Nederlandse tuinbouw kant zich tegen hoge Duitse invoerrechten Ferry Offerman hield een modeshow in de hoofdstad 9.D.D. POPENT'oqm '"HITw"'* De Twentse Bank N.V. is redelijk tevreden over 1951 sump In de greep van de woestijn Motie aan minister Mansholt Ernstige consequenties ook voor de andere markten Contra de industrie Afgelopen jaar was zeer bewogen Critiek op regerings- Dir. Strengholt te Zürich plotseling overleden Urker vissers werken in visfabriek beleid Het beheer over West Nieuw Guinea In- en uitvoer worden vereenvoudigd Hei voorjaar gaat in 't grijs gekleed Gespannen verwachting werd niet beschaamd Modellen met strakke lijn Bij mercndeels —luitende Het Radioprogramma VRIJDAG 7 MAART 1958 (Van een onzer redacteuren) TV een met algemene stemmen aanvaarde motie heeft de afdeling Tuinbouw van het Koninklijk Nederlands Landbouwcomité zich tot minister Mansholt ge wend met het dringende verzoek op korte termijn te bevorderen, dat de tot 25 procent van het factuurbedrag verhoogde Duitse invoerrechten worden ver laagd. De minister werd verzocht met de Westduitse regering tot een bevredi gende regeling te komen ten einde de export van de Nederlandse tuinbouw producten niet te doen stagneren. De voorzitter, de heer W. J. van Kampen, zei in zijn openingswoord, dat de hoge invoerrechten onvermijdelijk een lagere prijs op de veilingen ten gevolge zullen hebben, waardoor ook het prijsniveau van de Engelse, Belgische en binnenlandse afzet zal zakken. Dit gevaar, dat onherroepe lijk nadert maakt het voor de tuinders noodzakelijk het waarschuwingssein te hijsen, wat zij door middel van de motie intussen hebben gedaan. tingen en tot een berekening van de directe belastingen over een periode van minstens drie jaar. Beide techni sche problemen ondervonden de steun van het hoofdbestuur. Reeds jarenlang wordt hieraan gewerkt, evenwel zon der resultaat. Zeer uitvoerig werd ge sproken over. de nieuwe lasten, die de tuinder door de wachtgeld- en werk loosheidsverzekering op de schouder krijgt geschoven. Er werd verzocht een scherpe actie te voeren, dat de premie voor vaste arbeiders niet hoger wordt opgevoerd dan tot 1% van het loon, om dat men vreesde, dat anders de vaste kern van arbeiders nog moeilijker ge handhaafd zou kunnen worden dan reeds het geval is. Op het voorstel van de afdeling Hau- wert om de heffing van de minimum- DE spreker merkte verder op, dat de Nederlandse Tuinbouw stelling dient te nemen tegen de door de Ne derlandse industrie gepropageerde bescherming door een muur van hoge invoerrechten. Dit is een belemme ring van de komende liberalisatie, al dus spreker, die de tuinders aan spoorde te weigeren zich voor een Industrie op te'offeren, welke zich niet zonder invoerrechten kan handhaven. In het kort belichtte de heer Van Kampen de vele vraagstukken die de zeer dringende aandacht van de tuinders behoeven, zoals het bewa ren van de cultuurgrond als kostbare bron van welvaart, de verzilting van de bodem en tot slot de stichting van een weerstandsfonds, dat de riskante positie van het tuinbouwbedrijf ge deeltelijk moet opheffen. Weerstandsfonds Over dit weerstandsfonds werd ook in de vergadering nog door vele sprekers het woord gevoerd, naar aan leiding van enige voorstellen, die zich ongeveer in dezelfde richting be wogen. Als juiste vorm zag het hoofd bestuur een fonds, dat zijn baten krijgt uit een uitkering van het Land- bouwegalisatiefonds, waarin tot nu toe steeds de exportheffingen van de tuinders vloeien, zonder dat zij hier van ooit iets terug zien. De overheid zou de middelen van het fonds be horen aan te vullen, zo meende het hoofdbestuur. Men was het er over eens, dat de eventuele uitkeringen niet individueel tkunnen geschieden. Daarom wil men de vergoeding rege len naar een gemiddelde opbrengst van een zeker product in een bepaal de periode. Zou de opbrengst gemid deld lager zijn dan 70 of 80% van de kostprijs dan volgt een uitkering aan alle aanvoerders van het product, dus ook aan hun die misschien het percentage wel hebben kunnen halen. Een andere regeling, zonder admini stratieve rompslomp, werd niet mo gelijk geacht. Getracht zal worden in deze zin een oplossing van het risicoprobleem te bewerkstelligen. Unaniem was men het erover eens, dat de tuinders zelf zich voor het weerstandsfonds geen offers meer kunnen getroosten. Subsidies Aan de voorstellen van de afdelin gen ging een bestuursvoorstel vooraf om te trachten ook voor de tuinbouw subsidies te verkrijgen voor de uit voering van verbeteringen op de be drijven. Uit de voorstellen van de afdelingen Naaldwijk. Venhuizen, Andijk en Lan- gedijk sprak de wens tot vereenvoudi ging van de administratieve verplich- prijzenfondsen niet meer in procenten van de opbrengst maar van het gewicht te doen geschieden, volgde een toezeg ging van het bestuur de minimumprij zen in discussie te brengen bij het Cen traal Bureau. Wel werd er op gewezen, dat de fondsen self-supporting moeten zijn, zodat bij een lage opbrengst de heffing automatisch hoog zal zijn. Ten aanzien van het handhaven van de prijsregeling voor de landbouwgronden beloofde het hoofdbestuur een blijven de waakzaamheid. In de middagvergadering werd door de heer Opstelten namens de directeur van de economische afdeling van het C.B. een overzicht gegeven van de ex portmogelijkheden en -moeilijkheden, welke laatste helaas de overhand heb ben. De onevenwichtige betalingsba lans van de afnemers en het protectio nisme, dat zij allen zonder uitzonde ring voorstaan zijn twee factoren, die de export van tuinbouwproducten zeer nadelig beïnvloeden. Dat. de uit voer soms nog meevalt en de bescher mende tariefmuren af en toe wel eens belangrijke bressen vertonen is voor namelijk te danken aan misoogsten in de desbetreffende landen. De enige stormram, die de Nederlandse tuinders tegen deze barrières kunnen gebrui ken is de kwaliteit van hun produc ten. Door deze op te voeren kan al leen de belangstelling van het buiten land worden gewekt. Met. klem waar schuwde spr. tegen een Benelux, die de Nederlandse tuinbouw aan banden wil leggen. Het Belgische Landbouw- protocol blijft een ernstige belemme ring. vv Krabben en peuteren maakt de t-ill1(1- kwaal steeds erger. De helder vloeibare D.D.D. dringt diep UllSIaQ in de poriën door, zuivert, ont- smet en geneest de huid. GENEESMIDDEL TEGEN HUIDAANDOENINGEN (Advertentie, Ing. Med.) Te Zürich is pl' tseling overleden de heer F. L. D. Strengholt, algemeen di recteur van de filmverhuurkantoren Nederland en Nova, lid van de raad van beheer van de maatschappij Tu- schinski N.V., voorzitter van de raad van beroep van de Nederlandse bios coopbond en sedert kort voorzitter van de afdeling Filmverhuurders van deze organisatie. De overledene heeft de leeftijd van 50 jaar bereikt. Hij was ridder in het legioen van eer. De in Argentinië ontslagen Urker vissers zijn door de reder Van Iseghem voorlopig te werk gesteld in de visfa briek, waar zij met klein werk zoals het herstellen van netten en het schoonmaken van het visgerei een in- De Nederlandse gezant, de heer Bern- hard Kleyn Molekamp tracht nu werk- komen verdienen. vergunningen voor de mannen te krij gen. De oorspronkelijke vergunning had de vorm van een collectieve ver gunning ten name van de maatschappij. ZWARE STRAFFEN GEëlST TEGEN DRIE ROOFMOORDENAARS Tegen de drie daders van de in Au gustus van het vorige jaar te Rotter dam op een caféhouder gepleegde roof moord werden door de officier van ju stitie voor de Rotterdamse rechtbank gisteren strenge straffen geëist. De 33-jarige L. T. hoorde twaalf jaar tegen zich eisen, de 27-jarige F. de J. tien jaar en de 31-jarige Z. J. zeven jaar. De uitspraak volgt op 20 Maart. N.C.R.V. BRACHT EEN TON BIJEEN De NCRV is er binnen een maand in geslaagd, honderdduizend gulden bijeen te brengen voor de twee tbc-sanatoria „Sonnevanck" te Harderwijk en „Zon negloren' te Soest. De uitkomsten van het bedrijf der Twentse Kank NV over 1951 stemmen tot tevredenheid. De niet onaanzien lijke stijging van de inkomsten ge tuigt van een jaar van grote activiteit. De winst- en verliesrekening vertoont een saldo winst van f 5.254.684. Hier van komt na reservering en overboe king op de nieuwe rekening ter be schikking van aandeelhouders een bedrag van f 4.050.000, waaruit een dividend van J pet kan worden uitge keerd (v.j. 8 pet). Het statuaire re servefonds wordt verhoogd tot f 16.500.000. Het totaal van de door de bank ver strekte credieten is in het afgelopen jaar weer aanzienlijk gestegen. Op deelnemingen is een millioen afge schreven. De ervaringen van de bank met deelnemingen in jonge onderne mingen zijn verre van gunstig. De Verre Visserijmaatschappij ondervond, dat de verre visserij van Nederland uit niet lonend is te maken. Onderhan delingen om schepen af te stoten zijn in een vergevorderd stadium. Het economische gebeuren maakte 1951 tot een bewogen jaar op het ge bied van financiën. Voor Nederland arm aan grondstoffen als het is en einig aan industrieën,die onder een bewapeningsconjunctuur de meest be geerde producten voortbrengen, was de aanvankelijke ontwikkeling in hoge mate ongunstig. In de latere maanden is een merkwaardig redres ontstaan. Als oorzaken van verbetering worden genoemd: 1. het kassurplus van de schatkist, 2. het voorschrift aan de lagere overheidsorganen geen projec ten meej- ter hand nemen alvorens de financiering verzekerd is, 3. het op houden van de ontsparing. Is de toestand uit een oogpunt van evenwichtsherstel gunstiger dan alge meen werd verwacht, en voor het mo ment niet onbevredigend, uit een oog punt van welvaart zijn de symptomen minder opwekkend. Het verslag ver- meldt hier: dalende bedrijvigheid, werk loosheid, hoge belastingen, onmoge lijkheid van kapitaalvorming, belem mering van zelffinanciering, crisis op de kapitaalmarkt, irreële huurpolitiek. „Voor Nederland gaat het er om, of op ons kleine stukje grond met weinig bodemschatten veredelingsbedrijven kunnen bestaan met een dergelijke netto uitvoercapaciteit, dat daarmee de invoerbehoeften van een nog steeds groeiende bevolking bevredigend kun nen worden gedekt. Ter afwending van een dreigende verpauperisering zal no dig zijn: voldoende kapitaalvorming, voldoende vrijheid van internationale handel en vooral een sfeer, waarin on dernemingsgeest en arbeidslust niet worden verstikt". Wil men het gunstige monetaire ef fect van de Marshallsteun behouden, dan zal het bedrag der zgn. tegen waarderekening ad f 1700 millioen moeten worden weggeschrapt tegen de schuld van de staat aan de Nederland se Bank. Ieder ander gebruik is infla toir en brengt de sanering in gevaar, die de Marshallsteun heeft gebracht. Hoe spoediger deze rekening ver dwijnt, des te beter het zal zijn, aldus het verslag. Enige balanscijfers: kapitaal f 45.000. 000 (onv.), schat kistpapier f 489,400,000 (f 470,000,000), ander overheidspapier f 40.727.000 (f 21,053,994), debiteuren f 200,736,132 (f 167.809.865), deeln. f 10,026,239 (f 11,463,855). De boekwaarde der ge bouwen bedraagt, evenals vorig jaar, f 3,500,000, deposito's f 171,662,973 (f105,512,574), crediteuren f562,324,412 (f. 542,438,974). Verlies- en winstrekening: Creditzij de: provisie f 10,682,706 (f 8,585,759), winst eff.bedrijf f4.255,889 (f3.369.913) rente, wissels f16,723,249 (f14,202,427). Debetzijde: onkosten f 5.232.994 (f 4,276,664), salarissen en tantiemes f 11,686 864 (f 10,365,842). Nederland bleef zwijgen Prof. Supomo, de leider van de Indo nesische delegatie voor de Unie-bespre kingen, heeft bij zijn terugkeer in Dja karta medegedeeld, dat op de laatste bijeenkomst in Den Haag van Neder landse zijde nog geen antwoord werd gegeven op het Indonesische voorstel, om voorlopig gedurende een bepaalde periode voor West-Nieuw-Guinea een beheer onder gemeenschappelijke ver antwoordelijkheid in te stellen. Voor waarde beneden f 400 Met ingang van 15 Maart zal de in- en uitvoer van goederen met een fac- tuurwaarde van ten hoogste vierhon derd gulden aanzienlijk eenvoudiger worden gemaakt. Voor dergelijke transacties zal geen voorafgaand over leg met de centrale dienst van in- en uitvoer meer nodig zijn. Men zal kun nen volstaan met invulling van een speciaal formulier. De procedure zal van toepassing zijn op invoer van geliberaliseerde produc ten uit de OEES-landen, mits de beta ling naar het land van oorsprong ge schiedt en op de export van alle goederen, die geen monopolie-produc ten zijn, naar de OEF.S-landen, de ster ling- en de dollarzöne en de andere landen van het Westelijk halfrond worden verzonden en uit het land van bestemming worden betaald. Nederlandse groenten naar West-Duitsland De commissie voor de invoer van West-Duitsland heeft gisteren invoer van groenten uit Nederland tot 'n be- bedrag van 1,2 millioen D.M. toegestaan. Verder werd een bedrag van 420.000 D.M. toegestaan voor fruitinvoer uit Nederland en een bedrag van 630.000 D.M. voor de invoer van uien eveneens uit Nederland. GRONDWETSHERZIENING KOMT VOLGENDE WEEK IN TWEEDE KAMER De president van de Tweede Kamer, mr. Kortenhorst, heeft gisteren mede gedeeld, dat het zijn bedoeling is het wetsontwerp tot Grondwetsherziening, dat de buitenlandse betrekkingen be treft, op Donderdag 13 Maart aan de orde te stellen. f Piin, Pain en Pom in Zwitserland 88. Dirk Durfal had echter tever geefs geschreeuwd. De slede was niet meer in zijn vaart te stuiten en begon steeds sneller te glijden. Gelukkig nad Pim nog de tegenwoordigheid van geest om achter het stuur te gaan zitten en zijn broertjes toe te roepen: „Ga recht zitten en hou me stevig vast, anders rollen jullie er af!" Zijn bevel was nog nooit zo snel opgevolgd. In een oog wenk zaten Pim, Pam en Pom en ook Bollie, keurig achter elkaar. En Pim had heus niet behoeven te zeggen, houdt elkaar stevig vast, want dat de den ze vanzelf al, zo bang waren ze voor de grote snelheid, die de slede al gauw ontwikkelde. „Oh Pim, daar gaan we! Kun je de slede niet stoppen?" rie pen Pom en Pam. „Nee, ik weet niet hoe!" gilde Pim terug. Maar Bollie amuseerde zich uitstekend. „Kun .ie niet wat harder?" vroég hij opgewekt. „Ik heb altijd gehoord dat die bobslee ën zo hard gaan!" De toeschouwers, die langs de kant van de baan zaten, ke ken verbaasd op hun horige. „Oh ze zijn zeker vroeger gestart", riep er een. „ja maar ik herken ze niet!" riep een ander. Dat is de slede van Dirk Durf al, maar ik zie Dirk er niet op zit ten!" Intussen suisde de bobslee verder en met een steeds snellere vaart ging het naar beneden. „Heerlijk!" gilde Bol lie van achteren. Maar Pim zei niet veel. Hoe moest dit aflopen? Straks kregen ze nog een ongeluk! IJET was de eerste, werkelijk zachte voorjaarsdag toen Ferry Offerman Dins dagmiddag zijn modeshow in het Amsterdamse Victoria-Hotel hield. Do blauwe voorjaarshemel en de stralende zon haddrn bij de vele bezoeksters on willekeurig gedachten opgewekt aan fleurige, lichte zomertoiletjes en men zocht dan ook vol verwachting cen plaatsje in het gezellige restaurant. Vincent Massey, de nieuwe Gou verneur-Generaal van Canada, is de eerste Canadees, die deze post bekleedt. Tot dusver werd de func tie door een Engelsman waargeno men. De nieuwe G.G. op het bordes van 't parlementsgebouw te Ottawa. (Advertentie, Ing. Med.) pvE VERWACHTINGEN werden niet U teleurgesteld, want Ferry Offerman had veel te bieden. In de eerste plaats waren dit zijn jersey-modellen, die speciaal opvielen door de strakke, een voudige lijn, die toch de vrouwelijke vormen niet maskeerde. Deze costumes leken veelal een com binatie van de deux pièces en het man telpakje. Zij waren strak aangesloten en de nauwe kokerrokjes, met slechts een platte plooi aan de achterzijde, maken de vrouw rijzig en slank. Bij één der ensembles was zelfs In het zeer nauwe rokje aan de achterzij' de een split van ongeveer 40 cm aan gebracht. De mouwèn vertoonden vaak drie kwart lengte en er werden lange, suède handschoenen bij gedragen die tot of even over de elleboog reik ten. Gezien de weinige warme dagen die de Hollandse zomer ons te bieden heeft, is een dergelijk costuumpje een belangrijke aanwinst voor onze gar derobe. F)E SCHOUDERLIJN is bij de model- len van Ferry Offerman natuurlijk gebleven en de mouwen zijn, evenals de japonnetjes, glad en eenvoudig. De ballonmouw werd meer dan eens getoond in de nieuwe voorjaarsman tels. Soms bevestigd aan een raglan- of aangekniDte mouw, een andere maal direct bij de schouder ingezet en na de elleboog overgaand in een strak ke onderr-.ouw, gaf deze aan de ruime mantels een gedistingeerd en aardig effect. IETS NIEUWS waren de witte onder mouwtjes! Ja, het klinkt vreemd, maar wij kunnen er geen andere naam voor vinden. Ferry Offerman liet ze tot de pols onder de driekwartmouwen van deux- pièces uitkomen. Verder toonde hij de ze zelfde vinding ongeveer 6 cm onder de zeer korte mouwtjes van een staal blauw japonnetje, in combinatie met een witte strook langs de halslijn. Met elastiek door de bovenzijde werden deze mouwtjes op hun plaats gehou den. Het deed ons nog even vreemd aan. Men zal aan het gezicht moeten wennen. 53 „Maar zo eenvoudig is het niet. Zie je" hij h'ield even op,'maar ging dadelijk weer verder, „zie je, Yhula, jij bent in weelde grootgebracht, verwend, be schermd, rijk; en ik heb je niets aan te bieden. Hoe zou ik je dit alles kun nen ontnemenhij maakte een ge baar met zijn hand, dat zowel het wit marmeren paleis als de rozentuinen, de blauwe Egyptische hemel en de kris tallen fontein omvatte, „om je er niet anders dan schamele armoede voor in de plaats te kunnen geven?" Ze opende haar mond om te spreken, maar hij ging schielijk voort: „De ellende is, lie veling, dat ik geen cent bezit en geen baan in het vooruitzicht heb! Ik heb geen bepaalde opleiding gehad, heb geen invloedrijke vrienden om me in de stijgbeugel te helpen. Ik ben volkomen afhankelijk van een oom., en nu komt het ergste. Hij heeft me gedreigd mijn toelage in te trekken wanneer ik de vrouw van zijn keuze, Mara Denley, niet trouw." Hij wierp een blik op het zwijgende meisje aan zijn zijde om te zien hoe ze dit alles opnam, maar haar ogen waren neergeslagen en haar olijfkleurig ge zichtje zonder uitdrukking. „Mara en ik zijn bevriend geweest sinds onze kin derjaren en het kon me niet zoveel schelen, tot ik jou ontmoette. Nu kan ik er niet mee doorgaan, ik kan me mets ergers voorstellen dan een huwe lijk zonder liefde". Hij vond dat dat nogal aardig klonk. „Ik zal Mara de waarheid moeten vertellen, dat ik iemand heb ontmoet, die, die alles voor me betekent, en haar door: MARJORIE VERNON vragen me mijn vrijheid terug te ge ven. Maar ze is hevig verliefd op me, het arme kind, en ik kan het niet over mijn hart verkrijgen haar hier in de steek te laten en in haar eentje in een vreemd land zonder vrienden en bitter gekwetst achter te laten. Ik wil haar eerst veilig thuisbrengen, dat begrijp je wel, lieveling, is het niet? Minder kan ik toch werkelijk niet doen, mijn geweten zou me altijd blijven vervol gen. Dan moet ik het natuurlijk aan mijn oom vetrellen, ook al zal hij me mijn toelage tot de laatste cent ontne men, wat hij zeker zal doen, die ouwe schurk. Maar dan zal ik een betrekking vinden, Yhula, dat zweer ik je, en op een goeie dag. Hij hield met een hartstochtelijk wel sprekend gebaar, waarvan hij dacht, dat het indruk zou maken, op. Hij had de woorden zo dikwijls in gedachten gerepeteerd, dat hij ze bijna zelf ging geloven en zijn stem had bepaald ont roerd geklonken terwijl hij sprak. „Nou., en op een goeie dag?" Yhula keerde zich naar hem toe en haar stem klonk vlak en mat, maar haar ogen brandden als kooltjes vuur in baar emalle gezichtje. „Nou". Hij was in zijn verbeelding nooit verder gegaan, overtuigd als hij was dat zijn climax volmaakt was en zyn verhaal haar voldoening zou ge ven, ja zelfs haar tot tranen van ont roering zou brengen, om zijn heldhaf tig pathos; en hij stotterde een beetje. „Nou, op een goede dag, als ik alles heb geregeld en veel geld heb ver dienddan kom ik bij je terug," Maar ze schudde haar 'hoofd. „O neen, Gary, dat zul je niet. Ik ben een Oosterse bloem in een Egyp- tische tuin en ik hoor hier, dit is mijn natuurlijke omgeving en je accepteert het harmonieuze geheel. Maar wan neer je goed en wel weer weg bent en weer terug bij je vrienden, bij mensen van je eigen ras, met hun andere ge woonten en gebruiken, dan zul je op deze dagen terugzien als op een peri ode die volkomen los staat van je ei genlijke leven, als een fantastisch kleurig tussenspel. Je zou me öf ver geten en slechts een vriendelijke her innering aan me bewaren, öf je zou er van overtuigd raken dat ik niet zou passen in jouw omgeving. O ja, ik weet er alles van, ik heb veel En gelse boeken gelezen. De realiteit van onze liefde zou verdwijnen en geen kracht meer bezitten. Maar die is reëel, sterk en krachtig en veel te kostbaar om zo maar weg te werpen, het mooiste dat ons in ons leven ooit kan overkomen. O Gary!" Ze klemde haar slanke vingers om zijn arm en keek smekend naar hem op. „Neem me met je mee! Ik ben niet bang vour armoede of tegenslagen of een grijze hemel. Ik ben nergens bang voor zo lang ik bij jou ben. Neem me alsje blieft met je mee, en laat onze heerlij ke liefde een onbedorven en ongebro ken voortzetting vinden. Ik kan je niet missen!" Gedurende een enkel ogenblik heers te er een gespannen stilte, ''oen ver volgde Yhula met een van ontroering verstikte stem: „Ik weet heel goed dat je vrienden het niet eens zullen zijn met je keus en dat iedereen be halve je echte vrienden critiek zullen hebben en er over zullen kletsen; maar zelfs al zou de maatschappij ie uitstoten, dan zou ik dat goed kunnen maken, dat zweer ik je; er is niets ter wereld dat je me niet zou kunnen vragen, dat ik niet voor je zou willen doen. Ik zou mijn leven willen wijden aan jouw geluk mijn liefste, geen man zal een vrouw hebben die hem méér aanbidt." Een ogenblik keek Gary haar met open mond stomverbaasd aan, maar toen de volle betekenis van haar woor den tot hem doordrong, wierp hij zijn hoofd achterover en lachte wreed en spottend. Een blos steeg op naar haar wangen en zakte even snel weer af, zodat ze doodsbleek werd. Haar vuis ten waren nu gebald en haar ogen stonden wild en opgejaagd. „Die is goed! Wat een eer!" Hij keerde zich om en keek haar aan met ogen die nog slechts spleetjes waren. „Dus daar stuurde je op aan hè? Je kunt wachten, hoor! Waar zie je me voor aan? Je denkt toch niet dat ik me zal verlagen tot een huwelijk met zo'n verdomde kleurling!" „Oh!" Het was een kreet zo harverscheu rend als van een gewond dier, maar meedogenloos ging hij verder. „O nee, mijn beste Yhula! Neen, dank j% wel! Je bent heel aardig als tijdverdrijf voor een klein poosje, maar het gaat me beslist te ver een verbintenis aan te gaan met een...., „Jou stuk vuil!" Yhula gilde toen Cromer wankelde en achterover viel, doordat een staal harde vuist hem recht op zijn kaak had geraakt. Hij was dadelijk weer over eind, bracht zijn hand naar zijn ge kneusde gezicht en staarde naar de grote krachtige gestalte van de sheik, die, verschrikkelijk in zijn woede, bo ven hem dreigde. Yhula aarzelde, en keek met angstige ogen van hem naar haar geliefde; maar de jarenlange training kreeg de over hand en gewend als ze was de bevelen van haar broer zonder commentaar te gehoorzamen, draaide ze zich om en vlood snikkend heen. (Wordt vervolgd). japonnetjes werden brede, suède cein tuurs gedragen en lange handschoe nen van het zelfde materiaal. Bij da strapless cocktailjapqnnetjes was een droom van rose tule, van welk mate riaal er meters in de zeer wijde, uit staande rok verwerkt moeten zijn. De avondtoiletten waren kunstig gedra peerd ook om de schouders. De strapless toiletten kunnen op den duur wel eens gaan vervelen. Zo waren de ze kunstwerken van goudbrocaat en zijde een gelukkige afwisseling. IICHT- EN DONKERGRIJS lenen zich bij Offerman steeds als goede combinaties voor zijn ensembles, doch hij experimenteert ook graag met an dere tinten en zo kan men combina ties zien van lichtgrijs met okergeeL Er was zelfs een geruit tafzijden ja ponnetje van flessengroen met don kerblauw, waarbij een klein blauw hoedje en lange, groene handschoenen werden gedragen. Nee schrikt n niet, want het stondf TAE HOEDEN die op deze show wer- den getoond, waren van Katja Ro- binsky. Over het algemeen waren zij klein, zoals wij het dit seizoen mogen verwachten en in de meeste gevallen kon men niet eens van een hoedje spreken. Ten slotte mogen wij niet vergeten te vertellen, dat Ferry Offerman de yan deze show spontaan ter be schikking stelde van het Koningin Wil- helminafonds voor de kankerbestrij- dmg. ZATERDAG 8 MAART HILVERSUM I, 402 m.7 00 VARA 10.00 VPRO, 10.20 VARA. 19.30 VPRO* 20.00—24.00 VARA. 7.00 Nieuws. 7.18 Gram.muziek. 8.00 Nieuws en weerberich ten. 8.18 Orgelspel. 8.50 Voor de huis vrouw. 9.00 Gram.muziek. (9.30—9.35 Waterstanden.) 10.00 „Tijdelijk uitgescha keld causerie. 10.05 Morgenwijding. 10 20 Voor de arbeiders in de continu-bedrij- ven. 11.30 Sopraan en piano. 12.00 Lichte muziek. 12.30 Land- en Tuinbouwmede- delingen. 12.33 Dansmuziek. 13.00 Nieuws. 13.15 „Kleine Zonden", hoorspel. 13 30 Omroeporkest 14.10 Voor de jeugd. 14.30 Koorzang. 14.50 Boekbespreking. 15.05 Dansmuziek. 15.30 „Van de wieg tot het grafcauserie. 15.45 Gram.muziek. 16.15 Sportpraatje. 16.30 Kamerorkest en so- V. fi V,'15 Voor de jeugd» 18.00 Nieuws. 18.15 Vara-varia. 18.20 Roemeense mu ziek 18.35 Volksdansen. 19.00 Artistieke Staalkaart. 19.30 „Passepartout", cause rie. 19.40 „Het Oude Testament in deze tijd causerie. 19.55 „Deze week", cau serie. 20.00 Nieuws. 20.05 Actualiteiten. 20.Ij Gevarieerd programma. 21.15 Ti- roolse muziek. 21.45 Socialistisch commen taar. 22.00 Strijksextet. 22.30 „Onder de hoorsPel. 2^.50 Gram.muziek. 23.00 Nieuws. 23.15 Sport. 23.3024.00 Gramofoonmuziek. HILVERSUM II, 298 m.: 7.00—24.00 KRO. 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgym nastiek. 7.30 Geestelijke liederen. 7.45 Morgengebed en Liturgische kalender. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.15 Gra mofoonmuziek. 8.40 Idem. 9.00 Voot de huisvrouw. 9.35 Gram.muziek. 10.00 Voor oe kleuters. 10.15 Maastrichts Stedelijk Orkest en soliste. 11.00 Voor de zieken. 11.45 Gram.muziek. 12.00 Angelus. 12.03 Promenade-Orkest en soliste. 12.30 Land en Tumbouwmededelingen. 12.33 Gram. muziek. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en Katholiek nieuws. 13.20 Amusements- Ven solist' 14 00 Boekbespreking. 14.10 Gram.muziek. 14.20 Engelse les. 14.40 Harmome-orkest. 15.00 Kroniek van Let teren en Kunsten. 15.38 Dameskoor. 16.05 Gram.muziek. 16.20,, De vliegende Hollan der causerie. 16.30 „De Schoonheid van aans"' 17'00 Voor de jeugd. 18.00 Nieuws. 18.15 Journalistiek week overzicht. 18.25 Gram.muziek. 18.40 Re- geringsuitzending„Zoeklicht op de Wes- 1915 pef,enSle'; 19-00 Filmprogramma. 19.15 Parlementsoverzicht. 19.25 Amuse mentsmuziek. 19.52 Actualiteiten. 20.00 Nieuws en weerberichten. 20.08 De ge- 1y°n® ,m,an «gt er 't zijne van. 20.15 i'i eauserie. 20.35 Gram.muziek -1.10 Metropole-Orkest. 21.50 Sport. 2155 Verzoekprogramma. 22.30 Wij luiden 'de Zondag in. 23.00 Nieuws. 23.15 Nieuws in Esperanto. 23.22-24.00 Radio Philharmo- niscn orkest.

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 11