tot omen ir HALF KILO TEKORT VAN NIEUW-GUINEA BEDRAAGT 29 MILLIOEN Korea-vrijwilligers te Schoonhoven pleegden diefstallen Het vorig jaar relatief minder verkeersslachtoffers dan in 1950 0 80 i 0.80 1.00 0.80 0.80 0.80 0 80 0.60 OND Uitbreiding van kustvaart is zeer noodzakelijk Neemt de Staat meer Breedband-aandelen Wessanen sluit deur van rijstpellerij- Nederlandse Radio-Unie 1 Maart vijf jaar „Stelen had vrij algemeen karakter" Eén verdachte mocht direct met verlof Indië-deserteur tot 1 jaar veroordeeld Helft Noordhollandse veestapel t.b.c.-vrij Een auto die „op kan vliegen" i m* Ruim duizend doden KoJit B&ilek TEWATER-HIJSING Warenhuis te Haarlem prooi der vlammen Nieuw middel legen T.B.C. nog geen succes? Terlouw captain af van Oranje-elf Bennaars teruggekeerd naar Bergen op Zoom CheEsea-Leeds United weer onbesSist Wereldkampioenschap IJsdansen Schulte-Peters leiden de Zesdaagse te Antwerpen DONDERDAG 28 FEBRUARI 1952 Telef. 3103 ad, haat en aan boord geheimzinnig in de Noord- ische Oceaan .spannend van de zee, en romantiek iegang 14 jaar 0.90 ,t. 0.30 0.40 0.50 ST 5T 1 jttil 54 raat 93 SDAG 4 MAART, JAGER te Bergen A.N'S Boekhandel. ig 1 Maart 2.15— ran op aanl DIJ de Tweede Kamer zijn thans ingediend de ontwerpen van wet tot vast stelling van de begrotingen van Nieuw-Guinea voor de dienstjaren 1951 en 1952. In deze ontwerpbegrotingen wordt tegenover een raming van uitgaven voor de gewone dienst van 58.496.819 (1951) en 59.154.456 (1952) aan eigen midde len begroot een bedrag van 42.256.179 (1951) en 46.761.500 (1952). Het door het rük bij te passen tekort wordt derhalve geraamd op 16.240.040 (1951) en 12.992.956 (1952). De raming der kapitaalsuitgaven bedraagt voor de jaren 1951 en 1952 respectievelijk 24.302.650 en 8.533.750, welke uitgaven zullen moeten worden gedekt uit door Nederland te verstrekken leningen. TN de toelichting voor 1951 wordt er de nadruk op gelegd, dat de toe komstige ontwikkeling van Nieuw- Guinea als fundament uitvoering van verschillende werken eist, welke dit jaar zullen worden aangevat. De mate- riale voorziening van de bevolking, voorzover deze wordt gedekt door de importen van buiten, heeft zich gun stig ontwikkeld en geeft geen aanlei ding tot bijzondere zorgen. De voed selvoorziening met producten van eigen bodem blijft voorshands bijzon dere aandacht eisen. In de toelichting op de begroting voor 1952 wordt o.m. gezegd, dat bij het ontwerp nog niet is gerekend op belangrijke maatregelen ten opzichte van d,e openlegging van economisch belangrijke gebieden. Bij een onder zoek naar de mogelijkheden kan een luchtkartering zeker met worden ont- Sedèrt de souvereiniteitsoverdracht zijn post, telefoon en telegraaf opge nomen in het internationale verkeer en de scheepvaartverbinding met Neder land geschiedt volgens een regelmatige dienst. De frequentie van de door KPM verzorgde kustvaart was echter nog onvoldoende, zodat hiervoor een aantal verbeteringen werd nodig geacht. On der meer zal de KPM een aantal kleine re schepen inzetten. Voor economische en bestuurs-doeleinden werden een aantal sleepboten, laadboten en pa- trcuille-vaartuigen nodig geacht. De totale kosten van de te bouwen vaar tuigen worden geraamd op 2,7 mil- elt bij het kind s wakker. Met zij naar de witte met een wonder- 1. over de borst, eiland dreunt het er en luider. Er is 32-millioen méér nodig Ingediend is een wetsontwerp tot deelneming in het uit te breiden kapi taal van de „Breedband N.V." te IJmuiden. De staat nam reeds voor resp. 65 millioen deel in het kapitaal van de nieuwe Nederlandse N.V., die zich ten doel stelt de oprichting en ex ploitatie van een breedbandwalserij en van een blikfabriék. Bij de nadere uit werking en verwezenlijking van de plannen betreffende de Breedband N.V., bleken de prijsstijgingen een kostenverhoging van in totaal 32 mil lioen te hebben veroorzaakt. Het in gediende wetsontwerp stelt nu voor, dat de deelneming van de staat in deze N.V, met een bedrag van ten hoogste 15 millioen in aandelen-C zal worden verhoogd tot maximaal 80 mil lioen. Aan de V.S. zal toestemming worden gevraagd om voor deze deel neming door de staat gelden van tegen waarderekening te gebruiken. Tachtig mensen werkloos De directie van de N.V. Wessanen's Koninklijke Fabrieken te Wormerveer heeft besloten haar rijstpellerij om streeks half Mei a.s. te sluiten en dan het rijstbedrijf, dat ongeveer 120 jaar bestaat op te heffen. Nog nimmer is het in de geschiedenis van dit 200 jaar oude bedrijf voorgekomen, dat men door de omstandigheden gedwongen werd een bepaalde fabriek te sluiten. Door de sluiting van de rijstpellerij zullen 80 tot 90 personeelsleden moe ten worden ontslagen, terwijl de ove rigen er werken momenteel in totaal nog 150 mensen in andere fa brieken van Wessanen werk zullen kunnen vinden. Na de tweede wereld oorlog werden de moeilijkheden voor de rijstindustrie in ons land steeds tal rijker en groter. Vermindering van af zetgebieden en de beperkende maatre gelen van de fisccus waren enkele der voornaamste oorzaken. Ons land telt momenteel nog twee rijstfabrieken. Ex-directeur overhandigde sleutels aan inbreker De rechtbank te Amsterdam heeft de 52-jarige J. H. D., ex-directeur van de stichting „Wees een zegen" te Amster dam, conform de eis veroordeeld tot een jaar gevangenisstraf met aftrek, waarvan drie.maanden voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar. De rechtbank bepaalde als bijzondere voor waarde, dat de veroordeelde zich ge durende de proeftijd onder toezicht moet stellen van net medisch consulta tiebureau voor alcoholisme. D„ die in de oorlog de stichting heeft opgebouwd, was vorig jaar op een avond hij had sterke drank ge bruikt in contact gekomen met een inbreker. Deze wist D. te overreden hem de sleutels, die D. nog van zijn oude kantoor bezat, te overhandigen. Met deze sleutels verschafte de inbre ker zich toegang tot het kantoor en nam 4.000 gulden uit de kas mee. KERKELIJK NIEUWS Ned. Herv. Kerk: Beroepen te Noordlaren: A. Olie- Mans, candidaat te Tiel; te Sluipwijk: J. Enkelaar, candidaat te Hasselt (O.). Benoemd tot vicaris: te Thamen aan de Amstel (gemeente Uithoorn): P. C. de Bruyn, candidaat te Apeldoorn, die deze benoeming heeft aangenomen. Geref. Kerken onderh. art. 31 K.O.: Aangenomen naar Garlsweer: R. Houwen, candidaat te Groningen, die bedankte voor Haulerwijk, Middelstum, Murmerwoude-Oenkerk, Niezijl-Kom- merzijl, Nijmegen, Rozenburg, Schou werzijl, Sliedrecht en voor Uithuizen. lioen. Op het programma voor het havenwezen staan voorts de verbeterin gen van de havens van Hollandia (in clusief de bouw van een dok voor die haven), Merauke, Sorong en Bivak. Bovendien zijn gelden uitgetrokken voor de bouw van een groot aantal wo ningen in en buiten Hollandia. Voor de uitvoering van deze werken zal zo veel mogelijk worden gebruik gemaakt van Nederlandse aannemers en hun kern organisaties. Het mijnbouwkundig-geologisch on derzoek zal in 1952 in samenwerking met de mijnbouwkundige faculteit van de Technische Hogeschool te Delft ter hand worden genomen. De eerste twee objecten betreffen het Cycloopgeh/rgte en het eiland Japen. Aan de volksgezondheid werd bij zondere aandacht besteed. In 1951 is gerekend op een uitbreiding van het aantal artsen, de verbetering van zie- keninrichtingen en een intensievere bestrijding der volksziekten. In Hol landia zal een centraal ziekenhuis wor den gebouwd. DE NEDERLANDSE BANK NIET IN HET GEDING Naar aanleiding van het gisteren ge publiceerde en uit Bonn afkomstige be richt, als zouden Nederland en West- Duitsland reeds een voorlopige over eenstemming hebben bereikt over een deel van de Nederlandse schuldvorde ringen op Duitsland, vestigt het Neder landse ministerie van Financiën er de aandacht op, dat de mededeling, dat West-Duitsland 45 millioen Duitse Mar ken zal betalen voor de tijdens de be zetting onder dwang door de Neder landse Bank aan Duitsland terugver- kochte, in Reichsmark luidende obli gaties, onjuist is. De Nederlandse Bank is in geen enkel opzicht partij geweest bij deze transacties, en bovendien staat de door Nederland te ontvangen ver goeding voor verloren gegaan bezit aan obligaties nog niet vast. 1 Maart a.s. bestaat de Nederlandse Radio Unie 5 jaar. Ter gelegenheid hiervan zal over de zender Hilversum I van 19 tot 20 uur en over de zender Hilversum II van 20 tot 21 uur een gezamenlijk programma worden uitge zonden. waarin de voorzitter van de Nederlandse Radio Unie, prof. dr J. B. Kors O.P., enige woorden zal wij den aan de samenwerking tussen de omroepverenigingen, die sinds 1947 in de stichting tot uitdrukking is geko men. Dit gezamenlijk programma zal verder gevormd worden door bijdra gen van de diverse muziekensembles van de N. R. U. en de omroepvereni gingen. In het algemeen depot der K. L. te Schoonhoven, waar o.m. Korea-vrijwil ligers gelegerd zijn, is onlangs een aan tal diefstallen van militaire kledij en uitrustingstukken aan het licht geko men. Een onderzoek wees uit, dat veer tien Korea-vrijwilligers hierbij betrok ken waren. Zes van hen werden krijgs- tuchtelijk gestraft zij zijn thans reeds op weg naar Korea de andere acht stonden gistermiddag terecht voor de Krijgsraad te Velde -„West". De audi teur-militair zei te betwijfelen, of alle Hij leed aan hinderlijke uilslag Voor de Krijksraad te Velde in Den Haag is een 24-jarige soldaat, B. H. P., uit Amsterdam tot een jaar gevangenis straf met aftrek veroordeeld, omdat hij in Januari 1948 was gedeserteerd. Sol daat P. had zich namelijk na zijn in schepingsverlof, in verband met zijn vertrek naar Indonesië, niet terugge meld. Hij motiveerde dit met te verkla ren, dat hij destijds aan een hinderlijke uitslag leed, waaraan van legerzijde onvoldoende aandacht was besteed. De eis luidde vijftien maanden. Met het S.S. „Amsteldijk" van de Holland-Amerikalijn wordt van daag het kleine carillon dat Konin gin Juliana aan Amerika zal aan bieden verscheept. acht verdachten als soldaat gehand haafd zouden kunnen worden. „Lopen wij niet de kans, dat enkele van hen zich in Korea aan plunderingen zullen schuldig maken?" De raadsman voerde aan, dat „het stelen in Schoonhoven een vrij alge meen karakter" had aangenomen. Na mens de verdachten verzocht hij de krijgsraad een zodanige straf op te leggen, dat de soldaten met de volgen de boot op 16 Maart a.s. naar Korea zouden kunnen vertrekken. „Zij willen daar goedmaken, wat zij hier hebben misdaan". Na raadkamer veroordeelde de Krijgs raad alle verdachten tot een voorwaar delijke gevangenisstraf van drie maan den met een proeftijd van drie jaar. „Gelijke monniken, gelijke kappen", zei de president. Voor de soldaat van H. uit Leiden had hij nog het aangename bericht, dat hem vandaag een nieuwe spruit geboren was. „Hier is een verlofpas van uw commandant. U kunt direct naar huis gaan en tot Vrijdagvond wegblijven". De provinciale Gezondheidsdienst voor dieren voert de laatste weken in het Zuiden van de provincie een in tensieve actie tegen de „open lijders". Per week worden ongeveer tachtig tot honderd t.b.c.-runderen geslacht. Sinds 20 Mei, toen de actie in het Noorden begon, zijn reeds vele stallen t.b.c.-vrij gemaakt en op het ogenblik is men zo ver, dat de helft van de Noordholland se veestapel „wittj papieren" heeft. Dit betreft ongeveer 6000 stallen. Als iemand tegen de inzittende van het links onder afgebeelde voertuig zou zeggen: „Vlieg op!", dan zou hij tot zijn grote verbazing moeten con stateren, dat aan zijn al of niet vriendelijk gemeende uitnodiging prompt gevolg zou worden gegeven. Voorzien van vleugels, staart en schroef (aan de achterzijde) verandert dit vehikel n.l. in een zeer luchtwaardig vlieg tuig, dat We op de bovenste foto met een snelheid van bijna ISO km. per uur over zijn op de grond staande „grote broer" zien razen. Op de grond bereikt de „vliegende auto" een snelheid van ruim 137 km. per uur. De motor heeft een vermogen van 125 PK. Het plafond bedraagt ruim 3600 meter. De Moulton Taylorfabriek te Oakland in Californie, die de „Aero- wagen" construeerde, hoopt haar in serie te kunnen vervaardigentegen de prijs van 4000 dollars. Het verkeer in 1951 eiste, volgens voorlopige gegevens van het CBS 1010 doden, 11605 zwaar- en 9989 licht ge wonden. Dat deze getallen helaas weer hoger zijn dan de overeenkomstige cij fers voor 1950 zal niemand evenwel ver. wonderen. Het verkeer is immers in het afgelopen jaar belangrijk toegeno men. Uit een door de KNAC gemaakte vergelijking met de cijfers over de ja ren 1950 en 1949 blijkt, dat het aantal dodelijk getroffen slachtoffers in 1951 ten opzichte van 1950 met 7 procent is HAT WIST U NOG NIET, maar vlieg- tuigen vertonen na een totaal aan tal tochten van ongeveer negenduizend vlieguren een soort moeheid, die dan voornamelijk in het metaal schuilt, waardoor ernstige technische fouten kunnen ontstaan. Maar Britse deskun digen zijn al bezig om het metaal een opkikkertje te geven, zodat het onver moeibaar wordt. Misschien dan wel net zo volhardend als die Antwerpse jongeman, die van de week zijn vijf en twintigste bekeuring kreeg omdat hij een agent een klap in zijn gezicht had gegeven. De Antwerpse dienders zijn momenteel herkenbaar aan een scheef gezicht. In Dacca heeft men nu ook zijn eigen Friese Kwestie, sinds de bewoners weigeren het schone Ben gaals als voertaal aan te nemen. Met de felheid, aan Bengaals vuur eigen, heeft men zich in deze taalstrijd ge worpen. Vijf politieke figuren, die zich tegen de regering verklaarden, zijn ge arresteerd en ik herinner er nog even aan, dat er verleden week zes doden en zeventien gewonden vielen, toen bet publiek de discussie van de auto riteiten overnam. Reist Veilig, Voor- delig en Vlug, maar Vermomd met de Franse passagiersschepen, zo luidt het motto voor de Fransman Lucien Curty. die een gratis retourtocht New York LEUZE VOOR NEDERLANDS ELFTAL: (Ter) louw loene! heeft gemaakt aan boord van Fran se schepen. Lucien, die gepensionneerd is, vond het leven in Europa erg saai en derhalve begaf hij zich op 4 Ja nuari aan boord van de „He France". Hij had zich in een wit jasje gestoken, zodat iedereen dacht, dat hij bediende was. Het kostte hem geen moeite aan boord te komen in dit smetteloze ge- waadje. Hij trok het uit, toen het schip van wal stak. Hij leefde onderweg van broodjes die hij aan de bar kocht en 's nachts sliep hij op het wandeldek. Vroeg men hem naar de reden hiervan, dan verklaarde hij asthma te hebben cn daarbij in „zijn hut" dreigde te stik ken van benauwenis. In New York ging hij in zijn reine vermomming van boord, zonder enige last. In de Nieuwe Wereld kon hij echter geen werk vin den en na een maand was zijn geld op. Hij besloot zijn vaderland weer op te zoeken en wederom in het wit, betrad hij een schip, dat naar Frankrijk ging. In Le Havre werd hij pas aangehouden. Momenteel heeft hij een eigen ver trekje in een Franse gevangenis. In ee'n gestreept pak. Een soort bedienden- costuum. toegenomen, terwijl de toeneming van 1949 op 1950 16 procent bedroeg. Relatief is er dus een vooruitgang. Ook bij het aantal zwaargewonden is volgens de KNAC dezelfde tendenz waarneembaar. Hoewel er een toene ming is, is deze nog 50 procent minder dan in het voorafgaande jaar. Aangezien op 1 Januari 1951 de nieu we verkeersvoorschriften in werking zijn getreden, zou naar de KNAC meent hieruit voorlopig kunnen worden ge concludeerd, dat de wijziging der maxi- mumsnelheidsbepalingen geen of geen noemenswaardig effect heeft gehad op de mate van ernstige .gevolgen van verkeersongevallen. De havendienst van Bergen in Noorwegen heeft zich een vrachtschuit aangeschaft. Dit scheepje, veertien en een halve meer lang, is niet op een helling gebouw maar in een grote las- hal. Toen het klaar was, werd het door een grote drijvende kraan uit de fabriek gehesen en in het water gede poneerd. De ongewone tewaterlating verliep uitstekend. In de afgelopen nacht heeft een uit slaande brand gewoed in het grote win kelpand van de Hema aan de Kruis straat. De brand is ontstaan in een etalage. Toen de brandweer verscheen, sloegen de vlammen tot aan de nok van de gevel. De brandweer had de brand aan de buitenzijde spoedig on der de knie. Het vuur had zich in tussen over het pand verspreid en richtte veel schade aan. Via een trap bereikte het de eerste verdieping, waar de lunchroom is gevestigd. De schade is aanzienlijk. Naar de oorzaak wordt een onderzoek ingesteld. Op een conferentie van de New Yorkse medische hogeschool is ge waarschuwd tegen voorbarige gevolg trekkingen omtrent de waarde van het nieuwe middel tegen tuberculose, waar omtrent de afgelopen week mededelin gen werden gedaan. Het werd beproefd op een aantal uitgesproken gevallen van tuberculose, maar een absolute ge nezing kan nog niet geconstateerd wor den. Er zal echter een langdurige stu die Voor nodig zijn voordat men zich zal kunnen uitspreken over definitieve resultaten. Zoals gemeld, wordt het nieuwe mid del aangeduid met de namen' „Marsi- lid" en „Rimifon', en zou de N.V. „,Or- ganon" te Oss binnen zeer korte tijd dit of een soortgelijk middel onder de naam „Nidaton" voor klinische toe passing beschikbaar kunnen stellen. Huldiging bij hef verfrek van dr. A. Portieüje In verband met het feit, dat dr. A. F. J. Portielje 1 Maart „Artis" gaat ver laten, is 'n huldigingscomité opgericht, waarvan mr A. J. d' Ailly voorzitter is. Het Comité stelt zich voor, het ge zin Portielje een geschenk aan te bie den, in de vorm van een reis naar Canada. De opstelling iegen Bolton W. Het voorlopig Nederlands elftal voor de wedstrijd tegen Bolton Wanderers, op Woensdag 5 Maart a.s. in het Feijenoord stadion te Rotterdam, is als volgt samengesteld: Landman (Sparta); Odenthal (Haar lem) en Alberts (Vitesse); Wiertz (DWS), Terlouw (Sparta) en Bies- brouck (RCH) aanv.; v. d. Kuil (VSV), Van Schijndel (SVV), Van Melis (Eind hoven), Lenstra (Heerenveen) en Cla- van (ADO). Reserves: Kraak (Stormvogels), De Jong (ADO), v. d. Tuyn (HDVS) en v. d. Bogert (DOS). Terlouw heeft verzocht niet meer te worden aangewezen om als aanvoerder op te treden daar hij van mening is dat zijn spelkwaliteit hierdoor nadelig beïnvloed wordt. De keuzecommissie kon het verzoek billijken en wees Bies- brouck als aanvoerder aan. Voor de wedstrijd tegen het voor lopig Nederlands elftal, Woensdag 5 Maart in het Feijenoord Stadion te Rotterdam te spelen, is de Engelse eerste divioieclub Bolton Wanderers als volgt samengesteld: Hanson: Ball en Higgins: Wheeler, Barrass en Ed wards; Holden, Moir, Lofthouse, Has- sall en Langton. Bennaars, die in de wedstrijd tegen de Rode Duivels naar later is gebleken slechts een lichte hersenschudding heeft opgelopen, is Woensdagavond om zes uur per ziekenauto te Bergen op Zoom gearriveerd. Hoewel Bennaars voorlo pig rust zal moeten houden, is z|jn toestand redelijk goed. DE OLYMPISCHE DAG Naar wij vernemen zal op de Oljrn- pische Dag 22 Mei waarschijn, lijk een Oostenrijkse ploeg de tegen stander van het Nederlands bondself- tal zijn. De secretaris van de K.N.V.B., de heer L. Brunt, vertrekt dezer dagen naar Wenen om hierover besprekingen te voeren. De overgespeelde bekerwedstrijd ChelseaLeeds United is na verlen ging in een gelijk spel geëindigd: 11. In de dertig minuten verlenging werd niet meer gescoord. Meer dan 60.000 toeschouwers woonden de ontmoeting bij. Maandag 3 Maart zullen de twee ploegen in Villa Park te Birmingham voor de derde maal tegen elkaar aan treden. De winnaar speelt in de zesde ronde op 8 Maart uit tegen Sheffield United. Op de haan van het sportpaleis te Parijs begonnen Woensdagmiddag de ijsdanswedstrijden voor paren om het wereldkampioenschap, niet te verwar ren met het kunstrijden voor paren. Twee Nederlandse paren nemen er aan deel: Lydia BoonAdriaan van Dam, en het echtpaar Odink, leden van het Haagse IJsclub Houtrust, Na de verplichte figuren wqs het klassement voor deze danswedstrijd: 1 mej. J. WestwoodDemmy (GB) 154 punten, 2 mej. J. DewhirstSlater (GB 150 punten, 3 echtpaar Bodel (VS) 143.4 punten, 4 mej. C. Peters- Ryan (VS) 143.3 punten, 5 Lydia Boon Van Dam (Ned.) 132.8 punten, 7 echt paar Odink (Ned.) 120.3 punten. Gisteravond was de stand in de Ant werpse Zesdaagse: 1 SchultePeters (Ned.) 241 punten, 2 DepauwGlorieux (B) 214 punten, 3 StrömArnoldi (Austr.) 190 punten, 4 KüblerVon Büren (Zwits.) 142 punten. Op 1 ronde: Van SteenbergenBrun- neel (B) 509 punten, 6 De Beuckelaere Ryckaert (B) 179 punten. Op 2 ronden: 7 Godeau—Goussot (Fr.) 270 punten, 8 Van VlietHoer- mann (Ned-Dld) 193 punten, 9 Acou— De Feyter (B) 83 punten. De andere koppels hadden drie en meer ronden achterstand. Het Neder landse koppel DekkersWagtmans deelde met GosselinDe Baere (B) de dertiende plaats met 111 punten en zes ronden achterstand. Schaafskampioensclnopein van Drontheim naar Hamar Het dooide Woensdagmiddag in het havenstadje Drontheim vijf graden. De straten waren modderig, de lucht rook naar een komende lente. Ivar Ballan- grud, de oud-wereldkampioen, zat in het organisatiecomité van de wereld kampioenschappen en hij was het, die herhaaldeliik besprekingen voerde met de beide ISU vertegenwoordigers, pre sident^ Clark en het lid van de hardrij- commis<de Matthews. Want zoals het ijs er Woensdagavond er in Drontheim uitzag, was er van een doorgaan van de wereldkampioenschappen geen sprake. Verscheidene malen werd reeds overleg gepleegd met het Noorse Me teorologische Instituut, maar vorst aan de Westkust van Noorwegen, in het bijzonder in de omgeving van Dront heim, werd niet voorspeld. In dit ver band heeft men overwogen de wereld kampioenschappen naar Hamar te verplaatsen, want in Hamar heerst een landklimaat. Daar vroor het des nachts zeven graden en overdag toverde een zonnetje het harde ijs om in een ge olied oppervlak, waarop het huiten- gewoon goed glijden bleek te zijn. (Advertentie, leg. Med.)

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 5