Jeugdige dief ter rechtzitting gevangen genomen Zilveren historicus gehuldigd Stad en Omgeving r Nieuws uit de Langedijker Dorpen Sergeant-vlieger Köhler werd met militaire eer begraven H. H. WfiLLERS -- AGENDA Alkmaarse Schaakclub V.V.V. Openbare Leeszaal en Bibliotheek UCB - ambtenaren benadeeldentelers maakte het te bont Langendijk Vijfjarig meisje door auto overreden en gedood Noord-Scharwoude Zuid-Scharwoude Een salvo daverde door de luchi De belangstelling was bijzonder groot •pALLOZEN hebben van hun medele ven blijk gegeven bjj de droeve laatste tocht, welke de Donderdag bij de vliegramp op de luchtbasis Leeu warden in dienst van bet vaderland omgekomen jeugdige sergeant-vlieger Carel Willem Köhler gisteren aflegde, vergezeld door een groot aantal leden van de Nederlandse luchtstrijdkrach ten, die hem als soldaten en als ka meraden hun laatste groet kwamen brengen. Een louter met bloemstuk ken gevuld rijtuig in de lange stoet gaf er eveneens bljjk van, hoezeer dit al te vroege heengaan de mensenharten heeft beroerd. Kolonel Zegers, commandant van de tactische luchtstrijdkrachten, was aan wezig als afgevaardigde van de chef luchtmachtstaf, generaal Aler. Voorts zagen wij luitenant-kolonel Benis, waarnemend commandant van de luchtbasis Volkel, en kapitein Bakker, commandant van Squadron 311. Dan waren er een twaalf man sterk deta chement tamboers en hoornblazers van het commando luchtvaarttroepen uit Nijmegen, een twaalf man tellend vuurpeloton o.l.v. de eerste luitenant vlieger P. F. Krijgsman uit Bergen en een uit 56 militairen bestaand ongewa pend geleide, beide laatste groepen van de luchtbasis Leeuwarden. Heilige uitvaartdienst Om elf uur werd in de parochiekerk van St. Jozeph aan de Kennemer- eingel onder grote belangstelling een Heilige Uitvaartdienst gehouden. Ce lebrant was de majoor-aalmoezenier P. Verbeeten O.S. Cr. van de lucht basis Volkel, met assistentie van de majoor-aalmoezenier D. Blanken S.C.J. van de luchtbasis Leeuwarden als dia ken en pater H. J. Freke O.P. als sub diaken. Het kerkkoor onder leiding van di rigent Cas Himmelreich zong hierbij de ontroerende Requiem Mis van L. Perosi. Op het orgel begeleidde Wil lem Schreurs. Aan het slot van de mis speelde de organist het Nederlandse volkslied. Vervolgens trok de droeve, lange stoet via de Singel en de Wilhelmina- laan naar de R.K. begraafplaats, ter wijl de tamboers een onafgebroken roffel sloegen op hun omfloerste trom men. Na een korte plechtigheid in het kerkje op de begraafplaats droegen zestien sergeant-vliegers van de lucht basis Leeuwarden, kameraden en strijdmakkers van sergeant-vlieger Köhler, de kist met het stoffelijk over schot naar zijn laatste rustplaats in de schaduw van enkele naaldbomen. Zijn grijsblauwe, fiere luchtmachtpet rust te op de vaderlandse driekleur, welke de kist dekte. De absoute werd even eens verricht door de majoor-aalmoe zenier Verbeeten. En dan, nadat de vliegers de kist in de groeve hadden doen nederdalen daverde als laatste militaire groet en laatste eerbewijs het salvo van het gehelmde vuurpeloton over de groeve door de heldere win terlucht en weerkaatste tegen de muur van het kleine kerkje. Luitenant Krijgsman dankte hierop met een enkel woord namens de ge hele luchtmacht voor de grote be langstelling. Tot slot brachten diens jonge echtgenote, zijn naaste verwan ten en vele vrienden en strijdmakkers aan de groeve nog een laatste af scheidsgroet aan sergeant Carel Wil lem Köhler. DINSDAG. Cinema Americain, 8 uur: De man die terugkwam (18 jaar); Victoria The ater, 8 uur: Ontwrichte jeugd (14 jaar); Hex Theater, 2.30 en 8 uur: Califorfiië (18 jaar). Harmonie Theater, 8 uur: Simson en Delila (14 jaar). Gulden Vlies, 8 uur: Pianist Leo Bruins voor de Alkm. Kamermuziek Vereniging. Wapen van Heemskerk, 8 uur: Film avond door Kon. Ver. Oost en West. Nachtdienst apotheek: Hartong van Ark, Langestraat 1. WOENSDAG Bioscopen als Dinsdag. Aanvang der voorstellingen 2.30 en 8 uur. Gemeenlandshuis, 10.45 u.: Algemene vergadering van het Hoogheemraad schap Noordhollands Noorderkwartier. Wapen van Heemskerk, 2 uur: Peul vruchtendemonstratie door de Kruide niers Vakcentrale. Kleine zaal van de Harmonie, 8 uur: Dr. M. J. Adriani spreekt voor de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen over .Leven en materie". Gulden Vlies, 8 uur: De Nederlandse Comedie met „Groen Koren". Aula van het Gymnasium. 8 uur: Propagandi-feestavond C.J.M.V. Gulden Vlies, 3 uur: Openbare ver koping door rar. Joh. G. C. Zijnen. Nachtdienst apotheek: Hartong van Ark, Langestraat 1. BERGEN. Oude Prins, 11 uur: Open bare verkoping door notaris C. Knook. HEILOO. Rustende Jager, 8 uur: To neelgroep Falkland voert op: De we reld heeft geen wachtkamer. HOOG WATER TE BERGEN AAN ZEE Dinsdag, 12 Febr. 17.06 5.10 Woensdag, 13 Febr. 17.32 5.46 TE CAMPERDUIN Hoog Lang Dinsdag 17.11 5.15 11.11 23.15 Woensdag 17.37 5.51 1.37 23.51 Op de clubavond van VW speelde gisteravond het vierde tiental voorde competitie tegen het tweede tiental van de schaakclub uit Enkhuizen KTV. Dit tiental van KTV had tot nu toe alle wedstrijden gewonnen, maar in Alkmaar moesten zij het onderspit delven met 64 tegen een tiental van VW dat drie reservespelers moest op stellen. VW IV heeft nu de beste kansen, daar het alleen nog moet spe len tegen Schaakmat III uit Noord- Scharwoude, dat reeds van KTV II verloren heeft. De gedetailleerde uitslag van gister avond was: L. Njjman (VVV IV)N. Ham (KTV II) l/2—D. Oudes—Jb. de Jong >/2—1/2, F. Helder—D. Bijl 'hy2, J. MeiboomJ. Verbaan 01, mej.'BouwmanS. Korf 10, F. van VlietJ. de Vries 10, J. Bastiaanse B. Mantel 10, v. d. MinnenJb. de Boer l/aV», J. v. EkerenB. Nijholt 10, C."v. OorschotG. Velt 01. To tale uitslag 64. Nieuwe aanwinsten lijst 90. Sociale wetenschappen. 310 Z18 Zanten, van. Leerboek der statistische methode. 323 V505 Verslag „Enquëttecommissie regeringsbeleid 19401945". Dl. 5. 327 D21m Davies. Mission te Moscow. 327 U 65 United States relations with China. 327 V 54i (Verzameling brochures betr. de Verenigde Naties). 330 B41r Bellamy. Rigardante malan- tauen (en la jaro 2000). 330 C18 Cassel. Theoretische Sozial- ökonomie. 330 S60n Sickesz. New world economy 330 V73 Vogt. De laatste kans der mensheid. 332 T33 Tienhoven, van. De voorstel len van Bretton Woods. 332 V13 Valk, van der. De geld- en kapitaalmarkt. 335.3 G45.5 God. De, die faalde, door Koestier, Silone Wright, e.a. 340 A37 Apeldoorn, van. Inleiding tot de studie van het Ned. recht. 343 120.5 Iependaal, van. (ps. van Van der Kulk). De commissaris kan me nog meer vertellen. 347 M71i Molengraaff. Inleiding tot het Ned. handelsrecht. 368 J26 Jaren, 50. Sociale verzeke ring. Opvoeding, onderwijs. 371 R90 Ruijsch van Dugteren. Ta lentontwikkeling. 374 K59 Knoop. Leren studeren. Burgerlijke Stano Geboren: Maria E. S., dochter van S. H. W. Schut en M. de Waal. Aaltje, dochter van P. Strijbis en N. de Vries. Robert, zoon van J. van der Nagel en M. W. A. van Dorp. Frans W zoon van W. H. Sleebos en C. A. Dey- kerhoff. Catharina M., dochter van C. G. Sinnige en A. Mienis. Overleden: Jan van der Wal, 93 jaar, wed. van P. van der Wal. Een salvo uit twaalf geweren davert, als laatste groet aan sergeant-vlieger C. W. Köhler, over de groeve door de helderblauwe winterlucht. TRICOTAGES TAFELGOEDEREN LAKENS en SLOPEN uitsluitend het betere genre. HUWELIJKSUITZETTEN Verdronkenoord Achter de Vismarkt. Alkmaar Tel. 3210 (Advertentie, lng. Med.} Alkmaarse slachtveemarkt Aangevoerd werden 3 paarden; 95 koeien van 500- 1250 per stuk, prima kwaliteit 2,803 en overige soorten 2,502,80 per kg; 131 nuchtere kalveren van 4090 p. stuk; 2 vette schapen; 312 varkens: zware varkens 2,022,10, vleesvarkens 22,08, lichte varkens 1,901,96 en zeugen 1,80 1,90 per kg. De kwaliteit van de aangevoerde koeien was over het geheel genomen goed te noemen. Prima dieren zijn er in deze tijd echter weinig. De handel verliep nor maal. De slagers hebben rundvlees nodig en al werken de prijzen remmend op een vlotte handel, kopen moet men toch. Het ruimere kwantum nuchtere kalve ren is vrij vlot verhandeld, ondanks de hoge prijzen. Bij de aanvang van de markt liet het zich aanzien, dat de varkensorijzen een sterke daling zouden ondergaan. Men kocht toen al ging het stug de zware varkens van f 2,02-—f 2,04 en de vlees varkens van f 2,00f 2,02 per kg. Hal verwege de markt werden er echter in een vlot tempo varkens opgekocht, als gevolg waarvan de noteringen opliepen. Toen kwamen de zware varkens op f 2,04 f 2,10 en de vleesvarkens op f 2,02 f 2,08 per kg. Lichte dieren waren er maar weinig. De gegeven prijzen zijn met korting op 't levende gewicht GESLAAGD. Aan de technische hogeschool te Delft slaagde voor het candidaatsexa- men voor civiel-ingenieur onze stad genoot de heer H. Bakhuis. De heer W. de Boer uit Alkmaar slaagde voor het examen boekhouden, dat werd afgenomen door de associatie van practijkexamens. DE L.GC vergaderde „Wij zijn knechten van onze knechten Het bestuur van de Langedjjker Groentencentrale heeft in een geani meerde vergadering het uienrapport besproken. Burgi meester Schelhaas wees op de ongunstige afloop van 1951 voor de tuinders aan de Lange- dijk, belichtte de noodzaak van de in voering van nieuwe teelten en be pleitte de organisatie van een „Bloem kooldag", teneinde de bloemkoolteelt te bevorderen. Het was echter moei lijk adviezen te. geven, daar bepaalde afzetmogelijkheden doorkruist worden ioor maatregelen in het buitenland. De export van witte kool naar de V.S. noemde spreker een lichtpunt. Dc moeilijkheden met het uitvo'-rcontrö- Koedijk NEA zorgde voor een vrolijke Nutsavond Het plaatselijke cabaret-gezelschap NEA heeft de eerste openbare Nuts avond in dit seizoen tot een groot suc ces gemaakt met de vele schetsen die voor de vrolijke noot in het program ma zorgden. We noemen hiervan „Lot nr 1111", „Mijnheer Pumps als hulp in de huishouding", en „Papa strijkt de vlag". Ook 't individuele optreden van de artisten ondervond aller waarde ring. P. Hartland speelde voortreffelijk op de accordeon Ali Damiaan zong zeer verdienstelijk en Jansje Makker oogstte veel succes met haar voordracht „Het leven van een eendagsvlieg', Mw. Ramaker, een nieuweling bij NEA, bleek een goede partner te zijn van Cees Damiaan. Ook C. Rijnders maak te op deze avond zijn debuut bij het cabaret-gezelschap. Zelfs zijn familie was voor hem niet veilig Uitgeester jongen Geschiedenislessen als licht voor de geest Er is natuurlijk niet één jubileum aan te wijzen, waarop de jubilaris niet door verschillende sprekers wordt geprezen, maar zelden zal er zo'n .oprechte toon in de toespraak hebben geklonken als gisteren in de aula van het Murmel- liusgymnasium, waar de heer A. Visser werd gehuldigd wegens zijn 25-jarig jubileum als geschiedenisleraar. De heer Visser, zo zei de rector dr. J. Hemel rijk, weet in zijn klas een gemoedelijke sfeer te scheppen, die weldadig aan doet. „Nooit hebben zijn lessen iets krampachtigs of geforceerds cn slechts de insider weet welk een inspanning dit kost. Zulke geschiedenislessen zijn geen last voor het geheugen, maar een licht voor de geest". De president van het curatorium, ds. C. von Meijenfeldt, sprak over de vol doening die een geschiedenisleraar moet hebben als hij iets van de rijkdom van het historisch gebeuren kan over dragen aan de jongens en meisjes van zijn school. Hij prees de ijver en nauw gezetheid, die de „zilveren historicus" steeds heeft getoond en wenste hem van harte geluk met zijn jubileum. Na mens de leerlingen uit de hoogste klas sen werd het woord gevoerd door Dick Schenkenveld, die dt *ubilaris dank bracht vu or de wijze, waarop hij niet slechts de geschiedenis doceert maar ook de leerlingen en objectief inzicht geeft in de hedendaagse verwikkelin gen. Guus Steynz, de woorvoerder voor de laagste klassen, bleek behalve voor de geschiedenislessen van de heer Vis ser ook bewondering te hebben voor diens fietsprestaties. „Iedere dag van Bergen naar Alkmaar, door weer en wind dat mag ook wel eens genoemd worden", zei Guus, die zelf óók dage lijks dezelfde route fietst en er dus van kan mee praten. Jan Duiker betuigde zijn erkentelijkheid voor hetgeen de jubilaris in de afgelopen 25 jaar voor Autoi Ezmen heeft gedaan. Ook hij bracht dank voor de prettige wijze, waarop de heer Visser zijn geschiede nislessen geeft. Hongerig dier De rector, dr J. Hemelrijk vertelde, dat al die prettige lessen geen enkele zin hebben als de vakbekwaamheid ontbreekt. Hij vergeleek deze be kwaamheid met een hongerig dier, dat iedere dag moet worden gevoed en hij Aanschaffing* watergas- toestel D'e N.V. Gasvoorziening Kop Noord- Holland heeft verzocht een watergas- toestel aan te schaffen en te plaatsen in de door haar van de gemeente ge huurde gasfbriek, waarvan de kosten geraamd worden op f 176.200. De N V. is bereid van dat bedrag elk jaar 7 pet. aan de gemeente terug te betalen en intussen rente te vergoeden bere kend naar het rentepercentage dat het gemeentelijk gasbedrijf aan het finan cieringsfonds is verschuldigd. B. en W. stellen voor daartoe oyer te gaan. vond, dat het beestje van de heer Vis ser er patent uitzag. Uit naam van leraren en amanuensis bood de rector een aantal boeken aan. Namens de leerlingen overhandigde hij de heer Visser het model van een boe kenkast, waarvan het origineel inmid dels in de woning van de jubilaris was geplaatst. De heer A. Visser dankte tot slot van de intieme plechtigheid voor de waarderende woorden, die op deze morgen tot hem waren gesproken. UIT HET ZAKENLEVEN In het Handelsregister werden de vol gende nieuwe inschrijvingen opgenomen: Dump Store „Verenigde Naties", Alkmaar, Verdronkenoord 125. Kleinhandel in he ren- en jongensbovenkleding enz. Ven- roten: W. F. Wiebeld, E. Lakmaaker en J. M. C. Bleeker. Algemeen Handels- en Administratiekantoor „Dompvloet", Heiloo, Kennemerstraatweg 630. Optreden als intermediair bij handelstransacties en bijhouden van administraties. Eigenaar: mej. J. H. Stuifbergen. A. de Bois (E.), Bergen, Dr. van Peltlaan 76. Herenmaat- kleermakersbedrijf. (Overname verboden) Dat een verdachte ter zitting van de politierechter wordt gevangenge nomen, behoort tot de hoge uitzonde ringen. De man die dit overkomt, moet dan al heel wat op zijn kerfstok heb ben. De achttienjarige J. B. uit Uit geest die gisteren in Alkmaar regel recht van de zittingzaal naar de cel verhuisde, had dit ook geheel aan zichzelf te wijten. Drie maal in enkele weken tijds stal hij flinke bedragen aan geld en van berouw was bij hem ter rechtzitting geen spoor tc ont dekken. Dit was voor de officier van Justitie, mr. J. C. V. Meischke, aan leiding een reclasseringsrapport te vragen en in afwachting daarvan on middellijke gevangenneming te eisen. De moeilijkheden begonnen op 4 November, toen B. zich een damestas je toeeigende waarin onder meer een bedrag van vijftig gulden, een arm band en een zilveren sigarettenpijpje waren geborgen. Tegenover de politie verklaarde hij het tasje te hebben ge vonden, doch de eigenaresse achtte het veel waarschijnlijker dat B. het tasje uit haar fietstas had gepakt. Toen deze zaak nog in onderzoek was, kwam er een nieuwe klacht over de man binnen. Op 11 Januari was hij een sigarenwinkel binnengestapt en toen hem bleek dat er niemand thuis was, had hij in de achterkamer een bedrag van f 70 uit een portemonnaie genomen. Nog was het niet voldoende. Terwijl de politie nog bezig was deze nieuwe zaak uit te zoeken, kwam er op 15 Januari een derde klacht over Bij de WestminsteT stonden zwaar gesluierd Koningin Elizabeth II, Koningin Mary en Prinses Marga ret op de aankomst van het stoffe lijk overschot van Koning George te wachten. B. binnen. Ditmaal was zijn eigen oom en werkgever in de Wormer het slachtoffer geworden. De jongen ont stal hem een bedrag van f 110 en voor f 25 aan materialen. De officier van Justitie zeide giste ren bevreesd te zijn voor nieuwe mis drijven, waarom hij directe gevangen neming eiste. De politierechter sloot zich hierbij aan. Zwaan overreden In begin December van het vorige jaar zag een arbeider in de Scher mer dat een zwaan, die juist de weg overstak, door een personenauto werd overreden. Hjj hoorde dat de auto eerst afremde, doch op vijf meter af stand van de zwaan weer gas gaf. Na het ongeluk stopte de chauffeur en maakte aanstalten het dier mee te ne men. De lezing die de bestuurder, Lourens B. gaf, was echter geheel anders. Hij zou tevergeefs getracht hebben tij dig te stoppen. Het was in het geheel zijn bedoeling niet geweest het ge dode dier mee te nemen. Hoe het ook zij, de officier was van mening dat B. straf verdiende en eiste f 40.subs 20 dagen en toewij zing van de civiele vordering van f 25.Mr. Van den Wall Bake maakte er f 25.subs 15 dagen van. De vor dering werd toegewezen. Dure kerstbomen Hubertus de G. uit Egmond a. Zee die op 18 December drie toppen uit sparrebomen had gezaagd, werd bij verstek veroordeeld tot f 30,subs. 20 dagen. Dronken op de fiets Ten slotte stond nog Jan B. uit Eenigenburg terecht, wie ten laste was gelegd dat hij zich in Alkmaar dron ken op een fiets had gewaagd. Wel licht was het avontuur nog goed voor hem afgelopen, als hij niet juist voor bij het politiebureau was gefietst. Van hetgeen er gebeurd was herinnerde B. zich maar weinig en dat viel niet te verwonderen, want hij had die be wuste avond zes borrels en zes glazen donker bier gedronken. Ter rechtszit ting reduceerde B. dat aantal tot vier, maar ook dat zou nog te veel zijn ge weest. De officier van Justitie eiste het vaste „tarief": f 100,— subs. 40 dagen. De politierechter wilde de straf echter voor deze keer verminderen tot f 75, subs. 18 dagen. le-bureau besprekend, zeide de heep Schelhaas, dat nu eindeljjk is geble ken, dat de LGC enkele jaren geleden onrechtvaardig is behandeld. Nu ge bleken is. öat ten aanzien van de ulenteelt plaatselijke functionnaris- sen in het ongelijk zjjn gesteld, dient onder het verleden echter een streep te worden gezet. De omzet over December bedroeg 440.337,20. In Januari werd voor f 681.158,70 omgezet. De jaaromzet over 1951 bedroeg f 5.332.911,01. Op 11 Februari was van de rode kool nog aanwezig 60 pet, van de gele kool 74 pet en van de Deense witte kool 42 pet van de beginvoorraad. Bij bespreking van het rapport van de commissie, die naar Flakkee is ge weest om te kijken hoe daar de keur op de export-uien wordt toegepast, kwamen de tongen los. De heer De Vries vroeg wat men nu denkt te doen. Men heeft bij herhaling verzekerd, dat de keur overal gelijk was en nu blijkt duidelijk, dat er grote verschillen zijn. De heren van het U.C.B. hebben da telers grote schade toegebracht. Spre ker meende, dat deze heren niet ge handhaafd kunnen blijven. Verschil lende sprekers meenden dat het voor een deel schuld van de telers zdlf is. „Wij zijn altijd veel te volgzaam ge weest". De heer Schuur drukte het zó uit: „Wij zijn de knechten van onze '.nechten geworden!" Het bestuur be sloot ten slotte de zaak nauwlettend te volgen en geen stappen tegen het betrokken personeel te ondernemen. Ei zal een contact-commissie gevormd worden. Een enkeling vreesde, dat de ■den hiermee geen genoegen zouden nemen. De heer W. Butter wilde een voor stel bij de algemene vergadering van het Centraal Bureau van veilingen in dienen, om er bij de overheid op aan te dringen dat de publiekrechtelijke eilplicht wordt gehandhaafd en de mogelijkheid om administratief te vei len zoveel mogelijk wordt beperkt. Voorts moest gevraagd worden om een groere waarborg voor bestaanszeker heid in de tuinbouw, desnoods met verlies van enige vrijheid in de bedrij ven. Over het tweede voorstel werd uitvoerig gesproken. Ten slotte was men echter van mening, dat enige druk op het Centraal Bureau geen kwaad kan. De heer Bij post, gesteund door andere bestuursleden uit Sint I'ancras, wilde aan het Centraal Bu reau vragen om al het overgeschoten geld uit de „Rode koolpot" terug te be talen. Besloten werd pogingen in deze richting te wenden. Bij de rondvraag kwam nog ter sprake, dat de prijzen voor kleine rode kool iets zijn opgelopen, hetgeen ryet zonder gevaar is. Men had graag wat grotere aanvoeren gezien, hoewel dit moeilijk kan zijn.. Ook werd opge merkt, dat er door de kooDlieden zo veel vergissingen worden gemaakt bij „afdrukken" op de veiling. Het bestuur diende hieraan iets te doen. Gisteravond omstreeks zes uur is op de Dorpsweg tè Benningbroek een ern stig ongeluk gebeurd, dat aan het vijf jarig meisje Petronella Huisman het leven heeft gekost. Het kind staje spelenderwijs de weg over. juist op het moment dat een vrachtauto passeerde. De chauffeur waarschuwde met zijn claxon en trachtte door krachtig remmen een on geluk te voorkomen. Dit mocht echter niet gelukken. Het meisje raakte onder de wagen en werd waarschijnlijk door voor- en achterwiel overreden. Kort na het ongeluk overleed het kind. De' chauffeur treft waarschijnlijk geen schuld. „Damlust" won van Zijpe Door ziekte moest de Zijper Dam club met vier invallers de strijd opne men tegen „Damlust" uit Langedjjk. „Damlust" won met 137; de per soonlijke resultaten waren: A. Slijker- man Pzn.P. Beers 02; W. Jim- minkF. .Slot 11; A. Slijkerman Jzn. -J. Huitema 02; P. Koopman Th. de Haas 11; P. HoedjesC. Schuffelen 20; P. de Wit-A. Gouds blom 1—1; C. TuinJ. Zijp 02; S. Len tingN. Tol O2; J. BaaijP. Bolder 02; G. KeijzerP. Kramer 2—0. BENOEMD. Benoemd tot onderwijzer aan de Christelijke School te Broek op Langen- dijk de heer S. J. Arnold te Hooghalen. Noordermarktbond Gistermiddag kwam het bestuur van de Noordermarktbond bijeen onder voorzitterschap van de heer P. Duyves. Deze zeide in zijn openingswoord dat de verruiming van de export naar Frank rijk nog op zich laat wachten. Naar Oost-Duitsland werden 150 wagons tegen een behoorlijke prijs geëxpor teerd. Wijzende op het feit dat Zwitser land gele en rode kool koopt, zeide hij, (jat het begin van het jaar niet ongun stig kan worden genoemd. De omzet in Januari bedroeg f 674.554,48, tegen plm. f 340.000 in het vorig jaar. De voorraden bedroegen op 9 Februari j.l. 635 wa gons witte kool, 48 484 wagons rode kool, 35 263 gele kool, 25 ®/o; 37 uien, 60 12 wagons Denen en 5 wagons kroten. Dit geeft, zo zeide de voorzitter, geen slecht beeld. Op de algemene ver gadering van het Centraal Bureau kon naar voren worden gebracht, dat wan neer zou bliiken dat de gelden van de export ten £ate zouden komen van het landbouw-egalisatiefonds, men de voor keur zou geven aan storting in de pro- ductenfpndsen. Getracht zal worden om het minimum gewicht voor de te expor teren kool op 160 stuks per honderd kilo te brengen. De algemene vergade ring van de Noordermarktbond zal wor den gehouden op 23 April. Voorstellen voor deze vergadering moeten vóór 3 Maart bij de secretaris worden ingezon den. Ten slotte werd de misère met de koolkrotten besproken. Een proef zal worden genomen om 's Maandagsmor gens om de 14 dagen het monster te veilen. GESLAAGD. Voor het diploma vakbekwaamheid voor brood-banketbakker is geslaagd de heer H. Schoor] te Zuidscharwoude.

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 2