NOG S DAGEN Gemeenteraad Egmond aan Zee stelde begroting 1952 vast %-J 1 Subsidiekwesties aanleiding lot discussie Raadhuis wordt vergroot Oterleek BEZIET ONS GEZELLIG AMERIKAANS WINKELINTERIEUR KUNT U PROFITEREN VAN ONZE TALRIJKE SPECIALE AANBIEDINGEN HIERONDER VINDT U SLECHTS EEN GREEP UIT DE VELE: HUISHQUDTEXTIEL WOL EN PULLOVERS SCHORTEN 220 LINGERIE i 6- STUKGOED KOUSEN LANGESTRAAT ^ALKMAAR Ziet onze speciale etalages Langendijk Petten Uitgeest bouwt tien etagewoningen Bouw onderhands gegund Obdam *}'>t VRIJDAG 7 MAART 1952 V.\ ne resultaten, e frituurpan. I terug en reikt zwij- ecteur Barendse, die 1 te spreken het wil- top in zich opneemt Koning Boudewijn I van Belgie vertoeft op hef ogenblik met zijn broer Albert, zijn stiefbroer Alexander en zijn zuster Prinses Josephine Charlotte te Cstaad in Zioitserland. De foto toont de jonge koning (links), Prins Alexander middenen prins Albert op hun eerste skitocht. De raad vergaderde Woensdagavond voor het eerst sinds enkele maanden weder onder voorzitterschap van bur gemeester Niele. Een wijziging van het' uitbreidingsplan tussen de Wilhel- minastraat en de Julianastraat werd zonder discussie aangenomen. Aan de nieuwe straat iu dit plan, waaraan reeds wordt gebouwd, gaf de raad de naam Prins Bernhardstraat. Aan de heer T. Halff te Egmond aan Zee werd verkocht e enperceel grond aan de Watertorenweg, groot 450 m2 tegen f 1350. In het bestuur van Maat schappelijk Hulpbetoon werden geko zen de heren Van Niekerk en G. Groen. Als gasmaker-werkman in algemene dienst bij de gemeente-bedrijven werd met ingang van 1 Maart benoemd de heer J. Zwart. Met algemene stemmen besloot de raad voorts, toe te treden tot deVolks- credietbank te Alkmaar. Aanvrage der Christelijke school afgewezen. Het bestuur der Chr. school had een aanvrage ingediend om nieuwe leer middelen te mogen aanschaffen we gens buitengewone toeneming van het aantal leerlingen. De voorzitter zeide, dat deze stijging vermoedelijk tij delijk zou zijn, zodat B. en W. het niet verantwoord achtten de aanvrage in te willigen. De heer J. Koeman achtte dit niet juist. De L.O.-wet kent het recht toe en dus moet het toegestaan worden. Het openbaar en bijzonder-onderwijs moeten gelijk behandeld worden. De voorzitter was het hiermede in zoverre eens, dat er gelijke behande ling moet zijn. Met klem betoogde hij, dat het hier ook niet ging om benade ling van het bijzonder onderwijs, ge tuige hef feit. dat dezelfde school nog pas een nieuwe speelplaats van de ge meente kreeg. Maar een definitieve voorziening in een zeer tijdelijke nood achtte het college niet verantwoord. Het voorstel tot afwijzing der aanvra ge werd met algemene stemmen aan genomen. De begroting voor 1952 De voorzitter meende, dat uitgebrei de discussies, na de commissoriale be spreking niet nodig zouden zijn. Het college stelde alsnog zelf voor, het subsidie voor de neutrale kleuterschool te verhogen van f 1500 tot f 2200 en de post voor onderhoud van wegen te verhogen van f 10.000 tot f 15.000. De heer F. Snoeks achtte het billijk, dat ook aan de Rooms-Katholieke kleuterschool alsnog subsidie zou wor den verleend. Wethouder De Graaff wees er op, dat subsidie tijdig schriftelijk moet worden aangevraagd. De raad besloot geen subsidie voor de R.K. school uit te trekken. Als sub sidie schriftelijk is aangevraagd, kan een en ander voor een volgend jaar overwogen worden. Het subsidie voor de neutrale school, dat bij vergissing te laat op de begroting was geplaatst, werd goedgekeurd. Nadat de voorzitter enkele vragen behandeld had over de kosten van het uitbreidingsplan en het subsidie voor de woningbouwvereniging, bracht de heer Koeman het subsidie voor de to neelvereniging „De Flierefluiters" ter sprake. Andere verenigingen kunnen z.i. ook recht doen gelden. Men zou b.v. ook alle verenigingen een avond vrij kunnen stellen van vermakelijk heidsbelasting of het bedrag daarvan als subsidie terug kunnen geven. De voorzitter gevoelde hiervoor wel, maar verwachtte dan een schriftelijk voorstel uit de raad. Ten slotte werd de begroting met algemene stemmen aanvaard. Het bedrag der kosten per leerling voor het lager onderwijs voor 1952 werd in verband met de begro ting bepaald op f 26,17. Uitbreiding O L.-school Met algemene stemmen besloot de raad de openbare lagere school uit te breiden met een 7de lokaal, waarvan de kosten ad f 15.000 gedekt kunnen worden uit de algemene reserve. De heer J.^ Krab stelde voor, tevens een gymnastieklokaal te bouwen, maar trok dit voorstel in, toen de voorzitter hem had uitgelegd, dat het al een hele toer zou zijn het zevende lokaal er door te halen. Besloten werd ook dit jaar de straat verlichting verder te moderniseren en verbeteren en daarvoor f 4800 te ont trekken aan de algemene reserve. Vergroting van het gemeentehuis Het college stelde voor het gemeente huis uit te breiden, daar het voor de bestaande dienst veel te klein gewor den is. Er zullen o.m. aparte kamers komen voor de secretaris, de ontvan ger en de directeur van Gemeente werken. De entrée wordt belangrijk verbeterd en de voorgevel wordt ho ger opgetrokken en verfraaid, volgens plan van de directeur van Gemeente werken, de heer Blokker. De kosten bedragen f 21.000. Dit bedrag kan geleend worden te gen 4 pet. van de instelling voor Maat schappelijk Hulpbetoon, die daartoe het effectenbezit verkoopt, voor welke medewerking de voorzitter deze in stelling dank bracht. De heer J. Koeman betreurde het, dat niet meteen een nieuw gemeente huis gebouwd kan worden, want dat is eigenlijk dringend nodig. Daar hij echter wel begreep, dat men hiervoor geen toestemming zou krijgen, kon hij zijn stem aan het voorstel geven. De raad verenigde zich met algemene stemmen met het voorstel van B. en W. Tot slof stelde de raad de reke ning der gemeente over 1950 vast, sluitend met een batig saldo van f 38.180, waarmede men zich. algemeen zeer ingenomen betoonde. Bij de rondvraag betoogde de heer G. Groen, dat de gemeente het plaat sen van eigen klapstoelen op het strand moest verbieden, daar hij hier van, als strandexploitant, veel last en nadeel ondervond. De voorzitter wees er op, dat Rijks waterstaat eist, dat de gemeente dit toelaat. Wethouder De Graaff voelde toch wel iets voor de argumenten van de heer Groen. De voorzitter zou een en ander nog eens bespreken in de commissie voor de Noordzee-badplaatsen. Tot slot dankte burgemeester Niele wethouder De Graaff voor de waarneming tijdens zijn ziekte, met steun van wethouder Zwart. Filmavond kleuterschool Ten bate van de Vereniging Kleuter school Oterleek organiseerde het Comi té van Samenwerking Woensdag een forumavond. Door het publiek werden deze avond verschillende vragen gesteld die door het forum werden beantwoord. Ter af wisseling speelde het muziekensemble van de heer De Geus enige mooie mu zieknummers. Voorts kon men genieten van het bekende radiospel 2 x 1 is 1 door ge huwde paren. In de pauze werd een verloting ge houden, waarvoor de prijzen beschik baar waren gesteld door vrijwel ieder gezinshoofd in het dorp. Tot besluit van de avond dankte de voorzitter der vereniging Kleuterschool, de heer D. Bockweg, het comité voor het organiseren van deze avond en al len die eraan hadden meegewerkt. Bijna is het leed geleden De werkzaamheden ter voltooiing van de nieuwe brug over de ringvaart van de Heerhugowaard naderen hun einde. Dezer dagen js een begin ge maakt met de ophoging en het maken der opritten. Het wegdek langs de Huygendijk komt hierdoor circa 60 cm hoger te liggen. Naar verwachting zullen de werk zaamheden in ongeveer tien dagen be ëindigd kunnen zi.in. waarna deze ver binding tussen Schermeer en polder Oterleek weer voor het verkeer in ge bruik kan worden genomen. Herenpyama's Zware kwaliteit shirting, in blauw g 75 en grijs, alle maten Wollen herenslipover In diverse effen tinten Dameszakdoekjes Effen tinten met gekleurde rand, 15.25 |35° per 3 stuks Overalls Een gegarandeerde kwaliteit en prima afwerking g 75 In blauw14.35 - In khaki 5^ In wit I 3'5 Khaki werkhemden Stevige kwaliteit en afwerking, "7? 5 2 borstzakken Backfishschortje Damesschort-jes Wasechte kwaliteit, royaal model en ^45 aparte dessins 8.95 - „Favorita" schortjes De naam zegt alles. A2S Pracht dessins Kinderzakdoekjes met leuke motiefjes bedrukt, Perft7 fjt 3 stuks voor Fantasie baddoek 50/100 Chique geruite voorjaarsdoek in T 45 pasteltinten Theedoeken 55/55 In twee frisse rode ruiten. Extra I voordelig. 2 Stuks voor *45 Stofdoeken Het bekende geel flanellen doekje, I 10 per 2 stuks Lingeriewol In wit, bleu en rose. 50 grams knotten, per 2 knot Gekleurde breiwol (Scheepjes). In 14 tinten. Per 3 knot 95 Dames pullovers Leuk vlot model met aange knipte driekwart mouw, in "595 10 pasteltinten >5 Lingeriezijde SO cm breed. In wit, zalm en bleu. I 35 Met een enkel foutje, per meter Wit flanel 70 cm breed. Coupon van 214 meter A25 voor Herenhemd Verpleegstersschorten Stevige kwaliteit. Ook ge- ^|95 schikt .voor „de Huishouding" Lakens Prima graslinnen met enkele weeffoutjes J90 160/220 - 150/235 180/240 g'S Graslinnen slopen 65/70 Solide kwaliteit. Hotelslutting. J90 2 stuks voor Schortenstof Frisse pompadour dessins. Coupon voor 2 fant. schortjes 3.95 - SO Gebloemde lingeriekatoen 80 cm breed. In 5 kleuren. ^90 Coupon van 2 meter voor >5 Wit katoen SO cm breed. ^50 Coupon van 3 meter voor Molton dweilen 60/60 Voor „de Schoonmaak". Damespyama's Uni lingerie katoen met gebloemde I 195 kraag. In zalm en bleu Katoenen meisjespyama's In frisse moes-dessins. Zalm, rose C75 en bleu. 216 jaar. 2 jaar plus 55 ets stijging per maat. Damesonderjurken met schouderband en bustevorm. A2S Prachtige waszijde. In wit en zalm .3.1.» .90 Badstof bandages Zware kwaliteit. Per 4 stuks verpakt voor I Badstof washandjes In wit. Kwaliteit beter dan U denkt. jarretellesgordels Lastex. Prima pasvorm 55 5 Stuks voor Dames jarretelles Prima elastiek. Per 2 paar 3 Eau de Cologne Onze bekende 90#% kwaliteit ra 4 maatjes voor 3U"' Toiletzeep (merk Royal Sanders), 5 flinke.»,» „1 stukken, verpakt voor VU" Sportkousen Effen tinten met kabelsteek, beige I 50 en grijs, 210 jaar, 2 jaar plus 10 ets. stijging per maat. Sportcorset Kort model. Zijsluiting met veter. Baleinen met leer afgewerkt. O 50 Maat 64 t.m. 76 Baby handdoek Witte badstof met rode rand, 2 Stuks voor 195 Nylons met zwarte naad Het succes van onze Ameri kaanse Verkoop. Modetinten "7 S0 1952. 2 paar voor Dameskousen Een ragfijne kwaliteit. In prachtige "595 voorjaarstinten. 2 Paar voor 3 m nn on 01 on no I,® nnpn «1 no \i noon M tl t» 1 - - _u. nn tl UI UU onooovM W qdOOQW Reeds meer dan een ton voor burgerzinlening Voor de burgerzinlening is in de ge meente Langedijk reeds voor meer dan f 100.000 ingeschreven. Een prachtig resultaat, dat in betrekkelijk korte tijd werd bereikt. Getracht zal worden de f 125.000 te halen. WEER WERDEN DE KAARTEN GESCHUD De uitslagen van de onderlinge brid gedrive was als volgt: 1. mevr. Boon tjes—Geense—M. Beerse 32Vj p.. 2. fam. Geense 28 p.: 3. Jb. Eriks—Jb. Raven 24 p.; 4. W. BoontjesJ. Vries man 231/2 p.; 5. C. VriesmanA. v. d. Vlies 22"'/! p.; 6. G. en I. Rademaker P4 7. J. GeenseD. Boontjes 17 p. Gisteren is officieel ten Gemeentehuize de vergunning van het ministerie van We deropbouw en Volkshuisvesting afgekomen tot het bouwen van de tien etagewoningen. Deze woningen zullen worden gebouwd op het stuk bouwterrein, eigendom van het gemeentelijk grondbedrijf en liggende tus sen Hogeweg en Middelweg, nabij „Den Berg". In totaal zullen er tien etage-wonin gen worden gebouwd, plaats biedende aan twintig gezinnen. In tegenstelling met de duplex-wonin- gen aan de Hogeweg zullen deze etage woningen permanent zijn, terwijl de du- plex-huizen mettertijd tot één-gezins woningen zullen worden verbouwd. De etage-woningen hebben twee voordeuren, terwijl de indeling zowel van de beneden- als bovenwoning gelijk zal zijn, n.l. een woonkamer, keuken, drie slaapkamers en een w.c. en douche-ruimte. Drie van de woningen zijn geprojecteerd met het uit zicht op de Middelweg, de overige zeven met het uitzicht op een nieuw aan te leg gen weg tussen Hogeweg en Middelweg. Deze weg, voor welker aanleg men reeds bezig is met eerste werkzaam heden, zal voorlopig niet tot de Hogeweg worden doorgetrokken, maar eindigen bij de laatste te bouwen woning. Mocht ver gunning afkomen tot het bouwen van meerdere woningen dan zal de weg verder worden doorgetrokken. Het ligt in de be doeling dit stuk bouwterrein volledig vol te bouwen, alhoewel achter de te bouwen woningen een gedeelte tuingrond zal ko men, gazons zullen worden aangelegd. De woningen zijn ontworpen door het Archi tectenbureau Bleeker en Wijtzes te Bever wijk, welke ook de leiding zal hebben tijdens de bouw. Naar we vernemen is ae bouw van de woningen onderhands ge gund aan de firma KI. Kortekaas cn Zn. alhier. Voor de gemeente Uitgeest, waar door allerlei omstandigheden de laatste twee jaren geen woningen meer zijn ge bouwd, ondanks het feit, dat er op de woninglij st niet minder dan driehonderd gegadigden staan vermeld, een verblijdend bericht. Gemeenteraad accepteerde geldlening ad 28.000 In spoedeisende vergadering heeft de gemeenteraad besloten tot het aangaan van een geldlening groot f 28.000 tegen een rente van 4 looptijd 25 jaar, met de Bank van Nederlandse Gemeenten. Door de Coöp. Boerenleenbank te Spier dijk was een 4 lening van f 40.000 aangeboden voor de duur van 15 jaar. Ged. Staten konden zich evenwel niet verenigen met de opzegtermijn, wes halve de voorzitter, burgemeester J. de Boer, alsnog zal trachten met de bank tot overeenstemming te komen. Van de raadsleden was de heer Mak afwezig.

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 5