A.F.C. en Heider bleven in de buurt van Alcmaria Victrix in betuigt Egmondia won de plaatselijke ontmoeting tegen Zeevogels R.K.A.F.C. speelde een slechte wedstrijd te Wieringerwaard Ondanks overwicht leed Randers een 3—2 nederlaag A.V.A .-nieuws Bruynzeel ontslaat zeventig man De heer Korndörffer nam afscheid van Ned. Hervormde Kerk LOZE ING VAN rOFFEN u itvoering R.K.A.F.C. en RANDERS stelden hevig teleur Wonderlijke uitslagen in de vierde klasse In de tweede helft werd het pleit beslecht De geblokte voorhoede bleef onder de maat Marken niet tegen Jong Holland opgewassen Vrone bracht zich in veiligheid Regelmatige 3-0 zege van ZAP op Bergen Foresters en Berdos deelden de punten Kaagvogels behaalden 'n verdiende overwinning LAATSTE NIEUWS Frans vliegtuig bi] Nice neergestort Pineau krijgt opdracht Zuid-Scharwoude Acht jaar voorganger in Zuid-Scharwoude NI6UWE GOAL VOETBALFOTO huishoudgeld ramen opengooien varrrte verspillen? torven tabaksgeur kwijt als de hard gebakken vis, ge- typisch-Hollandse fs met hermetisch nder tocht en zon- d de nieuwe Ame- r-Wick u van alle rlossen. t de geuren niet, ant het bevat 125 idelen en chloro- dat de buitenlucht kt. Open de flacon, en Air-Wiek doet geurtje weerstaat are uitkomst, niet ng, maar ook voor l. Een flacon Air haft u op elk uur ïagelijke omgeving ken als u vergeet zetten vertentie. Ing. Med.) MAANDAG 3 MAART 1952 neven het Gulden Vlies Prins. Muziek van man deze operette ven en uitgevoerd, iek van deze ope- haar goede kwali- zodat deze reprise d was. van de uitvoering belangrijkste, was verschillende koren van „Hans Drift" oor de koorklassen opvallend waren eid en beschaafd tijtjes werden aar konden niet steeds roductie van het igens zeer prijzens- rde. Speciale ver- rhard Bosscher die rift" vitaal en echt Hij werd door de den naar beste ver- lucces hadden ook ieerd door Julia dient genoemd te üker, die de piano- 1de. vering waren goed liet nog al te wen- neer in ordenende moeten inwerken. ;an niettegenstaan- wensen, over de zijn zangklassen, :ijn. De aanwezigen waardering ontbre- i de dirigent Nico in ontvangst te ne- rijver van de tekst De jeugdige hoofd- i ets, waarop stond ans Drift, ter her- ponist Jacob Prins", ien het ten zeerstb orstelling tijdig was M. S. :c Stand E., d. van V. A. vgn Kuijk. Cor- H. Bruijn en M. H. rancesco, z. van F. L. Vulling. Ger- en C. N. Kra S. Maijers en M. J. N. Rootlieb en s. Held en Meta E. je Moolhuizen, P. Blom. Jacob d. v. G. de Boer. ar, gehuwd met B. in boom l een luxe-auto, de rne, kwam Zater- ur uit de richting hoogte van bet ie Kennemerstraat- ;ijn wagen sprong, lik de macht over enkele langs de De auto werd be- ote van de heer H. zat. werd licht ge ar een kraanwagen le verpleegden t gastvrij heb- gemeentepoli- ie pachter van '.llen, die in de geholpen, het London", dat gde en 7 a 8 gratis aanbood op de een of ndpzaam zijn :cuatie van het of enige groep ze opsomming, zich door deze zt voorbijge- 1 Maart 1.152 van Alkmaar, w.g. Wytema AFC en Helder zyn in de buurt van Alcmaria gebleven. Nog steeds hebben de withemden dus nog een kans, hoe klein dan ook, om hun tweede klasserschap te prolongeren. Onze stadgenoten hebben slechts één verliespunt meer dan Hel der en twee mee dan AFC. Voor Randers was het een slechte dag. De Ooye- vaarsnestbewoners hebben MFC met de volle winst laten vertrekken en boven dien behaalde Limmen een overwinning op Zouaven. RKAFC kon liet evenmin tot winst brengen. De Alkmaarders werden notabene door degradatiecandidaat Wieringerwaard verslagen. De vriendschappelijke wedstrijden hadden tot resul taat dat Alkmaarse Boys op het terrein aan de Sportparklaan, evenmin als hun tegenstander TOG, een doelpunt kon maken en Alcmaria had te Castricum aan één goal voldoende om een weinig overtuigende zege op CaV te behalen. Schagen kreeg onverwacht steun van degradatiecandidaat Watervogels. Laatst genoemde ploeg heeft het namelijk ge- ZFC heeft ongehavend de leiding in 2A behouden door de uitwedstrijd tegen Helder tot een goed einde te brengen Stormvogels blijft echter op de voet volgen. De mannen van Kraak verplet terden Baarn in eigen huis. OSV be haalde tegen HFC een kostbaar winst puntje en WA zegevierde in de Am sterdamse derby. Z. F. C. Stormvogels H. V. C. V. V. A. West-Frisia 1? H. F. C17 Baarn 17 O. S. V. 15 A. F. C17 Helder 17 Alcmaria V. 16 18 12 16 11 17 10 17 3 10 2 11 42—17 44—18 31—17 40—37 39—39 35—44 27—44 24—27 35—43 34—37 20—48 Schoten verrichtte het wapenfeit om HRC te verslaan. De Haarlemmers krij gen dus toch nog hun kans, daar Her cules in KFC zijn meerdere moest er kennen. Volendam is nog maar een paar punten van zijn kampioenstitel verwijderd. Gisteren wonnen de wijd- broeken de wedstrijd tegen Spartaan. DWV heeft nog slechts een theoretische kans, niettegenstaande de overwinning in de hoofdstedelijke ontmoeting tegen Zeeburgia. Volendam 17 11 4 2 56—23 26 D. W. V. 17 10 3 4 28—19 23 Zeeburgia 16 8 5 3 31—20 21 K. F. C 18 9 3 6 31—27 21 Te Kennemers 17 9 1 7 42—34 19 U. V. V. 16 7 3 6 30—22 17 Z. V. V 17 6 4 7 29—29 16 H. R. C 17 4 7 6 28—34 15 De Spartaan 17 3 6 8 18—41 12 Hercules 16 2 4 10 13—32 8 Schoten 16 2 2 12 15—41 6 Hollandia maakte in de uitwedstrijd tegen BKC geen fouten, zodat Zaandijk geen gelegenheid kreeg nog meer in te lopen. Integendeel, de Zaankanters moesten in de uitwedstrijd tegen Wijk aan Zee genoegen nemen met een pun tenverdeling. Hollandia 19 12 6 1 51—25 30 Zaandijk 18 12 3 3 41—18 27 Beverwijk 18 9 5 4 35—22 23 Q. S. C 18 9 5 4 33—24 23 W. S. V 17 8 4 5 42—27 20 Alkm. Boys 17 7 4 6 26—25 18 Ripperda 18 6 4 8 3543 16 C. S. V 17 6 3 8 23—28 15 G. V. O 18 6 3 9 22—36 15 B. K. C 17 4 2 11 25—45 10 Wijk a. Zee 18 3 3 12 26—44 9 L V. V 17 1 4 12 12—34 6 Schagen 19 12 3 4 42—18 27 Grasshoppers 17 12 2 3 37—17 26 Z. A. P 19 9 4 6 46—35 22 18 8 4 6 38—29 20 RKAFC 18 7 5 6 36—32 19 Oudesluis 17 8 2 7 26—26 19 V. Z. V 17 5 8 4 37—37 18 D. T. S 18 5 6 7 28—31 16 18 5 5 8 37—38 15 4 7 7 30—40 15 18 6 3 9 20—34 15 Watervogels 18 4 3 11 2140 11 W. Waard 17 4 2 11 22—43 10 EVC is de laatste weken in de lap penmand. De Edammers werden in de uitwedstrijd tegen WW verslagen, zeer ten gerieve van Purmersteyn welke ploeg de wedstrijd tegen St. George ge bruikte om weer twee punten uit te lopen. Purmersteijn E. V. C Assendelft De Rijp presteerd om Grashoppers een neder- H. S. V. laag te bezorgen. Ten aanzien van de degradatie naar de afdeling Noord-Hol land zijn nu weer nieuwe mogelijkhe den gerezen, daar ook Wieringerwaard de volle winst behaalde. Bergen, dat van ZAP verloor, Succes en Vrone staan met hun vijftien punten nog niet eens veilig. V. V. W Limmen Zouaven Meervogels Monnikendam Randers M. F. C St. George 16 12 2 2 55—17 26 16 10 3 3 36—18 23 17 9 3 5 49—33 21 17 7 5 5 21—21 3.9 17 7 4 6 35—23 18 16 6 5 5 29—32 17 17 5 5 7 24—37 15 17 6 3 8 32—38 15 18 6 3 9 32—35 15 16 5 4 7 30—29 14 14 5 3 6 30—37 13 17 6 0 11 46—69 12 16 1 4 11 22—52 6 De plaatselijke ontmoeting Egmon diaZeevogels werd bijgewoond door een record aantal bezoekers. Onder leiding van scheidsrechter Van Duijse, die de teugels strak hield, traden bei de partijen volledig aan. Hoewel in deze wedstrijd niets anders op het spel stond dan de Egmondse hegemo nie, speelden de zenuwen de spelers toch danig parten. Veel moois kregen de toeschouwers vóór de rust dan ook niet te zien. De aanvallen waren vrij onsamen hangend. Hoewel Zeevogels een licht overwicht had, was de voorhoede on machtig om dit ook maar in één doel punt uit te drukken. De minder tal rijke Egmondia-aanvallen waren veel gevaarlijker. Toch wist ook Egmondia het doel niet te vinden. Reeds dacht ieder dat de rust met 00 zou ingaan, toen middenvoor Zwanenburg de bal van verre kreeg toegespeeld. Hij wrong zich tussen de backs door en kogelde onhoudbaar in de uiterste lin- Alkmaarse Boys-TOG 0-0 De vriendschappelijke wedstrijd tus sen Alkmaarse Boys en TOG heeft geen enkel doelpunt opgeleverd. Hieruit zou men kunnen afleiden dat de ploegen volkomen aan elkaar waren gewaagd. Dit was echter alleen vóór de rust het geval, hoewel Snijders van Alkmaarse Boys, die wij liever als half- dan als binnenspeler zien, een niet te missen kans verknoeide. In de tweede helft stuwde de Boys verdediging de geblokte aanvalslinie steeds naar de helft van TOG. De ste vige verdediging van de gasten gaf echter weinig kansen weg, maar net dient gezegd dat de aanvalslinie van de Boys uitermate slecht en doorzich tig speelde. Ook deze oefenwedstrijd heeft voor de elftalcommissie van Alk maarse Boys geen oplossing kunnen brengen van het voorhoede vraagstuk. 1 C.S.V. - Alcmaria 0-1 Een matige wedstrijd In een zeer matige wedstrijd heeft Alcmaria gisteren te Castricum een benauwde overwinning behaald op de derde klasser CSV. Weliswaar hadden de Alkmaarders meerdere scorings kansen, doch door slecht schieten en eindeloos combineren bleven doelpun ten uit. Bovendien bleek doelman De Heer, die na een lange afwezigheid weer onder de lat stond, voor de Alk maarders een struikelblok. Het enige doelpunt, dat tien minuten vóór de rust ontstond, werd gemaakt door Ge- nefaas uit een voorzet van Dinkelberg. In de uitwedstrijd tegen Marken had Jong Holland ia de eerste helft een groot overwicht. De gastheren speelden deze drie kwartier practisch met de rug tegen de muur. Na vier minuten spelen was het Kui per die een pass van Goosens benutte 01. Met goede centers werd de Marken verdediging uit elkaar gerukt en het was Goosens die met een harde schui ver de stand op 02 bracht. De tweede helft bracht een meer ver deelde strijd, doordat de gastheren veel beter gingen spelen. Na tien minuten spelen wist middenvoor De Jong de achterstand te verkleinen 12. Er brak nu een Markens kwartiertje aan. Gesteund door de luide aanmoedi gingen van het talrijke publiek, onder namen de Markers aanval op aanval, maar de Jong Holland-defensie, waar in de invaller-doelman Van 't Voort fraaie safes verrichtte, hield stand. Toen na 25 minuten Klaas Hoekstra met een keurige kopbal Jong Hollands voor sprong vergrootte (13) was Marken geslagen. Wel werkten de Marker spe lers als paarden, maar de Alkmaarders vervielen nu niet meer in hun fout door het te licht op te nemen. Met fraaie combinaties bedreigde men voortdurend de Marker-veste en het resultaat was twee doelpunten, waarvan het laatste wegens buitenspel werd geannuleerd. Eindstand 14. Jong Holland kon dus na een span nende strijd twee kostbare punten mee naar Alkmaar nemen. Kolping Boys zegevierde te Westzaan (31) De wedstrijd Westzaan 1Kolping Boys 1 had plaats op een zwaar bespeelbaar terrein. Door de druk op het Kolping Boys-doel ontstond een misverstand tus sen back en doelman en werd de bal in eigen doel geschoten. Kolping Boys nam de touwtjes wat strakker in handen en tornde tegen de wind op. Na tien minu ten werd gelijk gemaakt uit een van de vele corners, die door soil Van der Gragt zuiver werd ingeschoten, 11. Met deze stand kwam de rust. In de tweede helft was het Kolping Boys die de toon aangaf. Na verschil lende goede aanvallen bracht linksbinnen Smit de stand op 21. Kolping Boys bleef in de aanval en zeven minuten later stelde midvoor Wortel de zege veilig. In een totaal gewijzigde opstelling speelde RKAFC een slechte wedstrijd tegen Wieringerwaard. Ook deze gewij zigde opstelling kon niet de zo nood zakelijke verbeteringen in het team van de Alkmaarders brengen. Het zwakke elftal van Wieringerwaard heeft hier terdege gebruik van ge maakt, en de bezoekers met een neder ig naar de kaasstad teruggestuurd. Aeker, het geluk was een enkele maal op de hand van de Pauwenstad bewoners. Doch dat de Alkmaarders met in staat waren de nul van het scorebord weg te krijgen, sprak boek delen. De thuisclub speelde zeer enthousi ast, met de veteranen Hazeloop en Schenk als betrouwbare krachten. De voorhoede flitste snel enkele malen langs de traag spelende RKAFC verde diging, waaruit de doelpunten ontston den. De rust kwam met een 10 voor sprong van de gastheren. Aanvoeder Tijm liet zich na de do „lwisseling ver vangen door zijn proer Piet. Met twee doelpunten stelde Wieringerwaard in di tweede helft de zege veilig. ker hoek. Zo brak de rust aan met de stand 10 voor Egmondia, want er werd niet meer afgetrapt. Het pleit beslecht. Na de pauze was het pleit in enkele minuten beslecht. Uit een gevaarlijke Zeevogelsaanval dook keeper Groen als overwinnaar met de bal op. Een verre trap bracht het leer bij midden voor Zwanenburg, die direct doorgaf naar linksbinnen Zwart. Deze kwam alleen vóór keeper Twisk, die welis waar redde, maar de bal precies vóór de voeten van drie Egmondia-voor- waartsen sloeg. Linksbuiten Zwaan werkte de bal juist over de doellijn en voor alle zekerheid knalde linksbinnen Zwart de bal nog in de touwen, 20. Egmondia zette door. Een schitte rende kopbal van middenvoor Zwa nenburg uit een mooie voorzet van rechtsbuiten Zwart, kwam buiten be reik van keeper Twisk juist tegen de lat. Slechts enkele minuten later bracht dezelfde speler de stand echter toch op 30, waarbij keeper Twisk niet geheel vrijuit ging. Er was toen na rust pas vijf minuten gespeeld. Zeevogels hield dapper vol en zette de voorhoede om. Het Egmondiadoel beleefde af en toe enige benauwde ogenblikken, doch keeper Groen weer de zich kranig. Maar ook de Egmon- dia-aanval zat niet stil. Bijna was het 40, toen keeper Twisk gepasseerd was. De bal rolde echter zo zacht naar het doel, dat linksback De Waard deze nog juist vóór de doellijn kon achter halen. Beide partijen speelden toen veel beter dan vóór de rust. Gedoel punt werd er echter niet meer, zodat Egmondia een ruime 30 overwinning behaalde. De ontmoeting tussen Vrone en VZV is meer spannend dan fraai geweest. Zeegers, die linksbuiten speelde, profi teerde van een aarzeling in de achter hoede. Nog vóór de rust kreeg Vrone een 2—0 voorsprong door een fout van de doelman der tjezoekers, die de bal in eigen doel trapte. Na een half uur spelen trachtten de bezoekers het spel te verplaatsen en enige harde schoten, welke paal en lat troffen, hadden be ter lot verdiend. W. Wijnker verklein de na de rust de achterstand tot 21, wat de spanning deed toenemen. Een kwartier voor het einde benutte Vos een voorzet van Zeegers en stelde de zege veilig. Het werd echter toch nog 32 toes vlak voor het einde Bakker van VZV een vrije trap hard langs de grond door een haag van verdedigers heen schoot. Hoewel ZAP gedurende de eerste drie kwartier in de wedstrijd tegen Bergen tegen de harde wind in moest spelen, hadden de gastheren niet veel moeite om de aanvallen van hun be zoekers te keren, ofschoon doelman Kuys wel eens daadwerkelijk de ZAP- achterhoede moest steunen. De aanval len van ZAP waren echter veel ge vaarlijker. Doelpunten bleven echter uit, mede tengevolge van het feit dat de Bergen-achterhoede deze middag goed op dreef was. Na de hervatting pakte ZAP de za ken nog wat energieker aan. Van Oos ten kreeg eenmaal zijn kans om de achterhoede der bezoekers te omspe len, waarvan hij dankbaar profiteerde en de score opende. Kort daarop be nutte dezelfde speler een corner op de juiste wijze. Wel trachtten de Berge- naren ondanks deze tegenslagen het verloren terrein nog te herwinnen, doch steeds was daar een ZAP-verde- diger die het succes in de weg stond. Toen Bloothoofd de bal voor zijn voe ten kreeg en het derde doelpunt scoorde, was de tegenstand der gasten vrijwel gebroken. Voor het moedig vol houden hadden de Bergenaren zeker wel een tegenpunt verdiend. DOVES afhleten liepen te Leiden Een drietal DOVES-athleten namen Zondag deel aan de nationale bosloop georganiseerd door de Bataven te Lei den. Het was de eerste maal dat deze jongelui op een dergelijke wedstrijd uitkwamen. De prestaties waren zeer behoorlijk. Jan de Groot kwam als vier de bij de Junioren A binnen. Maarten Meyer en Freek Struyf deden mee aan de 3t4 k.m. voor C en D-klassers. Uit de ruim 60 deelnemers plaatsten zij zich resp. achtste en twaalfde. Trainingsrit Alcmaria De wielervereniging „Alcmaria Victrix" organiseerde gisteren voor haar leden een trainingsrit over 46 km, waarvan de uit slagen als volgt luidt: A-klasse: le Jn. Ottebosj 2e J. Schol- ten; 3e G. Koch; 4e E. Belles; 5e K. Slot. B-klasse; le K. de Groot; 2e Sj. Droog; 3e J. Keuten; 4e C. Veldboer; 5e J. Oude- jans. H. Brammer won de 26 km in de C- klasse. De betere resultaten die Randers de laat ste tijd bereikte waren zeker oorzaak dat de publieke belangstelling groot was, toen scheidsrechter Bonkerk de wedstrijd tegen MFC liet aanvangen. Gesteund door de wind nam Randers het initiatief. De verdediging beging echter een grove fout door mee naar voren te trekken. MFC werd ingeslo ten met het gevolg dat voor het doel van de gasten geen ruimte was om te schieten. De uiterst snelle MFC voor hoede kreeg veel ruimte, waarvan in. het bijzonder de midvoor Kossen ge bruik wist te maken. Na een half uur spelen was hij dan ook de man die in enkele ogenblikken twee tref fers in het Randers doel deponeerde. De thuisclub had de stand met de rust zeker gelijk kunnen maken, de mooi ste kansen werden helaas niet benut. Halverwege de tweede helft kwam de ommekeer. Randers begon beter te spelen. Met snelle open aanvallen ging het nu door de geel zwarte verdediging heen en via Van den Berg werd het eerste doelpunt genoteerd. De Medem- blikkers raakten even uit hun spel. Stroet wist hier direct gebruik van te maken en een minuut na de eerste goal lag de gelijkmaker reeds in het net. Tien minuten voor het einde werd een uitval van de bezoekers de gast heren noodlottig. Geheel onnodig ver- In een meer spannende dan fraaie wedstrijd is het Foresters niet gelukt revanche te nemen voor de tegen Ber dos geleden nederlaag. Aanvankelijk wist Foresters een licht overwicht te verkrijgen, waarvan de gastheren spoe dig profiteerden. Versteeg kopte de bal achter de Berdos-doelman. Berdos liet zich door deze achterstand niet intimi deren en het duurde" niet lang of het tegenoffensief van de gasten had suc ces. Uit een corner zag Berdos zelfs kans nog vóór de rust de leiding te ne men. Foresters nam hiermede geen ge noegen. Met lange passes over de vleu gels werd het spel verplaatst en toen de doelman van Berdos een bal niet on der controle kreeg was Versteeg er als de kippen bij om de gelijkmaker in het net te deponeren. Ij de tweede helft kreeg Berdos een unieke kans om weer de leiding te ne men. Een Foresters verdediger sloeg namelijk de bal met de hand uit het doel, doch de penalty werd niet benut. Berdos bleef sterk aanvallen, maar de hechte Foresters-verdediging bleef standhouden zodat beide ploegen de kleedkamer mochten opzoeken, met de wetenschap dat zij de punten hadden gedeeld. oorzaakte één der Randers verdedigers een strafschop. Deze werd in een doel punt omgezet. Wat er nadien ook door de thuisclub werd geprobeerd, de ver diende gelijkmaker bleef uit. Zo bracht het einde van deze span nende wedstrijd, een Randers neder laag, die zeker niet nodig was geweest. A.V.A. dames 1 speelde gisteren de laat ste competitie-wedstrijd in Kolhorn tegen Zwaluwen lt Nadat de aanvoerster van Zwaluwen AVA bloemen had aangeboden en gelukgewenst met het behaalde kam pioenschap, nam de wedstrijd een aan vang, waarbij AVA tegen de krachtige wind in moest spelen. Toch kreeg AVA reeds spoedig een veldoverwicht, doel punten bleven echter uit tot M. v. Boxtel met een goed doelpunt AVA de leiding gaf. Ruststand 0—1. Na de rust speelde AVA met de wind in de rug en ondanks het feit, dat Zwaluwen goed partij gaf, viogden nog vier doelpunten van AVA, waaronder twee van G. Hoek. Zwaluwen kwam niet tot scoren mede doordat G. de Oude, de gevaarlijke middenvoor, goed in bedwang hield. Eindstand 5—0 voor AVA. AVA 2 speelde thuis de eerste beker wedstrijd tegen Gita 2 uit Haarlem. Deze wedstrijd was zeer spannend. Gita was over het geheel genomen technisch iets beter, maar de AVA dames waren en thousiaster en sneller. Ruststand 0—0. Vlak na de rust scoorde AVA door W. Hieltjes, nadat Gita de partijen op ge lijke voet had gebracht, stelde W. Hieltjes met een onhoudbaar schot de zege voor AVA veilig. AVA adspiranten speelden thuis tegen RHC adspiranten uit De Rijp. Aan beide kanten werd de fout gemaakt dat men te veel samen trekt op de plaats waar de bal is. Hierdoor is op het middenveld steeds een kluwen van speelsters. Beide partijen wisten niet tot doelpunten te komen; eindstand 0—0. AVA heren speelden thuis een com petitie-wedstrijd tegen het sterke OSS uit Zandvoort. Mede door goed doelverdedi- gen van de AVA-keeper, kwam de rust stand met 1—2 voor OSS. Na de rust gaf AVA aanvankelijk nog beter partij en kwam zelfs met 32 voor te staan. Door verlies van het middenveld werd de druk op het AVA-doel zo groot, dat OSS door een inzinking van enkele AVA-spelers, de stand op kon voeren tot 5—3. Kort voor het einde maakte Jansen er met een goed schot nog 54 van. Broerse schakelde Venneker uit Door een machtige serie van 292 in zijn partij tegen Steffers, de zelfde Steffers waarvan onze stadgenoot Nic. Venneker verloor, heeft de Zaankanter Broerse be slag gelegd op de tweede plaats en Stef fers werd derde. In een forse wedstrijd is het Kaag vogels na 23 minuten spelen gelukt het eerste en enige doelpunt in de ont moeting Kaagvogels Hugo Boys te ma ken. Hoewel Hugo Boys in de eerste drie kwartier de boventoon voerde gingen de Heerhugowaarders in de tweede speelhelft geheel ten onder. Kaagvogels, profiterend van het windvoordeel, deed aanvankelijk aan val op aanval. De bezoekers stelden zich echter krachtig te weer. Pas na twin.tig minuten spelen had Kaagvo gels succes, toen keeper Borst over een bal heen greep en het leer in het doei belandde. Hugo Boys liet zich door deze tegenslag niet ontmoedigen en drie maal moesten paal en lat de doel man van de Kolhorners te hulp ko men. In de tweede helft liet Hugo Boys zich geheel overspelen. Dat de bezoe kers geen verpletterende nederlaag le den, was te danken aan hun defensie. Het bleef nu bij 10. HSV nam beide punten mee uit Akersloot HSV heeft beide punten mee uit Akersloot genomen, maar daar is eigen lijk alles mee gezegd. De indruk die men daar heeft achtergelaten is niet zo fraai geweest. Vóór öe rust werkten beide partijen hard om een doelpunt te forceren, hetgeen alleen aan B- v. d. Maat gelukte, die een goed aangegeven bal van Piet Schuyt onberispelijk in schoot. Even later werd Rood van het veld gezonden wegens natrappen, .er- wijl even tevoren Marmes wegens een knieblessure het veld had verlaten. Met negen man brak voor HSV de rust aan. Wel had Meervogels enkele gevaarlijke aanvallen opgezet, doch het juiste schot ontbrak. Na de rust HSV speelde toen met tien man wisten de bezoe kers direct te scoren (02). De thuis club zette nu alles op de aanval. Aan voerder Kraakman van HSV liet zich eveneens vervangen wegens een bles sure. Meervogels drong nu goed op en éénmaal wist Kosters een zeker schij nend doelpunt te voorkomen toen hij de bal uit het verlaten doel kopte. Het was echter uitstel van executie, want even later verkleinde de thuisclub de achterstand. Meervogels gooide er nu nog een schepje op, doch de herhaalde aanvallen werden met kunst- en vlieg werk door de HSV-ers gekeerd. Het was voor de Heilooërs dan ook een op luchting toen het einde aanbrak. Zij hadden meer gekregen dan hun toe kwam. Een gelijk spel had beter de verhouding weergegeven. (Ongecorrigeerd) Veertig-urige werkweek voor de ouderen De directie van Bruynzeels Deuren- fabriek te Zaandam heeft hedenmorgen na uitvoerige besprekingen met de besturen der Uniebonden zeventig per soneelsleden ontslag aangezegd. Hier onder vallen alleen arbeiders, die de laatste vjjt jaar in dienst zijn gekomen. Bovendien zal met de Arbeidsinspectie overleg worden gepleegd over invoe ring van een veertigurige werkweek, waarbij aan de arbeiders 46 uur zal worden uitbetaald. Aan de ontslagen arbeiders zal vier tot twaalf weken loon worden uitge keerd naar gelang van hun diensttijd. Reden voor deze drastische maat regel is een sterke daling van de afzet van materialen. Met name de inkrim ping van de export noopte tot bezuini gingen. Bruynzeel telt ongeveer zes tot zevenhonderd man personeel. Maandag is bij Nice een tweemotorig toestel van het type „Languedoc" van de Franse luchtvaartmaatschappij „Air France" met 37 personen aan boord neergestort en in brand gevlogen. Het vliegtuig was op weg van Nice naar Parijs. Antoine Pineau, minister van ver voer in de afgetreden Franse regering, zal opdracht krijgen, een nieuwe re- gerng te vormen, aldus wordt officieel bekend gemaakt. VERKIEZING NED. HERV. KERK Bij de Nederlands Hervormde Ge meente te Zuid Scharwoude is tot ou derling- gekozen de heer W. Kuijt en, tot ouderling herkozen: de heer K. G. Reinders. Tot diaken werd gekozen de heer P. de Geus. Gistermiddag heeft de heer C. A. Korn dörffer, voorganger van de Ned. Hervormde Gemeente te Zuid-Scüarwoude, afscheid genomen in verhand met zijn vertrek naar Nieuw-Zeeland. De heer Korndörffer diende de Ned. Hervormde Kerk gedu rende veertien jaren, waarvan hij acht jaren voorganger was van de gemeente te Zuid-Scharwoude. De dienst werd geopend met het zingen van Psalm 103. De heer Korndörffer sprak zijn gemeente voor het laatst toe naar aanleiding van Handelingen 20 vers 24, „Maar ik tel mijn leven niet en acht het niet kostbaar voor mezelf". Hij zeide, dat hij de kerk niet gaat verlaten, maar Gods taak hoopt te mogen volbrengen; ook in Nieuw-Zeeland. „Waar wij ons ook mogen bevinden; ons uiteindelijk doel is het hemels Jeruzalem, langs Golgotha, en zo is het God, Die ons tot de daad roept, van horizon tot horizon". Hij be sloot zijn toespraak me de woorden „God geve ons de kracht om Zijn taak te vol brengen". Hierna zong het kerkkoor van Noord-Scharwoude een tweetal liederen. De heer P. van Exter, die namens ker- keraad en kerkvoogdij sprak, dankte de heer Korndörffer voor de goede samen werking en wenste hem en zijn gezin Gods zegen en geluk en voorspoed toe. Burgemeester H. Schelhaas wees erop, hoe ook Paulus een grote zeereis onder nam. Hij hoopte, dat de heer Korndörf fer een behouden reis zou hebben. De VERVOLG STADSNIEUWS Christelijk onderwijs Voor de causerie over christelijke scholen, welke de heer T. M. Gilhuis uit Weesp in de Stedelijke Muziektuin heeft gehouden, bestond vooral uit on derwijskringen veel belangstelling. De heer Gilhuis besteedde in zijn rede voor namelijk aandacht aan het ontstaan van de scholen voor bijzonder onder wijs, waarna hij een vergelijking trok tussen deze onderwijsinrichtingen en de neutrale scholen. Hij deed zich hier bij kennen als een overtuigd voorstan der voor de christelijke scholen. Met nadruk betoogde spreker, dat het niet de hokjesgeest of de „drie- zuilenpret" is geweest, die leidde tot de oprichting van bijzondere scholen. Het was bittere noodzaak, omdat op de neutrale scholen van het chris telijk onderwijs practisch niets meer overbleef. De ouders die geen genoegen wilden nemen met deze „aangelengde Chris telijkheid" waren gedwongen zich af te scheiden. Het speet de heer Gilhuis ten zeerste, dat er thans in kringen tweespalt is ontstaan over de nood zaak van bijzonder onderwijs. Hij drong er bij zijn toehoorders op aan niet te vergeten dat de schoolstrijd nog steeds gaande is en dat eensgezind moet worden opgetreden. Na de pauze was er gelegenheid tot het stellen van vragen. burgemeester hoopte, dat G.ods hulp steeds nabij de familie Korndörffer zou mogen zijn. Ds. R. M. Pliester sprak namens de kerken van Oudkarspel en Noord-Schar woude. Hij dankte de vertrekkende voor de goede samenwerking. De heer Korndörffer dankte tenslotte allen voor hun hartelijke woorden. In zijn dank betrok hij ook de kosteres, de heer Beets en de organiste. Nadat het kerkkoor nog het bekende „Blijf bij mij. Heer" had gezongen, besloot men op verzoek van de heer Korndörffer diens lievelingslied. Ge zang 300-A, vers 1, 2 en 3, „Wat de toe komst brenge mogen, mij geleidt des Heren hand". Commissaris van Koningin bezocht1 Westerlicht In gezelschap van burgemeester Wytema heeft de commissaris van de Koningin mr dr J. E. Baron de Vos van Steenwijk vanmorgen nc afloop van de begrafenis van de heer Kwan- tes een bezoek gebracht aan Wester licht. Motor in botsing met auto Gistermiddag omstreeks half vijf bot ste een over de Kennemerstraatweg rij dende motor tegen een personenauto die uit de Emmastraat kwam en op de hoek bleef wachten. De bestuurder van de motor was in de veronderstelling dat de auto de Straatweg zou oversteken en wilde achter de wagen om rijden. Deze manoeuvre mislukte, waardoor hij de auto in de flank aanreed. Beide voer tuigen werden hierdoor beschadig#. De motorrijder liep bovendien ontvellingen aan beide handen op, waarvoor hij in het St. Elisabethziekenhuis werd ver bonden. Bij het politie-onderzoek bleek, dat de bestuurder van de motor geen rijbewijs had. Bovendien was hij niet verzekerd. Er is proces-verbaal opge maakt. DIERENBESCHERMING Sinds drie weken zwerft in de omge ving van de Corfstraat een syp. poesje pl.m. 4 maanden oud. In de Rozenstraat is gewond aangetroffen een blauwe poes met witte borst. Men wordt er aan herinnerd dat geen dieren bij de Inspecteur kunnen wor den gebracht, wel verleent hij zijn be middeling. Adres: C. Verwer, Baanstraat 1, Alk maar. VROUWEN WERELDGEBEDSDAG Ook hier ter stede is Vrijdag de We reldgebedsdag voor Vrouwen gehouden. De zaal van „Waakt en Bidt" was ge heel bezet met vrouwen, die in één zelf de dienst van lof, boete en aanbidding met andere vrouwen uit 104 landen, zich verenigden in lied en gebed tot den Vader van allen. GESLAAGD Voor het te Haarlem gehouden examen voor costumière slaagden de dames A. v. d. Meer, Alkmaar; A. Ko nijn, Heiloo; N. Klaver, Egmond-Bin- nen en J. Stoop te Heerhugowaard. MET WAARDEbON VOOR (Advertentie, Ing. Med.)

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 3