urn w 4wml K77 wktYdi ■■■i Jm 1 ïl In de greep van de woestijn Indonesische kabinetformateurs met program gereed HOEST ABMSIROOF Nog steeds geen nieuwe pachtwet J Collecte „Kli overtro Overleg mei partijen begonnen Beraad over Duitse bijdrage aan E.D.G. Onenigheid in bestuur van West-Berlijn Amerika vermindert de Duitse schulden Zware wapenindustrie naar Noord-Afrika scheert sneller schoon! In 'n mum van tijd-van Uw baard bevrijd Fotograferen in radio actief besmet gebied Het Riffel-syndicaat bleef staan Churchill kan program niet uitvoeren Regeling van 1945 wordt gewijzigd MARJORIE VERNON Het Radioprogramma Vele giften komen Garantiefonds b onaangetast Onbekende duikb voor San Domin We.eA.'ieucAt WOENSDAG 5 MAAET 1953 Prawoto Mangkusasmito (Masjuml) en Sidik Djojosukarto (PNJ)die op 1 Maart door president Sukarno met de vorming van een nieuwe regering zijn belast, hebben Dinsdag de laatste hand gelegd aan het regeringsprogramma. Gisteravond zijn de formateurs het overleg met de partijen begonnen. Sjahrir heeft verklaard, dat zijn socialistische partij ditmaal haar leden geen hindernissen in de weg zal leggen om deel te nemen aan de nieuwe rege ring. Sjahrir noemde de opdracht aan de nieuwe formateurs zeer goed gefor muleerd. In politieke kringen is men het er over eens, dat bij de pogingen tot het vormen van een kabinet het zoeken Bonn wenst bijzondere betalingswijze Gisteren hebben de drie Westelijke hoge commissarissen in Duitsland ge sproken over de bijdrage van West- Duitsiand tot de Europese Defensiege meenschap en de kosten van de troe pen in Duitsland. Oorspronkelijk zou kanselier Adenauer aanwezig zijn doch deze vergadering is tot de volgende week uitgesteld. Duitsland wenst zijn bijdrage in zijn geheel te voldoen „via de boeken van de defensiegemeenschap". Daarna dient de EDG een verdeling te maken tus sen de kosten van troepen van andere landen en de geallieerde troepen in Duitsland, zulks met het oog op het steunrecht in deze gemeenschap. De gealieerden hebben „zekere moei lijkheden" bij de aanvaarding van het Duitse standpunt. De burgemeester van West-Berlijn, Reuter, en vijf gemeenteraadsleden, al len lid van de sociaal-democratische partij, hebben gisteren de vergadering van het gemeentebestuur verlaten na een debat over de keuze van een ge meenteraadslid voor onderwijs. Acht raadsleden, die lid zijn van de ehriste- lijk-democratische en vrije democrati sche partij bleven achter om een partij loos plaatsvervangend raadslid te kie zen op 'n post, die de sociaal-democra ten wilden bezetten. WestBerlijnse politici zien in dit in cident een teken, dat het coalitiebe- stuur, waarin alle partijen vertegen woordigd zijn, op de rand van de ont binding is. Amerika zal de Duitse oorlogsschul den aan de VS belangrijk verminde ren. Daarmee dient naar het oordeel van Washington een aanzienlijke ver mindering van de schulden aan an dere crediteuren gepaard te gaan. ,Drie financiers zullen de Amerikaan se bezitters van dollarobligaties van Duitse maatschappijen op de Londense conferentie over de Duitse schulden vertegenwoordigen. Arabische staten zijn bereid met Israel te onderhandelen Volgens de diplomatieke correspon dent van het Arabische blad „Al Mo- kattan' zijn de Arabische staten thans bereid met Israel over vrede te onder handelen op voorwaarde, dat de Ara bische vluchtelingen naar Palestina mogen terugkeren en vergoeding krjj- gen voor verlies van bezit. Het blad uit de waarschuwing, dat vrede niet mo gelijk is zonder eenstemmige goedkeu ring van alle leden-staten der Arabi sche liga. Porto Rico krijgt rechten van Amerikaanse staat De bevolking van Porto-Rico heeft zich met grote meerderheid uitgespro ken voor een nieuwe grondwet, vol gens welke het- eiland, dat een Ameri kaanse bezitting is. gelijksoortige rech ten zal hebben als een Amerikaanse staat. Van het kiezerscorps van onge veer drie kwart millioen. stemden 373.337 voor en 82.859 tegen. De natio nalisten verzetten zich tegen de nieuwe grondwet, omdat zij volledige onafhan kelijkheid wensen. Houtkap in de Himalaja Een technische missie van de Voedsel- en Landbouworganisatie der Verenigde Naties, die binnenkort een bezoek aan India zal brengen, zal de mogelijkheid onderzoeken tot exploitatie van de dennebomen in de Himalaja voor de productie van kranten- en ander papier. DE STAKING OP MALTA Maandag zijn Britse militairen, nadat de havenarbeiders van La Valetta het werk uit solidariteit met de 15.000 sta kende arbeiders van de Britse diensten op Malta hadden neergelegd, begonnen met het lossen van schepen. De ar beiders van de Britse diensten staken voor hoger loon. Die krampachtige hoest laat U geen rust. Spaar Uw longen, neem de slijmoplossende EaasaBZEBHZiëSBf (Advertentie, (ng. Med.) naar een geschikte candidaat voor het minister-presidentschap moeilijkheden zal baren. Misschien zal een partijloze minister-president worden aangezocht, die zal worden bijgestaan door twee vice-premiers, namelijk een van de Masjumi en een van de PNI. Bonn overweegt In Westduitse regeringskringen tc Bonn wordt thans de reeds eerder ge opperde mogelijkheid besproken van overplaatsing van een gedeelte der zware wapenindustrie van de Europe se landen naar Noord-Afrika en In het bjjzonder naar Marokko. Voor dit plan tot overplaatsing heeft men drie redenen: 1. de nood zaak, om bjj een conflict het belang rijkste v apenpotentieel uij- de bedreig de gebieden te verwijderen; 2. het ge vaar, dat de productie van levensmid delen wordt achtergesteld bij de wa penindustrie; 3 de behoefte om ge bruik te maken van de Duitse erva ring op het gebied der zwars wapen industrie met inachtneming van de Franse bezwaren tegen herleving van deze industrie in het Ruhr-gebied. Bovendien gelooft men voor installa ties in Afrika gemakkelijker de nood zakelijke kapitaalsinvesteringen te kunnen verkrijgen. Voorzorgsmaatregelen op Malakka De regeringen van Malakka en Sin gapore zvjn van plan in geval van nood voor alle mannen van 17 tot en met 54 jaar dienst b(j plaatselijke politietroepen of burgerlijke verdedi ging verplicht te stellen. Verwacht wordt, dat door deze voorzorgsmaatregel een reserve van ongeveer 2,3 millioen man zal worden verkregen. Rössler wegens belediging veroordeeld Dinsdag is Fritz Rössler, die onder de naam dr Richter lid van Westduitse Bondsdag is geweest, te Hildesheim ver oordeeld tot een gevangenisstraf van drie maanden en drie weken. Hij werd beschuldigd van belediging van de Nedersaksische ministers Voigt en Al- bertz. Scheert Ij rich eens met de Braun shaver. Dan bemerkt U direct wat „elas tisch scheerblad" zeggen wil. Snel ler scheert hij door het grote werkzame opper* vlak, en intenser door het 0,05 mm. dunne1 scheer blad. Vraag Uw handelaar in* zage van enthousiaste ge* bruikersverklaringen en vry blijvende demonstratie Imp. C. V. Hapó. Nwe Herengracht 11A'dam. Tel 48882 (Advertentie, Ing. Med.) Eon Amerikaanse camerafabriek heeft een nieuwe methode uitgevonden, om foto's te kunnen maken in radio-actief besmet gebied, zonder dat sluimering optreedt. De platen zijn van metaal, dat bedekt is met een laagje silenium. Dit wordt electrisch geladen. Bij belichting lekt deze lading in meerdere of mindere mate weg. In de camera wordt vervol gens koolpoeder tegen de plaat geblazen. Dit blijft kleven tegen de nog geladen delen van de plaat. Het poederbeeld wordt vervolgens op papier overge bracht en met plastic gefixeerd. De pla ten kunnen steeds ifpnieuw worden ge bruikt; men kan ze schoonvegen en op nieuw laden. Z.K.H. Prins Bernhard overhandigt de burgemeester van Rijswijk (N.-B.), mi. G. A. Bax, een press-papier. De gem-eente Rijswijk is als definitieve loinnaar uit de bus gekomen voor de loten-verkoop ten bate van 't Anjerfonds. „Over een half uur vliegt het Riffel- syndicaat de lucht in", vertelde in de nacht van Maandag op Dinsdag een on bekende door de telefoon aan een Ko- penhaagse politiepost, en meteen ver brak hij de verbinding. De dienst doende politieman wist bijzonder goed dat het Riffel-syndicaat Denemarkens grootste wapenfabriek is en trok blik semsnel zijn conclusies uit de geheim zinnige boodschap. Enkele minuten na het vreemde telefoontje was het Riffel- syndicaat al bezet door een sterke politiemacht, die onmiddellijk de twee honderd arbeiders van de nachtploeg naar huis zond. Politie en bewakend personeel van de fabriek doorzochten het gebouw van onder tot boven en in de omliggende wijken snuffelden poli tiemannen en speurhonden naar on raad. Maar gevonden werd er niets. Het Riffel-syndicaat is de grootste wapenfabriek van Denemarken. Nog steeds. Motie van Labour: De parlementsfractie van de Labour- partij heeft besloten de herbewape- ningspolitiek, omschreven in het wit boek van de regering, te steunen. Aan de andere kant is echter besloten een motie in te dienen; die twijfel uit spreekt over het vermogen van de re gering om het door de Labour-regering vorig jaar opgestelde program uit te voeren. De motie is in feite een uit spraak van wantrouwen in de rege ring. Churchill zou derhalve moeten aftreden als zij werd aangenomen. Men acht evenwel een nederlaag van de regering onwaarschijnlijk. Bevan en zijn aanhangers wilden een andere motie indienen, doch de overige Labour-leden gaven de voor keur aan de motie-Attlee. Bevan c.s. zullen zich thans van stemming ont houden Koningin Elizabeth viert verjaardag op 5 Juni Koningin Elizabeth van Engeland heeft besloten haar officiële verjaar dag dit jaar op 5 Juni te vieren, de dag, die door haar vader, wijlen koning George, voor zijn officiële verjaardag was gekozen. De werkelijke verjaardag van de koningin is 21 April. De officiële verjaardag valt op een Donderdag in het begin van Juni. De juiste datum wordt elk jaar opnieuw vastgesteld. Op die dag wordt er ter ere van de souve- reifr een parade „trooping the colour" genaamd gehouden. Oppositiegroep in Duitse Evangelische Kerk Maandag zijn in West-Berlijn twee bijeenkomsten belegd door het „vrije convent" een oppositiegroep in de Duit se evangelische kerk, die naar verluidt alle in het district BerlijnBranden burg tweehonderd geestelijken achter zich heeft. Prof. Dilschneider, van de Westberlijnse kerkelijke universiteit, verklaarde, dat de Duitse protestantse kerk op autoritaire wijze wordt geleid en dat alle oppositie uitgebannen is. Geschenken voor jubilerende onderwijzers Krachtens een Kon. Besluit van 18 Februari zal het voortaan mogelijk zijn, hoofden van scholen en onderwijzers bij een ambtsjubileum een geschenk of een gratificatie te verlenen. De waarde zal mogen belopen: bij een 25-jarig jubi leum een kw^rt maand, bij een veertig jarig jubileum een halve maand en bij een vijftigjarig jubileum een maand salaris. Kerk te Sevilla bestormd Een groep jongemannen heeft de ge lovigen uit een protestantse kerk te Sevilla verwijderd en vervolgens het meubilair in brand gestoken. f Pim. Pam en Pom in Zwitserland 86. De fotograaf had zijn hoofd maar onder de zwarte doek vandaan ge haald. Zo was hij toch niet in staat om een goede foto te maken. „Als oe jongeheren nu even stil willen zitten", riep hij beleefd, „dan heb ik nog juist tijd om deze foto te knippen. Anders is het te laat! Elk ogenblik kunnen de rijders naar buiten komen en dan is er geen tijd meer". Pim, Pam en Pom knikten en gingen gauw weer in de vereiste houding zitten, maar daar kwam een nieuwe onderbreking, in de vorm van Bollie's vader, die nu net terrein opholde. „Bollie, waar ben je? Je moet bij je vader blijven!" „Hier vader, ik mag even bij Pim, Pam en Pom op de slede zitten. Dit is de slede van Dirk Durfal, vader!" „Ja ja, maar dat mag niet. Daar krijg je last mee!" De Boze Beer, die nu heel beleefd door iedereen met meneer Beer betiteld werd, was veel te blij dat alle dorps bewoners vrede met hem gesloten had den en voor geen geld ter wereld wil de hij hun ongenoegen weer opwekken. En als ze nu zagen, dat zijn zoon op de beroemde slede van Dirk Durfal was gekropen, zouden ze hem dat misschien kwalijk nemen. En dus gilde hij: „Nee, dat mag niet Bollie!" en rende zo hard als zijn benen hem wilden dragen, op de slede toe. Maar hij vergat één ding, de baan was zo glad als een spiegel, en meteen gleed hij onderuit en rolde voort als een sneeuwbal! IN het gisteren verschenen voorlopige verslag van de commissie van rappor terus uit de Tweede Kamer over het wetsontwerp tot wijziging van de paclit- regeling 1945 wordt uiteengezet, dat zeer vele leden het betreurden, dat op nieuw verlenging van het pachtbesluit nodig is en dat de regering nog slechts durft hopen, dat in dit zittingsjaar een ontwérp van een nieuwe pachtwet zal worden ingediend. Daar zij vreesden, dat ook op 15 Februari 1953, op welke datum het pachtbesluit definitief vervalt, geen nieuwe pachtwet in werking zal kunnen Twee matrozen stalen koffie Twee matrozen van een Nederlands zeeschip dat de vorige maand een reis van West-Indie naar Antwerpen heeft gemaakt, zijn bij aankomst in Amster dam gearresteerd. Zij hebben tijdens de reis in een der ruimen twee balen kof fie opengesneden en de inhoud verpakt in papieren cementzakken. De gestolen waar werd later door de bootsman ont dekt. Bevestiging van vonnis geëist tegen jonge marinier Tegen de 19-jarige marinier derde klasse Ph. W., die gisteren in hoger beroep' terecht stond voor het Hoog Militair Gerechtshof te Den Haag, werd door de procureur-generaal, mr. Zaaij- er, bevestiging van het vonnis van de krijgsraad geëist, dwz. een jaar en ne gen maanden gevangenisstraf met af trek en ontslag uit de militaire dienst. W. stond terecht, omdat hij in Septem ber van het vorige jaar met een van zijn kornuiten een sigarenwinkel te Zuilen binnendrong, de bejaarde win kelier met een zakmes enkele slagen toebracht en toen (zij het tevergeefs) een greep in de tconbanKlade deed. Het Hoog Militair Gerechtshof zal op 18 Maart uitspraak doen. (Advertentie. Ing. Med., <51 Zijn stem was dieper en zachter geworden; maar nu klonk er opnieuw verachting in door. Maar neen; hoe oneindig verkieslijker is het in een vergulde danszaal rond te tollen op de maat van namaak-muziek, je grootste vijand „schat" te noemen en je geliefde onverschillig te bejegenen... Wat is dat allemaal een boel verkies lijker, zeg ik, dan je geliefde warm en teder in je armen te houden, beschut in een tent onder de stralende ster ren...." Opnieuw hield hij op en zijn lip krulde verachtelijk. „Jou kleine le depop!" tartte hij haar, „jou arm mooi leeg schelpje!" „Hoe durft u me te beledigen!" Ma- ra's gezichtje gloeide. Gedurende een enkel wild ogenblik hadden zijn woor den een beeld opgeroepen dat haar on weerstaanbaar aantrokliefde in de woestijn onder de stralende sterren.. Maar zijn spot verbrak de betovering en ze kookte om zijn onbeschaamdheid. ,.Hoe durft u! Het gaat u niets aan wat ik ben, en het past u absoluut niet op mij critiek uit te oefenen of een oordeel uit te spreken. Ik „Ik probeer u wakker te schudden," sprak hij langzaam en Mara keek hem verbaasd aan om de ernst waarmee hij sprak. „Uw ogen zijn nog voor de waar heid gesloten, en van de beste dingen in het leven afgekeerd. Toch heeft u het in u om oprecht en waarachtig te zijn, anders zou ik me de moeite be sparen, en u heeft mogelijkheden in u die nog diep in uw hart zijn wegge sloten ,.U bent onmogelijk!" bitste ze. „U weet helemaal niets van me af Toch was ze merkbaar getroffen door zijn door: woorden en daarom des te bozer om zijn onderscheidingsvermogen. „Eén ding weet ik". Hij kwam dicht bij haar staan, keek met een eigenaar dige uitdrukking in zijn gezicht op haar neer en haar hart klopte wild en on stuimig in haar keel toen hij zijn han den op haar schouders legde. „Eén ding weet ik ik zou je kunnen leren mij lief te hebben zoals nog nooit een vrouw een man heeft liefgehad." Gedurende een enkel ogenblik voelde ze weer die dodelijke zwakheid over zich komen toen hij haar aanraakte. Hij keek heerszuchtig op haar neer, tot in haar ziel-ze voelde hoe zijn mannelijke kracht alle weerstand aan haar ontnam. Zijn mond scheen de hare tot zich te trekken, en ze verlangde ernaar zich te ontspannen in zijn sterke armen en zich over te geven aan zijn omhelzingen. Met een wanhopige inspanning vocht ze tegen haar zwakheid en deed een stap achterwaarts. Ze beefde over haar hele lichaam, maar de uitdrukking van haar gezichtje was trots toen ze hem aankeek. „U vleit uzelf, sheik. Met enorme zelfingenomenheid verbeeldt u zich heel wat." „Je liegt." Maar zijn ogen stonden zacht, terwijl hij het zei en zijn stem klonk als een liefkozing. „Je liegt en weet dat je het doet, mijn mooie witte bloem. Maar je bent bang voor jezelf, bang om de werkelijkheid in de ogen te zien; het zou niet „netjes" zijn, zoals je landslieden dat uitdrukken, om alles op te geven terwille van je liefde voor een Arabier een kleurling, is het niet?" Mara huiverde. „Ik begrijp niet wat u bedoelt," fluis terde ze met droge lippen. „Ik „Pose, niets dan pose!" Hij maakte even een typisch oosters gebaar met zijn handen. „Altijd maar bedrog en schijnheiligheid! Bah! Het is zo met je vergroeid, dat je niet eens het echte van het onechte kunt onderscheiden." Mara richtte zich in haar volle lengte op. „Als u klaar bent met deze beledi gingen, zult u me misschien willen laten passeren," merkte ze boos maar vol waardigheid op. Waarom trok ze het zich aan dat deze man haar daden af keurde? De mening van een Arabier en nog wel een moordenaar deed er toch zeker niet toe? „U heeft mijn vraag nog niet beant woord." Zijn mond sloot zich als een val en het meisje trok haar fijne wenk brauwen geërgerd op. „Heeft u dat nog niet vergeten, sheik? Ik zou zo denken dat u alles zou ver geten, terwijl u me met zulk kennelijk genoegen aan het treiteren was." „Antwoord mij." Hij legde zijn hand in een stalen greep op haar schouder en schudde haar door elkaar. „Waarom heeft u uw kamer verlaten en bent u hier zonder mijn toestemming geko men?" „Omdat ik uw toestemming niet af wacht om mijn zin te doen." Het ant woord kwam snel en fier. „En houd uw handen alstublieft thuis." Hij deed alsof hij dat niet hoorde. „Zeg op, hoor je? Trachtte je te ont snappen of maakte je een slippertje om Cromer te ontmoeten?" „En wat dan nog?" pareerde ze. „Hij is mijn verloofde heb ik het recht niet hem te zien?" „Dus dat was het!" Zijn gezicht vlamde van hartstocht. „Maar hij zal je nooit krijgen nooit, hoor je? En ver dwijn nu terug naar je kamers en in de toekomst zul je daar blijven, tenzij ik het anders wens." „U kunt me niet zo maar comman deren!" riep Mara woedend uit. „Ik weiger eens en voor al. Begrijpt u dat? Ik accepteer geen bevelen van u, sheik Amid!" „Dat spijt me. In dat geval blijft me slechts één mogelijkheid!" Hij haalde zijn schouders op. „En die is?" „Om je met geweld terug te bren gen!" Hij smeet het er uit en zijn ogen vonkten. „Neem nu snel een besluit ik heb geen tijd meer voor vrouwvolk. Ga je terug zoals ik je beveel of aanvaard je liever de onwaardigheid, teruggedragen te worden (schreeuwend en schoppend natuurlijk) naar de haremlik, zodoende een fraai schouwspel opleverend voor de bedienden, die uit alle hoeken zullen toesnellen om getuige te zijn van je boze bui?" „Duivel!" hijde ze. Ze voelde zich gevangen, hulpeloos. Ze moest kiezen tussen de bittere vernedering hem zijn zin te geven of in schande teruggedra gen te worden in zijn armen, want ze wist dat hij zijn dreigement zou uit voeren. O, wat was ze begonnen? Wat had ze zich verheugd bij de gedachte hem te tarten, en hoe dwaas en stom scheen die verwachting nu. Ze had moeten weten dat ze niet van hem kon winnen; bij iedere ontmoeting had hij haar verslagen, en ze was er niet één keer in geslaagd die wapenrusting van arrogantie te doorboren, die inbeel ding te doen wankelen, of de voldoe ning te smaken dat een van haar ste ken doel trof. Van de keus die hij haar had gelaten was de ene mogelijkheid haast nog erger dan de andere, en in beide gevallen won hij zonder stag of stoot. „Als u het prettig vindt te weten dat ik u bij iedere ontmoeting méér haat, wil ik u dat wel vertellen", sprak ze eindelijk. „Ik had nooit gedacht dat er zulke ellendige kerels konden bestaan maar u geniet ervan om u zo afschuwelijk mogelijk te gedragen, is het niet? In ieder geval heb ik mijn wandelingetje gehad en ik ben bereid om terug te keren. (Wordt vervolgd) treden, achtten zij een voorlopige nieuwe pachtregeling onvermijdelijk. Deze leden meenden er daarom reeds nu op te moeten aandringen, spoedig met een daartoe strekkend wetsont werp te komen. Vraagstukken omtrent de organisatie van de grondkamers, c.q. pachtkamers en andere strijdvragen kunnen dan nog een rij pingstij d door maken. Vele leden, die het met deze opvat ting geheel eens waren, achtten vol gens het verschenen verslag één wijzi ging zo dringend, dat zij er op aandrin. gen deze reeds in dit wetsontwerp op te nemen. Het betreft hier de behande ling van gevallen, waarin een ver pachter kort voor dat verlenging der pacht aan de orde komt, of zelfs nadat deze door de pachtkamer reeds is verleend, het gepachte ver koopt aan iemand, de het gekochte zelf in gebruik wil nemen, dan wel het in pacht willen afstaan aan een afstam meling in de nederdalende lijn. In zulke gevallen moet namelijk door de pachtkamer meestal verlenging wor den geweigerd, met alle noodlottige gevolgen van dien voor de pachter. Kind uif raam gevallen Gisteren is het 2l/2 jarig zoontje van de familie Verberne uit de Deken van der Hagenstraat te Helmond uit bet raam van de eerste verdieping ge vallen. Het kind werd naar het zieken huis te Helmond vervoerd, waar het aan de bekomen verwondingen is over leden. DONDERDAG 6 MAART HILVERSUM I, 402 m.: 7.00 AVRO, 7.50 VPRO, 8.00—24.00 AVRO. 7.00 Nieuws. 7.15 Gram.muziek. 7.50 Dag opening. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram.muziek. 8.45 Idem. 9.00 Morgenwijding. 9.15 Gra- mofoonmuziek. 9.25 Voor de huisvrouw. 9.30 Waterstanden. 9.35 Gram.muziek. 10.35 „Ik weet, ik weet wat U niet weet". 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Radioscoop. 11.45 Interviews. 12.00 Orgel en accor deon. 12.25 In 't spionnetje. 12.30 Land en Tuinbouwmededelingen. 12.33 Gram. muziek. 12.50 Financieel weekoverzicht. 13.00 Nieuws. 13.15 Mededelingen of gra- mofoonmuziek. 13.20 Orkestconcert. 13.55 U kunt het geloven of niet. 14.00 „Reis indrukken van Canada", causerie. 14.15 Gram.muziek. 14.30 Boekbespreking. 14.45 Gram.muziek. 15.00 Voor de zieken. 16.00 Hersengymnastiek. 16.25 Zang en piano. 16.50 Gram.muziek. 17.00 Voor de jeugd. 17.30 Gram.muziek. 17.50 Regeringsuit zending: Jeugduitzending: „Wij slaan op de tong-tong", correspondentieclub o. 1. v. Regina Zwart. 18.00 Nieuws. 18.15 Sport- problemen. 18.30 Dansmuziek. 18.55 Voor ae kinderen. 19.00 „Gesproken brief uit Londen". 19.05 Avro-allerlei. 19.10 „De school voor mechanische uitruisting", cau serie. 19.20 Orgelconcert. 19.40 „Ronde Tafel Parlement". 20.00 Nieuws. 20.05 Radio Philharmonisch Orkest en solist. 21.15 „Waar de rumba lokt....", hoorspel. 22.30 Metropole-Orkest. 23.00 Nieuws. 23.15 Sportactualiteiten. 23.30—24.00 Gramo- foontnuziek. HILVERSUM II, 298 m.: 7.00 KRO, 10.00 NCRV, 11.00 KRO, 14.00—24.00 NCRV. 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgym nastiek. 7.45 Morgengebed en Liturgische kalender. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.15 Gram.muziek. 8.50 Idem. 9.00 Voor oe huisvrouw. 9.40 Schoolradio. 10.00 Gra- mofoonmuziek. 10.30 Morgendienst. 11.00 Voor de zieken. 11.45 Gram.muziek,11.50 „Als de ziele luistert", causerie. 12.00 Angelus. 12.03 Gram.muziek. 12.30 Land en Tuinbouwmededelingen. 12.33 Cello en piano. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en Katholiek nieuws. 13.20 Kamerorkest en solist. 14.00 Gram.muziek. 14.45 Voor de vrouw. 15.15 Gram.muziek. 15.35 Cello recital. 16.00 Bijbellezing. 16.30 Gram. muziek. 17.00 Voor de jeugd. 17.30 Piano duo. 17.45 Gram.muziek. 18.00 Nieuws. 18.15 Vrouwenkoor en soliste. 18.40 „Op de stelling". 18.50 Gram.muziek. 19.05 Levensvragen van allerlei aard en een pastoraal antwoord. 19.20 Zigeunerkwin tet. 19.40 Radiokrant. 20.00 Nieuws en weerberichten. 20.10 Gevarieerd program ma. 22.15 Buitenlands overzicht. 22.35 Gram.muziek. 22.45 Avondovérdenking 23.00 Nieuws en S.O.S.-berichten. 23.15— 24.00 Gramofoonmuziek. Directie; J. BIJLSMA en C. KRAK Hoofdredacteur; H. M. KOEMANS Redactie; Achterdam 18, Tel. 5541 ADVERTENTIES en ABONNEMENTEN Voordam 11, Tel. 3320 Postgiro 187294 Deze 43-jarige dame, Mrs. M> gordijnen afgesloten ruimte langdurige vrijwillige honge dit te Genua 62 dagen vol er nog vi Blijkens mededelingen van litter van het werkcomité voor Amerika", mr. G. L. Koi heeft de straatcollecte op 16 Fe opbrengst gehad, die de verw; Verre heeft overtroffen. Men 1 kend op een ontvangst van f 60.000. Thans is in 581 van duizend gemeenten reeds f 11 eengekomen. Onder meer n het geld uit grote steden als dam, Rotterdam, Haarlem en binnenkomen. In betrekkelijk kleine plaatst de ontvangsten over het algem stig. Zo bracht Beverwijk f 92! Haag f 10.000. Hier kom steeds giften binnen van inwc hun gaven op 16 Februari ni bussen hebben gedeponeerd. I resultaat van de collecte zal oi veer veertien dagen bekend z der werd op de verzonden f 25.000 ontvangen, een co schonk f 17.000, toezeggingen gedaan tot bedragen van f f 20.000. Thans begint het tweede gedi de actie, welke zich richt op lende groepen der bevolking, de Nederlandse jeugd bezig d del van bonnetjes geld in te Mr. Kortenhorst had de ven dat het garantiefonds zeker nie hoeven te worden aangesproke is een symbolische beiaard na rika verzonden, welke daar za Amerika vraagt inlichti De Amerikaanse marine h een rapport verzocht over de zigheid van geheimzinnige duil de Caraibische wateren, waar vres worden gehouden van d< tische vloot. De regering van de Dominica publiek heeft verklaard, dat c boten waren waargenomen in van Samana aan de Noord-O rand van de republiek. Aanj werd dat het Russische duikbo ren. Onlangs heeft de Amerikaai rine bekend gemaakt, dat een de vlootoefeningen in de Car zee midden Maart gewijd zou proefnemingen met een niern duikboot ter bestrijding van duikboten. Tito voert winstdeiiii De regering-Tito zal binnenk de employé's en de arbeiders staatsbedrijven een stelsel van deling invoeren. De werkneme gen dan boven hun vaste lonen tra bedrag, dat afhankelijk is in het bedrijf gemaakte winst. Verwachting tot morgenai VEEL BEWOLKING Voor de Noordoostelijke helf het land: zwaar bewolkt, ove gend droog en koud weer m de nacht en, ochtend temper: plaatselijk iets benedén het\ punt. Meest matige wind hoo kei ijk tussen Zuidoost en Voor de Zuidwestelijke helft het land: zwaar bewolkt plaatselijk enige lichte r Zwakke tot matige Zuid< wind. Vannacht iets zachter, gen overdag ongeveer dez temperatuur als vandaag. VRIJDAG: Zon op 7.13, o 18 31. Maan op 13 43. onder (Advertentie, Ing. Med.)

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 6