Pain en Pom in Zwitserland In de greep van de woestijn Zang in St. Willibrordusstichting Beemster Uit de zuivelwereld AVA-dames behaalden zonder neder laag kampioenstitel Hensbroek Bouw van twee woningen aanbesteed Het Radioprogramma BATO met 7-4 Limmen Damclub D.D.D. Bergen kwam tegen R.K.A.F.C. tempo te kort (4—0) Noord-Scharwoude Egmondia behaalde een flinke overwinning HANDBALUITSLAGEN Geen tegenstand voor Piet van de Pol MAANDAG 25 FEBRUARI 1952 Heiloo's jeugd heefi mei enthousiasme gezongen De grote zaal van de Willibrordus stichting te Heiloo was gevuld met een zeer groot aantal luisteraars, die be lang stelden in de muzikale verrich tingen van de kinderzangklassen, van de musicus Piet Groot. Dit feit op zich zelf is reeds een betvijs dat het plaatse lijk muziekleven in Heiloo zéér bloeiend is. Als hoofdnummer stond op het pro gramma van deze kinderzangavond de kinderoperette, of beter gezegd het kinderzangspel in twee bedrijven van M. A. Brandts Buys Jr. Eenvoudige maar wel wat verouderde muziek, welke echter een zeer aange name klank heeft. De kleintjes zongen dit werk zuiver en correct. Een klein beetje meer nuancering in de voor dacht hadden we gaarne gehoord. De dirigent speelde de piano-begeleiding. De blijkbaar zelf vervaardigde décors waren lang niet zonder fantasie en zeer smaakvol. De jeugdige zangertjes had den met de opvoering van de Bosch duiveltjes" een verdiend succes, en zéér veel bijval van het publiek. De jongste zangklassen van „Nieuw Leven" zongen alleraardigst een veer tiental kinderliedjes in het genre „Wij zijn Heilooër muziekantjes", „Hummel tje, tummeltje", e.d. Bloemencantate. Als laatste nummer werd uitgevoerd de bekende „Bloemencantate" van Ger trude van Vladeracken, door het meis jeskoor „Jong Nieuw Leven" met aan het klavier de heer J. van Engelen. De dirigent Piet Groot liet deze cantate, door het koor muzikaal zingen. De goed gezongen sopraansolo in dit stuk, door mej. G. Zonneveld verdient te worden gememoreerd. Goed verzorgde kinderzang is voor de muzikale vorming van de jeugd van zeer veel betekenis en daarom ver heugde het ons dat zoveel kinderen deel uitmaakten van deze zangklassen en dat de ouderen door hun acte de présence het medewerken daaraan stimuleerden Dit is van algemeen cultureel belang. Het was voor de zangklassen van „Nieuw Leven" een geslaagde concert avond. Ms. Tot assistent-directeur van de Coöp. Zuivelfabriek te Bartlehiem (Fr., is dezer dagen benoemd de heer J. Groen te Midden-Beemster. Voorts is tot tweede kaasmaker aan de Coöp. Zuivelfabriek „Bamestra" te Middenbeemster benoemd de heer A. van Wijk, thans tweede kaasmaker aan de N.V. Mij tot Exploitatie van kaas- fabrieken „Oud Holland" te Bodegra ven. Ook de reserves staan op de nominatie voor promotie Heren versloegen sterk Zaterdag vond ten gemeentehuize de aanbesteding plaats van het bouwen van twee dubbele arbeiderswoningen voor rekening van de gemeente. De uitslag was als volgt: N. Bakker en Zn„ Rustenburg f 38.817; G. A. Boekei, 't Veld, Oude Niedorp ongeldig; D. Kooij, Hensbroek f 44.122; C Overtoom, Avenhorn f 45.050; G. Borspes, Schermerhorn f 39.800; J. A. de Koning, Spanbroek f 41.790; P. G. Borst, Obdam f 46.116; G. Botman, Heer Hugowaard f 46.655; C. Langedijk, Heer Hugowaard f 45.595; J. Opdam, Heiloo f 45.280; M. Brink, Spierdijk f 44.549: J Ruyter, Anna Paulowna f 46.820; J. Naastepad, Hensbroek f 44.250; L. J. van Dam, Zuidermeer f 44.533; fa Wed. C Huiberts, Spanbroek f 46.673; A. Buiter, Avenhorn f 45.300; P. Blanken- daal, Alkmaar f 46.479; fa. N. Borst Zn., Spierdijk f 47.950; J. Zwaag en Zoon, Aarlswoud f 49.061; C. Snel, Hoogwoud f 49.431; fa. Giltjes en Zn., Broek op Langedijk f 47.580; wed. Joh. van Harskamp, Oterleek f 45.550. De gunning is aangehouden. De be groting van wederopbouw bedroeg f 36.600 en van de gemeenteopzichter f 33.340. GEEN f 400.— MAAR f 4000.—. In ons bericht over de actie voor de inzameling van oud papier ten dienste van het fanfarecorps „Volharding", wordf gezegd, dat voor de aankoop van nieuwe instrumenten f 400.— nodig is. Het benodigde bedrag is evenwel f 4000.—. DINSDAG 26 FEBRUARI HILVERSUM I, 402 m.: 7.00 AVRO. 7.50 VPRO. 8.00—24.00 AVRO. 7.00 Nieuws. 7.15 Gram.muziek. 7.50 Dap- opening. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram.muziek. 9.00 Morgenwijding. 9.15 Gram.muziek. 9.25 Voor de huisvrouw. 9.30 Waterstan den. 9.35 Gram.muziek. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Voor de zieken. 11.30 So praan en piano. 12.00 Gevarieerde muziek. 12.30 Land- Tuinbouwmededelingen. 12.33 Voor het platteland. 12.40 Pianoduo. 13.00 Nieuws. 13.15 Mededelingen of gram. muziek. 13.20 Promenade-Orkest en solist. 14.00 Voor de huisvrouw. 14.30 Gram. muziek. 14.40 Schoolradio. 15.00 Gram. muziek. 15.3.0 „Onze Amerikaanse Buren". 1600 Gram.muziek. 16.30 Voor de kin deren. 16.50 Kinderkoor. 17.15 Gram. muziek. 17.30 Viool en piano. 18.00 Nieuws. 18.15 Hawaiïan-muziek. 18.40 Surinaamse volksmuziek. 18.55 Voor de kinderen. 19.00 Pianospe. 19.15 „Paris vous parle" 19.20 Jazzmuziek. 19.42 „Morele herbewape ning", causerie. 20.00 Nieuws. 20.05 Ac tualiteiten. 20.15 Gevarieerd programma, 21.15 „Ik weet. ik weet. wat U niet weet". 21.30 Avro-allerlei. 21.35 Lichte muziek. 22.05 „Dit is Uw land. Uw volk", klank beeld. 22.45 Buitenlands overzicht. 23.00 Nieuws. 23.15 Sport. 23.30—24.00 Gramo- foonmuziek. HILVERSUM n, 298 m.: 7.00—24.00 KRO. 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgym nastiek. 7.30 Gram.muziek. 7.45 Morgen gebed en Liturgische kalender. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.15 Gram.muziek. 9.00 Voor de huisvrouw. 9.35 Gram.muziek. 9.40 „Lichtbaken", causerie. 10 00 Voor de kleuters. 10.15 Gram.muziek. 11.00 Voor de vrouw n.30 Gram.muziek. 12.00 Angelus. 12.03 Gram.muziek. (12.3012.33 Land- en Tuinbouwmededelingen.) 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en katholiek nieuws. 13.20 „Nieuws van de Luchtmacht", causerie. 13.25 Gram.muziek. 13.30 Amusements muziek. 14.00 Gevarieerd programma. 14.55 Pianorecital. 15 15 Gram.muziek. 15.30 „Ben je zestig?". 16.00 Voor de zie ken. 16.30 Ziekenlof. 17.00 Voor de jeugd. 17.35 Sport. 17.45 Regeringsuitzending: J. A. van Beuge: „Zending en missie in Nieuw-Guinea". ld.00 Nieuws. 18.15 Ac tualiteiten. 18.20 Sportpraatje. 18 30 Lichte muziek. 18.45 Cursus voor lekenspelers 18.00 „Hier is vrij Europa", Vaudeville programma. 19.30 Gram.muziek. 19.40 „Dit is leven", causerie. 19.50 Gram.muziek 20 00 Nieuws en weerberichten 20.08 De gewone man zegt er 't zijne van. 20.15 Gevarieerd programma 22.30 „Démas qué", declarpatorium. 22 45 Avondgebed en Liturgische kalender. 23.00 Nieuws. 23.15 „Gezond gezin", causerie. 23.25— 24.00 Gramofoonmuziek. Experimenteel Televisie-programma van de VARA. 20.15—21.45: 1. Herdenking van de geboortedag van C. S. Adema van Scheltema; 2. Het Nederlandse Piere ment; 3. Weeroverzicht; 4. Film. Pauze S. Studio-Vastenavond Het zwakke geslacht van AVA heeft de mannelijke sportbeoefenaren in Alk maar een voorbeeld gesteld. Wat de voetballers niet hebben kunnen bereiken heeft het handbalelftal van AVA ge presteerd. Na afloop van de wedstrijd tegen DTS werden deze dames namelijk in de bloemetjes gezet omdat zij kam pioen van hun afdeling waren geworden. Het was geen hoogstaande wedstrijd. Maar dat was onmogelijk daar het veld eerst door drie voetbalwedstrijden vol komen was omgeploegd. Een strak veld is voor handballen meer noodzakelijk dan voor voetballen, daar de bal steeds moet worden gestuit, hetgeen op een veld vol kuilen en gaten practisch on mogelijk is. De Alkmaarse dames pasten zich bij deze lastige omstandigheid, zo als het kampioenen betaamt, het beste aan en wonnen tenslotte met 3-1, zodat zij ongeslagen in het bezit van de kam pioenstitel kwamen. Nadat DTS de leiding had genomen, droegen Gre Hoed en Aafje Schuring nog vóór de rust zorg voor een 2-1 voor sprong voor AVA. In de tweede helft stelde Iep Kaal de zege voor de Alk maarse dames veilig. Na afloop van de wedstrijd overhan digde de heer Jansen met enkele toe passelijke woorden een bos tulpen en ook van de zijde van DTS werden bloe men gebracht. De oprichter van de handbalafdeling van AVA, de heer W. Tol, feliciteerde de Alkmaarse dames en sprak de hoop uit, dat het zou gelukken via de zware promotiewedstrijden naar de tweede klasse van het district te promoveren. Dat wordt voor AVA een lastige op gave. Eerst worden twee wedstrijden gespeeld tegen IJmond uit Beverwijk. Slechts als onze stadgenoten uit deze wedstrijden drie punten behalen, komen zij in aanmerking om te mogen uitko men in de halve competitie, welke ge speeld wordt tussen clubs uit Amster dam, Utrecht en AVA. Alle teams wonnen Voor AVA was het gisteren toch een uitstekende dag. Het heren-team ver sloeg in een uitwedstrijd het sterke Bato, de dames reserves versloegen SSV en behielden daarmede hun uitstekende kampioenskansen en de adspiranten sloten de rij met een duidelijke 7-0 overwinning op Rood Zwart. Het laat zich begrijpen dat de stem ming op de geïmproviseerde feestavond, welke gisteravond ter gelegenheid van het kampioenschap in de Muziektuin werd gehouden, uitermate prettig was. In Maart als het tweede dameselftal lauweren heeft geoogst, wordt het alle maal nog eens dunnetjes overgedaan. Op de 16e Maart staat namelijk een of ficiële feestavond in cafe Tom op het programma. Autodieven werden op heterdaad betrapt De rijkspolitie te Limmen heeft Za terdagavond dank zij haar kordate op treden weten te voorkomen, dat door een viertal Beverwijkers een zeer bru tale autodiefstal werd gepleegd. De Be verwijkers die bekenden van de politie waren en onder wie zich drie varens gezellen bevonden, hielden zich die avond op verdachte wijze in Limmen op en trokken daardoor de aandacht van de rijkspolitie. Twee Wijkers be gaven zich daarop omstreeks half elf near de garage van de firma Schilder aan de Kennemerstraatweg, terwijl de twee anderen op de uitkijk bleven staan. Na enige tijd werden de garage deuren, die nog niet °P s^°t waren ge weest, opengeschoven en werd een personenauto naar buiten geduwd. Op het moment, dat de vier heren de auto de stille Burgemeester Nieuwenhuis- laan hadden ingeduwd en daar de mo tor op gang wilden brengen, greep de rijkspolitie echter in en arresteerde het viertal. Aanvankelijk namen de Bever- vnjkers een zeer onschuldige en zelfs aggressieve houding aan, doch later op het politiebureau beweerden zij, dat zij het carnaval in Schagen hadden willen bezoeken. Zodra U zich hangerig en koortsig gaat voelen, neem dan direct 'n 'AKKERTJE en voor U naar bed gaal nóg een, U voorkomt daarmee d4t de griep doorzet. AKKERfilES zijn ware griepbestrij. ders: zij bevorderen het transpireren en verdrijven koorts en pijn. Weiger namaak, helpen direct (Advertentie, Ing. Med.) In de onderlinge competitie van de Alm. Damclub DDD is de spanning zeer toegenomen. Leek M. Oud aanvanke lijk linea recta op de titel af te ste venen, thans staat hij ongunstig in een afgebroken partij tegen Jorna, die ver rasend sterk speelde. Riebeek nam een verdiende revanche op Verver en werd zodoende eveneens een ernstige kam- pioenscandidaat. (Dit was de eerste verliesnartij van Verver). Maar ook ti telhouder De Jong heeft nog een goe de kans. Hij won voor de tweede maal van Schuit. N. Oud koos tegen het ris kante spel van Mekken een regelmatige stand en verraste hem met een damzet die direct tot winst leidde. Booy, niet van plan om zich uit het eerste tiental te laten verdringen, won van de Wijn. Reeds in de opening be haalde hij schijfwinst. De partij Bal derM. A. Langras verliep sensatio neel. Doordat hij verkeerd sloeg, kreeg Bakker een schijf achterstand, die hij echter door een listige lokzet herover de. Daarna verloor hij weer een schijf en de partij. Neg steeds heeft Hemels zijn vorm niet kunnen vinden. In een Hollands tempospel bracht hij het te gen Stam niet verder dan remise. Ran- zijn won zeer overtuigend van Brugge- man. Klinkhamer bereikte tegen Korn een winststeïling, maar een foutiev voortzetting deed hem nog verliezen. De zeer ingewikkelde partij N. Visser- Bleeker werd ten slotte remise. VERVOLG STADSNIEUWS Uitbreiding Beverwijks ziekenhuis gegund De uitbreiding van het Rode-Krus- Ziekenhuis te Beverwijk is gegund aan de op één na laagste inschrijver, de firma Reek en De Haar te Alkmaar voor f 599.000.Het betreft hier de uitvoe ring van het werk met houten ramen en deuren. De werkzaamheden zullen over on geveer twee weken beginnen. Plaatselijke commissie voor woningbouwSeningen Burgemeester en wethouders van Alkmaar hebben een plaatselijke com missie ter aanmoediging van de in schrijving op de nationale leningen voor woningbouw ingesteld. Voorzitter is de wethouder van financiën, de heer G. van Slingerland. In de commissie hebben als leden zitting de voorzitters van de vier woningbouwverenigingen, voorzitter en de secretaris van de plaatselijke bankiersvereniging, de plaatselijke pers en de referendaris ter gemeentesecretarie. Het secretariaat wordt uitgeoefend door een ambtenaar van de afdling financiën der gemeen tesecretarie. Getuigen aantreden Op 6 Januari, om ongeveer vijf uur, had op de hoek RidderstraatOude Gracht een aanrijding plaats tussen een motor met zijspan van de rijkspolitie en een auto. De heer en dame, die van dit ongeluk getuige zijn geweest wordt verzocht zich op het politie-bureau te vervoegen voor het geven van nadere inlichtingen. Westfriezendag op 6 Aug. In de Zaterdag gehouden bestuurs- schap „Oud West-Friesland" is beslo- vergadering van het Historisch genoot- ten de jaarlijkse Westfriezendag te hou den op Woensdag 6 Augustus te Enk huizen. Des morgens wordt de alge mene ledenvergadering gehouden, des middags heeft o.m. een bezoek plaats aan het uitgebreide Zuiderzeemuseum. 78. De verbaasde redders keken beurtelings van de Boze Beer naar Moeder Woeffie. „Maar mevrouw", zei meneer Waffl ten laatste. „Verstaat u dan ook al de kunst van het kiezen- trekken? Bent u soms ook nog tand arts?" Bij deze woorden begon de beer bulderend te lachen. „Ja, ja, een bij zondere tandarts is die mevrouw Woeffie, dat moet ik zeggen. Welnee, beste mensen, zij heeft mij z'n klap te- genmijn kaak gegeven, dat die kies er vanzelf uitvloog. Ja, zó kwaad was zij!" „Ja, maar dat is nu achter de rug", viel Moeder hem haastig in de rede. „Daar praten we nu niet meer over! U bent nu èn uw kies èn uw slechte humeur kwijt!" „Zo is het" riep de beer vrolijk" en om jullie dat te bewijzen, ga ik voor jullie allemaal een heerlijk kop koffie zetten!" „Hier heb je wat hout", zei meneer Waffl, en hij gaf de beer alle stokken en knup pels die zij mee hadden genomen. „Die hebben we nu toch niet meer nodig!" „Zo is het", zei de beer weer en ter wijl het vuurtje ustig knetterde, greep hij zijn harmonica om nog een deuntje ter. beste te geven. Het werd een echt feest daar in het hol van de beer. Iedereen zong uit volle borst mee met vrolijke wijsjes, die de Beer aan zijn harmonica ontloke en Bollie was zó blij over al die vrolijkheid dat hij zijn verlegenheid vergat en boven op de stoel de Hoki-Poki begon te dansen. JK de sigaret met het 'l*!» l i grootste.aantal vaste rokers! 896 de 1000 King'i Cross- rokers, rookten I i jaar geleden ook (Advertentie, Ing. Med.) Wedstrijd ging als een nachtkaars uit De enkele weken rust schijnen RK AFC goed te hebben gedaan, want aan de Kerkedijk kreeg Bergen een flinke 4-0 nederlaag te incasseren. Het uithoudingsvermogen van de Bergenaren was te gering. Vorige week tegen Schagen hebben we dat al kun nen constateren en ook nu was het na rust tegen RKAFC weer mis. De achterhoede speelde zeer behoor lijk maar tegen de talloze aanvallen van RKAFC waren de Bergenaren niet bestand. Van de voorhoede ging door te traag spel zo weinig uit, dat de ach terhoede van de Alkmaarders een rustige middag had. De RKAFC'ers, die door diverse omstandigheden hun elftal nogal hadden gewijzigd, speel den vrij goed. Maar of dit de juiste op stelling zal zijn, kan pas tegen een sterkere tegenstander worden bewe zen. Na de rust, die met een 1-0 voor sprong inging, kwamen de doelpunten iets vlotter tot stand en werden er af en toe aardige staaltjes voetbal weg gegeven. Toen de stand op 4-0 was Auto te water Een auto van de firma Aarts te Har derwijk geraakte Zaterdag bij het Sluisje te Noordseharwoude in de Ring vaart. De chauffeur en diens zooontje konden zich gelukkig beiden uit de cabine bevrijden. De auto is nader- eel hand door de firma Met op het droge j af gebracht. gebracht, o.a. door een goed doelpunt van Nic Tijm, ging de strijd als de bekende nachtkaars uit. Egmondia, dat Zondag in het veld trad tegen DREO, nam al spoedig in deze wedstrijd de leiding door linksbin nen Zwart. Dreo zette daarna een ver woed tegenoffensief in. Eerst uit een vrije schop en daarna uit een corner scoorden de bezoekers bijna de gelijk maker, maar keeper Groen redde beide keren nog juist op de doellijn. Na 24 minuten spelen passeerde linksbuiten Zwaan de keeper van Dreo en het was 2^-0. Enkele minuten later bracht mid denvoor Zwanenbrug de stand keurig op 30. Uit een vrije schop scoorde Dreo even voor rust een tegenpunt, waardoor de stand op 3—1 kwam. Nauwelijks was weer afgetrapt of linksbinnen Zwart maakte een fraai doelpunt (41). Even later brak de zelfde speler door en scoorde opnieuw, maar de scheidsrechter kende dit doel punt niet toe wegens buitenspel. Niet temin was het enkele minuten later 51, toen de aanvoerder een mooie aanval van de gehele voorhoede met een welgericht schot besloot. Ondanks deze achterstand hield Dreo kranig vol. doch Egmondia bleef veel sterker. Min stens vijf schier onmisbare kansen liet de Egmondse voorhoede onbenut. Toen eindelijk linksbinnen Zwart een wer kelijk schitterend doelpunt maakte, floot scheidsrechter af, juist een fractie van een seconde voor de bal de doel lijn passeerde. Zo kwam Dreo er met een 51 nederlaag nog zeer genadig MOEDER 2E0T:„ MA HOUANDSE M/NTERVREHOD. DOET 2WAN£NB£RG'$ ROOKWORST HH...AUEMAAL ZWANENBERG'S ROOKWORST..KoToSSMtf H£T 3£ST£ D£U61>* (43 De gedachte flitste door Gary's hoofd dat het gezellig zou zijn wanneer Mara meer bewegingsvrijheid had en ze in hetzelfde gedeelte van het park kon wandelen als hijzelf, maar die gedachte werd onmiddellijk gevolgd door de over weging dat 't verduiveld onaangenaam zou zijn als haar bezoekjes dan zouden samenvallen met die van Yhula! De enige mogelijkheid zou dan zijn om aan Yhula zacht maar dringend duidelijk te maken dat de episode als geëindigd moest worden beschouwd, maar hij had niet veel zin om dat te doen. Je kon met die inboorlingen nooit weten die voelden diep en waren wraakzuchtig, n in plaats van zijn blauwtje rustig te aanvaarden, zou ze wel eens kunnen besluiten hem te laten boeten voor zijn handelwijze tegenover haar. Dat werd .-en heel andere situatie dan een vrien delijk spijtig en onvermijdelijk afscheio het laatste ogenblik vóór zijn vertrek - een afscheid dat hij voor zichzelf al had gerepeteerd. „Yhula, mijn liefste, het doet mijn hart brekenkon ik je maar met me meenemen! Maar dat is onmogelijkik kan je niets aanbie den en ik mag je niet uit deze w.;elde weghalen om je in de vuilste armoede in een vreemd land te laten wegkwij nen. Zie je, mijn liefste, ik heb geen werk, geen toekomst; ik leef van dat gene wat mijn oom mij geeft, en hij zaï me onterven wanneer ik niet trouw met de vrouw die hij voor me heeft uitgezocht Mara Denley. Maar wanneer ik haar goed en wel thuis heb afge'everd, ben ik van plan haar mijn veranderde gevoelens mee te delen, en door: MARJORIE VERNON mijn vader moet het ook weten, het koste wat het wil. Dan zal ik een goede betrekking zoeken en op een goeie dag Yhula, wie weet? Vergeet me niet, lieveling. Ja dat tikje pathos was zeer overtui gend. Dat zou hem wel veilig zonder scènes of wrok uit El Araish kunnen laten vertrekken. Hij zou Yhula's held blijven, en dat ongetwijfeld voor een zeer lange tijd totdat ze eindelijk zou inzien dat hij nooit zou terugkeren en begrijpen dat dat ook nooit de bedoe ling was geweest; maar tegen die tijd deed het er niet meer toe wat ze dacht of hoe boos ze was, omdat hij dan vei lig in zijn ouwe Londen zou zitten. „Ik denk dat het komt omdat hij juf frouw Frask aardig vindt". De stem van zijn verloofde onderbrak zijn gepeins „In ieder geval is het toch wel aardig van hem deze tochtjes voor ons te arrangeren, vind je niet? Hij hoeft zich daar toch niet druk over tf maken of er zijn tijd mee te verdoen, hij heeft toch al meer dan genoeg om handen" „Hm Een echte aardige filantroop, hê? spotte hij. „Hemel- Ik wou dat ik zijn geld had dan zou ik die hele stad rood verven". Mara voelde even een steek door haar hart gaan. Ze reden net als Amid een paar avonden tevorenlangs een Be- douinenkamp. De leden waren bezig met hun dieren en hun kookpotten, en ze werden plotseling ten zeerste getrof fen door de kleine heldere vuurtjes en de zwarte tenten in het midden van de wildernis. „Geld is niet het enige, Gary", sprak ze triest. „Kijk maar naar die mensen wat hebben ze voor bezit? En toch behoort de wereld hen. Ze verdoen hun tijd niet met opgesloten in muffe kan toren te trachten „een grote slag te slaan", of om „dat contract vlak voor de neus van Jansen weg te snaaien". Er klonk iets smekends in haar stem. „En waarom allemaal? Omdat de één een duurdere auto en een gVter huis wil hebben dan de ander niet omdat ie een groter huis of een duurdere auto nodig hebt maar uit louter snobbis- me om de toffe jongen te kunnen spelen. Naar mijn mening hebben deze primitieve onontwikkelde lieden het bij het rechte eind ze genieten van ieder vuur, van de zondoorstoofde, verruk kelijke dag, hebben geen zorgen of an dere beletselen om gelukkig te zijn. En in plaats van in het een of andere volle, stinkende ongezonde nachtcafé te gaan dansen en daar te veel te eten of te drinken en over ae grootte van de ju welen van hun vrouwen op te schep- pei genieten zij gemeenschappelijk van de sterren aan de hemel en kennen te vredenheid en gemoedsrust onbeken den voor jouw „succesvolle zakenlie den" of „rijke patsers". „Hemeltje-lief, Mara!" Hij keerde zich verbaasd naar haar toe. „Je wilt toch niet in ernst beweren dat je de smerige onbeschaafde leefwijze van deze zwer vende Arabieren prefereert boven een normaal bestaan in Londen, dat zo vol is van vrolijkheid en plezier?" „Ik geloof het wel," sprak ze lang zaam. „Het is tenminste echt niet leeg en hol en klein." Cromer lachte laatdunkend. „Op mijn woord, de woestijn-koorts, of hoe die romantische schrijfsters dat noemen, heeft je flink te pakken" zei hij. „Maar dat hindert niet, dat slaan we er wel weer uit als je goed en wel thuis bent." Mara staarde met gefronst voor hoofd voor zich uit en ze gaf geen ant woord. Het enige tehuis dat ze zou ken nen wanneer ze terug was, zou een ar moedig zolderkamertje temidden van Londens schoorsteenpijpen zijn en wat had ze daar aan, vroeg ze zich bitter af? O, ze wist wel dat het leek of ze haar bewering van straks, dat geld er niet toe deed, tegensprak, maar dat was niet zo. Om te beginnen was het hier zo anders; hier had je de zon newarmte, kleuren, blauwe luchten en schoonheid; het was niet zozeer de ar moede die ze thuis vreesde, maar de kleurloze saaiheid van haar bestaan. De vuile huizen, de grauwe straten, grau we daken, grauwe rookHet was ook waar, dat, als ze met Gary trouw de, ze niet een hoop geld zou eisen Maar in Engeland had men er toch een bepaalde hoeveelheid van nodig om zich aan die dodelijke onterende vuil heid te kunnen onttrekken. Een klein huisje met een minimaal tuintje, of nog beter, een gemoderni seerd boerderijtje ergens buiten op het land (maar daar zou Gary nooit zin m hebben) waren haar ideaal. Ze had geen behoefte om „hogerop" te komen, of om bezit te vergaren; maar ook een klem huisje of zo'n boerderijtje vragen een zeker inkomen, hoe bescheiden ook, en Gary had geen baan die op hem wachtte en voorzover ze wist, geen vooruitzichten. Het verschil tussen hen beiden lag hierin dat zij slechts een be scheiden bedrag nodig had en haar ge luk in eenvoudige genoegens kon vin den, terwijl Gary er een dure smaak op na hield en nooit tevreden zou zijn als hij die niet kon bevredigen Hij was verkwistend, dat wist ze en zij waagde het niet te raden naar alle onbetaalde rekeningen, die in Engeland waren ach tergebleven. Als ze hem er slechts van kon overtuigen dat het ware geluk niet ligt in theaters en cabarets en dure maaltijden in hotels, in golf en feestjes en dure clubs.... (Wordt vervolgd). District West A: le Klasse heren: Blauw WitAchilles 7—5, HOC—HHC 7—18, Concordia— AHC 126, AttillaAalsmeer uitgesteld. 2e klasse heren A: Niloc 2APGS 149, TonidoSp. Vereent 94, UD— GVA 14—2, Zeeburg—BHC 4—10. 2e klasse heren B: VriendschapTo- negido 181, IJmondRapiditas 512, Catchers—Unitas 8—9, Aalsmeer 2— Turno 8—7. le klasse dames: Blauw WitSagitta 17, HOC—HHC 11, ConcordiaBHC 52, Sp. VereentADA 17. 2e klasse dames A: Volewijckers— Achilles 3—1, Athleta—WVGV 5—1. 2e klasse dames B: GitaN. Niedorp 43, TonegidoVrone 21. Afdeling Noord-Holland Zuid: Heren: BatoAVA 47. Dames (besl.wedstrijd kampioensch.)j Beverwijk—IJmond 2 1—1. Afdeling Noord-Holland Noord: le klasse dames B: DTS—AVA (AVA kamp.), ZwaluwenBergen (Bergen n.o. wegens autopech. 2e klasse dames B I: KoedijkUrsem 0 -6, SSV 2—AVA 2 0—2. 2e klasse dames B II: BKC—Vlug en Vaardig 0—10 (V. en V. kamp.), DES— TSV (TSV n.o. wegens ziekte). Piet van de Pol heeft op wel zeer ge- makkelijke wijze zijn titel van Neder lands kampioen in het anker kadre 47-1 geprolongeerd. Zijn algemeen moyenne was bijna dubbel zo veel als dat van zijn tegenstanders. Bovendien won de Rotterdammer al zijn partijen, terwijl Kruythof, Sweering en Beekman de andere twaalf punten broederlijk deel den. In dit tournooi werd namelijk, daar er slechts vier deelnemers waren, een dubbele competitie gespeeld. Het eind klassement luidt: 1. Van de Pol 2. Kruythof 3. Sweering 4. Beekman 4 Persoonlijk damkampioen schap van Nederland De uitslagen van de damwedstrijden, welke Zaterdag en Zondag in de derde ronde van het persoonlijk dam kampioenschap van Nederland werden gespeeld, luiden als volgt; Dukel—Beers 2—0; Van Zuilekom (R dam)—Keiler (A'dam) 1—1; W Roozenburg (R'dam)Y. de Jong (Velsen) 11; Sturmman (Schiedam)— Laros (IJmuiden) 1—1; Bizot (Zwaag)—De Graag (Heusden) 11; W. de Jong (Haarlem)—Dukel (IJmui den) 2—0; Bizot (Zwaag)—W. Roo zenburg (R'dam) 1—1; W. de Jong (Haarlem)—Van Zuilekom (R'dam) 11; De Graag (Heusden)—Keiler (A'dam) 11; Laros (IJmuiden)IJ. de Jong (Velsen) 11. pnt. h.s. moy. 12 110 15.78 4 51 8.42 4 66 8.14 4 60 7.77 (Advertentie, Ing. Med.)

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 5