LAATSTE NIEUWS Jeugdige recidivisten voor de kadi „Wenn der weisse Flieder wieder blüht" Stad en Omgeving Jimmy Brown en de bende van Dolle Dirk Vragen in de gemeenteraad brandbeveiliging over AGENDA Lagere accijns op sigaren Chauffeur zat achter het stuur van vrachtwagen te slapen De roofoverval te Schoorldam Gestolen goed door huismoeder gekocht Het „Instituut" had een goed jaar Een laatste mevrouw groet aan Blom Stompetoren Slachtoffer van aanrijding overleden Pinay voor het parlement hechtenis Officier eisie gevangenissiraffen van anderhalf ioi iwee jaar „Strafblad met een Benelux karakter" Bergen Succesvolle uitvoering van de U.C.B. WOENSDAG 5 MAART 1953 Het lid van de Alkmaarse gemeente raad de heer C. Couwenhoven (Par ty van de Arbeid) heeft verzocht in de volgende raadsvergadering enkele vragen te mogen stellen naar aanlei ding van de brand in Huize Wester- licht. Deze vragen luiden als volgt: 1. Zijn burgemeester en wethouders er van overtuigd, dat bij de bouw van Huize „Westerlicht" alle voor schriften tegen brandgevaar in acht genomen zijn, die voor een dergelijk gebouw noodzakelijk zijn; 2. Indien bovenstaande vraag ont kennend moet worden beantwoord, is het college dan niet van oordeel, dat bij de wederopbouw alsnog afdoende voorschriften moeten worden gege ven 3. Hoe is het gesteld met de brand beveiliging van andere openbare ge bouwen in onze gemeente, vooral die, waarin een groot aantal personen zijn ondergebracht; Honderd gulden boete of 25 dagen en een maand voorwaardelijk eiste Dins dag de procureur-generaal bij het Am sterdamse Hof tegen de zestigjarige mevrouw C. J. K.-B. uit Alkmaar, die o.a. hemden, onderbroeken, slopen, werkbroeken en sokken had gekocht, welke waren ontvreemd uit de St. Wil- librordusstichting te Heiloo. Verdachte gaf toe deze goederen van een zekere W. K., werkzaam bij deze stichting, te hebben gekocht Zij zou niet hebben geweten, dat het goed van diefstal afkomstig was, hoewel het ge merkt was. De procureur-generaal meende, dat dit geval grensde aan opzettelijke he ling. Hij zeide, dat verdachte niet vol doende voorzichtigheid heeft betracht en daarom een behoorlijke boete zal moeten betalen. De door de Alkmaarse politierechter opgelegde boete van f 150 boete of 30 dagen achtte hij aan de hoge kant. Hij eiste honderd gulden boete. De raadsman van mevrouw K.-B wees op de moeilijke financiële om standigheden. waarin zijn cliënte ver keerde. Uitspraak over veertien da gen. De afdeling Alkmaar van het Insti tuut voor Arbeidersontwikkeling heeft dezer dagen in het ABB-gebouw onder voorzitterschap van de heer E. J. M. Schinkel haar jaarvergadering gehou den. De belangstelling was zeer gering. Het jaarverslag van de secretaris, de heer D. P. van Wigcheren,vermeldde een stijging van het ledental van 221 tot 230. Alleen en in samenwerking met andere organisaties hield de afdeling twaalf bijeenkomsten met lezingen of films; samen met de ABB, voorts drie toneelavonden en een concert. Bij de viering van het jubileum in September trad het Ballet der Lage Landen op, een novum voor Alkmaar. De penningmeester, de heer S. Ph. Bu- walda, maakte in zijn jaarrekening melding van een kassaldo van f 375,28 (vorige maal f 367,73) bij een totaal aan inkomsten en uitgaven van f 3277,41. Beide stukken werden na enige be spreking goedgekeurd. De kascommissie bevond de boekhouding in orde. De heer Schinkel moest wegens druk ke werkzaamheden aftreden als voor zitter. Hij werd als zodanig opgevolgd door de heer S. Tump. Voorts werden tot bestuurslid benoemd de heren A. Elout en J. Frank. De kascommissie voor het komende jaar werd samenge steld uit mej. A. van Zon en de heren J. Schotsman en C. Blaauw. AJC wekt op voor steun aan Westerlicht" Naar aanleiding van de felle brand in huize „Westerlicht" werd een comi té „algemeen steunfonds Westerlicht" opgericht. Zeer binnenkort verschijnt er in de dagbladen een oproep om te collecte ren, kleding enz. in te zamelen. De Alkmaarse Jeugdorganisaties moe ten dit keer spontaan en met een zo'n groot mogelijk aantal leden helpen! De voor velen zo tragische gevolgen vragen directe hulp en de nood is groot! Meldt je direct als men hulp vraagt, en wekt anderen in je kring op hetzelf de te doen. Een daad van vriendschap tegenover deze groep van ouden van dagen onder motto „De sterken voor de zwakken". JEUGD FN MUZIEK Maandagavond hield de afd. Alk maar van de Stichting Jeugd en Mu ziek weer één van haar contactavon den. Spreker was de directeur der Stichting de heer Dresden. Deze sprak over „de wals" en legde het ontstaan en de verschillende soorten van deze dans uit, waarbij hij de nadruk liet vallen op de ontwikkeling van de be geleiding in de linkerhand. Na de pauze vertolkten enkele leden muziek van Bach en Mozart, waarna de avond met een werk van Bela Bartok werd besloten. UITSPRAAK MEERVOUDIGE KAMER Door de Meervoudige Kamer te Alkmaar werd de Amsterdammer Floris O. tot een jaar gevangenisstraf veroordeeld. Veertien dagen geleden stond O. terecht in verband met dief stal van een aantal textielgoederen uit een woning te Heiloo. De' Alkmaarder P. G., tegen wie zes maanden gevangenisstraf was geëist ter zake van diefstal, subs, he iing, van een rijwiel, werd van het hem ten laste gelegde vrijgesproken, 4. Wordt in het algemeen, en in de vorengenoemde gebouwen in het bij zonder, door de brandweer regelma tig controle gehouden op naleving van de bestaande voorschriften inzake brandbeveiliging; 5. Zo niet, is het college dan bereid, deze controle alsnog te doen uitvoe ren en aan de brandweer daarvoor opdracht te geven; 6. Is er een mogelijkheid dat een verordening wordt gemaakt of een bestaande verordening aangevuld, waarbij het gebruik van electrische kookplaten, olie- en/of gasstellen, door bewoners op kamers als bijv. in Hui ze „Westerlicht" e.d. wordt verboden. Plechtigheid ie Wesierveld plechtigheid, In een ontroerende die geleid werd door ds. Bloemhoff, hébben familieleden en bekenden te Westerveld een laatste groet gebracht aan mevrouw K. BlomMoolhuizen, die in de noodlottige1 nacht van Woensdag op Donderdag bij de brand in Westerlicht om het leven kwam. „De rijkdom, die de overledene u tijdens haar leven heeft geschonken, zal ook in de toekomst over u blijven stralen", aldus ds. Bloemhoff, die wij len mevrouw Blom beschreef als een levenslustige en blijmoedige vrouw. Haar leven is goed geweest, zo be sloot de predikant zijn troostvolle woorden. Een zoon van de overledene dankte voor de laatste eer aan zijn moeder bewezen en betrok in zijn woorden van erkentelijkheid ook de directeur van Westerlicht, de heer Maats, die steeds met de bewoners van het Te huis heeft meegeleefd. De burgemeester van Alkmaar was ook bij de plechtigheid aanwezig. WOENSDAG Victoria Theater, 2.30 en 8 uur: Het ge vloekte zeilschip (14 j.); Rex Theater, 2.30 en 8 uur: Morgen is te laat (gepro longeerd, 14 jaar)Harmonie Theater, 2.30 en 8 uur: Show Boat (alle leeft.); Cinema Americain, 2.30 en 8 uur: Al les draait om Eva (18 jaar). Gulden Vlies, 8 uur: A.T.G. met „De Spaanse Brabander" (huldiging Jan Musch). Valks Lunchroom, 8 uur: Openbare psychometrische avond Ned. Ver. van Spir. „Harmonia". Wapen van Heemskerk, 8 u.: NCRV- steravond. Wapen van Heemskerk, 8 uur: Dr Lodewijks spreekt voor aquariumver. „Rode Rio". Nachtdienst apotheken: Kruisinga, Koorstraat. Waakt en Bidt 8 uur: Bijbellezing ds den Oudsten. Onderwerp: Vuur van de hemel. DONDERDAG Victoria Theater, 8 uur: Het gevloekte zeilschip (14 jaar); Rex Theater, 2.30 en 8 uur: Morgen is te laat (geprolon geerd, 14 jaar)Harmonie Theater, 8 u.: Show Boat (alle leeft.); Cinema Ameri cain, 8 uur: Alles draait om Eva (18 j.) Nachtdienst apotheken: Kruisinga, Koorstraat. Gulden Vlies, 8 uur: Feestavond Alg. Bond v. Ambtenaren. Aula Murmelliusgymnasium, 7.30 u.: Voordrachtavond Aafje Top. Geref. kerk, 8.30 uur; Ledenvergade ring Nederl.' Bijbelgenootschap. HOOG WATER TE BERGEN AAN ZEE Woensdag 10.52 23.47 Donderdag 0.35 12.10 TE CAMPERDUIN Hoog Laag Woensdag 10.57 23.53 4.57 17.53 Donderdag 0.40 12.15 6.15 18.40 Untied Zondag midvoor Alcmaria speelt Zondag in de be langrijke thuiswedstrijd tegen A.F.C. in de navolgende opstelling: Doel: Af ink. Achter: Wijnands en Paulisse. Midden: Maasen, Wassink en Brou wer. Voor: Dinkelberg, Wielinga, Untied, Eversteyn en Genefaas. De opstelling is dus slechts ten aanzien van de middenvoorplaats ge wijzigd. De Hoofdstad-operette bracht: r>E HOOFDSTAD-OPERETTE presenteerde in het Gulden Vües „Wenn der Weisse Flieder wieder blüht"; een operette in twee (zéér lange) bedrijven van Bruno Hardt-Warden op muziek van Robert Stolz. Een merkwaardig stuk, dat wat het verhaaltje betrof herinneringen opwekte aan het bekende toneel stuk „Zomerzotheid" en dat wat de muziek betrof zeer fragmentarisch was, met een sterke populaire inslag. Populaire inslag Het was meer een blijspel met char mante muziek en bekoorlijke zang dan een operette, gehouden binnen de per ken welke dit kunstgenre eigen is. Men kon zelfs niet geheel ontkomen aan de sfeer van een Bonte-avond. Maar, hoe dan ook, al deze zaken werden met veel flair en groot vak manschap over het voetlicht gebracht. De humor vierde hoogtij en de mees ters daarin waren natuurlijk weer Claire Clairy, Fritz Steiner en Otto Aurich. DUTH RHODEN en Herman Valsner leverden vocaal uitstekende pres- tatie's, al was hun aandeel in het ge heel betrekkelijk gering. De kleine ensembles, vooral wat de dames be trof, werden vaak zéér mooi gezon gen. Een suggestieve sfeer werd weer geschapen door met smaak gekozen décors en costumes. Het kleine orkest o.l.v. Fredy Salten speelde perfect, en de dirigent besteedde alle zorg aan een muzikale interpretatie. De Hoofdstad-Operette heeft hier wel eens op een hoger artistiek niveau gewerkt, en we hopen maar dat de keuze van deze operette, geen defini tieve koerswijziging betékent, doch eerder een welkome afwisseling voor velen Maar een zeer goed bezette zaal van het Gulden Vlies heeft het feest Filmclub Herv. Jeugdraad brengt- „Schuld en Boete" Men verzoekt ons opneming van het vol gende Vrijdag om 8 uur wordt in de Aula van het Gymnasium de vierde filmavond van de filmclub der Hervormde Jeugdraad ge houden, met als hoofdfilm „Schuld en Boete", naar de bekende roman van F. M. Dostojewski. Dit is een aangrijpend drama van twee jonge mensen, die aan de zelfkant van het leven staan. Raskolnikow (de moor denaar) en Sonja (het meisje van de „straat") vinden elkander in de nood van hun leven en dit meisje is het die Ras kolnikow met het woord van Christus zo ver krijgt zijn schuld te bekennen en de boete te ondergaan. Burgerlijke Stand Geboren: Gertrudis J. M., dv A. M. van den Bosch en G. Klaasse; Agatha M., dv G. P. Lodder en M. W. de Ko ning; Frank, zv T. A. Tromp en N. Mink; Leo, zv A. L. Haanstra en G. C. Jonker; Cornells J., zv A. J. Gouds blom en A. Rood; Geertruida A., dv J. A. Kaandorp en D. van Waning. Gehuwd: Johannes Metselaar en Ma ria Jonker. MEISJE ZOEKT NAAR EERLIJKE VINDER VAN BEURSJE Een meisje, dat Zaterdag op het Ver- óronkenoord de contributie voor de buurt vereniging ophaalde, verloor tijdens naar werk een beurs met f 20,25. Hevig ge schokt, maar niettemin met vertrouwei in eerlijke vinders vraagt ze terugbezor ging van de beurs bij de heer P. Kamp, Verdronkenoord 103. Het geld was be stemd voor de verlichting op 8 October van de humor mee gevierd en zal van het bezoek aan deze voorstelling al lerminst spijt Lebben gehad. U\E voorstelling werd herhaaldelijk door applaus onderbroken. Herha lingen en open doekjes, waren het niet te miskennen bewijs, hoezeer men zich deze avond had geamuseerd. Ms. DIERENBESCHERMING Een grote jachthond (Spaniel, teef) is komen aanlopen op de Dijk no. 1. Inlichtingen bjj de inspecteur van Dierenbescherming, de heer Ver- wer, Baanstraat 1. POSTBESTELLING STOMPETOREN Bij de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Alkmaar is bericht bin nengekomen, dat de tweede postbestel ling te Stompetoren voorshands ge handhaafd zal blijven. Hierover zijn kortelings met de inspectie der PTT besprekingen gevoerd. 3. Eén van de advertenties, die direct Jimmy's aandacht trok, was een oproep van B. en W. van Muidermonde, die be hoefte schenen te hebben aan een sluis wachter. Zij, die daarvoor in aanmer king wensten te komen, moesten zich zo spoedig mogelijk melden op het raad huis, maar zij dienden in het bezit te zijn van een stevig postuur, een goed humeur en een onbesproken gedrag. Alleen vrijgezellen, woning aanwezig. stond er nog bij. Jimmy vouwde met een energiek gebaar de krant in elkaar, riep de herbergier, rekende af en wan delde naar de halteplaats, waar de auto bus naar Muidermonde vertrok. „Daar ga ik eens op af", dacht hij. „Dat lijkt me een aardig baantje. Ik geloof dat ik altijd sluiswachter had willen worden en dat daar eigenlijk door een toeval nooit iets van is gekomen", 't Was vrij druk in de bus. maar achterin wist Jim my zich nog een zitplaats te veroveren. De meeste mensen zaten druk met elkaar te praten en merendeels op een nog al opgewonden toon. „Al betaalden ze mij met goud dan zou ik er nóg voor bedanken", riep een man met een ring baard op een zeer nadrukkelijke toon. Jimmy wijdde er geen aandacht aan. Hij zat vol belangstelling naar het voorbij schietende landschap te kijken. (Ongecorrigeerd) Prof Liefiinck belooft Minister Lieftinck heeft hedenmor gen in de Eerste Kamer een verlaging van de accijns op sigaren aangekon digd. Binnenkort zal, zo zei hij, een wetsontwerp worden ingediend, waar in een aanzienlijke verlichting zal worden voorgesteld, vooral voor de goedkopere sigaren. De accijns zal daardoor nog lager worden dan vóór de oorlog. Gisteravond is in het Joannes de Deo-Ziekenhuis in Den Bosch de 15-jari- ge scholier J. van Kessel uit Vlijmen overleden. De jongen werd Zaterdag j.l. met zijn medescholier op de Bai leybrug in de weg naar Den Bosch door een vrachtwagen, waarvan de rem men weigerden, aangereden. Antoine Pinay, die door president Auriol is belast met de vorming van een kabinet, heeft hedenmorgen aan deze medegedeeld, dat hij aan de Na tionale Vergadering goedkeuring van zijn regeringsprogramma zal verzoeken. Wielrijdster werd hei slachtoffer Officier eiste een maand 0P 26 November van het vorige jaar vond te Heiloo een ernstige aanrij ding plaats. De bestuurder van een uit de richting Limmen komende vracht wagen was door de slaap bevangen en was van achteren tegen een paard-en- wagen gereden. De wagen sloeg over het paard heen en op dat moment maakte de chauffeur een reflexbewe ging met het gevolg dat de vrachtwa gen naar het rijwielpad slingerde, waar juist het echtpaar V. op de fiets pas seerde. De vrouw werd door de vracht wagen geraakt en moest met ernstige verwondingen naar een ziekenhuis wor den vervoerd. Nadat zij uit het zieken huis was ontslagen, is zy enkele dagen geleden overleden. Gisteren werd deze aanrijdingszaak door de Meervoudige Kamer te Alk maar behandeld. Tijdens de zitting merkte de officier, mr Meischke, op dat naar zijn overtuiging het over lijden van de vrouw verband hield met de aanrijding. Verdachte Cornells S., die als chauf feur bij de firma R. te Heerhugowaard in dienst was, verklaarde onomwonden dat hij achter het stuur had zitten sla pen. Zondagsavonds had hij omstreeks half negen van zijn baas opdracht ge kregen om ongeveer twaalf uur een Landbouwer verweerde zich tevergeefs In aansluiting op het bericht over de roofoverval te Schoorldam, zoals wij dat op de voorpagina vermelden, ver nemen wij nog het volgende: De beide gemaskerde mannen die gistel avond een overval pleegden op de 66-jarige heer P. Akkerman te Schoorl dam, hebben zich toegang tot het huis verschaft door verbreking van een ruit aan de achterzijde van de boerderij. Daarna drongen zij via de dors en de slaapkamer de huiskamer binnen, waar de heer Akkerman zat. Hoewel de heer Akkerman slecht hoort, had hij toch reeds de aanwezig heid van de indringers in het achter huis bespeurd en uit voorzorg zijn por tefeuille met geld, die in de slaapka mer lag, bij zich gestoken. Met een stof fer ging hij de twee indringers te lijf, teen zij de huiskamer binnenkwamen, doch hij moest het tegen de robuste kerels afleggen. De indringers, die de boer eerst met een revolver hadden bedreigd, brachten hem met een scherp voorwerp zware verwondingen aan het hoofd toe. De rovers hebben de kleren van de beer opengerukt en ontfutselden hem zijn portefeuille, inhoudende een be drag van ongeveer f 4000. Daarna ko zen zij ijlings het hazenpad. De heer Akkerman, die vrijwel geisoleerd woont, heeft onmiddellijk omwonenden kun nen waarschuwen, die op hun beurt de politie in Bergen op de hoogte stelden. Met een aantal politiehonden werd on middellijk de achtervolging ingezet, maar voorlopig zonder succes. Vier sterke, gezonde jonge mannen, Jan M. K., Anne O., Paulus M. en Hans S. allen woonachtig te Alkmaar, stonden gisteren voor de Meervoudige Kamer te Alkmaar terecht, in verband met diefstal van 94 jute zakken uit de zakkenhandel van de firma Burgering. Daar geen van de vier jeugdige verdachten op een schoon strafblad kon bogen, was de officier van mening dat hier slechts ge voelige straffen op hun plaats waren. Tegen Hans S., de jongste van dit veel belovende kwartet, eiste mr Meischke twee jaar jeugdgevangenis en tegen de drie anderen, anderhalf jaar gevangenisstraf. omdat hij zich in een uniform had ge stoken om meer indruk te kunnen maken op het zwakke geslacht. Verdachte M. had het gepresteerd om eenmaal in Nederland en eenmaal in Belgie te worden veroordeeld. In zijn requisitoir zei de officier o.m. dat er niet veel reden tot clementie be stond. Geringe omvang Mr dr Berkhouwer, de verdediger van M., merkte op dat de cronique scandaleuse van zijn cliënt, welke reeds een Benelux-karakter vertoonde, niet veel aanleiding tot clementie gaf. Pleiter voegde hier echter aan toe dat de diefstal slechts een kleine honderd zakken betrof die men a raison van een gulden van de hand zou hebben gedaan. Mr Berkhouwer sprak de hoop uit dat de rechtbank bij het be palen van de strafmaat rekening zou houden met de geringe omvang van de diefstal. Ook de andere verdedigers in deze zaak legden op dat laatste de nadruk. Mr De Lange voegde hier, voor wat de verdachte K. betrof, aan toe, dat een langdurige gevangenisstraf funest zou zijn. K. bezocht namelijk een om scholingscursus en mocht die cursus voortzetten als de straf aanzienlijk kleiner zou zijn. Mr Leesberg, die de zaak van O. verdedigde, voerde aan, dat zijn cliënt door de militaire dienst in Indonesië moreel was losgeslagen. Bijna dertig maanden rimboe waren De president, mr A. D. van Regteren Altena, wilde weten wat de oorzaak van deze misstap was geweest. Van de een was het om geld te kunnen verkrijgen voor werkkleding, een an der had geen werk en had op deze manier getracht aan wat zakgeld te komen en de anderen zeiden dat zij geen steun kregen. Hans S. werd in het reclasserings- rapport beschreven als een onver schillig straattype. Volgens de ambte naar was het niet denkbeeldig dat deze jongeman nog verder zou afzak ken, daar het thuis aan de zo nood zakelijke leiding volkomen ontbrak. Plaatsing in een jeugdgevangenis werd uit dien hoofde aanbevolen, temeer daar er dan gelegenheid zou bestaan om een vak te leren. Jan K. had al eens eerder gelegen heid gehad de gevangenis aan de bin nenkant te bekijken en over enige tijd zal hij nogmaals voor een ander delict voor de politierechter moeten verschijnen. Tweemaal was Anne O. reeds met Vrouwe Justitia geconfronteerd, zij het dan niet voor vermogensdelicten. De officier schilderde verdachte als een gevaar voor de jonge vrouwen in Alk maar. Hij was eenmaal veroordeeld voor deze jongeman niet bevorderlijk geweest, aldus spreker. Mr Lesterhuis ten slotte achtte het niet noodzakelijk, dat S. twee jaar in een jeugdgevange nis behoefde door te brengen om hem van de dwalingen zijns weegs te doen bekeren. Flessentrekkerij Samen en in vereniging, zo stond het in de tenlastelegging, hadden twee Alkmaarse dames Christina de J. en Geertrude K. een aantal Alkmaarse slagers en kruideniers opgelicht. Zij hadden hier en daar artikelen ge kocht en onder valse voorwendselen uitstel van betaling verkregen. In zijn requisitoir zei de officier, dat ver dachte K. de gangmaakster was ge weest. Mr Meischke eiste dan ook te- geii deze verdachte een gevangenis straf van acht maanden met aftrek en tegen De J. een voorwaardelijke ge vangenisstraf van zes maanden. Wagen slipte Tegen Cornelis B., die op de hoek van het Scharloo en de Stationsweg met de wagen van zijn baas een aan rijding had veroorzaakt met een wiel rijder, eiste de of icier een boete van f 100 subs. 40 dagen. Verdachte voer de tot zijn verontschuldiging aan, dat de wagen door de gladde weg was ge slipt toen hij door de bocht kwam. In de binnenlanden In de binnenlanden van Heiloö, op de kruising van twee landweggfctjes, was op 10 Januari een aanrijding ont staan tussen twee bestelwagens. Jaco bus P. uit Limmen had voorrang moe ten verlenen. Hij gaf zijn fout ridder lijk toe en merkte alleen op dat zijn uitzicht door een hoge heg, bomen en een huis uitermate slecht was ge weest. Daar de verzekeringsmaat schappij alle schade had vergoed en de aangeredene zijn volle tevreden heid over de afwikkeling van de zaak betuigde, meende de ofifcier met het eisen van een boete ad f 25 subs. 10 dagen te kunnen volstaan. In alle bovengenoemde zaken zal de rechtbank op 18 Maart vonnis wijzen. wagen te laden en naar Amersfoort te rijden. Hij had deze opdracht uitge voerd en kwam Maandagmorgen op de terugweg naar Heerhugowaard om half elf door Heiloo. Op de vraag van de president of ver dachte dus in 't geheel niet had gesla pen, kwam een bf vestigend antwoord. De officier nam het verdachte kwalijk, dat hij zich geen rust had gegund. De verdachte repliceerde hierop met de opmerking dat hij zich dat niet had kunnen permitteren, daar zijn baas hem in dat geval onmiddellijk zou hebben ortslagen. Mr. Meischke meende niette min, dat verdachte zijn eigen belang niet boven het algemeen belang had mogen stellen en eiste een maand hech tenis. De president wilde het onderzoek in deze zaak echter nog niet sluiten, alvorens de werkgever van verdachte te hebben gehoord. De zaak werd tot 1 April aangehouden. Voor een uitverkochte zaal van „De Rustende Jager" hield de ULO-school- vereniging de UCB, gisteravond haar jaarlijkse feestavond. Dat aan de sa menstelling van het bonte programma de uiterste zorg was besteed werd in de zeer geslaagde uitvoering wel over duidelijk bewezen. Op vlotte wijze werden de verschillende nummers ten tonele gebracht en uit het warme ap plaus, dat er telkens weer op volgde, bleek wel, hoe het gebodene door de talrijke aanwezigen werd gewaar deerd. Het, succes van de avond was ongetwijfeld het UCB-cabaret „Knots en Knal", dat na de pauze met mede werking van een groot aantal leerlin gen werd opgevoerd. Eén der meest geslaagde nummers hieruit was onge twijfeld het optreden van de „Three Bubbels", drie ULO-leerlingen met het grootst mogelijke onderscheid in lengte en dikte. Dat dit zotte trio met zijn komische mondorgel-imitatie wa re lachsalvo's ontketende, behoeft geen betoog. Echter werd ook het optreden van de UCB-band zeer gewaardeerd, om niet te vergeten de humoristische sketches, waarin de heer W. van Kam pen een groot en succesvol aandeel had. Vóór de pauze waren het vooral het Hawaiï-ballet en de grondgymnastiek o.l.v. de heer Boot, die het meest in de smaak vielen. Wij zouden echter niet compleet zijn, wanneer we de zang o.l.v. mevr. Gischler vergaten. Ook het aardige nummer „Zeilsport" had aller waardering. Het programma werd voorts afgewisseld met declamatie, ac- cordeonmuziek door T. Heyblom, K. Leeuwenkamp en J. Raat, alsmede een optreden van de UCB-band o.l.v. de heer J. Schuyt. Na afloop werden de verschillende organisatoren, medewer kers en medewerksters, die hun aan deel in het welslagen van deze avond leverden, met een kleine surprise ver rast, waarna de heer Kamermans op zijn bekende humoristische wijze de verloting leidde. Het zeer geanimeerde bal werd verzorgd door de uitstekende UCB-band. Als geheel een avond, waar op velen met prettige herinneringen zullen terugzien. Miss Mary Connell, de 24-jarige dochter van de bekende Schotse reder Charles Connell, zal in het huwelijk treden met Bernhard Montgomery, zoon van Maarschalk Montgomery.

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 2