TRIUMPH I Alemaric in w Stad en Omgeving Beurtschipper van vader op zoon AGENDA altijd wint WEER HOGERE KAASPRIJZEN WAT DE THEATERS BRENGEN De heer Verwer viert bijzonder jubileum „Superlargo" heropent haar zaken 25 JAAR GELEDEN Wethouders krijgen een eigen kamer Diploma-zwemmen in de Overdekte Bouwplan van „Goed Wonen" Er worden gelden voor een carillon ingezameld VIRGINIA De productie zal spoedig toenemen Voorwedstrijden Biljart cadre 38-2 VICTORIA THEATER: Ontwrichte Jeugd REX THEATER: Californie HARMONIE THEATER: Simson en Delila CINEMA AMERICAIN: De man die terug kwam De Journaals DE ALKMAARSE WASSERIJ Boys gaan pi verbeiere ZFC en HVC t elkaar in Zaant BEDRIJFS-VOLLE ZATERDAG 9 FEBRUARI 1952 Elke week wecraan vaart er een beurtdienst van de Zaanstreek op Alk maar. Dat Is op zichzelf nog- niet een feit, dat een aparte vermelding ver dient. Er varen wel meer beurtschip pers door onze Noordhollandse binnen wateren. Maar dit feit komt wel iets anders te liggen, als men weet, dat bet bedrijf, dat bedoelde schuit Iaat varen, deze dienst reeds 175 jaar lang doet. Is dat reeds een vermelding waard, nog temeer wordt het dit, als we weten, dat dit beurtvaartbedrijf, aan het hoofd waarvan thans de Maar ten Verwer staat, die u hiernaast ziet afgebeeld, gedurende al die honderd vijfenzeventig jaar door een Verwer werd geleid. Geen wonder, dat de naam Verwer in handels- en scheep vaartkringen een bekende klank heeft. Ongetwijfeld heeft de tegenwoordi ge leider daaraan zijn deel bijgedra gen. Maarten Verwer is altijd geble ven, die hij was: de eenvoudige schip per. Maar wie met hem in aanraking komt, wordt onwillekeurig aangetrok ken door zijn altijd goede humeur, dat steeds ontvankelijk is voor een vrolijk woord of een grap. Met iedereen kan de heer Verwer goed opschieten en we geloven niet, dat velen hem kwalijk gezind zijn. Door de aard van zijn be drijf heeft hij uiteraard veel met men sen te maken en dat heeft hem waar schijnlijk zijn gemakkelijke omgangs vormen wel bijgebracht. Daarbij laat de heer Verwer vaak genoeg merken, dat hij ook voor anderen wel wat over heeft en dat hij het devies: „leven en laten leven" tot het zijne gemaakt heeft. Oeroud Zaans bedrijf En zo is er mede naar aanleiding van het bovenvermelde feit, alle re den om hem nu maar eens in het zon netje te zetten. Reeds in 1777 nam een zekere Kees Verwer een bestaande jaagdienst over en had een beurtdienst van de Zaanstreek op Alkmaar en Purmerend. De levendigheid van de markten in beide laatstgenoemde plaatsen wettigde alleszins deze ver- voersgelegenheid. Kees Verwer stond 50 jaar aan het hoofd van deze dienst. Pieter Verwer Kzn. volgde hem op en kon het slechts 10 jaar doen. Maarten Verwer Kzn. nam het van hem over en was 35 jaar de leider. Toen was het weer een Kees Verwer, maar nu een Mzn., die 10 jaar lang de baas was en daarna kwam Pieter Verwer Mzn., de vader van de Maarten, waarover we het vandaag hebben, aan bod. Hij dreef de zaak 45 jaar en toen nam Maarten Verwer Pzn. de teugels in handen. Die doet het dus nu ook al weer 25 jaar. Dat wil zeggen: de lei ding voeren. Want Maarten kwam al op twaalfjarige leeftijd in het bedrijf en aangezien hij nu zestig is, loopt hij al zo'n slordige 48 jaar mee. Op zijn beurt heeft Maarten een zoon, Mzn. dus, die alweer flink meewerkt en Vandaag heeft de firma Chatillon haar beide zaken in de Hoogstraat, na een grondige modernisering, weer heropend. De werkplaats kan thans wedijveren met de meest moderne en best geoutilleerde inrichtingen op het gebied van schoenmakerij en repara tie De zaak heeft buitendien gewel dige mogelijkheden in het vergroten van schoenen en het op alle mogelijke wijze vervormen ervan. Het is dan ook geen wonder, dat de naam van de zaak is afgeleid van een der moderne vergrotings- en verbredingsapparaten, waarmee men kans ziet schoenen tot twee maten te vergroten. Ook heeft men c.e beschikking over een Ameri kaanse krimpmachine, bestemd om de z.g. pump van een schoen sluitend te krijgen. In de werkplaats staan voorts Duitse machines voor het naaien en houtpennen van zolen, de nieuwste lijm-pers machine op waterdruk, een moment-stanz- of ponsmachine, waar bij ongeveer 150 modellen. Dit alles wordt nog gecompleteerd met twee stikmachines en twee soorten haak- en ringmachines, terwijl de vaklieden werken op z.g. werkstandaards, het geen aanzienlijk sneller werkt dan op de ouderwetse „driepoot". De schoe nen kunnen worden gepolijst en ge poetst op een gecombineerde uitpoets machine. Hierbuiten heeft men nog verschillende apparaten, die in mo derne schoenmakerij onmisbaar zijn als een schalm- en rouletmachine De firma Chattillon beperkt zich uitsluitend tot de reparatie van schoe nen en is op dit gebied dan ook tot alles in staat. Ook verkoopt zij leer en fournituren. De werkplaats zelf is ook enigszins opgeknapt en de nieu we verlichting in de vorm van TL- buizen zal de kwaliteit van het werk zeer zeker ten goede komen. Ter gelegenheid van de opening heeft de firma Chattillon besloten de eerste week zolen en hakken tegen halve prijzen te leveren. Tuinders, die visotter vingen, bekeurd Tegen de tuinders Kok en Winder die dezer dagen in Heiloo een visottei hadden gevangen en gedood, is door de Rijkspolitie ."-oces-verbaal opgemaakt De visotter, die in deze streek zeer zel den voorkomt, is namelijk een be schermd dier. De huid. die inmiddels via een poeier in Castricum naar Mij drecht was verkocht is door de politic in beslag genorren. De tuinders zullen zich voor de kantonrechter moeten ver antwoorden. klaar staat om vader op te volgen, terwijl er reeds weer een heel kleine Maarten is. Zo is dus menselijkerwijs gesproken de opvolging in dit typi sche familiebedrijf nu alweer voor lange tijd verzekerd. Van jaagschuit tot motorboot Het zou niet normaal zijn, als in dit bedrijf ook niet op- en neergang was geweest. Zoals we al eerder zeiden, werd begonnen met jaagschepen. Die eerste jaagschuit moet voor zijn tijd al een flinke zijn geweest, want hij was te groot om de toenmalige slui zen in Alkmaar te kunnen passeren. Na de jaagschuit kwam de zeilschuit aan bod en ten slotte het volledige motorschip. Men heeft ook nog ge tracht de auto in te schakelen, toen deze zijn overwinningstocht in de ver voersbedrijven ging beginnen, maar dat bleek bij dit onderdeel niet eco nomisch te werken. Daarvoor waren de vrachten, die vervoerd werden, te groot van omvang en gewicht. Ook veranderende omstandigheden brachten wijzigingen in de opzet. De markten in Alkmaar en Purmerend werden kleiner. Vooral in kaas, waar van beurtschipper Verwer ontelbare hoeveelheden vervoerd heeft, was weinig meer te doen. Zo verliep de vaart op Purmerend ge heel en bleef een tweemaal-per-week- se dienst op Alkmaar nog in stand. Daarvoor blijkt nog altijd voldoende werk te zijn. Hoezeer de omstandig heden in deze bedrijfstak zich wijzig den, blijkt wel uit het volgende: De heer Verwer kon zich nog best herinneren, dat in de zeiltijd er zo'n zeventig a tachtig beurtschippers in Alkmaar waren op marktdagen. Thans zijn het er nog hoogop tien! Velen zijn dus gesneuveld of hebben tijdig de koers veranderd. Maar het aloude bedrijf der Verwer's is gebleven! En op 18 Februari is het er op de kop af 175 jaar! ZATERDAG Cinema Americain, 7 en 9.30 u.: De man die terugkwam (18 j.); Victoria Theater, 7 en 9.30 u.: Ontwrichte jeugd (14 jaar) Rex Theater, 2.30, 7 en 9.30 uur: Cali- fcrnle (18 jaar); Harmonie Theater, 7 en 9.45 uur: Simson en Delila (14 jaar) Wapen van Heemskerk, 8 uur: Feest avond bedrijfsvoetbalvereniging. Gulden Vlies, 7.30 uur: Uitvoering „Turnlust". Nachtdienst Apotheek: Hartong van Ark, Langestrhat 1. ZONDAG Bioscopen als Zaterdag. Aanvang 2, 4.30, 7 en 9.30 uur. Harmonie Theater 1.30, 4.15, 7 en 9.45 u. Cinema Americain 2 uur: De gelukkige Hans. STOMPETOREN, Wapen v. d. Scher- meer 7.30 uur: Dansen. HEERHUGOWAARD-Zuid, Zaal Evers, 7.30 uur: „Van ander ras" door de to neelvereniging Harmonie. MAANDAG Bioscopen als Zaterdag. Aanvang 8 uur: Rex Theater 2.30 en 8 uur. Landbouwhuis, 3 uur: Volksuniversi teitcursus „De antieke beschaving en haar invloed op de onze". HOOG WATER TE BERGEN AAN ZEE Zaterdag 9 Februari 15.23 3.35 Zondag 10 Februari 16.01 4.09 Maandag 11 Februari 16.35 4.43 TE CAMPERDUIN Hoog Laag Zaterdag 15.28 3.40 9.29 21.40 Zondag 16.06 4.14 10.06 22.14 Maandag 16.40 4.48 10.40 22.48 In de Alkmaarsche Courant van 10 Februari vinden wij de vol gende mededeling: Het vriezend weer van de jongste dagen en nachten belooft nog late ijssport. Het ijs is dikker en in betere conditie dan met de Kerstdagen. Indien de vorst aanhoudt wordt de baan in Heiloo morgen open gesteld. Verbinding van stadhuis met belendende perceel De Sociale Raad eeft enige maanden geleden de bovenverdieping van het perceel Langestraat 95 verlaten. Deze vrijgekomen ruimte willen B. en W. besteden voor de gemeentelijke accoun tantsdienst. De daardoor in het stadhuis vrijgekomen kamers kunnen dan wor den ingericht als wethouderskamers, aangezien daaraan grote behoefte be staat. De accountantsdienst zal na de ver plaatsing drie kamers kunnen krijgen en 't tussenlokaal kan dienst deen voor de Bath-bibliotheek, waardoor de afd. onderwijs en jeugdzorg de zozeer be nodigde ruimte zal kunnen krijgen. Het dan door de afd. onderwijs te ontruimen vertrek kan worden toegewezen aan de chef der 4e afdeling der secretarie. De besognekamer die door de afd. onder wijs in beslag zal worden genomen, wordt dan ondergebracht in de kamer aan de Langestraat waarin thans nog de Bath-bibliotheek is gevestigd. Er r. oet dan een verbinding tussen het stadhuis en het naastgelegen pand wor den gemaakt, waardoor de tegenwoor dige rijwielbewaarplaats van het stad- huispersoneel komt te vervallen. Er wordt een nieuwe rijwielbewaarplaats geprojecteerd in de tuin achter het per ceel Langestraat 95. In de naaste toekomst moet een brandvrij gemeentearchief worden ge bouwd ter vervanging van het thans bestaande. Zolang de tegenwoordige in vesteringsbepalingen gelden zal de bouw aan de Breedstraat naast het museum, waarschijnlijk niet tot uitvoe ring kunnen komen. De totaalkosten van al deze werken bedragen f 18.320. B. en W. stellen voor tot 'de uitvoering van een en ander over te gaan. Statistieken kunnen droog zyn, maar soms vallen daaruit belangrijke con clusies te trekken. Zo kregen we onlangs een staat in handen, waaruit bleek, dat na Gouda Alkmaar op de eervolle tweede plaats komt wat het aantal zwembaden per hoofd van de bevolking betreft. Niet in de laatste plaats is dat te danken aan het schoolzwemmen, dat in Alkmaar zo'n belangrijke plaats inneemt. Maar ook buiten schoolver band worden in Alkmaar veel zwem lessen gegeven. Het gevolg was dat in 1951 niet minder dan 1700 diploma's werden uitgereikt. Dinsdag 19 Febru ari wordt de eerste zwemavond in de Overdekte gehouden, waar een aantal jongeren en ouderen in staat wordt gesteld het zwemdiploma te behalen. Ter afwisseling zullen DAW en de Alkmaarse Reddingbrigade enkele de monstraties geven. Onder leiding van mej. Cornelisse worden door een groep meisjes van de ULO-school enkele nummers figuurzwemmen gegeven, waarmee getracht zal worden de exa mensfeer wat te verdrijven. Reeds eerder hebben wij gemeld, dat B. en W. de Raad voorstelden het bouw plan goed te keuren van 73 woningen en 2 winkels van de R.K. Woningbouw vereniging „Goed Wonen". Volgens het vergrote plan komen er 15 ééngezinswo ningen, 12 duplexwoningen, 14 beneden woningen, 32 bovenwoningen en 2 win kels. Bij alle woningen komt een schuur tje. In totaal is een grondvoorschot van f 109.505.23 benodigd zonder het rente verlies vanaf 1 Januari 1952. In totaal zal voor de bouw f 791.700 nodig zijn. Het bouwvolume is beschikbaar uit het contingent 1951. De Rijksbijdrage be draagt ongeveer f 220 per jaar per wo ning en de huren gemiddeld f 8.per week, exclusief de kosten van water gebruik; die van de winkels f 10.20. Zoals wij onlangs reeds meldden, zal Hare Majesteit de Koningin bij haar bezoek aan Amerika een carillon aan bieden, dat een blijk van erkentelijk heid van het Nederlandse volk zal zijn voor de vele offers die Amerika zich tijdens en na de oorlog voor ons land heeft getroost. Ook in Alkmaar zullen gelden voor het carillon worden ingezameld en reeds is er een comité van aanbeveling ge vormd, dat is samengesteld uit de vol gende personen: mevr. Swanenburg de Veije (voorzitster van de afd. Alkmaar van de Ned. Huisvrouwenvereniging), mevr. PaleariVan Nieuwkuyk (voor zitster van de Alkmaarse Katholieke Vrouwenbond), mevr. Vos (voorzitster van de afd. Alkmaar van de Christen Vrouwenbond), mevr. G. Kieftte Bres (voorzitster van de Gereformeerde Vrouwenbond), mevr. E. MeijerSie- wertsen (voorzitster van de Vrouwen bond van het N.V.V.), mej. Kansen (voorzitster van de Vrouwengroep van de P.v.d.A.) en mevr. Holzmüller Teengs (leid-ter van de Alkmaarse Jeugdgemeenschap). De leiding berust bij het Oranje-comité. Het ligt in de bedoeling op Zaterdag 16 Februari een collecte op straat en langs de huizen te houden. ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Zondag 10 Februari zullen beschik baar zijn de huisartsen A. L. Grans- bergen, Geesterweg (telf. 2294) en J. Busquet, Egmonderstraat 16 (tel. 4282). (Advertentie, Ing, Med.) De verwachting van de vorige week werd deze week bewaarheid: de kaas- prijzen wisten zich niet alleen te hand haven, maar stegen nog, waardoor een ongekende hoogte werd bereikt. De productie is nog steeds dalende en vrij gering. Daartegenover stond een goede vraag uit Engeland. Die uit Belgie werd vrij goed genoemd, ter wijl ook Duitsland behoorlijk afnam. Slechts het binnenland bleef achter. De handelaren, die zich op het eigen land hebben gespecialiseerd, klaagden over een flauwe markt. Deze tendens bleek echter niet bij machte om de prijsstij ging op te houden en zo waren de noteringen te Leeuwarden weer aan- CINEMA AMERICAIN ZONDAGMIDDAG 2 uur en WOENSDAGMIDDAG 2.30 uur een bijzonder jeugdprogramma: DE GELUKKIGE HANS geheel Nederlands gesproken. (Advertentie, Ing. Med.) Wessels wint twee partijen. Ook Peetoom en v. Lingen maken goede gemiddelden. Gisteren werden deze voorwedstrij- den in hotel De Nachtegaal voortgezet en er werden goede prestaties gele verd. Wessels b.v. speelde tegen Broerse met ruim 21.gemiddelde Peetoom speelde een partij met 15 en Van Lingen één met 13,63. Prestaties die de belangstelling waard zijn. De gedétailleerde "itslagen waren: Wessels 300 14 90 21,42 Broerse 75 14 41 5.35 Van Lingen 300 22 91 13.63 Peetoom 217 22 50 9.86 Wessels 300 35 51 8.58 Van Lingen 297 35 47 8.48 Peetoom 300 20 55 15. Broerse 168 20 48 8.40 Heden worden de wedstrijden voort gezet. PLOTSELING OVERLEDEN Gistermorgen omstreeks half negen werd bij het Texelse Hek (tegenover de Raad van Arbeid) de 63-jarige heer G. uit Alkmaar onwel en viel op straat. Dr. Gransbergen, die direct werd ont boden, constateerde de dood, welke waarschijnlijk het gevolg was van een hartverlamming. Ter plaatse werd het slachtoffer geestelijke bijstand ver leend, waarna het stoffelijk overschot naar het St. Elisabethziekenhuis werd overgebracht. OPENSTELLING APOTHEKEN Te beginnen hedenavond 18 uur zal deze week buiten de normale ope ningstijden geopend zijn de apotheek Hartong van Ark, in de Langestraat No. 1. „Ontwrichte jeugd", de film die deze week in het Victoria-Theater wordt ver toond, verdient om meerdere redenen de bijzonder aandacht. Niet alleen om de realistische en ontroerende wijze, waarop hier het probleem van de ontspoorde, pro letarische jeugd wordt behandeld, maar ook om de wijze waarop deze film tot stand kwam. Jaren geleden werd er in een Ameri kaanse milloenenstad door de politie een boefje gearresteerd, die onder de slechte invloed van een oudere vriend op het verkeerde pad was geraakt. De jongen verhuisde naar een tuchtschool, waar met succes werd getracht een bruikbaar mens van hem te maken. Het boefje van toen is de multi-millionnair en producer R.W. Al corn van thans, die met deze film zijn eigen levensgeschiedenis weergeeft. Een andere bijzonderheid is. dat de film ge heel werd opgenomen in de tuchtschool van Plainfield met medewerking van de staf en de daar ondergebrachte jongens. De hoofdrollen in deze boeiende film worden vervuld door de grote karakter speler William Bendix en de twaalf-jarige Allen Martin. De cowboy-film is welhaast zo oud als de geschiedenis van de film zelf. Niet temin zien de Amerikaanse filmproducers bij tijd en wijle kans op dit afgegraasde terrein nieuwe ideeën of wat daar voor foor moet gaan op te doen. Paramount vergast ons in de film „Californie" weeï eens op steigerende paarden, bereden dooi stoere, snel en zuiver schietende man nen. Het geheel is overgoten met het traditionele sop van liefde en haat, strijd en intrige, met als daverend sluitstuk een hapy-ending. waarbij de gelieven zich, na tal van moeilijkheden, in eikaars armen mogen werpen. In het voorprogramma zagen wij even eens een oudo bekende: Popeve de Sailor man met ziin OHjfie en «sn'naz'e Het moe'' <ns van het h»rt dat de hernieuwde ken lismakmg met Popeye, ons meer genoe gen bezorgde dan de Wild West thrillei uit het hoofdprogramma. Het grote werk van de beroemde regis seur Cecil B. de Mille, een gekleurde film over de geschiedenis van Simson en Delila is nu ook in Alkmaar gekomen en de eerste vertoning gisteravond vond al direct een zeer grote belangstelling. De altijd boeiende geschiedenis uit het Oude Testament speelt zich af in het dorpje Zorah, waar de bevolking gebukt gaat onder het juk der Filistijnen. Alle hoop is gevestigd op de jonge krachtige Simson. Na diens sensatievol gevecht met de leeuw krijgt hij toestem ming met een Filistijnenmeisje, Semadar, te trouwen. Mirjam, een meisje van zijn eigen volk, wordt terzijde geschoven. Dan komt echter de zeer verleidelijke Delila, een jongere zuster van Semadar, die door haar bijzondere schoonheid zelfs de sterke Simson weet te overwinnen. Als haar zuster en vader worden gedood, zweert Delila hun dood te wreken. Zij weet de Filistijnen-leider de Saran er van te over tuigen dat alleen een vrouw in staat is het geheim van Simson's kracht te ont dekken. Delila weet met Simson in nauw contact te komen en het is begrijpelijk, dat de sterke man ten slotte door haar schoonheid gevangen wordt. Hij verraadt haar het geheim, dat de kracht in zijn haren zit. Zij weet ze af te knippen en Simson van zijn bovennatuurlijke kracht beroofd wordt gevangen genomen. Na vele gebeurtenissen krijgt Simson nog eenmaal zijn kracht terug om de pilaren ondei de tempel weg te breken, waarbij alles instort en Simson en Delila de dood vinden. Naast de geweldige enscenering trekt het spel van Hedy Lamarr, die algemeen als de mooiste filmvrouw wordt be schouwd, en van de krachtige Victoi Mature als Simson teni zeerste de aan dacht. Het zeer uitgebreide filmwerk •oudt de toeschouwers tot het einde ge boeid. De Cecil de Mille heeft weer een verk geleverd, dat mede door zijn kleuren rijkdom niet nalaat op de toeschouwer een bijzondere indruk te maken. Een Paramountfilm, waaraan grote zorg is besteed en die ongetwijfeld de nodige spanning brengt zonder nochtans tot de rolprenten te behoren, die lang in het geheugen zullen blijven. Twee leden van een smokkelaarsbende uit de tijd dat Amerika droog gelegd was worden in hun wagen met drank achter volgd door de politie. Zij slagen er in een van de hen achtervolgende agenten te doden en gaan dan uit elkaar na te heb ben afgesproken, dat wanneer een hun ner gearresteerd zal worden de ander de zaak voortzet en beiden na afloop van de straftijd zullen delen. Frankie Madison gaat voor dertien jaar de gevangenis in en Noll Turner blijft buiten verdenking en zet een nachtclub op, waarin veel geld verdiend wordt. Als Frankie weer vrij 's vraagt hij tevergeefs om zijn aandeel. Hij is van alle kanten bedrogen en Noll stuurt een jonge vrouw, die in zijn nacht club zingt op hem af om uit te horen wat hij van plan is. De vrouw, Lizabeth Scott, krijgt de man, die zij bespionneren moet lief en de conflicten stapelen zich op. Het duurt niet lang of Noll laat zijn ouden vriend op straat zetten en duchtig aftuigen door de portier en een paar an dere geweldenaren, maar Dave, de boek houder, die ook onder de terreur van Noll heeft te lijden, deelt mede, dat de boeken van de club vervalst zijn. Noll ver moordt hem om een lastige getuige kwijt te raken en beschuldigd Frankie van de rnoord, maar na een hevig vuurgevecht, waarbij de politie aan te pas komt, wordt Noll door agenten gedood en gaan Fran kie en de zangeres Kay een nieuw leven tegemoet. Men ziet het, een cocktail van haat, hebzucht, moord en liefde, maar een film. die toch spanning brengt en waarvan de' hoofdfiguren Lizabeth Scottj Burt Lan caster (Frankie), Kirk Douglas (Noll Tur ner) en Wendell Corey (Dave) een uitste kend geheel hebben gemaakt. Vooraf o,a. een interessante film over de zwemlessen in de Jale-universiteit. De journaals zijn ditmaal bijzonder in teressant en geven een levendig beeld van tal van gebeurtenissen, die in de afge- loven week sterk de aandacht hebben ge trokken. Zo b.v. het nationale kampioen schap schermen voor dames, het gala- en fantasie-kapconcours het Badminton- kampioenschapi een Canadese ijshockey- ploeg in actie, het bezoek van H.M. de Koningin aan de Johanna-Stichting en het belang van het Rijksarchief (150 jaar). Dit wat betreft het Nederlands Nieuws. Het Wereldnieuws is nagenoeg geheel gewijd aan de gebeurtenissen in Engeland met als middelpunt het zo betreurde ver scheiden van de Engelse koning. ZIJDE-ZACHT WASWATER! WESTERWEG bij de v.d. Woudestraat (Advertentie. Ing. Med.) ORGEL VAN GROTE KERK IN DE AETHER Maandagmorgen van half elf tot elf uur zal via Hilversum 1 een concert worden uitgezonden op het orgel van de Grote Kerk alhier, bespeeld door de onlangs te Amsterdam benoemdt organist Simon C. Jansen. Het programma, dat uit werken var Bach bestaat ,werd reeds eerder dooi de AVRO op de plaat vastgelegd. 1 zienlijk hoger. Die voor volvette Goud se werd met 6 cent per kg verhoogd'en gebracht op f 2.38—f 2.39, die voor Edammers en voor broodkaas stegen 5 cent en kwamen daarmee te staan op respectievelijk f 2.17f 2.18 en f 2.18—f 2.19 per kg. De vraagprijzen aan de beurs lagen aanvankelijk ongeveer 2 cent per kg boven deze noteringen. Al spoedig bleek echter, dat daarop geen zaken te doen waren en de kaas werd ten slotte verhandeld tegen prijzen, die on geveer overeenkwamen met de note ringen. Aangezien de handel de vorige week 14 2 cent per kg boven de note ringen lag, bedraagt de stijging van de afgelopen week ongeveer 4 4 5 cent per kg. De notering te Alkmaar voor Noord hollandse Edammers werd met 7 cent per kg verhoogd en gebracht op f 2.19. De verwachting is op het ogenblik, dat hiermee de topprijzen wel onge veer zijn bereikt. Met verdere stijging wordt nauwelijks rekening gehouden. Dat bij de geringe productie een scher pe daling zou kunnen optreden, lijkt echter ook niet waarschijnlijk. Intussen naderen we het ogenblik, waarop de productie weer begint toe te nemen. Over enkele weken zullen we wel zover heen zijn. De productie pleegt dan betrekkelijk snel op te Iepen en welke invloed dit op de prij zen zal hebben, valt natuurlijk niet te zeggen. Wel begint er een grotere spe culatieve factor in de handel te komen. Immers, de kaas, die nu wordt ver kocht, zal de exporteerbare leeftijd van 5 weken hebben bereikt op een ogen blik, waarop de productie vermoede lijk weer stijgende is. En de prijs van de exportkaas pleegt steeds min of meer te worden beïnvloed door de prijs van de jonge kaas. De handel in oude kaas blijft uiterst traag. Er wordt algemeen geklaagd over weinig vraag, in hpt binnenland schijnt iedereen voorraden van dit artikel te bezitten. De voorraden zijn groot en het is te wensen, dat in de naaste tijd verandering optreedt. Auto overreed meisje Op de Geesterweg nabij de Snaar- manslaan sneed een bestelauto gister middag plotseling de weg af voor een wielrijder, door vlak voor deze langs het trottoir op te rijden naar een ga rage. De fietser moest door deze on verwachte manoeuvre scherp uitwijken waardoor een op de bagagedrager zit tend zeventienjarig meisje kwam te vallen. Zij raakte onder de bestelauto, die met het rechter achterwiel over haar dijbeen reed. Het meisje werd door de GGD onderzocht, waarbij bleek dat zij slechts een bloeduitstorting had opgelopen. Tegen de bestuurder van de auto is proces-verbaal opgemaakt. Brandweercommandanten bijeen In het Gulden Vlies is een vergade ring van brandweercommandanten ge houden waarin werd medegedeeld.dat de besprekingen tussen de Kon. Neder landse Brandweervereniging, de Vereni ging van Brandweercommandanten en de Proviciale Bonden om tot meerdere samenwerking te komen nog geen re sultaat hadden. De jaarvergadering is vastgesteld op 25 en 26 Juli te Breda, waar ter gelegenheid van het 700-jarig bestaan der stad deze „branöweerda- gen" wordm gehouden. Medegedeeld werd, dat veel prijs gesteld wordt op de leerzame brandweerwedstrijden. Dr. C. W. Hoogstraten hield een inleiding over taak en werkwijze van het Brand veiligheidsinstituut T.N.O., waarna de commandanten de Ringers' Chocolade fabriek bezochten. BRUG ERNSTIG BESCHADIGD Dezer dagen meldden wij, dat een vrachtwagen op het Zeglis met flinke snelheid tegen de ophaalbrug nabij de Reiniging was gereden. Het blijkt dat de chauffeur, die bij het ongeluk een lichte hersenschudding opliep, zich niets van het gebeurde herinnert De schade welke aan de brug werd toe gebracht wordt door Openbare Werken op f 4000f 5000 geschat. NIEUWE ZAADHANDEL VAN DE L.T.B. De L.T.B. zal de volgende week Zater dag In de bekende zaak van de heer Dele- marre een zaadhandel openen, waar men tevens tuinbouwbenodigdheden zal kun nen kopen. De heer Delemarre heft zijn bekende foto-bedrjjf op, maar houdt één étalage voor souvenirs, die hij zal blijven ver kopen. Zijn foto-atelier komt geheel ter beschikking van de L.T.B. DIERENBESCHERMING Deze week is zwervend aangetrof fen in de omgeving van de Reguliers laan een mooie grote herdershond, reu, licht van kleur. Waarschijnlijk is de hond door zijn baas uit de auto gezet waarna de eigenaar hard weggereden is. Adres Inspecteur: C. Verwer, Baan- straat 1, Alkmaar. BESMETTELIJKE ZIEKTEN Hier ter stede doen zich momenteel twee gevallen van roodvonk voor. In Esmond aan Zee werd één geval van de besmettelijke ziekte rubeola gecon stateerd en in Uitgeest één geval van diphtherie. UOG VIER WEDSTRIJDEN competitie, vier wedst moeten proberen het degrad aanwezig, maar dan zal de tl opleveren. Het zal geen eenv< zich terdege bewust zijn dat terwijl de Nieuwediepers bij Waar twee vrjj zwakke ploeg het te riskant een voorspcllin is echter dat hun favorieten draaglijk resultaat werken. V doende kunnen zijn om de b overslaan. ALKMAARSE BOYS komt voor de zware opgave zijn de uitwedstrijd tegen QSC t< ren. De geblokten hebben d echter hun beste resultaten strijden geboekt, zodat een ning zeer goed mogelijk is. vierde klassers komt alleen R het veld. De Ooievaarsnes spelen de belangrijke uitwee gen Limmen. Het zou geen luxe zijn als zij met de tw punten naar Alkmaar terug Ook de positie van Rander behalve rooskleurig. LIET is morgen voor de afc wel een uitermate belang In de eerste plaats is daar h tussen de degradatiecandidat de tweede plaats komen te de ploegen in het veld die papieren voor de kampioen zitten, n.l. ZFC en HVC. Hi goed mogelijk dat de puntei gedeeld, waarvan Stormvo profiteren om een punt in De IJmuidenaren mogen in val in staat worden geacht wedstrijd tegen OSV tot een de te brengen. Als Alcmari dus zonder winst laat vertr het waarschijnlijk dat de als hekkesluiters gaan funge TAAAR Volendam niet spe< Zeeburgia een goede ge zijn achterstand tot één punt .ceren. De Amsterdammers namelijk het middelmatige DWV heeft een redelijke kan in de wedstrijd tegen Hercu de strijd om de kampioens uitermate spannend kan woi De Spartaan verwachten wij winning op Schoten, de ploeg die het volgende seizoei als zeker een toontje lager gen. r\E kans voor Beverwijk op is de laatste weken wel ring geworden. De ploeg uit De elftallen voor 7 ALCMARIA: Afink; Wyi Paulisse; Maasen, Was Brouwer; Dinkelberg, R. Schmidt, Eversteyn faas. ALKMAARSE BOYS: Metselaar en A. Pater De Ley; Snijders, A. Ind Dok, A.' Krul, T. Indri Knip. RANDERS: Vethaak; Gose Kemp; Schut, Klepper Bakker; Clement, Sol, Burg, Stroet en Van De wedstrijden welke deze het kader van het bedr. werden gespeeld, hadden d resultaten: Dames: CentraIVA II 0- Krom 1-3; SOVA ISOVA HVB 3-0; Milfleur—Hooge IVA ILastinagirls 3-0. Heren: PovayHulskamp IVA—SOVA 3-0; Ringers—De CentraNagengast 0-3; Hoog Deneba 3-1; Notenkrakers— APSVIVA 0-3; PCB— KvWA—Rhodesia 3-1. Dames: Hooge Huys SOVA I IVA I PCB IVA II Krom Milfleur Lastinagirls HVB SOVA II Dacota Centra Heren: IVA I 7 6 Hooge Huys 6 6 Nagengast 7 3 PCB 7 3 KvWA 7 3 APSV 7 4 Povay 7 3 Notenkrakei 7 2 SOVA 7 3 Rhodesia 8 3 Dedivito 7 1 Ringers 4 2 Centra 6 2 Stoel 7 0 Deneba 7 1 Hulskamp T. 7 0 8 8 8 7 8 7 8 5 8 4 8 3 8 3 8 1 8 2 8 1 0 1 0 1 0 1 1 3 0 2 8 1 1 8 0 2

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 2