Een KLAAGLIED over GRIEP Getuigen werden slachtoffers van gezichtsbedrog Lege brandkast bron van geld KoJii ReA&eJk Kwestie-Blitar naar het Uniehof? Internationaal hockey- tournooi te Amstelveen ANW.B. vraagt regeling van kampeervraagstuk Roofoverval opeen oude man in Valkenswaard Wie kiest het Nederlands Elftal In 1951 trokken 18 604 Hollanders naar Canada Lichtvaardigheid welke onbegrijpelijk is Vragen in Lagerhuis over geheim vliegtuig ZWITSAL huid onder al,e Navo-landen overwegen represailles Geen moederkoren doch marijuana Duitsland wordt lid van „Bretton Woods" Sabotage aan fabrieken in Oost-Duitsiand Conferentie over Duitse schulden begonnen Vliegramp in Brazilië Ruiter werd ten onrechte veroordeeld voor meineed Enige tijd geleden heeft zich op de Waaldijk bij Wamel een ongeluk voor gedaan, waarbij enkele personen licht gewond werden. Een auto, waarin vier personen zaten, ontmoette twee ruiters. Het paard van een hunner begon te steigeren, zodat de chauffeur, om er ger te voorkomen, een zodanige zwen king moest maken, dat zijn wagen bij de dijk neer rolde. De zaak diende voor het kantonge recht te Tiel, waar de beide ruiters verklaarden, dat zij achter elkaar had den gereden. De inzittenden van de auto loeiden echter vol, dat zij de man nen naast elkaar hadden gezien. Deze verklaring leverde een der rui ters een vervolging wegens meineed op; hij werd tot zes maanden ge vangenisstraf veroordeeld door de Arn hemse rechtbank., Voordat deze zaak in hoger beroep voor het Arnhemse hof diende, heeft de verdediging eerst een onderzoek ter plaatse ingesteld. Daarbij bleek, dat de inzittenden van de auto het slachtoffer waren geworden van gezichtsbedrog. Een vriendelijk ultimatum Tn antwoord op een vraag van het Tweede Kamerlid Weiter, heeft de minister-president inzake de inbeslag- genomen wapenen op de Nederlandse schepen „Blitar" en „Talisse ver klaard, dat aan de Indonesische rege ring een nota is overhandigd, waarin op teruggave van deze wapenen wordt aangedrongen. Mocht aan dit verlangen niet vóór 1 Maart worden tegemoet gekomen, dan is de Nederlandse rege ring voornemens de kwestie aan het TJniehof voor te leggen. Tenzij de In donesische regering liever de beslissing van een andere internationale, rechter lijke instantie of arbiter wenst in te roepen. De Indonesische regering heeft nog niet op de nota geantwoord. Huwelijksdrama te Nijmegen voor Arnhemse hof In Maart van het vorige jaar heeft een Nijmeegse smid zijn vrouw, die niet meer met hem samenwoonde, uit het huis van haar kennissen in een auto gesleept en is na haar te hebben mishandeld naar het Maas-Waalkanaal gereden om er een eind aan te maken. Op het laatste ogenblik schrok hij voor de daad terug en bracht de vrouw naar een ziekenhuis. De Arnhemse rechtbank veroordeelde hem tot één jaar gevangenisstraf en ter beschik kingstelling van de regering. In hoger beroep is voor het Arnhemse hof an derhalf jaar en voorwaardelijke ter be schikkingstelling tegen hem geëist. Man en vrouw-hadden zich intussen verzoend. (Advertentie, Ing. Med.) Het programma van het internatio naal hockey-tournooi, dat tijdens de Paasdagen te Amstelveen zal worden gespeeld ter gelegenheid van het 60- jarig bestaan van de Amsterdamse Hockey en Bandy Club, is thans vast gesteld. Zowel bij het dames- als bij het herentournooi zijn de elftallen in gedeeld in twee poules, en wel als volgt: Dames: Poule 1: Southern Countries Women's Hockey Association, Oostelijk elftal, rood wit; Poule 2: La Vie au Grand Air du Medoc, Hilversum en Amsterdam. Heren: Poule 1: The Oxford Univer sity Hockey Club, BMHC. Hilversum en Amsterdam; Poule 2: La Vie au Grand Air du Medoc, Royal Racing Club de Bruxelles, de Batavieren en TOGO. Trofee Edmond Gentii 1951 werd niet toegekend De presidenten en vice-presidenten van de verschillende nationale wieler bonden zouden gistren tijdens een maal tijd de Trofee Edmond Gentii 1951 toe wijzen. Zoals bekend wordt deze Tro fee, een bronzen beeld, toegekend voor de beste individuele prestatie van het jaar dan wel voor het geheel der wie- Ierprestaties van een land. Na drie stemmingen was geen abso lute meerderheid verkregen zodat de 1 president van de uit dertig leden be staande jury overeenkomstig het regle ment besliste, dat de Trofee voor 1951 nl*u z?u wori3en toegewezen. Niet het ontbreken van schitterende prestaties maar juist de overvloed ervan belette de jury tot een positief resultaat te komen. Zij moesten door de situatie de in druk hebben gekregen dat twee achter elkaar lopende paarden naast elkaar hadden gedraafd. Rechtelijke autoritei ten bevestigden deze indruk. Het ge volg was, dat de verdachte in het meineedproces in hoger beroep is vrij gesproken. Legesheffingen in strijd met de wet geacht Naar aanleiding van de belastinghef fing op kampeerders, zoals de gemeen teraad van Putten op de Veluwe, deze informeel gegoten in de vorm van een legesheffing thans heeft aange nomen, heeft de ANWB zich tot de re gering gewend met een verzoek tot regeling van het kampeer-,,vraagstuk". Immers, deze materie is momenteel nog afhankelijk van de inzichten der locale overheid, hoewel van regerings wege in 1947 reeds een landelijke regeling was aangekondigd. Locale besluiten, zoals die te Putten, scheppen een voor het sociaal toerisme gevaar lijk precedent, aldus de ANWB, die tevens enige mogelijkheden tot oplos sing aan de hand doet. Bovendien heeft de ANWB zich tot het Ministerie van Binnenlandse Zaken gericht en. te kennen gegeven, dat de legesheffingen in een aantal kampeergemeenten, in strijd zijn met de wet. Organisatie van de vele collecten in ons land Dezer dagen is een brochure ver schenen, waarin wordt gezegd, dat er in 1948 in Nederland niet minder dan 15354 collecten zijn gehouden. De stel ler van de brochure, de heer Peter- silka, wijst in verband met de versnip pering van arbeidskrachten, de verspil ling van reclame en ander materiaal en de collectemoeheid van ons volk, nieuwe wegen aan voor een nationaal en internationaal collectewezen. Hij stelt de oprichting van een „Centraal Fonds" voor, dat in de goede zin des woords de plaats van „Winterhulp" moet innemen en dat van iedere Ne derlander een dubbeltje per maand moet innen. Uit het totaal verzamelde bedrag (dat achtmaal zo groot zal zijn als het thans bij elkaar gecollecteerde kapitaal) kan iedere instelling een deel ontvangen. Wormerveers burgemeester voor Haagse rechtbank De burgemeester van Wormerveer, de 49-jarige J. C. L., heeft gisteren voor de Haagse rechtbank terecht gestaan. Op 4 November van het vorige jaar is hij op de Zijdeweg te Wassenaar aan gehouden, omdat hij in staat van dron kenschap een auto bestuurde. De be handeling van de zaak geschiedde met gesloten deuren. Een motivering hier voor werd door de president niet ge geven. Naar verluidt zou hiertoe be sloten zijn op verzoek van de verdedi ger van de heer L. Wat Nederlanders en Belgen verorberen Naar uit de statistieken van de Ver. Naties blijkt, verorberen de Belgen per jaar 8,7 kg. boter per hoofd der bevolking tegenover slechts 2.7 kg. in Nederland .Hiertegenover verbruiken de Nederlanders per persoon 17 kg. magarine, de Belgen slechts 8 kg. De Belg eet 235 eieren per jaar, de Ne derlander niet meer dan 68. Terwijl in Belgie per hoofd der be volking per jaar 40.8 kg. vlees wordt genuttigd, bedraagt dit voor Nederland 34,4 kg. Iedere Belg drinkt per jaar 125 liter bier, de Nederlander slechts 10,9 liter. Aan koffie gebruik men in Belgie 5 kg per jaar, in Nederland 1.6 kg. Iedere Belg eet per jaar 149 kg aardappelen, de Nederlander 130 kg. Door kaas, melk, vis en suiker worden de Belgen door de Nederlanders ge slagen. Aan kaas verbruiken de Belgen namelijk 4,8 kg, de Nederlanders 5 kg, aan melk 98.8 liter en 191 liter, aan vis 5 kg en 9,3 kg, aan suiker 30.8 kg en 35,4 kg. „Net voelde ik me nu eens kiplekker „en daar krijg ik me een regelrechte ,&riep. Je weet wel, met pijn die van „je keel naar je oren, vandaar naar „je voorhoofd en dan weer naar je „borstkas en je ledematen kruipt. Mijn „hoofd is net een vormeloze hoop wat ten; ik ben helemaal dof en heb al- door koorts. Geen wonder, als één van „je huisgenoten het hele huis besmet „met haar hoest- en proestbuien. „Nu begint er een zwerm bijen in „mijn hoofd te zoemen, wat me zo „duizelig maakt, dat ik maar eindig." De schrijfster van deze klaagbrief zou er goed aan doen een doosje AKKERTJES te laten halen. Dan waren haar klachten spoedig ver holpen. AKKERTJES zijn ware griep- bestrijders. Ze werken koortswerend, pijnstillend en bevorderen het trans pireren. Neem AKKERTJES in huis. Morgen kimt XJ ze nodig hebben. (Advertentie, Ing. Med.) Slachtoffer later overleden Naar eerst thans bekend is gemaakt, werd Zaterdagavond omstreeks 10 uur een roofoverval gepleegd op de 72-ja- rige koopman in lompen en oude me talen, Keur, te Valkenswaard. Na ern stige mishandeling moet Keur van al zijn geld, enkele duizenden guldens zijn beroofd. Maandag is het slacht offer in een Eindhovens ziekenhuis aan de bekomen verwondingen over leden. De vermoedelijke dader, H. L. van B. uit Eindhoven en een vrouwe lijke medeplichtige, de 39-jarige mej. A. de Bo.," zijn gearresteerd. De vrouw heeft bekend, dat zij aan van B. inlich tingen had verstrekt, waarvoor ze een aandeel in de buit zou krijgen. De man ontkent nog steeds. Zaterdag worden beiden voor de officier van justitie te Den Bosch geleid. speelden weer gelijk Schaaktournooi te Havanna De uitslagen van de derde ronde van het internationaal schaaktornooi te Ha vanna luiden: ReshevskyPrins 10, Eliskases Pomar 1—0, Najdorf—Jimenez 1—0, HorowitzAraiza 1-0, OrtegaDe Soto Larrea 10. RomeraRossolimo remi se, Lasker—Evans afgebr., ToranAle- man afgebr., SteinerGonzalez afgebr., PrinsLasker afgebr. De resultaten van de vierde ronde waren: HorowitzDe Soto Larrea 1—0, Eliskases—Steiner 1—0, Pomar—Ale- man 1—0, GligoricLasker 10, Jime nez— Quesada remise, Gonzalez—Cobo remise, RossolimoNajdorf afgebr., PlanasRomero afgebr., EvansPrins afgebr. Hebt U er wel eens over gedacht hoe de opstelling van het Neder lands elftal zou zijn als 1000 voet balliefhebbers, ieder voor zich dat elftal zouden samenstellen en het ge middelde daarvan werd genomen? ir daar zeIf aan meedoen als u het Nederlands elftal van Uw keuze invult op het Goal-prijsvraag formulier, dat bij Uw kruidenier verkrijgbaar is. Bovendien hebt U dan nog kans op een der 400 mooie voetbal- prijzen, die voor de inzenders be schikbaar worden gesteld. U spaart toch de foto's van bet nieuwe voetbalalbum Goal-2, waar voor de bons zijn verpakt bij Condor huishoudzeep, 1. 2. 3. Zelfwerkend Wasmiddel, Carlton Old Lavender Toiletzeep, Reinal Schuurpoeder en verder bij Glorine Bleekwater en Snel-alkalivrij Wasmiddel (het gehele etiket). Vraagt alle inlichtingen over deze foto's en de prijsvraag bij Uw kruidenier of bij de N.V. Zeep fabrieken v/h. de Haas van Brero, Afd. Goal, Apeldoorn. (Advertentie Ing. Med.) Meer dan 60.000 toeschoufbers woonden de overgespeelde voet balbekerwedstrijd Chelsea-Leeds United bij, welke te Londen ge speeld werd. De stand was na ver lenging 11, zodat de beide ploegen elkaar op 3 Maart voor de derde maal zullen ontmoeten. Searsen, de doelman van Leeds U., heeft de bal over de deklat tot hoekschop gewerkt. Een clubgenoot rolt tege lijk met hem in het doel. Sterfhuis van Multatuli is te koop In 1951 emigreerden 18.604 Neder landers naar Canada. Het totaal-aantal immigranten in Canada was het grootste na 1913 en wel 194.391. In 1913 bedroeg dit ongeveer 400.000. Het grootste aan tal immiganten in 1951 kwam uit Duitsland (32.395). Daarop volgden Groot-Brittanie (31.370)Italië (24.351) en Nederland. Uit Scandinavië kwa men 15.500 immigranten. Voorts liet Canada grote groepen verplaatste per sonen uit Polen, de Oekraine en Joe goslavië toe. Zes jaar voor vrouw die haar man wurgde Op 22 October van het vorige jaar wurgde een vrouw te Mierlo in een vlag van drift haar man. Zij is door de rechtbank te 's-Hertogenbosch veroor deeld tot zes jaar gevangenisstraf. De eis luidde negen jaar. KLEUTERSCHOOLTJE VERBRAND Gistermiddag is een houten vereni gingsgebouwtje in de woonwijk Patri monium te Amstelveen, waarin tevens een christelijk kleuterschooltje was ge huisvest, gedeeltelijk door brand ver woest. Er waren geen kinderen aanwe zig. Oude truc, waar nog steeds mensen in/open (Van onze correspondent te Parijs) IfORT GELEDEN behoorde in Parijs het geval Germaine Lechopier tot het gesprek van de dag. Madame Lechopier, een elegante, vlotte en knappe dame van om en nabij de veertig, had bij een grote bank een safe gehuurd, die ze in haar onuitputtelijke verbeelding met goudstukken, edelstenen en effecten vulde, terwijl die in werkelijkheid leeg bleef. Ze speelde de rol van een ongelukkige, verlaten vrouw, die door haar boosaardige man, van wie ze bezig was te schei den, verhinderd werd over haar eigendommen te beschikken. nooit volledig hekend zal worden. De prinses leefde op grote voet in afwach ting van de komst van de dollars. Klachten bij de politie volgden. De zo genaamde prinses wist zich 14 dagen lang aan de nasporingen te onttrekken en reisde van het ene hotel naar het andere, zonder de rekening te betalen, tot dat ze in een bescheiden logement eindelijk gearresteerd kon worden. (Van onze correspondent te Parfjs) URVAREN zakenlieden en fabrikanten behoefde ze slechts haar safesleu tel te laten zien, om zonder enige moei lijkheid grote bedragen te leen te krij gen. In zulke gevallen schrikken de slachtoffers er meestal voor terug een aanklacht in te dienen, omdat ze niet uitgelachen willen worden. Slechts drie personen zijn voor de rechter van in structie verschenen en hebben voor zich alleen een verlies van 4 millioen francs opgegeven. De gehele schade zal wel een veelvoud van deze som bedra gen. In haar persoonlijke leven is Madame Lechopier een voorbeeldige moeder, die met liefdevolle toewijding voor haar drie kinderen, een achttienjarig meis je en twee jongens van 16 en 11 jaar, zorgde. De kinderen hadden er geen idee van wat voor soort zaken het wa ren, die hun moeder deed en diè hun in staat stelden op grote voet te leven. Haar familie kan nu nog niet aan haar schuld geloven, hoe zwaar ook de be schuldigingen zijn, die in haar nadeel spreken. MET kleinigheden heeft zich ook een andere vrouw, wier naam dezer da gen veel genoemd wordt, niet bezig ge houden. Ze noemt zich Prinses Alexan dra d'Anjou-Durazow, hoewel de poli tie sterke twijfel koestert aan de recht matigheid van deze titel. Een jaar ge leden ging haar naam door de wereld pers: ze beweerde toen, dat een blinde Amerikaanse millionnair, Charlie An drew Ross, haar de kleinigheid van 400 millioen francs had nagelaten, omdat ze hem haar ogen aangeboden had. De ze erfenis werd voor de „prinses" wat de lege banksafe voor Germaine Le chopier geweest was: een onuitputte lijke geldbron. Een fabrikant uit Nïce leende de prinses met het oog op de te verwach ten erfenis zonder meer 3,5 millioen francs, een andere, ongenoemde per soon anderhalf en zo gaat de lijst door, die, evenals in andere gevallen, wel Haarlemse tweeling deed onthullingen Zoals hekend heeft een Haarlemse tweeling-met-luchtvaartknobbel onlangs een detailtekening van de nieuwe Britse straaljager „Supermarine Swift" in het Zwitserse luchtvaarttijdschrift „Interavia" doen publiceren. Dit type vliegtuig droeg het stempel „geheim", doch door combineren en deduceren van de losse gegevens, die van tijd tot tijd over de machine bekend werden, tekende de tweeling het toestel haar fijn uit In het Britse Lagerhuis )s thans namens het ministerie van Be- voorading medegedeeld, dat de teke ning in „Interavia" geheel op gissingen moet zijn gebaseerd. Dit in antwoord op een vraag van de Labour-afgevaar- digde Webb, die een verklaring wenste over het onderzoek, dat was ingesteld naar „het lek", waardoor onthullingen over een nog geheim vliegtuig zijn ge kropen. voor een zachte, gave omstandigheden (Advertentie, Ing. Med.) Tegen beperkingen voor de diplomaten in Moskou Binnen enkele weken zullen door de Westelijke landen tegenmaatregelen worden genomen naar aanleiding van de Sowjetrussische bepalingen, waar bij de bewegingsvrijheid van diploma ten in de Sowjet-Unie tot een gebied met een straal van 40 km rondom Mos kou wordt beperkt. Te Lissabon is. er over gesproken en de meeste van de NAVO-landen schijnen het plan te steu nen, aldus verluidt te Washington. De voorgestelde maatregelen zouden de Sowjetrussische diplomaten dezelfde beperkingen opleggen, als de Westelijke diplomaten in de Sowjet-Unie onder vinden. De sterkste overall, die U Runt kopen voor de prijs van (Advertentie, Ing. Med.) OERINNERT u zich nog de Engelse kroningssteen, die op Kerstmorgen van 1950 door Schotse studenten uit de Westminster abdij werd ontvreemd? Welnu, dezer dagen ontdekte men de steen weer op zijn oude plaats: name lijk onder de kroningszetel. Met het oog op mogelijke herhaling van het ge beurde, blijft de zetel voorlopig staan bij het graf van Hendrik de Zevende, dat door een hek is afgesloten. De Britse regering heeft bekend gemaakt, dat de begrafenis van koning George ruim zeshonderdduizend gulden heeft gekost. Voor het verblijf in Engeland van de buitenlandse gasten werd bijna een ton uitgegeven. Om nog even in Engeland te blijven: De Britse re gering heeft verklaard dat de voor naamste leden van de buitenlandse dienst aan een nieuw ondersoek op politieke betrouwbaarheid zullen wor den onderworpen. Men vreest voor meer navolgers van de heren Burgess en MacLaen. n Met ingang van 1 Maart zal alle post in Oost-Duitsland worden gecensureerd. Dienststukken vallen buiten de maatregelen, die de bedoeling hebben om te verhinderen, dat stukken uit 'n Westelijk land Gost- nmiiiwiiiwiBiMiiiiMBiiMiiiiiiinimiiiiiMiiiiMiiiiiiHiiii Duitsland binnenkomen, hetgeen erg democratisch is. De Perzische poli- „Wij zouden het op prijs stellen, als u ons toestaat een protest aan uw regering in overweging te nemen...." (Nederlands ultimatum) tieke en religieuze leider Kasjani, die een meningsverschil heeft gehad met premier Mossadeq is „wegens algehele vermoeidheid van alle organen" naar Hamburg gezonden om weer wat op te knappen. Had u nog zo'n lichaams kracht achter Mossadeq gezocht? n De katholieke arbeidersvrouwen in Krom menie hebben voor moeders, die er geen tijd voor hebben, in 1951 niet minder dan drieduizend paar kousen gestopt. O Bij een veehouder in Ach terveld heeft een koe drie welgescha pen kalveren op de wereld gebracht. Een Weense operazanger heeft een na- nier ontdekt om walvisvlees te ont doen van de vissmaak. Het belooft heel wat, vooral als u weet, dat de zanger het toneel zal gaan verwisselen voor een worstjesfabriek. Zelfs de walvis wordt duur betaald, vrienden! Een vrouw, die haar naam niet wilde noe men, belde dezer dagen de politie ln Cleveland op en vertelde, dat ze ln een winkel waar ze een nieuw corset had gekocht, het oude had achterge laten met 1400 dollar er in. Het wel voorziene corset is door de politie ach terhaald. Maar de dame heeft inmid dels nog verzuimd het corset te komen halen. Ter gelegenheid van het feit, dat Multatuli 65 jaar geleden te Nieder-Ingelheim overleed, is het Multatuli-Genootschap begonnen met het bijeen brengen van het bedrag, benodigd voor de aankoop van het sterfhuis. Dit huis wordt thans te koop aangeboden. Het ligt dicht bij de stad Ingelheim op ongeveer 13 km. van Mainz. Het huis zou geschikt zijn als cen traal punt van Nederlandse cultu rele voorlichting in Duitsland. Nieuwe visie op vergiftiging ie Pont St. Esprit Volgens een artikel in het Britse medische tijdschrift Lancet van de hand van dr Donald Johnson kan de massavergiftiging in het Franse dorp Pont St. Esprit niet worden toege schreven aan moederkoren. Zoals men zich zal herinneren, zijn in dit dorpje enkele maanden geleden tal van personen gestorven of ziek ge worden door het gebruik van brood, waarin men sporen van vergiftige plan ten meende aan te treffen. Johnson is van oordeel, dat de ver giftigingsverschijnselen moeten worden toegeschreven aan marijuana of ha- sjisj, stoffen, welke voorkomen in In dische hennep. Deze plant komt in da omgeving van Pont St. Esprit voor, Jóhttson heeft een bezoek aan Pont St. Esprit gebracht. Besprekingen geslaagd Aangenomen mag worden, dat de Bondsrepubliek op zijn laatst om streeks het midden van dit jaar lid zal zijn van de internationale bank voor herstel en wederopbouw (Wereldbank) en het internationale monetaire fonds (I.M.F.). Dit kan worden afgeleid uit het resultaat van de onderhandelingen, die eind Januari te Washington ge voerd zijn door Duitse ambtenaren en vertegenwoordigers van beide instellin gen. Duitsland zal aan elk van beide instellingen 350 tot 360 millioen dollar moeten bijdragen. LABOUR BLIJFT AFZIJDIG VAN EUROPEES LEGER De commissie voor buitenlandse zaken van de Britse Labourfractie heeft een motie verworpen, waarin werd voorgesteld, dat Engeland zijn nega tieve houding ten aanzien van de Europese defensiegemeenschap zou herzien. Met aanzienlijke meerderheid van stemmen besliste de commissie echter, dat de Duitse herbewapening diende te worden uitgesteld. De fractie zal Dinsdag over deze motie beraad slagen. Wordt ze aanvaard, dan zal zij basis vormen voor de houding van La bour bij het aanstaande defensiedebat in het Lagerhuis. Wegens toenemende sabotage, vooral aan fabrieksinstallaties, zullen de be veiligingsdiensten in de Sowjetzone van Duitsland worden versterkt. De eenheden van de fabriekswacht zullen met 82.350 man worden uitgebreid, ter wijl ook een „burgerlijke fabrieks wacht" zal worden opgericht, die proefstations en laboratoria moet be waken en toezicht moet houden op het technische personeel. Gisteren is de conferentie over d regeling van Duitslands vooroorlogs schulden begonnen. Er zijn enige com missies voor speciale werkzaamhedei ingesteld. Alle onderhandelingen zul len in commissieverband worden ge voerd. Periodiek zullen plenaire zit tingen worden gehouden voor he nemen van beslissingen. De vooroorlogse schulden van Duits land worden geraamd op 2.5 milliarr dollar, de naoorlogse schuld aan de ge allieerden op 3.8 milliard. De conferen tie moet ten eerste uitmaken, hoe hoog het totaal precies is. Een vliegtuig van de dienst Rio de Janeiro-Goiania, is Donderdag bij het opstijgen van vliegveld Uberlandia in de staat Minas Geraes neergestort. Er bevonden zich 32 personen aan boord. Acht lijken zijn reeds geborgen.

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 9