DOORNSPIJK: centrum van de kruidenteelt In Castricum verrijzen 96 nieuwe woningen GARANTIE Langedijk Nationale lening doorkruiste de burgerzinlening Lijk aangespoeld bij Huisduinen Geitebok met messteken gedood erschuiving ASMARKT E NIEUWS al op meisje i/e dubbeltjes GEMEENTERAAD UITGEEST Brandweerkazerne in het oude raadhuis? Slachtoffer Seaham-ramp Overtreding van de vleeskeuringswet Ursem Centraal Genootschap was in jaarvergadering bijeen Egmond aan Zee Burgerlijke sfand Oudorp Beemster Kind door vrachtauto gedood Nederlandse delegatie uit Lissabon vertrokken Uitspraak tegen spiritiste aangehouden PRINS BERNHARD REIKT ONDERSCHEIDINGEN UIT KERKELIJK NIEUWS „Nie-igheden" brachten de kleine boer een goed bestaan Handelsbesprekingen tussen Nederland en Engeland Nederlands product geniet de voorkeur Burgemeester Smeets legde de eerste steen Verenigingsraad opgericht Scheepvaartberichten BESOMMINGEN IJMUIDEN VRIJDAG 29 FEBRUARI 1952 Onderscheiding om s op te zijn. Ook U het overtuigend vijs van onovertroffen verheid en superieure' iliteit. daarom ook del sigaret voor U# ondheid. Ivertentie, Ing. Med.) gevolg van ziekten het bijzonder) niet succes in het Geest- ien geteeld. De herfstkool men weer met het herfstkool. Daarvan, van de witte kool, te veel geteeld, wat ustige verloop op de aderkringen wordt de a, of het niet van wijs ou getuigen, als een 1, tot nu toe voor be- bestemd, werd gebruikt i van voedergewassen lke teelt dan door de oeten worden gesubsi- rband met de sugges- Mansholt om de vee- ip te voren. Teeltverschuiving ritussen van overtuigd, angedijk en omgeving andere producten zal omgezien en om die werkelijkheid te bren- eenkomsten georgani- aderwerp in den brede n in de verschillende tuinbouw nader wordt reeds een „bloemkool- waarop de vraag aan steld, of het niet wen selijk zou zijn, nu men iingsmiddelen tegen de heeft gevonden, om nieuw op de teelt van e leggen. Ook wordt lerd voor een uitbrei- oembollenteelt, terjvijl proeven zijn geno^nen l aardbeien, op, dat men aan de van een teeltverschui- ■dijker tuinbouwstreek. gehouden kaasmarkt -d twee stapels kleine otaal 600 kg. De prijs el stug. waren Dinsdag aan- ijen eerste soort 2,38 soort 2,34—2,37, extra indel was flauw. Woerden was 15 par- waren: eerste soort soort 2,342,37, zwa- handel was matig, ■en de prijzen gister: 02,44, tweede kwal. ndel was kalm. 'ENLIJST K.V.P. de verzamellijst van )or de groslijst van de irkiezing voor dit jaar gevoegde kieskringen ielder en Utrecht. Tot ihoren o.a. de heer mr Bereen en Jac. Weel ïgendijk. corrigeerd) ij Steenwijk) is gister- arige meisje Geertje haar fiets huiswaarts ee jonge mannen vast- oofd. Een van de on- ir een klap, waardoor de fiets viel. De ander sen haar tas. Uit een ir reistas ontvreemdde naie, waarin zich eeh- dubbeltjes bevonden, t meisje voorts nog pa lat hebben de rovers opgemerkt. lat de daders uit de stig zijn. Nadat gisteravond de agenda van de |emeenteraad in minder dan een half uur Vras afgewerkt zonder .veel op- of aan merkingen, kwam tijdens de rondvraag de woningbouw wederom ter sprake, ook het oude raadhuis. Aanleiding tot de bespreking van de woninkbouw was, dat aan het slot van de vergadering de voorzitter bij de raads leden de folder in herinnering riep, welke is uitgegeven ter propagering van de na tionale woningbouwlening. De hee Van Eerden (KVP) bracht deze nationale lening in verband met de bur- gcrzinlening, welke nog steeds loopt. Het zou mogelijk zijn, aldus spreker, dat voor het bedrag, waarvoor is ingetekend in de burgerzinlening wordt ingetekend op de nationale lening, waarbij voorkeur voor onze gemeente zou kunnen worden gege ven. Maar zal er met voorkeur voldoende rekening worden gehouden? Het is reeds meer voorgekomen, dat wij geld hadden en geen toestemming tot de bouw kregen. De heer Van Eerden constateerde dat de nationale lening was uitgeschreven voor het over 1952 goedgekeurde bouwvolume. Wanneer ons bouwvolume naar 1953 wordt verschoven zitten we weer vast. Het zou wellicht goed zijn hierover binnen zeer korte tijd in verbinding te komen met het betrokken ministerie. Spreker wilde derhalve aan B. en W. adviseren deze zaak in studie te nemen, alvorens de lening bij het Uitgeester publiek aan te bevelen. De voorzitter antwoordde hierop, dat het college van B. en W. zich hier nog nader op moet beraden, maar hij wees op het feit, dat deze nationale lening de bur gerzinlening heeft doorkruist en het der halve zeer wel mogelijk zal zijn, dat Uit geest de hiervoor vereiste toestemming niet kan krijgen. Bovendien kan het geld dat voor de burgerzinlening is toegezegd niet eerder worden opgenomen voordat het nodig is, omdat hieraan een veel te groot renteverlies aan verbonden is. Dit is niet verantwoord. Brandweerkazerne in het oude Raadhuis? De fractie van de Partij van de Ar beid had schriftelijk twee vragen inge diend: le het oude raadhuis en markt plein betreffende en 2e de inenting tegen diphtherie. Inzake het oude raadhuis werd gevraagd wat uiteindelijk de plan nen zijn van het college van B. en W. De voorzitter deelde mede, dat van de vele plannen er slechts twee overgebleven zijn. Nu Monumentenzorg geen subsidie geeft in het herstel van dit gebouw en Uitgeest het niet mag afbreken, blijft als practische mogelijkheid over van dit ge bouw een brandweerkazerne te maken en boven, ean .kantPPJU.YQQr. d,e, .burgerlijke verdedigng. Een tweede mogelijkheid zou zijn van dit gebouw een woonhuis te maken voor een der plaatselijke politie ambtenaren annex gerage voor de politi- motor met zijspan. Spreker hoopt binnen zeer korte tijd het definitieve plan aan de Raad ter beoordeling voor te leggen. Betreffende de inenting tegen diphthe- rltis zei de voorzitter, dat de vaccinatie geen doorgang kon vinden, omdat de ge neeskundige inspecteur voor de vloks- gezondheid in verband met de heersende influenza tot uitstel adviseerde. Admini stratief is deze vaccinatie voorbereid, zo dat direct begonnen kan worden wan neer de tijd daarvoor geschikt wordt ge acht. ONDERLINGE OEFENING NAAR CONCOURS Het Harmoniecorps „Onderlinge Oefe ning" zal Zondag 23 Maart deelnemen aan een zaalconcours te Aalsmeer. Het komt uit in de tweede afdeling Harmonie. Op het Huisduiner strand, ter hoog te van paal 2, is Woensdag het lijk aan gespoeld van de Rotterdammer G. M. van der E., één der drie- vermiste op varenden van het met kolengruis ge laden vrachtschip „Seaham", dat en kele weken geleden onder de Engelse kust verging. Ook het stoffelijk over schot, dat vorige week tussen Bergen en Camperduin aanspoelde, maar niet kon worden geïdentificeerd, is ver moedelijk van de „Seaham" afkomstig. Donderdag is het Amerikaans Japanse beveiligingsverdrag getekend, dat onder meer voorziet in een nog voortdurende legering van Amerikaan se troepen in Japan. Voor de economische politierechter te Alkmaar, mr P. Nolet, diende Woens dag een strafzaak, welke herinneringen opriep aan de tijd, dat het aantal clan- destiene slachters dat terecht moest staan legio was. Herman de H. en Hendrikus H., twee inwoners van De Rijp, die gis teren moesten verschijnen, werden op 30 Januari geverbaliseerd nadat zij een jonge geitebok van het leven hadden beroofd. Hun was overtreding van de vleeskeu ringswet ten laste gelegd. De officier van Justitie, mr. dr. J. M. Vellinga, zeide de primitieve wijze van slachten zeer laakbaar te achten. Het dier werd namelijk met een mes doodgestoken, De afdeling Ursem van het Centraal Genootschap voor Kinderherstellings oorden en Vacantiekolonies heeft haar jaarvergadering gehouden in café „Halfweg". Deze stond onder leiding van het hoofd dr school, de heer Mul, wegens afwezigheid van de voorzitter. Onder de ingekomen stukken was een schrijven, dat het Centraal Ge nootschap zijn 50-jarig bestaan dit jaar zal herdenken. Het plan bestaat om de vereniging een jubileumcadeau aan te bieden in de vorm van een nieuw herstellingsoord te Wijk aan Zee. Laten alle leden dit plan steunen, opdat de afdeling Ursem hieraan op bscheiden wijze zijn steentje zal kun nen bijdragen. Uit het jaarverslag bleek, dat de afdeling thans 65 leden telt en dat vier kinderen naar ver schillende herstellingsoorden werden uitgezonden. Het jaarverslag van do penningmeester, de heer Bakker, sloot met een nadelig saldo ad 41,95 tegen een batig slot van f 197.38 in 1950, zo dat thans nog 155,43 in kas is. De aftredende bestuursleden, t.w. mej. B. Joosten en de heer P. J. Mul werden beiden bij acclamatie herko zen. Hierna werd door de heer Mul een film vertoond betreffende de ver pleging van kinderen in de herstel lingsoorden. Deze mooie en duidelijke film werd met grote aandacht gevolgd. PERSONALIA Onze plaatsgenoot, de heer N. van Baar is benoemd tot adspirant van politie te Delft. Geboren: Gerarda Maria, dochter v. L. Blok en Gr. Jonker. Maria, dochter v. A. B. van Thiel en D. M. v. Wou- denbergh; Elisabeth Agatha, dochter v. A. Stam en M. de Groot. Ondertrouwd: D. Visser en C. B. Hollenberg. Getrouwd: J. Blaauboer en A. E. Groen. Overleden: Pieter Broek, oud 79 jaar, wed. van Kn. Broek. belangrijke wedstrijd van v.b.o. Voor de handbalclub V.B.O. I is het Zondag een gewichtige dag, omdat wan neer zij de wedstrijd tegen HSV I uit Heiloo wint de weg naar het kampioen schap is gebaand. De wedstijd wordt ge speeld op het sportterrein de Oudorp. Advertentie, Ing. Med.) FAILISSEMENT UITGESPROKEN De rechtbank te Alkmaar heeft J Jonk, landbouwer, alhier, in staat van faillissement verklaard onder benoe ming van mr H. Lesterhuis te Alk maar tot curator. Gisteravtnd te ongeveer half zes is het vierjarige zoontje van de heer Th. Wijn- ker, wonende ran de Kaag te Span broek, bij het onverwacht oversteken van de weg nabij de ouderlijke woning door een zware vrachtauto uit Harder wijk aangereden en op slag gedood. De chauffeur treft geen schuld. Minister mr. D. U. Stikker e.a. le den van de Nederlandse delegatie bij de in de Portugese hoofdstad gehouden conferentie van de Navo-raad zijn gis termorgen uit Lissabon per RLM- vliegtuig naar Nederland vertrokken. Iets later vertrok vice-admiraal Jhr. C. E. van Holthe, voorzitter van het comité van chefs van staven, met een ander vliegtuig. Jhr. A. W. L. Tjarda van Starken- borgh Stachouwer, Nederlands verte genwoordiger bij de raad van plaats vervangers, is rechtstreeks naar Lon- ZEEPOST VOOR OOST EN WEST Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie ter post moest zijn be zorgd, staan tussen haakjes achter de naam van het schip vermeld: Indone sië: ms Tawali (11-3); Nieuw Guinea: ss Rempang (20-3)Nederlandse An tillen: ms Helicon (3-3); Suriname: ss Brattingsborg (11-3); Canada: ss Zui derkruis (1-3); ss Veendam (5-3); Zuid-Amerika: ms Alnati (11-3)Au stralië en Nieuw Zeeland: via Enge land: (1-3). zonder dat het van te voren was verdoofd. De officier wilde deze wijze van (mis)- handelen verdisconteren in de straf die hij tegen de slachter, Hendrikus H., eiste. De officier requireerde tegen deze verdachte f SO,subs, vijftien dagen. Tegen Her man de H., die vijf kilogram ongekeurd vlees in voorraad had, werd f 20,subs, tien dagen geëist. Mr. Vellinga hield er bij zijn vordering rekening mee, dat het vlees niet voor de handel was bestemd. Mr. P. M. J. Nolet, die hierna uitspraak deed, veroordeelde H. tot f 20,subs, tien dagen en De H. tot f 15,— subs, tien dagen. Hardnekkig Reeds tal van malen werd de schoen hersteller N. de G. uit Akersloot gever baliseerd, omdat hij zijn bedrijf uitoefende zonder in het bezit te zijn van een vesti gingsvergunning. Ook gisteren moest hij op het matje komen, waarbij hij mee deelde, dat hij zijn leest nog steeds trouw is en dat ook zal blijven. De officier was van mening, dat tegen deze hardnekkig heid krasse maatregelen moeten worden genomen en eiste f 100,— subs, dertig dagen. Hij merkte tevens op, dat het in de toekomst niet bij geldboeten zal blij ven. Mr. Nolet wilde er rekening mee houden, dat De G. finantieel in moei lijke omstandigheden verkeert en bepaalde de straf daarom ditmaal op f 50,subs, vijfentwintig dagen. Uitspraken Jan K. uit Oudorp, die zich zonder ver gunning met het verhandelen van pluim vee had bezig gehouden, werd veroor deeld tot f 30,subs, vijftien dagen. De eis was f 40,subs, twintig dagen. J. S. uit Heiloo, die electriciteit voor reclameverlichting had verbruikt in de tijd, dat dit verboden was, werd conform de eis verordeeld tot f 10,subs, vijf dagen. De rechtbank te Amsterdam heeft gisteren geen uitspraak gedaan in de zaak tegen de 39-jarige mevr. G. W. P. van der H. uit Amsterdam, tegen wie wegens meineed in een civiele proce dure zes maanden was geëst. De zaak werd aangehouden om alsnog een psychiatrisch rapport over de verdach te te laten uitbrengen. Op de zitting van 14 Februari had zij verklaard spi ritiste te zijn en betoogd, „dat een in telligentie van „gene zijde" haar, ter wijl zij in trance was, had bevolen de meinedige verklaring af te leggen". BEVORDERD TOT VICE-ADMIRAAL Bij K.B. is schout-bij-nacht C. H. Brouwer, lid van het Hoog Militair Ge rechtshof, met ingang van 1 Maart be vorderd tot Vice-Admiraal. Op Maandag 3 Maart a.s. des namid dags te 15.00 uur zal de Prins der Ne derlanden in het Koninklijk Paleis te Amsterdam dapperheidsonderscheidin gen uitreiken aan ongeveer honderd tachtig landgenoten. Onder hen bevin den zich twee ridders Militaire Wil- lems-orde. Ned. Herv. Kerk Beroepen te Brakel; en te Hoog- Blokland: J. Smit, candidaat te Rotter dam; te Leeuwarden: W. Bartlema, te Gasselternijveen; te Tzummarum: W. A. Z. Tieman, candidaat te Utrecht, die tevens is benoemd tot voorganger van de Hervormde Evangelisatie ter plaat se. Beroepen te Dordrecht: J. Hovius te Hoogevêen. Aangenomen naar West broek: C. Vos, candidaat te Huizen (N.H.) die bedankte voor Benthuizen (nadere beslissing). Beroepbaarstelling: de heer L. G. Wagenaar, candidaat te Zeist stelt zich beroepbaar. Geref. Kerken Beroepen te Renkum-Heelsum: G, N. Lammens te Heinkenszand. Geref. Kerken onderh. art. 31 K.O. Beroepen te Drogeham en te Oud- Loosdrecht: G. Zomer, candidaat te Utrecht: te Hallum-Ferwerd en te Blokzijl: M. K. Drost, candidaat te Nw- Buinen. Christelijk Geref. Kerken Beroepen te Maassluis en te Hilver sum (Oost): E. Venema, candidaat te Leeuwarden; te Ulrum: G. de Vries, candidaat te Apeldoorn. Evangelisch Lutherse Kerk Beroepen te Ede: S. G. van der Haa- gen te Leeuwarden. (Van onze speciale verslaggever) RR zijn sedert 1945 in het kleine Doornspijk, dat voor vijf en zeventig procent van de landbouw leeft, grote dingen gebeurd. Zoekend naar een oplossing van het kleine-boerenvraagstuk, dat vooral op de Noord-Veluwe urgent is, kreeg burgemeester U. de Vries van Doornspijk het idee een kruidentuin te stichten. Deskundigen kwamen naar Doornspijk, er werd beraadslaagd en.de bevolking kwam in beroering om „de nie-igheden" van haar magistraat. Toch zette deze door en thans heeft Doornspijk niet slechts een florerende kruidencoöperatie met 125 leden, die tezamen een oppervlakte van 70 ha betelen, maar is er tevens ge vestigd de „Nederlandse Bond van Coöperatieve Kruidentelers", het overkoepe lend orgaan van alle kruidenteeltcoöperaties in den lande. rentie heeft de burgemeester ons er diverse getoond. Daar waren afreke ningen bij, waaruit bleek, dat een te ler van één are grond 473 kilo „Cul tuur Folia Digitalis" (vingerhoeds kruid) had gehaald, waarvoor hij de somma van f 56.76 ontving. De hoog ste opbrengst van één are aardappels is slechts f 24.die van rogge f 7 a f 9. Er waren ook uitkomsten van f 11.84 en zelfs f 4.20, voor dezelfde oppervlakte en hetzelfde gewas. Krui denteelt vraagt zorg en overleg en wie kruiden als onkruid beschouwt en dat doen helaas nog veel boeren komt niet aan de f 56.Wie de zaak met ernst bekijkt kan echter zelfs de f 60.halen. De destijds door Schotse nationa listen gestolen Engelse kronings steen, is 'weer op z'n oude plaats in de Westminster Abdij onder de 700 jaar oude Kroningszetel gebracht. Op 10 Maart zullen te Londen bespre kingen worden geopend tussen 'n Ne derlandse en een Engelse delegatie over het sluiten van een nieuw handelsac- coord tussen beide landen, ter vervan ging van het oude accoord, dat op 31 Maart afloopt. De Nederlandse delegatie zal onder leiding staan van mr. H. V. Blankenstein. LIET is geen wonder, dat de Veluwse boer soms verwonderd staat te peinzen bij zijn geurende kruidenak kers. Want de producten, welke hij teelt, gaan, vers of gedroogd, naar de verste uithoeken van de wereld, waarvan hij zelfs alle namen op schooi niet leerde. De enorme drooginstalla tie te Doornspijk die een droogcapaci- teit heeft van 265 m2 oppervlakte, verwerkt 83 soorten van kruiden. Wie van deze installatie wil profiteren (en zonder dat is de kruidenteelt zinloos) moet lid zijn van de coöperatie, die zich houdt aan een nationaal teelt plan, het verse product van de boer koopt voor een bepaalde richtprijs (variërend naar de soort) en via het Centraal Bureau te Rotterdam zorgt voor afzet, zowel in binnen- als bui tenland. Het is evenmin een wonder, dat de Veluwse boer verrast staat te kijken als hij de afrekening thuis krijgt. Op een dezer dagen gehouden persconfe- Reeds thans geniet het Nederland se product de voorkeur boven dat van andere landen. Het gevolg is dan ook, dat de komende oogst van 1952 reeds geheel is verkocht! Derhalve brengt de (goed geleide) kruidenteelt thans vrijwel geen risico's meer en is een hoge beloning van wel intensieve arbeid gegarandeerd. Het is nog maar korte tijd geleden, dat de officiële vergunning uit Den Haag kwam voor de bouw van de 96 woningen in de Koninginnebuurt, maar dank zij de voortvarendheid van de aannemer, de heer Biesterbos, kon gistermiddag reeds de eerste steen legging plaats vinden. De plechtigheid werd behalve door burgemeester C. F. Smeets bijgewoond door wethouder P. de Vries, de ge meente-secretaris, de heer N. A. v. Lunen, de heer J. W. Beyersbergen, technisch ambtenaar van Gemeente werken en nog 'n groot aantal andere belangstellenden. „Door medewerking van B. en W. der gemeente Castricum kon de Edei- achtb. Heer burgemeester C. F. Smeets hier op 28 Februari 1952 de eerste steenlegging verrichten voor de bouw van 96 woningen". Zo luidt het op schrift op de steen. Alvorens de bur gemeester tot deze handeling zou overgaan, sprak de heer Biesterbos de burgemeester en de aanwezigen toe en wees hierbij vooral op de medewer king van het gemeentebestuur, waar door deze 96 woningen gebouwd kun nen worden. Burgemeester Smeets, die hierna het woord nam, noemde deze woningen een welkom element in onze gemeente. H.M. de koningin noemde destijds de woningnood een slepende ziekte. Ook Castricum lijdt aan deze ziekte, een kruis voor het gemeentebestuur en de bevolking. Daarom had de bouw van deze woningen de bijzondere be langstelling van de burgemeester. Hi' nrees het initiatief van de heer Bies terbos. alsmede zijn bereidwilligheid om 48 van deze woningen aan de ge meenten ter beschikking te stellen, waardoor het gemeentebestuur 48 candidaten gelukkig kan maken. Na de eerste steenlegging sprak de architect, de heer Husslage. Ook deze spreker had waardering voor de me dewerking van het gemeentebestuur en bewondering voor de aannemer, die de financiële risico's van deze bouw op zich heeft willen nemen. Na de architect sprak nog de heer Asman uit Amsterdam, een der eerste eigenaren Na afloop werd in Hotel Komman de thee gebruikt. Hier heeft de heer Beyersbergen de kopers en eigenaren van deze woningen de suggestie aan de hand gedaan om een gemeen schappelijke tuin aan te brengen, ook al vanuit een juist stedebouwkundig inzicht. De heer Beyersbergen zegde toe voor een plan dienaangaande te zullen zorgen. Voorlopig bestuur gekozen Gisteravond werd in Hotel Ammeraal een bijeenkomst belegd ter oprichting van een Verenigingsraad. Van de eenennegen tig verenigingen hadden er achtendertig aan de uitnodiging gevolg gegeven. Van verschillende andere verenigingen was be richt van instemming binnen gekomen. Op uitnodiging van het voorlopige secre tariaat nam burgemeester C. F. Smeets de leiding op deze eerste bijeenkomst. Hij verklaarde, dat bij de oprichting van een verenigingsraad voor onze gemeente met haar eenennegentig verenigingen een prach tige oplossing achtte. Het voorlopig pro gramma besprekende voegde de burge meester aan de doelstelling nog toe het regelmatig contact met het gemeente bestuur. Daar op deze bijeenkomst zo veel bestuurders van verschillende ver enigingen bijeen waren, maakte de burge meester van de gelegenheid gebruik een lans te breken voor de Nationale Woning- bouw-leningen 1952. Na deze onderbreking kreeg de heer H. Marks, de initiatief-nemer, de gelegen heid een uiteenzetting te geven van het voorlopig programma. Dit geoogt op de eerste plaats een spreiding van de te hou den bijeenkomsten, waardoor voorkomen v/ordt dat op één avond b.v. twee uit voeringen samenvallen. Voorts stelt het voorlopig programma. Dit beoogt in de seren van nationale feesten en dergelijke gebeurtenissen adviserend op te treden, Het was begrijpelijk, dat over een en ander de tongen los kwamen. Uiteindelijk werd besloten het definitief programma door het voorlopig bestuur nader te laten uitwerken. Bestuurssamenstelling Nadat tot oprichting werd overgegaan werd het volgende voorlopig bestuur ge kozen; voorzitter de heer Th. Berlee (KAG) leden mevr. De Jongh (Elckerlijk), mevr'. Marker (NKVB), en de heren W. Buimer (P.v.d.A), H. Marks (Toneelver „De Scha kels"), Dr. Wieringa (Rode Kruis), J. Mid- delhoff (Veilig Verkeer), E. Cleiren (Chr. Zangvereniging) en J. Welboren (NKJB). Dit college zal op een tweede bijeenkomst de verder uitgewerkte plannen aan de leden voorleggen. INSTITUUT VOOR ARBEIDERS ONTWIKKELING In samenwerking met de afdeling Hei loo van het Instituut voor Arbeidersont wikkeling is men van plan hier ter plaatse een afdeling te stichten. De oprichtings vergadering wordt Donderdag 13 Maart in hotel Ammeraal gehouden. Er zal de film „Rijker leven" worden vertoond en de voorzitter van het gewest Noord-Holland spreekt een kort woord. Reeds hebben zich dertig leden aangemeld. BURGERLIJKE STAND Geboren Nicolaas J. J„ z. van J. Metselaar en M. Beentjes. Alida C. P., d. van C. S. Beentjes en A. Twisk. Overleden: Johannes Kramer, 85 jaar, weduwnaar van A. Brakenhoff. Antje Veenhuijzen, 72 jaar, won. te Eg- mond-Binnen. Alvorens burgemeester C. F. Smeets gistermiddag overging tot het leggen van de eerste steen voor het complex van de 96 woningen in de „Koninginnebuurt", heeft de aannemer van dit werk, de heer Biesterbos, het woord gevoerd. Abbekerk, Sydney—R'dam, 27-2 van Duinkerken naar Antwerpen Arends- kerk, R'damJapan, 28-2 te Singapore Annenkerk, 27-2 van R'dam naar Sydney Baarn, ValparaisoA'dam, 27-2 van Cristobal naar Willemstad Blommers- dijk, New York—R'dam, 28-2 te Antwer pen verwacht Boskoop, PeruA'dam, 27-2 van Cristobal te Laguaira Beng- kalis, SingaporeKaapstad, 27-2 van Dur ban naar Port Elizabeth Bennekom, A'damValparaiso, 28-2 v.m. te Buenaven tura Boschfontein, A'damBeira, 28-2 te Port Sudan Caltex Utrecht (t), 27-2 van R'dam naar Sidon Drente, R'dam Balik Papan, 27-2 van Singapore naar Tandjong Priok Ena (t), 27-2 n.m. van Curagao te Bergen Esso Den Haag (t), R'damAruba, pass. 27-2 St. Maria (Azo- ren) Hestia, Kingston—A'dam, pass. 27-2 Ouessant naar Antwerpen He cuba, Barranquilla—A'dam, 27-2 v. Ciudad Trujillo naar Antwerpen Helder, A' damPeru, 28-2 te Kingston verwacht Hydra, 27-2 van Curagao naar Jackson ville Jupiter, A'damLevant, 28-2 te Malta verwacht Laurenskerk, R'dam— Perzische Golf, 27-2 te Khorramshar Leerdam, R'damHalifax, 27-2 van Ant werpen Loenerkerk, CalcuttaR'dam, 27-2 van Calcutta naar Madras Lom bok, Pac. KustCalcutta, 20-2 van Ma dras naar Rangoon Maasland, A'dam Buenos Aires, pass. 27-2 Finisterre naar Las Palmas Mapia, SurabajaA'dam, pass. 27-2 evenaar naar Teneriffe Balik PapanR'dam, 27-2 van Belawan naar Aden (aank. ca. 7-3) Mentor, 28-2 van A'dam te R'dam Nieuw-Am- sterdam, 27-2 van Laguaira naar Havana Oranje, A'damTandjong Priok, 27-2 van Southampton naar Port Said Oranje stad, A'damCristobal, 27-2 van Madeira naar Laguaira Prins Willem V, 27-2 van Valencia naar Southampton Prins Willem II, R'damBaltimore, 28-2 te New port News Ridderkerk, BeiraA'dam, pass. 27-2 Evenaar naar Teneriffe Roepat, Tandjong PriokA'dam, 27-2 van Djeddah naar Suez Rotti, A'dam Makassar, pass. 27-2 Finisterre naar Ge nua Ruys, YokohamaRio de Janeiro, 27-2 van Durban naar East Londen Rijnland, A'damBuenos Aires, pass. 27-2 Finisterre naar St Vincent Kaap Verd. Salatiga, Tandjong Priok—New York, 27-2 van Boston Sloterdijk, JavaNew York, 27-2 van Tandjong Priok naar Singapore Teiresias, A'damIndonesië, 28-2 te Labuan Sunetta, 27-2 van Punta Car- don naar R'dam Waterman, A'dam Kaapstad, 27-2 540 mijl noordwest van Kaapstad Westland, Buenos Aires A'dam, pass. 27-2 Recife Zuiderkruis, HalifaxR'dam, 27-2 330 mijl west van Ouessant. De besommingen van Donderdag wa ren: trawlers IJM 38 f 13.100, 2 traw lers met f 51.800; loggers; VL 71 f 7409; SCH 105 i 5060; KW 44 f5100, 129 f2120 76 f 7540, 133 f 2030, 67 f 4760, 95 f 3300, 159 f 11200; Kotters; WR 7 f 2070. KW 35 f 670, 128 f 1020; IJM 227 f 550. Prijzen per kg: heilbot 2.35—1.55, gr. tong 3.503.15, grm. tong 2.081.75, kim. tong 2.13—1.78, kl. tong I 1,89—1.40, kl. tong II 1.57—1.34, tarbot I 2—1,55. Per 50 kg: tarbot III 53, tarbot IV 50— 42, schartong 25—16, gr. schol 24—20, gr.m.schol 24—20, kl.m.schol 44—31, kl. schol I 36—26, kl. schol II 23—8, bot 14,50—8, V. haring 18—11,70, makreel 30—19,50, gr. schelvis 59, gr. m. schel vis 58, kl.m. schelvis 63—60, kl. schel vis I 63—58, kl. schelvis II 51—37. wij ting 15,50—8, gr. gul 35—25, midd. gul 37—31, kl. gul 35—22, kl. leng 29, kl. haai 2117,50, ham 7665, poontjes 25.50—14, lommen 19. kl. koolvls zw. 18 —15, idem wit 27—25, Per 125 kg: gr. kabeljauw 15062, gr. koolvis zw. 40 30.50, gr. koolvis wit 65, gr. leng 68—60. De totale aanvoer bedroeg 5550 kisten.

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 3