gouden feest een openbare uitvoering gaf. Niets duidde er op dat het een vijftig-jarige was die gisteren haar kunnen voor een volle zaal van het Gulden Vlies demonstreerde. Integendeel, de vlotte en frisse manier waarop directeur J. van Zoonen en zijn discipelen gisteravond met geestdrift de tweede helft van het honderd-jarig bestaan inluidden, bewijst dat Turnlust nog immer jong en levenslustig is. Hoewel het sterke geslacht bij Turn lust nog steeds niet het sterkste deel van de vereniging is, valt niet te ont kennen dat de heren behoorlijke voor uitgang hebben gemaakt, vooral de jeugdige Jaap Volkers. Het is daarom jammer dat verschillende heren aan de brug en hoogrek iets te veel hooi op hun vork namen, waardoor de oefenin gen niet geheel en al tot hun recht Officier eisie iwee jaar gevangenisstraf Ruim tweehonderd en vijftig gulden en een aantal koffiebonnen had de jeugdige Hendrik B. bü zijn werkge ver te Heiloo verduisterd. Gistermor gen moest hij zich voor de Meervou dige Kamer te Alkmaar voor deze misstappen verantwoorden. De president, mr. A. D. van Regte- ren Altena, las uit eën rapport voor dat het al een tijdlang mis was ge weest met verdachte. Dat was ook de Officier bekend en bovendien dat B. deze verduisteringen had gepleegd hoewel hij kort tevoren een voor waardelijke veroordeling had gekre gen. Mr. Meischke meende daarom, te meer daar een reclasseringsrapport in dezelfde richting wees, dat een vrij langdurige gevangenisstraf noodzake lijk was. De officier eiste twee jaar, een tijd waarin het mogelijk zou zijn verdachte een ambacht te leren en een heropvoeding te geven. Over veer tien dagen zal de rechtbank vonni6 wijzen. Verduistering en oplichting Als chauffeur-incasseerder had de Alkmaarder Johannes M. kans gezien een bedrag van f 354.bij zijn werk gever te verduisteren. In het tweode gedeelte van de tenlastelegging ver weet de officier deze verdachte dat lij twee personen, ten bedrage van 140.had opgelicht. Verdachte be rende zonder haperen. Het bleek dst ;ijn strafregister reeds enige straffen vermeldde, zodat de officier van me- ling was dat een onvoorwaardelijke gevangenisstraf van acht maanden op :ijn plaats was. De verdediger voerde ïan dat een gecombineerde straf, een gedeelte voorwaardelijk en een ge- leelte onvoorwaardelijk, meer effect :ou sorteren. Over veertien dagen volgt de uitspraak. Bezoek aan ouders Johannes N. was op de 6e Januari van Heiloo naar Alkmaar gekomen jm zijn ouders een bezoek te brengen. Daar was niets op tegen geweest als lij maar geen cognac had gedronken. Overigens was het nog wel gegaan als M. zijn wagen maar had thuis gelaten. Nu werd hem de aanrijding, ontstaan bij het parkeren op het Waagplein, zwaar aangerekend, evenals het slin gerend rijden door de Langestraat, zoals twee agenten verklaarden. De officier eiste een boete van f 500. subs. 50 dagen en intrekking van het rijbewijs voor de duur van drie maan den. NÊLLy HOPrjAN» -EVEN WICHT 6 &ALK. kwamen. Met het nummer grondgym- nastiek werd echter bewezen dat de Turnlust-heren bezig zijn het krachts verschil met de dames te nivelleren. Het zal overigens geen eenvoudige zaak zijn en verschillende jaren V3n ambitieus Werken kosten. De dames- keurploeg van Turnlust mag immers tot de sterkste verenigingsploegen van Nederland worden gerekend en dat werd eens te meer bewezep bij het nummer ringzwaaien. Slechts met de grootste moeite kon Dini Madderom met een spectaculaire oefening bewijzen dat zij Turnlust-dame numero één is. Tini Wiese, Nel Van der Wardt en An nie Veerman volgen haar echter op de hielen. Het nummer „Concentratie" bracht een uitstekende evenwichtsbalk-oëfe- ning van Nel Hopman en een gedurfde klassikale oefening van de dames Mad derom, Van der Wardt en Veerman. Het zou natuurlijk te ver voeren alle nummers van hét programma stuk voor stuk de revue te laten passeren. Het In Bergen gebouwde hallen vertoonden grote gebreken De NV Polynorm te Amersfoort, een onderneming welke zich na de oorlog op nieuwe bouw- en constructie methoden ging toeleggen, heeft zich door het verrichten van werkzaamhe den op velerlei gebied snel uitgebreid. In 1948 werden er drie NV's opgericht en men hield zich voornamelijk bezig met het bouwen van grote en kleine fabriekshallen, waarvan later is geble ken, dat de constructies allesbehalve deugdelijk waren. De onderneming kwam in financiële moeilijkheden en wist in verband daarmede een bedrag van ƒ20.000.000 gulden van de herstel- bank van Nationaal Herstel te lenen, waarvoor de Staat garantie heeft ge geven, omdat men van mening was dat Polynorm er krachtig toe zou kunnen medewerken de woningnood te lenigen. Doordat vele uitgevoerde orders later ondeugdelijk werk bleken, werden andere geannuleerd. Werken op Bergens vliegveld vol deden niét aan de verwachting. In opdracht van het ministerie van Oorlog werden o.a. op het vliegveld te Bergen hallen gebouwd vermoedelijk bedoeld als bergplaatsen voor munitie. Ook dit werd een teleurstelling, daar de hallen weldra grote gebreken ver toonden en de behandeling der staal- skelctten volgens een Frans procédé ondeugdelijk is gebleken. De anti- corrosiebehandeling tegen uitbijting en aantasting van het metaal was niet zo deugdelijk als verwacht werd na de verzekering dat men daartegen een afdoend middel in toepassing zou brengen. Dit is niet alleen in Bergen, maar in tal van andere gemeenten geschied, waar werken werden uitgevoerd en diverse reeds afgeleverde werkëh moesten weer gesloopt worden, omdat er diverse 'procédé- en constructie fouten in voorkwamen. Zelfs in diverse tekeningen bleken vergissingen te zijii gemaakt. Ondeskundige uitvoering ën ver keerd commercieel inzicht hebben miï- lioenen verloren doen gaan. Waardoor steeds meer orders geannuleerd wer den en het bedrijf reeds van 1500 man tot 270 man werd ingekrompen. Thans is een nieuwe leider aangesteld en hoopt men opnieuw het vertrouwen van het ministerie van Oorlog te kun nen winnen. jeugd en muziek Maandagavond hield de afdeling Alk maar vail de vereniging Jeugd en Muziek een kleine propaganda-avond in de can- tine van de fabriek Van de heer Eckmann. De solist van deze avond Was Henk Dek ker. Deze hield eerst op geestige wijze een lezing over de trompet en haar ge schiedenis. Daarna werd het Trompet Con certo van Hr.nn uitgevoerd met piano begeleiding van Theo van Esse en eën stuk van Purcell. Het programma na de pauze werd ver zorgd door de leden. In de pauze gaven zich enige nieuwe leden op. (Ontleeend aan onze adv.-rubriek) WOENSDAG Harmonie Theater, 8 uur: Mijn man is verloofd (tot 10 jaar o.g.)Cine ma Americain, 8 uur: Paniek op straat (18 jaar); Victoria Theater, 8 uur: Chinees goud (18 jaar); Rex Theater, 2.30 en 8 uur: Verstoten vrouwen (14 jaar). Alle bioscopen 2.30 uur matinée. Valk's Lunchroom, Houttil, 8 uur: Ned. Ver. v.. Spir. „Harmonia", openb, psychom. avond, medium dhr. Th. Scheffer uit Utrecht. DONDERDAG Bioscopen als Woensdag. Aanvang 8 uur. Rex Theater 2.30 en 8 uur. Wapen van Heemskerk, 8 uur: Emi gratie-filmavond met lezing. Gulden Vlies, 7.30 uur: Uitvoering „Turnlust". Hotel „Victory", 8 uur: Lezing voor „Oud Alkmaar" door dhr H. Ringers. Hotel „De Nachtegaal": Voorwedstrij den kampioenschap van Nederland 38-2. Nachtdienst Apotheek: „De Bever", Emmastraat 36. HOOG WATER TE BERGEN AAN ZEE Woensdag 6 Februari 12.17 24.57 Donderdag 7 Februari 13.38 2.05 TE CAMPERDUIN Hoog Laag Woensdag 12.22 1.02 6.22 19.02 Donderdag 13.43 2.10 7.43 20.10 verslag zou echter niet compleet zijn als wij niet de aandacht vestigden op de verrassend goede balletten „Holland" en „Zweden". Het jungle-ballet „Afrika" was eerder bizar dan fraai. Klaas Komen heeft zich de laatste jaren in Alkmaar de naam van komiek veroverd. Zoals gisteren bleek niet ten onrechte, maar het meest kondeh wij hem toch waarderen in zijn imitatie van Charles Trenèt, waarbij hij op voortreffelijke wijze door zijn zuster werd ter zijde gestaan. Als men weet dat mevrouw TriestBoots en Jan Heinz de zang verzorgden is het dui delijk dat ook dit onderdeel van de non-stop-uitvoering in goede handen was. Zonder goede muziek is tegen woordig een gymnastiek-uitvoering niet meer denkbaar. Daar de muzikale lei ding in handen was gegeven van Tonny Willemsen en '~heo Groen had men zich van prima medewerkers op dit gebied verzekerd. Zoals te doen gebruikelijk worden op gymnastiek-uitvoeringen vele en vrien delijke woorden gesproken. Dat is geen nieuws, maar wel het feit, dat vier leden van Turnlust gisteren hun 35- jarig lidmaatschap herdachten. Het wa ren de heren P. Wijsman, P. Vennik, K. Habicht en voorzitter De Rie. Oud directeur Van de Poll sloeg deze re cords echter met een vijftig-jarig lid maatschap. Aan het einde van de uit voering had de heer De Rie nog een onaangename taak. Hij moest namelijk officieel afscheid nemen van de be schermheer mr. G. van Hilten, die, zo als bekend, binnenkort naar Indonesië vertrekt. In zijn afscheidswoord sprak inr. Van Hilten de wens Uit dat het Turnlust goed zou gaan, maar bovenal dat zo spoedig mogelijk de verstandhou ding tussen de Alkmaarse gymnastiek verenigingen De Halter en Turnlust he ter zou mogen worden. Dit waren hoop volle woorden aan het einde van een goed geslaagde avond. Slechts in uiterste nood wordt er water gewonnen In antwoord nn vrarpn van da baar dat mon vppdc vpruimp tiid bpzip is dit In antwoord op vragen van de heer C. C. P. Ingwersen (AR) heeft de ge deputeerde de heer Prakken gisteren tijdens de begrotingsvergadering van de Provinciale Staten op duidelijke wij ze zijn standpunt ten aanzien van de duinen de „Verbrande Pan" uiteenge zet. De heer Prakken betoogde dat al het rumoer dat enkele weken geleden is ontstaan over de zogenaamde sehen- ding van de Verbrande Pan, in feite niets meer is geweest dan storm in in een glas water. Spreker zette uiteen 'tCUAAS KTX>N)EN CABACETIER.. - - S -v&W -'.1$ GESLAAGD Aan de rijksuniversiteit te Utrecht is onze stadgenote mej. G. M. Kommer geslaagd voor het candidaatsexameft veeartsenijkunde. Nadat in het afgelopen jaar de tij delijke legering van kleine detache menten dienstplichtigen was beëin digd, had Alkmaar feitelijk opgehou- garnizoenstad te zijn. Slechts een klein aantal fnan- schappen van het vroegere KNIL bleef ter bewaking van de militaire objecten in de stad en omgeving ach ter. Met ingang van 1 April a.s. zuilen wederom 300 reeruten in het vroegere R.O.G.-gebouw worden ondergebracht, die na. hun opleiding zullen worden ingedeeld bij het bewakingskorps der Koninklijke Landmacht. Uitbreiding treinenloop De nieuwe dienstregeling van de Nederlandse Spoorwegen, die op Zon dag 18 Mei 1952 ingaat, is nog niet in alle bijzonderheden bekend. Wel blijkt uit een in het Algemeen Mari ne-Weekblad gepubliceerd antwoord op een verzoek van het hoofdbestuur der V.B.Z., dat dan op werkdagen een nieuwe trein zal worden ingelegd, vertrek uit Aikmaar om 6.44 uur, aankomst te Den Helder om 7.27 uur. Deze trein sluit aan op de electrische trein uit Haarlem, die om 6.39 te Alkmaar aankomt. Reizigers uit Am sterdam hebben aansluiting te Uit geest. De practijk zal moeten uitwij zen, of deze vroege trein in de toe komst kan worden gehandhaafd, ge zien het gebruik dat het reizend pu bliek er van zal maken. De N.S. kunnen niet voldoen aan het verzoek, op Zondagen een trein, met aansluiting voor de reizigers uit Amsterdam en Haarlem, in te leggen, die 's morgens omstreeks half negen in Den Helder aankomt. Vijftig jaren predikant Op 16 Februari zal het 50 jaren geleden zijn, dat ds. H. M. E. Bre mer te Amsterdam predikant werd in de Ned. Herv. kerk. Ds. Bremer diende achtereenvolgens het Woord in Egmond aan Zee, Brielle, Breskens, Buiksloot en Landsmeer, terwjjl hij na zijn emeritaat nog een aantal jaren in Bergen als hulp-pre dikant optrad. H\j is oud-secretaris van het Prov. Kerkbestuur van Noord-Holland. Er heeft zich een hül- digingscomité gevormd onder voorzit terschap van ds. G. J. Waardenburg, praeses van de provinciale kerkver gadering in Noord-Holland. Sercetaris van dit comité is dr. R. B. Evenhuis te Amsterdam, scriba van deze ver gadering. In verband met dit gouden predi kantsjubileum zal ds. Bremer op Zondag 17 Februari te drie uur in de Hervormde Kerk te Egmond aan Zee in een herdenkingsdienst voorgaan. Jeugdige dieveggen op heter" daad betrapt Zaterdag 2 Februari omstreeks 6.30 uur n.m. wérd er in een parfumerie zaak in onze stad diefstal gepleegd door een drietal meisjes in de leeftijd van twaalf en elf jaar. Zij Wevdeh in deze duistere praktijken echter op he terdaad betrapt en aan de politie over geleverd. Bij nader onderzoek bleek, dat zij zich op dezelfde dag aan een achttal diefstallen bij evenzoveel Win keliers en bi.i een marktkoopman hadden schuldig gemaakt. De buit be stond uit een 25-tal voorwerpen en is door de politie in beslag genomen. Proces-verbaal is opgemaakt wegens diefstal in vereniging. De Allebo is terug De Allebo, de „drijvende Villa" Van de Belgische stbalmagnaat Marcel Cock, welk jacht verleden jaar bij Witsen en Vis te water werd gelaten, heeft weer in Alkmaar ligplaats gekn- zett Om te worden opgeknëpt. Tevehs zullen ehige herzieningen worden aart- gebracht alvorens het schip Over enige maanden de terugreis naar Belgie aan vaardt. Burgerlijke Stand Geboren Catharina M. G.. d. v. B. L. Scheltinga ert A. M. van Leusden. Getrouwd Albertus Butjs en Her- mina H. C. Rijsemus. Overleden Willem Gaastra, 54 jr, gehuwd met H. W. M. Minekenlioff. Jan Jonker, 78 jaar, wed. van J. M. C. Schoenmaker. PAND VERANDERT VAN BESTEMMING In het perceel Achterstraat 15, waar in sedert jaren, laatstelijk door de fa. Simon de Wik een levensmiddelenbe- drijf werd uitgeoefend, zal thans door de heer W. Leeuwenkamp een groot handel in auto-onderdelen worden ge vestigd. dat men reeds geruime tijd bezig is dit duingebied te inventariseren en hoe wel het onderzoek nog niet is afgeslo ten, is toch reeds duidelijk gebleken, dat er nodig iets voor het behoud van dit terrein moet worden gedaan. De provincie, aldus spreker, heeft de Berger duinen in de eerste plaats ge kocht om er het natuurschoon te bewa ren en om ze als recreatie-oord te waarborgen en in de tweede plaats doch dan alleen in uiterste nood om zé dienstbaa.r te maken aan de drink watervoorziening. Dat zal echter de eerstkomende jaren nog niet nodjg blijken. Het is allerminst de bedoeling, zo ging dé heer Prakken voort, van het terrein een park te maken, doch men moet bedenken, dat men het natuur schoon niet behartigt door alles intact te laten. Bovendien mag men niet uit het oog verliezen dat ln de Verbran de Pan belangrijke verstuivingen plaats vinden, welke zoveel mogelijk moe ten worden tegengegaan. Spreker was van toenlng, dat de verenigingen Wel ke zich bezighouden met de natuur bescherming, gerust kunnen zijn. De Oterleeker Brandweerstaf is in Beverwijk! Na vele mislukte nachtelij ke „strooptochten" te hebben gemaakt, is het de Beverwijkse brandweer in de afgelopen nacht gelukt de begeerde trophee in handen te krijgen. De staf werd ontfutseld aan de bedrijfsbrand weer van de Papierfabriek, die de buit had ondergebracht in het gebouwtje van „Kindervreugd". Volgens de spel regels moest dit eigenlijk gebeuren in een brandweerlokaliteit, maar aange zien dit in dit geval binnen de fabrieks- grenzen van de papierfabriek valt, was hiervan vrijstelling verleend. De Bever wijkse Brandweer is sedert hedennacht 2.29 uur (tijdelijk) eigenaar. Met spoed wordt nu een herinneringsplaatje ge graveerd om op de staf te bevestigen en, na een rustperiode van vier en twintig uur, is het wachten op de ka pers, die de trophee weer uit Beverwijk zullen voeren. Het is nog niet bekend waar zij zullen moeten zoeken. Hoger beroep in de zaak tegen wachtmeester en beroepsjager Naar verluidt heeft de officier van Justitie bij de Meervoudige Kamer te Alkmaar in de zaak tegen de wacht meester der Rijkspolitie B. en de be roepsjager K„ beiden te West-Graftdijk, hoger beroep aangetekend. Zoals be kend werd de beroepsjager beschul digd van het aanbieden van een bedrag van 100 aan de wachtmeester om defce daardoor te bewegen zijn plicht te verzaken en de wachtmeester van het accepteren van dit bedrag. Beiden werden door de Arrondissementsrecht bank alhier vrijgesproken. Aanrijding op de Straatweg Omstreeks 7.45 uur vond er gister morgen op de Kennemerstraatweg een aanrijding plaats tussen twee auto's. Een personenwagen reed omstreeks die tijd in de richting Heiloo en Wil de ter hoogte van de Maclaine Pont straat links afslaan. Juist op dit mo ment werd de personenwagen achter op gereden door een vrachtauto met aanhangwagen. De bestuurder hier van lette blijkbaar niet genoeg op en reed de personenwagen van achter aan. Er ontstond enige schade. Tegen de bestuurder van de vrachtwagen is proces-verbaal opgemaakt. De burgemeester van Alkmaar brengt ter algemene kennis, dat de minister van landbouw, visserij en voedselvoor ziening bij zijn beschikking van 22 Januari 1952. no. 3/16 met betrekking tot de ontheffing van het in artikel 2, lid 1 Van de wet bestrijding aardappel- moeheid gegeven verbod het volgende heeft bepaald: Van het in artikel 2, lid 1, van de Wet Bestrijding Aardappelmoehéid ge geven verbod wordt de volgende ont heffing gegeven: a. onder de voorwaarde, dat de te telen aardappelen telkenjare vóór 20 gelegen binnen het in artikel 3 onder Juli worden gerooid, is het op grond, a omschreven gebied toegestaan: in het jaar 1952 aardaDpelen te telen op grond, waarop in 1950 aard appelen zijn geteeld, tenzi.in daarop in 1951 aardappelen ziin geteeld; in het jaar 1953 aardappelen te telen op grond, waarop in 1951 aard appelen zijn geteeld, tenzij daarop in 1952 aardappelen ziin geteeld; in het jaar 1954 aardappelen te telen op grond, waarop irt 1952 aard appelen ziin geteeld, tenzij dan rop in 1953 aardappelen zijn geteeld; b. onder de voorwaarde, dat de té telen aardappelen telkenjare vóór 20 Juli worden gerooid, is het op grond, gelegen binnen de in artikel 3 onder b omschreven gebieden toegestaan: in het jaar 1952 aardappelen te telen op grond, waaron in 1950 en/of 1951 aardappelen zn-> geteeld; in het jaar l'V3 aardappelen te telen op grond, waarop in 1951 en/of 1952 aardappelen ziin geteeld; in het jaar 1954 aardappelen te telen op grond, waarop in 1952 aard appelen ziin geteeld, tenzij daarop in 1953 aardappelen zijn geteeld.

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 2