Actie ter bescherming van Schoorls belangen Verbouw van gladiolen mogelijk in omgeving van Warmenhuizen Tennisclubhuis in Uitgeest verhuisde op een lorrie Tegen bouw van duplexwoningen aan de Duinvoetweg Bergen HEILOO Schoorlse duinen hangen als los zand aan elkaar Egmond aan Zee Langendijk Stompetoren Voorbijgangers blusten brand juist op tijd Nieuws uit Nieuwe vaandel van LTB ingewijd Castricum St. Pancras f Sneeuwklokje zijt gij daar nu reeds? Enorme taart sluitstuk van VVU-revue Geen rijkssubsidie voor behoud Hemony-klok Bedrijfsvolleybal Biljartwedstrijden Vóór 25 jaar geleden ZATERDAG 16 FEBRUARI 1953 Het comité van actie ter bescher ming van Schoorls belangen, dat zich dezer dagen tot Ged. Staten heeft ge wend met het verzoek de toestem ming tot botiw van vier duplexwonin gen aan de Duinvoetweg voorlopig in te trekken en de gemeenteraad hier van met toelichting in kennis had ge steld, richt zich thans met een open brief tot de raadsleden. Het comité zegt hierin het te betreuren, dat door de raad geen aandacht werd geschon ken aan de hoofdbedoeling van het schrijven: te voorkomen, dat Schoorl, dat nog altijd kan bogen op zijn zeer bijzonder karakter, de weg zou op gaan van zoveel plattelandsgemeenten in deze tijd, waar onvoldoende aan dacht wordt geschonken aan het be houd van het landelijk geheel. De waarde van zulk een verlies is niet in cijfers uit te drukken, maar iedere generatie ziet tot haar leedwe zen veel verdwijnen van wat vaak best behouden had kunnen worden. Het is de taak van een gemeente bestuur zulk een verlies tot een mi nimum te beperken. Dit laatste geldt in dubbele mate voor Schoorl, dat zijn grote vreemdelingenbezoek aan de oude schoonheid en het bijzonder ka rakter van de streek te danken heeft. Het comité zegt van oordeel te zijn, dat de bouw van deze woningen de Rundveefokkers vergaderden De fokkers van „De Duinstreek" kun nen, aldus de voorzitter, de heer N. Kaag, tevreden zijn over de resultaten van 1951. De uitkomsten waren behoorlijk en geven moed voor de toekomst, al dreigen er dan ook export-moeilijkheden met de kaas. Met het oog op de gevreesde ziekte mond- en klauwzeer gaf hij de leden ern stig in overweging hun vee tijdig te laten inenten. Bij de bespreking van de agende voor de tachtigste algemene vergadering van de prov. bond van rundveefokverenigingen in Noord-Holland gaf de heer Jb. Broer- een inlichtingen over de voorgestelde af schaffing van het hoornnummerbranden. Spreker wees er op, dat na korte tijd de nummers waren verdwenen en meende, dat een schets in het contröle-boekje een juister middel was. Ook kwam nog ter sprake een reorga nisatie van het fokverenigingswezen. Het personeel voor de keuring dient te wor den uitgebreid, opdat er meer tijd aan kan worden besteed. De rekening van de penningmeester sloot in ontvangsten en uitgaven met f 26.235,83 en een batig saldo van 1 5789,91. Het begin-saldo van 1951 was f 3415,40. De penningmeester werd gedéchargeerd. De uitgaven voor de in 1951 gehouden fokveedag ter gelegenheid van het vijf entwintig-jarig bestaan der vereniging hadden bedragen f 1962,90. Bij de verkiezingen werd het aftredend bestuurslid, secretarj^7pen^ngi^^epjter> J. v. d. Oort met algemene stemmen her kozen. Tot lid van de financiële commis sie werd voor het aftredende en niet-her- kiesbare lid, de heer S. Jonker, gekozen de heer J. v. d. Berg uit Egmondermeer. De heren Roskamp (bestuurslid) en J. N. Kroon (lid) zullen „De Duinstreek" ver tegenwoordigen op de a.s. bondsvergade ring. Bij de rondvraag kwamen nog enkele interne kwesties ter sprake. ONTMOETINGSDAG VOOR PLATTE LANDERS OP „DE HAAF" "Woensdag 5 Maart zal op het Vor mingscentrum „De Haaf" te Bergen een Ontmoetingsdag worden gehouden voor ambtsdragers uit de plattelandsgemeen ten om in breder verband te spreken over de plaats en de taak van de Kerk, de opdracht van het Christen-zijn in deze wereld, en de blijdschap van het geloof. Dit alles zal vooral worden be zien met het oog op de kerkelijke situ atie in Noord-Holland. Dr. A. van Bie- men zal spreken over „Waarom de Kerk faalde", Ds. F. Keja over „Waarom de Kerk niet langer mag falen". „DAMCLUB HEILOO". De uitslagen van de voortgezette on derlinge wedstrijden luiden als volgt: Groep I: C. de Graaf—J. de Geus af- gebr.; K. Tuinman—C. Adrichem 20; S. de GeusH. Verver 02. Groep II en III: B. SluismanJb Hel der 02; J. SpaansD. Smit 20; A. SprenkelingJ. Kraakman 2—0; C. Bij waardJ. Groenenboom 20; C. de JongA. v. d. Werff 20; Snel—B, Hof man 0—2; WennipsUrsem 02. DIEFSTAL VAN LOOD. De kweker K. van de Hoogeweg heeft bij de politie aangifte gedaan van dief stal van een hoeveelheid lood, van zijn broeiramen. bedoelde omgeving nog meer zou ont sieren dan vroegere gebeurtenissen dit reeds hebben gedaan en meent dat men de zaak een voor het dorp gun stige wending kan geven, indien het terrein onbebouwd wordt gelaten. Het comité tracht in deze open brief Verschillende tegen zijn verzoek inge brachte bezwaren te ontzenuwen en eindigt met er nogmaals op aan te dringen zich nog eens ernstig te be raden over deze kwestie. De open brief is namens het comité ondertekend door de heren F. C. Bik, gezagvoerder K.L.M., dr. J. Verwey, directeur van het Zoölogische station Den Helder en K. P. Zuurbier, archi tect. Op de in De Rode Leeuw gehouden contactavond van de VW Noord-Ken- nemerland hield de heer H. W. Stoel- horst, bosbouwkundig ambtenaar van het staatsbosbeheer, een lezing over „ontstaan en beplanting der duinen". Duizenden jaren geleden in de z.g. Würmglasiale tijd zou ons land een groot toendragebied zijn geweest, waar mammoeth en neushoorn huisden. Er heerste een lage temperatuur. Lang zaamaan werd het warmer en ontston den er grassteppen. Nog enige duizen den jaren later, in de z.g. Boreaalperio- de, breidden de bossen zich uit. Inmid dels was de zeespiegel aanmerkelijk ge stegen en werd Engeland van Frankrijk, waarmee het tot die tijd verbonden was, gescheiden door de doorbraak van het Nauw van Calais. Door de stroming van de Atlantische Oceaan werd zand naar het Noorden gebracht en ontstond er een schoorwal. Toen door de snelle stij ging van het water een groot deel van Belgie onderliep, kwam er een stroming van het Noorden naar het Zuiden en werd zand uit de buurt van Texel afge zet tot de grens Bergen-Schoorl. Dit duingedeelte is gekenmerkt als een bui tengewoon kalk-arm gebied waarin het zand practisch geen onderlinge samen hang vertoont. Wil dan ook het duin als natuurlijke zeewering kunnen blijven dienen, dan zal men moeten trachten het op zijn plaats te houden met helm, riet of stro of bebossing. Verschillende pinussoorten zijn geschikt, dennen niet, maar wel sparren en pijnbomen. Op een vraag van een der aanwezigen hoe spreker dacht over de aanwezigheid van meeuwen, antwoordde de heer Stoelhorst, dat z.i. het nut dat deze vo gels brengen door met hun uitwerpse len wat kalk aan de kalkarme gornd toe te voegen wel opweegt tegen de schade, die ze veroorzaken. Spreker eindigde zijn rede met de toehoorders op te wek ken het Staatsbosbeheer te steunen bij het beschermen van onze duinen. Zondag de grote strijd De plaatselijke wedstrijd Egmondia Zeevogels is d.\or de voetbalbond onverwacht ingelast in het program ma van Zondag. Wij wagen ons niet aan een voorspelling omtrent de uit slag van deze derby, die ongetwijfeld geweldige belangstelling zal trekken. Egmondia zal zeker zijn uiterste best doen op eigen terrein revanche te ne men voor de 43-nederIaag, in Eg- mond aan de Hoef geleden. Muziekavond van „Ons Genoegen" Gisteravond heeft „Ons Genoegen" in de zaal van de heer J. de Boer te Broek op Langendijk een vlot muzi kaal' programma uitgevoerd. Mede werking hieraan verleenden het Klein Orkest onder leiding van de heer Bak, en voorts Klaas Kok, tenor, fam. Timmerman, piano, Piet Glas Cz. en Jac. Kansen, zang. Bovendien is Klaas Mammen opgetreden als con ferencier. De avond verliep in een goed tempo en genoot van de aan wezigen alle waardering. Vijfjarig kind door aufo aangereden Gisteren is de vijfjarige Jopie Berk hout uit Zuid-Scharwoude, ter hoogte van de R.K. ke^k aangereden door een bestelauto. Het kind kwam zo onge lukkig te vallen, dat het een zijner benen en een neusbeen brak. Nadat ter plaatse eerste hulp was verleend, is het kind naar het St. Elisabeth- ziekenhuis te Alkmaar vervoerd. Burgerlijke stand GEBOREN: Karei Arie, zoon vSn Klaas Horseling en van Maria Hendri- ka Kossen; Margaretha Agnes, dochter van Johannes Cornells Schuffelen en van Calharina Brammer; Andreas Jacobus Maria, zoon van Rudolf Wesche en van Cornelia Maria van Kleef; Petrus Johannes, zoon van Pe trus Johannes Brink en van Margare tha Kos; Cornelia Maria, dochter van Nicolaas van Kleef en van Clasina Elisabeth van der Vliet. OVERLEDEN: Jan Kruk, 83 jaar, weduwnaar van Grietje Ham; Ids de Vries, 81 jaar, ongehuwd; Paulus Kra mer, 90 jaar, gehuwd met Geertje Moeijes; Trijntje Bruin, 87 jaar, wedu we van Jan Kool. GEHUWD: Hendrik Dirkmaat en Johanna Boeijer; Cornells Boon en Trijntje Goet; Gerrit Landman en Ca- tharina de Jong. GEMEENTE-BEGROTING AAN DE ORDE Dinsdagmiddag om half drie zal de gemeenteraad bijeen komen ter be handeling van de gemeente-begroting voor 1952. DOKTERSDIENST Gedurende het weekeinde zal de doktersdienst voor Langedijk en St. Pancras worden waargenomen door dokter H. Willink te Zuid-Scharwoude, telefoon K 2260/424. Nieuwe telefoonnummers In het telefoonnet Alkmaar kwamen de volgende nieuwe aansluitingen tot stand: 5975 Blaauboer Gzn., J., Vert. Centr. Bur. Slachtveeverz., Blaeustraat 9. 5973 Booys' Engrosslachterij Kantoor abattoir 7.30—12.30 en 13.30—17.30 Helderseweg 28 (b. g. g. tfnr 3196 of 5803). 5693 Keuning, A. H., Dir. Opleiding Ge zinsverzorgsters in N.-Holland, Nas- saulaan 7. 5874 Milac, N.V., St. Jacobstraat 7 (b. g. g en na 18 uur tfnr 3590). 5454 Nemogra Nederlandse Montage grafkisten Industrie, Kwakelpad 29. 2742 Ringer's Cacao- en Chocoladefabrie ken, N.V. J. H. Ringers, onder directeur Kenn.straatweg 35, Heiloo. 5593 Vellinga, A. K., Frieseweg 23. O In het telefoonnet Schoorl is nieuw aangesloten: 488 Politie Rijks. Post Schoorl van de groep Schoorl, woonhuis Wmr. J. C. Timmers, Laanweg C 161b. Dank zij het kordate optreden .van twee voorbijgangers is het perce'el Kweerenpad 8 voor verwoesting ge spaard gebleven. Het scheelde overi gens niet zo erg veel of het pand had in lichterlaaie gestaan. De heren E. en V., die gistermorgen om 11 uur de wo ning passeerden, ontdekten brand, die hoven op de zolder woedde. Daar er niemand thuis was, drongen zij de wo ning binnen, waar zij het vuur, dat reeds een gat in de zoldervloer en in het dak had gebrand, wisten te blus sen. De brand was ontstaan door net vlam vatten van een houten balk, die zich in de schoorsteen bevond. Het duurde niet lang, of het vuur had zich ook reeds medegedeeld aan de goede ren op de zolder. Op dat moment gre pen de voorbijgangers in. VOOR DE MICROFOON. Voor de V. P. R. O. zal Vrijdag 22 Februari om 10.15 uur de morgenwij ding worden uitgesproken door ds. F. Keja, Ned, Herv. predikant te Stompe toren. Gisteravond heeft de plaatselijke af deling van de LTB een ledenvergade ring gehouden in hotel Ammerraal on der voorzitterschap van de heer J. Dijk man. Een belangrijke aanleiding tot deze bijeenkomst was, dat de afdeling thans in het bezit is gekomen van een fraai vaandel, dat een voorstelling geeft van de H. Isidorus, die bij de opgaande zon zaaiende over de akker gaat. Bo venaan het vaandel staat de naam van de afdeling en het oprichtingsjaar 1915, onderaan het wapen van Castricum, waarnaast enige echte Kennemer pro ducten. Het vaandel is vervaardigd door atelier Paul Brand. De plechtige inwij ding werd verricht door de geestelijk adviseur, kapelaan Tesselaar. Er is voorts een huishoudelijke ver gadering vlot afgewerkt. De heer Dijk man herdacht in zijn openingswoord 't overleden lid, de heer C. Kuys, die hij ten voorbeeld stelde aan de jongeren. De Heer P. Ruiter bracht het financieel verslag uit. Ook werd er verslag uit gebracht van de Bondsvergadering te Utrecht. De aftredende bestuursleden de heren P. Ruiter, W. Res en C. B. Twisk werden herkozen. Veel klachten waren er binnengekomen over loslo pende honden. De voorzitter adviseerde zo nodig de politie te waarschuwen. Het bestuur zal de kwestie van een moge lijke stichting van een onderling hulp fonds nader onder ogen zien. De heren Baars en Baltus hebben nog enige tech nische uiteenzettingen gegeven, resp. over de nieuwe afdeling voor de bloem kwekers en -exporteurs en over de moeilijkheden in de export. Gezamenlijke viering van Baden Powell-dag Ook dit jaar zullen de padvindsters van het N.P.G. en de gidsen van de R.K. Jeugdbeweging op 22 Februari weer gezamenlijk de Baden Powell- dag vieren. De gidsen beginnen deze dag met het bijwonen van de H. Mis om 6.45 uur in de Parochiekerk van de H. Pancratius. Om half acht komen de padvindsters en de gidsen bijeen bij het Jeugdhuis voor de vlaggen- parade. In de loop van de dag zullen de hoofdleidster van het N.P.G., mevr. Kattestaart-Kroes, de groespleider mej. Freitag en de aalmoezenier van de gidsen, kapelaan Heemskerk het woord voeren. MARKTBERICHT CASTRICUM, 15 Febr. Spruiten A 5097, B 2048, boerenkool 4.50 8.50, witlof 61, gele lebol 9; rabarber 50, knolselderie 10.5018, groene kool 17, rode kool 18, peen afw. 5.59—9, peen 13—16.50. DERTIEN VERDACHTEN IN DUIN EN BOSCH-ZAAK Zoals reeds gemeld, zal de Alk- maarse rechtbank Dinsdag de zaak be handelen van de op „Duin en1 Bosch" gepleegde diefstallen door leden van het personeel. In deze zaak zullen elf verdachten terecht staan wegens dief stal en twee anderen ter zake van heling. „DE SPORTVLIEGERS" IN DE LUCHT Dezer dagen is in onze gemeente een nieuwe postduivenvereniging opgericht „De Sportvliegers" genaamd. De vol gende heren hebben zitting in het be stuur: G. Borst, voorzitter, W. Briefjes, secretaris, W. Piepers, penningmeester, B. Boddeke en H. Lustig. De vereni ging verkreeg de goedkeuring van de Bond van Postduivenhouders. De raad in korte vergadering bijeen De raad van St. Pancras heeft met belangstelling naar de jaarrede van burgemeester Kroonenburg geluisterd, waarin hij o.a. met het oog op de wo ningnood de hoop uitsprak, dat velen zich bij de bouwkas der Noord Ned. gemeenten zouden aansluiten. Besloten werd voortaan te verbieden dat rijwie len tussen één uur na zonsondergang en één uur vóór zonsopgang onbeheerd buiten blijven staan. Bij het openbaar lager onderwijs kunnen drie leerkrachten worden ge handhaafd. zolang het leerlingental bo ven 76 blijft. Besloten werd het zogenaamde rouw kleed van de begrafenisvereniging voor de gemeente over te nemen en voort aan alleen huur voor het gebruik van de baar te laten betalen. JAARVERGADERING VAN PLATTELANDSVROUWEN. De afdeling van de Plattelandsvrou wen hield haar jaarvergadering in café Bouwstra. Deze werd bijgewoond door de heren Ozinga en Slykerman van de Ned. Fruittelers Organisatie. Met een lezing met projectie wist, men de dames te boeien over de sorte ring, verpakking en verwerking van het fruit. Ook de verzorging van fruittui- nen werd op duidelijke wijze door de film naar voren gebracht. De presidente mevr. BruinWeel bracht een woord van dank aan beide heren voor het goed verzorgde pro gramma. De jaarverslagen van de se cretaris en penningmeesteresse werden goedgekeurd. Men bleef daarna gezellig hijeen onder het voordragen van aardige schetsjes. Onderhoud Noordhollands Kanaal aanbesteed Door de Rijkswaterstaat te Haar lem is Vrijdagmorgen het onderhoud van het Noordhollands Kanaal voor het jaar 1952 aanbesteed. Voor pereeel i hadden Ingeschre ven J. de Groot, Purmerend f 45000, Firma B. M. van Nordennen en Zn, Aannemersbedrijf Giesendam f 47800; H. Vessies en A. Wierda, IJmuiden f 48970; H. J. E. Mertens te Weerd f 49380 en A. J. Wittebrood. Beem- ter f 55000. Daalders aann.bedrijf N.V. Alkmaar, had voor perceel 2 inge schreven met f 30590 en de firma Nordennen uit Giesendam met f 50800. De inschrijvers voor perceel 3 waren I. Kooyman .Harlingen, met f 24840 en firma Nordennen, Giesen dam, met f 50800. MARKTBERICHTEN LEEUWARDEN, 15 Februari. VEEMARKT. Aangevoerd: 79 stieren f 2.45f 2.75 per kg, geslacht gewicht. 160 vette koeien, eerste kwaliteit f 2.69 f 2.97, tweede kwaliteit f 2.32f 2.68, derde kwaliteit f 2.07—f 2.31, 1170 melk en kalfkoeien f 500f 995, 310 pinken en graskalveren, pinken f 300f 535, graskalveren f 190f 375, 1283 nuchtere kalveren f 35f 55, 400 vette weide- schapen en lammeren, vette weidescha- pen f 75f 140, lammeren f 50—f 120, 367 vette varkens oude varkens f 1.75 f 1.90, vette biggen f 2f 2.12, zouters f 1.93f 1.96, 225 biggen en lopers, big gen f 40—f 60, lopers f 61f 95, 29 bok ken en geiten, geen notering. 106 paar den, f 450f 985. Totaal aanvoer 4129. LEEUWARDEN,, 15 Febr. Rode tarwe f 22f 24, wintergerst f 35 f 37, zomergerst f 35f 38.50, witte ha ver f 26f 31.25 per 100 kg. Stemming flauw. Aardappelen: borgers f 14f 15, bintjes grof f 10.50f 11.50, rode star f 14.50—f 16. ALKMAAR, 15 Febr. 1951. Tarwe 22—24,25; rogge 33—34,75; gerst 37—39. haver 2931; bruine bonen 3645; ci troenbonen 6080; witte bonen 62 85; grauwe erwten 4055; groene erw ten 5058; Schokkers 5061; Capucij- ners (Hala, nieuwe oogst) 4052. ALKMAARSE EXPORTVEILING, 15 Febr. Witlof 36—58, rode kool 8—18, savoyekool 6.5012, groene kool 7.50-26 spruitkool 2268, boerenkool 6-18, veld sla 8094, andijvie 4898, bieten 515, winterpeen 7—16.50, waspeen 17—34, uien 733, prei 1940, soepgroenten 5 9 per bos, peterselie 25 p. bos, knol selderij 314 p. stuk, Goudreinetten 26 54 p kg, Jonathan 2635, winterjan 22—40. NOORDERMARKTBOND, 16 Februari. 17.000 kg uien 29,80—32,60, grove 31,90 33,20, drielingen 30—32 en nep 19; 3000 kg peen: B 29,30 en C 26,80; 111.000 kg Deense witte kool 8,30—11,50; 5500 kg bieten: A 23,10—24, B 19,10—19,50 en C 7—8; 211.000 kg rode kool 13,50—2.3,80; 69.000 kg gele kool 7,70—19,30: 6500 kg groene kool 25—27. Uitgaande van de bollenveiling H.B.G. te Lisse, was een vergadering belegd in café „de Ooijevaar" alhier. De be doeling aldus de heer Oostdam is te spreken over de gladiolen-cultuur en de problemen. De teelt hiervan heeft de laatste jaren bij ons een geweldige vlucht genomen. Wij vragen ons daar om wel eens af: zal de export gelijke tred houden met de verbouw? Aan voorspellingen waagde spr. zich niet, maar de verbouw van gladiolen leent zich uitstekend voor kleine bedrijven en speciaal op de kleigrond, de bollen streek kan hier niet aan tippen. Met betrekkelijk weinig geld is gladiolen- teelt te beginnen. Een eerste vereiste is, om met gezond plantgoed te begin nen en dan b.v. maten 2/4 en 4/6. De nabehandeling van de gladiolen is van zeer groot belang. Zij die niet beschik ken over een goede droogschuur, moe ten niet aan gladiolenteelt beginnen. Eén van de gevaarlijkste ziekten in de gladiolen was de botrytusziekte (zwam). Veel narigheid kan worden voorkomen als men maar goed en onmiddellijk droogt. Het deed spreker genoegen dat hij zoveel jongeren onder zijn gehoor had. Met nadruk wees hij er daarom op dat zij zich er op moeten toeleggen en specialiseren, dan ziet hij in de gla diolenteelt een goede toekomst. Na de pauze werden de ziekten en problemen besproken. De eerste vraag was of roest te bestrijden was. Spreker zeide, dat dit een verschijnsel is van koud en nat weer. Voor deze ziekte is geen bestrijdingsmiddel. Of te zware klei een bezwaar kan wezen? Voor de groei levert dit geen bezwaar. De heer Grootes, controleur van de gladioleneultuur, heeft verklaard, dat de beste partijen gladiolen worden aangetroffen in Warmenhuizen en naaste omgeving. Als bemesting werd aangeraden, vóór het planten super en kali en later een kleine hoeveelheid stikstof. Het bloemensnijden geschiedt onmid dellijk wanneer blijkt dat ze kleurecht zijn. Na het rooien mag het loof abso- lunt niet op het veld blijven liggen. Wanneer cultuur-hygiëne niet wordt toegepast, moet men er voor rekenen dat 7 jaar gewacht moet worden, op het zelfde veld terug te komen. Spreker hoopte dat de kennis making op deze avond er toe mag lei den dat verdere relaties met de kwe kers het resultaat zal wezen. Heeft u moeilijkheden, stelt u zich dan in verbinding met de heer Leber uit Texel, bestuurslid van H.B.G. Het was voor de bezoekers een leer zame avond. Ondanks dat hier en daar de sneeuw nog ligt en de barometer s nachts be neden het vriespunt daalt, bewijst de verschijning van de eerste sneeuw klokjes onomwonden, dat het voorjaar in aantocht is. In Oosterblokker steken de galanthussen de officiële naam van het sneeuwklokje de kopjes reeds ver boven de grond. (Foto Joh. Kuiper) Een niet-alledaags karwei werd in de nacht van Donderdag op Vrijdag tot een goed einde gebracht door een viertal arbeiders der N.V. Hollandse Melksuikerfabriek. Onder leiding der bedrijfsdirecteur dezer fabriek, de heer H. Jansen, werd in niet meer dan vier en een half uur tijds, n.l. van des nachts half één tot des morgens vijf uur, het complete clubhuis der Lawn- tennisvereniging „Uitgeest" overge bracht van de voormalige tennisbaan, staande tussen Middelweg en Hoge- weg, naar het nieuw aangelegde com plex van tennisbanen achter de Kleis gelegen. Dat dit transport goed was voorbe reid, blijkt wel uit het feit, dat hier voor een speciale lorry was gecon strueerd, 4 meter breed en 6 meter lang, vervaardigd in eigen werk plaatsen der fabriek. Om de verkeers moeilijkheden tot een minimum te be perken vond het karwei des nachts plaats. Het vervoer tot de Middelweg vergde slechts een half uur, waarna het gevaarte reeds orr. 2 uur de spoor wegovergang passeerde. Slechts tien centimeter speling had men aldaar met de hangende borden en electrische ge leidingen. Het vervoer langs het dijk je, toegang gevende tot de tennisbanen vergde de meeste tijd. Doordat deze toegangsweg te smal was voor de lor rie met zijn zware last, moest met stutten, opvullen, enz. het verdere ver voer mogelijk worden gemaakt. Om vijf uur stond het clubgebouw in zijn nieuwe omgeving. De ouden van dagen hebben Donder dagavond genoten van de V.V.U.-revue „We hebben er kijk op", geestelijke vaders de heren H. G. Blom en G. Bonnema. Van te voren werd het echtpaar Duin—De Goede bij monde van voorzitter Spuijbroek gehuldigd en een bouquet bloemen over handigd, waarna, door de muziek ingezet, de oudjes, welke deze dag hun vijfendertig jarig huwelijksfeest vierden, een daverend „lang zullen ze leven" werd toegezongen. De voorzitter0'1 van het Comité van Ouden van Dagen, de heer P. W. Kalkman, be dankte het bestuur van V.V.U. en de heer Blom voor de royale geste om de oudjes deze avond te bereideil, daartoe ook in staat gesteld door verschillende giften zowel in geld als in natura. Ook gisteravond, de laatste voorstelling, was de zaal, evenals de vorige avond ge heel bezet, zodat zowel organisatoren, medewerkenden als het bestuur van de vereniging in alle opzichten tevreden kun nen zijn. Aan het einde heeft voorzitter Spuy- broek alle medewerkenden hartelijk dank gezegd en dit vergezeld doen gaan van vele bouquetten. Organisator en mede-auteur Blbm kregen een beker, plus bloemen. De medespelenden overhandigden hem een gramofoonplaat. De heer Blom liet zich ook niet onbetuigd en schonk aan de medespelenden een waarlijk enorme taart, afmetingen 1.00 bij 0.85 m., voor stellende en voetbalveld met 22 voetbal lers en een scheidsrechter. Een plaatselijke banketbakker had het pronkstuk ver vaardigd. GEVAARLIJKE PUT MOET DICHT „Dempt de put eer het kalf verdrinkt". Op het open terrein langs de zo roemrucht geworden „Furfural"-fabriek ligt een open put vlak aan de openbare weg. Gezien het feit dat dagelijks talloze schoolkin deren deze plek moeten passeren en een afscheiding door middel van hek of heg ten enenmale ontbreekt, dient hier ten spoedigste verandering in te worden ge bracht, opdat erger worde voorkomen. ft.K. METAALBEWERKERSBOND GROEIDE De R.K. Metaalbewerkersbond „St. F.loy" is de sterkste afdeling geworden van de plaatselijke K.A.B. Tijdens de jaar vergadering in café „Baltus" gehouden werd medegedeeld, dat het negenenzeven tigste lid was ingeschreven. De aftredende bestuursleden, de heren C. Vrouwe, voor zitter; B. Vonk, penningmeester en G. Tromp, 2e penningmeester, werden her kozen. Door de districtsbestuurder, de heer Brussel, werd een kort propagandis tisch woord gesproken, terwijl de geeste lijk adviseur, kapelaan Klinkenberg, een geestelijk woord sprak. WESTERGEESTERVAART WORDT UITGEDIEPT Met een drag-line van de fa. Enkt is men momenteel bezig de Westergeester- vaart tot aan de Binnenmeer uit te die pen. Deze werkzaamheden geschieden voor rekening der N.V. Hollandse Melksuiker- fabriek, zulks in verband met de grote hinder welke werd ondervonden tijdens het vervoer met de boten dezer fabriek door de ondiepte dezer vaart. BURGERLIJKE STAND Geboren: Jacob C„ z. van S. Ha- meka en A. Pot. Alida J. M., d. van J. v. Duin en C. Kuiper. Getrouwd: J. J. Visbeen en J. M. v, d. Eng. Om eventuële moeilijkheden op ver keersgebied te voorkomen gaf ook de opperwachtmeester der Rijkspolitie, de heer J. Oudshoorn, acte de présence. Teleurstellende beslissing van de regering De Ned. Herv. Gemeente te Uitgeest heeft thans het teleurstellende be richt ontvangen, dat de regering geen subsidie zal verlenen om de Hemony- klok te behouden. Dit is enigszins be vreemdend, aangezien het ministerie van O., K. en W. indertijd zelf het aanvragen van deze subsidie heeft aangemoedigd. De voorstanders voor het behoud van de klok blijven intussen actief en optimistisch. Tot nu toe is een bedrag van 5000 bijeen gebracht. Vanuit Zaandam kwam een zeer sympathiek aanbod van het Luthers Kerkkoor aldaar, om ten bate van de actie belangeloos een concert te geven. Dit concert is bepaald op Don derdag 13 Maart. VERVOLG STADSNIEUWS De uitslagen van deze week zijn: Dames: IVA ICentra 30; Dacota- Last.girls 22; Last.girlsSOVA I 0—3; HVB—Hooge Huys 03; IVA IX—Krom 1—3; SOVA II—Milfleur 0—3. Heren: SOVAHulsk. Toppers 3-1; PovayIVA 03; NagengastDedi- vito 22; RingersStoel 31; 't Hooge HijysPCB 31; Notenkra kers—APS V 3—1; Deneba—Ringers 2—2; Centra—KvWA 2—2; Rhodesia- 't Hooge Huys 03. Dames: 1. Hooge Huys 9 9 0 0 27— 0 18 2. SOVA 1 9 8 1 0 26— 4 17 3. IVA I 9 8 0 1 24— 4 16 4. PSB 8 5 12 17—10 11 5. Krom 9 4 14 15—17 9 6. Milfleur 9 4 14 14—16 9 7. IVA II 9 4 0 5 15—15 8 8. Last.girls 10 1 4 5 12—24 6 9. Dacota 9 1 2 6 10—23 4 10. HVB 9 2 0 7 9—22 4 11. SOVA II 9 1 2 6 8—23 4 12. Centra 9 0 2 7 6—25 2 Heren 1. Hooge Huys 8 8 0 0 242 16 2. IVA 8 7 1 0 23— 2 15 3. Nagengast 8 3 4 1 17—12 10 4. K.v.W.A. 8 3 4 1 17—13 10 5. PCB 8 3 3 2 16—13 9 6. APSV 8 4 0 4 15—12 8 7. Notenkrakers 8 3 2 3 1516 8 8. SOVA 8 4 0 4 14—15 8 9. Povay 8 3 2 3 13—16 8 10. Ringers 6 3 12 11—11 7 11. Dedivito 8 14 3 13—18 6 12. Rhodesia 9 3 0 6 13—19 6 13. Centra 7 2 1 4 8—16 5 14. Deneba 8 1 2 5 9—19 4 15. Stoel 8 0 3 5 10—21 3 16. Hulsk. Topp. 8 0 3 5 8—21 3 Schouten bleef onder de maat De uitslagen van de partijen, welke gis teren in het kader van het biljart-kam pioenschap van Alkmaar werden gespeeld, luiden: Ligthart 140 19 23 7.36 Feeken 267 19 52 19.05 Wessels 175 9 52 19.44 Schouten 22 9 9 2.44 Kramer 125 15 34 8.33 Burger 79 15 17 5.26 De zevende ronde. In de Alk-.naarsche Courant van 19 Februari 1927 vinden wij de herdenking van de 80e verjaar dag van de heer J. M. Otto, oud directeur van het Stedelijk Mu ziekcorps, organist van de Grote kerk en jarenlang de leider van het Alkmaarse muziekleven, een feestdag, waarvoor grote belang stelling getoond werd. Verscheidene bloemstukken en een groot aantal felicitaties wa ren binnengekomen. De jubilaris aldus het verslag die nog kaarsrecht de bezoekc; ontving, was ten zeerste ingenomen met het feit dat zoo vele zijner leer lingen hun ouden meester niet wa ren vergeten, Morgen bespeelt hij weer het orgel in de Groote Kerk. Naar wij vernemen is Dr. Deet- man aan het einde van den dienst voornemens woorden van waar deering tot den bejaarden uitne- menden organist te richten.

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 9