Shell-tankauto zakte door brug Wat Warmenhuizens vroedschap interesseerde Bestuursvergadering van Langedijker Groenten Centrale Onderlinge Hulp bij Ziekte jubileerde in Zuid-Scharwoude Oudorp Burgerlijke Stand Petten «Petten" gaat Zondag naar Zeemacht HEILOO Castricum Verkoop van sigaretten op Zondag Bergen Lijkbezorging door de loop der eeuwen K. I. Ver. Kennemerland Nieuwe Niedorp Oude Niedorp „HeeltGod gelaaid?" Olie stroomde in sloot te Assendelft Gemeente-personeel sloeg noodbrug Een week ie vroeg... Oudkarspel Kolf- en biljartwedstrijden van „Onder Vrienden" Heer-Hugowaard Burgerlijke stand over Februari 1952 Ingekomen en vertrokken personen DONDERDAG 6 MAART 1952 r\E HEER NANNES heeft er in de vergadering van de raad van War- menhuizen goed aan gedaan, de vraag te stellen, hoe het nu eigenlijk met het monument staat, dat ter ere van de oorlogsslachtoffers zou worden op gericht en waarvoor reeds geruime tijd geleden gelden zijn ingezameld. Anders was de kans groot geweest, dat we nimmer iets hadden gehoord van de moeilijkheden, waarmee gemeentebe sturen soms te kampen kunnen heb ben als het om o zo eenvoudige dingen gaat. Het geval Warmenhuizen staat niet op zich zelf. Het is niet de enige gemeente, die hinder ondervindt van de commissie landelijk schoon. Wij her inneren ons, dat de gemeente Oude Niedorp ook grote moeilijkheden heeft ondervonden met het stichten van een monumentje. Dat staat aan de Weel en tallozen zullen er reeds langs getrokken zijn. zonder dat het hen is opgevallen. Het geen ook de bedoeling was. Geen pom peus monument, maar een simpele her innering aan het feit, dat daar ter plaatse een jonge man door de Duitsers in de beruchte dagen van de Meista king zonder vorm van proces werd neergeknald. Het gemeentebestuur van Oude Niedorp had in zijn onbekend heid met de voorschriften dienaangaan de het monument geplaatst en was dus al iets verder dan Warmenhuizen. Maar wat heeft die gemeente een narigheid ondervonden van hogere in stanties. Er werd zelfs de eis gesteld dat het werd weggehaald. Tot men ten slotte een compromis vond en er een beplanting achter moest worden aan gelegd. Toen was Holland gered en althans de eer van hen, die menen over de schoonheid van ons land te moeten waken. CN NU IS ER in Warmenhuizen een dergelijke situatie. Maanden wach ten op een antwoord. En als dat ant woord komt, misschien niet eens een toestemming. Niet te verwonderen, dat burgemeester Nolet wat sarcastisch was. Wij vragen ons zelf echter af, of er in Holland nu toch werkelijk geen pro blemen zijn, die van groter impotan- tie zijn, dan wat hier aan de hand is. Een wonderlijke geschiedenis anders met de subsidie, die aan de handbal vereniging Vios is verstrekt. We gun nen deze vereniging de subsidie van harte, maar hebben tegen de wijze waarop ze is verstrekt toch wel ern stige bezwaren. Het gehele college van B. en W. was het in eerste instantie eens, dat het verlenen van subsidie niet instantie nog van dezelfde mening, in stantie nog van de zelfde mening. Het college stelde de raad voor om Geboren: Gregorius M., z. van J. M. van de Laarschot en Cl. M. Buijs. Sijtje J., d. van Jac. Kalverboer en M. Koeman. Joseph Q. M., z. van J. J. P. Sprinkhuizen en C. A. Bijman. Frans, z. van O. Bootsma en J. de Geus. Ondertrouwd: Antonie L. A. van Santen en Hubertina J. Philipsen. Overleden: Pieter Keizer, 76 jaar z.b., Frieseweg 30. Ingekomen: E. H. Breg, rk, echt- gen. van P. Pronk, z.b., Frieseweg 16, van Obdam. A. C. Pieters, rk, boe renknecht, Herenweg 115, van Egmond- binnen. J. Peper, herv., grondwerker, Frieseweg 114, van Alkmaar. G. A. M. Vis, Kanaaldijk 5, 21/2 in Alkmaar geboren. Vertrokken: M. Bakkum, echt- gen. van D. Tuijnman, Frieseweg 132, naar Alkmaar, Eerste Kanaalstr. 3. Joh. Kuiper, Burg. Bosstraat 3, naar Hêiloo, Holleweg 67. G. J. v. Dijk, Burg. Bosstraat 33, naar Alkmaar, Nieuwesloot 14. M. J. de Moei, He renweg 50, naar Heemstede, Kerklaan 85. J. H. Ringers, Kanaaldijk 23, naar Heiloo, Kennemerstraatweg 35. Fr. Pieters, Herenweg 115, naar Egmond- Binnen. M. van Veen, Frieseweg, naar Koedijk, Benedenweg D 98e. S. Hollenberg, Herenweg 141 naar Oud Vossemeer, Achterweg 168. M. Kui per, Herenweg 7, naar Beverwijk Laan van Kanaan 52. geen subsidie te verlenen. En toen het op stemmen aankwam, liet het zijn voorzitter in de steek. Naar onze over tuiging zijn de wethouders in een frac tievergadering bewerkt, waardoor ze gedwongen waren een dergelijk on elegant figuur te slaan. Naar onze smaak bewijst men de democratie een slechte dienst door dergelijke handel wijzen. Het respect voor de bewind- vierders wordt er in ieder geval niet door versterkt. Men komt zo licht tot de vraag, waar de belangen van de gemeente nu eigenlijk gediend worden, in de vergadering van de fractie van onverschillig welke politieke partij, of in het college van B. en W. 7IT MEN in Warmenhuizen nu werke- lijk met zo'n ernstig hondenpro bleem dat men er geen weg mee weet? De gesprekken die de raadsleden er over voerden, leenden zich helaas niet voor weergave. Men kan van de krant geen blaadje maken, waar alle moge lijke en onmogelijke hondenavonturen worden verhaald, al ontbrak de hu moristische noot niet helemaal. Maar het is toch wel zeer onbevredigend, dat men over een dergelijke kwestie zo lang praat, terwijl maatregelen uitblij ven. Nu geldt hier wel heel sterk het ge zegde, dat de heren een glas dronken, hoewel dat niet in de raadsvergadering gebeurde, maar dat de rest onveranderd blijft. Het eerste elftal van Petten gaat om twintig vóór één Zondag naar Den Helder per NACO, om daar Zeemacht te bekampen. De opstelling is als volgt: G. Kooij, C. Snip, P. Kooij, C. Rens, J. Geensen, D. Manneveld, G. Mole naar, G. P. Molenaar, H. Vriesman, K Quak en D. de Graaf. Res. C. Kossen. Het tweede elftal bindt thuis om twee uur de strijd aan tegen HOSV Daar doen mee: J. Raven, A. van der Vlies, T. de Waard, G. Rademaker, T Watertor, D. Vorst, D. Weijgertse, N. Zwakman, J. de Graaf, B. Kutterink en P, Koopman. Res. G. Sarapof. Het derde elftal speelt ook thuis en wel om twaalf uur tegen Con Zelo. Daar is de opstelling: T. Watertor, S. Bakker, J. Koopman, J. Rens, T. Koop man, G. Sarapof, J. Zwaan. A. Jonge- jan, G. Bouman. W. Bos en P. Zeeman. De adspiranten gaan om negen uur Per auto naar Nieuwe Niedorp met: G- Raven, J. van der Sluis, O. Mole naar, B. de Groot, P. Moot, J. Schrij ver. L. de Beurs, T. Rampen, A. Eriks, Quak en D. van Rijswijk. COMITÉ TOT VIERING VAN ORANJE- EN NATIONALEFEESTEN. .Dezer dagen kwam het Comité tot Viering van Oranje én Nationalefees- ten bijeen om te komen tot vaststelling van het voorlopig programma. Het Programma dat is vastgesteld is ech ter geheel afhankelijk van de collecte die door het comité en haar vele me dewerkers wordt gehouden van 7 tot 9 April a s. Het comité rekent op ieders medewerking. In de eerste week van April zal het voorlopige programma hms-aan-huis worden verspreid, zodat ®en ieder kan kennis nemen waarvoor hij zijn geld offert. CASTRICUM, 5 Maart. Spruiten: A 94 en B 20—38; boerenkool 8V29; witlof: I 62—63 en II 36; prei: I 38—40 en II 201 hi peen 14</i en afw. S:/2—9. Restauratrice ontslagen van rechtsvervolging „Hoe kan ik nou aan de mensen zien of ze reiziger zijn of niet?" vroeg mej. A. B„ alhier gisteren aan de officier van Justitie te Alkmaar, die haar ten laste had gelegd, dat zij Zondags in de door haar gepachte stationsrestau ratie aan iedereen die dat wilde, siga retten verkocht. Hiermede zou zij de Winkelsluitingswet hebben overtre den. De moeilijkheid in deze zaak was, dat mej. B. Zondags wel aan reizigers mag verkopen, doch dat iedereen de restauratie zonder kaartje kan berei ken. De officier van Justitie, mr dr J. M. Vellinga, was van mening dat het ten laste gelegde voldoende was bewezen. Mej. B. was reeds meerdere malen ge waarschuwd en had hierdoor voor zichtiger moeten worden. Bovendien was de officier van mening dat de verdachte wel kon weten wie haar vaste Zondagsklanten uit Castricum waren. De eis was f 20 subs. 10 dagen. Mr Markus was evenwel van me ning dat mej. B. niet aan de mensen kan zien of het reizigers zijn of niet. temeer omdat er in Castricum veel forensen wonen. Hij ontsloeg haar daarom van rechtsvervolging. Nasleep van woningmisère Voor de Alkmaar: e politierechter, mr. J. A. Markus, stond gistermiddag Ch. B. en N. M. B. alhier, terecht daar zij een wachtmeester van politie belet hadden hun woning te betreden in ver band met een vordering tot woonruimte. N. M. B., die verstek liet gaan, zou de wachtmeester geduwd en voortgetrok ken hebben, waarbij haar 'vader haar later zou hebben geholpen. Ch. B. ver klaarde echter uitsluitend zijn dochter te hebben willen beschermen. De officier van Justitie, mr. dr. J. M. Vellinga, vond echter, dat beide ver dachten een zeer onredelijke houding hadden ingenomen en eiste tegen Ch. B. f 100.of 30 dagen en tegen diens dochter f 150.— of 30 dagen en 1 maand voorwaardelijk met een proeftijd van 3 jaar. De politierechter veroordeelde Ch. B. tot f 40.of 20 dagen en N. M. B. tot f 100.— of 30 dagen. Groot zomerfeest Instituut v. Arb. Ontwikkeling in Veisen In Café-Restaurant „De Harmonie" te Zaandam is Woensdag een gewes telijke bestuursvergadering belegd van het Instituut voor Arbeidersontwikke ling. Besloten op 13 Maart in Castricum 'n oprichtingsvergadering te beleggen ten einde aldaar te komen tot de oprich ting van een afdeling voor Castricum en omgeving. Op 22 Juni wordt in Veisen een groot zomerfeest georganiseerd, terwijl op 29 Juni een dergelijk zomerfeest voor de leden van de noordelijke afdelingen in Schoorl zal worden gehouden. De heer A. Lansink Jr. uit Amsterdam, heeft voor de afdeling Alkmaar en Om streken van de Associatie Uitvaartverzor ging een lezing met lichtbeelden gehou den over de lijkbezorging door de eeuwen heen. Nadat was uiteengezet hoe verschil lende volkeren al naar gelang hun aard hun doden ter aarde bestellen, vertelde spreker iets over het werk van de asso ciatie. Deze heeft de strijd aangebonden met de begrafenisondernemers, die een uitvaart als een zakelijke aangelegenheid beschouwen en niet schroomden misbruik van gevoelskwesties te maken. De asso ciatie, waarbij 170.000 gezinnen zijn aan gesloten, gaat van het standpunt uit, dat piëteit niet wordt bepaald door het be drag van de rekening, zo besloot spreker. De Coöp. Ver. voor Kunstmatige In seminatie „Kennemerland" te Bergen, hield haar algemene vergadering in ca fé Beemster te Alkmaar. De voorzitter opende de bijeenkomst met een woord van welkom en wierp daarna een terug blik op hét afgelopen jaar. Spreker her innerde er aan, dat enkele leden veel schade ondervonden van het mond- en klauwzeer en gaf de raad alle dieren weer in te spuiten. 1951 was, in tegenstelling met het oprichtingsjaar 1950, een redelijk goed jaar geweest voor de vereniging. De bevruchting was veel beter. Het inse minatiegeld was zeer laag en bedroeg f 11 per koe. In de nazomer meldden vele nieuwe leden zich aan als met de regelmaat van een klok. Bij de bestuursverkiezing werden de aftredende leden W. v. d. Steen en A. J. Dapper met vrijwel algemene stem men herkozen. Voor de kascontrole wer den aangewezen de heren G. Veldt en J. Wever. Hierna brachten de secre taris en de inseminator een uitvoerig jaarverslag uit, waarin de goede gang van zaken in het afgelopen jaar sterk tot uiting kwam. Het ledental was ge groeid tot 163. De inseminator gaf in zijn verslag een duidelijk beeld van de resultaten in 1951. Voor een beter verloop van het bevruchtingresultaat werd het vo rige jaar het gebruik van mineralen aanbevolen. Ook nu weer raadde de verslaggever het gebruik dringend aan. De heer v. Eek, dierenarts, kreeg ver volgens het woord om het een en an der te vertellen over „rectale" en „va ginale" inseminatie. De eerste metho de vindt in het buitenland algemeen toepassing en ook in ons land begint men er mee. De nieuw benoemde in- seVninator kan beide methoden uitvoe ren en zo zullen de leden dit jaar de keuze hebben tussen beide methoden. Na de rondvraag sl-oot de voorzitter de vergadering met de hoop, dat 1952 een goed jaar mocht zijn voor de ver eniging. Kampioenschap bridgen Door in de laatste competitiewedstrijd, Dinsdagavond in Hotel „Victory" te Alkmaar gespeeld, gelijk te spelen tegen de Alkm. Bridgeclub, is het viertal van de Berger Bridgeclub, bestaande uit de heren D. Honig, H. Plomper, C. Hoog- vorst en A. IJssels, er in geslaagd het kampioenschap te behalen in de hoofd klasse van de Viertallencompetitie, dis trict Noord-Holland-N. Dit viertal zal op 26 en 27 April 1952 in „Esplanade" te Utrecht in de eerste ronde van het Ned. Kampioenschap uitkomen tegen de kampioenen uit de districten Den Haag en Gelderland. Nutsavond op Terdiek was gezellig De laatste bijeenkomst van het Nut op Terdiek is weer buitengewoon ge zellig geweest, waaraan het optreden van de toneelgroep onder leiding van de heer J. Besoo niet vreemd was. Het talrijke publiek heeft van het gebode- ne ten zeerste genoten. Een gezellig bal besloot de bijeenkomst. Misschien dat deze avond er toe heeft bijgedragen, dat het Nut in het volgen de winterseizoen behouden blijft. Er gingen immers stemmen op, om het Nut maar af te schaffen. Deze bijeenkomst heeft echter ten volle aangetoond, dat het Nut ook op Terdiek nog degelijk levensvatbaarheid heeft. DE GROTE MATCH Voor het eerste elftal van de hand- balsters staat voor Zondag de zeer be langrijke wedstrijd tegen Tonegido op het programma. Deze wedstrijd wordt gespeeld om negen uur in de volgende opstelling: G. Keijzer, J. Wit, A. Mooij, R. Wit, B. Mereboer, T. Sterk, B. Me- reboer, A. Wit, A. Klaver, J. Vormer en A. Fijnheer. „De vorige keer heb ik u trachten aan te tonen", aldus ds. De Wilde op de gemeenteavond welke in de consis toriekamer der Ned. Herv. gemeente gehouden werd, „hoe de schrijvers van het boek „De god die faalde", meen den, dat ze htm God konden vinden in het communisme. Deze keer zou ik met u de vraag willen behandelen „Heeft God gefaald?" Bij het beantwoorden van die vraag stellen wij voorop de manier waarop men God wil beschouwen. Wil men dat doen op de manier van de Moham medanen, die er een barbaarse God van maken? Wil men het doen op de ma nier van de streng orthodoxen, die menen dat alles voorbeschikt is? Wij menen dat wij in God moeten geloven, zoals die ons door Jezus Christus gegeven is. Dat we ons in ons geloof moeten laten leiden door de liefde die in het evangelie verkondigd wordt en dat we moeten trachten de rechtvaardigheid en gerechtigheid na te komen, die ons door een dergelijk geloof wordt opgelegd. We hebben een tijd achter de rug, waarin een groot deel van de mens heid sceptisch tegen deze levensbe schouwing stond. Een tijd, waarin men dacht dat we er ook zonder God en zonder geloof in Zijn goedheid wel zouden komen. De tijd van Nietsche, die dacht dat de ubermens het paradijs op aarde zou brengen. De tijd, waarin Nicolaas Beets dichtte, dat God dood was, waarin de mensen dachten, dat alles automatisch goed zou komen. Nu komen we tot bezinning. Uit ds ontwikkeling die we de laatste halve eeuw hebben doorgemaakt en met de rampen die we hebben meegemaakt, is wel heel duidelijk geworden, dat het niet automatisch goed komt. Dat de ubermena op zich laat wachten. Dat het een falikante mislukking is geworden. Als God voor ons dood is, is elke zedelijke norm vervallen, zijn ons geen remmen meer aangelegd en doordat we ons dat bewust worden, wordt het ons ook duidelijk, dat God niet heeft gefaald, maar dat de hoge waarden van dat Godsgeloof nog niets aan kracht hebben ingeboet. Hoe moeilijk het ook is, wij zullen moeten trachten te leven in de gedachte, dat God goed is en dat wij het goede heb ben te doen. Slechts dan is er een mogelijkheid, dat we ontkomen aan de duistere wereld, waarin we thans leven. In de uitvoerige discussie die na deze inleiding ontstond en waarin ook de kwesties der weerloosheid en de dienstweigering een grote rol speelden had ds. De Wilde gelegenheid dieper op vele kwesties in te gaan. Omzetcijfers van Januari en Februari weer normaal Onder leiding van burgemeester Schel haas besprak het bestuur van de LGC de agenda voor haar algemene vergadering en tevens die van het Centraal Bureau van Veilingen. De omzet bedroeg in Januari f881.158,70 en in Februari f743.221,93. De voorzitter was met deze cijfers te vreden, evenwel niet over die van de zelfde maanden van '51, die zeer laag waren. Op 3 Maart waren nog in voorraad bij de leden van de LGC 95 wagons rode kool, 245 gele en 189 witte. De heer De Boer deelde mede, dat de inventarisatie zeer juist was uitgevoerd. Aan de commissie tot bevordering van grondonderzoek zal f 50,subsidie wor den gegeven. Hetzelfde bedrag zal wor den betaald aan de Commissie van Cor respondenten van de P. D. voor het werk, dat zij ten bate van onze tuinders doen. Het concept jaarverslag over 1951 op gesteld door de secretaris, de heer Vis ser, werd ongewijzigd goedgekeurd. De algemene vergadering zal 2 April te Heerhugowaard gehouden worden. Voor gesteld zal worden het saldo van de reke ning '51 geheel voor afschrijving te be stemmen. Het bestuur ging accoord met de voor gestelde statutenwijziging, waardoor het heffen van een uittree-geld mogelijk wordt gemaakt. Inzake maatregelen tegen overtreding van de statulaire veilplicht zal aan de al gemene vergadering worden voorgesteld overtreders te bestraffen door een tijde lijke verhoging van het veilingspercentage, waartegen alleen vertegenwoordigers van St. Pancras en Heerhugowaard enig be zwaar hadden. Aan de algemene vergadering zal wor den voorgesteld om weer oogstcredieten te \erstrekken. Indien nodig zal de LGC dit alleen doen zonder steun van het CB. De voorstellen van Koedijk en Zuid- Scharwoude inzake het UCB zullen te gelijk behandeld worden. Het bestuur stelt voor niet in te gaan op het ver zoek van Zuid-Scharwoude om aan te dringen op ontslag van de ambtenaren, doch het werk van het UCB nauwlet tend in het oog te houden door middel van een commissie van overleg uit de Vierbond. Het voorstel Heerhugowaard inzake de vele vergissingen die de handel maakt door verkeerd afdrukken zal met de ver eniging De Koophandel worden besproken. Het verzoek om de late slabonen vrij te geven van veilplicht werd niet afgewezen. Het dagelijks bestuur zal oordelen of in- Duizenden guldens door samenwerking bespaard De vereniging „Onderlinge Hulp bij Ziekte" bestond begin Maart 40 jaar. Het bestuur meende dit feit niet on gemerkt te moeten laten voorbijgaan, al is het niet de gewoonte, om veel ruchtbaarheid aan haar bestaan te ge ven. O.H.B.Z. toch is een vereniging die meer in stilte haar werk verricht, zoals dit met de meeste verenigingen gaat, die een humanistisch doel na streven. Het doel van O.H.B.Z. is, dat de bij haar aangesloten leden elkan der in hun tuinbouwbedrijf helpen als ze door ongesteldheid verhinderd zijn hun land zelf te bewerken of hun kool schoon te houden. Op het ogen blik heeft geen enkel lid van O.H.B.Z. een arbeider in dienst, zodat, als hij ziek wordt, zijn bedrijf stil ligt. Veer tig jaar geleden werd het gemis aan een vereniging voor dergelijk onder ling hulpbetoon in Zuid-Scharwoude gevoeld en de toenmalige tuinbouwer K. Zeeman heeft in 1912 het initatief genomen tot oprichting van deze ver eniging. De heer A. Tuinman is er nu voor zitter van en in een bijeenkomst ten lokale van de heer W. ter Burg, waar bij de initiatiefnemer, de heer K. Zee man tegenwoordig was, heeft hij in dichtvorm een uitgebreid overzicht gegeven van de voornaamste voorval len in O.H.B.Z. Hij heeft daarbij o.m. de grote verdiensten van de overleden voorzitter, de heer J. Klingeier, die 24 jaar die functie heeft bekleed, geme moreerd, alsmede die van de oud- secretaris, de heer A. Swart, die 23 jaar als zodanig werkzaam is geweest en nu erelid is en er verder aan her innerde, dat de heer P. de Ruiter Cz. 40 jaar lid is, dus van de oprichting af. In tijdvakken van 10 jaar ver meldde de voorzitter hoe de zaken Het verkeer in Assendelft-Zuid lag Woesdagmorgen hopeloos in de war. Een zware tankauto van de Shell, die stookolie voor de CMC-fabriek had geladen in Alkmaar, zakte om streeks kwart voor eif door een dei- houten bruggetjes in de Dorpsstraat, waardoor het verkeer in dit Dorpsge deelte tot 's avonds acht uur werd ge stremd. De auto, bestuurd door een chauf feur uit Vlaardingen kwam via de Communicatieweg het dorp ingereden. Voor de woning van de heer B moest de wagen vaart verminderen voor een aan de kant van de weg geparkeerde auto en bakfiets. Met een zeven kilo meter-vaartje ging de zware kolos het bruggetje in deze B-weg over en be grijpelijk was het houten brugdek op een dergelijk gewicht niet berekend. Het achterste gedeelte van de tan ker zakte door het brugdek, maar doordat het voorste gedeelte op de weg stond, raakte de ïuto niet in het water. In de aftrapkraan van de tank ontstond een lekkage, doch doordat deze kraan op het wegdek drukte, werd voorkomen dat de tank leegliep. Het verkeer, dat volkomen gestremd was, werd door de Rijkspolitie bij de Zaandammerweg en Communicatieweg via de Prov. weg omgelegd. Noodbrug. Daarnaast werd ter plaatse via een der erven door personeel van de ge meente een noodbruggetje geslagen, opdat wandelaars 'en fietsenrijders konden passeren. De enige kraanwagen in de Zaan streek die deze kolos zou kunnen be vrijden, die van de heer Verwer uit Westzaan, was wegens andere werk zaamheden niet voor drie uur be schikbaar, zodat om drie uur pas met de ontzettingspogingen kon worden begonnen. Inmiddels was een lege tankwagen van de Shell gearriveerd, die de helft van de lading kon overnemen. Stookolie stroomde weg. De kraanwagen van de heer Ver wer had al spoedig het achterste ge deelte van de tanker gelicht, waarbij zich een nieuwe sensatie voordeed. De aftapkraan brak n.I. af en een golf stookolie stortte zich over de weg in de wegsloot. Onmiddellijk werd door gemeentepersoneel een gedeelte weg sloot afgedamd om verder wegstro men van de olie te voorkomen. Toen het achterste gedeelte van de auto was gelicht, was men er echter nog niet, want de voorwielen van de auto stonden toen aan de ene kant en de achterwielen aan de andere kant van de brug op het wegdek, zodat de wagen voor- noch achteruit kon. Nieuwe wegdek. Met behulp - an zware balken en ijzeren platen heeft het gemeenteper soneel toen eerst een nieuw brugdek gelegd, waarna de gestrande auto om streeks acht uur op eigen kracht kon wegrijden en de stremming kon wor den opgeheven. De tanker, die de helft der lading had overgenomen kon hierop de stook olie bij de CMC-fabriek afleveren, waarbij uit voorzorg bij iedere brug ijezeren platen over het wegdek wer den gelegd, om herhaling te voorko men. Een derde wagen van de Shell was inmiddels gearriveerd met lege vaten. De stookolie in de wegsloot diende n.I. verwijderd te worden, daar het ge vaar niet denkbeeldig was dat de olie verder in de poldersloten zou komen en daar schadelijk zou zijn voor de vis stand en het vee. Met behulp van een handpomp is men tot omstreeks tien uur met deze werkzaamheden bezig geweest, waar na ook dit gevaar gewekei was. Begrijpelijk trok een en ander grote belangstelling. -A_*_ Verliepen. Van 1912-1922 werd er 1067 dagen door de gezonde leden voor de zieken gewerkt; van 1922-1932 854 da gen, van 1932-1942 924 dagen, terwijl het laatste tijdvak gedurende 248 we ken voor andere leden werd gewerkt. Als dat in loondienst betaald had moe ten worden, zou dit naar schatting voor 1942-1952 niet minder dan rond f 11.000 hebben gekost In deze vereniging kwam heel dui- delljk'uit de idee: de sterken voor de zwakken. Er zijn leden, die bijna nooit hulp van hun collega's hebben moeten inroepen, terwijl anderen, die met vele en langdurige ziekte hadden te kam pen, zeer vaak op hulp en bijstand waren aangewezen. Met grote aandacht werd een en an der door de aanwezigen gevolgd. De heer K. Zeeman heeft de voorzitter voor zijn duidelijke en uitvoerige me dedelingen hulde gebracht, dank ge zegd voor de uitnodiging, om bij de herdenking van het 40-jarig bestaan aanwezig te zijn en de vereniging met dit heugelijk feit gefeliciteerd. De heer J. Kiingeler Jz. was de tolk van de vergadering, toen hij de voor zitter bedankte voor het vele werk, dat hij voor de vereniging heeft ver richt en de hoop uitgesproken, dat het hem gegeven moge zijn, dit nog vele jaren te kunnen doen. De heer C. Kostelijk herinnerde er aan, hoe O.H.B.Z., toen hij door een langdurige en herhaalde ziekte niet in staat was zijn bedrijf zelf te voeren, een grote steun voor hem is geweest, die het mogelijk maakte, zijn bedrijf op gang te houden. De voorzitter rekende uit, dat, als die 190 dagen, welke voor de heer Kostelijk waren gewerkt, betaald had den moeten worden, dit hem op naar schatting f 2000 was komen te staan. Er werd besloten een dagje er op uit te trekken en wel naar Rotterdam. Voorts als lid toe te laten hen, die dit jaar 45 jaar worden. BILJARTEN De leden van „Op Maat" hebben hun jaarlijkse biljartwedstrijden op geani meerde wijze en onder grote belangstel ling gehouden in café De Rode Leeuw. De uitslag was: 1. J. Kostelijk; 2. J. du Burck; 3. W. van Twuijver; 4! J. Leeuw- rik; 5. A. Berkhout; 6. O. Porma; 7. J. Waijboer; 8. P. Visser; 9. J. W. Ouden dijk; 10. W. Luijting; 11. C. Berkhout; 12. J. Kout; 13. N. Twisker; 14. A. Kant; 15. M. Vlug; 16. G. Meindersma; 17. G. Kramer. 't Is gebeurd na de wedstrijd Schagen 3Helder 4, voorbije Zondag gespeeld in de derde klasse van de Afdeling. De Scha- gers stonden nog wat uit te bla zen, toen er in galop een meneer, torsend een koffer, naar de kleed kamer stormde. Daar verkondig- digde hij de scheidsrechter te zijn voor de wedstrijd van Schagen 3. 's Mans mond viel open van ver bazing, toen men hem vertelde, dat Schagen 3 zojuist had ge speeld. Hij kon het niet geloven, tot even later over WGW 2 werd gesproken. Tóen pas ging het licht op, want de Schagers kon den de Aikmaarse fluitist wei aan z'n verstand brengen, dat die wedstrijd een week later moest worden gespeeld derdaad grote prijsverschillen met Bever wijk optreden. Het voorstel van Broek op Langendijk» dat beoogt van heffingen op tuinbouw producten bij de grens weer voor tuin- bouwdoeleinden te bestemmen, werd door het bestuur gunstig beoordeeld. Van de agenda van het Centraal Bu reau zou bij de bestuursvoorstellen opge merkt worden, dat het goed zou zijn de minimum-prijzen wat te verhogen in ver band met het stijgend kostenpeil. Het voorstel Warmenhuizen gaf aanleiding tot een moeilijke discussie. Besloten werd ten slotte om op dit voorstel een amen dement in te dienen in deze zin, dat de vergadering geen aanmerking maakt op het bekend schrijven aan de S.E.R., doch tegelijk het bestuur opdraagt genoegen te nemen met de plaats die de organisaties in de hoofdafdeling Tuinbouw van het a.s. Landbouwschap aan het C\itraal Bu reau in willen ruimen. Bij het door de LGC ingediende voor stel over instelling van een weerstands fonds voor de tuinbouw, was het bestuur niet geheel tevreden met het prae-advies, Daarin staat n.I. dat het bestuur van het CB absoluut tegen een bijdrage'van de veilingen in dit fons is. De heer Jb. Slot zeide er van overtuigd te zijn, dat wan neer het bedrijfsleven daarin zou bijdra gen beslist op grotere steun van de over heid zou kunnen worden gerekend. De vergadering ging ermede accoord dat de heer Slot mee naar Utrecht zou gaan om dit daar te verdedigen. Bij de rondvraag werd opgemerkt, dat de aanvoer op de veiling zich thans zo op de drie drukke dagen toespitst, dat de goede gang van zaken met de afzet in gevaar wordt gebracht. Een voorstel om de leden verplicht te laten aanvoeren werd echter door het be stuur van de hand gewezen. Getracht zal worden de aanvoer op monster op de stille dagen te bevorderen. De veilingleider deelde nog mede, dat er grote vraag is voor prei voor export. Om hiervoor ln aanmeking tei komen moet het poduct ongespoeld worden aan gevoerd. Daar het prijsverschil soms 10 cent bedraagt bij afname voor export, die nen de leden hiermede óp de hoogte te worden gebracht. In het lokaal van S. Klaver te Oud karspel hield de sociëteit „Onder vrien den" onderlinge kolf- en biljartwedstrij den, waarvan de uitslagen luiden: Kolven: C. Plakman 147 p; H. Oud 116 P; te zamen 263 p. 2. C. Vlug 142 P; H. Bakker 114 p; te zamen 256 p. 3. P. Gelder 147 p; F. Hink 96 p; to zamen 243 p. 4. Jb Kant 134 p; J, Hink 108 p; te zamen 242 punten. Er werd gekolfd met twee spelers, n.I. een kolver uit de hogere en een kolver uit de lagere klasse. Biljarten; 1. P. Gelder; 2. P. Lange- dijk C.Z., 3. C.. Plakman en 4. C. Vlug. Geboren: Helena, dochter van A. Loos en E. Brieffies; Johannes M„ zoon van J. M. Groen en C. Stam; Johannes C. M„ zoon van C. Danenberg en M. M. A. Wijnker; Geertruida E. M., doch ter van W. P. Bakkum en M. Blanken- daal; Anna L. C. M., dochter van A. A. W. Overtoom en C. Oudhuis; Geertrui- da C., dochter van G. fltet en H. Eps- kamp; Josephina C., dochter van N. Gildemeijer en N. E. •Mooij; Petrus J., zoon van C. Stoop en J. Bommer; Jo hannes M., zoon van J. van den Berg en M. E. Jonker; Simon C., zoon van J. J. de Vries en M. Beers; Lambertus J., zoon van J. Groen en A. Stoop; Hendrikus W. M., zoon van M. J. Wou ters en D. Kos; Pieter D„ zoon van P. de Haas en G. Agenant; Richarda M., d. v. D. Vertelman en W M. Deen; Johanna C., dochter van Th. Rood en A. C. Groot; Johanna M. A., dochter van G. Zuurbier en J. A. Oudhuis; Pe trus S. M„ zoon van N. A. Langen en M. J. Kamper. Ondertrouwd: Johannes M. Bruijnse 'Amsterdam) en Maria C. Danenberg; Lourens Koppes (Ursem) en Guurtrui- da Cornelia Groenland. Getrouwd: Johannes J. J. Wit (Nwe Niedorp) en Elisabeth Th. Biersteker; Anthomus Th. van Gaaien (Bergh) en Catharina A. Oudhuis; Jan Kleef (Hei loo) en Jacoba Wehning; Wilhelmus P. L. Borst (Bergen) en Alida Groen veld. Overleden: Gerardus P. M. Bakker, 10 maanden, zoon van C. Th. Bakker en J. C. Langen; Neeltje Hoek, wedu we van Ariën Wonder, 88 jaar; Adam Beet^ weduwnaar van Meinuwtje Kril- Ier, 74 jaar: Aagje Jonker, weduwe van F. A. Tauber, 80 jaar. Ingekomen: E. Zonneveld, Mid denweg 541, van Beverwijk. J J R, Buirma, Middenweg 166, van Bussum. J. C. Dol, Middenweg 18, van Anna Paulowna. - M. P. J. van Schouwen, Donkereweg 4, van Egmond-Binnen. l. C. Smit, Middenweg 249, van Nibbix- woud. A. Bakker, Middenweg 178, van Avenhorn. Vertrokken: J. Mul, Middenweg 467, naar Alkmaar. N. Schoen, Don kereweg 4, naar Egmond-Binnen. P, Waker Middenweg 17-:, naar Kaapstad. c- J- A- J..M. de Wolf Middenweg 196, naar Belgie. - J. M. van Jansen, Veenweg 58, naar Nieuwe Niedorp. W. van Dok, Westerweg 2j, naar Enk- ™,lzcn- C. Smit, Middenweg 600, naar Alkmaar. P. A. Noorlander, Midden weg 163, naar Dhahran Saudi Tur. A. A. van Gerrevink, Middenweg 166 naar Oegstgeest. A. G. Stuijt, Rustenbur- gerweg 79, naar TJrsem E. Th. Bier steker, Keenhuizerwe» 5, naar N. Nie- dorp. A. Groci.veld, Middenweg 21, naar Bergen. j. Wenning, Middenweg 458, naa- Zijpe. A. Noorden, Midden- weg 53. naar Wieri gen. C. Smit Oostd.k 61, naar Heiloo. P. J Ridder Huijgendjjk 10, naar Edam. v.. jsff*

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 3