Experts zullen vandaag de schade in Westerlicht opnemen FRANKENBERG N.V. AGENDA Voor de dakloze oudjes wordt ander onderkomen gezocht RINGBANDEN H.O.V. bracht een zeer gevarieerd programma Nylons OPNIEUW DE BEROEMDE GARANTIE VOOR ZUIVERHEID EN KWALITEIT! Tuinbouwbelangeri in Langedijk Boekhandelaren beleggen een declamatie-avond Willy Corsari en Carmiggelt trekpleisters in boekenweek Petroleumstel deoorzaak Ook hei jeugdconceri werd groot succes Gerard Worm Aan de vooravond van een teeliverschuiving Middelbare-schooljeugd op de planken IMPROVISATIE EN HERSENGYMNASTIEK Experiment wordt voort gezet Gevonden voorwerpen LAATSTE NIEUWS Roofoverval op meisje Buit enkele dubbeltjes VRIJDAG 29 FEBRUARI 1953 Het bestuur van Huize Westerlicbt heeft in zijn gistermiddag gehouden spoed vergadering twee experts benoemd, die tezamen met de deskundigen van de ver zekeringsmaatschappij de toegebrachte schade zullen opnemen. Vandaag zal ook een begin worden gemaakt met de inventarisatie van de goederen, die voor ver nietiging bespaard zijn gebleven en tevens zal worden onderzocht welke kamers binnen korte tijd weer bewoonbaar kunnen worden gemaakt. Voor de ouden van dagen, wier verblijven totaal zijn verbrand of door de watermassa's onbewoon baar =ijn geworden, zal een ander onderdak worden gezocht, waar zij voor reke ning van Westerlicht tijdelijk zullen worden gehuisvest. Het bestuur heeft hier voor reeds enige aanbiedingen ontvangen. unieke verzameling geschriften op het gebied van de topographie en ook be zat hij een grote verzameling munten. Voorts had hij een fraaie gebeeld houwde kast uit 1600. Of het vuur ook het atelier van de heer J. M. Graadt van Roggen heeft aangetast, is nog niet bekend. Onder het vele dat verlo ren ging, was onder meer de gehele uitzet van een verpleegster, die bin nenkort zou gaan trouwen. Leden van de transportcolonne van het Rode Kruis hebben gisteren en vandaag zitting gehouden in het Cen traal Ziekenhuis, om de vele verzoe ken om inlichtingen die uit alle delen van het land binnenkwamen, z(j goed mogelijk te beantwoorden. Uit het gisteren door de politie in gestelde onderzoek is komen vast te staan, dat de brand is ontstaan in ka mer 317, bewoond door de 83-jarige heer Jac. Kwantes. Men heeft op de plaats, waar het vuur zijn vernietigende loop is begonnen, een omgevallen petro- leumtoestel gevonden, waarop de heer Kwantes gewoon was vóór het naar bed gaan een bordje pap te warmen. Hoe het ongeluk zich precies heeft toegedragen zal voor altijd een myste rie blijven, want de heer Kwantes kwam jammerlijk in de vlammen om. Het tweede slachtoffer, de 73-jarige mevrouw Blom, die met haar echtge noot in kamer 318 woonde, was inva lide en heeft daardoor haar man niet door het raam kunnen volgen. De stof felijke overschotten zijn naar' t Cen traal Ziekenhuis gebracht. Nog steeds vuur De contrflle heeft gisteren nog de gehele dag geduurd en ook vandaag doen de vier corpsen van de Alkmaar- se brandweer nog afwisselend dienst. Het vuur laait nog steeds op in de resten van het verbrande meubilair en geregeld patrouilleren de brandweer lieden door de geteisterde vleugel om iedere opflikkering van het vuur in de kiem te smoren. In de Westelijke vleugel, waar de brand het hevigst heeft gewoed, had onder meer de heer H. Janssonius zijn kamer. De heer Janssonius had een met prima mechaniek Zeer speciale aanbieding slechts 95 cent per stuk Langestraat 24, Telefoon 2394 (Advertentie, Ing, Med.) PREDIKBEURTEN VOOR ZONDAG 2 MAART 1952 ALKMAAR. Grote kerk, 10 uur, ds Van Wijk; Kapelkerk, 10 uur ds Wessel- dijk, 5 uur ds Dikboom; 7 uur n.m. Jeugddienst Herv. Jeugdraad, voorg. ds A. de Jonge van Zaandam. Comm. Ger. Gem., Waakt en Bidt, 3 uur; Dienst door br Flipse uit De Rijp. Luth. kerk (Oudegracht), 10.15 uur ds Haan. Doopsgez. kerk, 10.15 uur, ds A. J. v. d. Sluis (coll. restauratiefonds. Ger. kerk, 8.30 en 11 uur (H.A.), en 5 uur ds. G. Vellenga. Ned. Christel. Gem.schapsb., Zaterdag 8 uur Jeugd club Kruseman van Eltenweg 22; Don derdag 6 Maart, 8 uur „Waakt en Bidt", Evangelisatiesamenkomst. Ev. J, H. v. Oost (een van Voorburg. Leger des Heils, Limmerhoek 22, 10 uur Opdracht- dienst, 5 uur Jeugddag, 7 uur Open- luchtprediking, 8 uur Hcilssamenkomst. Ned. Leger des Heils, Sliksteeg 4, 10 uur Heilig, dienst, 7.30 uur Verlossings samenkomst, 11.30 vm Zondagsschool. Dinsdagavond 7.30 uur Contactavond. Donderdagavond 8 uur openbare samen komst Heul 11. Kerk van Jezus Christus van de heiligen der laatste da gen (ABB-gebouw, Koningsweg 2), half elf Zondagsschool; 5 uur godsdienst- bijeenkomst. Ver. van spiritisten Harmonia, 10.30 uur in ,,De Nachtegaal", spreker de heer C. Menting van A'dam. BERGEN. Geref. kerk, 10 en 5 uur, cand. J. C. Haspels van Bussum. BROEK OP LANGENDIJK. Doops gez. Gem., 10 uur ds M. J. Nolthenius. Geref. kerk, 9 en 5 uur, ds J. H. Donner, DE RIJP. Ger. Gem., 10 uur dienst; 2.30 uur leesdienst. DIRKSHORN, herv. kerk, 10 uur, ds Post. Geref. kerk, 9.30 en 2.15 uur, ds J. van Reeven. DRIEHUIZEN, 10 uur H. U. Albertz. EGMOND AAN ZEE. Geref. kerk, 10 uur ds C. von Meijenfeldt, 5 uur lees dienst. Oud-kath. kerk, voorm. 8 en 10 uur en av. 7 uur, dienst. GROOT-SCHERMER, 7.30 uur, H. U. Albertz. HEILOO, herv. gem., 10.45 uur ds P'oemhoff. Evangelisatie Kerklaan, 10 uur ds H. J. Langman van A'dam; 7 15 uur ds Th G Tonnon van A'dam. Geref. kerk 'in evang.-gebouw aan de Kerklaan), 8.30 uur Leesdienst; 5 uur ds C. von Meijenfeldt. HÈER-HUGOWAARD, herv. gem., 10 uur ds G. Wiltink. Geref. kerk, 10 en 2 30 uur ds J. Hartkamp van Den Hel der. KOEDIJK, 10 uur, ds Van Dijk. L1MMEN, 9.30 uur, ds Bloemhoff. NOORD-SCHARWOUDE. Geref. kerk, 10, 4 en 7.30 uur ds K. Vegter. JTERLEEK, 10 uur ds Keja; bevesti ging Kerkeraadsleden. OUDORP, 10 uur ds Bekius van Ber gen. SCHERMERHORN, herv. gem., 7.30 uur, ds IJ. van Dijk. Geref. kerk. 10 en 2.30 uur ds H. J. Swierts van Enk huizen. SINT-PANCRAS. Geref. Kerk, 10 en 4 uur ds D. Middelkoop. STOMPETOREN, 7.30 uur n.m., ds Keja. Evangelisatie, 10 uur, br Van Ginkel van Haarlem. WARMENHUIZEN. 19 uur. ds. Post. WEST-GRAFTDIJK, 10 uur, ds Dik boom. Ergerlijke grafschennis Wij hebben dezer dagen bloemen- plukker no. één gesignaleerd, die de eerste sneeuwklokjes uit de grond heeft getrokken. Thans wordt ons een nog ergerlijker staaltje van vandalisme gemeld. Een ingezetene die gister het graf van zijn dochter op het voor ieder toegankelij ke kerkhof St. Barbara bezocht, vond de katjes die hij in een geglazuurd bloembakje had gezet op het graf liggen. Het bakje zelf was verdwenen en uit een op het graf staande bloem pot waren drie hyacinthen meegeno men. Van de dader van deze graf schennis is tot nu toe geen spoor te bekennen. Aanhangwagen kantelde Doordat de trekstang knapte reed Woensdag op het Zeglis een aan hangwagen geladen met zes ton kunst mest, het erf op van de veehouder Hopman, waar het stuurloze gevaarte kantelde. De wagen, toebehorende aan de LTB, was alleen door de stang ver bonden met de vrachtauto, die even eens zes ton kunstmest vervoerde. Vei ligheidskettingen hadden naar de me ning van de politie dit ongeluk kun nen verhinderen. niRIGENT Toon Verheij, die het Alk- maarse muziekpubliek inzake prac- tische kennis van orkest-literatuur goed bijwerkt, had voor deze concertavond weer een interessant programma sa mengesteld. De in het Gulden Vlies aanwezige luisteraars werd het om te beginnen niet makkelijk gemaakt met de reproductie van een modern Neder lands werk, n.l. de Symphonie in d kl terts (1949) van Sas Bunge. Dit product van de jonge Nederlandse componisten-generatie is op een eerste uitvoering moeilijk op de juiste waarde te schatten. De voorlopige indruk is:, goede instrumentatie en geniale inval len, maar nog een vaag beeld omtrent hetgeen de componist nu feitelijk pre cies bedoelt. Misschien komt dit ook wel omdat hij met te veel instrumentale effecten zijn bedoelingen wil duidelijk maken. In de toekomst zal hij zeker komen tot een beperking en een meer persoonlijke stijl. Hierna kwam de solist van de avond- op het podium, de pianist Jan de Man, om ons het overbekende pianoconcert van Grieg voor te spelen. Met uitste kende omlijsting van de orkestbegelei ding speelde hij dit concert zeer vir tuoos en muzikaal. De reactie van het publiek was zeer enthousiast. Ver scheidene malen werd hij teruggeroe pen en liet dirigent en orkest in de hulde delen. Ten slotte nog de grote Symphonie no. 2 in b kl. terts van de Russische com ponist Alexander Borodine (18331887). Een boeiend werk, met muzikaal Oos terse inslag, waarvan vooral het laatste deel, wat vormgeving betreft, zeer gaaf is. De romantiek in dit werk heeft een nobele reserve. Het publiek heeft het aan waardering voor de vertolking van dit grote werk door de H.O.V. lang niet laten ontbreken. Het jeugdconcert. Pjes middags werd geconcenteerd voor de studerende jeugd, eveneens o.l.v. Toon Verheij. Marinus Adam, die de te spelen werken zou verklaren, was het een vreugde een volle zaal jeugdige belangstellenden aan te treffen. Begon nen werd met de zeer romantische balletmuziek uit Rosamunde van Schu bert. De naam Rosamunde, aldus Mari nus Adam, bleef behouden door de geniale muziek van Schubert, welke hij schreef voor een zeer onbelangrijk toneelstuk. Vervolgens werd uitgevoerd de Lon- dense symphonie in D gr t van Joseph Haydn. Meer uitvoerig ging de spreker in op de analyse van deze symphonie, vooral wat het thematisch materiaal betrof. In beknopte vorm werden hier VRIJDAG Victoria Theater, 8 uur: Het gevloekte zeilschip (14 jaar)Rex Theater, 2.30 en 8 uur: Morgen is te laat (geprolon geerd, 14 jaar); Harmonie Theater, 8 u.: Show Boat (alle leeft.); Cinema Ameri- cain, 8 uur: Alles draait om Eva (18 j.) Nachtdienst Apotheken: „Wanna'! Mient. Gulden Vlies, 8 «uur: Nederl. Volks toneel met „Het Woord" van Kaj Munk. Valks lunchroom, 8 uur: Ned. Ver. van Weer- en Sterrenkunde. „Waakt en Bidt", 8 uur Wereld- Gebedsdag voor vrouwen. Sted. Muziektuin, 8 uur: Openbare vergadering: „De christelijke school in de waagschaal". Zaterdag. Bioscopen als Vrijdag. Aanvang 7 en 9.30 uur. Rex Theater 2.30 uur matinee. Nachtdienst Apotheken: „Wanna", Mient. Gulden Vlies, 8 uur: Kinderoperette „Hans Drift" door Nico Akkerman's Koorklassen. Sted. ifuscum, 25 uur: Expositie nieuwe aanwinsten. BERGEN. Kunstzaal „Rustende Jager", 2.305.30 uur: Expositie Jan van Her- Wijnen. HOOG WATER TE BERGEN AAN ZEE Vrijdag 6.36 18.53 Zaterdag 7.17 19.33 TE CAMPERDUIN Hoog Laag Vrijdag 6.41 18.58 0.58 12.41 Zaterdag 7.22 19.38 1.22 13.38 Waarom kiest ook u uw Nylons niet uit onze collectie? Elke kwaliteit een succes in zijn prijs Wandelnylons: 5.95 7.50 7.95 Krystal nylons: 5.95 6.95 8.95 9.50 Uitsluitend le keus Nylons bij Hoek Houttil Kousen Lingeries (Advertentie, Ing. Med.) Onderscheiding om trots op te zijn. Ook voor U het overtuigend bewijs van onovertroffen zuiverheid en superieure kwaliteit. Rook daarom ook de] beste sigaret voor Uw gezondheid. (Advertentie, Ing. Med.) De tuinbouwers van Langedjjk en omgeving halen de „spitgraaf" alweer voor de dag om het land klaar te ma ken voor de nieuwe teelt. Uien, worte len en vroege aardappelen zullen weer spoedig worden gezaaid en geplant, al les op hoop van zegen, want als er één streek is, ./aar de uitkomsten van het bedrijf zeer wisselvallig zijn, dan is het ongetwijfeld de Langedijker tuinbouw- streelt» Het wordt voor de tuinbouwers zo langzamerhand een probleem welke producten de meeste kans op een gun stig financiële uitkomst bieden. Jaren geleden was de vroege wortelenteelt een van de meest intensieve cultures en ook de bloemkoolteelt was van groot be lang: de Langedijker bloemkool genoot tot ver in het buitenland een algemene bekendheid. Door het optreden van verschillende ziekten in de gewassen waren deze teelten echter tot onder gang gedoemd. Ook rode bewaarkool zeer duidelijke richtlijnen gegeven, hoe men een compositie, in klassieke vorm geschreven, moet beluisteren. Deze twee belangrijke werken uit de orkest- literatuur werden door de HOV perfect vertolkt. De absolute stilte in de zaal tijdens het orkestspel bewees wel hoe zeer de jonge generatie voor „ware kunst" ontvankelijk is. Zo is de HOV in muzikaal opzicht deze dag voor Alk maar weer met veel verdienste werk zaam geweest. Ms. SPELDJESDAG PROTESTANTSE KINDERBESCHERMING Men verzoekt ons om opneming van het volgende: De Herv. Gemeente zal morgen een inzameling houden in onze gemeente ten bate van de verzorging van 2500 kinderen, die in hun jonge leven de normale ouderliefde moeten missen bf die ontspoord waren en nu met wijs heid en toewijding weer in goede richting geleid worden. Het betreft de Martha-Stichting, Neerbosch, de Hel dring-Stichtingen, Valkenheide, Hoen- derlo en Ned. Mettray. De sterk geste gen Ievenskosten zijn er Oorzaak van, ---r dat de subsidies ontoereikend zijjy. duurt, wordt Maandag in Het Gulden Vlies een declamatieavond gehouden voor Dèarom wordt een beroep gedaan op aller hulp voor dit barmhartigheids- werk. POLS GEBROKEN Een 49-jarigé wielrijdster, die op de Wilhelminalaan tevergeefs poogde de mensendrom te passeren, die daar de rijbaan blokkeerde op weg naar Huize Westerlicht, kwam in botsing met eep militair, waardoor zij van haar fiets viel en een pols brak. De Alkmaarse boekhandelaren zijn over het verloop van de Boekenweek zeer tevreden, want hun omzet vertoont de laatste dagen een sterk stijgende lijn. Er wordt weloverwogen gekocht en het is opmerkelijk, dat de romans van beter gehalte dit jaar bij het publiek de voorkeur genieten. Vooral ook omdat het goede boek door een goedkope uitvoering binnen de koopkrachtgrens van de massa is getrokken. Als attractie'in de Boekenweek, die ditmaal tien dagen de leerlingen van de middelbare scholen. Van een onderlinge competitie heeft iedere school reeds twee prijswinnaars genoteerd, die Maandag in de finale tegen elkaar zullen uitkomen. Zes en twintig leerlingen (ook van de ULO- kon, mede als gevolg van ziekten (draaihartigheid in het bijzonder) niet meer met kans op succes in het Geest- merambacht worden geteeld. De herfstkool Thans worstelt men weer met het probleem van de herfstkool. Daarvan, in het bijzonder van de witte kool, wordt blijkbaar te veel geteeld, wat blijkt uit het ongustige verloop op de veilingen. In tuinderkringen wordt de vraag opgeworpen, of het niet van wijs regeringsbeleid zou getuigen, als een deel van het land, tot nu toe voor be doelde koolteelt bestemd, werd gebruikt voor de verbouw van voedergewassen voor het vee, welke teelt dan door de regering zou moeten worden gesubsi dieerd dit in verband met de sugges tie van minister Mansholt om de vee voederproductie op te voren. Teeltverschuiving Velen zijn er intussen van overtuigd, dat er aan de Langedijk en omgeving naar de teelt van andere producten zal moeten worden omgezien en om die overtuiging tot werkelijkheid te bren gen worden bijeenkomsten georgani seerd, waar dit onderwerp in den brede door deskundigen in de verschillende sectoren van de tuinbouw nader wordt belicht. Zo is er reeds een „bloemkool dag" gehouden, waarop de vraag aan de orde wordt gesteld, of het niet wen selijk en noodzakelijk zou zijn, nu men de nodige bestrijdingsmiddelen tegen de bekende ziekten heeft gevonden, om zich meer en opnieuw op de teelt van bloemkool toe te leggen. Ook wordt propaganda gevoerd voor een uitbrei ding van de bloembollenteelt, teryvijl al verschillende proeven zijn genqjnen mêt de teelt van aardbeien. Alles wijst er op, dat men aan de vooravond staat van een teeltverschui ving in de Langedijker tuinbouwstreek. Willy Corsari en Simon Carmiggelt stonden gistermiddag in de boekhandel van de fa. Zwaan wat onwennig op de klanten te wachten, die in de door hen gekochte boeken een handtekening begeerden en een nieuwsgierige blik wensten te wer pen op hen aan wier geestesproducten zij zich gingen wagen. Beide auteurs, die in het kader van de Boekenweek naar Alkmaar waren gekomen bleken vol goede voornemens, getuige de ontschroefde vulpennen, die zij in de hand klemden. Daarom was het misschien wat sneu voor Carmiggelt toen de eerste klant, die hem tegemoet trad, uitgerekend naar het boek van een reeds lang ver scheiden romancier vroeg. Maar hij sloeg zich er manhaftig door en prees het werk van de ander met een verove rende collegialiteit en de air van een stevig gediplomeerd boekverkoper. In de loop van de middag echter mocht hij zich bepalen tot het signeren van de honderd dwaasheden, Tussen Mal en Dwaas of Klein Beginnen, welk laatste boekje de auteur zelf als zijn beste werk beschouwde. Carmiggelt heeft onlangs een nieuw boek beëindigd, dat onder de naam Poespas zal verschijnen en handelt over avonturen met katten en kinderen. Willy Corsari, die zich vriendelijk on derhield met de bewonderaars van haar zeer uitgebreide oeuvre (zij schreef acht detectives en veertien romans) vertelde ons, dat haar roman „De man zonder uniform" op het ogenblik in Frankrijk grote aftrek vindt. Ditzelfde boek kreeg ook in Nederland een zeer gunstig onthaal. (Adverteiitle, Ing. Med.) Jong Holland naar Marken Zaterdagmiddag zal het zonder twij fel een spannende wedstrijd worden tussen Marken en Jong Holland. Mar ken, dat voor zijn laatste kansen vecht om het degradatiegevaar nog te ontlo pen, zal alles op alles zetten, om ook tegen Jong Holland, evenals vorige week tegen Zwaluwen, de puntjes in de wacht te slepen. Daar verschillende ke ren de wedstrijd MarkenJong Holland werd uitgesteld, ontmoeten beide ploe gen elkaar voor de eerste keer in deze competitie. Als de Alkmaarders winnen (en dat moet mogelijk zijn) dan is de gradatiegevaar zo goed als verdwenen. De Jong Holland-ploeg die met twee invallers aantreedt, ziet er als volgt uit: Vos; Kouwen en van Westrienen; Van Wensem. Fr. Hoekstra en Van Til; G. Jansen. C. Goosens, Kuiper, Kl. Hoek stra en Tesseleaar. Gistermiddag konden de Alkmaar- se boeken/winnaars Willy Corsari en Simon Carmiggelt achter de toonbank bewonderen. „Of ik thans een nieuw boek onder handen heb? Nee dat niet, maar wel peins ik over het onderwerp van een historisch radiohoorspel, dat men mij en nog vier andere auteurs verzocht heeft te schrijven". Zowel Willy Corsari als Simon Carmiggelt bekenden, dat zij het verkopen in een kleinere zaak prettiger vonden dan in de Bijenkorf. Iedereen, dfe hier binnenkomt, is een koper; in de Bijenkorf was de helft, zo niet meer slechts toeschouwers. ,En niets is vervelender dan in een tentje te kijk te moeten staan voor een langzaam voorbij schuifelende rij mensen". De firma Zwaan is van plan voortaan eens in de maand een schrijver of schrijfster uit te nodigen om het Alkmaarse pu bliek in de gelegenheid te stellen met hen kennis te maken. Burgerlijke stand Geboren: Engelina A., d. van P. de Waard en G. Post. Maria A., d. van P. J. Baars en M. Schotten. GehuwdMeinardus J. Botman en Geertruda Pronk. Jan de Bood en Ly- dia E. Grzonka. Hendrik Peereboom en Geertje de Beurs. Cornelis Slot en Grietje Wijkstra. Frits J. Narold en Maria M. Walberg. scholen) zullen elkaar in de eindstrijd de hoofdprijs betwisten. De school jeugd zal op deze avond ook haar im provisatietalent mogen tonen. Het wordt een soort spraakwaterval, waar bij de deelnemers drie minuten vol moeten praten over het een of andere onderwerp. Verder zal er een litterai re hersengymnastiek zijn onder leiding van Jaap Buis, die tevens de pro gramma-onderdelen met een vlot praatje aan elkaar zal knopen. De avond, die veel goeds belooft, heeft een besloten karakter. Per school is een bepaald aantal kaarten uitgereikt, omdat men anders met de beschik bare zaalruimte in de knoop zou k'o- men. Gevonden zijn over het tijdvak van 21 Febr. tot en met 28 Febr. 1952 en te be vragen aan het bureau van politie te Alk maar, kamer 14, le etage, iedere werk dag van 17-18 uur, behalve op Zaterdag: stof (baby), handschoenen, kousen, portc- monnaie (padvinder), rozenkrans, wantje, dasring, wieldop, mondorgel, zak met in- hout, slagersmes, truitje, handschoenen, schop, stropdas, slee, handschoenen, hand schoen, muts, shawl, geldsbedrag, zeiltje, wantje, strik, armband, bos sleutels, kam metje, padvindersriem, hoed, armband, slot, tasje, rozenkrans, tabak, haarlint, kralen, wieldop, jongensjasje, sleutel handschoen, oorbel, damestas, badhand doek, lantaarn, padvindersriem, kousen, 11 wanten, 2 vulpennen, 6 portemonnales met inhoud, 3 horloges en 4 sleutels. Oud papier, een nieuwe vorm van donatie Behalve de opkopers, de jeugd en een organisatie, die zich daarmede be zighoudt, is thans ook de muziekver eniging „Excelsior" overgegaan tot de inzameling van oud-papiër, carton e.d. Deze vereniging kampt namelijk met een tekort aan instrumenten en geld middelen. Om de instrumenten te kun nen aanschaffen is besloten tot de in zameling, die maandelijks zal worden herhaald. Meisje aarzelde bij oversteken Gistermiddag om vijf minuten over twaalf is het 8-jarig meisje G. op het Ritsevoort door een motor aangere den, toen zij bij het oversteken hal verwege op haar schreden terugkeer de. Behalve enige ontvellingen heeft zij vermoedelijk ook een hersenschud ding opgelopen. DAMCLUB W.D.O, In de onderlinge competitie van WDO werden gisteravond nog de volgende resultaten behaald: Eerste afdeling: A. BurgertM. v. d. Pavert 2—0, D. KiewittD. J. Heyes 2—0. Tweede afdeling J. SchipperJ. Oos tenbroek 11, J. DikC. Prins 20, J. KaalA. Bosman 20. Stompetoren GESLAAGD Op het laatst gehouden Bondsexamen van de C.B.L. te Beverwijk slaagden voor machineschrijven mej. A. Bakker en de heer R. Staartjes. DE KAASMARKT Op de heden gehouden kaasmarkt waren aangevoerd twee stapels kleine boerenkaas, in totaal 600 kg. De prijs was 2,16, handel stug. In Bodegraven waren Dinsdag aan gevoerd 26 partijen eerste soort 2,38 —2,43, tweede soort 2,342,37, extra soort 2.52. De handel was flauw. De aanvoer te Woerden was 15 par tijen. De prijzen waren: eerste soort 2,382,43, tweede soort 2,34—2,37, zwa re tot 2,52. De handel was matig. In Gouda waren de prijzen gister: eerste kwal. 2,402,44, tweede kwal. 2,352,39. De handel was kalm. CANDIDATENLIJST K.V.P. Vastgesteld is de verzamellijst van de candidatpn voor de groslijst van de Tweede Kamerverkiezing voor dit jaar in de samengevoegde kieskringen Haarlem, Den Helder en Utrecht. Tot de candidaten behoren o.a. de heer mr P. M. J. Nolet te Bereen en Jac. Weel te Broek op Langendijk. (Ongecorrigeerd) In Paaslo (nabij Steenwijk) is gister avond het 25-jarige meisje Geertje Wlerda, die op haar fiets huiswaarts keerde, door twee jonge mannen vast gegrepen en beroofd. Een van de on verlaten gaf haar een klap, waardoor het meisje van de fiets viel. De ander onderzocht intussen haar tas. Uit een zij vakje van haar reistas ontvreemdde hij de portemonnaie, waarin zich ech ter maar enkele dubbeltjes bevonden. In de tas had het meisje voorts nog pa piergeld, maar dat hebben de rovers in de haast niet opgemerkt. Men gelooft, dat de daders uit de omgeving afkomstig zijn. (Advertentie, Ing. Med.)

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 2