r Jimmy Brown en de bende van Dolle r Stad en Omgeving Gemeente Alkmaar exposeerde haar nieuwe aanwinsten Éera revolutie in Om het kampioenschap van de Alkmaarse Kegelbond Kinderoperette „Hans Drift" reprise te Alkmaar Alkmaars burgemeester betuigt zijn erkentelijkheid ■iiniiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiii AGENDA Slachtoffer van brand in Westerlicht ter aarde besteld Modeshow bij de Firma Hilckmann ROEKELOZE VERSPILLING VAN BRANDSTOFFEN Regie liet nog wat te wensen over Westerlicht na de brand MAANDAG 3 MAART 1953 Belangwekkend schilder- en tekenwerk in het Stedelijk Museum „De Bui" van Allaert van Everdingen was een van de glanspunten van de ten toonstelling in het Stedelijk Museum. (Van een onze redacteuren) 1")E gemeente Alkmaar heeft in de laatste jaren nogal eens kunstwerk verworven hezij door koop, hetzij als schenking of in bruikleen. Er zijn vr(j belangrijke stukken onder er zijn er ook bij, die meer waarde heb ben als bijdrage tot de kennis van het stadsbeeld in vroegere eeuwen of als curiosum. AI met al is het een bont geheel, wanneer men al deze stukken naast elkaar in één zaai ophangt. Het bewijst, dat er voor een gemeente bestuur andere overwegingen kunnen gelden dan alleen goede smaak of schoonheidsontroering. Lang niet alles heeft overigens op Alkmaar of deszelfs inwoners betrekking. Bergens schil dersbent kan zich zeker niet beklagen over gebrek aan aandacht, wanneer wij haar aandeel in deze verzameling ver gelijken met de rest. ïn afwachting van wat er de volgen de week in de zaal van het Gemeente museum te zien zal zijn, is dit week end het nieuwverworven bezit van de gemeente voor het publiek tentoon gesteld. Om met de ouderen te beginnen: de voornaamste aanwinst is wel het fraaie doek „De Bui", van Allaert van Everdingen, enkele maanden geleden reeds uitvoerig besproken. Het is voor de stad een bezit om trots op te zijn. Van dezelfde schilder is er nog een aardige aquarel: Riviergezicht. Van Allaerts broer Caesar vinden we er het uitstekende portret van Wolle- brandt Leijnsz de Jonge. Een onbeken de schilder vervaardigde het wat stU~ ve „Jongen met vlieger", een andere naamloze het trotse portret van mr. Adr. Schagen, eens een voornaam man in 't stadsbestuur. Van S. v. Ruysdaal werd een gezicht op Egmond aan Zee verworven, een levendig doek en een goed staal van zeventiende-eeuws landschapskunst. Rietdekkers, die bezig zijn het dak van een vervallen boet °P lappen, een paar boerenjongens, die heerlijk onder een hoge boom liggen te lui buizen dat is de middenmoot van een doek van R. van Groos uit 1650, niet geheel terecht „Gezicht op Alk maar" genoemd, omdat aan de horizon het silhouet van onze goede stad te zien is. Het is een romantisch stuk atelierwerk van een middelmatig schilder. Van de zeventiend-eeuwers ten slotte nog twee doeken van Rem- brandts leerling Lamberth Doornen: drie regenten van het weeshuis en drie regentessen van het mannengast huis, beide uit 1680. Deze lieden zijn op het gebied van zolen, zo kunnen wij het nieuwe zoohnateriaal noemen, dat samengesteld werd in de laboratoria van de Bata schoenfabrieken in Best. Dat zooimateriaal, POROFLEX ge naamd, is lichter dan water, zeer buig zaam en bovendien oer en oersterk. Tevens wordt ons medegedeeld, dat schoenen met zolen van Porofiex voor deliger zijn dan schoenen met zolen van leder of crêpe rubber. Voorlopig hebben de Bata fabrieken een begin gemaakt met de productie van dames- en kinderschoenen, die van het nieuwe, werkelijk sensationele zooimateriaal zijn voorzien. Ook de herenschoenen zijn reeds in het productieplan opgeno men. Wij hebben sportschoenen gezien, voor het oog behoorlijk zwaar, maar licht in de hand en vederlicht aan de voet. Stelt U zich zo'n schoen voor, ve derlicht, met een zool die sterker is dan welk materiaal ook, een schoen die minder kost, dan welke andere schoen ook. U gaat er met plezur op lopen en U werkt gemakkelijker. En als wij dan bedenken, dat zo een zool ook nog in alle gewenste kleuren kan worden geproduceerd, dan vragen wij ons slechts af, wanneer zal de N.V. Bata, Nederlands grootste schoenfa briek, schoenen gaan produceren die uit zichzelf (en met ons erin) gaan vliegen. In deze atoomeeuw is tenlotte alles mogelijk. (Advertentie, Ing. Med.) er in al hun trotse ongenaaktbaarheid en zelfvoldaanheid neergezet. De ty pering is knap, de compositie vrij stereotyp. De stukken konden pen danten zijn geweest. WAN DE zeventiende komen we plot seling in de negentiende eeuw met een overigens nog in de sfeer van de achttiende wortelend landschapje in sepia van Nic. Scheepers (1818). Joh. Bosboom is vertegenwoordigd met uit artistiek en topografisch opzicht be langwekkende aquarellen van de Gro te en de Remonstrantse kerk, verder met een aquarel naar zijn schilderij Lux in Tenebris, vooral aantrekkelijk om ziin fra--'e lichtval, en met twee- vluchtige krabbels: Truitje Toussaint als bruid en hijzelf achter de ezel. Het werk van de Alkmaarder B. G. ten Berge is eigenlijk alleen maar van waarde, omdat het hier een paar stads gezichten uit het midden van de vo rige eeuw laat zien: de Harmonie en het Doelenveld Het landschap met vee, van dezelfde schilder, is eigen lijk veel aardiger. MAANDAG Victoria Theater, 8 uur: Het gevloekte zeilschip (14 jaar); Rex Theater, 2.30 en 8 uur: Morgen is te laat (geprolon geerd, 14 jaar)Harmonie Theater, 8 u. Show Boat (alle leeft.); Cinema Ameri- cain, 8 uur: Alles draait om Eva (18 j.) Gulden Vlies, 8 uur: Feestavond boe kenweek. Sted. Museum, 1012, 2—5, 79 uur: Expositie nieuwe aanwinsten. Nachtdienst apotheken: Kruisinga, Koorstraat. DINSDAG Bioscopen als Maandag. Nachtdienst apotheken: Kruisinga, Koorstraat. Gulden Vlies, 8 uur: Hoofdstad-ope rette met .Wenn der weisse Fliedr wie der blüht". Wapen van Heemskerk, 8 uur: Spar- feestavond. BERGEN, Wapen van Bergen, 8 uur: Lezing van Associatie Uitvaartverzor ging. HOOG WATER TE BERGEN AAN ZEE Maandag 8.38 21.06 Dinsdag 9.35 22.14 TE CAMPERDUIN Hoog Laag Maandag 8.43 21.11 2.43 15.11 Dinsdag 9.40 22.19 3.40 16.19 Mej. E. P. Kruseman van Elten staat met haar kundig geschilderde portret van haar moeder eigenlijk op de schei ding van twee eeuwen. Van de oudere twintigste eeuwers mogen we dan eerst J. M. Graadt van Roggen noe men, wiens gezicht op de Grote Kerk van Westerlicht af onder de stadsge zichten ongewoon en als schilderij een goed doek is. Koos Stikvoort is ge lukkig vertegenwoordigd met twee werkjes, die voor zijn stijl representa tief zijn: een stilleven met ratel en een vrouw met kind bij een scharen sliep. Over het werk van deze kunste naar komen we dezer dagen in ander verband nog wel te spreken. DERGEN is met menig werk vertegen- woordigd. Daar zijn fraaie teke ningen van Leo Gestel als we ons niet vergissen alle van vrij vroege da tum. Van A. Bos Eyssen is er een fijngetinte litho: Meridon. Jaap Min leverde een gouache, Landschap ge naamd, een boeiend spel van vertica len en horizontalen. Van Dirk Vis be zit Alkmaar helaas alleen zijn fraaie portret van Koningin Juliana, een bezit, waarmee we overigens de gemeente van harte gelukwensen. Het pendant dat Jan van Herwijnen lever de, Prinses Wilhelmina, sluit er zich in kleur en compositie goed bij aan, maar is zo sterk niét. Van deze schil der zijn er voorts nog twee zeer goe de tekeningen. Deze bespreking is volledig noch diepgaand wij zijn er ons van be wust. Gezien de veelheid der stukken konden we ook weinig meer geven dan vluchtige notities die overigens naar we hopen voldoende zijn ge weest om duidelijk te maken, welk een rijk kunstbezit de gemeente Alk maar zo langzamerhand opbouwt. Het is misschien geen omvangrijke collec tie daartoe ontbreken de financiële middelen en de plaatsruimte maar zij is in belangrijke mate representa tief. Omdat zij de moeite van het zien waard is, hopen we van harte, dat het mogelijk zal zijn, er nog eens een reeks exposities van samen te stellen. De thans beschikbare tijd slechts drie middagen was rijkelijk kort. Van W. Commissaris van Koningin woonde begrafenis bij Onder overweldigende belangstelling is vanmorgen het stoffelijk overschot van de heer Jacob Kwantes een van de slachtoffers van de brand in Wester licht op de gemeentelijke begraafplaats ter aarde besteld. Onder de aan wezigen, die bij de plechtigheid van hun deelneming getuigden bevonden zich de commissaris van de Koningin in de provincie Noord-Holland, mr dr J. E. Baron de Vos van Stcenwijk, burgemeester mr dr H. J. Wytcma, de directeur van Westerlicht, de heer C. J. Maats, vele bestuursleden en talrijke bewoners van het Tehuis. Ds. Bloemhof, die in de aula het woord voerde, wees op de betrekkelijk heid van het leven van de mens. Hij beschreef de overledene als iemand, die de plicht boven alles stelde. Wij kun nen de nagedachtenis van de heer Kwantes eren door geen gehoor te ge ven aan de fantasiën, die om zijn tra gisch einde zijn geweven, aldus spreker. Tot de kinderen sprak hij de wens uit. dat zij in de voetsporen van hun vader zouden treden. Namens de bewoners van Westerlicht sprak dr. Mol, die de heer Kwantes Ruim vijftig modellen passeerden de revue In de winkel en in de ruime etalage van de firma Hilckmann in de Lange- straat, heeft Zaterdagmiddag een mannequin een aantal nieuwe model len getoond, die zeker naar prijs en kwaliteit, in de smaak van Eva's dochteren vielen. Ruim vijftig modellen passeerden de revue. Het viel op, dat de driekwart mouw, de swagger en het deux-pièce zich nog steeds handhaven. Ook waren er enkele attractieve mo dellen van double face; een nieuwe, kreukvrije stof. Hijzonder aantrekkelijk was net trois-pièce: een grijze rok met ge streepte blouse en bolero. Een swagger die zowel met lange als met driekwart mouw te dragen bleek, ontlokte be wonderende zuchten aan de kijkende dames. De heren zuchtten evenzeer, doch niet zozeer om de modellen. De verkoop ging inmiddels normaal door. De getoonde modellen zijn thans reeds verkrijgbaar. beschreef als een rustige persoonlijk heid, voor wie iedereen veel sympathie gevoelde. In een persoonlijk woord tot de kinderen van de overledene, ont hulde spreker de dankbaarheid, die hun vader nog kort voor zijn dood in een gesprek had getoond voor de on bezorgde oude dag, die zij hem hadden geschonken. Nadat een naaste buur een laatste groet had gebracht, werd de met vele kransen bedekte baar naar het graf ge dragen, waar een zoon, de hr. K. Kwan tes, dank bracht voor het grote medele ven bij het tragische heengaan van zijn vader betoond. Tot de heer Maats sprak de heer Kwantes woorden van erken telijkheid voor de goede verzorging die zijn vader in Westerlicht had genoten. Groof tehorl aan huishoudgeld Waarom zoudt u alle ramen opengooien en uw dure kacpelwarnte verspillen? U raakt er de bestorven tabaksgeur immers evenmin door kwijt als de hard nekkige lucht van gebakken vis, ge stoofde kool en onze typisch-Hollandse wintergerechten. Zelfs met hermetisch gesloten vensters, zonder tocht en zon der warmteverlies zal de nieuwe Ame rikaanse vinding Air-Wick u van alle hinderlijke geuren verlossen. Air-Wiek camoufleert de geuren niet, het vernietigt ze, want het bevat 125 reukdodende bestanddelen en chloro- phyl, het bladgroen dat de buitenlucht zo zuiver en fris maakt. Open de flacon, trek de wiek omhoog en Air-Wiek doet de rest. Geen enkel geurtje weerstaat Air-Wiek een ware uitkomst, niet alleen voor uw woning, maar ook voor kantoor en winkel. Een flacon Air- Wick a f 2.40 verschaft u op elk uur van de dag een behagelijke omgeving en., het is te merken als u vergeet de Air-Wick open te zetten (Advertentie. Ing. Med.) En het is niet uitgesloten, dat dit van invloed was op het talrijke bezoek aan deze voorstelling, niet alleen van ■ouders of familie, die daar direct bij geïnteresseerd zijn, maar ook van be langstellenden buiten deze vrienden kring om. Het deed ons genoegen te De jongste kegelaars van de bond wierpen 684 hout Zoals werd verwacht hebben er niet veel veranderingen plaats gehad sinds Vrijdagvond. De club O.Z.E.K. (Kegel- opzetters) welke het vorig jaar het clubkampioenschap behaalde in afde ling B. heeft Zaterdagavond volkomen gefaald, evenals Koekoek II. De mooiste verrassing vond Zondagvond plaats toen de club J.G.O.G. (de jongste kegelaars van de Bond) het klaar speelde met niet minder dan 684 hout het clubkam pioenschap in afdeling C. te behalen. Klokslag twaalf uur sloot de bonds voorzitter het concours dat sportief en 1. 'Op een mjoie lentemorgen slen terde Jimmy Brown door de straten van het stadje Kuitendam. Hij had zien een uurtje in de prille zon zitten koes teren op een bank van het plantsoen bij de Noorderpoort en hij zou daar nóg gezeten hebben als er niet een kweb belziek oud ventje naast hem was ko men zitten, die alle moeite deed een ge sprek met .rem te beginnen. Jimmy had een paar maal ja en nee geschud, maar toen de brave ziel met 'n ,,'t ben- ne me toch tije tegeswoordig" was be gonnen over een aantal geheimzinnige verdwijningen in een naburig stadje, was hij toch opgestaan na van de oude opa met een vriendelijk knikje afscheid genomen te hebben. Jimmy liep daar zo wat rond, maar helemaal in z'n knol lentuin was hij toch niet. 't Nietsdoen beviel hem eigenlijk maar half. Hij be sloot in de herberg ,,'t Gouden Kalf" een kop koffie te gaan drinken, na eerst het ochtendblad van de Nieuwsbode te hebben aangeschaft. „Ik ga 's op. m'n gemak de advertenties nakijken", mom pelde hij. „Misschien staat er toch iets voor mij in". |_)ET bestuur van Huize Westernent heeit iemand in de vestibule gezet om een oogje te houuen op ae komende en gaande man. Hec is geen p.ez.erig baan tje. 's Nachts droomt de man van lange rijen men sen, d.e zonder onderbre king op hem af komen met een onuitputtelijk arsenaal van vragen. Wat hij 's nachts droomt, is overdag we.kelijkheid. Velen nog blijken onbekend te zijn niet de verblijfplaats van hun familieleden. Zij maken verre reizen om in de don kere hall van Westerl'cht te beseffen, dat hun pro bleem niet het enige is, waarmee men hier na de brand heeft te kampen. Meisjes draven af en aan met bezems en emmers, hun benen gestoken m hoge, onvrouwelijke rub berlaarzen, die onmisbaar zijn in de slibberige, natte vertrekken. Licht is er nog niet en de gangen in het gebouw zyn sinistere, som bere kokers, waarin een druk verkeer heerst van mensen, die op zoek zijn naar hun bezittingen. Een knaap heeft in het verwoeste kamertje van zijn oma nog eeu goede stoel ontdekt, een ander torst drijfnat beddegoed en een derde heeft in de resten slechts een simpel, zwart geraakt petroleum stelletje kunnen vinden. Een brand is iets heel lelijks. Hoe le'ijk beseft men eerst, wanneer het hartstochtelijk spel van de vurige vlammen is uitge raasd en men op de boven verdieping uit de duister nis van een gang plotse ling in het felle daglicht stapt. Het is alsof men op het dek staat van een schip, nu dat beschuttende dak is verdwenen. Op de parterre en de eerste ver dieping is het druk van de mensen, die hun eigendom men bij elkaar zoeken. Op deze gang, die zo maar in de openlucht uitkomt, is het stil. Niemand heeft hier meer iets te zoeken, want éèn blik in de zwart geblakerde en met een dikke laag stinkend slib bedekte kamertjes vertelt, dat daar weinig valt te red den. Een trieste ruïne. Verwacht in deze trooste loosheid geen huilende oudjes te vinden. Zij, die naar Wester.icht zijn ge komen om zelf te zien wat er nog is overgebleven, hebben zich dapper met hun lot verzoend. Sommi gen treffen hun kamer nog in goede staat aan, doch ontdaan van alle inhoud. De kans is groot, dat hun bezit ergens ligt opgesla gen. in een ruimte, die door de politie is verzegeld. Zij vernemen dit van de mensen in de vestibule. En ze knikken „straks komen alle spullen weer naar Westerlicht en dan gaan we wel aan het uitzoe ken". De hoofden gaan be grijpend op en neer. Eén waagt er nog een opmer king ..Ik had vier paar schoenen en nu staat er van elk paar nog maar één schoen in mijn kamer. Zou de andere helft bij de verzegelde goederen zijn?" Hij lacht hoopvol. ,,Mis- schien. Je kunt nooit we ten", luidt het voorzichtige antwoord. Voor het oude moedertje, dat de trap wordt afgeleid is iedere hoop, dat er nog wat van haar spulletjes zou over zijn, verdwenen. Zij heeft zich zelf er van overtuigd en vraagt nu met zwakke stem of er misschien een auto is, die haar weg kan brengen. Somber en triest is thans de sfeer in Westerlicht. Maar af en toe klinkt hel der het gerinkel van de emmers. Een schril geluid, dat de eerste stappen be geleidt, die worden gezet cp de weg naar de vol ledige opbouw van het ge teisterde tehuis. Men is van plan de linkervleugel met deuren af te scheiden van de rest van het ge bouw en dit deel, waarin ook de ziekenafdeling is ondergebracht, zo spoedig mogelijk voor bewoning in gereedheid te brengen. Er wordt hard gewerkt aan het repareren van de cen trale verwarming en het aanbrengen van een nood verlichting in deze vleugel. In 1930 door stadgenoten geschreven Koorzang was sterkste zijde der uitvoering MICO AKKERMAN's koorklassen gaven Zaterdagavond in het Gulden Vlies een opvoering van „Hans Drift", kinder-operette door Eli Prins. Muziek van Jacob Prins. Het was een sympathieke daad van Nico Akkerman deze operette twee en twintig jaar geleden door twee stadgenoten geschreven en uitgevoerd, weer eens voor het voetlicht te brengen. ervaren dat de muziek van deze ope rette nog niets van haar goede kwali teiten had ingeboet, zodat deze reprise alleszins verantwoord was. De sterkste zijde van de uitvoering en ook feitelijk de belangrijkste, was de „koorzang". De verschillende koren die het verhaaltje van „Hans Drift" omlijstten, werden door de koorklassen zéér goed gezongen, opvallend waren de factoren, zuiverheid en beschaafd klankgehalte. De kleine solo-partijtjes werden aar dig gezongen, maar konden niet steeds op tegen de klankproductie van het strijkorkest, dat overigens zeer prijzens waardig werk leverde. Speciale ver melding verdient Gerhard Bosscher die de hoofdrol „Hans Drift" vitaal en echt leuk, wist te spelen. Hij werd door de overige medewerkenden naar beste ver mogen bijgestaan. Succes hadden ook de dansjes, ingestudeerd door Julia Gazan. Verder verdient genoemd te worden Klaas Venneker, die de piano partij muzikaal speelde. Décor's en costumering waren goed verzorgd. De regie liet nog al te wen sen over, en had meer in ordenende zin op de handeling moeten inwerken. Nico Akkerman kan niettegenstaan de de onvervulde wensen, over de koorprestaties van zijn zangklassen, meer dan tevreden zijn. De aanwezigen lieten het niet aan waardering ontbre ken. Tot besluit had de dirigent Nico Akkerman bloemen in ontvangst te ne men, namens de schrijver van de tekst Eli Prins uit Bath. De jeugdige hoofd rolspeler ontving een ets, waarop stond geschreven „voor Hans Drift, ter her innering aan de componist Jacob Prins". De bezoekers stelden het ten zeerstb op prijs dat deze voorstelling tijdig was afgelopen. M. S. financieel goed is geslaagd. Hij dankte allen die hiertoe hadden medegewerkt. De volledige stand Hieronder volgt de volledige stand in alle afdelingen: Persoonlijk kampioenschap Dames A.: mevr. G. de Haas, Schagen, 418. Dames B.: mevr. A. Met 368. Dames C.: mej. L. v. d. Bogaerde 363. Heren A.: C. Klerk 467. Heren B.: Jac. v. Spanje 433. Heren C.: C. Kaijer 400. Clubkampioenschap Dames A: WIK I 591. Dames 3.: WIK II 569. Heren A.: OKA I 2142. Heren B.: Op de Lat I 676. 'Ieren C.: JGOG 684. Op de niet-officiële uitslag Vrije Baan waren de uitslagen: Heren A.: C. Klerk 45 7 x; A. Winder 45 3 x; W. v. d. Bosch 45 2 x; A. Köll- mann 45 2 x. Heren B.: A. Koppe 4544 2 x; Q. Jonker 4543 5 x; H. v. Galen 4543 2 x; A. Kosters 45. Heren C.: J. Huibers 45 2 x; C. Kaijer 4544; B. v. Uitert 45; J. Langedijk 44 2 x; G. Otter 44. Heren D.: W. v. d. Raadt 45; P. Vink 44; J. Haasbroek 4342; P. Krom 43 40; P. Stam 43. Vrije Baan Dames A.: mevr. v. Uitert 4241; mevr. de Haas, Schagen, 42—40. Dames B.: mevr. L. Witte 42; mevr. Metselaar 41. Dames C.: mevr. L. Winder 42; mevr. Lust 4039 4x; mevr. Meijsen 4039. Johan Diepen Wisselprijs Korps, Heren A.: Koekoek 740. Heren B.' Op de Lat 676. Heren C.: JGOG 684. Dames A.: WIK I 591. Dames B.: WIK II 569. De restaties van de jongste kegelaars JGOG: R. Köllmann 8575, totaal 160; D. Sougé 67—65, totaal 132; G. Verbeek 57—60, totaal 117; K. de Bakker 52—62, totaal 114; C. Kaijer 7685, totaal 161. Totaal 684 hout. Burgerlijke Stand Geboren Johanna E.f d. van V. A. van Loon en M. A. vgn Kuijk. Cor nells H. W., z. van H. Bruijn en M. H. van Kuilenburg Francesco, z. van F. de Hoogh en H. A. L. Vulling. Ger- dina N., d. van W. Ranzijn en C. N. Kra mer. Johnny, z. van S. Maijers en M. Haster. Gerda, d. van J. N. Rootlieb en T. Kooij. G e t r o u v/ d Rijk Held en Meta E. Thesing. Overleden Klaasje Moolhuizen, 73 jaar, gehuwd met P. Blom. Jacob Kwantes, 83 jaar, wed. v. G. de Boer. Jacob Keijzer, 64 jaar, gehuwd met B. Bone. Auto tegen boom De bestuurder van een luxe-auto, de heer H. uit Oudehorne, kwam Zater dagavond pl.m. 7 uur uit de richting Alkmaar, toen ter hoogte van bet Blockhovepark aan de Kennemerstraat- weg een band van zijn wagen sprong. Hij miste een ogenblik de macht over zijn stuur en raakte enkele langs de weg staande bomen. De auto werd be schadigd. De echtgenote van de heef H. die voor in de auto zat. werd licht ge wond. De auto is door een kraanwagen opgehaald. H ET is mij een behoefte dank te brengen aan allen, die metter daad hulp hebben geboden in de rampzalige nacht van Woensdag op Donderdag tijdens de brand in Huize Westerlicht. Het is mij uiteraard ondoenlijk al len te noemen, tot w*e deze erken telijkheid uitgaat, maar wellicht kan bekendmaking in de kranten daartoe bijdragen. In het bijzonder mag ik mij rich ten tot, de brandweerkorpsen van Alkmaar, Heiloo, Bergen, Oudorp. Koedijk, Nd.Scharwnude, Broek op Langendijk, Beverwijk, de trans portcolonne van het Rode Kruis te Alkmaar, het personeel van het Centraal ziekenhuis, de taxibedrij ven, automobielbezitters en de chauffeurs van ziekenauto's, de omwonenden, die de verpleegden van het Westerlicht gastvrij heb ben opgenomen, de gemeentepoli tie en Rijkspolitie, de pachter van de muziektuin en allen, die in de muziektuin hebben geholpen, het hotel-restaurant „London", dat voor de koffie zorgde en 7 a 8 bedden in zijn hotel gratis aanbood en verder allen die op de een of andere wijze behulpzaam zijn geweest met de evacuatie van het Westerlicht. Mocht nog iemand of enige groep vergeten zijn in deze opsomming, dan hoop ik dat zij zich door deze bekendmaking niet voorbijge gaan achten. Alkmaar. 1 Maart 195 2 De burgemeester van Alkmaar, w.g. Wytema

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 2